PDA

View Full Version : Απόπειρα κλοπής της μοτοσυκλέτας μου


TIME
24-10-2013, 11:03
Καλημέρα σας κύριοι και κυρίες,
ήταν 06:30 το πρωί όταν μου χτύπησε ο διαχειριστής της πολυκατοικίας μου το κουδούνι.
Γιώργο έλα λιγάκι έξω διότι η μοτοσυκλέτα σου κείτεται πεσμένη και τρέχουν λάδια και υγρά μπαταρίας.
Βγαίνω έντρομος και διαπιστώνω τα παραπάνω.
Η μπαγκαζιέρα μου σπασμένη και η βάση στραβωμένη(σιδερένια βάση που πατά η μπαγκαζιέρα) από την πτώση.Κάγκελα χτυπημένα και το ένα πλαστικό προστασίας του μοτέρ σπασμένο.
Οι τύποι προφανώς προσπαθούσαν επιμόνος ή να σπασουν την μπαγκαζιέρα ή προσπαθούσαν να σπάσουν το τιμόνι και έπεσαν.
Ευτηχώς για καλή μου τύχη ο τρόπος που την παρκάρω και ο τόπος δυσκολεύει πολύ για να την κλέψουν.

Η μοτοσυκλέτα βρίσκεται ήδη στο συνεργείο και η ψυχή μου στη θέση της.

Να καταλήξω λοιπόν:
Αν μπαίνανε στο σπίτι μου για να κλέψουν φαγητό (συνέβει σε φίλο) πράγματι δεν θα με πείραζε καθόλου - ζούμε σε δύσκολες εποχές και όταν ο άλλος δεν έχει να φάει το σέβομαι και το συγχωρώ και πράγματι νιώθω και ενοχές.
Αλλά όταν πάνε να μου κλέψουν κάτι που μετά από πολύ κόπο και θυσίες απέκτησα και έζησα μαζί του κάποιες από τις πιο όμορφες στιγμές της ζωής μου θα του @#%@$%#@% ότι έχει και δεν έχει.
Φτάνει πια.
Δεν μπορέις να λειτουργήσεις με ψυχραιμία και δεν ξέρω αν πρέπει και στο κάτω κάτω.
Ενημερωτικά να σας πω μόνον τούτο :
Στα είκοσι μέτρα υπάρχουν αστυνομικοί όπου προστατεύουν το σπίτι πρώην υπουργού που να μην του @@%$@%#^& ότι έχει και δεν έχει κι αυτουνού εδώ που τα λέμε.
Ενημερωτικά πριν δυο χρόνια μου αδειάσανε και το σπίτι με τους αστυνομικούς που προστατεύουν τον εν λόγω κύριο να σφυρίζουν αδιάφορα.

Εμάς ποιός μας προστατεύει ήθελα να ξερα;;;;


Λυπάμαι αν σας κούρασα αλλά από την μια ήθελα να πω τον καημό μου κι από την άλλη ήθελα να σας ταρακουνήσω και να προσέχετε όλοι σας ακόμη περισσότερο.

omorfantras
24-10-2013, 11:27
Τι λες ρε φιλαράκι, ευτυχώς που δεν τα κατάφεραν τα κα.....λια, αλλά έχε υπόψη σου ότι ίσως προσπαθήσουν ξανά τα καθίκια!!!!!!!!!!
Τέλςο καλό όλα καλά πάντως

ARGI
24-10-2013, 11:29
:u59::u59::u59::u59::u59:

AKIS_21
24-10-2013, 11:37
Ευτυχώς που την βρήκες έστω και με υλικές ζημιές ,
Παντως μου φαίνεται μεγάλη η ζημιά απο μια στατική πτώση μονο

MARK
24-10-2013, 11:48
Νεύρα

squad
24-10-2013, 11:52
συναγερμο εχεις?

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
24-10-2013, 11:57
Λυπάμαι αν σας κούρασα αλλά από την μια ήθελα να πω τον καημό μου κι από την άλλη ήθελα να σας ταρακουνήσω και να προσέχετε όλοι σας ακόμη περισσότερο.

... και τα δύο δικαιολογημένα ΚΑΙ επιβεβλημένα !!!

Λυπάμαι Γιώργη μου ... ας είναι το τελευταίο ...

TIME
24-10-2013, 12:49
Τον συναγερμό τον έγαλα πριν τρία χρόνια και η αλήθεια είναι πως χθες ήταν η μόνη φορά που το μετάνιωσα.Πιστεύω πάντως πως αν θέλουν να στην πάρουν δεν θα τους σταματήσει όχι ο συναγερμός αλλά ούτε και όλη η αστυνομία...
Ξέχασα να ενημερώσω πως το διπλό σταντ ήταν ανοιχτό όταν τη βρήκα πεσμένη.
Σας δίνω όλα τα στοιχεία γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι συμπεράσματα μπορούν να βγούν - ίσως μας βοηθήσουν να τις προστατέψουμε περισσότερο..
Τέλος πάντων θα ήθελα να σας πω και πάλι να προσέχετε όλοι..
Είναι πολύ άσχημο συναίσθημα - > Βιασμός αν μου επιτρέπεται δίχως να φανώ υπερβολικός..
Σας ευχαριστώ όλους πάντως..

billy the kid
24-10-2013, 13:13
Θα μπορούσες να μας έλεγες και περιοχή να έχουμε τον νού μας? Κι εμένα είχε συμβεί κάτι παρόμοιο πριν ένα χρόνο, κατάφεραν και μου έκλεψαν την μανέτα του φρένου με την τρόμπα του...:u55:

TIME
24-10-2013, 13:20
Στην Καλλιθέα συνέβη το περιστατικό

spyrakos35
24-10-2013, 13:47
κύριοι..... ξέρω οτι οι καιροί είναι περίεργοι σε ότι αφορά στα οικονομικά μας....

ξερω όμως και οτι οι καιροί είναι περίεργοι σε ότι αφορά στις κλοπές....

οι πιο πολλοί έχετε δώσει (όπως και εγώ) ένα σκασμό λ7 για την αγορά της καλής σας (όποια και αν είναι αυτή) και επιπλέον, στην στραβή ίσως δεν μπορέσουμε να την αναπληρώσουμε....

συγνώμη που θα το πω και δεν θέλω να προσβάλω κανέναν, αλλά, αφού οι καιροί είναι τέτοιοι, γιατί δεν εξασφαλίζετε την "επένδυσή" σας παρκάροντας σε κλειστό γκαράζ???? (με το αντίστοιχο κόστος, δεν αντιλέγω)....

TIME
24-10-2013, 15:29
Ειναι κι αυτή μια άποψη...
Να σου δώσω το τηλέφωνο του κουμπάρου που πλήρωνε 45 ευρώ για γκαράζ σε δεύτερο υπόγειο και που το άνοιξαν και μπήκαν και πήραν μοτοσυκλέτες να του το πεις κι εκείνου...
Είχε δώσει συνολικά τα χρόνια που την είχε περίπου 1500-2000 χιλιάρικα για το γκαραζ..
Απάντηση από την ασφάλεια -> "φίλε μου τρία λεπτά θέλουν για να ανοίξουν μια γκαραζόπορτα"...
Αν είναι να 'ρθει θε να 'ρθει ...
Μακάρι πάντως να μην έρθει σε κανέναν σας φίλοι μου γιατί είναι άδικο και σκληρό...

BOXER
24-10-2013, 17:35
Και εμένα μέσα απο κλειστό υπόγειο γκαράζ μου έκλεψαν το κράνος :u55:!!!
Ένα Arai αξίας 680€ (τιμη Ελλάδας). Δεν το είχα ούτε δυο μήνες. Σημάδι δεν είχα προλάβει να του κάνω :u59:!!!

Αν βάλουν κάτι στο μάτι, κλαψε το (αργά ή γρήγορα)...

siraxanz
24-10-2013, 18:03
Σώθηκαν τα αντβε κ το γυρισαν στα 1150?:confused:

Μάλλον καμμιά παραγγελία θα έπεσε...:D

Αφού την γλύτωσες ....πάλι καλά.... αλητεία χείριστη....:mad:

zandesiro
24-10-2013, 18:13
Τυχερος εισαι....Ας ειναι το τελευταιο!!!:(

mpampis
25-10-2013, 01:26
προσοχη..κλειδαριες μπρος πισω...κουκουλα....και τον σταυρο μας...

spyrakos35
25-10-2013, 12:53
..........Αν είναι να 'ρθει θε να 'ρθει ......

.........Αν βάλουν κάτι στο μάτι, κλαψε το (αργά ή γρήγορα)...

όπως τα λέτε είναι...

αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός οτι μία μοτό εκτεθειμένη στο γυμνό μάτι είναι πολύ πιο πιθανό να κλαπεί.... και αυτό είναι το ζουμί του αρχικού ποσταρίσματός μου....

τέσπα, και εγώ +1300 στο παρακάτω....
....
Μακάρι πάντως να μην έρθει σε κανέναν σας φίλοι μου γιατί είναι άδικο και σκληρό...

ADV
25-10-2013, 13:07
:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Εύχομαι να μην σου ξανασυμβεί!

Μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερός:)

gandreas
26-10-2013, 00:18
Τυχερός στάθηκες

Στάλθηκε από το GT-N8010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2