PDA

View Full Version : Τι είδαμε σήμερα...


gemara
28-07-2009, 16:23
Το μεσημεράκι.

- Κάγκουρας ετών 45-50 με T-shirt, ξεκράνωτος και τσιγαράκι μεταξύ μεσαίου και παράμεσου δακτύλου δεξιού χεριού κατέβαινε με 120-130 την Καβάλας με F800GS (ΟΗΤ 4xx) και συνέχιζε πλακωμένος μέσα στην κίνηση... Σίχαμα το θέαμα!

(Ομολογουμένως τον λυπήθηκα για την απερισκεψία του στην ηλικία αυτή, γιατί το να περνάς με τόσα χλμ ανάμεσα από σερνάμενες νταλίκες και ζαλισμένες γιαγιάκες από την κίνηση και τη ζέστη, ότι και να γίνει, άμα πουν ότι δεν σε είδαν, θα έχουν δίκιο... Ελάχιστα εκατοστά είναι να "παίξει" κάποιο τιμόνι και είσαι χαμένος.)

- Σε άλλο φανάρι πιο κάτω, 9 μηχανόβιοι και οι 9 με κράνος!:)

Αυτοί οι 9, έστω και αν οι περισσότεροι ήταν με παπάκια, είναι "μηχανόβιοι". Ο κάγκουρας, ευτυχώς δεν ανήκει στην κατηγορία των μοτοσυκλετιστών, μηχανόβιων και οτιδήποτε "μότο" γενικώς...


Αν θέλετε, γράψτε διάφορα καθημερινά θεάματα που συναντάτε στους δρόμους, είτε είναι ωραία προς μίμηση και θαυμασμό, είτε είναι άσχημα προς αποφυγή...:)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
28-07-2009, 16:33
...κάγκουρας με τα όλα του .....:(

NLS
28-07-2009, 16:40
εγώ ήδη τα γράφω αυτά

Kwstas_kef
28-07-2009, 16:41
Το μεσημεράκι.

- Κάγκουρας ετών 45-50 με T-shirt, ξεκράνωτος και τσιγαράκι μεταξύ μεσαίου και παράμεσου δακτύλου δεξιού χεριού κατέβαινε με 120-130 την Καβάλας με F800GS (ΟΗΤ 4xx) και συνέχιζε πλακωμένος μέσα στην κίνηση... Σίχαμα το θέαμα!
.
Δεν ειμαι εγω δεν ημουν εγω αληθεια λεωωωωω....:sm7::sm7::sm7:
Εχουν καταντησει αηδια αληθεια σας λεω.
Μαλλι,γυαλι και παντελονι LEE και αν γινει κατι στραβο φταινε παντα οι αλλοι.:hmmm::hmmm:ΝεύραΝεύρα

Gazi
28-07-2009, 16:51
ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ...........:hmmm::hmmm:ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΜΥΑΛΟ.....ΚΡΙΜΑ!!!!!

gemara
28-07-2009, 17:07
...
Μαλλι,γυαλι και παντελονι LEE και αν γινει κατι στραβο φταινε παντα οι αλλοι.:hmmm::hmmm:ΝεύραΝεύρα

Αυτό ακριβώς!

essel
28-07-2009, 18:02
Οπως το λέτε ΣΙΧΑΜΑ το θέαμα.........

ΝεύραΝεύραΝεύρα

gsmaniac
28-07-2009, 19:46
Το μεσημεράκι.

- Κάγκουρας ετών 45-50 με T-shirt, ξεκράνωτος και τσιγαράκι μεταξύ μεσαίου και παράμεσου δακτύλου δεξιού χεριού κατέβαινε με 120-130 την Καβάλας με F800GS (ΟΗΤ 4xx) και συνέχιζε πλακωμένος μέσα στην κίνηση... Σίχαμα το θέαμα!

(Ομολογουμένως τον λυπήθηκα για την απερισκεψία του στην ηλικία αυτή, γιατί το να περνάς με τόσα χλμ ανάμεσα από σερνάμενες νταλίκες και ζαλισμένες γιαγιάκες από την κίνηση και τη ζέστη, ότι και να γίνει, άμα πουν ότι δεν σε είδαν, θα έχουν δίκιο... Ελάχιστα εκατοστά είναι να "παίξει" κάποιο τιμόνι και είσαι χαμένος.)

- Σε άλλο φανάρι πιο κάτω, 9 μηχανόβιοι και οι 9 με κράνος!:)

Αυτοί οι 9, έστω και αν οι περισσότεροι ήταν με παπάκια, είναι "μηχανόβιοι". Ο κάγκουρας, ευτυχώς δεν ανήκει στην κατηγορία των μοτοσυκλετιστών, μηχανόβιων και οτιδήποτε "μότο" γενικώς...


Αν θέλετε, γράψτε διάφορα καθημερινά θεάματα που συναντάτε στους δρόμους, είτε είναι ωραία προς μίμηση και θαυμασμό, είτε είναι άσχημα προς αποφυγή...:)
ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:sm7::sm7::sm7::sm7:

zitsos
28-07-2009, 20:01
Εγω θα ελεγα ότι αν σας ποιανει εσας συχαμάρα που ζήτε στην αθήνα και τους βλέπετε κάθε μέρα φαντάσου να εισαι σε μέρος ξεκαρφωτο οπως εγω στο δήλεσι και να βλέπεις απο παππακια μέχρι και 1200ρες με παντοφλα καπελο τσιγαρο κινητο γκομενιτσα κοντομανικο φουστα μπλουζα !!!
Δεν απελπιζωμε ομως απλα παλευω για εν ακαλητερο κρατος κρανος!!!!:sm7:

gemara
28-07-2009, 20:24
Εγω θα ελεγα ότι αν σας ποιανει εσας συχαμάρα που ζήτε στην αθήνα και τους βλέπετε κάθε μέρα φαντάσου να εισαι σε μέρος ξεκαρφωτο οπως εγω στο δήλεσι και να βλέπεις απο παππακια μέχρι και 1200ρες με παντοφλα καπελο τσιγαρο κινητο γκομενιτσα κοντομανικο φουστα μπλουζα !!!
Δεν απελπιζωμε ομως απλα παλευω για εν ακαλητερο κρατος κρανος!!!!:sm7:

Κάτσε, τι είδαμε σήμερα λέμε και κανα δύο από αυτά, όχι όλα!

Και αυτά που λες εσύ, παντού και κάθε μέρα τα βλέπουμε. Προχτές είδα κοπέλα κατάξανθη, πολύ κοντό μαλλί, μπλούζα με κορδόνι τιραντάκι και ίσα που πρόλαβα να διαβάσω κάτι φφ που έγραφε πίσω η μηχανή της, έτσι σφαίρα που πήγαινε... :Απορία:(μάλλον CBR 600 FF ήταν)

ntinopoulos
28-07-2009, 20:39
ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:sm7::sm7::sm7::sm7:
νομιζω εσυ πρεπει να σαι κατα του κρανους!:sm7::sm7::sm7:

gsmaniac
28-07-2009, 20:54
νομιζω εσυ πρεπει να σαι κατα του κρανους!:sm7::sm7::sm7:
Περα απο το επαγγελματικο:sm7::sm7::sm7:αδερφε,ειμαι κατα της βλακειας.............

Arkas
28-07-2009, 20:54
Κάθε βράδυ η παραλιακή και όχι μόνον είναι γεμάτη από ξεκράνωτους.

Συγχαρητήρια Γιώργο για το θέμα!
Πολύ σωστή πρωτοβουλία...

manro
28-07-2009, 21:13
Περα απο το επαγγελματικο:sm7::sm7::sm7:αδερφε,ειμαι κατα της βλακειας.............


:sm8:

Kimwnas
28-07-2009, 21:55
Τα' χουμε πει ρε παιδιά χίλιες φορές!!

Εγώ πλέον προσέχω για κάποιο περίεργο λόγο κυρίως τους αναβάτες BMW (όχι απαραίτητα επειδή έχω κι εγώ...) και δη τα adventure τα οποία στατιστικά η συντριπτική πλειοψηφία είναι ξεκράνωτοι...
Και μια και λέτε για παραδείγματα, τις προάλλες είδα κι εγώ στην Δαβάκη στην Καλλιθέα (η οποία όσοι ξέρετε απο την περιοχή είναι πίτα στην κίνηση) έναν ευτραφή "κύριο" 40φεύγα (τώρα που το σκέφτομαι είχε έναν αέρα "μπράβου της νύχτας"), εννοείται ξεκράνωτο και "σαγιοναράτο" να συμπεριφέρεται στον δρόμο σαν να είναι δικός του (μιλάμε για τον ορισμό της ηλίθιας σφήνας και ανούσιας ξερογκαζιάς)... Είχε γενικότερα το στυλάκι περνάω εγώ με την μηχανάρα μου, κάντε στην άκρη κοινοί θνητοί....άσχετα αν το "adventure" του, αμφιβάλλω αν έχει βγει ποτέ από τα όρια που οριοθετούν οι καφετέριες της Αθήνας...(εγώ το ξαναλέω, έχει γίνει το Cayenne των μηχανών!)...

Και για να βάλω και μια νότα χιούμορ, στην αντίθετη πλευρά εκπλήσσομαι σφόδρα όταν βλέπω αναβάτη TDM με κράνος!! :D

NLS
28-07-2009, 23:21
σωστό
και χωρίς αλλαγμένες εξατμίσεις

(και νομίζει ότι είναι και πιο γρήγορος - εκεί γελάω - αλλά δεν μένω στο γέλιο)

gzpainter
29-07-2009, 00:23
κοιταξτε να δειτε....πιστευω οτι ολα αυτα συμβαινουν...
1ον διοτι δεν την εχει παθει...(ειχα προσωπικο ατυχημα με scooter..καλοκαιρακι οταν γυριζα απο μπανιο φορωντας μονο κρανος...εσπασε το ψαλιδι στα 80kmh και γυαλιζα την ασφαλτο...περασα τις 2.5 εβδομαδεσ απο τις 3 που ειχα κατεβει Ελλαδα στο κρεβατι...τωρα για πες μου να ανεβω στην μηχανη χωρις τουλαχιστον μοτοσυκλετιστικο μπουφαν...)
2ον..για ελα εδω Αγγλια...να κυκλοφορησεις χωρις στολη...θα αισθανθεις πολυ ασχημα οταν το 90% των οδηγων ειναι παντοτε ντυμενοι...και σου την λενε που πας ξεβρακωτος..(βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο...εχω δει εδω.τυπα..με κρανος και να οδηγαει μια Benelli supersport..αλλα με κοντομανικο μπλουζακι....δεν θα θελατε να μαθετε τι του εσυραν οι αλλοι με τις μηχανες.....)

οσο για τους adventures της "πασαρελας" ...αναριωτιεμαι γιατι δεν αγορασαν ενα beverly...ποιο ανετα θα εκαναν την δουλεια τους...

renos
29-07-2009, 01:26
κοιταξτε να δειτε....πιστευω οτι ολα αυτα συμβαινουν...
1ον διοτι δεν την εχει παθει...(ειχα προσωπικο ατυχημα με scooter..καλοκαιρακι οταν γυριζα απο μπανιο φορωντας μονο κρανος...εσπασε το ψαλιδι στα 80kmh και γυαλιζα την ασφαλτο...περασα τις 2.5 εβδομαδεσ απο τις 3 που ειχα κατεβει Ελλαδα στο κρεβατι...τωρα για πες μου να ανεβω στην μηχανη χωρις τουλαχιστον μοτοσυκλετιστικο μπουφαν...)
2ον..για ελα εδω Αγγλια...να κυκλοφορησεις χωρις στολη...θα αισθανθεις πολυ ασχημα οταν το 90% των οδηγων ειναι παντοτε ντυμενοι...και σου την λενε που πας ξεβρακωτος..(βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικιο...εχω δει εδω.τυπα..με κρανος και να οδηγαει μια Benelli supersport..αλλα με κοντομανικο μπλουζακι....δεν θα θελατε να μαθετε τι του εσυραν οι αλλοι με τις μηχανες.....)

οσο για τους adventures της "πασαρελας" ...αναριωτιεμαι γιατι δεν αγορασαν ενα beverly...ποιο ανετα θα εκαναν την δουλεια τους...



έχεις τίποτα με τα beverly ;;;;;;;:D

Kimwnas
29-07-2009, 09:28
έχεις τίποτα με τα beverly ;;;;;;;:D

Beverly Adventure!!

Με ακτινωτές, σηκωμένο (κατά 0,03cm), βαλίτσες/κάγκελα/προβολάκια/GPS/Χημική τουαλέτα touratech, και αυτόγραφο McGregor/Boorman έτσι για να έχει και έναν αέρα περιπέτειας....

:D


ps gzpainter στο John Moores είσαι?

Arkas
29-07-2009, 21:07
οσο για τους adventures της "πασαρελας" ...αναριωτιεμαι γιατι δεν αγορασαν ενα beverly...ποιο ανετα θα εκαναν την δουλεια τους...
Οδηγώ και Adve και Beverly....:o

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-07-2009, 21:59
Οδηγώ και Adve και Beverly....:o



Οδηγώ και Adve και Beverly....:o + GS ....;)

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
29-07-2009, 22:42
Σήμερα το μεσημέρι , Παπαδιαμαντοπούλου και Μιχαλακοπούλου.

Ζευγάρι γύρω στα 32 , με τη κυρία σε προχωρημένη εγκυμωσύνη.

Ξεκράνωτοι και σαγιαναράτοι.

NLS
29-07-2009, 23:09
και ηλίθιοι (επειδή το ξέχασες το συμπληρώνω)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-07-2009, 23:25
Σήμερα το μεσημέρι , Παπαδιαμαντοπούλου και Μιχαλακοπούλου.

Ζευγάρι γύρω στα 32 , με τη κυρία σε προχωρημένη εγκυμωσύνη.

Ξεκράνωτοι και σαγιαναράτοι.


:(

edmark
30-07-2009, 02:43
Σήμερα το μεσημέρι , Παπαδιαμαντοπούλου και Μιχαλακοπούλου.

Ζευγάρι γύρω στα 32 , με τη κυρία σε προχωρημένη εγκυμωσύνη.

Ξεκράνωτοι και σαγιαναράτοι.

Δεν μου λες αγορι μου.....εαν η GS ηταν μπλε 2008 και τουμπανο, ημουν εγω, ναι εγω (καμαρωστε μας:p) και πεταχτηκαμε στο Βασιλοπουλο για τα Dettol του μωρου που ερχετε σε 15-20 ημερες, σορυ αλλα το μερσεντες δεν χωραει στο υπογειο γκαραζ τους, λογου υψους και ειναι 3 τετραγωνα απ'το σπιτι, και η κυρα επεμενε....ξερεις τωρα εσυ......και α ναι ευχαριστω ειμαστε 38 και οχι 32 να σε καλα καμαρι μου:D


Παντος το πιο σαχλαμαρατω που εχω δει ειναι στην καβαλας-παπακι μονος και να κραταει στα γωνατα ενα παμπριζ απο μερσεντες α170 μονος του και με ενα χερι το τιμονι και μαρλβουρια στο χειλακι και φυσικα χωρις περικεφαλα......και μετα λετε για μενα, ουφφφφφ ..........lol :)

(Φιλε Λεο το "αγορι μου" ειναι χαιδευτικο παντα ετσι?!, κοροιδευτικα σαρκαζω, μην παρεξηγηθει κανεις, καλοπροαιρετα παντα και χιουμοριστικα γραφω)

gemara
30-07-2009, 06:16
Σήμερα το μεσημέρι , Παπαδιαμαντοπούλου και Μιχαλακοπούλου.

Ζευγάρι γύρω στα 32 , με τη κυρία σε προχωρημένη εγκυμωσύνη.

Ξεκράνωτοι και σαγιαναράτοι.

:(

EOD-K9
30-07-2009, 08:36
ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.........................................ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Μην σας γράψω τι είδα πρωί πρωί
θα βγει τσόντα .////.....,.,,/.,/,λ΄κ΄'λ,΄μ,λκμπκ

Kimwnas
30-07-2009, 09:43
Οδηγώ και Adve και Beverly....:o

Εσύ είσαι μια χαρά!

Το πρόβλημα είναι αυτοί που έχουν Adv και το χρησιμοποιούν σαν Beverly ή αυτοί που έχουν Beverly και το νομίζουν Adventure...
:D

gzpainter
30-07-2009, 10:34
συμφωνω kimwna....για αυτο και το αναφερα....αφου το Beverly μου αρεσει ως scooter-ακι....

NLS
30-07-2009, 13:16
ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.........................................ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Μην σας γράψω τι είδα πρωί πρωί
θα βγει τσόντα .////.....,.,,/.,/,λ΄κ΄'λ,΄μ,λκμπκ

γράψε γράψε

NLS
30-07-2009, 13:25
Δεν μου λες αγορι μου.....εαν η GS ηταν μπλε 2008 και τουμπανο, ημουν εγω, ναι εγω (καμαρωστε μας:p) και πεταχτηκαμε στο Βασιλοπουλο για τα Dettol του μωρου που ερχετε σε 15-20 ημερες, σορυ αλλα το μερσεντες δεν χωραει στο υπογειο γκαραζ τους, λογου υψους και ειναι 3 τετραγωνα απ'το σπιτι, και η κυρα επεμενε....ξερεις τωρα εσυ......και α ναι ευχαριστω ειμαστε 38 και οχι 32 να σε καλα καμαρι μου:D

δεν προσπαθώ να νουθετήσω (ειδικά κάποιον σχεδόν συνομήλικο μου), αλλά αυτό παραμένει λάθος ακόμα και με κράνος

ένα πέσιμο επειδή δεν έβαλες καλά το πόδι σου κάτω, με μηδέν χιλιόμετρα φαντάζεσαι τι επίπτωση έχει;

τέσπα

αχ ρε παιδιά

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
30-07-2009, 14:40
(Φιλε Λεο το "αγορι μου" ειναι χαιδευτικο παντα ετσι?!, κοροιδευτικα σαρκαζω, μην παρεξηγηθει κανεις, καλοπροαιρετα παντα και χιουμοριστικα γραφω)



....το "αγόρι" μου το κατάλαβα απόλυτα κ με πολύ συμπάθεια το... χαϊδευτικό :D:D:D




Βεβαίως κ δεν σαρκάζουμε κανέναν,

γιατί απλά, όλοι μας κάποια ή κάποιες στιγμές,

έχουμε κυκλοφορήσει "ΧΥΜΑ" ....;)

Αυτό μπορεί να λέγεται περίπτερο για τσιγάρα,

Καλοκαιράκι στην εξοχή,

παραλία δίπλα στην θάλασσα .....

Λοιπόν ο "αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω" .....:cool:




Απλά τα λέμε,

για να τ' ακούμε εμείς πρώτοι .....;)




.

gemara
30-07-2009, 16:36
Να :sm7: ή να :yz;;;

Κατέβηκε όλη τη Βουλιαγμένης έτσι, με 100-110 (φτιαγμένο Ζετάκι που χάλαγε τον κόσμο από τη φασαρία).

Το γελοίο δεν είναι ότι κυκλοφορούσε στους δρόμους. Το γελοίο είναι το ότι ήταν σίγουρος ότι δεν θα βρεθεί κανένας από αυτούς που και όρκο έχουν δώσει και πληρώνονται από το κράτος για να αστυνομεύουν την πατρίδα μας. (Ωχ μωρέ τώρα...!)


http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=358



http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=359

wet & dirty
30-07-2009, 16:40
Δεν μπορεις να πεις κατι εδω!!!!!!!δεν εχει κρανος αλλα εχει airbag!!!!;)


σε αντίθεση με εσενα που ενω οδηγούσες εβγαζες φωτο!!!!!τουριστας τουρίστας?????:sm7::sm7::sm7::sm7:

NNN
30-07-2009, 16:41
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=359

Εμένα μιά χαρά μου φαίνεται !!
Έχει και .... αερόσακο ....:D:D:D:D

mastorakos
30-07-2009, 16:53
Το ψαροντούφεκο δεν βλέπω ....:sm7:

Kimwnas
30-07-2009, 18:01
Μπάαα... προπόνηση κάνει για τις χειμωνιάτικες βροχές που θα πλημμυρίσουν οι δρόμοι...
;)

gemara
30-07-2009, 18:28
σε αντίθεση με εσενα που ενω οδηγούσες εβγαζες φωτο!!!!!τουριστας τουρίστας?????:sm7::sm7::sm7::sm7:

:sm7: Πάντα! Το κινητάκι στην αριστερή τσέπη του μπουφάν είναι έτοιμο για να αποθανατίζει ευτράπελα!

EOD-K9
30-07-2009, 23:02
:sm7::sm7:

wet & dirty
31-07-2009, 00:14
:sm7: Πάντα! Το κινητάκι στην αριστερή τσέπη του μπουφάν είναι έτοιμο για να αποθανατίζει ευτράπελα!



:sm8::sm8::sm8:

Arkas
31-07-2009, 20:54
Να :sm7: ή να :yz;;;

Κατέβηκε όλη τη Βουλιαγμένης έτσι, με 100-110 (φτιαγμένο Ζετάκι που χάλαγε τον κόσμο από τη φασαρία).

Το γελοίο δεν είναι ότι κυκλοφορούσε στους δρόμους. Το γελοίο είναι το ότι ήταν σίγουρος ότι δεν θα βρεθεί κανένας από αυτούς που και όρκο έχουν δώσει και πληρώνονται από το κράτος για να αστυνομεύουν την πατρίδα μας. (Ωχ μωρέ τώρα...!)


http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=358



http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=359
Το λιγότερο.....Νεύρα

gzpainter
01-08-2009, 12:07
:sm7::sm7:

αναρωτιεμαι...αυτο μπηκε στην θαλασσα οπως ηταν??? με το zetaki ??? δεν σταματησε καθόλου???

Kwstas_kef
01-08-2009, 13:22
Το νου σας παιδια αδειασε η Αθηνα και βρηκαν αφορμη ολοι αυτοι οι οδηγοι που νομιζουν οτι η σταδιου ειναι πιστα βφηκαν σεριανει.....
Παναγια μου.......:yz:yz:yz:yz:yz

gsmaniac
01-08-2009, 13:34
πανε ολοι σαν να ειναι ειδικη στο ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ..............ελεος ρε,ελεος

Kimwnas
01-08-2009, 20:05
Η αθλιότητα της (καγκουρο) οδήγησης των τετράτροχων είναι ευθέως ανάλογη (συνήθως) του πόσο ερείπιο είναι το όχημα ή ιδέα μου είναι?

Την ξέρετε την εικόνα...μικρό αυτοκίνητο δεκαετίας (στην καλύτερη) με φιμέ τζάμια, αυτοκόλλητα (με ότι βάζει ο νους του καλλιτέχνη) το μπουρί της σόμπας για εξάτμιση, σπόιλερ από αεροπλάνο και βούρ στην παραλιακή (και όχι μόνο)...

Βέβαια, έχω δει και Octavia της αστυνομίας στην Βουλιαγμένης να κάνει καγκουριές μέρα μεσημέρι (σφήνες, παντιλίκια και τα συναφή) με τους ένστολους πιτσιρικάδες να το διασκεδάζουν, οπότε άμα τα κάνουν αυτοί οι άλλοι λένε εγώ στο πηγάδι κατούρησα?...άντε βγάλε άκρη...

Bolero
02-08-2009, 11:40
Και που να δείτε παπάκια στη Μαραθώνος να πουλάνε μούρη στις παραπλευρες καφετέριες.Ούτε με μηχανάκι δεν μπορείς να περάσεις ανάμεσά τους.Κίνδυνος θάνατοςΝεύρα

georgekostas
02-08-2009, 19:23
Λοιπον σημερα ειχαμε παει βολτα στα ορεινα,Τζουμερκα μερια,στα Πραμαντα.
Μολις φτανουμε βλεπω ενα GSA παρκαρισμενο.Του βαζω μια καρτα του φορουμ στο ρεζερβουαρ και φευγω.
Τελειωνοντας τον καφε περναω παλι απο το ιδιο σημειο και βλεπω και βλεπω τον τυπο με τη GSA να ετοιμαζεται να φυγει.Τον πλησιαζω να του πω πως εγω εβαλα την καρτα και τι να δω ηταν ο ηθοποιος Πασχαλης Τσαρουχας
http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/7226a139-6eaf-4617-bac2-77991e0a28b.jpg

...τα ειπαμε λιγο μου ειπε για την προσφατη περιπετεια του που τρακαρε πριν λιγο καιρο με την προηγουμενη GSA (αυτη ηταν η δευτερη) μου ειπε επεισης πως θα μας επισκεφθει και στο φορουμ μας.
Παντως ηταν ο μονος που δεν περιμενα να δω εκει πανω.Και μαλιστα ωφειλω να ομολογησω πως η GSA του ηταν μια κουκλα!!!

ntinopoulos
02-08-2009, 19:38
Λοιπον σημερα ειχαμε παει βολτα στα ορεινα,Τζουμερκα μερια,στα Πραμαντα.
Μολις φτανουμε βλεπω ενα GSA παρκαρισμενο.Του βαζω μια καρτα του φορουμ στο ρεζερβουαρ και φευγω.
Τελειωνοντας τον καφε περναω παλι απο το ιδιο σημειο και βλεπω και βλεπω τον τυπο με τη GSA να ετοιμαζεται να φυγει.Τον πλησιαζω να του πω πως εγω εβαλα την καρτα και τι να δω ηταν ο ηθοποιος Πασχαλης Τσαρουχας
http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/7226a139-6eaf-4617-bac2-77991e0a28b.jpg

...τα ειπαμε λιγο μου ειπε για την προσφατη περιπετεια του που τρακαρε πριν λιγο καιρο με την προηγουμενη GSA (αυτη ηταν η δευτερη) μου ειπε επεισης πως θα μας επισκεφθει και στο φορουμ μας.
Παντως ηταν ο μονος που δεν περιμενα να δω εκει πανω.Και μαλιστα ωφειλω να ομολογησω πως η GSA του ηταν μια κουκλα!!!



τον ειχα γνωρισει στη μακαν.ξηγημενος ανθρωπος!εψαχνα ποια βαση gps να βαλω και αμεσως προθυμοποιηθηκε να βοηθησει,ειχε full εξοπλισμο παρακαλω.προβλεπομενος!

gsmaniac
02-08-2009, 19:41
Πασχαλη ψυχαρα,για παντα ΑΕΚΑΡΑ:sm7::sm7::sm7:

georgekostas
02-08-2009, 20:14
Επισης στο ιδιο χωριο ενιωσα για μια στιγμη σαν αυτους τους διασημους που πανε Μυκονο στο SUPER PARADISE απλα εμεις ειμασταν στο...

http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/DSC00892.jpg

...στο SUPER PRAMADISE:sm7:

gemara
02-08-2009, 20:34
Λοιπον σημερα ειχαμε παει βολτα στα ορεινα,Τζουμερκα μερια,στα Πραμαντα.
Μολις φτανουμε βλεπω ενα GSA παρκαρισμενο.Του βαζω μια καρτα του φορουμ στο ρεζερβουαρ και φευγω.
Τελειωνοντας τον καφε περναω παλι απο το ιδιο σημειο και βλεπω και βλεπω τον τυπο με τη GSA να ετοιμαζεται να φυγει.Τον πλησιαζω να του πω πως εγω εβαλα την καρτα και τι να δω ηταν ο ηθοποιος Πασχαλης Τσαρουχας
http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/7226a139-6eaf-4617-bac2-77991e0a28b.jpg


...τα ειπαμε λιγο μου ειπε για την προσφατη περιπετεια του που τρακαρε πριν λιγο καιρο με την προηγουμενη GSA (αυτη ηταν η δευτερη) μου ειπε επεισης πως θα μας επισκεφθει και στο φορουμ μας.


Παντως ηταν ο μονος που δεν περιμενα να δω εκει πανω.Και μαλιστα ωφειλω να ομολογησω πως η GSA του ηταν μια κουκλα!!!





Μιλάμε ότι έβγαλες τρομερή φωτογραφία!!! :)

ntinopoulos
02-08-2009, 20:37
ναι!οντως!καλλιτεχνης!
πηγατε και στο cavo pramadiso?:sm7:

nek21
02-08-2009, 21:31
Να :sm7: ή να :yz;;;

Κατέβηκε όλη τη Βουλιαγμένης έτσι, με 100-110 (φτιαγμένο Ζετάκι που χάλαγε τον κόσμο από τη φασαρία).

Το γελοίο δεν είναι ότι κυκλοφορούσε στους δρόμους. Το γελοίο είναι το ότι ήταν σίγουρος ότι δεν θα βρεθεί κανένας από αυτούς που και όρκο έχουν δώσει και πληρώνονται από το κράτος για να αστυνομεύουν την πατρίδα μας. (Ωχ μωρέ τώρα...!)


http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=358



http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=359
επισης φιλε μου το γελοιο ειναι οτι αυτοι που εχουν δωσει ορκο θα επρεπε να κανουν κατι και για οποιον οδηγει και κανει χρηση κινητου τηλεφωνου η φωτογραφικης κατα την οδηγηση και προσπαθουν να υποδειξουν τα ευτραπελα των ελληνικων δρομων υποπεπτωντας σε αναλογης σοβαροτητος ολισθηματα!

kostas_366
02-08-2009, 22:38
Ωραία... να και οι πιο γνωστοί αναβάτες...
Αν και έχω την εντύπωση, ότι ίσως να είναι και ο Νίκος Κουρής εδώ..

http://img526.imageshack.us/img526/2896/40015large.jpg

:p:p

Kimwnas
03-08-2009, 11:31
Αφού κάνουμε τους παπαράτσι, να κι εγώ!...
:D

ntinopoulos
03-08-2009, 12:58
Αφού κάνουμε τους παπαράτσι, να κι εγώ!...
:D
το μπουφαν του ειναι μεγαλο η σουρωσε ο φορντ?:p

pepax66
03-08-2009, 13:27
το μπουφαν του ειναι μεγαλο η σουρωσε ο φορντ?:p

Όχι ρε Κώστα το πήρε ένα νουμερο παραπάνω για να βάζει και κανα πουλοβεράκι από μέσα ο γηραλέος..........!
:sm7::sm7::sm7:

NLS
03-08-2009, 13:47
ε τι όλοι σουρώνουμε

gsmaniac
03-08-2009, 13:54
το μπουφαν του ειναι μεγαλο η σουρωσε ο φορντ?:p
Γεραματα φιλαρακι,αντιστροφη μετρηση και δεν μιλαει κανενας ΤΥΧΑΙΟΣ τωρα:sm7::sm7::sm7:

gemara
03-08-2009, 16:52
Αφού κάνουμε τους παπαράτσι, να κι εγώ!...
:D

:D
Στα 69 ο Han Solo (http://www.imdb.com/character/ch0000002/)!

Μακάρι και μεις στην ηλικία του να κυκλοφορούμε έτσι!

SenseiG
03-08-2009, 17:03
Δεν φορανε τιποτα γιατι απλουστατα μονο στους αλλους μπορει να σημβει........Νεύρα

Arkas
09-08-2009, 12:03
Λοιπον σημερα ειχαμε παει βολτα στα ορεινα,Τζουμερκα μερια,στα Πραμαντα.
Μολις φτανουμε βλεπω ενα GSA παρκαρισμενο.Του βαζω μια καρτα του φορουμ στο ρεζερβουαρ και φευγω.
Τελειωνοντας τον καφε περναω παλι απο το ιδιο σημειο και βλεπω και βλεπω τον τυπο με τη GSA να ετοιμαζεται να φυγει.Τον πλησιαζω να του πω πως εγω εβαλα την καρτα και τι να δω ηταν ο ηθοποιος Πασχαλης Τσαρουχας
http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/7226a139-6eaf-4617-bac2-77991e0a28b.jpg


...τα ειπαμε λιγο μου ειπε για την προσφατη περιπετεια του που τρακαρε πριν λιγο καιρο με την προηγουμενη GSA (αυτη ηταν η δευτερη) μου ειπε επεισης πως θα μας επισκεφθει και στο φορουμ μας.


Παντως ηταν ο μονος που δεν περιμενα να δω εκει πανω.Και μαλιστα ωφειλω να ομολογησω πως η GSA του ηταν μια κουκλα!!!



:sm5::sm8::sm4:

pkar
12-08-2009, 18:57
Λοιπον σημερα ειχαμε παει βολτα στα ορεινα,Τζουμερκα μερια,στα Πραμαντα.
Μολις φτανουμε βλεπω ενα GSA παρκαρισμενο.Του βαζω μια καρτα του φορουμ στο ρεζερβουαρ και φευγω.
Τελειωνοντας τον καφε περναω παλι απο το ιδιο σημειο και βλεπω και βλεπω τον τυπο με τη GSA να ετοιμαζεται να φυγει.Τον πλησιαζω να του πω πως εγω εβαλα την καρτα και τι να δω ηταν ο ηθοποιος Πασχαλης Τσαρουχας
http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/7226a139-6eaf-4617-bac2-77991e0a28b.jpg

...τα ειπαμε λιγο μου ειπε για την προσφατη περιπετεια του που τρακαρε πριν λιγο καιρο με την προηγουμενη GSA (αυτη ηταν η δευτερη) μου ειπε επεισης πως θα μας επισκεφθει και στο φορουμ μας.
Παντως ηταν ο μονος που δεν περιμενα να δω εκει πανω.Και μαλιστα ωφειλω να ομολογησω πως η GSA του ηταν μια κουκλα!!!




Ο εν λόγω κύριος όμως τον έχω δεί ξεκράνωτο - Βερμούδα - σαγιονάρα και με ένα τρίχρονο αγοράκι (!!!) απροστάτευτο πάνω στη GSA του στον Παναγιωτόπουλο...
ΠΟΛΥ ωραίο Θέαμα !

Το οτι είναι κάποιος διάσημος και μπορεί να έχει όλο τον εξοπλισμό πάνω του δεν σημαίνει οτι μπορεί και να μην σέβεται και την ασφάλεια ενός τρίχρονου !!!
Ζητώ συγγνώμη για την οπισθοδρομικότητά μου !

Arkas
14-08-2009, 09:24
Ο εν λόγω κύριος όμως τον έχω δεί ξεκράνωτο - Βερμούδα - σαγιονάρα και με ένα τρίχρονο αγοράκι (!!!) απροστάτευτο πάνω στη GSA του στον Παναγιωτόπουλο...
ΠΟΛΥ ωραίο Θέαμα !

Το οτι είναι κάποιος διάσημος και μπορεί να έχει όλο τον εξοπλισμό πάνω του δεν σημαίνει οτι μπορεί και να μην σέβεται και την ασφάλεια ενός τρίχρονου !!!
Ζητώ συγγνώμη για την οπισθοδρομικότητά μου !
Καλά τα λές!

gemara
14-08-2009, 18:40
Μιας και μιλάμε για παιδιά σήμερα, ένα θέαμα που το είδα πριν από λίγους μήνες και το βλέπουμε κάθε μέρα όλοι μας στους δρόμους.

Η ειρωνία είναι ότι αυτή η αμόρφωτη μητέρα (όπως και ο οδηγός που έχει την ευθύνη μεταφοράς τους), "προστατεύει" τον νεογέννητο άνθρωπο από τον ήλιο.

Το λιγότερο εξοργιστικό...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=438

mastorakos
14-08-2009, 19:31
Μιας και μιλάμε για παιδιά σήμερα, ένα θέαμα που το είδα πριν από λίγους μήνες και το βλέπουμε κάθε μέρα όλοι μας στους δρόμους.

Η ειρωνία είναι ότι αυτή η αμόρφωτη μητέρα (όπως και ο οδηγός που έχει την ευθύνη μεταφοράς τους), "προστατεύει" τον νεογέννητο άνθρωπο από τον ήλιο.

Το λιγότερο εξοργιστικό...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=438



:eek::eek::eek::eek::eek:

Arkas
14-08-2009, 22:02
Μιας και μιλάμε για παιδιά σήμερα, ένα θέαμα που το είδα πριν από λίγους μήνες και το βλέπουμε κάθε μέρα όλοι μας στους δρόμους.

Η ειρωνία είναι ότι αυτή η αμόρφωτη μητέρα (όπως και ο οδηγός που έχει την ευθύνη μεταφοράς τους), "προστατεύει" τον νεογέννητο άνθρωπο από τον ήλιο.

Το λιγότερο εξοργιστικό...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=438
http://www.gsforum.gr/images/icons/icon13.gif Νεύρα http://www.gsforum.gr/images/icons/icon13.gif

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
15-08-2009, 07:32
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=438




..... και όπως φαίνεται,

ούτε η κυρία φοράει ζώνη ασφαλείας ....:(:(:(




.

ntinopoulos
17-08-2009, 22:12
ΖΩΑ!!!:mad:

Arkas
19-08-2009, 12:33
ΖΩΑ!!!:mad:
Γιατί προσβάλλεις τα ζώα;:D

ntinopoulos
19-08-2009, 12:41
Γιατί προσβάλλεις τα ζώα;:D
:hmmm:ωχ!ναι!sorry!

vp_68
21-08-2009, 11:42
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

wolferin
21-08-2009, 15:15
δυστυχως ειναι καθημερινο φαινομενο.
εαν ειχαμε δυνατοτητα να φωτογραφιζουμε ολα αυτα τα ....... αντε μην πω θα θελαμε δυο φορα για να τα χωρεσουμε

gemara
04-09-2009, 16:56
Το είδα στη Βάρη χτες.

Είναι μια "Zündapp KS750 Wehrmacht" με sidecar του 1940.

Ευγενέστατος ο οδηγός της και ανταπόδωσε εγκάρδιο χαιρετισμό!


http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=565

Μια ίδια μηχανή σε φωτογραφία από το διαδίκτυο...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Zuendapp_KS_750.jpg

wolferin
04-09-2009, 17:04
πανεμορφη!!!!

Troublemaker
04-09-2009, 18:44
Επισης στο ιδιο χωριο ενιωσα για μια στιγμη σαν αυτους τους διασημους που πανε Μυκονο στο SUPER PARADISE απλα εμεις ειμασταν στο...

http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/DSC00892.jpg

...στο SUPER PRAMADISE:sm7:



:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:
:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

Troublemaker
04-09-2009, 18:48
Το είδα στη Βάρη χτες.

Είναι μια "Zündapp KS750 Wehrmacht" με sidecar του 1940.

Ευγενέστατος ο οδηγός της και ανταπόδωσε εγκάρδιο χαιρετισμό!


http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=565

Μια ίδια μηχανή σε φωτογραφία από το διαδίκτυο...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Zuendapp_KS_750.jpg

Τι λες τωρα!!! Θεϊκο!!!!!!!!

gemara
04-09-2009, 18:52
Τι λες τωρα!!! Θεϊκο!!!!!!!!

Έχετε και σεις στο νησί μια κούκλα σαν την "Mαύρη (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=2714)" μου. Την είδα που πέρναγε σφαιράτη στην Ερμούπολη! :)

Troublemaker
04-09-2009, 18:53
Πριν περιπου ενα μηνα ανεβαινω Α.Συρο να παω στο σπιτακι μου...Στο τελευταιο "δεξι πεταλο"-στροφη ακουω εναν ηχο απο σκουτερακι -οπου κ δεν δινω σημασια-να ερχεται προς το μερος μου σιγα-σιγα....

Το θεαμα που αντικρυσα.........μου εφερε ταση λιποθυμιας.....


ΓΙΑΓΙΑ!!!!! :Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:
ΜΑΑΑΑΑΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑΓΙΑ!!!

Περιπου στα 70 με ενα typhoon κατι σακουλες στα ποδια και το μαντηλι στο κεφαλι....... (μαλλον αντι κρανους...)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-09-2009, 20:40
Πριν περιπου ενα μηνα ανεβαινω Α.Συρο να παω στο σπιτακι μου...Στο τελευταιο "δεξι πεταλο"-στροφη ακουω εναν ηχο απο σκουτερακι -οπου κ δεν δινω σημασια-να ερχεται προς το μερος μου σιγα-σιγα....

Το θεαμα που αντικρυσα.........μου εφερε ταση λιποθυμιας.....


ΓΙΑΓΙΑ!!!!! :Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:
ΜΑΑΑΑΑΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑΓΙΑ!!!

Περιπου στα 70 με ενα typhoon κατι σακουλες στα ποδια και το


μαντηλι στο κεφαλι....... (μαλλον αντι κρανους...)




Η καημένη,

θα "πήγαινε" με τον παλιό ΚΟΚ,

που έλεγε σαν υποχρεωτικό,

"ΚΑΛΥΜΑ ΚΕΦΑΛΗΣ" .....:D



.

Arkas
04-09-2009, 22:16
Το είδα στη Βάρη χτες.

Είναι μια "Zündapp KS750 Wehrmacht" με sidecar του 1940.

Ευγενέστατος ο οδηγός της και ανταπόδωσε εγκάρδιο χαιρετισμό!


http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=565

Μια ίδια μηχανή σε φωτογραφία από το διαδίκτυο...


Αυτή σίγουρα πολέμησε!

gemara
04-09-2009, 23:11
Αυτή σίγουρα πολέμησε!

Προφανώς. Δεν ήταν μοντέλο κοινής παραγωγής!;)

kostas_366
05-09-2009, 01:33
Το είδα στη Βάρη χτες.

Είναι μια "Zündapp KS750 Wehrmacht" με sidecar του 1940.

Ευγενέστατος ο οδηγός της και ανταπόδωσε εγκάρδιο χαιρετισμό!


http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=565

Μια ίδια μηχανή σε φωτογραφία από το διαδίκτυο...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Zuendapp_KS_750.jpg
Πολύ όμορφη και αν δεν κάνω λάθος έιναι ο Δημήτρης ο Μαγγ..... δεν φαίνεται και καλά από πίσω. Αν και την θυμάμαι με το πολυβόλο πάνω.. Και σίγουρα <<ξέρει πολλά>> από τις μοτο αυτές..

NLS
05-09-2009, 01:36
μια και το θέμα είναι "τι είδαμε σήμερα", εγώ σήμερα είδα (άλλον) έναν varaderίστα να πίνει τσαγάκι (και δεν είχε και κράνος ο... μάγκας) ...πρέπει να τους αρέσει το ρόφημα (όπως και στους περισσότερους TDMάδες που ενώ έχουν ένα τόσο τίμιο μηχανάκι, είναι κουλάδια)

:sm7:

syan
05-09-2009, 08:33
Την Horex την θυμάστε...;
Γιώργο (gemara);;

http://farm4.static.flickr.com/3618/3479928407_c4172c7bb7.jpg?v=0

gemara
05-09-2009, 09:06
Classic και αυτές.
Μόλις διάβασα ότι το 1960 την εταιρεία την αγόρασε η Daimler Benz.

Αυτό στην φωτογραφία πρέπει να είναι το Imperator του 51, 500cc, 30bhp. :)

syan
05-09-2009, 09:16
Μπορεί και του '55..
http://en.wikipedia.org/wiki/Horex

NLS
05-09-2009, 15:52
έχω πετύχει μερικές τέτοιες

gemara
05-09-2009, 16:20
Πριν περιπου ενα μηνα ανεβαινω Α.Συρο να παω στο σπιτακι μου...Στο τελευταιο "δεξι πεταλο"-στροφη ακουω εναν ηχο απο σκουτερακι -οπου κ δεν δινω σημασια-να ερχεται προς το μερος μου σιγα-σιγα....

Το θεαμα που αντικρυσα.........μου εφερε ταση λιποθυμιας.....


ΓΙΑΓΙΑ!!!!! :Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:
ΜΑΑΑΑΑΑΛΙΣΤΑ ΓΙΑΓΙΑ!!!

Περιπου στα 70 με ενα typhoon κατι σακουλες στα ποδια και το μαντηλι στο κεφαλι....... (μαλλον αντι κρανους...)

Να και η κόρη της!

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=573


με τον εγγονό!
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=572

soter3gm
06-09-2009, 10:36
Μια πρωτότυπη τσάντα
http://i428.photobucket.com/albums/qq6/soter3gm/DIAFORA/IMGP1566.jpg

Αλλά και τη βλακεία των κοντών ανθρώπων να θέλουν να καβαλάνε ψηλά μηχανάκια με αποτέλεσμα από enduro να γίνεται choper

http://i428.photobucket.com/albums/qq6/soter3gm/DIAFORA/IMGP1574.jpg

Καλά όταν τη δει ο Μιχάλης θα σκίσει τα πτυχία του :sm7:

vasmar
06-09-2009, 12:52
Μια πρωτότυπη τσάντα
http://i428.photobucket.com/albums/qq6/soter3gm/DIAFORA/IMGP1566.jpg





Την κλειδώνει για να μην την κλέβουνε ;;;;;;;;;:sm7:

NLS
06-09-2009, 19:12
Αλλά και τη βλακεία των κοντών ανθρώπων να θέλουν να καβαλάνε ψηλά μηχανάκια με αποτέλεσμα από enduro να γίνεται choper

http://i428.photobucket.com/albums/qq6/soter3gm/DIAFORA/IMGP1574.jpg

Καλά όταν τη δει ο Μιχάλης θα σκίσει τα πτυχία του :sm7:
ΧΑΧΑΧΑΧΑ που πας ρε ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΟΟΟ!

τι πράμα είναι αυτό λες και το πάτησαν

Troublemaker
06-09-2009, 21:56
Να και η κόρη της!

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=573


με τον εγγονό!
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=572


http://www.youtube.com/watch?v=HNX8LjejN6E

Arkas
07-09-2009, 10:56
:sm7::sm7::sm7:

gemara
07-09-2009, 16:57
Την περασμένη βδομάδα είδα αυτό το παλληκάρι. Ούτε κράνος (εντάξει), ούτε πινακίδες και πήγαινε πολύ άνετος. Σε 5 φανάρια που τον προλάβαινα, τα πέρναγε όλα με κόκκινο. Έλεγχε όμως!

Εδώ τσεκάρει αριστερά αν ήταν ελεύθερο το ρεύμα για να το περάσει κι αυτό.

Μου έκανε εντύπωση. Τι μέσο πρέπει να είχε αυτός;;;:cool:

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=625

Kwstas_kef
07-09-2009, 17:01
Απο εκει που κοιταει ελευθερο ειναι αλλα αν φθγει τον βλεπω να καρφωνετε στο φορτηγο ευθεια μπροστα...
Με εκνευριζουν αυτοι που περνανε τα φαναρια και στο επομενο τους προλαβαινω γιατι θα εχει πολυ κινηση και δεν θα μπορουν να κανουν αλλιως...
Τι καταλαβαινουν δεν μπορω να καταλαβω..ΝεύραΝεύραΝεύρα

NLS
07-09-2009, 17:04
καλά πως τον έβγαλες φωτό; με μηχανή ή αυτοκίνητο;
δεν σε πήρε χαμπάρι;

pkar
07-09-2009, 18:29
Την περασμένη βδομάδα είδα αυτό το παλληκάρι. Ούτε κράνος (εντάξει), ούτε πινακίδες και πήγαινε πολύ άνετος. Σε 5 φανάρια που τον προλάβαινα, τα πέρναγε όλα με κόκκινο. Έλεγχε όμως!

Εδώ τσεκάρει αριστερά αν ήταν ελεύθερο το ρεύμα για να το περάσει κι αυτό.

Μου έκανε εντύπωση. Τι μέσο πρέπει να είχε αυτός;;;:cool:

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=625

Τσέκαρες μήπως είναι με κλεμένη μηχανή????

Corsair
07-09-2009, 23:43
Αν και έχει γίνει πριν 3-4 μέρες δε μπόρεσα να το αναφέρω
λόγω μετακόμισης.
Στον κόμβο Βαμβακοπουλου εδώ στα Χανιά,(για όσους ξέρουν την περιοχή)
έγινε μπροστά μου ενα σοβαρό ατύχημα με ένα YAMAHA TENERE
το οποίο οδηγούσε ένα παλικάρι με συνεπιβάτη ένα οκτάχρονο αγόρι.
Κάποιος ηλίθιος αγροτοφουριαρης (4χ4) παραβίασε το stop
με αποτέλεσμα να πέσει πάνω του η μηχανή.
Ευτυχώς απο 'τι έμαθα το παιδί δεν έπαθε τίποτα ενώ ο πατέρας του
νομίζω την έβγαλε με ενα σπάσιμο ποδιού.
Ευτυχώς που φορούσαν κράνη και οι δυο.

Υγ: Δυστυχώς εδώ στα Χανιά με τα αγροτικά έχει παραγίνει το κακό.......
γι' αυτό τα μάτια σας δεκατέσσερα όσοι έρχεστε προς τα κάτω.

:hmmm:

NLS
08-09-2009, 00:42
πάλι καλά που έπεσε σε σοβαρό μπαμπά

αλλιώς δεν θα ξέραμε αν έπρεπε να βρίσουμε μόνο το 4x4 (που να του γίνουν τα 3 δια 2) ή και αυτόν

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-09-2009, 07:59
Να και η κόρη της!

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=573







.....και η θεία της .....:D


http://i307.photobucket.com/albums/nn315/suvala/GTF/Diafora/Adia/cid_15_2014956243web23307_mail_i-1.jpg




.

syan
08-09-2009, 08:35
.....και η θεία της .....:D


http://i307.photobucket.com/albums/nn315/suvala/GTF/Diafora/Adia/cid_15_2014956243web23307_mail_i-1.jpg




.

Και η γιαγιά της....

http://3.bp.blogspot.com/_-owcmZCvK1k/Sly3zwJxGrI/AAAAAAAAAdg/Qjo_TrRZz2g/s400/old_lady_motorcycle.jpg

Troublemaker
08-09-2009, 10:25
.....και η θεία της .....:D


http://i307.photobucket.com/albums/nn315/suvala/GTF/Diafora/Adia/cid_15_2014956243web23307_mail_i-1.jpg


.

Με συγχωρειτε αλλα αυτη ειναι 2-3 θειες της μαζι!!!!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

gemara
08-09-2009, 11:32
.....και η θεία της .....:D


.

Καλά, εσείς κάνετε πλάκα, τις φωτογραφίες που έβαλα όμως εγώ, τις τράβηξα στη Σύρο τον Αύγουστο! ;)

MARK
08-09-2009, 11:50
Αυτοί χαλάνε την πιάτσα και παίρνει και εμάς η μπάλα........;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-09-2009, 12:14
Καλά, εσείς κάνετε πλάκα, τις φωτογραφίες που έβαλα όμως εγώ, τις τράβηξα στη Σύρο τον Αύγουστο! ;)


ΟΚ George,

μπορεί να μην την «τράβηξα» εγώ,

αλλά πιστεύω πως ταιριάζει στο θέμα,

μιάς και διακωμωδεί την «τραγική» κατάσταση στους δρόμους …;)




.

Arkas
08-09-2009, 12:53
Την περασμένη βδομάδα είδα αυτό το παλληκάρι. Ούτε κράνος (εντάξει), ούτε πινακίδες και πήγαινε πολύ άνετος. Σε 5 φανάρια που τον προλάβαινα, τα πέρναγε όλα με κόκκινο. Έλεγχε όμως!

Εδώ τσεκάρει αριστερά αν ήταν ελεύθερο το ρεύμα για να το περάσει κι αυτό.

Μου έκανε εντύπωση. Τι μέσο πρέπει να είχε αυτός;;;:cool:

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=625
Κάτι τέτοιοι βγάζουν το κακό όνομα για όλους μας...Νεύρα

Troublemaker
08-09-2009, 13:12
Καλά, εσείς κάνετε πλάκα, τις φωτογραφίες που έβαλα όμως εγώ, τις τράβηξα στη Σύρο τον Αύγουστο! ;)
To ξερουμε φαινεται το Cougar's στο βαθος!! :cool:
Αλλα κριμα γιατι "εχασες" τον παππου που οδηγουσε ενα τρικυκλο με ΟΞΥΓΟΝΟ!!!
Εκει θα εμενες αναυδος!
Μας "αφησε" πριν κανα-χρονο....

Troublemaker
08-09-2009, 13:13
Την περασμένη βδομάδα είδα αυτό το παλληκάρι. Ούτε κράνος (εντάξει), ούτε πινακίδες και πήγαινε πολύ άνετος. Σε 5 φανάρια που τον προλάβαινα, τα πέρναγε όλα με κόκκινο. Έλεγχε όμως!

Εδώ τσεκάρει αριστερά αν ήταν ελεύθερο το ρεύμα για να το περάσει κι αυτό.

Μου έκανε εντύπωση. Τι μέσο πρέπει να είχε αυτός;;;:cool:

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=625


Μια κ εξω θα την "πληρωσει" αυτος.....
(αληθεια γιατι παταει στο πεζοδρομιο???????)

soter3gm
08-09-2009, 13:16
Μια κ εξω θα την "πληρωσει" αυτος.....
(αληθεια γιατι παταει στο πεζοδρομιο???????)

Η μαγκιά του κοντοπίθαρου :sm7::yz

NLS
08-09-2009, 13:19
σιγά ρε παιδιά και εγώ το πατάω όταν το βρίσκω :)

gemara
08-09-2009, 13:45
ΟΚ George,

μπορεί να μην την «τράβηξα» εγώ,

αλλά πιστεύω πως ταιριάζει στο θέμα,

μιάς και διακωμωδεί την «τραγική» κατάσταση στους δρόμους …;)




.

Μα και γω πλάκα κάνω, γι αυτό κλείνω το μάτι! ;)

NLS
08-09-2009, 13:56
α νομίζαμε ότι είχες κάποιο σκουπιδάκι

wolferin
08-09-2009, 14:42
Μια κ εξω θα την "πληρωσει" αυτος.....
(αληθεια γιατι παταει στο πεζοδρομιο???????)

δεν εχει βαλει κρανος και θελει να δειχνει ψηλος:sm7:

gemara
08-09-2009, 17:39
.....και η θεία της .....:D


http://i307.photobucket.com/albums/nn315/suvala/GTF/Diafora/Adia/cid_15_2014956243web23307_mail_i-1.jpg





.


Ε λοιπόν, να και ο θείος!!!

http://motorbicycling.com/attachments/f15/3475d1225943348-scooter-make-me-look-fat-fatscoot.jpg

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-09-2009, 19:15
Με προκαλείς ......:D


Η γιαγιά ....



http://i307.photobucket.com/albums/nn315/suvala/GTF/Diafora/Adia/koi049.jpg




.

yannis
08-09-2009, 19:39
Μόλις έφθασε μια... απάντηση, από τις γιαγιάδες!!!!!!



http://i482.photobucket.com/albums/rr185/yianspyr/granny_finger.jpg

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-09-2009, 20:47
Τις είδα που ερχόντουσαν .....:D



http://i307.photobucket.com/albums/nn315/suvala/GTF/Diafora/Adia/koi052.jpg




.

gemara
08-09-2009, 23:17
Τσέκαρες μήπως είναι με κλεμένη μηχανή????

Πως;;;

pkar
09-09-2009, 21:40
Πως;;;

Έχεις απόλυτο δίκιο δεν μπορείς...
Απλώς ήταν μια σκέψη της στιγμής ορμώμενος απο τον φίλο μας στην Θεσσαλονίκη με την ίδια GSA...

gemara
09-09-2009, 22:18
Να σου πω, το σκέφτηκα, αλλά θυμόμουν ότι ο φίλος από τη Θεσσαλονίκη έχει ακράπα πάνω, όχι ότι αυτό λέει κάτι...

gemara
09-09-2009, 22:32
(Σήμερα το πρωί συνομιλία με μηχανόβιο, ετών περίπου 80...)

- Πόσο καιρό την έχεις;
- 41 χρόνια.
- Την πουλάς;
- :sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:



http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=639
BMW R51/3 mod54

NLS
09-09-2009, 22:43
μα δεν ήταν για γέλια η ερώτηση;

41 την έχει, λες να περίμενε το 42;

edmark
10-09-2009, 07:46
Βολτα χτες το απογευμα στην Αχαρνων και βλεπω ενα CB-1 (hondaki) και ο τυπος εχει σφηνωσει στο καθησμα πισω ανοιχτη μια καρεκλα αναπηρικη!!!:eek:
Δεν προλαβα βεβαια να βγαλω φωτο αλλα φανταζεστε πως ηταν..... Αχ Ελλας το Μεγαλειο Σου.....:(

EOD-K9
10-09-2009, 12:30
να στην έγραφε κληρονομιά ??

και που πήγαινες πρωί πρωί με το καράβι ?? :confused:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-09-2009, 12:55
(Σήμερα το πρωί συνομιλία με μηχανόβιο, ετών περίπου 80...)

- Πόσο καιρό την έχεις;
- 41 χρόνια.
- Την πουλάς;
- :sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:



http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=639
BMW R51/3 mod54



...νομίζω πως τον γνωρίζω τον "θείο" ....

Κατά Αίγινα μεριά τον είδες ;;;; :confused:

NLS
10-09-2009, 13:08
α σήμερα είδα ένα πολύ γρήγορο BMW F650 (προ-GS)

ο τύπος γκάζωσε μόλις με είδε (προφανώς κάτι έχει με τα 1200GS ή κάτι έχουν αυτάσ μαζί του), το πήγαινε πάρα πολύ καλά, αλλά είχε κάτι που εμένα μου λείπει (ειδικά μετά το μπέμπη): αυτοκτονικές τάσεις

γι' αυτό έμενα πίσω του, μάλιστα δημιουργούσε και απόσταση εκεί που η κίνηση χρειαζόταν πολύ κοφτούς γρήγορους ελιγμούς... αυτός τους έκανε, εγώ έχω σπίτι να γυρίσω

όταν άνοιξε λίγο η κίνηση πέρασα άνετα φυσικά (εντυπωσιακά όμως ο τύπος είχε τελικιάσει), αλλά αυτό δεν μειώνει το πόσο καλά το πήγαινε γενικότερα

θα του έδινα thumbs up αν δεν με σταμάταγε ότι δεν επικροτώ τέτοιο τρόπο οδήγησης μέσα στην κίνηση

gemara
10-09-2009, 13:36
να στην έγραφε κληρονομιά ??

και που πήγαινες πρωί πρωί με το καράβι ?? :confused:

Μου' πε ότι θα τη γράψει στο γιό του... (σοβαρά!)

Εκεί που πήγανε και αυτός! (δες παρακάτω:D )

gemara
10-09-2009, 13:37
...νομίζω πως τον γνωρίζω τον "θείο" ....

Κατά Αίγινα μεριά τον είδες ;;;; :confused:

Σαλαμίνα...

friend2
10-09-2009, 13:48
α σήμερα είδα ένα πολύ γρήγορο BMW F650 (προ-GS)

ο τύπος γκάζωσε μόλις με είδε (προφανώς κάτι έχει με τα 1200GS ή κάτι έχουν αυτάσ μαζί του), το πήγαινε πάρα πολύ καλά, αλλά είχε κάτι που εμένα μου λείπει (ειδικά μετά το μπέμπη): αυτοκτονικές τάσεις

γι' αυτό έμενα πίσω του, μάλιστα δημιουργούσε και απόσταση εκεί που η κίνηση χρειαζόταν πολύ κοφτούς γρήγορους ελιγμούς... αυτός τους έκανε, εγώ έχω σπίτι να γυρίσω

όταν άνοιξε λίγο η κίνηση πέρασα άνετα φυσικά (εντυπωσιακά όμως ο τύπος είχε τελικιάσει), αλλά αυτό δεν μειώνει το πόσο καλά το πήγαινε γενικότερα

θα του έδινα thumbs up αν δεν με σταμάταγε ότι δεν επικροτώ τέτοιο τρόπο οδήγησης μέσα στην κίνηση



:sm8:

gsmaniac
10-09-2009, 17:49
(Σήμερα το πρωί συνομιλία με μηχανόβιο, ετών περίπου 80...)

- Πόσο καιρό την έχεις;
- 41 χρόνια.
- Την πουλάς;
- :sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:



http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=639
BMW R51/3 mod54
μην την αγορασεις φιλαρακι,γιατι εχει κανει πολλες ανακλησεις για το μοντελο αυτο,ψαξε να βρεις του 59:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
10-09-2009, 19:35
μην την αγορασεις φιλαρακι,γιατι εχει κανει πολλες ανακλησεις για το μοντελο αυτο,ψαξε να βρεις του 59:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
:sm7::sm7::sm7:
αλλα αν αποφασισεις να την παρεις,βγαλε αυτα τα παλιοσηματα και βαλε της ...honda!:p

pkar
11-09-2009, 09:51
μην την αγορασεις φιλαρακι,γιατι εχει κανει πολλες ανακλησεις για το μοντελο αυτο,ψαξε να βρεις του 59:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

ΚΑι που είσαι ...
Μέσα στα αξεσουάρ κοίτα μήπως είναι και η Γιαγια !!!
:sm7::sm7::sm7:

skippybi
11-09-2009, 22:42
http://humor.desvariandoando.com/wp-content/uploads/moto2.jpg

Troublemaker
11-09-2009, 23:49
http://humor.desvariandoando.com/wp-content/uploads/moto2.jpg
??????????

essel
12-09-2009, 08:24
???????????????????????

vpentza
12-09-2009, 09:19
τι ειδα εχτες.... μηπως ηταν καποιοι απο το φορουμ εχτες Παρασκευη το βραδακι περιπου 20.30 στη Καλλιθεα, στον πεζοδρομο, διπλα στο ποταμι ??
Ενα RT, ενα ADV και ενα κιτρινο 650GS.
Πολλα BMW μαζι ειδα και χαρηκα.....

Arkas
15-09-2009, 00:34
τι ειδα εχτες.... μηπως ηταν καποιοι απο το φορουμ εχτες Παρασκευη το βραδακι περιπου 20.30 στη Καλλιθεα, στον πεζοδρομο, διπλα στο ποταμι ??
Ενα RT, ενα ADV και ενα κιτρινο 650GS.
Πολλα BMW μαζι ειδα και χαρηκα.....
Καρτούλες δεν είχες μαζί σου να τους δώσεις;:D

gemara
15-09-2009, 20:24
Την Horex την θυμάστε...;
Γιώργο (gemara);;

http://farm4.static.flickr.com/3618/3479928407_c4172c7bb7.jpg?v=0


Μια HOREX που είδα προχτές...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=663

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=28&pictureid=664

soter3gm
23-09-2009, 08:40
Αυτό που είδα εχθές και με εξόργισε αγρίως ήταν αυτό ...

http://i428.photobucket.com/albums/qq6/soter3gm/Diafora%202/22092009581.jpg

syan
23-09-2009, 08:57
τι ειδα εχτες.... μηπως ηταν καποιοι απο το φορουμ εχτες Παρασκευη το βραδακι περιπου 20.30 στη Καλλιθεα, στον πεζοδρομο, διπλα στο ποταμι ??
Ενα RT, ενα ADV και ενα κιτρινο 650GS.
Πολλα BMW μαζι ειδα και χαρηκα.....
....Τούς είπες να γραφτούν να τους γνωρίσουμε;

ekatontarxos
23-09-2009, 09:29
Μού έχουνε τύχει 2 περιστατικά να πάρω σβάρνα 2 παπακια σε 4 μέρες τό ένα 3καβαλο:hmmm: και τό άλλο τετρακάβαλοΝεύραμε +1 και 2 παιδιά αντίστοιχα που ξαφνικά χωθήκανε μπροστά μου από τό πουθενα ,αλλάξανε κατεύθυνση (ειχαν και σπασμενα φλας).
Αποτέλεσμα,την πρώτη φορά δεν χρειάστηκα καφέ στό γραφείο να ξυπνήσω,μιας και είμουν τιγκα στην αδρεναλινη τήν δεύτερη για να σωσω το gs από τό πέσιμο έβαλα άγριο πόδι κάτω με αποτέλεσμα να ταλαιπωρήσω τόν αστράγαλο (γάζες,κομπρέσσες,αυτοκινητο...) ασε που δεν με βλέπω για Καλάβρυτα...:(
Το πρώτο παπί αδιαφόρησε,τό δεύτερο με αγνόησε,κρίμα τα παιδιά αλλά θα έπρεπε να μπορουσα να μαθω τι προστασια παρέχει τό gs σε σύγκρουση με μικρότερη μηχανη...

vpentza
23-09-2009, 12:15
το ερωτημα δεν εχει σχεση με το gs αλλα το ερωτημα ειναι αν θα εμενε κατι απο το παπί.....

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
23-09-2009, 12:20
Μού έχουνε τύχει 2 περιστατικά να πάρω σβάρνα 2 παπακια σε 4 μέρες τό ένα 3καβαλο:hmmm: και τό άλλο τετρακάβαλοΝεύραμε +1 και 2 παιδιά αντίστοιχα που ξαφνικά χωθήκανε μπροστά μου από τό πουθενα ,αλλάξανε κατεύθυνση (ειχαν και σπασμενα φλας).
Αποτέλεσμα,την πρώτη φορά δεν χρειάστηκα καφέ στό γραφείο να ξυπνήσω,μιας και είμουν τιγκα στην αδρεναλινη τήν δεύτερη για να σωσω το gs από τό πέσιμο έβαλα άγριο πόδι κάτω με αποτέλεσμα να ταλαιπωρήσω τόν αστράγαλο (γάζες,κομπρέσσες,αυτοκινητο...) ασε που δεν με βλέπω για Καλάβρυτα...:(
Το πρώτο παπί αδιαφόρησε,τό δεύτερο με αγνόησε,κρίμα τα παιδιά αλλά θα έπρεπε να μπορουσα να μαθω τι προστασια παρέχει τό gs σε σύγκρουση με μικρότερη μηχανη...

το ερωτημα δεν εχει σχεση με το gs αλλα

το ερωτημα ειναι αν θα εμενε κατι απο το παπί.....




Το ερώτημα είναι,

τί θα μείνει απ' τα πόδια μας ......και όχι μόνο .....:(

Χέρια, ώμους, στομάχι ......:cool:

kostas_366
23-09-2009, 13:36
Δεν το είδα σήμερα βέβαια, αλλά είναι η μόνη μοτο που είδα στο dubai. Βέβαια μπορεί λόγω ζέστης να ήταν κλεισμένες όλες μέσα, αλλά δεν είδα άλλη..
http://img121.imageshack.us/img121/1964/dsc00851y.jpg

gemara
25-09-2009, 21:37
Αυτό που είδα εχθές και με εξόργισε αγρίως ήταν αυτό ...

http://i428.photobucket.com/albums/qq6/soter3gm/Diafora%202/22092009581.jpg


Δυστυχώς το έχουμε πει ξανά. Τέτοιες φωτογραφίες είναι συνηθισμένο φαινόμενο πλέον...:(

http://inlinethumb63.webshots.com/7870/2202599400014047575S600x600Q85.jpg (http://entertainment.webshots.com/photo/2202599400014047575mzFzPr)

http://inlinethumb41.webshots.com/42856/2304216890014047575S600x600Q85.jpg (http://entertainment.webshots.com/photo/2304216890014047575axGzyR)

http://inlinethumb53.webshots.com/40692/2375977780014047575S600x600Q85.jpg (http://entertainment.webshots.com/photo/2375977780014047575HIJIme)

Σκεφτείτε μόνο το προσωπάκι του μικρού κοριτσιού στην τελευταία φώτο που κάθεται μπροστά από τον πατέρα του, πως θα γίνει αν χτυπήσουν με 20χλμ ταχύτητα...

gsmaniac
25-09-2009, 22:07
φταιω να αρχισω να μιλαω για καγκουρες;;;;;;;;;;;ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

ntinopoulos
26-09-2009, 00:09
φταιω να αρχισω να μιλαω για καγκουρες;;;;;;;;;;;ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα
οχι,μη!σε παρακαλω!:confused:
μας παρακολουθουν!:rolleyes:

Alext
26-09-2009, 00:47
φταιω να αρχισω να μιλαω για καγκουρες;;;;;;;;;;;ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα


οχι βεβαια αλλα ουτε αυτοι θα φταινε αν πλακωθουν στις μηνυσεις που βαζετε φωτογραφιες αυτων και των οικογενειων τους στο διαδικτυο με διαφορα σχολια

και εγω το ιδιο θα εκανα (εννοω μηνυσεις)

επιτελους σταματηστε αυτου του ειδους τα σχολια ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτο που κανει και δεν μας εβαλε κανεις ουτε αστυνομους ουτε δικαστες
κατανταει γραφικο απο ενα σημειο και υστερα

gemara
26-09-2009, 08:05
Θυμωμένο σε διαβάζω φίλε Αλέξανδρε, όπως θυμωμένους να διαβάζεις και συ μερικούς από εμάς παραπάνω. Ο θυμός (http://www.help-net.gr/Themes/Thymos.htm)είναι ένα ανθρώπινο και πολύ φυσιολογικό συναίσθημα και είναι απολύτως σωστό και φυσιολογικό επίσης να εκφράζεται και να εξωτερικεύεται. Η καταπίεσή του, δημιουργεί προβληματικά και επιζήμια (όταν κάνουν το μεγάλο μπαμ) άτομα και επειδή είστε πολλά αξιόλογα και έμπειρα άτομα εδώ μέσα, αντιλαμβάνεσθε πλήρως το ότι συμβαίνει αυτό.

Επέτρεψε λοιπόν στους συμφορουμίτες σου να εκφράζονται όπως εκείνοι επιθυμούν, να εξωτερικεύουν το θυμό τους με λόγια και όχι μόνο με :( και να μην τους κρίνεις ως γραφικούς ή αστυνόμους όπως εκείνοι δεν αστυνομεύουν και δεν κρίνουν εσένα στα θέματα που εσένα αρέσουν.

Καλά είναι τα γέλια και τα αστειάκια, αλλά αν πέσει πάνω σου η "εύσπλαχνη" μάνα που φοράει το κράνος και γίνει κρέας το μουτράκι του παιδιού της που δε φοράει, δεν θα φταις μεν, αλλά θα θυμώσεις πααααάρα πολύ με τα δικαστήρια και τα χρόνια που θα τραβολογιέσαι για να αποδείξεις ότι δεν φταις. Αν δε, χάσει τη ζωούλα του το παιδάκι ή οποιοσδήποτε άλλος ενήλικας, ρώτα συναδέλφους εδώ μέσα που τους έχει τύχει να σου πουν.

Και αν ζούσαμε σε οποιοδήποτε άλλο πολιτισμένο μέρος του κόσμου, θα αφαιρούνταν οι επιμέλειες των παιδιών των παραπάνω αμόρφωτων γονέων, που θέτουν αυτά σε κίνδυνο όπως επίσης και εσένα που κυκλοφορείς δίπλα τους.

Έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να πω "ωχ αδερφέ", τι θες και γίνεσαι γραφικός (και σε κράζουν οι άλλοι) παρατηρώντας και καυστηριάζοντας τα διάφορα εγκλήματα που παρατηρείς τριγύρω σου, έχω δει όμως άλλες κοινωνίες που τα έχουν καταφέρει καλύτερα από εμάς, οπότε δεν απογοητεύομαι, συνεχίζω και θα συνεχίζω.

Ρίξτε όσοι θέλετε μια ματιά στο link (http://www.help-net.gr/Themes/Thymos.htm)που έβαλα παραπάνω για να μάθετε να αξιολογείτε σωστά και παραγωγικά τα συναισθήματά σας, να τα σέβεστε, τα δικά σας και των άλλων.

ntinopoulos
26-09-2009, 08:06
οχι βεβαια αλλα ουτε αυτοι θα φταινε αν πλακωθουν στις μηνυσεις που βαζετε φωτογραφιες αυτων και των οικογενειων τους στο διαδικτυο με διαφορα σχολια

και εγω το ιδιο θα εκανα (εννοω μηνυσεις)

επιτελους σταματηστε αυτου του ειδους τα σχολια ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτο που κανει και δεν μας εβαλε κανεις ουτε αστυνομους ουτε δικαστες
κατανταει γραφικο απο ενα σημειο και υστερα
ρε φιλε,με τετοιες ######## που κανουν οχι μονο φωτογραφιες τους πρεπει να μπαινουν,αλλα πρεπει και να επεμβαινει εισαγγελεας και να τους παιρνει την κηδεμονια!μη σου πω οτι ειναι για πολλες σφαλιαρες!τι φταινε τα παιδακια?:o
και μην ξεχναμε οτι σε πολλες χωρες του κοσμου ο πολιτης εχει δικαιωμα να υποδειξει παραβασεις συμπολιτων του στις αρχες!

Troublemaker
26-09-2009, 10:16
Εγω δεν θα σχολιασω τις φωτο του Γιωργου μας (gemara) για ευνοητους λογους που ο ιδιος καταλαβαινει,ειδικα "εδω" ομως ειναι συνηθες το φαινομενο αυτο,ειδικα επι εποχης σχολειων κλπ...απλα μιας κ ειδα κ μια ενσταση πιο πανω θα προτεινα οσον αφορα παιδικες φωτογραφιες, να τις ποσταρουμε χωρις να φαινονται τα παιδακια (Pixelized π.χ.) μιας κ τα προστατευει ο νομος σε αυτο, συν οτι δεν φταινε αυτα να εκτιθονται για τις βλακειες των ενηληκων....
Γνωμη μου παντα....:o

Alext
26-09-2009, 11:17
Θυμωμένο σε διαβάζω φίλε Αλέξανδρε, όπως θυμωμένους να διαβάζεις και συ μερικούς από εμάς παραπάνω. Ο θυμός (http://www.help-net.gr/Themes/Thymos.htm)είναι ένα ανθρώπινο και πολύ φυσιολογικό συναίσθημα και είναι απολύτως σωστό και φυσιολογικό επίσης να εκφράζεται και να εξωτερικεύεται. Η καταπίεσή του, δημιουργεί προβληματικά και επιζήμια (όταν κάνουν το μεγάλο μπαμ) άτομα και επειδή είστε πολλά αξιόλογα και έμπειρα άτομα εδώ μέσα, αντιλαμβάνεσθε πλήρως το ότι συμβαίνει αυτό.

Επέτρεψε λοιπόν στους συμφορουμίτες σου να εκφράζονται όπως εκείνοι επιθυμούν, να εξωτερικεύουν το θυμό τους με λόγια και όχι μόνο με :( και να μην τους κρίνεις ως γραφικούς ή αστυνόμους όπως εκείνοι δεν αστυνομεύουν και δεν κρίνουν εσένα στα θέματα που εσένα αρέσουν.

Καλά είναι τα γέλια και τα αστειάκια, αλλά αν πέσει πάνω σου η "εύσπλαχνη" μάνα που φοράει το κράνος και γίνει κρέας το μουτράκι του παιδιού της που δε φοράει, δεν θα φταις μεν, αλλά θα θυμώσεις πααααάρα πολύ με τα δικαστήρια και τα χρόνια που θα τραβολογιέσαι για να αποδείξεις ότι δεν φταις. Αν δε, χάσει τη ζωούλα του το παιδάκι ή οποιοσδήποτε άλλος ενήλικας, ρώτα συναδέλφους εδώ μέσα που τους έχει τύχει να σου πουν.

Και αν ζούσαμε σε οποιοδήποτε άλλο πολιτισμένο μέρος του κόσμου, θα αφαιρούνταν οι επιμέλειες των παιδιών των παραπάνω αμόρφωτων γονέων, που θέτουν αυτά σε κίνδυνο όπως επίσης και εσένα που κυκλοφορείς δίπλα τους.

Έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να πω "ωχ αδερφέ", τι θες και γίνεσαι γραφικός (και σε κράζουν οι άλλοι) παρατηρώντας και καυστηριάζοντας τα διάφορα εγκλήματα που παρατηρείς τριγύρω σου, έχω δει όμως άλλες κοινωνίες που τα έχουν καταφέρει καλύτερα από εμάς, οπότε δεν απογοητεύομαι, συνεχίζω και θα συνεχίζω.

Ρίξτε όσοι θέλετε μια ματιά στο link (http://www.help-net.gr/Themes/Thymos.htm)που έβαλα παραπάνω για να μάθετε να αξιολογείτε σωστά και παραγωγικά τα συναισθήματά σας, να τα σέβεστε, τα δικά σας και των άλλων.

Φιλε gemara
δεν ειμαι καθολου θυμωμενος και αν ειχαμε μιλησει σε κανεναν καφε θα ηξερες οτι δεν θυμωνω ευκολα και ακομα και στα δυσκολα προσπαθω να βρω μια ευθυμη νοτα
Τωρα οσο για την φιλευσπλαχνη μανα θα το δεχομουν αν εμπαιναν και φωτο με την ιδια μανα στο αυτοκινητο με το παιδι μπροστα ή πισω χωρις καρεκλακι ή ορθιο ειναι η ιδια ακριβως μανα και μαλιστα στατιστικα ειναι πολυ περισσοτερες αρα κινδυνευεις πολυ περισσοτερο απο αυτες (με το αυτοκινητο) να πεσουν επανω σου
τωρα αν ζουσαμε σε καποια αλλη χωρα δεν θα σε μαθαιναν να περνας τις εξετασεις για διπλωμα αλλα θα σε μαθαιναν να οδηγεις και να εχεις μηχανοκινητη παιδεια

αν ξαναδιαβασεις το κειμενο μου λεω ¨δεν ΜΑΣ εβαλε κανεις αστυνομους¨
βαζω και τον εαυτο μου μεσα αρα δεν κατακρινω τους συμφορουμιτες μου και εγω απ΄εξω
αντιθετως πολλες φορες το εχω θιξει και εχω παρατηρησει περιπτωσεις ελιτισμου του στυλ εμεις ειμαστε οι σωστοι και οι politicaly correct
και οι αλλοι αυτο....και εκεινο...
γενικα δεν συμμετεχω σε αυτο το φορουμ για να αυτοπροσδιοριστω σαν προσωπικοτητα ή ψαχνω χωρο να ενταχθω ή ξερω εγω τι αλλο
εδω ειμαστε (αποψη μου) για ευχαριστηση, ανταλλαγη αποψεων,κοινα ενδιαφεροντα ,εκδρομες κ.α.
Ταμπελες δεν βαζω σε κανεναν και δεν δεχομαι και εγω να μπω κατω απο καμμια ταμπελα (χα χα εκτος του Ολυμπιακου)
ειτε πολιτικη ειτε κομματικη ειτε απλα μοτοσυκλετιστικη ή οποιαδηποτε αλλη ταμπελα που μπορει να παραπεμπει σε οποιασδηποτε μορφης ελιτισμου ή ελιτιστικης νοοτροπιας εμεις και οι αλλοι (οι σωστοι και οι λαθος)
δεν ξερω αν ειμαι σωστος ή λαθος και μαλλον θα πεθανω ψαχνοντας
μην ξεχνας οτι καποιοι εχουν ζησει παλεψει και πεθανει θεωρωντας οτι η γη ειναι επιπεδη αρα γιατι εγω εσυ και οι αλλοι ειμαστε τοσο σιγουροι οτι ειμαστε σωστοι;;;;;

Υ.Σ. μεσα σε ολα ξεχασα να διευκρινησω οτι βεβαια δεν συμφωνω για την κυκλοφοριακη συμπεριφορα των ατομων στις φωτογραφιες απλα διαφωνω στο αν εχουμε δικαιωμα να τους εκθετουμε στο διαδικτυο
αλλο το να γραψεις ειδα αυτο και εκεινο και αλλο να βαζεις φωτο και να στιγματιζεις
¨αλλωστε οι Γερμανοι ειναι φιλοι μας¨ αλλα οχι με την εννοια που εδωσε ο Αρτεμης Ματσας και ο Δημος Σταρενιος

gemara
26-09-2009, 11:56
Εγω δεν θα σχολιασω τις φωτο του Γιωργου μας (gemara) για ευνοητους λογους που ο ιδιος καταλαβαινει,ειδικα "εδω" ομως ειναι συνηθες το φαινομενο αυτο,ειδικα επι εποχης σχολειων κλπ...απλα μιας κ ειδα κ μια ενσταση πιο πανω θα προτεινα οσον αφορα παιδικες φωτογραφιες, να τις ποσταρουμε χωρις να φαινονται τα παιδακια (Pixelized π.χ.) μιας κ τα προστατευει ο νομος σε αυτο, συν οτι δεν φταινε αυτα να εκτιθονται για τις βλακειες των ενηληκων....
Γνωμη μου παντα....:o

Συμφωνώ γι αυτό που λες για τα παιδάκια, ναι pixelized. Όσον αφορά την τοποθεσία, εδώ ή εκεί, δεν έχει διαφορά, παντού σε όλη την Ελλάδα τα βλέπεις αυτά...

gsmaniac
26-09-2009, 13:04
οχι βεβαια αλλα ουτε αυτοι θα φταινε αν πλακωθουν στις μηνυσεις που βαζετε φωτογραφιες αυτων και των οικογενειων τους στο διαδικτυο με διαφορα σχολια

και εγω το ιδιο θα εκανα (εννοω μηνυσεις)

επιτελους σταματηστε αυτου του ειδους τα σχολια ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτο που κανει και δεν μας εβαλε κανεις ουτε αστυνομους ουτε δικαστες
κατανταει γραφικο απο ενα σημειο και υστερα
φιλε αλεξ,χαλαρωσε................:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:το να λες γραφικο εναν ανθρωπο που δεν γνωριζης ειναι ακομψο ....................αν αρχισουμε και χαρακτηριζουμε,ο ενας τον αλλον,για τις αποψεις που εκφραζουμε στο forum,θα πρεπει απο GSFORUM, να γινουμε KATINAFORUM;);););)

aeriko
26-09-2009, 14:22
και μην ξεχναμε οτι σε πολλες χωρες του κοσμου ο πολιτης εχει δικαιωμα να υποδειξει παραβασεις συμπολιτων του στις αρχες!
Τι είναι αυτή η βόμβα τώρα, έχεις σκεφτεί που θα οδηγηθούμε; Ορισμένοι είναι στην γωνία και περιμένουν να αδράξουν την ευκαιρία. Ημαρτον:yz

Alext
26-09-2009, 22:04
φιλε αλεξ,χαλαρωσε................:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:το να λες γραφικο εναν ανθρωπο που δεν γνωριζης ειναι ακομψο ....................αν αρχισουμε και χαρακτηριζουμε,ο ενας τον αλλον,για τις αποψεις που εκφραζουμε στο forum,θα πρεπει απο GSFORUM, να γινουμε KATINAFORUM;);););)


δεν τιθεται κανενα θεμα χαλαρωματος διοτι πολυ σπανια ειμαι στην τσιτα
και λεγοντας γραφικο δεν ηταν προσωπικη αιχμη σε εσενα σαν ατομο ή σε οποιους αλλους εδω μεσα
αλλα σαν συγκεκριμμενη κινηση τα λοιπα (δηλ τις αποψεις μου) τα εγραψα στον gemara μην επαναλαμβανομαι
οποτε no hard feelings που λενε σε αψογα Ελληνικα

soter3gm
27-09-2009, 15:59
Τι είναι αυτή η βόμβα τώρα, έχεις σκεφτεί που θα οδηγηθούμε; Ορισμένοι είναι στην γωνία και περιμένουν να αδράξουν την ευκαιρία. Ημαρτον:yz

Να σου πω αν μπορούσαν αυτούς που βάζουν τα ανήλικα παιδιά τους χωρίς ίχνος προστασίας πάνω τους μα και αυτούς που τα βάζουν με ένα κράνος-γιογιό να τους τύλιγαν σε μια κόλα χαρτί με την υπόδειξη μου ούτως ώστε να τους έπαιρναν τη επιμέλεια, πολύ ευχαρίστως θα το έκανα ΚΑΙ χωρίς να έχω κανένα "hard feeling" μέσα μου.
ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ Νεύρα
Αν πάθουν κάτι δεν είναι ατύχημα αλλά δολοφονία εκ προθέσεως Νεύρα

gsmaniac
27-09-2009, 18:06
Να σου πω αν μπορούσαν αυτούς που βάζουν τα ανήλικα παιδιά τους χωρίς ίχνος προστασίας πάνω τους μα και αυτούς που τα βάζουν με ένα κράνος-γιογιό να τους τύλιγαν σε μια κόλα χαρτί με την υπόδειξη μου ούτως ώστε να τους έπαιρναν τη επιμέλεια, πολύ ευχαρίστως θα το έκανα ΚΑΙ χωρίς να έχω κανένα "hard feeling" μέσα μου.
ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ Νεύρα
Αν πάθουν κάτι δεν είναι ατύχημα αλλά δολοφονία εκ προθέσεως Νεύρα
:sm8::sm8::sm8::sm8::sm8:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-10-2009, 00:52
ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ Νεύρα




Σήμερα τ' απόγευμα,

στην Νέα Σμύρνη .....

Ο κύριος με την GS ξεκράνωτος .... ΟΚ !

Αλλά ο πιτσιρίκος ;;;;;

Στην 5η φωτό,

ο μικρούλης, κρεμάστηκε τελείως αριστερά,

για να βλέπει μπροστά .... :(:(:(

Η φωτό όμως είναι πολύ θολή κ δεν την έβαλα,

γιατί συγχρόνως οδηγούσα ενώ φωτογράφιζα ...





http://img16.imageshack.us/img16/2290/dsc01213resized.jpg







http://img59.imageshack.us/img59/7/dsc01214resize.jpg






http://img18.imageshack.us/img18/9738/dsc01215resize.jpg







http://img3.imageshack.us/img3/450/dsc01216resize.jpg




.

EOD-K9
03-10-2009, 13:17
ααααα

μπράβο οδηγούσες και έπαιζες με το κινητό εεεΝεύραΝεύρα




:sm7::sm7:

ekatontarxos
04-10-2009, 11:08
...παίδες

1.Ο καθένας αναλαμβάνει να σηκώσει τό βάρος τών πράξεων του
2.Υπάρχουν νόμοι και κανόνες,όποιος είναι ευαισθητοποιημένος απευθύνεται στην πολιτεία,όχι στον παραβάτη, είναι αντιδεοντολογικό,δημαγωγικό και ατελέσφορο.
3.Ο ποιο πονεμένος θα είναι στό τέλος ό γονέας πού έβαλε το παιδι του σε κίνδυνο.
4Τό να πάρεις ένα μικρό παίδι πάνω σε μηχανή για μικρή διαδρομη με μικρή ταχύτητα και εξαιρετικά προσεκτικός άν και στατιστικά δεν έχει μεγάλη επικινδυνότητα, δεν σε κανει απαραίτητα εγκληματία ,ούτε βέβαια και φυσικά συνίσταται,όμως δεν βλέπω γιατι πρεπει να πέφτουμε στήν παγίδα του καταγγελσάκια,όπως μερικοι πατσαβουροδημοσιογράφοι στά κανάλια πριν τα δελτια ειδήσεων (ξέρετε...).
5 Η άδεια κυκλοφορίας καί ο ΚΟΚ αναφέρουν σαφώς πόσα άτομα πρέπει να μεταφέρει ένα όχημα,πού πρέπει να κάθονται για να είναι νόμιμοι,κλπ πράγματα πού μπορούν να χρησιμοποιηθουν στό δικαστήριο (δεν θηλαζεις μωρό στο μπροστινό κάθισμα πηγαίνοντας με 120 στην εθνική,ναι,το είδα και αυτό !)
6 Σέ όλες τίς περιπτώσεις ,ακόμα και άν δεν φταίς,θα χάσεις χρόνο χρήμα και ψυχική ηρεμία (στην περίπτωση μου, ναι μεν δεν έπεσα στά παπακια,αν και δεν έφταιγα,το πλήρωσα όμως μέ τό πόδι ψηλά 2 μέρες:mad: ) οπότε γενικώς , π ρ ο σ έ χ ε τ ε ... :rolleyes:

gemara
07-12-2009, 12:51
Μάγκες, σήμερα κατατρόμαξα και μου έφυγε η μαγκιά που λέμε!

Όλα καλά και ήρεμα, κατηφορίζουμε για τη δουλειά περί τις 0730. Καλλιρόης, στου Fix δεξιά για να βγούμε Συγγρού, (Πετιμεζά είδα ότι την λένε μόλις) και στα φανάρια πριν βγούμε για Συγγρού στα αριστερά, ο γνωστός τροχονόμος που είναι κάθε πρωί, ρυθμίζει την κυκλοφορία.

Πήζει η κυκλοφορία στην άνοδο προς Στήλες, τους κόβει, έχουμε ήδη πράσινο εμείς και σιγά σιγά μας κάνει σήμα να κροσσάρουμε το σταματημένο ρεύμα ανόδου της Συγγρού, έχει σταματήσει τους απέναντί μας επερχόμενους και ξεκινάμε με πρώτη για αριστερά κάτω...

Πρώτο φεύγει ένα παπάκι, ακολουθεί η Κωνσταντίνα και γω συνέχεια. Όλα είναι ήρεμα και ήσυχα, ρουτίνα.

Το παπάκι με το που πατάει ρόδα στην κάθοδο της Συγγρού και σχεδόν κολλητά στον τροχονόμο στη διαχωριστική, το βλέπουμε πανικόβλητο να φρενάρει με 20χλμ που πήγαινε και εν ριπή οφθαλμού, ίσα που τον ακούμπησε, κατεβαίνει προς παραλία ένα μαύρο αυτοκίνητο, θα πρέπει να πήγαινε με 90+ τουλάχιστον (το όριο είναι 60 εκεί). Από μακριά ο τροχονόμος ωρύετο με το χέρι σηκωμένο πάνω. Ο ήλιος έφεγγε ήδη, άρα φαινόταν πολύ καλά. Πωπωωω λέμε μέσα από τις ενδοσυννενοήσεις είδες τι πήγε να πάθει; και με το που ακολουθούμε και μεις για να μπούμε στην Συγγρού μετά από 1 δευτερόλεπτο, ακούμε δυνατό θόρυβο τρακαρίσματος και σαν σε κινηματογραφικό stunt, βλέπουμε το ΙΧ να καρφώνει «αδιάβαστο» στην διαχωριστική μπάρα, να γκελάρει 5 μέτρα πίσω και τα νερά από το ψυγείο του να "καπνίζουν"!!! Όλα σπασμένα και γεμίζει συντρίμμια ο δρόμος. Πήγαινε ευθεία, "πλακωμένο", κάνει ένα ελάχιστο ελίγδην, αλλά με τα χιλιόμετρα που είχε, το ΙΧ άρχισε να "χορεύει" ανεξέλεγκτα στο δρόμο...

Δευτερόλεπτα σιγής. Δεν έχουμε καταλάβει τι γίνεται, δεν έπεσε σε κάποιο άλλο αυτοκίνητο το ΙΧ, ούτε υπήρχε κάποιο εμπόδιο στο δρόμο. Το ρεύμα καθόδου ήταν άδειο τελείως και την ώρα που πέρασε "σφαίρα" το ΙΧ, δεν υπήρχε κανένα άλλο όχημα δίπλα του.

Ευτυχώς, η οδηγός φόραγε ζώνη και την βλέπουμε να ανοίγει την πόρτα και να βγαίνει έξω από το ΙΧ χωρίς κανένα τραυματισμό, ούτε είχε τραυματιστεί κάποιος άλλος. Ο δρόμος γεμάτος συντρίμμια όπως τον βλέπετε στη φώτο. Κάθομαι δεξιά και μιλάω με τον παπάκια που του πέρασε στην κυριολεξία ξυστά ο χάρος. Οι επόμενοι θα ήμασταν εμείς.

Την ακούσαμε την οδηγό, να λέει, "Δεν μπόρεσα να το ελέγξω"...

Τι να ελέγξεις κυρά μου, όταν τρέχεις σαν τρελή πρωί πρωί στην αρχή της Συγγρού, αγνοείς την κίνηση, το φανάρι το κόκκινο που έχεις, τον τροχονόμο και παίρνεις αμπάριζα ότι βλέπεις μπροστά σου;;;;; Σημείωση: μπορεί και να μίλαγε στο κινητό, γιατί αμέσως μετά το στουκάρισμα, καθόταν στο κάθισμά της σαν να μίλαγε και την είδα όταν άνοιγε την πόρτα να κρατάει το κινητό στα χέρια.

Το πιθανότερο είναι κατά την εκτίμησή μου ότι μίλαγε στο κινητό και δεν έπαιρνε χαμπάρι τι γινόταν τριγύρω της, έτρεχε και όταν πήγε να ψιλοαποφύγει τον παπάκια που ίσα τον ακούμπησε, με το ένα χέρι δεν μπόρεσε να ελέγξει το αυτοκίνητό της, όπως είπε και η ίδια μόλις βγήκε έξω. Καλά που έπεσε αριστερά στην μπάρα και δεν έπεσε δεξιά στην στάση που ήταν ένα σωρό άνθρωποι. Θα τους είχε κομματιάσει όλους...

Προσέχετε στην ΚΑΘΕ διασταύρωση! Οι δρόμοι είναι γεμάτοι ασυνείδητους ####κες που δεν έχουν συναίσθηση του όπλου που κρατάνε στα χέρια τους…
:Απορία::Απορία::Απορία:

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/Syngrou.jpg

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/Syngroucrash.jpg

vasorfa
07-12-2009, 13:00
Μάγκες, σήμερα κατατρόμαξα και μου έφυγε η μαγκιά που λέμε!

Όλα καλά και ήρεμα, κατηφορίζουμε για τη δουλειά περί τις 0730. Καλλιρόης, στου Fix δεξιά για να βγούμε Συγγρού, (Πετιμεζά είδα ότι την λένε μόλις) και στα φανάρια πριν βγούμε για Συγγρού στα αριστερά, ο γνωστός τροχονόμος που είναι κάθε πρωί, ρυθμίζει την κυκλοφορία.

Πήζει η κυκλοφορία στην άνοδο προς Στήλες, τους κόβει, έχουμε ήδη πράσινο εμείς και σιγά σιγά μας κάνει σήμα να κροσσάρουμε το σταματημένο ρεύμα ανόδου της Συγγρού, έχει σταματήσει τους απέναντί μας επερχόμενους και ξεκινάμε με πρώτη για αριστερά κάτω...

Πρώτο φεύγει ένα παπάκι, ακολουθεί η Κωνσταντίνα και γω συνέχεια. Όλα είναι ήρεμα και ήσυχα, ρουτίνα.

Το παπάκι με το που πατάει ρόδα στην κάθοδο της Συγγρού και σχεδόν κολλητά στον τροχονόμο στη διαχωριστική, το βλέπουμε πανικόβλητο να φρενάρει με 20χλμ που πήγαινε και εν ριπή οφθαλμού, ίσα που τον ακούμπησε, κατεβαίνει προς παραλία ένα μαύρο αυτοκίνητο, θα πρέπει να πήγαινε με 90+ τουλάχιστον (το όριο είναι 60 εκεί). Από μακριά ο τροχονόμος ωρύετο με το χέρι σηκωμένο πάνω. Ο ήλιος έφεγγε ήδη, άρα φαινόταν πολύ καλά. Πωπωωω λέμε μέσα από τις ενδοσυννενοήσεις είδες τι πήγε να πάθει; και με το που ακολουθούμε και μεις για να μπούμε στην Συγγρού μετά από 1 δευτερόλεπτο, ακούμε δυνατό θόρυβο τρακαρίσματος και σαν σε κινηματογραφικό stunt, βλέπουμε το ΙΧ να καρφώνει «αδιάβαστο» στην διαχωριστική μπάρα, να γκελάρει 5 μέτρα πίσω και τα νερά από το ψυγείο του να "καπνίζουν"!!! Όλα σπασμένα και γεμίζει συντρίμμια ο δρόμος. Πήγαινε ευθεία, "πλακωμένο", κάνει ένα ελάχιστο ελίγδην, αλλά με τα χιλιόμετρα που είχε, το ΙΧ άρχισε να "χορεύει" ανεξέλεγκτα στο δρόμο...

Δευτερόλεπτα σιγής. Δεν έχουμε καταλάβει τι γίνεται, δεν έπεσε σε κάποιο άλλο αυτοκίνητο το ΙΧ, ούτε υπήρχε κάποιο εμπόδιο στο δρόμο. Το ρεύμα καθόδου ήταν άδειο τελείως και την ώρα που πέρασε "σφαίρα" το ΙΧ, δεν υπήρχε κανένα άλλο όχημα δίπλα του.

Ευτυχώς, η οδηγός φόραγε ζώνη και την βλέπουμε να ανοίγει την πόρτα και να βγαίνει έξω από το ΙΧ χωρίς κανένα τραυματισμό, ούτε είχε τραυματιστεί κάποιος άλλος. Ο δρόμος γεμάτος συντρίμμια όπως τον βλέπετε στη φώτο. Κάθομαι δεξιά και μιλάω με τον παπάκια που του πέρασε στην κυριολεξία ξυστά ο χάρος. Οι επόμενοι θα ήμασταν εμείς.

Την ακούσαμε την οδηγό, να λέει, "Δεν μπόρεσα να το ελέγξω"...

Τι να ελέγξεις κυρά μου, όταν τρέχεις σαν τρελή πρωί πρωί στην αρχή της Συγγρού, αγνοείς την κίνηση, το φανάρι το κόκκινο που έχεις, τον τροχονόμο και παίρνεις αμπάριζα ότι βλέπεις μπροστά σου;;;;; Σημείωση: μπορεί και να μίλαγε στο κινητό, γιατί αμέσως μετά το στουκάρισμα, καθόταν στο κάθισμά της σαν να μίλαγε και την είδα όταν άνοιγε την πόρτα να κρατάει το κινητό στα χέρια.

Το πιθανότερο είναι κατά την εκτίμησή μου ότι μίλαγε στο κινητό και δεν έπαιρνε χαμπάρι τι γινόταν τριγύρω της, έτρεχε και όταν πήγε να ψιλοαποφύγει τον παπάκια που ίσα τον ακούμπησε, με το ένα χέρι δεν μπόρεσε να ελέγξει το αυτοκίνητό της, όπως είπε και η ίδια μόλις βγήκε έξω. Καλά που έπεσε αριστερά στην μπάρα και δεν έπεσε δεξιά στην στάση που ήταν ένα σωρό άνθρωποι. Θα τους είχε κομματιάσει όλους...

Προσέχετε στην ΚΑΘΕ διασταύρωση! Οι δρόμοι είναι γεμάτοι ασυνείδητους ####κες που δεν έχουν συναίσθηση του όπλου που κρατάνε στα χέρια τους…
:Απορία::Απορία::Απορία:

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/Syngrou.jpg

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/Syngroucrash.jpg
εσυ ησουν με το gs????????



Το αστειο ειναι οτι ηταν ........ΓΥΝΑΙΚΑ!!!!!!!!!!!!

gemara
07-12-2009, 13:09
εσυ ησουν με το gs????????



Το αστειο ειναι οτι ηταν ........ΓΥΝΑΙΚΑ!!!!!!!!!!!!

Ναι, με τη GS ήμουν.

Βέβαια το ότι ήταν γυναίκα η οδηγός, δεν αλλάζει τίποτε...

vp_68
07-12-2009, 13:27
Παναγιά βοήθα..ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

vasorfa
07-12-2009, 14:58
Ναι, με τη GS ήμουν.

Βέβαια το ότι ήταν γυναίκα η οδηγός, δεν αλλάζει τίποτε...



Θυμασε εναν <<νεαρο>> δικαβαλο με ενα......κιτρινο σκουτερακι????

:sm7::sm7:yes i was!!!:D:D:D

pepax66
07-12-2009, 15:48
:hmmm:Νεύρα:hmmm:Νεύρα:hmmm:Νεύρα

http://www.youtube.com/watch?v=htC3ed33sOM







Η θεία δίκη είναι ότι το κατάστρεψε το φονικό το όπλο!

gemara
07-12-2009, 16:46
Θυμασε εναν <<νεαρο>> δικαβαλο με ενα......κιτρινο σκουτερακι????

:sm7::sm7:yes i was!!!:D:D:D

'Ελα, εσύ ήσουν;;; Δεν το πρόσεξα!

Είδες τι έγινε;;;

vasorfa
08-12-2009, 13:48
'Ελα, εσύ ήσουν;;; Δεν το πρόσεξα!

Είδες τι έγινε;;;


εφτασα λιγο αργοτερα.......αλλα ρε γμτο........πως τα καταφερε,,,,,
καποιοι ειπαν οτι βγηλκε απο το αυτοκινητο και μιλουσε ακομα στο κινητο.....ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

gemara
08-12-2009, 14:04
εφτασα λιγο αργοτερα.......αλλα ρε γμτο........πως τα καταφερε,,,,,
καποιοι ειπαν οτι βγηλκε απο το αυτοκινητο και μιλουσε ακομα στο κινητο.....ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Αυτό δε σου λέω; Ήταν καταπληκτική η απάθειά της...

vasorfa
08-12-2009, 14:32
Αυτό δε σου λέω; Ήταν καταπληκτική η απάθειά της...

αστα να πανε.....................ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

gemara
22-12-2009, 19:52
Για να μη σπαμάρω τα χρήσιμα και πληροφοριακά ποστς που ανεβάζετε για τα κράνη και τη σωστή χρήση τους, σας παραθέτω εδώ μέσα ποια είναι τελικά η σωστή χρήση του και πως πρέπει να το φοράτε πάντα. Πολύ πιθανόν να το έχετε δει μερικοί στους δρόμους. Εγώ όποτε το βλέπω, κατ' αρχήν ξεραίνομαι στα γέλια!

UPS MEGALE!

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/Various/RightuseofHelmet.jpg

vasorfa
23-12-2009, 10:08
Για να μη σπαμάρω τα χρήσιμα και πληροφοριακά ποστς που ανεβάζετε για τα κράνη και τη σωστή χρήση τους, σας παραθέτω εδώ μέσα ποια είναι τελικά η σωστή χρήση του και πως πρέπει να το φοράτε πάντα. Πολύ πιθανόν να το έχετε δει μερικοί στους δρόμους. Εγώ όποτε το βλέπω, κατ' αρχήν ξεραίνομαι στα γέλια!

UPS MEGALE!

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/Various/RightuseofHelmet.jpg


Οχι ρε γ@μοτο......λαθος το φοραω τοσο καιρο??:hmmm::hmmm::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

EOD-K9
23-12-2009, 12:35
Οχι ρε γ@μοτο......λαθος το φοραω τοσο καιρο??:hmmm::hmmm::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:


:sm7::sm7::sm7:


ΝεύραΝεύρα

gthes
26-12-2009, 16:24
Για να μη σπαμάρω τα χρήσιμα και πληροφοριακά ποστς που ανεβάζετε για τα κράνη και τη σωστή χρήση τους, σας παραθέτω εδώ μέσα ποια είναι τελικά η σωστή χρήση του και πως πρέπει να το φοράτε πάντα. Πολύ πιθανόν να το έχετε δει μερικοί στους δρόμους. Εγώ όποτε το βλέπω, κατ' αρχήν ξεραίνομαι στα γέλια!

UPS MEGALE!

http://i982.photobucket.com/albums/ae310/gemara2/Various/RightuseofHelmet.jpg




Απόγονος του Κολοκοτρώνη :sm7::sm7::sm7::sm7:

frits
26-12-2009, 17:09
"και μην ξεχναμε οτι σε πολλες χωρες του κοσμου ο πολιτης εχει δικαιωμα να υποδειξει παραβασεις συμπολιτων του στις αρχες ! "

Τι είναι αυτή η βόμβα τώρα, έχεις σκεφτεί που θα οδηγηθούμε; Ορισμένοι είναι στην γωνία και περιμένουν να αδράξουν την ευκαιρία. Ημαρτον:yz

Σίγουρα, δεν έχουμε την παιδεία να κάνουμε τους αστυνόμους, μήπως οι ίδιοι την έχουν ; αλλά δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα να καλέσω την τροχαία, όταν γκαζοφονιάς πηγαίνει ανάμεσά μας με 200+ στην εθνική οδό όταν όλοι κινούμασταν με 120 στις στροφές τις Υλίκης και με φουλ κίνηση. ή όταν νταλίκα με μάρμαρο πολλών τόνων πάνω της πήγαινε με χίλια στη κατηφορά στις στροφές του Μαρτίνου.
Δηλαδή τι διαφορά έχουν αυτοί από έναν που κλέβει π.χ ένα περίπτερο, εκτός και αν δεν πρέπει να ανακατευόμαστε ούτε εκεί.

Εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπάρχει συγκεριμένος αριθμός για καταγγελίες (πάντα επώνυμες) τουλάχιστον σε ότι αφορά την κίνηση σε εθνικές οδούς.

Προσωπικά έχω πάρει τηλέφωνο, σε ιδιωτικό σχολείο δίνοντας αριθμό κυκλοφορίας σχολικού οχήματος που ο οδηγός του πήγαινε του σκοτωμού σε δρόμο καρμανιόλα και δεν ντρέπομαι καθόλου γι αυτό.

PITS
27-12-2009, 00:45
+1150 δηλαδη αν δουμε εναν φονια με αυτοκινητο γιατι να μην τον δωσουμε ποιον προστατευουμε αυτον ή την οικογενεια που ερχεται απο απεναντι και δεν ξερει τι την περιμενει???
Αλλιως σκεφτομουν αλλα μετα την αφιξη του παιδιου μου εγινα πιο ευαισθητος,
σημερα 26/12 ημερα γιορτης ημερες χαρας 500μ απο το σπιτι μου ενας βγηκε να κανει προσπεραση στο αντιθετο σε τυφλη στροφη τον καταλαβα γιατι οταν περνουσα ηταν καθιστος στην ακρη του δρομου και με τα χερια στο κεφαλι του σε στυλ << τι εκανα>> για τον αλλον που ερχοταν δεν μπορω να πω γιατι ηταν σκεπασμενος με σεντονι γ***σε τα,τι να την κανεις την περισκεψη ΜΕΤΑ ΝεύραΝεύρα
περιστατικο στην Αυστρια σε παρκινγκ ξενοδοχειου που ειχα αραξει με το τρανσαλπ: μιας και η ρεσεψιον ηταν μακρια απο κει που παρκαρα κανα 200μ λεω σιγα μη φορεσω το κρανος νταλα καλοκαιρι ποιος να με γραψει εδω μεσα και ξαφνικα με το που βαζω πρωτη πεταγεται απο τους θαμνους ενας τυπος και αρχισε να ωρυεται και με νοηματα μου εδειχνε το κρανος και το κεφαλι χεστηκα πανω μου και οταν συνηλθα συνηδειτοποιησα οτι ηταν ο κηπουρος του ξενοδοχειου που του ειχε φανει αδιανοητο αυτο που εβλεπε φωναζε κατι σαν χελμετ... κατι σαν σειφτυ... και το κυριωτερο:ΠΛΗΖ!!!!!!!!!!
ενοειται οτι δεν ξαναχαριζω σε κανεναν οχι να χω μετα εγω το βαρος και τη σκεψη οτι αν ειχα ειδοποιησει καποιον θα μπορουσα να σωσω τον οποιονδηποτε συνανθρωπο μου και δεν το εκανα

Arkas
27-12-2009, 03:37
Παιδιά,
επιτρέψτε μου να σας συγχαρώ για την ευαισθησία και διακριτικότητα που αγγίζετε το θέμα, αλλά κυρίως για την μοτοσυκλετιστική- οδηγική σας παιδεία και ευαισθησία!!! :sm4:

gemara
27-12-2009, 18:27
"και μην ξεχναμε οτι σε πολλες χωρες του κοσμου ο πολιτης εχει δικαιωμα να υποδειξει παραβασεις συμπολιτων του στις αρχες ! "



Σίγουρα, δεν έχουμε την παιδεία να κάνουμε τους αστυνόμους, μήπως οι ίδιοι την έχουν ; αλλά δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα να καλέσω την τροχαία, όταν γκαζοφονιάς πηγαίνει ανάμεσά μας με 200+ στην εθνική οδό όταν όλοι κινούμασταν με 120 στις στροφές τις Υλίκης και με φουλ κίνηση. ή όταν νταλίκα με μάρμαρο πολλών τόνων πάνω της πήγαινε με χίλια στη κατηφορά στις στροφές του Μαρτίνου.
Δηλαδή τι διαφορά έχουν αυτοί από έναν που κλέβει π.χ ένα περίπτερο, εκτός και αν δεν πρέπει να ανακατευόμαστε ούτε εκεί.

Εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπάρχει συγκεριμένος αριθμός για καταγγελίες (πάντα επώνυμες) τουλάχιστον σε ότι αφορά την κίνηση σε εθνικές οδούς.

Προσωπικά έχω πάρει τηλέφωνο, σε ιδιωτικό σχολείο δίνοντας αριθμό κυκλοφορίας σχολικού οχήματος που ο οδηγός του πήγαινε του σκοτωμού σε δρόμο καρμανιόλα και δεν ντρέπομαι καθόλου γι αυτό.

Την τελευταία φορά που το έκανα, ήταν όταν ακολούθηαα και μέτρησα ένα φορτηγατζή να πηγαίνει με 130 (πως είναι δυνατόν diesel φορτηγά να πηγαίνουν τόσο, είναι άλλη ιστορία) σε επαρχιακό δρόμο στο Κορωπί. Άλλες φορές έπαιρνα τ/φ την Αστυνομία και έδινα το νούμερό του, τώρα είχα την "τύχη" να συναντήσω Αστυνόμο στο δρόμο και του είπα προφορικά το περιστατικό. Μου εξέφρασε τη λύπη του γιατί "δεν μπορούσε να κάνει τίποτε"...

Στις πολιτισμένες χώρες του εξωτερικού, τα περισσότερα επαγγελματικά οχήματα έχουν ένα τηλέφωνο γραμμένο πάνω τους, μερικά γράφουν δε (στην Αμερική το έχω δει αυτό): "How am I driving?" και σε περίπτωση που ο υπάλληλος το οδηγεί παράνομα, οι πολίτες τηλεφωνούν στο αφεντικό.
Τι λέμε τώρα ε;;;

Στη χώρα μας τα λυπάμαι ιδιαίτερα τα επαγγελματικά οχήματα όταν τα οδηγούν κάποιοι που είναι προφανές ότι δεν είναι οι ιδιοκτήτες τους έτσι που τα πάνε...