PDA

View Full Version : Περί ψεκασμών ... ο λόγος!


VILLY
30-09-2013, 20:40
Εσείς τι λέτε για τους ψεκασμούς;
Μύθος ή πραγματικότητα;
Γι δείτε κι αυτό:
Τι είναι τα Chemtrails; (http://mhnpetaslefta.blogspot.gr/2013/09/chemtrails.html)

aeriko
30-09-2013, 20:52
Το συγκεκριμένο θέμα έχει συζητηθεί προ πολλού και έχει αναλυθεί επι μακρόν στο ΦΟΡΟΥΜ. Πιθανόν να μην το πήρες χαμπάρι.
Εσένα ποιά είναι η άποψή σου;

GeorgeP
30-09-2013, 22:18
Το συγκεκριμένο θέμα έχει συζητηθεί προ πολλού και έχει αναλυθεί επι μακρόν στο ΦΟΡΟΥΜ. Πιθανόν να μην το πήρες χαμπάρι.
Εσένα ποιά είναι η άποψή σου;

Πες του οτι στην μακρα αυτη συζητηση καποιοι πιλοτοι του ναυτικου που δεν γραφουν σημερα (διοτι τους εδιωξα κατα καποιους) απεδειξαν οτι ουτε χημικα ειναι ουτε ζιζανιοκτονα, ουτε και παραισθησιογονα..........
....αλλα στους -50C που επικρατουν στα 30,000 ποδια το καυσαεριο υγροποιειται/παγωνει (κατι κανει τελος παντων) και μας δινει αυτη την εικονα.

Μα κανεις δεν εχει ταξιδεψει με αεροπλανο? κανεις δεν εχει δει απο την γη αεροπλανα που πανε στην Αυστραλια και δεν ξερω κιε γω που αλλου να αφηνουν αυτο τον ασπρο ''καπνο'' απο τις τουρμπινες τους?

Μαλλον κανεις........

siraxanz
30-09-2013, 22:53
Βασίλη το φόρουμ στα σχεδον πέντε χρόνια της λειτουργείας του

έχει ωριμάσει κ έχει σχηματίσει κάποιες σταθερές, πάνω στις οποίες βαδίζει...

Παρόμοια νήματα του τύπου που έχεις αρχίσει να βάζεις,

μου θυμίζουν κ μου ακούγονται σάν αυτά τα ερωτήματα που βάζαμε

στα λευκωματα την δεκαετία του '70

Τι εστί έρως? κλπ...:rolleyes:

Λοιπόν μελέτησε λίγο το θέμα, όπως το τοποθετώ και κινήσου αναλόγως....:cool:

yannis
30-09-2013, 22:55
Έγκυρη ενημέρωση από:

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΕΡΟΨΕΚΑΣΜΟΥΣ! (http://elladatora.org/%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B6%CF%89%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%83-%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CF%88/)

:lo19:

siraxanz
30-09-2013, 22:57
Πες του οτι στην μακρα αυτη συζητηση καποιοι πιλοτοι του ναυτικου που δεν γραφουν σημερα (διοτι τους εδιωξα κατα καποιους) απεδειξαν οτι ουτε χημικα ειναι ουτε ζιζανιοκτονα, ουτε και παραισθησιογονα..........
....αλλα στους -50C που επικρατουν στα 30,000 ποδια το καυσαεριο υγροποιειται/παγωνει (κατι κανει τελος παντων) και μας δινει αυτη την εικονα.

Μα κανεις δεν εχει ταξιδεψει με αεροπλανο? κανεις δεν εχει δει απο την γη αεροπλανα που πανε στην Αυστραλια και δεν ξερω κιε γω που αλλου να αφηνουν αυτο τον ασπρο ''καπνο'' απο τις τουρμπινες τους?

Μαλλον κανεις........

Η αναφορά που κάνεις στο παρελθόν,

νομίζεις ότι προσφέρει κάτι?

Ποιό το νόημα της?

Λίγο εγωιστικό αυτό που κάνεις....

Gemat
30-09-2013, 23:04
Ειναι περα απο ΒΕΒΑΙΟ οτι μας ψεκαζουν!!

Πως αλλιως μπορει καποιος να εξηγησει πως ακομη δεν εχουμε γιαουρτωσει ολους αυτους που κυβερνουν και μας δουλευουν σε ψιλο γαζι!!

MAVROS
01-10-2013, 00:14
Επειδη υπαρχουν αρκετοι που για δικους τους λογους, πιστευουν αυτα που θελουν και ακουν και ενστερνιζονται αυτα που οι αλλοι θελουν να τους περασουν,απλα παραθετω ενα λινκ:
MEGA TV: ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ - Μας ψεκάζουν; - web tv , online εκπομπές (http://www.megatv.com/protagonistes/default.asp?catid=25583&subid=2&pubid=31202143)
Ειναι απο την εκπομπη πρωταγωνιστες,Ετυχε να το δω χθες.Θα λυθουν πολλες αποριες πανω σε θεματα που καποιοι θελουν να απασχολουν την καθημερινοτητα μας.
Να πω,επισης οτι ο εκπαιδευτης του μονοκινητηριου αεροσκαφους ηταν για χρονια πιλοτος πολεμικου α/φους της πολεμικης μας αεροποριας.(Γι' αυτο ξερει αρκετα για τους "ψεκασμους"..
Α και κατι που ξεχασα,το επεισοδιο ονομαζεται "Μας ψεκαζουν?"

Gemat
01-10-2013, 01:03
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=190&pictureid=5837

siraxanz
01-10-2013, 01:05
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=190&pictureid=5837


Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια....

και ξανά δυστυχώς κάνει δουλειά η τηλεόραση,

ειδικά στις μεγάλες ηλικίες:(

Κανονική τρομοκρατία:u59:

mario
01-10-2013, 01:37
Πες του οτι στην μακρα αυτη συζητηση καποιοι πιλοτοι του ναυτικου που δεν γραφουν σημερα (διοτι τους εδιωξα κατα καποιους)
Μαλλον κανεις........

Ευτυχώς που υπερμαχασαι του "εγώ δεν ειρωνεύομαι πρώτος αν δεν με ερμηνευτούν, Δεν βρίζω πρώτος αν δεν με βρισουν πρώτοι, και πολλά άλλα " τα οποία δεν κάνεις πρώτος!
Αν δεν μπορείς να θυμηθείς το τι λες κάθε φορά να σου θυμίσω πως τα μεγάλα λόγια είναι για μεγάλα πνεύματα.
Γράψε με την ίδια συχνότητα και κάνα ταξιδιωτικό να σε θαυμάσουμε και εκεί! Τα φόρουμ όπως λες σε διπλανό νιμα είναι δημόσια αλλά εδώ όπως και σε άλλα είναι χαρακτηρισμενο μοτοσυκλετιστικο που κατ εμέ σημαίνει ότι η πρώτη αλλά και η κεντρική ιδέα είναι για την μοτοσυκλέτα. Όλα τ'άλλα έρχονται δεύτερα,όπως και η άποψή σου για τα πολιτικά.

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!

aeriko
01-10-2013, 08:05
Ακόμη περιμένουμε την απάντηση/άποψη του συντάκτη του νήματος.
Κατά τ άλλα άρχισαν ως συνήθως τα όργανα.
Αλήθεια μήπως αυτός είναι ο σκοπός του.
Πριν κάποια χρόνια ανέβασε το περίφημο "Ελληνική Ομοσπονδιακή Δημοκρατία" με το οποίο είχε καταφέρει να μας κάνει κ@λο.

GeorgeP
01-10-2013, 08:44
Η αναφορά που κάνεις στο παρελθόν,

νομίζεις ότι προσφέρει κάτι?

Ποιό το νόημα της?

Λίγο εγωιστικό αυτό που κάνεις....

Ευτυχώς που υπερμαχασαι του "εγώ δεν ειρωνεύομαι πρώτος αν δεν με ερμηνευτούν, Δεν βρίζω πρώτος αν δεν με βρισουν πρώτοι, και πολλά άλλα " τα οποία δεν κάνεις πρώτος!
Αν δεν μπορείς να θυμηθείς το τι λες κάθε φορά να σου θυμίσω πως τα μεγάλα λόγια είναι για μεγάλα πνεύματα.
Γράψε με την ίδια συχνότητα και κάνα ταξιδιωτικό να σε θαυμάσουμε και εκεί! Τα φόρουμ όπως λες σε διπλανό νιμα είναι δημόσια αλλά εδώ όπως και σε άλλα είναι χαρακτηρισμενο μοτοσυκλετιστικο που κατ εμέ σημαίνει ότι η πρώτη αλλά και η κεντρική ιδέα είναι για την μοτοσυκλέτα. Όλα τ'άλλα έρχονται δεύτερα,όπως και η άποψή σου για τα πολιτικά.

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!

μην προσπαθειτε να με κανετε να απαντησω σε παρατηρησεις σαν και δαυτες διοτι θα ξαναβγουν οι ''καλοι'' και θα μου την πεσουν οτι χαλαω τα νηματα.......εκτος κι αν ειναι αυτος ο σκοπος σας και μαλιστα εν χορω!

Κε mod δεν ειδα να σας πιανει ο πόνος να ''επιβαλετε'' την ταξη οταν με εβρισαν σε παραφρασμενη τουρκικη διαλεκτο!!!!!!!!
Αρκετα επιλεκτικο αυτο που κανεις αγαπητε mod.
Ουτε φυσικα ειδα την παρεμβαση σας οταν αναφερθηκε και αλλος, κατηγορωντας με ευθεως ως φταιχτη, στην ας την πουμε ''αποχωρηση'' συγκεκριμενων μελων ως ο ιδιος ανεφερε.
Δευτερη επιλεκτικη μεταχειρηση.

καταλαβαινω οτι καποιοι θελουν να ειναι αρεστοι και το πετυχαινουν και καποιοι αλλοι σαν του λογου μου τα λενε εξω απο τα δοντια.....κατανοητον αλλα, κυριως οι mod τηρειτε ισες αποστασεις παρακαλω διοτι χανεται το δικιο σας.

Για τον Μαριο τον εταιρο mod που δρα εν συγχορδια με τον πιο πανω, σε αυτον που αναφερομαι υπαρχει πολιτικη κοντρα, κοντρα η οποια επεκτεινεται και αλλου αλλα, φιλικη κοντρα διοτι δεν εχουμε τιποτε να μοιρασουμε και ποτε δεν κρατησαμε μουτρα ο ενας στον αλλον...........ακομα και οταν με εβρισε χυδαιοτατα!!! Δεν σε ειδα ουτε εσενα εκει να διαμαρτυρεσαι δια το αδικον της υποθεσης!!!
Εξάλλου εκεινος πρωτος αναφερθηκε στο θεμα αποχωρησης καποιων μελων σε αλλο νημα ειρωνευομενος φυσικα εμενα. Υπάρχει ετσι ενα εξακολουθητικο pay back μεταξυ μας.
Οσο για τα ταξιδιωτικα λυπάμαι, αλλα ακομα και μετα απο 2,5 χρονια ανεργιας και μολις ενα χρονο δουλειας (8 μηνες ταξι και τωρα στην ναυτιλια ξανα) δεν εχω την οικονομικη ανεση να παω ταξιδια και να γραψω για αυτα, εν αντιθεση φυσικα με τους περισσοτερους απο εσας που, που τους ψαχνεις που τους βρισκεις ολο και καπου μακρινα ειναι πανω σε σελλες ¨η αρμενιζοντες τα πελαγα με νοικιαρικα ιστιοπλοικα........(ενα ακομη pay back που λεγαμε)
Τωρα γεμιζω το αδειανο σακουλι, για να εχω αν μου ξανασυμβει στραβη!!
Εγω ομως φυσικα και δεν γκρινιαζω, οπως κανουν ολοι αυτοι, και παντα βλεπω την φωτεινη μερια του φεγγαριου παλι εν αντιθεση με τους περισσοτερους απο εσας.

Οταν θα μπορεσω να εισαι σιγουρος οτι θα παω ταξιδια και θα γραψω γι αυτα.

Οσο για το μοτοσυκλετιστικο φορουμ, μπαινε και διαβαζε μονον τα μοτοσυκλετιστικα θεματα κι ασε τα αλλα για τους αλλους......τα φορα δεν ειναι δεσμευτικα στην νηματολογια τους, εξηγησα τι σημαινει φορουμ καπου αλλου διαβασε το.........

ilias vara
01-10-2013, 08:54
οτι μας ψεκαζουν αυτο ειναι σιγουρο.,,.,.,

το θεμα ειναι πως καταφερνουν και μας ψεκαζουν και αλλους τους κανουν αριστερους και αλλους δεξιους:confused::confused:

αυτο δεν το καταλαβα ποτε.,.,


αααα και τελευταια παρατηρησε ο φιλος μου ο τακης-04 οτι πρεπει να βαζουν και αντικουνουπικο γιατι χαθηκαν τα κουνουπια.,.,.,Κερδος ειναι αυτο:cool::cool:


καληνυχτα!!!!!!!!!!!

ωπ λαθος.,.,.,(ειμαι ακομη ζαλισμενος απο των ψεκασμο)

καλημερα !!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

gsmaniac
01-10-2013, 09:10
μην προσπαθειτε να με κανετε να απαντησω σε παρατηρησεις σαν και δαυτες διοτι θα ξαναβγουν οι ''καλοι'' και θα μου την πεσουν οτι χαλαω τα νηματα.......εκτος κι αν ειναι αυτος ο σκοπος σας και μαλιστα εν χορω!

Κε mod δεν ειδα να σας πιανει ο πόνος να ''επιβαλετε'' την ταξη οταν με εβρισαν σε παραφρασμενη τουρκικη διαλεκτο!!!!!!!!
Αρκετα επιλεκτικο αυτο που κανεις αγαπητε mod.
Ουτε φυσικα ειδα την παρεμβαση σας οταν αναφερθηκε και αλλος, κατηγορωντας με ευθεως ως φταιχτη, στην ας την πουμε ''αποχωρηση'' συγκεκριμενων μελων ως ο ιδιος ανεφερε.
Δευτερη επιλεκτικη μεταχειρηση.

καταλαβαινω οτι καποιοι θελουν να ειναι αρεστοι και το πετυχαινουν και καποιοι αλλοι σαν του λογου μου τα λενε εξω απο τα δοντια.....κατανοητον αλλα, κυριως οι mod τηρειτε ισες αποστασεις παρακαλω διοτι χανεται το δικιο σας.

Για τον Μαριο, σε αυτον που αναφερομαι υπαρχει πολιτικη κοντρα, κοντρα η οποια επεκτεινεται και αλλου αλλα, φιλικη κοντρα διοτι δεν εχουμε τιποτε να μοιρασουμε και ποτε δεν κρατησαμε μουτρα ο ενας στον αλλον...........ακομα και οταν με εβρισε χυδαιοτατα!!! Δεν σε ειδα ουτε εσενα εκει να διαμαρτυρεσαι δια το αδικον της υποθεσης!!!
Εξάλλου εκεινος πρωτος αναφερθηκε στο θεμα αποχωρησης καποιων μελων σε αλλο νημα ειρωνευομενος φυσικα εμενα. Υπάρχει ετσι ενα εξακολουθητικο pay back μεταξυ μας.
Οσο για τα ταξιδιωτικα λυπάμαι, αλλα ακομα και μετα απο 2,5 χρονια ανεργιας και μολις ενα χρονο δουλειας (8 μηνες ταξι και τωρα στην ναυτιλια ξανα) δεν εχω την οικονομικη ανεση να παω ταξιδια και να γραψω για αυτα, εν αντιθεση φυσικα με τους περισσοτερους απο εσας που, που τους ψαχνεις που τους βρισκεις ολο και καπου μακρινα ειναι πανω σε σελλες ¨η αρμενιζοντες τα πελαγα με νοικιαρικα ιστιοπλοικα........(ενα ακομη pay back που λεγαμε)
Τωρα γεμιζω το αδειανο σακουλι, για να εχω αν μου ξανασυμβει στραβη!!
Εγω ομως φυσικα και δεν γκρινιαζω, οπως κανουν ολοι αυτοι, και παντα βλεπω την φωτεινη μερια του φεγγαριου παλι εν αντιθεση με τους περισσοτερους απο εσας.

Οταν θα μπορεσω να εισαι σιγουρος οτι θα παω ταξιδια και θα γραψω γι αυτα.

Οσο για το μοτοσυκλετιστικο φορουμ, μπαινε και διαβαζε μονον τα μοτοσυκλετιστικα θεματα κι ασε τα αλλα για τους αλλους......τα φορα δεν ειναι δεσμευτικα στην νηματολογια τους, εξηγησα τι σημαινει φορουμ καπου αλλου διαβασε το.........



Ο εκεινος......εχει ονομα:cool2:

Δεν σε εβρισα ρε γιωργη.....ευχη και καταρα σου εριξα:lo20:
Και ηταν πολυ ηπια, μπροστα σε αυτα που θα σου πω απο κοντα.....
Φιλοχρηματος και χωρις ιδανικά. .....δεν μπορει να ειναι ενας ανθρωπος, που εχει μιλησειαρκετα μαζι σου, για πολυ προσωπικα θεματα
Ενάς ανθρωπος, που ταξιδευει με την πρωτη ευκαιρια και προσπαθει να είναι μαζι με φιλους και οχι μονο

Δεν σου αξιζει να το παιζεις Μαρθα Βουρτση και να λες δημοσια, οτι υπαρχει ειδικη μεταχειρηση, μετα την μεταχειρηση που εχεις ο ιδιος...;)

Κατι τελευταιο......
Pay back.....και χαζομαρες, μεταξυ μας????
Στο ειπα και χτες......αρμενιζουμε στραβα:cool:
Επιμενω......οτι οι πολιτικες ενοτητες, πρεπει να φυγουν απο το φόρουμ, γιατι δεν κανουν καλο

Καλο μηνα σε ολους

GeorgeP
01-10-2013, 09:26
Ο εκεινος......εχει ονομα:cool2:

Δεν σε εβρισα ρε γιωργη.....ευχη και καταρα σου εριξα:lo20:
Και ηταν πολυ ηπια, μπροστα σε αυτα που θα σου πω απο κοντα.....
Φιλοχρηματος και χωρις ιδανικά. .....δεν μπορει να ειναι ενας ανθρωπος, που εχει μιλησειαρκετα μαζι σου, για πολυ προσωπικα θεματα
Ενάς ανθρωπος, που ταξιδευει με την πρωτη ευκαιρια και προσπαθει να είναι μαζι με φιλους και οχι μονο

Δεν σου αξιζει να το παιζεις Μαρθα Βουρτση και να λες δημοσια, οτι υπαρχει ειδικη μεταχειρηση, μετα την μεταχειρηση που εχεις ο ιδιος...;)

Κατι τελευταιο......
Pay back.....και χαζομαρες, μεταξυ μας????
Στο ειπα και χτες......αρμενιζουμε στραβα:cool:
Επιμενω......οτι οι πολιτικες ενοτητες, πρεπει να φυγουν απο το φόρουμ, γιατι δεν κανουν καλο

Καλο μηνα σε ολους

βρε, καλως τον.........:p:)

πραγματικα χαιρομαι οταν τα λεμε, σε οποιοδηποτε τονο, ειτε κατα προσωπο ειτε μεσα απο τις σελιδες του φορουμ......αυτη ειναι η αληθεια, ψεματα δεν ξερω να λεω......

Οπως ομως και να το κανεις υπαρχει ειδικη μεταχειρηση απο τον συγκεκριμενο μοντ. Τους λογους τους εξηγησα και πιο πανω και ειμουν ετοιμος να του βαλω εκεινο το ομορφο που εγραψες ]''Εχουν σταματησει να γραφουν πολλοι στο φορουμ, μετα απο επιθεσεις του γιωργου
Προσβολες για πρωιμους συνταξιουχους....κλπ'' οπου κι εσυ ''γυρνας στο παρελθον'', ετσι για να του θυμισω ποσο μεροληπτικος ειναι αλλα ειπα ασε καλυτερα...........
το pay back ειναι εκφραση που χρησιμοποιησα για να δικαιολογησω τις επαναλαμβανομενες μεταξυ μας αψιμαχιες.........καμια προσβολη και κανεναν κυριολεκτικο νοημα......απλως δεν μπορω να κατσω χωρις να σου απαντησω.....pay back!!!:)
Τγο

gsmaniac
01-10-2013, 09:35
βρε, καλως τον.........:p:)

πραγματικα χαιρομαι οταν τα λεμε, σε οποιοδηποτε τονο, ειτε κατα προσωπο ειτε μεσα απο τις σελιδες του φορουμ......αυτη ειναι η αληθεια, ψεματα δεν ξερω να λεω......

Οπως ομως και να το κανεις υπαρχει ειδικη μεταχειρηση απο τον συγκεκριμενο μοντ. Τους λογους τους εξηγησα και πιο πανω και ειμουν ετοιμος να του βαλω εκεινο το ομορφο που εγραψες ]''Εχουν σταματησει να γραφουν πολλοι στο φορουμ, μετα απο επιθεσεις του γιωργου
Προσβολες για πρωιμους συνταξιουχους....κλπ'' οπου κι εσυ ''γυρνας στο παρελθον'', ετσι για να του θυμισω ποσο μεροληπτικος ειναι αλλα ειπα ασε καλυτερα...........
το pay back ειναι εκφραση που χρησιμοποιησα για να δικαιολογησω τις επαναλαμβανομενες μεταξυ μας αψιμαχιες.........καμια προσβολη και κανεναν κυριολεκτικο νοημα......απλως δεν μπορω να κατσω χωρις να σου απαντησω.....pay back!!!:)
Τγο

Μην τα βαζεις με τους διαχειριστές. ....
Δεν εχει νοημα.....
Βρισκονται σε πολύ δύσκολη θεση......γενικα;)

gsmaniac
01-10-2013, 09:43
http://img.tapatalk.com/d/13/10/01/bymy8yny.jpg

Για να γελάσουμε λιγο...
Η φωτο, ειναι φιλου απο φατσοβιβλιο

Στάλθηκε από Λελοφον

ilias vara
01-10-2013, 10:13
τελικα μας ψεκαζουν.,.,.,.,.:lo20::lo20:

ρε αφηστε να τρεξει το θεμα.,.,.,

για τους ψεκασμους.,.,.,.,:D:D:D

frits
01-10-2013, 10:24
τελικα μας ψεκαζουν.,.,.,.,.:lo20::lo20:

ρε αφηστε να τρεξει το θεμα.,.,.,

για τους ψεκασμους.,.,.,.,:D:D:D

Εσάς στα Σέρρας σας ψεκάζουν κεφτέδες.:D

ortho
01-10-2013, 10:29
Παιδιά σας παρακαλώ! Έχω γίνει ο παράξενος του σούπερ μάρκετ!
Με τα τσουβάλια τα αγοράζω τα ποπκορν!
;)

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!

gsmaniac
01-10-2013, 10:31
τελικα μας ψεκαζουν.,.,.,.,.:lo20::lo20:

ρε αφηστε να τρεξει το θεμα.,.,.,

για τους ψεκασμους.,.,.,.,:D:D:D

Εσάς στα Σέρρας σας ψεκάζουν κεφτέδες.:D

Παιδιά σας παρακαλώ! Έχω γίνει ο παράξενος του σούπερ μάρκετ!
Με τα τσουβάλια τα αγοράζω τα ποπκορν!
;)

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!


Αντε ρε νουμερα.....:lo20:
Ψεκασμενα......

gepol
01-10-2013, 11:05
Επιμενω......οτι οι πολιτικες ενοτητες, πρεπει να φυγουν απο το φόρουμ, γιατι δεν κανουν καλο

Καλο μηνα σε ολους

Συμφωνώ, επαυξάνω και το λέω εδώ και χρόνια....

Καλό μήνα :)

ortho
01-10-2013, 11:06
Για όσους ίσως δεν το έχουν δοκιμάσει, το ποπκορν πάει και με μέλι, γερμανική συνταγή!
Μετά βέβαια θέλει δίαιτα.
Όσο για τους ψεκασμούς.....μάλλον δε χρειάζονται, χρόνια επίπλαστης ευμάρειας και μαλθακοτητας την έχουν κάνει τη δουλειά.....

_________________________
...εκσυγχρονίστηκα......τρομάρα μου!

ilias vara
01-10-2013, 11:14
Αντε ρε νουμερα.....:lo20:
Ψεκασμενα......



:u05::u05:

gsmaniac
01-10-2013, 11:30
Συμφωνώ, επαυξάνω και το λέω εδώ και χρόνια....

Καλό μήνα :)

Ωχχχχχ......
Θα περασει ο ψηλος απο το μαγαζι........:sm7:
Αφου ξερεις την αρρωστια του.....

VILLY
01-10-2013, 12:16
Όπως έχω τοποθετηθεί και αλλού, λείπω μεγάλο διάστημα από το forum και δεν είμαι σε θέση να ανατρέξω και να δω ποια θέματα έχουν τρέξει και ποια όχι και ούτε είναι δυνατόν σε κανένα από εμάς να δώσει κανά 24ωρο διαβάσματος σε παλαιότερα threads για να κάνει και λίστα παλαιοτέρων θεμάτων.
• Από την άλλη, τι κι αν έχει ανέβει στο παρελθόν το θέμα σε άλλο νήμα;
• Εσείς οι πεφωτισμένοι δηλαδή θεωρείτε ότι το θέμα εξαντλήθηκε;
• Ότι δεν παρουσιάζονται ολοένα και νέα στοιχεία στην περιώνυμη αυτή υπόθεση;
Και να το δούμε και διαφορετικά. Επειδή έτρεξε το θέμα πχ σε μια εκπομπή του Γιάννη Θεοδωράκη σε κάποιο τουρκοκάναλο, ο οποίος παρουσιαστής έσκισε τα ρούχα του στο γυαλί για το ότι δεν μας ψεκάζουν και ότι όλα είναι μπούρδες, τότε λοιπόν κι εγώ δεν θα πρέπει να το βγάλω ως θέμα και στη δική μου ενημερωτική εκπομπή που ξέρετε πολλοί ότι παρουσιάζω;
Γιατί εάν κάποιοι ζητάτε να μην ξανανέβει το θέμα, είναι σαν να μου ζητάτε να μην βγάλω στην τηλεοπτική εκπομπή μου όπως έχω προγραμματισμένα σε 2 βδομάδες, το Δρ. Νίκο Κατσαρό (http://www.imdleo.gr/diaf/files/health/06/chemtrails-Kat.htm)από τον οποίο μπορεί να μάθει η χώρα μας πολλά για το θέμα.

Δρ. Νίκος Κατσαρός: Έχει διδάξει ως καθηγητής στο Πανεπιστήμιο της Γεωργίας (ΗΠΑ), είναι πρ.πρόεδρος του ΕΦΕΤ (Ενιαίου Φορέα Ελέγχου Τροφίμων) πρ. Διευθυντής στο Δημόκριτο και νυν μόνιμος σύμβουλος στο Δημόκριτο, Γραμματέας Έρευνας & Τεχνολογίας στο Υπουργείο Βιομηχανίας ενέργειας και τεχνολογίας, πρόεδρος της Ένωσης Ελλήνων Χημικών

Θεωρείτε λοιπόν κάποιοι ότι επειδή ανέβηκε σε άλλο νήμα που δεν το πήρα χαμπάρι το θέμα, θεωρείτε λοιπόν σεις οι ενιστάμενοι ότι το εξαντλήσατε με τις … «ειδικές σας γνώσεις» που προφανώς κατά τα λεγόμενά σας ... είναι σπουδαιότερες & χρηστικότερες από του καθηγητή; Μα για τ'όνομα...!!

Αυτά λοιπόν κύριοι όπως διαπιστώνετε είναι ανήκουστα και απαράδεκτα.
Το διάστημα που έλειψα λόγω υποχρεώσεων, νόμιζα ότι είχαν ωριμάσει τα πράγματα στο forum και μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι …ίσως και δεν.
Και το λέω αυτό διότι ανεβάζοντας το θέμα των ψεκασμών είδα ΄
• συνφορουμίτες μας να επιμένουν να το συζητήσουμε,
• άλλους να επιμένουν ότι το εξαντλήσαμε στο παρελθόν,
• άλλους να τσακώνονται μεταξύ τους για παλιότερες μεταξύ των πληγές
(είδατε ότι απ'όλα έχει ο μπαξές!!)

και τέλος αυτό που δεν είδα είναι … ωριμότητα και αλληλοσεβασμός από αρκετούς.

Ε, λοιπόν φίλοι μου αν θέλετε με αυτό τον τρόπο να διώξετε από τους κόλπους του forum αρκετά σοβαρά στοιχεία όπως και στο παρελθόν και να μένετε μόνο στις μοτοκουβέντες, τότε 3 τινά δύναται να συμβούν.
1)Να ζητήσετε από τον admin (Ν.Δουρίδα) να ξηλώσει τις τόσες πολλές θεματικές ενότητες που μιλούν για τόσα άλλα πολλά θέματα και να αφήσει μόνο εκείνες που αφορούν αποκλειστικά τις μοτό μας (πράγμα εκπληκτικά απίθανο να συμβεί!)
2)Να μην συμμετέχετε σε νήματα που δεν σας ενδιαφέρουν (Το λογικότερο!!!)
2)Να αποχωρήσουμε και πάλι κάποιοι που δεν βλέπουν το forum μόνο μοτοσικλετιστικά.

Μέχρι τότε λοιπόν περιοριστείτε στο να αναπτύξετε δυνατούς δεσμούς φιλίας μεταξύ σας, γιατί στο φινάλε δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε εδώ και μέσα από την διαφορετικότητα του καθενός μπορεί να αναπτυχθεί μια υγιέστατη κοινωνική ομάδα.
Αυτός είναι άλλωστε ο στόχος και του Νίκου Δουρίδα που ίδρυσε το forum στα τέλη του 2008.
Σεβαστείτε το λοιπόν και ξεκινήστε να σέβεστε και να αγαπάτε τους συνφορουμίτες σας. Όλους όμως! Δεν είναι ποτέ αργά!



Πριν κάποια χρόνια ανέβασε το περίφημο "Ελληνική Ομοσπονδιακή Δημοκρατία" με το οποίο είχε καταφέρει να μας κάνει κ@λο.

Συμβουλή: Φίλε μου αν επιτρέπεις στον ευατό σου όπως συ ανέφερες κι ομολογείς, να γίνεσαι ... "κ@λος", δεν σου φταίνε οι άλλοι.
Μην μεταφέρεις λοιπόν τις ευθύνες των δικών σου "πληγών" αλλού και κοίτα πως να προφυλαχτείς καλύτερα ως άνθρωπος για να μην πέφτεις σε τέτοιες παγίδες και υποφέρεις.

ilias vara
01-10-2013, 12:31
εγω τελικα πιστευω οτι το προβλημα στο φορουμ ειναι οσοι εχουν βαραντερο.,.,.

μας ψεκαζουν με διαφορετικο υλικο μΕ φαινεται.,.,.,.,


:cool2::cool2::cool2:

χωρια την χημικη αντιδραση που κανουν οι κιοφτεδες.,.,.,εδω στα σερρας!!!!!!!!!!!!:p:p

gepol
01-10-2013, 12:32
Ωχχχχχ......
Θα περασει ο ψηλος απο το μαγαζι........:sm7:
Αφου ξερεις την αρρωστια του.....

Ειδικά σε αυτόν τα λέω.....πάνω απο μια 5ετία....:ye33:

gepol
01-10-2013, 12:33
εγω τελικα πιστευω οτι το προβλημα στο φορουμ ειναι οσοι εχουν βαραντερο.,.,.

μας ψεκαζουν με διαφορετικο υλικο μΕ φαινεται.,.,.,.,


:cool2::cool2::cool2:

χωρια την χημικη αντιδραση που κανουν οι κιοφτεδες.,.,.,εδω στα σερρας!!!!!!!!!!!!:p:p

Γι αυτό το πούλησα :p:p

aeriko
01-10-2013, 13:14
Όπως έχω τοποθετηθεί και αλλού, λείπω μεγάλο διάστημα από το forum και δεν είμαι σε θέση να ανατρέξω και να δω ποια θέματα έχουν τρέξει και ποια όχι και ούτε είναι δυνατόν σε κανένα από εμάς να δώσει κανά 24ωρο διαβάσματος σε παλαιότερα threads για να κάνει και λίστα παλαιοτέρων θεμάτων.
• Από την άλλη, τι κι αν έχει ανέβει στο παρελθόν το θέμα σε άλλο νήμα;
• Εσείς οι πεφωτισμένοι δηλαδή θεωρείτε ότι το θέμα εξαντλήθηκε;
• Ότι δεν παρουσιάζονται ολοένα και νέα στοιχεία στην περιώνυμη αυτή υπόθεση;
Και να το δούμε και διαφορετικά. Επειδή έτρεξε το θέμα πχ σε μια εκπομπή του Γιάννη Θεοδωράκη σε κάποιο τουρκοκάναλο, ο οποίος παρουσιαστής έσκισε τα ρούχα του στο γυαλί για το ότι δεν μας ψεκάζουν και ότι όλα είναι μπούρδες, τότε λοιπόν κι εγώ δεν θα πρέπει να το βγάλω ως θέμα και στη δική μου ενημερωτική εκπομπή που ξέρετε πολλοί ότι παρουσιάζω;
Γιατί εάν κάποιοι ζητάτε να μην ξανανέβει το θέμα, είναι σαν να μου ζητάτε να μην βγάλω στην τηλεοπτική εκπομπή μου όπως έχω προγραμματισμένα σε 2 βδομάδες, το Δρ. Νίκο Κατσαρό (http://www.imdleo.gr/diaf/files/health/06/chemtrails-Kat.htm)από τον οποίο μπορεί να μάθει η χώρα μας πολλά για το θέμα.



Θεωρείτε λοιπόν κάποιοι ότι επειδή ανέβηκε σε άλλο νήμα που δεν το πήρα χαμπάρι το θέμα, θεωρείτε λοιπόν σεις οι ενιστάμενοι ότι το εξαντλήσατε με τις … «ειδικές σας γνώσεις» που προφανώς κατά τα λεγόμενά σας ... είναι σπουδαιότερες & χρηστικότερες από του καθηγητή; Μα για τ'όνομα...!!

Αυτά λοιπόν κύριοι όπως διαπιστώνετε είναι ανήκουστα και απαράδεκτα.
Το διάστημα που έλειψα λόγω υποχρεώσεων, νόμιζα ότι είχαν ωριμάσει τα πράγματα στο forum και μετά λύπης μου διαπιστώνω ότι …ίσως και δεν.
Και το λέω αυτό διότι ανεβάζοντας το θέμα των ψεκασμών είδα ΄
• συνφορουμίτες μας να επιμένουν να το συζητήσουμε,
• άλλους να επιμένουν ότι το εξαντλήσαμε στο παρελθόν,
• άλλους να τσακώνονται μεταξύ τους για παλιότερες μεταξύ των πληγές
(είδατε ότι απ'όλα έχει ο μπαξές!!)

και τέλος αυτό που δεν είδα είναι … ωριμότητα και αλληλοσεβασμός από αρκετούς.

Ε, λοιπόν φίλοι μου αν θέλετε με αυτό τον τρόπο να διώξετε από τους κόλπους του forum αρκετά σοβαρά στοιχεία όπως και στο παρελθόν και να μένετε μόνο στις μοτοκουβέντες, τότε 3 τινά δύναται να συμβούν.
1)Να ζητήσετε από τον admin (Ν.Δουρίδα) να ξηλώσει τις τόσες πολλές θεματικές ενότητες που μιλούν για τόσα άλλα πολλά θέματα και να αφήσει μόνο εκείνες που αφορούν αποκλειστικά τις μοτό μας (πράγμα εκπληκτικά απίθανο να συμβεί!)
2)Να μην συμμετέχετε σε νήματα που δεν σας ενδιαφέρουν (Το λογικότερο!!!)
2)Να αποχωρήσουμε και πάλι κάποιοι που δεν βλέπουν το forum μόνο μοτοσικλετιστικά.

Μέχρι τότε λοιπόν περιοριστείτε στο να αναπτύξετε δυνατούς δεσμούς φιλίας μεταξύ σας, γιατί στο φινάλε δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε εδώ και μέσα από την διαφορετικότητα του καθενός μπορεί να αναπτυχθεί μια υγιέστατη κοινωνική ομάδα.
Αυτός είναι άλλωστε ο στόχος και του Νίκου Δουρίδα που ίδρυσε το forum στα τέλη του 2008.
Σεβαστείτε το λοιπόν και ξεκινήστε να σέβεστε και να αγαπάτε τους συνφορουμίτες σας. Όλους όμως! Δεν είναι ποτέ αργά!




Συμβουλή: Φίλε μου αν επιτρέπεις στον ευατό σου όπως συ ανέφερες κι ομολογείς, να γίνεσαι ... "κ@λος", δεν σου φταίνε οι άλλοι.
Μην μεταφέρεις λοιπόν τις ευθύνες των δικών σου "πληγών" αλλού και κοίτα πως να προφυλαχτείς καλύτερα ως άνθρωπος για να μην πέφτεις σε τέτοιες παγίδες και υποφέρεις.

Κατήχηση-κατήχηση-κατήχηση και στο φινάλε δεν εξέφρασες την άποψή σου επί του θέματος
Θα απαντούσες με ένα απλό ναι/όχι.
Τα υπόλοιπα απλές παπαρδέλες.

GeorgeP
01-10-2013, 15:00
Συμφωνώ, επαυξάνω και το λέω εδώ και χρόνια....

Καλό μήνα :)


Ειδικά σε αυτόν τα λέω.....πάνω απο μια 5ετία....:ye33:

και τι σ'απανταει εκεινος????:)

yannis
01-10-2013, 16:27
Μην τον προγκάτε όλοι, γιατί θα φύγει πάλι σαν κάτι άλλους.

Λοιπόν τα λέμε, μάλλον από Δευτέρα...


ΥΓ. Άμα φύγει κι αυτός, πιάσανε τον κασιδιάρη, λιγόστεψαν και οι εμφανίσεις λιακόπουλου... ρε θα μαραζώσουμε χωρίς γέλιο!!

VILLY
01-10-2013, 19:21
Μην τον προγκάτε όλοι, γιατί θα φύγει πάλι σαν κάτι άλλους.
Λοιπόν τα λέμε, μάλλον από Δευτέρα...
ΥΓ. Άμα φύγει κι αυτός, πιάσανε τον κασιδιάρη, λιγόστεψαν και οι εμφανίσεις λιακόπουλου... ρε θα μαραζώσουμε χωρίς γέλιο!!
Λυπάμαι που στην ηλικία σου Γιάννη τα αντιμετωπίζεις όλα τόσο αστεία.
Σου απαντώ με την μόνη σωστή κουβέντα που βγήκε από το στόμα του Γιωργάκη (Παπανδρέου).
"Για τα πάθη των Ελλήνων δεν φταίει ουδείας άλλος. Φταίει αποκλειστικά και μόνο, η ίδια η νοοτροπία τους ."
Αυτή τη ρημάδα σου νοοτροπία άμα καταφέρεις και αλλάξεις Γιάννη, δεν έχεις κανένα άλλο πρόβλημα. Κατά τα άλλα μια χαρά παιδί. Οι κακοί ... όλοι είναι στη φυλακή.

Και κάτι ... γενικό.
«Το καλύτερο από σένα, δεν τον φθονείς, δεν τον ανταγωνίζεσαι αθέμιτα, διότι έτσι δεν θα τον φτάσεις ποτέ. Εξασκείσαι νυχθημερόν για να γίνεις καλύτερος.»
ΒΚ

vpentza
01-10-2013, 20:09
..........Και κάτι ... γενικό.
«Το καλύτερο από σένα, δεν τον φθονείς, δεν τον ανταγωνίζεσαι αθέμιτα, διότι έτσι δεν θα τον φτάσεις ποτέ. Εξασκείσαι νυχθημερόν για να γίνεις καλύτερος.»
ΒΚ

Κατι ακόμα ...γενικό
Είναι προτιμότερο να σε αναγνωρίζουν οι λοιποί ως "καλύτερο" παρά να αυτο-ανακυρρήσεσαι βασιλικότερος του βασιλέως !
-----------------
Ύβρις
Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Η ύβρις ήταν βασική αντίληψη της κοσμοθεωρίας των αρχαίων Ελλήνων. Όταν κάποιος, υπερεκτιμώντας τις ικανότητες και τη δύναμή του (σωματική[1], αλλά κυρίως πολιτική[2], στρατιωτική[3] και οικονομική[4]), συμπεριφερόταν με βίαιο, αλαζονικό και προσβλητικό τρόπο απέναντι στους άλλους, στους νόμους της πολιτείας και κυρίως απέναντι στον άγραφο θεϊκό νόμο -που επέβαλλαν όρια στην ανθρώπινη δράση-, θεωρούνταν ότι διέπραττε «ὕβριν», δηλ. παρουσίαζε συμπεριφορά με την οποία επιχειρούσε να υπερβεί τη θνητή φύση του και να εξομοιωθεί με τους θεούς[5], με συνέπεια την προσβολή και τον εξοργισμό τους.
Η βίαια, αυθάδης και αλαζονική αυτή στάση/συμπεριφορά, που αποτελούσε για τον αρχαίο ελληνικό κόσμο παραβίαση της ηθικής τάξης και απόπειρα ανατροπής της κοινωνικής ισορροπίας και γενικότερα της τάξης του κόσμου, πιστευόταν ότι (επαναλαμβανόμενη, και μάλιστα μετά από προειδοποιήσεις των ίδιων των θεών[6]) οδηγούσε τελικά στην πτώση και καταστροφή του «ὑβριστοῦ»[7] (ὕβρις > ὑβρίζω > ὑβριστής).
Αποδίδοντας την αντίληψη σχετικά με την ύβρη και τις συνέπειές της, όπως τουλάχιστον παρουσιάζεται στην αρχαιότερή της μορφή, με το σχήμα ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις[8] μπορούμε να πούμε ότι οι αρχαίοι πίστευαν πως μια «ὕβρις»[9] συνήθως προκαλούσε την επέμβαση των θεών, και κυρίως του Δία, που έστελνε στον υβριστή την «ἄτην»[10], δηλαδή το θόλωμα, την τύφλωση του νου. Αυτή με τη σειρά της οδηγούσε τον υβριστή σε νέες ύβρεις, ώσπου να διαπράξει μια πολύ μεγάλη α-νοησία, να υποπέσει σε ένα πολύ σοβαρό σφάλμα, το οποίο προκαλούσε την «νέμεσιν»[11], την οργή και εκδίκηση δηλαδή των θεών, που επέφερε την «τίσιν»[12], δηλ. την τιμωρία και τη συντριβή/καταστροφή του.
Από την κλασική εποχή και μετά, σε πολλές περιπτώσεις οι έννοιες Άτη, Δίκη και Νέμεσις φαίνεται να αποκτούν στη συνείδηση των ανθρώπων ισοδύναμη σημασία, αυτήν της θείας τιμωρίας.

Η λέξη ύβρις πέρα από τη λόγια νεοελληνική χρήση της με τις σημασίες «βρισιά» (κυρίως στον πληθυντικό αριθμό «ύβρεις») και συνακόλουθα «κάτι που θίγει την τιμή και την αξιοπρέπεια κάποιου» -οι οποίες είναι φυσιολογικές εξελίξεις της αρχαίας σημασίας-, αρκετές φορές χρησιμοποιείται και στην εποχή μας, σε πιο προσεγμένο επίπεδο λόγου, με την αρχαιοελληνική σημασία της για να χαρακτηρίσει ανάλογες αλαζονικές συμπεριφορές συνανθρώπων μας.

VILLY
01-10-2013, 21:08
Κατι ακόμα ...γενικό
Είναι προτιμότερο να σε αναγνωρίζουν οι λοιποί ως "καλύτερο" παρά να αυτο-ανακυρρήσεσαι βασιλικότερος του βασιλέως !

Αν περίμενα από κάτι τέτοιους σας εσάς νεαρέ μου την αναγνώριση, θα ήμουν ακόμα κάποιο άσημος γραφιάς σε κανά πολιτικό γραφείο κανενός δημοτικού συμβούλου στη "κάτω κυρά-Παναγιά".
Την «αναγνώριση» την έχω από χρόνια κερδίσει αγόρι μου με τις βραβεύσεις μου για την ενεργό μου δράση, τις δημόσιες ομιλίες μου σε συνέδρια, επιστημονικά συμπόσια κλπ, τα 2500 δημοσιεύματά (ρεπορτάζ-άρθρα, κλπ) μου, τα βιβλία που έχω συγγράψει , τις εκδόσεις μου, τις αμέτρητες δημοσιογραφικές εκπομπές μου, κλπ κλπ κλπ
Δείξε μου κανά άλλο τέτοιο ενεργό μέλος στο forum σας με παρόμοιους σχετικούς τίτλους και τότε θα σου πω ότι "έκανα λάθος"!
Δεν έχετε όμως φίλε μου. Το γιατί το ξέρεις καλύτερα.
Δεν σας κάθετε κανείς αδερφέ. Ουδείς.
Και σας το λέω έτσι κατάμουτρα για το νοιώσετε καλύτερα. Διότι στην αναίδεια δεν απαντάς προβάλλοντας ισχνή κοινωνική καλλιέργεια αλλά με την ίδια θρασύτητα!

Σιγά λοιπόν να μην περίμενα λοιπόν από σας… πως τόπες;; «αναγνώριση»;;
Άστο, πνίχτο καλύτερα.
Βρε σεις, όταν βλέπετε κάποιον που ξεχωρίζει ορμάτε πάνω του σαν τ΄άθλια θηρία να τον φάτε. Τ’είστε σεις βρε;

Εδώ επανήλθα έπειτα από καιρό μπας και πάμε καμιά εκδρομούλα και επειδή βρέθηκα εν μέσω επαγγελματικής ανάπαυλας, αφού την άλλη βδομάδα ξεκινούν και πάλι οι βαριές τηλεοπτικές μου υποχρεώσεις και τότε ο χρόνος θα είναι υπερπολύτιμος.

Και το διακύβευμα είναι ότι ένα ρημαδο-ποστ ανέβασα δίχως καν σχολιασμό (για τους ψεκασμούς) και οι μισοί σφαχτήκατε μεταξύ σας και οι υπόλοιποι το ρίξατε στο χαβαλέ, κάποιοι εκ των οποίων στραφήκανε και (αν είναι δυνατόν!) εναντίον μου.

Και όλα αυτά γιατί;... Επειδή έβαλα ένα σκέτο λινκ ενός θέματος που προφανώς είχε ξανασυζητηθεί στο παρελθόν; Λες και το΄ξερα ή λες και αποτελεί ταμπού να ξανασυζητιούνται θέματα εκ νέου αφού έτσι κι αλλιώς η επικαιρότητα τρέχει με γοργούς ρυθμούς και πάντα προκύπτουν νέα δεδομένα.
Θα σας χάλαγε δηλαδή να μαθαίνατε από 1ο χέρι μέσω εμού τι λέει η κορυφαία προσωπικότητα στη χώρα ο Δρ Νίκος Κατσαρός τον οποίο θα έχω σε μερικές μέρες στην εκπομπή μου;

Νεαρέ μου, θα σου πω κάτι να το διαβάσουν και οι υπόλοιποι.
Είσαστε μια άχρωμη ομήγυρης που δεν έχετε ουδεμία τύχη, αφού ανήκετε και εσείς στη τεράστια ομάδα των Ελλήνων με την σαπισμένη νοοτροπία που ευθύνεται κυρίαρχα για την κατάντια της πατρίδας μου.
###############################################################################
10 χρόνια πριν ουδείς είχε δημόσιο λόγο αν δεν είχε κερδίσει αυτό το δικαίωμα με τους όποιους του αγώνες.
Σήμερα όμως έχουμε … το ινερνετ, τα forum, …τα ανώμυμα blogs.
Ε, όχι αδερφέ. Το δικό μου δημόσιο λόγο τον κέρδισα με αίμα και δεν μου τον χάρισε κανά forum ή ανώνυμο blog. Για αυτό και στο ίντερνετ όταν γράφω, γράφω πάντα επώνυμα!! Και όχι με nick names, κρυμμένος πίσω από την εθελούσια ατσαλοσύνη μου.
Για αυτούς τους λόγους νεαρέ μου … και για άλλους που και να τους αναφέρω δεν νομίζω να τους καταλάβετε…

Ήλθον, είδον και απήλθον …
Σας το γράφω και στα Κινέζικα αφού ίσως η Κινεζική είναι η γλώσσα που μιλούν κάποιοι εδώ μέσα και όχι η Ελληνική.
Ήλθον, είδον και απήλθον: 我来了 我看见 和 我离开
Το Gsforum.gr δεν είναι πλέον στα domain που ενδιαφέρομαι.

Τώρα βέβαια θα δεις να κάνουν ουρά τα %%%%%%%%%%%%%που θα ποστάρουν ο ένας πίσω από τον άλλο:
«ο Κασιμάτης αυτό, ο Κασιμάτης εκείνο, ο Κασιμάτης το άλλο…»
Τους απαντώ λοιπόν προκαταβολικά μιας και δεν θαμαι εδώ να μυρίσω τη $$$$$$$$$$τους ότι…
«Ο σωστός τρόπος να αντιμετωπίσεις τη συκοφαντία είναι να την περιφρονήσεις.
Αν προσπαθήσεις να την αντικρούσεις ή να την διαψεύσεις, θα σε νικήσει».
Αλέξανδρος Δουμάς
Για αυτό νεαρέ μου vpentza … τα λέμε ίσως σε άλλο χώρο.

Lepanto ii
01-10-2013, 21:26
Εγω προσωπικά το κατάλαβα οτι κανεις διαφήμιση για την εκπομπή σου (το ψωμάκι σου ) δηλαδή ,οι άλλοι είναι ψεκασμένοι και δε καταλαβαίνουν

yannis
01-10-2013, 21:38
Βασίλη (Vpentza)
Σφίξε την καρδιά σου, κάνε κουράγιο και πήγαινε γονατιστός στην χοζοβιώτισσα!!!!!;):);)

aeriko
01-10-2013, 21:42
Αν περίμενα από κάτι τέτοιους σας εσάς νεαρέ μου την αναγνώριση, θα ήμουν ακόμα κάποιο άσημος γραφιάς σε κανά πολιτικό γραφείο κανενός δημοτικού συμβούλου στη "κάτω κυρά-Παναγιά".
Την «αναγνώριση» την έχω από χρόνια κερδίσει αγόρι μου με τις βραβεύσεις μου για την ενεργό μου δράση, τις δημόσιες ομιλίες μου σε συνέδρια, επιστημονικά συμπόσια κλπ, τα 2500 δημοσιεύματά (ρεπορτάζ-άρθρα, κλπ) μου, τα βιβλία που έχω συγγράψει , τις εκδόσεις μου, τις αμέτρητες δημοσιογραφικές εκπομπές μου, κλπ κλπ κλπ
Δείξε μου κανά άλλο τέτοιο ενεργό μέλος στο forum σας με παρόμοιους σχετικούς τίτλους και τότε θα σου πω ότι "έκανα λάθος"!
Δεν έχετε όμως φίλε μου. Το γιατί το ξέρεις καλύτερα.
Δεν σας κάθετε κανείς αδερφέ. Ουδείς.
Και σας το λέω έτσι κατάμουτρα για το νοιώσετε καλύτερα. Διότι στην αναίδεια δεν απαντάς προβάλλοντας ισχνή κοινωνική καλλιέργεια αλλά με την ίδια θρασύτητα!

Σιγά λοιπόν να μην περίμενα λοιπόν από σας… πως τόπες;; «αναγνώριση»;;
Άστο, πνίχτο καλύτερα.
Βρε σεις, όταν βλέπετε κάποιον που ξεχωρίζει ορμάτε πάνω του σαν τ΄άθλια θηρία να τον φάτε. Τ’είστε σεις βρε;

Εδώ επανήλθα έπειτα από καιρό μπας και πάμε καμιά εκδρομούλα και επειδή βρέθηκα εν μέσω επαγγελματικής ανάπαυλας, αφού την άλλη βδομάδα ξεκινούν και πάλι οι βαριές τηλεοπτικές μου υποχρεώσεις και τότε ο χρόνος θα είναι υπερπολύτιμος.

Και το διακύβευμα είναι ότι ένα ρημαδο-ποστ ανέβασα δίχως καν σχολιασμό (για τους ψεκασμούς) και οι μισοί σφαχτήκατε μεταξύ σας και οι υπόλοιποι το ρίξατε στο χαβαλέ, κάποιοι εκ των οποίων στραφήκανε και (αν είναι δυνατόν!) εναντίον μου.

Και όλα αυτά γιατί;... Επειδή έβαλα ένα σκέτο λινκ ενός θέματος που προφανώς είχε ξανασυζητηθεί στο παρελθόν; Λες και το΄ξερα ή λες και αποτελεί ταμπού να ξανασυζητιούνται θέματα εκ νέου αφού έτσι κι αλλιώς η επικαιρότητα τρέχει με γοργούς ρυθμούς και πάντα προκύπτουν νέα δεδομένα.
Θα σας χάλαγε δηλαδή να μαθαίνατε από 1ο χέρι μέσω εμού τι λέει η κορυφαία προσωπικότητα στη χώρα ο Δρ Νίκος Κατσαρός τον οποίο θα έχω σε μερικές μέρες στην εκπομπή μου;

Νεαρέ μου, θα σου πω κάτι να το διαβάσουν και οι υπόλοιποι.
Είσαστε μια άχρωμη ομήγυρης που δεν έχετε ουδεμία τύχη, αφού ανήκετε και εσείς στη τεράστια ομάδα των Ελλήνων με την σαπισμένη νοοτροπία που ευθύνεται κυρίαρχα για την κατάντια της πατρίδας μου.
Φαφλατάδες & ξερόλες που το ιντερνετ σας έδωσε ξαφνικά δικαίωμα "δημόσιου" λόγου και νομίζετε ότι γίνατε και πλανητάρχες.
10 χρόνια πριν ουδείς είχε δημόσιο λόγο αν δεν είχε κερδίσει αυτό το δικαίωμα με τους όποιους του αγώνες.
Σήμερα όμως έχουμε … το ινερνετ, τα forum, …τα ανώμυμα blogs.
Ε, όχι αδερφέ. Το δικό μου δημόσιο λόγο τον κέρδισα με αίμα και δεν μου τον χάρισε κανά forum ή ανώνυμο blog. Για αυτό και στο ίντερνετ όταν γράφω, γράφω πάντα επώνυμα!! Και όχι με nick names, κρυμμένος πίσω από την εθελούσια ατσαλοσύνη μου.
Για αυτούς τους λόγους νεαρέ μου … και για άλλους που και να τους αναφέρω δεν νομίζω να τους καταλάβετε…

Ήλθον, είδον και απήλθον …
Σας το γράφω και στα Κινέζικα αφού ίσως η Κινεζική είναι η γλώσσα που μιλούν κάποιοι εδώ μέσα και όχι η Ελληνική.
Ήλθον, είδον και απήλθον: 我来了 我看见 和 我离开
Το Gsforum.gr δεν είναι πλέον στα domain που ενδιαφέρομαι.

Τώρα βέβαια θα δεις να κάνουν ουρά τα σκουληκάκια που θα ποστάρουν ο ένας πίσω από τον άλλο:
«ο Κασιμάτης αυτό, ο Κασιμάτης εκείνο, ο Κασιμάτης το άλλο…»
Τους απαντώ λοιπόν προκαταβολικά μιας και δεν θαμαι εδώ να μυρίσω τη βρώμα τους ότι…
«Ο σωστός τρόπος να αντιμετωπίσεις τη συκοφαντία είναι να την περιφρονήσεις.
Αν προσπαθήσεις να την αντικρούσεις ή να την διαψεύσεις, θα σε νικήσει».
Αλέξανδρος Δουμάς
Για αυτό νεαρέ μου vpentza … τα λέμε ίσως σε άλλο χώρο.

Νευριάζετε και γίνεστε γραφικός,φανερά πλέον διότι οι υποψιασμένοι κάτι είχαμε καταλάβει.
Επιτρέψτε μου να σας συστήσω-βλέπετε το επιτρέπει η ηλικία μου-εντατικές συνεδρίες για τόνωση της αυτοπεποίθησής σας. Εχετε ανάγκη άμεσης αναγνώρισης, που δυστυχώς δεν μπορείτε να αντλήσετε από τα μέλη του φόρουμ. Το επίπεδο και το ποιόν των μελών του είναι τέτοια που δεν μπορούν να αντιληφθούν τα υψηλά νοήματα των γραπτών σας και των τηλεοπτικών εκπομπών σας (αλήθεια πως το είπατε το κανάλι που εμφανίζεστε, τι ακροαματικότητα έχει;).
Τέλος θα το πώ λαικά: Το να πάρετε τα κουβαδάκια σας, και να πάτε σε άλλη παραλία να παίξετε, όπως γράφετε, δεν είναι απειλή για μας αλλά ευχή..

aeriko
01-10-2013, 21:43
Βασίλη (Vpentza)
Σφίξε την καρδιά σου, κάνε κουράγιο και πήγαινε γονατιστός στην χοζοβιώτισσα!!!!!;):);)
Θα πρότεινα γονυπετής στα τέσσερα. Εχει άλλη αύρα.

vpentza
01-10-2013, 21:49
Αυτό με το "νεαρέ μου" θα το πώ στη σύζυγο, γιατί της λέω ότι είμαι τζόβενο και με χλευάζει για τα γκρίζα μου μαλλιά......είναι δυνατόν να μη με πιστεύει ότι τα βάφω...άσπρα ?? :lo19:

Εγώ σου ζήτησα να μην μεγαλοπιάνεσαι, η μεγαλοστομία τιμωρείται οπωσδήποτε κατά τους αρχαίους, ηταν ο ανθρώπινος μηχανισμός αυτοπροστασίας έναντι της έπαρσης που παρασέρνει τους ανεγκέφαλους....

PS. μετάλλια πολλά είχε και ο πατέρας του κ.κ.Παππά κι ως κολλητός του συνταγματάρχη καλοπέρασε, και ήταν τέτοιο το θεάρεστο έργο του ώστε , αν και αποπεμφθής το 75, επανήλθε ως αντιστράτηγος το 2005 και ήταν και υποψήφιος βουλετής πρόσφατα....
Τα μετάλλια λοιπόν δεν είναι κριτήριο.....άλλο αντικειμενικό κριτήριο υπάρχει ή να σε αφήσω να αυτοθαυμάζεσαι στον καθρέφτη, ίσως φορώντας και καμιά στολή που επιμελώς κρύβεις πίσω από τη πόρτα του γραφείου σου ?

frits
01-10-2013, 22:02
Πάντως βρήκαμε το ψεκαστήρι....:D

nanoshophellas
01-10-2013, 22:23
Λοιπον το θεμα εχει ως εξης: https://www.youtube.com/watch?v=gwhjPuWjmcM

diomiles
01-10-2013, 22:25
Την «αναγνώριση» την έχω από χρόνια κερδίσει αγόρι μου με τις βραβεύσεις μου για την ενεργό μου δράση, τις δημόσιες ομιλίες μου σε συνέδρια, επιστημονικά συμπόσια κλπ, τα 2500 δημοσιεύματά (ρεπορτάζ-άρθρα, κλπ) μου, τα βιβλία που έχω συγγράψει , τις εκδόσεις μου, τις αμέτρητες δημοσιογραφικές εκπομπές μου, κλπ κλπ κλπ
.

πω πω φιλε εισαι φοβερος...:eek:

vpentza
01-10-2013, 22:41
Αν περίμενα από κάτι τέτοιους σας εσάς νεαρέ μου την αναγνώριση, θα ήμουν ακόμα κάποιο άσημος γραφιάς σε κανά πολιτικό γραφείο κανενός δημοτικού συμβούλου στη "κάτω κυρά-Παναγιά".
Μας ζήτησες να εκθειάσουμε το έργο σου, δεν το ανακινήσαμε εμείς !

Την «αναγνώριση» την έχω από χρόνια κερδίσει αγόρι μου με τις βραβεύσεις μου για την ενεργό μου δράση, τις δημόσιες ομιλίες μου σε συνέδρια, επιστημονικά συμπόσια κλπ, τα 2500 δημοσιεύματά (ρεπορτάζ-άρθρα, κλπ) μου, τα βιβλία που έχω συγγράψει , τις εκδόσεις μου, τις αμέτρητες δημοσιογραφικές εκπομπές μου, κλπ κλπ κλπ
Ε τότε γιατί τη ζητάς εδώ μέσα ? όντας πλήρης από "αναγνώριση", γιατί τέτοια πρεμούρα να σε εκθειάζουν οι συνφορουμίτες ?

Δείξε μου κανά άλλο τέτοιο ενεργό μέλος στο forum σας με παρόμοιους σχετικούς τίτλους και τότε θα σου πω ότι "έκανα λάθος"!
Δεν μου ζητήθηκε βιογραφικό, και σε κανέναν άλλο απ´ ότι ξέρω !

Δεν έχετε όμως φίλε μου. Το γιατί το ξέρεις καλύτερα.
Δεν σας κάθετε κανείς αδερφέ. Ουδείς.
Και σας το λέω έτσι κατάμουτρα για το νοιώσετε καλύτερα.
Διότι στην αναίδεια δεν απαντάς προβάλλοντας ισχνή κοινωνική καλλιέργεια αλλά με την ίδια θρασύτητα!
Δεν μου το επιτρέπω, αλλά αν απαντούσα στην αναίδεια που έχω συναντήσει εδώ μέσα με θρασύτητα, θα με είχαν ξηλώσει, απορώ για την ασυλία που απολαμβάνεις αλλά ....δεν έχω λόγο έτσι κι αλλιώς σε αυτά τα θέματα

Σιγά λοιπόν να μην περίμενα λοιπόν από σας… πως τόπες;; «αναγνώριση»;;
Άστο, πνίχτο καλύτερα.
Να μιλάς καλύτερα σε κάποιον που σου μιλάει χωρίς ένταση, αποκαλύπτεις τον πραγματικό σου εαυτό και χαλάς την εικόνα σου με τα μετάλλια στα media!

Βρε σεις, όταν βλέπετε κάποιον που ξεχωρίζει ορμάτε πάνω του σαν τ΄άθλια θηρία να τον φάτε. Τ’είστε σεις βρε;
Ο νόμος της φύσης βλέπεις... Υπάρχει η θεωρία ότι η φύση φροντίζει για αυτο-ίαση, απομακρύνει τα ζιζάνια κινητοποιώντας κάθε μέσο που διαθέτει !

Εδώ επανήλθα έπειτα από καιρό μπας και πάμε καμιά εκδρομούλα και επειδή βρέθηκα εν μέσω επαγγελματικής ανάπαυλας, αφού την άλλη βδομάδα ξεκινούν και πάλι οι βαριές τηλεοπτικές μου υποχρεώσεις και τότε ο χρόνος θα είναι υπερπολύτιμος.
Έχουν οργανωθεί πολλές σπουδαίες εκδρομές πρόσφατα, δήλωσες κάπου συμμετοχή ?

Και το διακύβευμα είναι ότι ένα ρημαδο-ποστ ανέβασα δίχως καν σχολιασμό (για τους ψεκασμούς) και οι μισοί σφαχτήκατε μεταξύ σας και οι υπόλοιποι το ρίξατε στο χαβαλέ, κάποιοι εκ των οποίων στραφήκανε και (αν είναι δυνατόν!) εναντίον μου.
Εμείς οι υπάνθρωποι απολαμβάνουμε να τσακωνόμαστε το πρωί και την άλλη μέρα είμαςτε αγκαλιά να ταξιδεύουμε και να πίνουμε μπύρες, εκτός των άλλων φροντίζεις να προκαλείς άμα τη εμφανίσει σου !

Και όλα αυτά γιατί;... Επειδή έβαλα ένα σκέτο λινκ ενός θέματος που προφανώς είχε ξανασυζητηθεί στο παρελθόν; Λες και το΄ξερα ή λες και αποτελεί ταμπού να ξανασυζητιούνται θέματα εκ νέου αφού έτσι κι αλλιώς η επικαιρότητα τρέχει με γοργούς ρυθμούς και πάντα προκύπτουν νέα δεδομένα.
Θα σας χάλαγε δηλαδή να μαθαίνατε από 1ο χέρι μέσω εμού τι λέει η κορυφαία προσωπικότητα στη χώρα ο Δρ Νίκος Κατσαρός τον οποίο θα έχω σε μερικές μέρες στην εκπομπή μου;
Όχι αλλά λόγω πρότερου ανέντιμου ενδοφορουμικού σου βίου, κάθε παρέμβασή σου θεωρείται κατ αρχήν επιλήψιμη !

Νεαρέ μου, θα σου πω κάτι να το διαβάσουν και οι υπόλοιποι.
Όταν γράφεις σε εμένα, να αναφέρεσαι σε εμένα και να μην ψάχνεις δικαιολογία να πεις το ποί(η)μα σου...αντιγράφεις έτσι, αυτούς που μέμφεσαι στα κείμενά σου !

Είσαστε μια άχρωμη ομήγυρης που δεν έχετε ουδεμία τύχη, αφού ανήκετε και εσείς στη τεράστια ομάδα των Ελλήνων με την σαπισμένη νοοτροπία που ευθύνεται κυρίαρχα για την κατάντια της πατρίδας μου.
Το συνάφι σου κατηγορείται για τα μύρια όσα, ουχί οι μοτοσυκλετιστές και δη οι κάτοχοι BMW !

Φαφλατάδες & ξερόλες που το ιντερνετ σας έδωσε ξαφνικά δικαίωμα "δημόσιου" λόγου και νομίζετε ότι γίνατε και πλανητάρχες.
10 χρόνια πριν ουδείς είχε δημόσιο λόγο αν δεν είχε κερδίσει αυτό το δικαίωμα με τους όποιους του αγώνες.
Έπρεπε κατά τη γνώμη σου να ζητάμε την άδεια από τον "υπεράνθρωπο" να συναθροιστούμε πέραν των τριών ?

Σήμερα όμως έχουμε … το ινερνετ, τα forum, …τα ανώμυμα blogs.
Ε, όχι αδερφέ. Το δικό μου δημόσιο λόγο τον κέρδισα με αίμα και δεν μου τον χάρισε κανά forum ή ανώνυμο blog. Για αυτό και στο ίντερνετ όταν γράφω, γράφω πάντα επώνυμα!! Και όχι με nick names, κρυμμένος πίσω από την εθελούσια ατσαλοσύνη μου.
Δεν δηλώνω αυθεντία σε τίποτε, ανώνυμος δεν είμαι εδώ μέσα, το γνωρίζεις αυτό ;)

Για αυτούς τους λόγους νεαρέ μου … και για άλλους που και να τους αναφέρω δεν νομίζω να τους καταλάβετε…
Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι, sorry !

Ήλθον, είδον και απήλθον …
Σας το γράφω και στα Κινέζικα αφού ίσως η Κινεζική είναι η γλώσσα που μιλούν κάποιοι εδώ μέσα και όχι η Ελληνική.
Ήλθον, είδον και απήλθον: 我来了 我看见 和 我离开
Στο καλό, δεν είσαι ο πρώτος ούτε θα είσαι και ο τελευταίος που φεύγει, όλοι είμαστε εν δυνάμει για φευγιό, δεν έγινε κάτι, μη χαλιέσαι !

Το Gsforum.gr δεν είναι πλέον στα domain που ενδιαφέρομαι.

Τώρα βέβαια θα δεις να κάνουν ουρά τα σκουληκάκια που θα ποστάρουν ο ένας πίσω από τον άλλο:
«ο Κασιμάτης αυτό, ο Κασιμάτης εκείνο, ο Κασιμάτης το άλλο…»
Τους απαντώ λοιπόν προκαταβολικά μιας και δεν θαμαι εδώ να μυρίσω τη βρώμα τους ότι…
«Ο σωστός τρόπος να αντιμετωπίσεις τη συκοφαντία είναι να την περιφρονήσεις.
Αν προσπαθήσεις να την αντικρούσεις ή να την διαψεύσεις, θα σε νικήσει».
Αλέξανδρος Δουμάς
"Μη τα βάζεις με ηλίθιους,πέφτεις στο επίπεδο τους και σε κερδίζουν λόγω εμπειρίας" γράφει στην υπογραφή του ένας συνφορουμίτης, συγγνώμη δεν θυμάμαι ποιός, να τον μνημονεύσω

Για αυτό νεαρέ μου vpentza … τα λέμε ίσως σε άλλο χώρο.
Πολύ ευχαρίστως, δεν σου κρατώ κακία για τίποτε, αναγνωρίζω ότι πιάστηκες από τη μία μου ανάρτηση ώστε να απαντήσεις στους υπόλοιπους και γι ´αυτό το thread και για τόσα άλλα που συμμετείχες ή ανήρτησες ! Μου πάτησες όμως τον κάλο φιλαράκι, ευτυχώς που με αποκάλεσες "νεαρέ μου" και με γλύκανες γιατί είχα κι άλλα να γράψω !

frits
01-10-2013, 23:12
10 χρόνια πριν ουδείς είχε δημόσιο λόγο αν δεν είχε κερδίσει αυτό το δικαίωμα με τους όποιους του αγώνες.
Σήμερα όμως έχουμε … το ινερνετ, τα forum, …τα ανώμυμα blogs.
Ε, όχι αδερφέ. Το δικό μου δημόσιο λόγο τον κέρδισα με αίμα και δεν μου τον χάρισε κανά forum ή ανώνυμο blog. Για αυτό και στο ίντερνετ όταν γράφω, γράφω πάντα επώνυμα!! Και όχι με nick names, κρυμμένος πίσω από την εθελούσια ατσαλοσύνη μου.
Για αυτούς τους λόγους νεαρέ μου … και για άλλους που και να τους αναφέρω δεν νομίζω να τους καταλάβετε…


Τώρα βγαίνει ένα νόημα κε Villy...

Χάλασε η πιάτσα έτσι...

steliosx
02-10-2013, 01:03
Πω πω πω !!

Έκατσα και διάβασα και διάβασα πολύ προσεκτικά αυτά που γράφεις VILLY εδώ και στο άλλο ποστ, το διπλανό, εκεί στην "ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ"!!

Δεν θα κάτσω να γράψω αναλύσεις επί αναλύσεων, δεν είμαι καλός στον λόγο, αλλά αδερφέ μου δεν παίζεσαι με τίποτα!! :mad:
Μόλις βρήκες αντίλογο απέναντί σου άρχισες να παραληρείς!! Sorry δεν θα πάρω!

gepol
02-10-2013, 07:44
Το δραματικότερο όλων, δεν είναι αυτά που γράφεις αφορίζοντας μια ολόκληρη κοινωνία κάποιων χιλιάδων μοτοσυκλετιστών επειδή διαφώνησες/διαπληκτίστικες με τρία έως τρισήμιση(3,3 ίσως???) μέλη, αλλά ότι βρίσκεις βήμα ( ή έστω έτσι λες) σε κάποια ΜΜΕ(ασχέτως μεγέθους και ακροαματικότητας) ΤΡΑΑΑΤΖΙΚ!!!!!!

Ελπίζω για σένα οι επιχειρηματίες που σε πληρώνουν, αλλά και αυτοί που σε διαβάζουν/βλέπουν, να μην δουν τι έχεις γράψεις εδώ.... Κρίση έχουμε, και η ανεργία είναι τεράστια...

Carduelis
02-10-2013, 08:18
Το δραματικότερο όλων, δεν είναι αυτά που γράφεις αφορίζοντας μια ολόκληρη κοινωνία κάποιων χιλιάδων μοτοσυκλετιστών επειδή διαφώνησες/διαπληκτίστικες με τρία έως τρισήμιση(3,3 ίσως???) μέλη, αλλά ότι βρίσκεις βήμα ( ή έστω έτσι λες) σε κάποια ΜΜΕ(ασχέτως μεγέθους και ακροαματικότητας) ΤΡΑΑΑΤΖΙΚ!!!!!!

Ελπίζω για σένα οι επιχειρηματίες που σε πληρώνουν, αλλά και αυτοί που σε διαβάζουν/βλέπουν, να μην δουν τι έχεις γράψεις εδώ.... Κρίση έχουμε, και η ανεργία είναι τεράστια...

Δυστυχώς μας έφυγε ο Villy... πριν μας αποκαλύψει τον ένα και μοναδικό αρχηγό... που τον ακολουθούμε... δίχως ερωτήματα και διαφωνίες... μέχρι τέλους!!! πριν μας αποψεκάσουν με Βάριο και Αλουμίνιο και απογίνουμε! :o
Ούτε με το 0,3 ενός ημιμέλους δεν καταδέχτηκε να διαφωνήσει αυτό το παιδί!
Toν καταλαβαίνω όμως απόλυτα...
Που να βρει επίπεδο σ αυτό το ...σκουληκο-Domain! (σιγά μην είναι βρισιά αυτό αγαπητοί mods!)
Τι να κάνουμε για να τον καταλάβουμε;; Έχουμε δυστυχώς και μια σχετική δυσκολία στα Κινέζικα... καθείς με το κουσούρι του, εδώ άλλοι την έχουν στα Ελληνικά!!!! :o
Πίκρα!.....

gepol
02-10-2013, 08:47
Πίκρα!.....

Πίκρα είναι που έχουμε πολύ καιρό να εκδράμωμεν :)

Carduelis
02-10-2013, 11:29
Πίκρα είναι που έχουμε πολύ καιρό να εκδράμωμεν :)

Αυτό θα το διορθώσουμε σύντομα! :ye33:

vpentza
02-10-2013, 11:56
Αυτό θα το διορθώσουμε σύντομα! :ye33:


όχι πάνω από τρεις στην εκδρομή, αλλιώς θα χρειαστεί άδεια από τον αρχηγό:lo20:

GeorgeP
02-10-2013, 14:30
Αυτό θα το διορθώσουμε σύντομα! :ye33:

Θέλω κι εγω.........:):):ha16::ha16:

gsmaniac
02-10-2013, 15:32
Θέλω κι εγω.........:):):ha16::ha16:

Εσυ περιμενε.....να φτασεις τα 80 και θα σε πανε αλλοι:sm7:
Γερολαδα......:p

GeorgeP
02-10-2013, 16:52
Εσυ περιμενε.....να φτασεις τα 80 και θα σε πανε αλλοι:sm7:
Γερολαδα......:p

Δεν ειμαι παρεξηγαρης ανθρωπος και πραγματικα αντεχω πολλα, αλλα, εννοεις κατι με τις δυο παραπανω γραμμες? :u13::wha05:

Η πρωτη μου κανει για ''ανεπιθυμητος'' και η δευτερη με παραπεμπει σε ενα παλιο νημα και μαλιστα ομωνυμο για το οποιο ειχε γινει τρελος χαμος........με παρομοιαζεις με τον πρωταγωνιστη του?:wha06::di55:

Για εξηγησε.......:)

gsmaniac
02-10-2013, 16:59
Δεν ειμαι παρεξηγαρης ανθρωπος και πραγματικα αντεχω πολλα, αλλα, εννοεις κατι με τις δυο παραπανω γραμμες? :u13::wha05:

Η πρωτη μου κανει για ''ανεπιθυμητος'' και η δευτερη με παραπεμπει σε ενα παλιο νημα και μαλιστα ομωνυμο για το οποιο ειχε γινει τρελος χαμος........με παρομοιαζεις με τον πρωταγωνιστη του?:wha06::di55:

Για εξηγησε.......:)


καλα σε λεω νουμερο......:u60:
να στο κανω λιανα και αυτο...
ταξιδευε τωρα που σε κρατανε τα ποδια σου, γιατι αμα φτασεις τα 80.....θα σε ταξιδεψουν αλλοι....:D
ασε που θα σου φαει ο γαμπρος, το γεματο σακουλι με το χρυσαφι...;)

τωρα που μπορεις......
μπας και ξεκολλησει και το μυαλο σου και γλυτωσουμε:ha16:

GeorgeP
02-10-2013, 17:18
καλα σε λεω νουμερο......:u60:
να στο κανω λιανα και αυτο...
ταξιδευε τωρα που σε κρατανε τα ποδια σου, γιατι αμα φτασεις τα 80.....θα σε ταξιδεψουν αλλοι....:D
ασε που θα σου φαει ο γαμπρος, το γεματο σακουλι με το χρυσαφι...;)

τωρα που μπορεις......
μπας και ξεκολλησει και το μυαλο σου και γλυτωσουμε:ha16:

Α, ετσι πες μου.............:p:ha15:
.......καμια φορα βρε παιδι μου το μυαλο ταξιδευει σε περιεργα μονοπατια...........;)

....κι αυτο το ταξιδι πανω σε μοτοσυκλετα θα γινει.......;)

Οσο για τον γαμπρο, καλο παιδι να ειναι (και ψηλοοοοος, μην ξεχνιομαστε) και χαρισμα του.......:cool2:

frits
02-10-2013, 17:29
....κι αυτο το ταξιδι πανω σε μοτοσυκλετα θα γινει.......;)



http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/ghostrider-26_zps615f55ff.jpg (http://s1096.photobucket.com/user/efrits/media/ghostrider-26_zps615f55ff.jpg.html)

:D

GeorgeP
02-10-2013, 17:58
.....................................................
:D

κι εγω σ'αγαπω.........:u58:

jtnakos
02-10-2013, 23:04
http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/ghostrider-26_zps615f55ff.jpg (http://s1096.photobucket.com/user/efrits/media/ghostrider-26_zps615f55ff.jpg.html)

:D

Εσυ δεν μπορείς άμα δεν τον τσιγκλησεις εεεε :lo19::lo19:

jtnakos
02-10-2013, 23:07
καλα σε λεω νουμερο......:u60:
να στο κανω λιανα και αυτο...
ταξιδευε τωρα που σε κρατανε τα ποδια σου, γιατι αμα φτασεις τα 80.....θα σε ταξιδεψουν αλλοι....:D
ασε που θα σου φαει ο γαμπρος, το γεματο σακουλι με το χρυσαφι...;)

τωρα που μπορεις......
μπας και ξεκολλησει και το μυαλο σου και γλυτωσουμε:ha16:

Α, ετσι πες μου.............:p:ha15:
.......καμια φορα βρε παιδι μου το μυαλο ταξιδευει σε περιεργα μονοπατια...........;)

....κι αυτο το ταξιδι πανω σε μοτοσυκλετα θα γινει.......;)

Οσο για τον γαμπρο, καλο παιδι να ειναι (και ψηλοοοοος, μην ξεχνιομαστε) και χαρισμα του.......:cool2:


Έτσι μΕ αρεσετε ........

Τωρα Γιωργη οσο για τον γαμπρο (γαμπρούς στην δική μου περιπτωση )

Ας βάλει ο καλός Θεουλησ το χεράκι του :cr13::wo20:

frits
02-10-2013, 23:13
Έτσι μΕ αρεσετε ........

Τωρα Γιωργη οσο για τον γαμπρο (γαμπρούς στην δική μου περιπτωση )

Ας βάλει ο καλός Θεουλησ το χεράκι του :cr13::wo20:

Είχες και ένα GSA να πάρουμε προίκα συμπέθερε και το ΄δωσες....:sm7:

jtnakos
02-10-2013, 23:17
Είχες και ένα GSA να πάρουμε προίκα συμπέθερε και το ΄δωσες....:sm7:

:sm3::sm3::sm3:



Μόλις αλλαξα το προφίλ μου και μπαινω στο thred και διαβάζω τι γράφεις ...έχω πεσει απο τα γέλια ΤΟΣΟ επικοινωνούμε ποια;;;;;:lo19:

tsitsos
02-10-2013, 23:19
Είχες και ένα GSA να πάρουμε προίκα συμπέθερε και το ΄δωσες....:sm7:
μην βιαζεσαι Σταυρο, για σενα δουλευει και για το lc;):D

frits
02-10-2013, 23:23
:ye33:

jtnakos
02-10-2013, 23:27
Έλα εεεεεε το ξευτιλησαμε το θέμα με τα spam ......


Για παμε να τσακωθουμε λιγο :u58::u58::sm7:

ortho
03-10-2013, 00:35
:ye33:καινούριο συκώτι έφτιαξα με την αμετροέπεια του " πνευματικού" ανθρώπου!
κι εσείς ρε καλόπαιδα, λίγο σεβασμό , για τις κόρες σας έχω καλό γαμπρό, τον κούκλο γιό μου, του αρέσουν κι οι μεγαλύτερες!

ακούω προσφορές! :)

siraxanz
03-10-2013, 00:46
:ye33:καινούριο συκώτι έφτιαξα με την αμετροέπεια του " πνευματικού" ανθρώπου!
κι εσείς ρε καλόπαιδα, λίγο σεβασμό , για τις κόρες σας έχω καλό γαμπρό, τον κούκλο γιό μου, του αρέσουν κι οι μεγαλύτερες!

ακούω προσφορές! :)

Κάνε κανά κορίτσι, εκεί είναι ο πλούτος....:p:D

paschalis
03-10-2013, 01:05
Ειχα ψεκασει πριν το πλυσιμο το μηχανακι με WD,
και μολις ζεσταθηκε αρχισε να βρωμαει σαν παλια Ασκονα..
Καμμια ιδεα?
Κανενα γιατροσοφι?

:ye33:

siraxanz
03-10-2013, 01:55
καλό πλυσιμο με αφρους και σαπουναδες;)

GeorgeP
03-10-2013, 11:31
Έτσι μΕ αρεσετε ........

.............................................................. :cr13::wo20:

Δεν υπήρχε περιπτωση να ηταν διαφορετικα...πιστεψε με.

Αυριο θα ξανα-αρπαχτουμε και μεθαυριο θα πινουμε καφε....:):)

Al Bandy
03-10-2013, 13:40
Δεν ξέρω αν μάς ψεκάζουν ή αν ρίχνουν κάτι στο νερό (αν και με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου, ακούω και διαβάζω θα αρχίσω να το πιστεύω σε λίγο), αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι άσπρες γραμμές που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ!
Και σάς το λέω υπευθύνως ως χειριστής αεροσκαφών. Είναι τα καυσαέρια που υγροποιούνται αυτομάτως αφού βγαίνουν απότομα από 3000-τόσο βαθμούς Κελσίου μέσα στην τουρμπίνα σε και -50 βαθμούς Κελσίου έξω.

Να σταματήσουμε, λοιπόν, να πιστεύουμε και να αναπαράγουμε κοτσάνες χωρίς στοιχεία επειδή κάποιος άσχετος έγραψε στο διαδίκτυο κάποτε μια μπαρούφα!

steliosx
03-10-2013, 14:03
Δεν ξέρω αν μάς ψεκάζουν ή αν ρίχνουν κάτι στο νερό (αν και με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου, ακούω και διαβάζω θα αρχίσω να το πιστεύω σε λίγο), αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι άσπρες γραμμές που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ!
Και σάς το λέω υπευθύνως ως χειριστής αεροσκαφών. Είναι τα καυσαέρια που υγροποιούνται αυτομάτως αφού βγαίνουν απότομα από 3000-τόσο βαθμούς Κελσίου μέσα στην τουρμπίνα σε και -50 βαθμούς Κελσίου έξω.

Να σταματήσουμε, λοιπόν, να πιστεύουμε και να αναπαράγουμε κοτσάνες χωρίς στοιχεία επειδή κάποιος άσχετος έγραψε στο διαδίκτυο κάποτε μια μπαρούφα!

Έχει εξηγηθεί πάμπολλες φορές από ανθρώπους που έχουν γνώση επί του θέματος, η τεκμηρίωση επί του θέματος είναι ατελείωτη, αλλά μερικοί ακόμα επιμένουν να αναπαράγουν το θέμα και μάλιστα πολλές φορές όχι από άγνοια αλλά ορμώμενοι από άλλα κίνητρα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν μία άκομψη απόπειρα για αύξηση τηλεθέασης σε επερχόμενη εκπομπή.!:(
Μάλιστα ο συγκεκριμένος προσκεκλημένος (tv persona πλέον) έχει στο παρελθόν δημοσιεύσει σχετικά άρθρα, τα οποία όμως είναι τόσο χοντροκομμένα και ατεκμηρίωτα που η αξιοπιστία των λόγων του έχει πέσει πλέον στο ναδίρ, κατά την προσωπική μου άποψη πάντα.
:(

Sotos_
03-10-2013, 17:47
πω πω...
τρελό flash back μου χαρίσατε σήμερα που τα διάβασα μαζεμένα τα παραπανω!

Carduelis
03-10-2013, 22:33
Δεν ξέρω αν μάς ψεκάζουν ή αν ρίχνουν κάτι στο νερό (αν και με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου, ακούω και διαβάζω θα αρχίσω να το πιστεύω σε λίγο), αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι άσπρες γραμμές που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ!
Και σάς το λέω υπευθύνως ως χειριστής αεροσκαφών. Είναι τα καυσαέρια που υγροποιούνται αυτομάτως αφού βγαίνουν απότομα από 3000-τόσο βαθμούς Κελσίου μέσα στην τουρμπίνα σε και -50 βαθμούς Κελσίου έξω.

Να σταματήσουμε, λοιπόν, να πιστεύουμε και να αναπαράγουμε κοτσάνες χωρίς στοιχεία επειδή κάποιος άσχετος έγραψε στο διαδίκτυο κάποτε μια μπαρούφα!

ΟΧΙ ΑΔΕΡΦΕ!!!!!!!
Μη μας το χαλάς τώρα πάνω που τρομάξαμε να πειστούμε!!!
Εδώ υπάρχουν ακόμα και φόρουμ για αυτή την υπόθεση Chemtrail Central :: Chemtrail Forums (http://www.chemtrailcentral.com/forum/board.html)
Είπα να γραφτώ για να ξεστραβωθώ επιτέλους γιατί δεν αντέχω να περιμένω 15 μέρες την εκπομπή του Villy, μέχρι που είδα οτι έχουνε κι εκεί το τρισκ@τάρατο τόπικ: Politics!!
http://www.chemtrailcentral.com/forum/forum24.html (http://www.chemtrailcentral.com/forum/forum24.html)
και μάλιστα με παρόμοιο θέμα ρε φούστη μου: racism!!
Israel's racism has finally reached the High Court (http://www.chemtrailcentral.com/forum/thread14424.html)
Αφού βεβαιώθηκα οριστικά οτι είμαστε όλοι ψεκασμένοι, πάτησα εξιτ και έγινα μπουχός... εντάξει όχι αμέσως... πέρασα από το ελληνικό φόρουμ.... (chemtrails - ΑΡΧΙΚΗ (http://www.chemtrails.gr/)) ....αλλά πήγα κατευθείαν στις προσφορές: chemtrails - ΦΥΛΛΑΔΙΑ / ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ (http://www.chemtrails.gr/fylladia-mplouzakia)
....Μήπως να κάναμε καμμια ομαδική αγορά ;;; :o
http://www.chemtrails.gr/images/blouzakia/425444_301435559953436_580154285_n.jpg

stukas
04-10-2013, 09:02
Αν με διαβαζει ο φιλος villy αυτη τη στιγμη θελω να ρωτησω κατι,αυτο τι,ειναι ισχυει?:``Το πραγματικό μας στίγμα μιας και έπεσε στα χέρια μας το blog σας (με την ευκαιρία: συγχαρητήρια και για τη δουλειά που κάνετε εδώ!) είναι ότι η Ελλάδα πρέπει να οδηγηθεί σε ομόσπονδο κράτος και η Κρήτη να είναι ένα από τα επτά ομοσπονδιακά κρατίδια της χώρας υπό ενιαία σημαία, πολίτευμα, νόμισμα, στράτευμα, κλπ.``κ ειναι απο εδω:Ενδελέχεια: Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ (ΕΚΔΟΤΗΣ "ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΙΚΗΣ ΑΓΟΡΑΣ") ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙ "Α� (http://endelehia.blogspot.gr/2010/06/blog-post_3621.html).Δεν μενω στους συγγραφεις-υποστηρικτες του blog,αλλα στην απαντηση σου φιλε ειναι αυτη παραπανω η δικια σου απαντηση?Το ξερω οτι εχω απομονωσει ενα σημειο του κειμενου αλλα για εμενα αυτο ειναι το ζουμι,το υπολοιπο δεν εχει νοημα για εμενα.

Carduelis
04-10-2013, 09:36
Αν με διαβαζει ο φιλος villy αυτη τη στιγμη θελω να ρωτησω κατι,αυτο τι,ειναι ισχυει?:``Το πραγματικό μας στίγμα μιας και έπεσε στα χέρια μας το blog σας (με την ευκαιρία: συγχαρητήρια και για τη δουλειά που κάνετε εδώ!) είναι ότι η Ελλάδα πρέπει να οδηγηθεί σε ομόσπονδο κράτος και η Κρήτη να είναι ένα από τα επτά ομοσπονδιακά κρατίδια της χώρας υπό ενιαία σημαία, πολίτευμα, νόμισμα, στράτευμα, κλπ.``κ ειναι απο εδω:Ενδελέχεια: Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ (ΕΚΔΟΤΗΣ "ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΙΚΗΣ ΑΓΟΡΑΣ") ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΤΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙ "Α� (http://endelehia.blogspot.gr/2010/06/blog-post_3621.html).Δεν μενω στους συγγραφεις-υποστηρικτες του blog,αλλα στην απαντηση σου φιλε ειναι αυτη παραπανω η δικια σου απαντηση?Το ξερω οτι εχω απομονωσει ενα σημειο του κειμενου αλλα για εμενα αυτο ειναι το ζουμι,το υπολοιπο δεν εχει νοημα για εμενα.

Πίστεψέ με, καλύτερα να μη το ξανανοίξουμε αυτό το θέμα.
Εχει τεθεί και παλιότερα
http://www.gsforum.gr/f54/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%9F%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-%CE%94%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%B1%3B-12097/ (http://www.gsforum.gr/f54/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%9F%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-%CE%94%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%B1%3B-12097/)
και μας το έχει αναλύσει εκτενώς, όπως και όσοι διαφωνούσαν τότε μαζί του.....

siraxanz
04-10-2013, 11:22
Τελικά οδηγούμεθα σε υψηλά επίπεδα σκέψης και διανόησης....

R1200GlamorusSpecial

Lepanto ii
04-10-2013, 13:23
Δεν ξέρω αν μάς ψεκάζουν ή αν ρίχνουν κάτι στο νερό (αν και με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου, ακούω και διαβάζω θα αρχίσω να το πιστεύω σε λίγο), αλλά αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι άσπρες γραμμές που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΜΟΙ!
Και σάς το λέω υπευθύνως ως χειριστής αεροσκαφών. Είναι τα καυσαέρια που υγροποιούνται αυτομάτως αφού βγαίνουν απότομα από 3000-τόσο βαθμούς Κελσίου μέσα στην τουρμπίνα σε και -50 βαθμούς Κελσίου έξω.

Να σταματήσουμε, λοιπόν, να πιστεύουμε και να αναπαράγουμε κοτσάνες χωρίς στοιχεία επειδή κάποιος άσχετος έγραψε στο διαδίκτυο κάποτε μια μπαρούφα!

Όχι ρε φιλε μου μας κατεστρεψες τι θα γράφουν τώρα οι δημοσιογράφοι και άλλοι ειδικοί εδώ μέσα ;
Ετοιμαζομουν να κάνω εισαγωγή μπλουζάκια ,ειδικά σαμπουάν ,καπέλα κ.λ.π παει το ψωμάκι μου και η διασκέδαση μου απ το διάβασμα των post .Ας βγει κάποιος να σε διαψεύσει Θεέ μου!

Al Bandy
04-10-2013, 14:06
ΟΧΙ ΑΔΕΡΦΕ!!!!!!!
Μη μας το χαλάς τώρα πάνω που τρομάξαμε να πειστούμε!!!
Εδώ υπάρχουν ακόμα και φόρουμ για αυτή την υπόθεση



Περαστικά τούς εύχομαι!

PanosI
20-10-2013, 11:09
Τεκμηριωμένα δεν μας ψεκαζουν. Ελπίζω να μην εχει δημοσιευθεί ξανά και μου εχει διαφύγει.


Αλήθεια μας ψεκάζουν; (http://www.sfak.org/page/contrails%20-%20chemtrails%20-%20%CF%88%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF/519)