PDA

View Full Version : Μελανι στην Wunderlich Media Bag


gzpainter
26-07-2009, 17:34
Παιδιά βοήθεια...εκανα ενα do it yourself.....και καταλαθος εβαψα το διαφανες μερος της Wunderlich media bag σε σημειο οπου πειραζω το pda-gps.:yz:yz:yz:yz:yz

μπορει κανεις που ξερει...βασικά αν οι γυναικες σας ξερουν πως μπορω να την καθαρισω διοτι ειναι και πανακριβη η ατιμη....:yz:yz

ευχαριστω εκ των προτερων..

riko46
26-07-2009, 18:58
Με τι το έβαψες,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;:cool:

Μελάνι απο τι , π.χ στιλο,μαρκαδορο,........

Arkas
26-07-2009, 19:17
Δοκίμασε με λίγο ασετόν ή διαλυτικό νυχιών σε μια ακρούλα και αν δεν υπάρξει φθορά, τότε προχωράς και στο υπόλοιπο!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-07-2009, 20:49
Δοκίμασε με λίγο ασετόν ή διαλυτικό νυχιών σε μια ακρούλα και αν δεν υπάρξει φθορά, τότε προχωράς και στο υπόλοιπο!


Μήπως το ασετόν κάψει/θολώσει το πλαστικό ;;;;;;http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF57.gif

Δοκίμασε πρώτα κάτι πιο ήπιο ...

...καθαρό οινόπνευμα ίσως ....




.

gzpainter
26-07-2009, 22:44
:yz:yz
παιδια δυστυχως δεν εγινε τιποτα....εχω ριξει απο γαλα, οινοπνευμα...μεχρι και χλωρινη...το πλαστικο δεν επαθε τιποτα...οπως και ο λεκες....:yz:yz

αυτο που εχει μεινει ειναι το ασετον....αλλα που θα το βρω τωρα εδω?? :yz:yz

gzpainter
26-07-2009, 22:46
αα.....και ειναι ανεξητιλος στυλος..ιδιος με αυτον που γραφεις πανω στα cd... στο internet λενε και λακ...οποτε αυριο θα παω να δοκιμαζω λακ στα σουπερμαρκετ....
:yz:yz:yz

EOD-K9
26-07-2009, 23:55
ασετον ????


ΟΧΙ

gzpainter
27-07-2009, 10:09
καλημερα και ευχαριστω για τις απαντησεις..δυτυχως τζιφος...:yz:yz
θα παω να δοκιμασω την λακ...και τελευταια και οχι και καλητερη επιλογη..το ασετον....και παλι ευχαριστω..

alexgs
27-07-2009, 10:24
σε καταστήματα όπως το ΠΛΑΙΣΙΟ πουλάνε έναν ειδικό αφρό που αφαιρεί μόνιμο μαρκαδόρο από πίνακες παρουσιάσεων. Λογικά θα σου το αφαιρέσει αν είναι ανεξίτιλος μαρκαδόρος, αλλά δεν ξέρω μήπως σου κάνει επιπλέον ζημιά...

1200GS
27-07-2009, 10:49
Δοκιμασε τον αφρο που λεει ο alexgs, και κανε μια δοκιμη με καθαριστικο γενικης χρησης οπως το fabulosso.To δοκιμασα μολις τωρα και καθαριζει τους ανεξιτηλους μαρκαδορους:)

gbmw
27-07-2009, 12:26
Ασετόν και διαλυτικό νίτρου(χρωματοπωλείο 3-5 € το LIT)σίγουρα το διαλύουν.Να δοκιμάσεις μονο σε μια άκρη, μη και σου κάνει θαμπάδα στο πλαστικό......:hmmm:

gzpainter
28-07-2009, 02:23
παιδια χιλια ευχαριστω....δοκιμασα την λακ στην οποια γινοταν αναφορα σο internet....αλλα τιποτα....
την ιδεα με τον ειδικό αφρό που λεει ο alexgs θα την δοκιμασω αυριο....το ασετον το αφηνω ως ιδεα διοτι πιστευω οτι θα κλαιω πιο πολυ την θηκη....:yz:yz

και παλι χιλια ευχαριστω για το ενδιαφερον και την βοηθεια...

gzpainter
28-07-2009, 02:33
παντως.....για να κανω και λιγη πλακα με την ατυχια μου...οποιος σκεφτεται να αγορασει την συγκεκριμενη θηκη ...του την συνιστω ανεπιφυλακτα.....αντεχει περα απο βροχη...οινοπνευμα...γαλα...χλωρινη...λακ για τα μαλλια....πλυσιμο με αποριπαντικο....χωρις να αφηνει λεκεδες η' γρατζουνιες ή να αλλιωνεται....είναι δοκιμασμενη απο μενα..είναι ααα πραγμα...:sm7::yz:sm7::yz:yz

Arkas
28-07-2009, 12:42
παντως.....για να κανω και λιγη πλακα με την ατυχια μου...οποιος σκεφτεται να αγορασει την συγκεκριμενη θηκη ...του την συνιστω ανεπιφυλακτα.....αντεχει περα απο βροχη...οινοπνευμα...γαλα...χλωρινη...λακ για τα μαλλια....πλυσιμο με αποριπαντικο....χωρις να αφηνει λεκεδες η' γρατζουνιες ή να αλλιωνεται....είναι δοκιμασμενη απο μενα..είναι ααα πραγμα...:sm7::yz:sm7::yz:yz
:sm6:

rider
02-08-2009, 13:33
παντως.....για να κανω και λιγη πλακα με την ατυχια μου...οποιος σκεφτεται να αγορασει την συγκεκριμενη θηκη ...του την συνιστω ανεπιφυλακτα.....αντεχει περα απο βροχη...οινοπνευμα...γαλα...χλωρινη...λακ για τα μαλλια....πλυσιμο με αποριπαντικο....χωρις να αφηνει λεκεδες η' γρατζουνιες ή να αλλιωνεται....είναι δοκιμασμενη απο μενα..είναι ααα πραγμα...:sm7::yz:sm7::yz:yz


:sm8:

Arkas
09-08-2009, 11:10
Τελικά Γιώργο, κατάφερες να την καθαρίσεις;:Απορία:

Major_Goose
03-09-2009, 11:17
δοκίμασε να πάρεις απο το JUMBO καθαριστικό βερνικιού νυχιών χωρίς ασετόν.

Επειδή έχω ένα χόμπυ που έχει να κάνει με χρώματα με εχει σώσει πολές φορές .

Είναι σε ενα ροζουλί χρώμα και κοστίζει κάτι λιγότερο απο ευρώ το μπουκάλι .

Μετά το πασάρεις στην κυρία σου και της λές κοίτα τι σου βρήκα αγάπη μου για να μην καίγονται τα δαχτυλάκια σου απο το ασετόν !!!

gzpainter
06-09-2009, 12:25
αστοοο Δημητρη....τσιφος.....τιποτα....ακομα τα εχω τα σημαδια.....

Κωστα...ευχαριστω για την πληροφορια...τωρα που θα κατεβω Ελλαδα...θα περασω μια βολτα απο τα Jumbo...δεν εχω να χασω τιποτα....οσο για το μετα...ας ειναι καλα η μητερα μου που θα της το πασαρω.....να μην το παιξω και εγω καλος γιος???

nek21
06-09-2009, 17:27
παντως νομιζω οτι ξοδεψες περισσοτερα χρηματα σε καλυντικα απ οτι θα ξοδευες για να παρεις μια καινουργια.