PDA

View Full Version : Εγκαταλειμμένη μηχανή?


anegis
11-10-2013, 09:12
http://img.tapatalk.com/d/13/10/11/uhana3uv.jpg

Τις τελευταίες 5-6 ημέρες παρατηρώ μία κόκκινη 650 Gs, η οποία φαίνεται παρατημένη στον Παράδεισο Αμαρουσιου σε δρόμο παράλληλο της Φραγκοκλησσιας.
Δεν γνωρίζω αν ειναι κλεμμένη ή έχει πάθει βλάβη και την άφησε εκεί ο ιδιοκτήτης της.
Αν ειναι το δεύτερο, ενημερώνω τον ιδιοκτήτη - μήπως ειναι απο εδώ μεσα - ´οτι πολυ κοντά ειναι το σπιτι μου. Μπορεί να τη βαλει μεσα προσωρινά χωρίς πρόβλημα ασφαλειας.
Αν παραμείνει εκεί, τη Δευτέρα θα ειδοποιήσω την αστυνομία.
Παρακαλώ τη διαχείριση να κανει το θέμα sticky ώστε ειναι ευδιάκριτο.



Sent from my iPad using Tapatalk HD

frits
11-10-2013, 09:16
Μπράβο Αιμίλιε....:ye02:

syan
11-10-2013, 09:49
...Αν παραμείνει εκεί, τη Δευτέρα θα ειδοποιήσω την αστυνομία.


Πάντως εγώ που ειδοποίησα τον Δήμο (οχι την αστυνομία) για κάποιο αυτοκίνητο (είχε και ειδοποιητήριο στο παρμπρίζ ), μου είπαν περι τους 2 μήνες καθυστέρηση γιατι το θέμα ανατέθηκε σε ιδιώτες και μαζεύουν απο άλλες γειτονιές !

anegis
11-10-2013, 10:15
Το θέμα ειναι να ειδοποιηθεί ο ιδιοκτήτης. Μπορεί να ειναι κλεμμένη...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Thodoras
11-10-2013, 10:16
Δεν εχει δηλωθει κλοπη για τη συγκεκριμενη...κατοικος κοντινου δημου ο φερομενος ιδιοκτητης...

gsmaniac
11-10-2013, 10:17
Τσέκαρε αν ειναι κλειδωμενο το τιμόνι. ...
Μπορει να εχει βλαβη και να την εχει αφησει εκει ....

Μπραβο για το ενδιαφερον, ετσι και αλλιως. ..:)

nanoshophellas
11-10-2013, 10:19
Δεν γνωρίζω αν ειναι κλεμμένη ή έχει πάθει βλάβη και την άφησε εκεί ο ιδιοκτήτης της.

Δεν ειναι κλεμμενη. Καθαρη ειναι

Arkas
11-10-2013, 10:32
Δεν ειναι κλεμμενη. Καθαρη ειναι
:ye02:

anegis
11-10-2013, 10:39
Αν έχει βλάβη, τότε υπάρχει πρόβλημα ασφαλειας.
Διότι τη νύχτα το σημείο ειναι απόμερο.
Και ετσι οπως την έχουν παρκάρει πανω στο πεζοδρόμιο πλάι στο δρόμο, δεν θέλει και πολυ να τη φορτώςουν....


Sent from my iPad using Tapatalk HD

axinos
11-10-2013, 10:40
:ye02::ye02:

Corvo
11-10-2013, 11:55
Πάντως εγώ που ειδοποίησα τον Δήμο (οχι την αστυνομία) για κάποιο αυτοκίνητο (είχε και ειδοποιητήριο στο παρμπρίζ ), μου είπαν περι τους 2 μήνες καθυστέρηση γιατι το θέμα ανατέθηκε σε ιδιώτες και μαζεύουν απο άλλες γειτονιές !


ωπα για κατσε λιγο αυτο πρωτη φορα το ακουω...
μηπως ξερεις πιο πολλες λεπτομερειες;
δηλαδη παρατημενα οχηματα(αυτοκινητα-μηχανακια) τα μαζευουν ιδιωτες και τα πανε που;
ποιος αποφασιζει ποιοι ιδιωτες ειναι αυτοι;

ortho
11-10-2013, 13:35
Πάντα ιδιωτικές εταιρείες είναι αυτές που μαζεύουν τα οχήματα και τα πάνε σε συγκεκριμένους χώρους "φύλαξης" με σημαντικό κέρδος γι' αυτές.

vpentza
11-10-2013, 13:47
στον Δήμο Καλλιθέας, κάνεις τη καταγγελία, έρχεται ο Δήμος, τσεκάρει εάν το όχημα είναι για μάζεμα, κολλάει ένα χαρτί που λέει ότι εάν δεν το πάρεις σε 1-2 μήνες, θα έρθει να το φορτώσει....
Μετά έρχεται το φορτηγό με το παπαγαλάκι και πάπαλα.......

εαν δεν έχει πινακίδες το όχημα, το μαζεύουν όπως γράφω.....
εάν έχει πινακίδες λογικά η διαδικασία τραβάει αρκετό χρόνο μέχρι να ανακαλύψουν στο Δημόσιο εάν είναι το όχημα για...ανακύκλωση

squad
11-10-2013, 14:06
:ye36:

mpampis
11-10-2013, 21:23
στον Δήμο Καλλιθέας, κάνεις τη καταγγελία, έρχεται ο Δήμος, τσεκάρει εάν το όχημα είναι για μάζεμα, κολλάει ένα χαρτί που λέει ότι εάν δεν το πάρεις σε 1-2 μήνες, θα έρθει να το φορτώσει....
Μετά έρχεται το φορτηγό με το παπαγαλάκι και πάπαλα.......

εαν δεν έχει πινακίδες το όχημα, το μαζεύουν όπως γράφω.....
εάν έχει πινακίδες λογικά η διαδικασία τραβάει αρκετό χρόνο μέχρι να ανακαλύψουν στο Δημόσιο εάν είναι το όχημα για...ανακύκλωση

απο την στιγμη που θα κολλησουν χαρτι και δεν το παρεις,ο δημος στελνει το αμαξι για ανακυκλωση...εσυ μπορεις να παρεις το χαρτι της ανακυκλωσης απο το δημο αν το θελεις...
Σιγουρο αυτο μια και ετυχε σε πολυ κοντινο μου ανθρωπο.
Μπραβο για το ενδιαφερον για την μοτοσυκλετα...ετσι (απο ενα καλο ανθρωπο σαν τον συμφορουμιτη μας) καποτε βρηκα το κλεμενο μου παπι στην Πειραιως:ye02::ye02::re25:

siraxanz
11-10-2013, 22:27
:re25: Αιμίλιε !

Θόδωρε :ye02:

Ηλία :ye02:

anegis
14-10-2013, 19:29
Απο χθες η μηχανή "εξαφανίστηκε" απο το σημείο εκείνο.
Ελπίζω για καλο...


Sent from my iPad using Tapatalk HD