PDA

View Full Version : ΠΑΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΜΕ!!


dionysisgs
11-09-2013, 17:32
Καλησπέρα σε όλο τον καλό κόσμο....δηλαδή όλο το φόρουμ.. Απο την τελευταία φορά που άνοιξα thread εχουν περάσει πολλοί μήνες. Κάποιο τηλ απο τον Λεοντόκαρδο κάτι από δω κάτι από κει και αυτό ήταν όλο.. Ο λόγος είναι ότι πλέον δεν είμαι Ελλάδα....Ειμαι πλέον και εγώ ένας απο αυτούς που φύγανε για δουλειά...Ετσι και εχω εγκατασταθεί στην Δανία ώς εργαζομενος σε μια Φαρμακευτική εταιρεια για το τμήμα του ΙΤ. Βασικα ακόμη δεν έχω εγκληματιστεί μιας και στο δανέζικο πληκτρολόγιο η οξια ειναι æ το πληκτρο....απο καιρο ας μην τα συζητάμε...ακούω ότι ακομη οι θερμοκρασίες ειναι 34.....και αναστενάζω βγαίνει φωτιά....

Αυτο που μου λυπει περισσοτερο ειναι εκτος της οικογενειας φιλοι καφε που το ζητας και ως fredo capuccino (αν το πεις εδω θα σου φερει 2, 1 φρεντο και 1 καπουτσινο).....ειναι η αγαπη μου......που ειναι καλα κριμενη σε μερος με ειδικους μετρητες θερμοκρασιων υγρασιας καμερες και αλλα 10000...πραγματα για την ασφαλεια της....πολοι της odyssey εκτος, νεο λαδακι πριν το τελευταιο σβησιμο, λιγο ξεφουσκωμα ελαστικων και ενα απαλο πεπλο να την σκεπαζει.....

Ξερω...γιατι δεν την πηρες μαζι σου;;; H τιμη για τις πινακιδες ειναι γυρω στις 6000 ευρω,,,,θα στειλω και αλλο...πρεπει προς το παρον να την κανω...

ΙoannisPanagiotidis
11-09-2013, 17:37
φιλε!...καλωσηρθες το club των υπερβορειων!

ερ:... γιατι δεν ανεβαζεις την καλη σου στη Δανια , με Ελληνικες πινακιδες?

giamil
11-09-2013, 17:44
Φιλαρακι γι αυτο χαθηκες?

Να σαι καλα εκει πανω κ μην μασσας!

ολα ειναι δρομος...κ μακαρι να μας βγαλει προς τα κει να ρθουμε να σε δουμε!

siraxanz
11-09-2013, 17:44
Κουράγιο ρε φίλε, η ξενιτιά είναι πίκρα όντως...

Από την άλλη εμείς οι Ελληνες βγάλαμε κ την παροιμία: Οπου γης, Πατρίς...

Μακάρι να εχεις καλή ευκολία στην νέα σου ζωή...

Δικτυώσου με άλλους Έλληνες κ πάρε μιά χαρχάλω, να κόβεις καμμιά βόλτα να γουστάρεις...

Στη Σουηδία διπλα σου είναι κ ο Γιώργος (http://www.gsforum.gr/members/georged/)

μέλος του φορουμ πολύ καλό παιδί:)

Επίσης ο Τσαρλινο (http://www.gsforum.gr/f118/28-apr-2013-dalby-stenbrott-vombsj%C3%B6n-s%C3%B6vdeborgs-slott-sweden-40454/)

Ιταλιάνος, μας έχει δείξει όλη τη Σκαδιναβία ;):D



Μη σου πω λίγο παρακάτω που έχουμε κ μοντερατορα... στη Γερμανία στο Σολινγεν
(σου απάντησε παραπάνω μεχρι να σου γραψω)

Δεν είσαι μόνος σου ....:)


Οργανώσου κ θα βρεις άκρη..

Arkas
11-09-2013, 19:30
Διονυσάκο, μας λείπεις και σου λείπουμε !
Ας μην έχουμε φυσική επαφή,
ας είναι καλά αυτό το "παλιο" GS Forum και η Ομάδα Διαχείρισής του,
άνθρωποι που από το υστέρημα του προσωπικού τους χρόνου, μοχθούν καθημερινά,
να τα λέμε έστω διαδικτυακά,
να κρατάμε ζωντανή την επικοινωνία μας,
να μας λες τα νέα σου
και να μαθαίνεις τα δικά μας !
Καλή δύναμη αδερφέ ...


Sent from my iPhone 5,
using Tapatalk Pro