PDA

View Full Version : Ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρει τους Ελληνες παντελως ηλιθιους......


GeorgeP
21-11-2013, 16:57
Δεν πρεπει να υπαρχει πιο αναλγητο κομμα απο αυτο του ΣΥΡΙΖΑ.......αν οι Κυβερνωντες κοροιδευουν τον λαο οπως λενε καποιοι πολιτες κι επικροτουν οι του ΣΥΡΙΖΑ τοτε ο ΣΥΡΙΖΑ θα πρεπει να μας θεωρει για πολυ ηλιθιους......ηλιθιους μεχρι πανηλιθιους δηλαδη......

Ο Σεραφειμ Κοτρωτσος ειναι δημοσιογραφος ο οποιος ιδρυσε την εφημεριδα ''αποκαλυψεις'' και την οποια εκλεισε προσφατως αφηνωντας απληρωτους ολους τους εργαζομενους του απο το 2011!!!!!
Παρολα αυτα εγραψε ενα βιβλιο με τιτλο «Wolf-Gang, Η Συμμορία του Λύκου, Το Σιδηρούν Παραπέτασμα των Μνημονίων», κι εκδοθηκε απο τις εκδόσεις Λιβάνη. Το βιβλιο παροτυσιαστηκε σημερα στο ξενοδοχειο ''Πλαζα'' οπου καλεσμενοι και παρευρισκομενοι ομιλητες στο πανελ της παρουσιασης ηταν εκτος των γνωστων ''κακων'' της δεξιας που καταδυναστευει τον λαο με τα μνημονια και οι Δ. Στρατούλης, Δ. Παπαδημούλης, Ρ. Δούρου, Ν. Κωνσταντόπουλος και Γ. Βαρεμένος....του ΣΥΡΙΖΑ.
Δηλαδη , ο ΣΥΡΙΖΑ ηρθε να προλογισει και να πει μια καλη κουβεντα, ωστε να ευνοηθουν οι πωλησεις, το βιβλιο του δημοσιογραφου που εχει αφησει απληρωτους τους εργαζομενους του απο το 2011..........και υπαρχουν ακομα ψηφοφοροι που πιστευουν στον ΣΥΡΙΖΑ.........αυτα μονον στην ελλαδα γινονται........και φυσικα εγινε της ποπης.


"Τα έσπασαν" οι εργαζόμενοι (http://www.zougla.gr/greece/article/apodokimasies-stin-parousiasi-vivliou-tou-kotrotsou)

PLOIGOS
21-11-2013, 17:21
Ρε συ Γιωργο θες να μας τρελλανεις τελειως?Τους Νικητα Κακλαμανη,Προκοπη Παυλοπουλο,Κωστα Λαλιωτη κ λοιπους απο ολα τα υπολοιπα κομματα δεν τους ειδες?Αν κατακρινεις σωστα τους Συριζαιους,στους αλλους δινεις αφεση αμαρτιων?

Οχι οτι με απασχολει ιδιαιτερα,ολοι αυτοι τα ιδια σκ@τ@ ειναι δηλαδη,αλλα μην βλεπουμε ΜΟΝΟ αυτο που ΘΕΛΟΥΜΕ!!;)

GeorgeP
21-11-2013, 17:29
Ρε συ Γιωργο θες να μας τρελλανεις τελειως?Τους Νικητα Κακλαμανη,Προκοπη Παυλοπουλο,Κωστα Λαλιωτη κ λοιπους απο ολα τα υπολοιπα κομματα δεν τους ειδες?Αν κατακρινεις σωστα τους Συριζαιους,στους αλλους δινεις αφεση αμαρτιων?

Οχι οτι με απασχολει ιδιαιτερα,ολοι αυτοι τα ιδια σκ@τ@ ειναι δηλαδη,αλλα μην βλεπουμε ΜΟΝΟ αυτο που ΘΕΛΟΥΜΕ!!;)

Ρε συ, διαβαζεις τι γραφω?

εγραψα:
.....ηταν εκτος των γνωστων ''κακων'' της δεξιας που καταδυναστευει τον λαο με τα μνημονια .......

O ΣΥΡΙΖΑ μπορεις να μου πεις τι δουλεια εχει εκει? Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν υποστηριζει τους εργαζομενους? ο ΣΥΡΙΖΑ δεν προτρεπει σε απεργιες και καταληψεις σχολειων? ο ΣΥΡΙΖΑ δεν λεει οτι θα μας τα δωσει ολα πισω? Τωρα τι κανει, παει και συμποαραστεκεται στον εργοδοτη που καταπατησε οτι υποστηριζει ο ΣΥΡΙΖΑ?

tsatsos
21-11-2013, 17:48
Αυτος δεν ηταν που ηταν στο επιτελειο της Γιαννας και ελυνε και εδενε;

GeorgeP
21-11-2013, 18:40
Αυτος δεν ηταν που ηταν στο επιτελειο της Γιαννας και ελυνε και εδενε;

Γνωριζω οτι Κοτρωτσος και Δασκαλακη εχουν τον ιδιο εκδοτικο οικο (Λιβανη), δεν ξερω την σχεση τους στο παρελθον.

εχεις δικιο...Δ/της στο γραφείο τύπου των Ολυμπιακών Αγώνων αλλά και μετέπειτα στον Ελεύθερο Τύπο της αγγελοπουλου..........

Legetai επισης oti εχει δυο σαιτ με μηδενικη επισκεψιμοτητα αλλα με μονιμη διαφημιση της Εθνικης τραπεζας και του ΟΠΑΠ.........ειναι δε στελεχος του real fm........βρε τι μαθαινει κανεις!!!!

PLOIGOS
21-11-2013, 21:30
Ρε συ, διαβαζεις τι γραφω?

εγραψα:
.....ηταν εκτος των γνωστων ''κακων'' της δεξιας που καταδυναστευει τον λαο με τα μνημονια .......

O ΣΥΡΙΖΑ μπορεις να μου πεις τι δουλεια εχει εκει? Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν υποστηριζει τους εργαζομενους? ο ΣΥΡΙΖΑ δεν προτρεπει σε απεργιες και καταληψεις σχολειων? ο ΣΥΡΙΖΑ δεν λεει οτι θα μας τα δωσει ολα πισω? Τωρα τι κανει, παει και συμποαραστεκεται στον εργοδοτη που καταπατησε οτι υποστηριζει ο ΣΥΡΙΖΑ?



Γιωργο μου μην ακολουθεις την ιδια πρακτικη που κανουν τα κομματα μεταξυ τους...Θελεις να σου βρω "απαντησεις"?
Διαβασε "Τα έσπασαν" οι εργαζόμενοι (http://www.zougla.gr/greece/article/apodokimasies-stin-parousiasi-vivliou-tou-kotrotsou) καθως κ Άνεμος Αντίστασης: Αποχώρηση βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ από εκδήλωση του Σ. Κοτρώτσου, που έχει αφήσει απλήρωτους εργαζόμενους (http://anemosantistasis.blogspot.gr/2013/11/blog-post_2206.html)...

Στην τελικη καλυτερα να συζηταμε για τα πραγματικα προβληματα κ οχι γιατι κ που πηγαν οι "καλοι" κ οι "κακοι" πολιτικοι...Κ καλα θα κανει ο συγκεκριμενος κυριος Κοτρωτσος να δωσει πρωτα τα λεφτα που χρωσταει στον κοσμο κ μετα ας κανει οτι αγαπαει...

GeorgeP
21-11-2013, 23:28
Γιωργο μου μην ακολουθεις την ιδια πρακτικη που κανουν τα κομματα μεταξυ τους...Θελεις να σου βρω "απαντησεις"?
Διαβασε "Τα έσπασαν" οι εργαζόμενοι (http://www.zougla.gr/greece/article/apodokimasies-stin-parousiasi-vivliou-tou-kotrotsou) καθως κ Άνεμος Αντίστασης: Αποχώρηση βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ από εκδήλωση του Σ. Κοτρώτσου, που έχει αφήσει απλήρωτους εργαζόμενους (http://anemosantistasis.blogspot.gr/2013/11/blog-post_2206.html)...

Στην τελικη καλυτερα να συζηταμε για τα πραγματικα προβληματα κ οχι γιατι κ που πηγαν οι "καλοι" κ οι "κακοι" πολιτικοι...Κ καλα θα κανει ο συγκεκριμενος κυριος Κοτρωτσος να δωσει πρωτα τα λεφτα που χρωσταει στον κοσμο κ μετα ας κανει οτι αγαπαει...


Ρε Χρηστο,
τα ιδια λινκς μου βαζεις και με ρωτας? διαβασε ρε φιλαρακι το πρωτο μου ποστ, δες και το λινκ...τα ιδια πραγματα λεμε.
Οτι εγραψα στο πρωτο ποστ ειναι απο το λινκ ''τα εσπασαν οι εργαζομενοι''.....

Ο ΣΥΡΙΖΑ αλλα λεει κι αλλα θα κανει αν ποτε κυβερνησει.....
Ααααααλλα λεε στο εξωτερικο (τα οποια θα κανει αν εκλεγει) κι αλλα στο εσωτερικο (που δεν θα κανει), παραδειγματα παμπολα με τελευταιο του Τεξας που μονο που δεν ευλογησε τα μνημονια.......ειναι το ΠΑΣΟΚ της 7ετιας 1974-1982 οπου και εξω απο το ΝΑΤΟ ελεγε, και ΟΧΙ στην τοτε ΕΟΚ ελεγε, κι ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ιδιο συνδικατο ελεγε, και ψωμι, παιδεια, ελευθερια ελεγε....κι οταν βγηκε και στο ΝΑΤΟ παρεμεινε, και την ΕΟΚ ευλογησε και την Παιδεια Γ@μησε.......

Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θελει να Κυβερνησει, ειναι μεγαλη η ευθυνη οταν Κυβερνας και δεν την αντεχει.......αλλα τα λεει για να γινει αρεστος και να εχει σεβαστο ποσοστο στην βουλη ωστε να συγκυβερνα με απεργιες και συλλαλητηρια χωρις φυσικα να εχει ευθυνη καμια για τα τεκταινομενα, ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θελει να κυβερνησει θελει να συγκυβερνησει σκαιωδως, δλδ χωρις να φαινεται. Οτι δλδ εκανε τοσα χρονια η αριστερα με τις πλατες των ηλιθιων του ΠΑΣΟΚ, οι οποιοι για την καρεκλα τους ανεχοντουσαν.......γιαυτο και τα κοινοβουλευτικα του μελη ¨η τα μελη που διαμορφωναν την πολιτικη του, εγραφαν τους λογους των Παπανδρεου και Σημιτη ειναι τωρα στο ΣΥΡΙΖΑ......αμ τι νομιζες.......

frits
21-11-2013, 23:32
Eγώ πάντως αν ήμουν ψηφοφόρος ΣΥΡΙΖΑ, θα ένιωθα πολύ προσβεβλημένος από το ποστ του Γιώργου...:cool:

PLOIGOS
21-11-2013, 23:44
Γιωργο διαβαζε την ουσια αυτου που σου λεω..Απο το πρωτο σου ποστ κ στο λινκ που παραθετεις,γραφει μεσα κ αυτα τα οποια μαλλον δεν διαβασες...;)

«Η παρουσία μου δεν νομιμοποιεί τέτοιες πρακτικές όπως αυτές του κ. Κοτρώτσου, τις οποίες και δεν γνώριζα» σημείωσε ο κ. Παπαδημούλης για να συμπληρώσει πως «δεν θα μετάσχω στη συζήτηση σε συμβολική κίνηση συμπαράστασης». Εξάλλου, ανέφερε πως ο ΣΥΡΙΖΑ σκοπεύει να φέρει το θέμα στη Βουλή.

Το δευτερο λινκ που σου παρεθεσα γραφει αλλα...Μην παιζουμε αυτα τα παιχνιδια των πολιτικων...

Εν τελη προσωπικα πιστευω οτι ολα τα κομματα με την σημερινη τους μορφη κ δομη θεωρουν τους Ελληνες παντελως ηλιθιους...Κ ισως καλα κανουν απο τις αντιδρασεις που βλεπω....

zitsos
22-11-2013, 01:19
λοιπόν το ότι ψηφίζουμε ένα κόμμα δεν σημένει οτι συμφωνούμε με ολα όσα λεει και με ούλα όσα πράτει....και εγώ είμαι με την αριστερά αλλά δεν συμφωνώ με ολα όσα λέει αλλά σε καμία περιπτώσει δεν ήθελα να είμαι με ΠΑΣΟΚ και ΝΔ ....τώρα μπορεί να μας αντηπροσοπευει κάποια πολιτική παράταξή αλλά δεν γίνετε να τα ξέρουμε και ολα και να συμφωνούμε σε όλα !!!μεγάλη κουβέντα πολα κυλά τσίπουρο.....!!!:p

mpampis
22-11-2013, 02:51
ΓΙΩΡΓΟΣ...ΕΓΓΥΗΣΗ...

GeorgeP
22-11-2013, 14:25
Eγώ πάντως αν ήμουν ψηφοφόρος ΣΥΡΙΖΑ, θα ένιωθα πολύ προσβεβλημένος από το ποστ του Γιώργου...:cool:

Τωρα μαλλον θελεις να βαλεις φωτιες..........:confused:
Θα ηθελα ομως να μου πεις κατα ποσον ο Γιωργος και ο καθε Γιωργος αισθανοταν προσβεβλημενος οταν του εγραφαν τα μυρια οσα για τον ΓΑΠ και το ΠΑΣΟΚ πριν κανα δυο χρονια και μεχρι που παραιτηθηκε ο ΓΑΠ και πηγαμε σε εκλογες...........τοτε δεν εβγαλες αχνα ουτε ενδιαφερθηκες για το ποιοι προσβαλλονται.........μαλλον θεωρησες οτι κανενα μελος του φορουμ δεν ηταν ΠΑΣΟΚΟΣ, ΜΕΓΑ λαθος φυσικα!!!!!
Επισης, δεν εβγαλες αχνα οταν του Γιωργου του εγραψαν το αμιμητο:

αι σιρ γαμις...........
νουμερο....ε νουμερο

....ουτε τοτε ενδιαφερθηκες αν ο Γιωργος προσεβληθην....μαλλον θεωρησες σοβαρη την εξηγηση του υβρισαντος οτι ηταν ''ευχη''...............

Να ξερεις οτι οι τηρουμενες ανισες αποστασεις μεταξυ μελων και φιλων ειναι ακρως εκνευριστικες και βαζουν σε κινδυνο τις σχεσεις των ανθρωπων......... ;)

...απορω γιατι το κανεις αυτο......:confused::confused:

GeorgeP
22-11-2013, 14:31
Γιωργο διαβαζε την ουσια αυτου που σου λεω..Απο το πρωτο σου ποστ κ στο λινκ που παραθετεις,γραφει μεσα κ αυτα τα οποια μαλλον δεν διαβασες...;)

«Η παρουσία μου δεν νομιμοποιεί τέτοιες πρακτικές όπως αυτές του κ. Κοτρώτσου, τις οποίες και δεν γνώριζα» σημείωσε ο κ. Παπαδημούλης για να συμπληρώσει πως «δεν θα μετάσχω στη συζήτηση σε συμβολική κίνηση συμπαράστασης». Εξάλλου, ανέφερε πως ο ΣΥΡΙΖΑ σκοπεύει να φέρει το θέμα στη Βουλή.

Το δευτερο λινκ που σου παρεθεσα γραφει αλλα...Μην παιζουμε αυτα τα παιχνιδια των πολιτικων...

Εν τελη προσωπικα πιστευω οτι ολα τα κομματα με την σημερινη τους μορφη κ δομη θεωρουν τους Ελληνες παντελως ηλιθιους...Κ ισως καλα κανουν απο τις αντιδρασεις που βλεπω....





Ξερεις πολυ καλα οτι ΟΛΑ τα διαβαζω και δεν αφηνω τιποτε στην τυχη.......

Εσυ λοιπον θεωρεις την δικαιολογια του Παπαδημουλη σοβαρη? Θεωρεις οτι ο Παπαδημουλης ''δεν ηξερε'' ενω ο καθε κοινος θνητος πολιτης ηξερε εστω και μεσες-ακρες?? Δλδ δεν ηξερε τον ρολο τυο Κοτρωτσου ουτε στον 2004? Ελα βρε Χρηστο........σοβαροι να ειμαστε......

Εν τη αυτη περιπτωση οταν και αν ποτε κυβερνησει ο ΣΥΡΙΖΑ και με ενεργειες του μας πεταξουν εκτος ευρωζωνης με οτι αυτο συνεπαγεται να δεχτουμε ως δικαιολογια το ''με συγχωρειτε δεν ηξερα''.......

μα τι λεμε τωρα..........

PLOIGOS
22-11-2013, 16:28
Ξερεις πολυ καλα οτι ΟΛΑ τα διαβαζω και δεν αφηνω τιποτε στην τυχη.......

Εσυ λοιπον θεωρεις την δικαιολογια του Παπαδημουλη σοβαρη? Θεωρεις οτι ο Παπαδημουλης ''δεν ηξερε'' ενω ο καθε κοινος θνητος πολιτης ηξερε εστω και μεσες-ακρες?? Δλδ δεν ηξερε τον ρολο τυο Κοτρωτσου ουτε στον 2004? Ελα βρε Χρηστο........σοβαροι να ειμαστε......

Εν τη αυτη περιπτωση οταν και αν ποτε κυβερνησει ο ΣΥΡΙΖΑ και με ενεργειες του μας πεταξουν εκτος ευρωζωνης με οτι αυτο συνεπαγεται να δεχτουμε ως δικαιολογια το ''με συγχωρειτε δεν ηξερα''.......

μα τι λεμε τωρα..........



Ε και τι πειραζει ρε Γιωργο αμα πουν την δικαιολογια "με συγχωρειτε δεν ηξερα"?Εδω οι αλλοι υπεγραφαν μνημονια κ ελεγαν "με συγχωρειτε δεν τα διαβασα"...:p


Αν δεις το βιντεακι παντως στο συγκεκριμενο λινκ της ζουγκλας που εχεις παραθεσει,θα δεις οτι δεν ηξερε μεχρι κ ο Χατζηνικολαου,ο οποιος ακολουθησε τον Παπαδημουλη κ αποχωρησε κ αυτος...

Δεν ειναι κ υποχρεωμενοι ολοι να ξερουν τι κανει ο καθε επιχειρηματιας με τις υποθεσεις του...Εντωμεταξυ ειναι κ τοτες πολλες οι επιχειρησεις που συνεχιζουν κ κλεινουν που δεν προλαβαινεις να μαθαινεις κ τι γινεται!!

Ακομα περιμενουμε την...απογειωση του Σεπτεμβρη ε??Κρατιεσαι ακομα Γιωργο,η εχεις αφησει τα χερια σου?:sm7:(χιουμορ ειναι,δεν ειναι ειρωνια).



Eγώ πάντως αν ήμουν ψηφοφόρος ΣΥΡΙΖΑ, θα ένιωθα πολύ προσβεβλημένος από το ποστ του Γιώργου...:cool:




Ασε φιλε μου να αποφασισει κ να μιλησει οποιος αισθανεται προσβεβλημενος απο μονος του..Μεγαλα παιδια ειμαστε,δεν θελουμε σπρωξιμο..;)

GeorgeP
22-11-2013, 16:47
Ε και τι πειραζει ρε Γιωργο αμα πουν την δικαιολογια "με συγχωρειτε δεν ηξερα"?Εδω οι αλλοι υπεγραφαν μνημονια κ ελεγαν "με συγχωρειτε δεν τα διαβασα"...:p

[SIZE="3"][FONT="Comic Sans MS"]σωστααααα........


Αν δεις το βιντεακι παντως στο συγκεκριμενο λινκ της ζουγκλας που εχεις παραθεσει,θα δεις οτι δεν ηξερε μεχρι κ ο Χατζηνικολαου,ο οποιος ακολουθησε τον Παπαδημουλη κ αποχωρησε κ αυτος...

[SIZE="3"][FONT="Comic Sans MS"]Δεν χρειαστηκε να δω το βιντεακι, ειχα ξενυχτησει για να δω την εκπομπη του........
Παντως να ξερεις οτι δημοσιογραφος του μεγεθους του Χατζηνικολαου και ''να μην ξερει'' ειναι παντελως ηλιθιο να το πιστεψουμε!!!!! Αυτο ηθελε να περασει ο χατζηνικολαου, το οτι ''δεν ηξερε'', κι αποχωρησε κι αυτος μπας και το σωσει!!


Δεν ειναι κ υποχρεωμενοι ολοι να ξερουν τι κανει ο καθε επιχειρηματιας με τις υποθεσεις του...Εντωμεταξυ ειναι κ τοτες πολλες οι επιχειρησεις που συνεχιζουν κ κλεινουν που δεν προλαβαινεις να μαθαινεις κ τι γινεται!!.

[SIZE="3"][FONT="Comic Sans MS"] ειναι σαν να μου λες οτι εγω δεν ξερω τι κανει το Χ γραφειο Κρουαζιερας στον Πειραια..........ουτε αυτο παιζει. Ξερω γιαυτους και ξερουν αυτοι για μενα τα παντα!!!!



Ακομα περιμενουμε την...απογειωση του Σεπτεμβρη ε??Κρατιεσαι ακομα Γιωργο,η εχεις αφησει τα χερια σου?:sm7:(χιουμορ ειναι,δεν ειναι ειρωνια).



Η απογειωση περνα μεσα απο το Χρηματιστηριο πρωτα και μετα φτανει στην αγορα........το ΧΑ λοιπον παει καλα, μια χαρα θα ελεγα.
Αποχωρησε σημερα και ο ομιλος του ΔΟΛ (Λαμπρακης ΝΕΑ, ΒΗΜΑ κ.λ.π) απο το ΧΑ κι ετσι φαινεται οτι η εξυγιανση προχωραει κι εντος ΧΑ.

frits
22-11-2013, 19:07
Τωρα μαλλον θελεις να βαλεις φωτιες..........:confused:
Θα ηθελα ομως να μου πεις κατα ποσον ο Γιωργος και ο καθε Γιωργος αισθανοταν προσβεβλημενος οταν του εγραφαν τα μυρια οσα για τον ΓΑΠ και το ΠΑΣΟΚ πριν κανα δυο χρονια και μεχρι που παραιτηθηκε ο ΓΑΠ και πηγαμε σε εκλογες...........τοτε δεν εβγαλες αχνα ουτε ενδιαφερθηκες για το ποιοι προσβαλλονται.........μαλλον θεωρησες οτι κανενα μελος του φορουμ δεν ηταν ΠΑΣΟΚΟΣ, ΜΕΓΑ λαθος φυσικα!!!!!

Αν πράγματι ένιωθες προσβεβλημένος τότε, θα είχες σήμερα ένα λόγο παραπάνω να μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν αρέσει να κάνουν σε σένα.

Και αυτά στα γράφει ένας που ακούει ΣΥΡΙΖΑ και τρέχει μακριά...:D


Επισης, δεν εβγαλες αχνα οταν του Γιωργου του εγραψαν το αμιμητο:

αι σιρ.......

Ο Κώστας σου απάντησε προσβλητικά στο εξίσου προσβλητικό,

Εισαι πολυ μικρος κι ελαχιστος για να γνωριζεις τις αξιες και τα ιδανικα των ανθρωπων.........
Για σενα αξια εχει το χρημα, η GS και τα υλικα αγαθα............αναξια πραγματα δηλαδη.




Να ξερεις οτι οι τηρουμενες ανισες αποστασεις μεταξυ μελων και φιλων ειναι ακρως εκνευριστικες και βαζουν σε κινδυνο τις σχεσεις των ανθρωπων......... ;)
...απορω γιατι το κανεις αυτο......:confused::confused:


Το κάνω γιατί είσαι φίλος, οι φίλοι δεν είναι μόνο για να λένε μπράβο...

GeorgeP
22-11-2013, 23:05
Αν πράγματι ένιωθες προσβεβλημένος τότε, θα είχες σήμερα ένα λόγο παραπάνω να μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν αρέσει να κάνουν σε σένα.

Και αυτά στα γράφει ένας που ακούει ΣΥΡΙΖΑ και τρέχει μακριά...:D





Ο Κώστας σου απάντησε προσβλητικά στο εξίσου προσβλητικό,







Το κάνω γιατί είσαι φίλος, οι φίλοι δεν είναι μόνο για να λένε μπράβο...

Ο Κωστας δεν μου απαντησε προσβλητικα αλλα ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ εγω δεν τον εβρισα.......εκτος κι αν το ''αντε και γ@μησου νουμερο ε νουμερο'' ειναι προσβλητικη ευχη;).........θα μπορουσε να μου απαντησει σε προσβλητικο τονο και αυτος κι οχι να με βρισει.
Ηλιθιος Σταυρο ουτε ειμαι ουτε και θεωρω κανενα ηλιθιο.............εν αντιθεση βεβαια με κατι κουτοπονηρακηδες που η αδυναμια σκεψης και συνταξης λογου τους οδηγει σε ''προσβλητικες ευχες'' απευθυνομενες σε ηλιθιους που σαν ηλιθιοι δεν θα το καταλαβουν κι ολας βρε αδερφε....κατ αυτους παντα ετσι?
Νομιζω οτι ξεχνας τι εγραφε ο συγκεκριμενος για τον ΓΑΠ τον οποιο τοτε εγω υποστηριζα ετσι? μηπως θελεις να κανω τις σχετικες παραθεσεις? του απαντησα στο ιδιο τεραιν με το ιδιο υφος δεν τον εβρισα. Ουτε τοτε πηρες θεση οπως περνεις τωρα σε εμενα........τι διαολο βαλτος εισαι?:p
Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο και οπου η ''προσβλητικη ευχη'' ειναι το μονο οπλο-προσον τους?

Οτι εκανα εγω στον Κωστα γινεται καθε μερα στην Βουλη αλλα κανεις δεν βριζει πλην των ΧΑτων. Εχουμε διαφορα επιπεδου...τεραστια, και με τον μεν και με τους δε.......γιαυτο και η πορτα κλειστη και για τους δυο!

Επισης, αν κοιταξεις τα ποστ που απευθυνονται σε εμενα θα διαπιστωσεις οτι ποτε δεν ξεκινησα κανεναν καυγα, μπορει να μιλω εντονα, να θιγω προσωπα και πραγματα αλλα βρισιες δεν ξεστομισα ποτε.........
Αλλα OΚ καταλαβαινω......αποφευγεις να τοποθετηθεις οταν οι αλλοι μου την μπαινουν και με βριζουν ¨η με προσβαλλουν πρωτοι, ΠΟΤΕ ομως στο αντιθετο.........δεν πειραζει.
Εδω θα ειμαστε να τα λεμε.....

Υ.Γ. Ελπιζω να μην ειπες μπραβο στον φιλο σου τον Κωστα οταν με εβρισε....... εστω και στο τηλεφωνο.....;)

Φευγω τωρα, παω στο Baraonda (http://www.baraonda.gr/) για γλεντι μεχρι πρωιας με την γυναικα μου. Θα σου πω την Δευτερα ποσους πεινασμενους συναντησα που θα ψηφισουν ΣΥΡΙΖΑ!!!!;)

frits
22-11-2013, 23:20
Ο Κωστας δεν μου απαντησε προσβλητικα αλλα ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ εγω δεν τον εβρισα.......εκτος κι αν το ''αντε και γ@μησου νουμερο ε νουμερο'' ειναι προσβλητικη ευχη;).........θα μπορουσε να μου απαντησει σε προσβλητικο τονο και αυτος κι οχι να με βρισει.
Ηλιθιος Σταυρο ουτε ειμαι ουτε και θεωρω κανενα ηλιθιο.............εν αντιθεση βεβαια με κατι κουτοπονηρακηδες που η αδυναμια σκεψης και συνταξης λογου τους οδηγει σε ''προσβλητικες ευχες'' απευθυνομενες σε ηλιθιους που σαν ηλιθιοι δεν θα το καταλαβουν κι ολας βρε αδερφε....κατ αυτους παντα ετσι?
Νομιζω οτι ξεχνας τι εγραφε ο συγκεκριμενος για τον ΓΑΠ τον οποιο τοτε εγω υποστηριζα ετσι? μηπως θελεις να κανω τις σχετικες παραθεσεις? Ουτε τοτε πηρε θεση οπως περνεις τωρα σε εμενα........τι διαολο εκεινος σε βαζει?:p
Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη, απο εκει και πανω το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους που η ''προσβλητικη ευχη'' ειναι το μονο οπλο-προσον τους?

Οτι εκανα εγω στον Κωστα γινεται καθε μερα στην Βουλη αλλα κανεις δεν βριζει πλην των ΧΑτων. Εχουμε διαφορα επιπεδου...τεραστια, και με τον μεν και με τους δε.......γιαυτο και η πορτα κλειστη και για τους δυο!

Επισης, αν κοιταξεις τα ποστ που απευθυνονται σε εμενα θα διαπιστωσεις οτι ποτε δεν ξεκινησα κανεναν καυγα, μπορει να μιλω εντονα, να θιγω προσωπα και πραγματα αλλα βρισιες δεν ξεστομισα ποτε.........
Αλλα OΚ καταλαβαινω......αποφευγεις να τοποθετηθεις οταν οι αλλοι μου την μπαινουν και με βριζουν ¨η με προσβαλλουν πρωτοι, ΠΟΤΕ ομως στο αντιθετο.........δεν πειραζει.
Εδω θα ειμαστε να τα λεμε.....

Υ.Γ. Ελπιζω να μην ειπες μπραβο στον φιλο σου τον Κωστα οταν με εβρισε....... εστω και στο τηλεφωνο.....;);)

H μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι δεν κατανοείς πόσο προκλητικά είναι τα γραπτά σου.

Στο Κώστα είπα ότι είναι λαλάκας που τσίμπησε στην πρόκλησή σου και έχασε το δίκιο του.

Τεσπά το σταματώ εδώ. :)

GeorgeP
22-11-2013, 23:22
H μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι δεν κατανοείς πόσο προκλητικά είναι τα γραπτά σου.

Στο Κώστα είπα ότι είναι λαλάκας που τσίμπησε στην πρόκλησή σου και έχασε το δίκιο του.

Τεσπά το σταματώ εδώ. :)

κι εγω το σταματω εδω.......αλλα οποτεδηποτε θα προκαλουμαι θα το βαζω πρωτο πρωτο, για να θυμουνται οι παλιοτεροι και να μαθαινουν οι νεωτεροι.;)

Και ο Τσιπρας προκλητικος ειναι στην βουλη και ψευτης αλλα δεν τον βριζει κανενας........

Καλη μου διασκεδαση.......μετα απο 3,5 χρονια, ας μην το ξεχναμε ουτε αυτο!!!!

PLOIGOS
22-11-2013, 23:30
κι εγω το σταματω εδω.......αλλα οποτεδηποτε θα προκαλουμαι θα το βαζω πρωτο πρωτο, για να θυμουνται οι παλιοτεροι και να μαθαινουν οι νεωτεροι.;)

Και ο Τσιπρας προκλητικος ειναι στην βουλη και ψευτης αλλα δεν τον βριζει κανενας........

Καλη μου διασκεδαση.......μετα απο 3,5 χρονια, ας μην το ξεχναμε ουτε αυτο!!!!



Καλη διασκεδαση Γιωργο!Σου ευχομαι να συναντησεις τον Τσιπρα κ τον Στρατουλη εκει βρε κ να σας φωτογραφισουν κ μαζι!!!:p:sm7::sm7::sm7:

ortho
22-11-2013, 23:35
Είπα να μην πάρω θέση, αλλά δε γίνεται.

Φϊλε Σταύρο σε αυτή την ενότητα έχεις 5 ποστ. Τα 3 εδώ. Εχεις ήδη γράψει ότι δε συμμετέχεις πλέον σε πολιτικές συζητήσεις και καλά κάνεις, δικαίωμά σου. Γράφεις όμως σχολιάζοντας το ποστ του Γιώργου κι όχι επί της ουσίας και λυπάμαι που το γράφω, αλλά φαίνεται σαν να θέλεις να προκαλέσεις αντιπαράθεση.

Αν παρατήρησες, ακόμη εδώ, σε αυτή τη γωνιά του καφενείου δεν έχουμε βγάλει τα μάτια μας, ούτε έχουμε αρχίσει τα μπινελίκια ο ένας στον άλλο. Συζητάμε, αλλάζουμε γνώμες και ενώ μας χωρίζουν ωκεανοί στην ιδεολογία και τις απόψεις μας είναι όλα comme il faut, παιδιά με πιάνο και γαλλικά. Δε σου φαίνεται παράξενο;;)

Και στα καλά καθούμενα, θέλω να πιστεύω αθέλητα, φυτιλιάζεις, έχει δίκιο ο Γιώργος που το έγραψε, έστω μεταξύ αστείου και σοβαρού.

Μην το κάνεις φίλε Σταύρο, είσαι σοβαρός άνθρωπος.....

ortho
22-11-2013, 23:36
κι εγω το σταματω εδω.......αλλα οποτεδηποτε θα προκαλουμαι θα το βαζω πρωτο πρωτο, για να θυμουνται οι παλιοτεροι και να μαθαινουν οι νεωτεροι.;)

Και ο Τσιπρας προκλητικος ειναι στην βουλη και ψευτης αλλα δεν τον βριζει κανενας........

Καλη μου διασκεδαση.......μετα απο 3,5 χρονια, ας μην το ξεχναμε ουτε αυτο!!!!

Να ψάξεις να βρεις φωτό με ξανθές δίμετρες να τις δούμε κι εμείς και μετά να πας για ξενύχτι!!!!:ha16::ha16::ha16::ha16::ha16::ha16:

frits
22-11-2013, 23:41
κι εγω το σταματω εδω.......αλλα οποτεδηποτε θα προκαλουμαι θα το βαζω πρωτο πρωτο, για να θυμουνται οι παλιοτεροι και να μαθαινουν οι νεωτεροι.;)

Και ο Τσιπρας προκλητικος ειναι στην βουλη και ψευτης αλλα δεν τον βριζει κανενας........

Καλη μου διασκεδαση.......μετα απο 3,5 χρονια, ας μην το ξεχναμε ουτε αυτο!!!!

Aρκεί να βάζεις και την δική σου πρόκληση, μόνο τότε θα είσαι τίμιος...

Καλά να περάσεις...:ye33:

siraxanz
23-11-2013, 07:17
Ο Κωστας δεν μου απαντησε προσβλητικα αλλα ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ εγω δεν τον εβρισα.......εκτος κι αν το ''αντε και γ@μησου νουμερο ε νουμερο'' ειναι προσβλητικη ευχη;).........θα μπορουσε να μου απαντησει σε προσβλητικο τονο και αυτος κι οχι να με βρισει.
Ηλιθιος Σταυρο ουτε ειμαι ουτε και θεωρω κανενα ηλιθιο.............εν αντιθεση βεβαια με κατι κουτοπονηρακηδες που η αδυναμια σκεψης και συνταξης λογου τους οδηγει σε ''προσβλητικες ευχες'' απευθυνομενες σε ηλιθιους που σαν ηλιθιοι δεν θα το καταλαβουν κι ολας βρε αδερφε....κατ αυτους παντα ετσι?
Νομιζω οτι ξεχνας τι εγραφε ο συγκεκριμενος για τον ΓΑΠ τον οποιο τοτε εγω υποστηριζα ετσι? μηπως θελεις να κανω τις σχετικες παραθεσεις? του απαντησα στο ιδιο τεραιν με το ιδιο υφος δεν τον εβρισα. Ουτε τοτε πηρες θεση οπως περνεις τωρα σε εμενα........τι διαολο βαλτος εισαι?:p
Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο και οπου η ''προσβλητικη ευχη'' ειναι το μονο οπλο-προσον τους?

Οτι εκανα εγω στον Κωστα γινεται καθε μερα στην Βουλη αλλα κανεις δεν βριζει πλην των ΧΑτων. Εχουμε διαφορα επιπεδου...τεραστια, και με τον μεν και με τους δε.......γιαυτο και η πορτα κλειστη και για τους δυο!

Επισης, αν κοιταξεις τα ποστ που απευθυνονται σε εμενα θα διαπιστωσεις οτι ποτε δεν ξεκινησα κανεναν καυγα, μπορει να μιλω εντονα, να θιγω προσωπα και πραγματα αλλα βρισιες δεν ξεστομισα ποτε.........
Αλλα OΚ καταλαβαινω......αποφευγεις να τοποθετηθεις οταν οι αλλοι μου την μπαινουν και με βριζουν ¨η με προσβαλλουν πρωτοι, ΠΟΤΕ ομως στο αντιθετο.........δεν πειραζει.
Εδω θα ειμαστε να τα λεμε.....

Υ.Γ. Ελπιζω να μην ειπες μπραβο στον φιλο σου τον Κωστα οταν με εβρισε....... εστω και στο τηλεφωνο.....;)

Φευγω τωρα, παω στο Baraonda (http://www.baraonda.gr/) για γλεντι μεχρι πρωιας με την γυναικα μου. Θα σου πω την Δευτερα ποσους πεινασμενους συναντησα που θα ψηφισουν ΣΥΡΙΖΑ!!!!;)

Επειδή τυχαίνει να είμαι σε αυτή την κοινότητα,

με κύριο λόγο την αγάπη για τα ταξίδια με μοτοσυκλέτα

καταλαβαίνω από τα παραπάνω υπερμεγενθυσμένα γραφόμενα σου

ότι είμαι ένας μη σοβαρός άνθρωπος...

Το αντίθετο του σοβαρού είναι το γελοίος εδώ στο Άργος....

Σου επιστρέφω λοιπόν τον χαρακτηρισμό, στα μούτρα σου και με την ανάλογη πίεση...

ελπίζοντας να σε πετύχει η βολή...:mad:

και σου λέω σταμάτα να φτιάχνεις τον γραφόμενο λόγο σου κατά πως σε βολεύει...

Σε βλέπουμε και κρίνουμε το επίπεδό σου.....

Σταμάτα να κρίνεις μοτοσυκλετιστές...

Τράβα στο www.isomnia.gr...

Όταν έπιασες στο στόμα σου την οικογένεια του άλλου,

αυτό που σου είπε ήταν λίγο...

Μην το κάνεις σημαία, είναι πολύ χαμηλό επιχείρημα...

Ότι δεν σου απαντάμε συνήθως δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε τις αντιφάσεις κ τα οξύμωρα του λόγου σου

Μόνος μιλάς μόνος σου απαντάς,

"φτιάχνεις" την ερώτηση, για να γράψεις την απάντηση...

................

Ανεπίτρεπτο λοιπόν να κρίνεις μοτοσυκλετιστές, να τους καταγγέλεις ως χαμηλού επιπέδου

κρίνοντας τους για την αγάπη τους στα ταξίδια η στην ιστιοπλοΐα

Κατάντια.....

Ξέφυγες....:(

Είσαι υπερφίαλος, αλλαζόνας, χωρίς μέτρο στον λόγο σου....

Αυτό που λένε.... ότι νάναι ..... αυτό είσαι....

Sakis
24-11-2013, 16:28
Επειδή τυχαίνει να είμαι σε αυτή την κοινότητα,

με κύριο λόγο την αγάπη για τα ταξίδια με μοτοσυκλέτα

καταλαβαίνω από τα παραπάνω υπερμεγενθυσμένα γραφόμενα σου

ότι είμαι ένας μη σοβαρός άνθρωπος...

Το αντίθετο του σοβαρού είναι το γελοίος εδώ στο Άργος....

Σου επιστρέφω λοιπόν τον χαρακτηρισμό, στα μούτρα σου και με την ανάλογη πίεση...

ελπίζοντας να σε πετύχει η βολή...:mad:

και σου λέω σταμάτα να φτιάχνεις τον γραφόμενο λόγο σου κατά πως σε βολεύει...

Σε βλέπουμε και κρίνουμε το επίπεδό σου.....

Σταμάτα να κρίνεις μοτοσυκλετιστές...

Τράβα στο www.isomnia.gr (http://www.isomnia.gr)...

Όταν έπιασες στο στόμα σου την οικογένεια του άλλου,

αυτό που σου είπε ήταν λίγο...

Μην το κάνεις σημαία, είναι πολύ χαμηλό επιχείρημα...

Ότι δεν σου απαντάμε συνήθως δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε τις αντιφάσεις κ τα οξύμωρα του λόγου σου

Μόνος μιλάς μόνος σου απαντάς,

"φτιάχνεις" την ερώτηση, για να γράψεις την απάντηση...

................

Ανεπίτρεπτο λοιπόν να κρίνεις μοτοσυκλετιστές, να τους καταγγέλεις ως χαμηλού επιπέδου

κρίνοντας τους για την αγάπη τους στα ταξίδια η στην ιστιοπλοΐα

Κατάντια.....

Ξέφυγες....:(

Είσαι υπερφίαλος, αλλαζόνας, χωρίς μέτρο στον λόγο σου....

Αυτό που λένε.... ότι νάναι ..... αυτό είσαι....



Nα αγιάσει το χέρι σου Χάρη,,,,,,,


έλεος πια εδώ μέσα ρε Γιώργο(συμφωνώ σε πολλά από τα γραφόμενά σου και τις περισσότερες φορές συμβάλεις με την πληροφόρησή σου),
αλλά το ότι δημιουργήθηκε ένα βήμα πολιτικής εκτόνωσης εδώ μέσα για 5-10 άτομα δεν σημαίνει ότι μπορείτε να προσβάλετε τους υπολοίπους συμφορουμήτες μοτοσυκλετιστές, θεωρώντας ότι μειονεκτούν γιατί απλά απαξιούν ή δεν επιθυμούν και δεν απαντούν στον προκλητικό και ξύλινο γραπτό λόγο.

Τα περισσότερα παιδιά που γνώρισα εδώ μέσα τους περισσεύει η αίσθηση του χιούμορ, της αλληλοβοήθειας, της συντροφικότητας και άλλα πολλά καλά, αυτός ήταν και είναι ο λόγος της ανάπτυξης και διατήρησης του GS FORUM.
Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί θέλεις να αποτελείς παραφωνία σε ένα τόσο όμορφο περιβάλλον που δημιούργησαν χιλιάδες μέλη???:(:(

Carduelis
24-11-2013, 17:46
Nα αγιάσει το χέρι σου Χάρη,,,,,,,


έλεος πια εδώ μέσα ρε Γιώργο(συμφωνώ σε πολλά από τα γραφόμενά σου και τις περισσότερες φορές συμβάλεις με την πληροφόρησή σου),
αλλά το ότι δημιουργήθηκε ένα βήμα πολιτικής εκτόνωσης εδώ μέσα για 5-10 άτομα δεν σημαίνει ότι μπορείτε να προσβάλετε τους υπολοίπους συμφορουμήτες μοτοσυκλετιστές, θεωρώντας ότι μειονεκτούν γιατί απλά απαξιούν ή δεν επιθυμούν και δεν απαντούν στον προκλητικό και ξύλινο γραπτό λόγο.

Τα περισσότερα παιδιά που γνώρισα εδώ μέσα τους περισσεύει η αίσθηση του χιούμορ, της αλληλοβοήθειας, της συντροφικότητας και άλλα πολλά καλά, αυτός ήταν και είναι ο λόγος της ανάπτυξης και διατήρησης του GS FORUM.
Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί θέλεις να αποτελείς παραφωνία σε ένα τόσο όμορφο περιβάλλον που δημιούργησαν χιλιάδες μέλη???:(:(


Προσωπικά με ενοχλούν τα απαξιωτικά σχόλια ειδικά όταν προέρχονται από mods που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να προσέχουν περισσότερο τα όσα γράφουν μια και λογικά εκφράζουν και την άποψη των διαχειριστών του φόρουμ.
Επιμένεις και μαζί σου και ορισμένοι άλλοι να θεωρείτε οτι είναι τα πολιτικά αυτά που προκαλούν την ένταση και όχι ο χαρακτήρας ορισμένων με αποτέλεσμα να "τσουβαλιάζεις" όλους όσους γράφουν στο συγκεκριμένο τόπικ!!!
Αν δεν θέλει η διαχείρηση πολιτικά θέματα ας τα καταργήσει, τόσο απλό είναι!! Ομως όλοι ξέρουμε οτι δεν είναι αυτό το πρόβλημα!!!
Διαφωνώ με όλες τις πολιτικές απόψεις του Γιώργου και κυρίως για το οτι τις προσωποποιεί και τις υπερασπίζεται με τρόπο που στεναχωρεί φίλους και άλλα μέλη του φόρουμ. Η χειρότερη στιγμή για όλους ήταν η διαφωνία του και η αντιπαλότητα που ξεκίνησε με τον Κώστα. Αδίκησε και τον Κώστα και τον εαυτό του μια και οι περισσότεροι τυχαίνει να τον ξέρουμε και προσωπικά. Όποιος τους θεωρεί φίλους του (και θέλει ν αγιάσει και το χέρι του) ας αφήσει τα δημόσια ποσταρίσματα και ας δοκιμάσει την προσωπική επικοινωνία, δόξα το θεό το τηλέφωνο είναι σχεδόν τζάμπα πιά. Εξάλλου σε όλους μας λείπει ο Μανιακός και θα τον θέλαμε ενεργό στην παρέα!! :)
Ομως αν κάνετε τον κόπο να πάτε στις αναρτήσεις του Γιώργου θα δείτε οτι δεν υπάρχει ούτε μία φορά που να μην έγινε στόχος επίσης προσβλητικών σχολίων και κοροιδίας από πολλούς πολλούς άλλους.
Ακόμη και σ αυτό το χώρο (που υποτίθεται οτι έγινε ώστε όποιος μπαίνει να μην προφασίζεται οτι τάχα μου δεν κατάλαβε που μπήκε) αρχίσατε να τον "τσιγκλάτε". Τόσο δύσκολο είναι επιτέλους όποιος δεν θέλει να μην γράψει και να μην απαντήσει στις αναρτήσεις του;; :(
Όπως το φόρουμ έχει τους χωμάτινους, τους ασφάλτινους, τους εκδρομικούς, τους κοψιδοτσιπουρολάτρες και τόσους άλλους με την τρέλα τους ας έχει κι έναν συριζοφάγο! :p

PLOIGOS
24-11-2013, 17:46
Nα αγιάσει το χέρι σου Χάρη,,,,,,,


έλεος πια εδώ μέσα ρε Γιώργο(συμφωνώ σε πολλά από τα γραφόμενά σου και τις περισσότερες φορές συμβάλεις με την πληροφόρησή σου),
αλλά το ότι δημιουργήθηκε ένα βήμα πολιτικής εκτόνωσης εδώ μέσα για 5-10 άτομα δεν σημαίνει ότι μπορείτε να προσβάλετε τους υπολοίπους συμφορουμήτες μοτοσυκλετιστές, θεωρώντας ότι μειονεκτούν γιατί απλά απαξιούν ή δεν επιθυμούν και δεν απαντούν στον προκλητικό και ξύλινο γραπτό λόγο.

Τα περισσότερα παιδιά που γνώρισα εδώ μέσα τους περισσεύει η αίσθηση του χιούμορ, της αλληλοβοήθειας, της συντροφικότητας και άλλα πολλά καλά, αυτός ήταν και είναι ο λόγος της ανάπτυξης και διατήρησης του GS FORUM.
Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί θέλεις να αποτελείς παραφωνία σε ένα τόσο όμορφο περιβάλλον που δημιούργησαν χιλιάδες μέλη???:(:(




Πολυ σικ αυτο!!Αληθεια ετσι την βλεπεις αυτην την ενοτητα?Οτι δημιουργηθηκε για εκτονωση κ οχι για προβληματισμο?Μηπως θα ηταν καλυτερα πριν εκφρασεις την αποψη σου να διαβασεις αυτα που γραφονται εδω μεσα?

Εκτος αν αναφερεσαι μονο στον Γιωργο (που κ παλι δεν θα συμφωνησω,αλλα δεν θελω να κανω τον δικηγορο κανενος,ποσο μαλλον του Γιωργου που θα το κανει ουτως η αλλως),που αλλου βλεπεις εσυ,προκλητικο γραπτο λογο?

PLOIGOS
24-11-2013, 17:50
Προσωπικά με ενοχλούν τα απαξιωτικά σχόλια ειδικά όταν προέρχονται από mods που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να προσέχουν περισσότερο τα όσα γράφουν μια και λογικά εκφράζουν και την άποψη των διαχειριστών του φόρουμ.
Επιμένεις και μαζί σου και ορισμένοι άλλοι να θεωρείτε οτι είναι τα πολιτικά αυτά που προκαλούν την ένταση και όχι ο χαρακτήρας ορισμένων με αποτέλεσμα να "τσουβαλιάζεις" όλους όσους γράφουν στο συγκεκριμένο τόπικ!!!
Αν δεν θέλει η διαχείρηση πολιτικά θέματα ας τα καταργήσει, τόσο απλό είναι!! Ομως όλοι ξέρουμε οτι δεν είναι αυτό το πρόβλημα!!!
Διαφωνώ με όλες τις πολιτικές απόψεις του Γιώργου και κυρίως για το οτι τις προσωποποιεί και τις υπερασπίζεται με τρόπο που στεναχωρεί φίλους και άλλα μέλη του φόρουμ. Η χειρότερη στιγμή για όλους ήταν η διαφωνία του και η αντιπαλότητα που ξεκίνησε με τον Κώστα. Αδίκησε και τον Κώστα και τον εαυτό του μια και οι περισσότεροι τυχαίνει να τον ξέρουμε και προσωπικά. Όποιος τους θεωρεί φίλους του ας αφήσει τα δημόσια ποσταρίσματα και ας δοκιμάσει την προσωπική επικοινωνία, δόξα το θεό το τηλέφωνο είναι σχεδόν τζάμπα πιά. Εξάλλου σε όλους μας λείπει ο Μανιακός και θα τον θέλαμε ενεργό στην παρέα!! :)
Ομως αν κάνετε τον κόπο να πάτε στις αναρτήσεις του Γιώργου θα δείτε οτι δεν υπάρχει ούτε μία φορά που να μην έγινε στόχος επίσης προσβλητικών σχολίων και κοροιδίας από πολλούς πολλούς άλλους.
Ακόμη και σ αυτό το χώρο (που υποτίθεται οτι έγινε ώστε όποιος μπαίνει να μην προφασίζεται οτι τάχα μου δεν κατάλαβε που μπήκε) αρχίσατε να τον "τσιγκλάτε". Τόσο δύσκολο είναι επιτέλους όποιος δεν θέλει να μην γράψει και να μην απαντήσει στις αναρτήσεις του;; :(
Όπως το φόρουμ έχει τους χωμάτινους, τους ασφάλτινους, τους εκδρομικούς, τους κοψιδοτσιπουρολάτρες και τόσους άλλους με την τρέλα τους ας έχει κι έναν συριζοφάγο! :p



Ποσταραμε ταυτοχρονα κ φυσικα συμφωνω απολυτα μαζι σου...Τι να πω αν μετα απο ολα αυτα,ακομα επιμενουν καποιοι οτι φταινε τα "πολιτικα" θεματα,μαλλον στρουθοκαμηλιζουν...

GeorgeP
24-11-2013, 18:00
Επειδή τυχαίνει να είμαι σε αυτή την κοινότητα,

με κύριο λόγο την αγάπη για τα ταξίδια με μοτοσυκλέτα

καταλαβαίνω από τα παραπάνω υπερμεγενθυσμένα γραφόμενα σου

ότι είμαι ένας μη σοβαρός άνθρωπος...

Το αντίθετο του σοβαρού είναι το γελοίος εδώ στο Άργος....

Σου επιστρέφω λοιπόν τον χαρακτηρισμό, στα μούτρα σου και με την ανάλογη πίεση...

ελπίζοντας να σε πετύχει η βολή...:mad:

και σου λέω σταμάτα να φτιάχνεις τον γραφόμενο λόγο σου κατά πως σε βολεύει...

Σε βλέπουμε και κρίνουμε το επίπεδό σου.....

Σταμάτα να κρίνεις μοτοσυκλετιστές...

Τράβα στο www.isomnia.gr...

Όταν έπιασες στο στόμα σου την οικογένεια του άλλου,

αυτό που σου είπε ήταν λίγο...

Μην το κάνεις σημαία, είναι πολύ χαμηλό επιχείρημα...

Ότι δεν σου απαντάμε συνήθως δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε τις αντιφάσεις κ τα οξύμωρα του λόγου σου

Μόνος μιλάς μόνος σου απαντάς,

"φτιάχνεις" την ερώτηση, για να γράψεις την απάντηση...

................

Ανεπίτρεπτο λοιπόν να κρίνεις μοτοσυκλετιστές, να τους καταγγέλεις ως χαμηλού επιπέδου

κρίνοντας τους για την αγάπη τους στα ταξίδια η στην ιστιοπλοΐα

Κατάντια.....

Ξέφυγες....:(

Είσαι υπερφίαλος, αλλαζόνας, χωρίς μέτρο στον λόγο σου....

Αυτό που λένε.... ότι νάναι ..... αυτό είσαι....


Παντα μιλαω με πολιτικό λόγο συνοδευόμενο απο στατιστικά στοιχεία επίσημης αρχής ¨η παραθέτοντας την είδηση μέσα από διαφορα ειδησεογραφικά σαιτς.
Όμως αντί να τύχω ανάλογης πολιτκής μετά στοιχείων απάντησης τυγχάνω ποσταρισμάτων του τύπου ‘’γιωργο σε άλλο κοσμο ζείς’’ κ.α. παρόμοια τα οποια ευθέως παραπέμπουν σε προσωπικό επιπεδο και στα οποία ομοίως απαντώ.......
Αποφασίστε λοιπόν σε ποίο προσωπο θελέτε να μιλαμε εν πρωτοις κι εν δευτεροις με ποιες αποδείξεις θα τεκμηριωνουμε αυτα που λέμε.
Θα χρησιμοποιουμε ‘’αποδειξεις’’ που μας λενε αλλοι κοματικοι καθοδηγητες, αποδειξεις που βλεπουμε και παντα βλεπαμε σε ειδικα σημεια της Αθηνας, που παντα υπηρχαν, ¨η θα χρησιμοποιουμε στοιχεια επισημων αρχων ελληνικων και ξενων τα οποια θα αφορουν ολη την Ελλαδα?

Επίσης, οταν γκρινιαζει καποιος, εγγραφως δημοσια ¨η επι λογου σε προσωπικες συναντησεις, για το ποσο δυσκολα τα βγαζει περα σημερα θα πρεπει να μην θεωρει τους αναγνωστες του κατωτερας σταθμης κι επιπεδου. Διοτι Χαρη η συμμετοχη σε σχεδον ολες τις εκδρομες που διοργανωνονται στο φορουμ καθως και το σαλπαρισμα με ‘’φθηνου ναυλου’’ 3καταρτα δεν συναδει, οπως και να το κανουμε, με την παραπανω γκρινια. Ειναι σαν να μου λενε καταμουτρα οτι ειμαι (-στε) βλακες οσοι τα διαβαζουμε!!! Εκει υπαρχει αντιδραση.......
Ξερεις πολυ καλα αγαπητε Χαρη οτι, στο φορουμ εχουν σηκωθει προσφατως δυο αγγελιες για εργασια οπου κανεις απο αυτους οι οποιοι γρινιαζουν για το ποσο δυσκολα τα βγαζουν περα εχει απαντησει..........εχει Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Α σημασια αυτο για το πως εκλαμβανουν την νοημοσυνη του κοινου τους τα συγκεκριμενα μελη.

Αγαπητε Χαρη, ειναι γνωστόν το ποσο πολυ ευχαριστηθηκαν ορισμενοι (ευτυχως οχι ολοι) το ‘’αι σιρ γαμις’’ του GsManiac και μεταξυ αυτων κι εσυ αφου εισαι ενος απο ολους αυτους που δεν εκαμαν καμια κριτικη σε αυτο το ποστ αν και μοντ. Εν αντιθεση βεβαια με τα δικα μου που στερουνται υβρεων αλλα τυγχανουν κριτικης ΠΑΝΤΑ. Αυτο δειχνει ενα ‘’Α’’ επιπεδο το οποιο ο καθεις το ερμηνευει οπως θελει.
Αληθεια Χαρη, η δουλεια σου κατω απο αυτον τον τιτλο ποια ειναι? φανταζομαι να συνετιζεις ολα τα μελη κι οχι επιλεκτικα καποια τα οποια δεν σου αρεσουν απο πολιτικης αποψης!!!
Ειμαι στα δημοσια φορα πολυ περισσοτερα χρονια απο τους περισοστερους απο εσας (κι εσενα συμπεριλαμβανομενου Χαρη) και ποτε μα ποτε δεν με εβρισε κανεις οσο κι αν τον προσεβαλα παντα σε πολιτικο επιπεδο και ΠΟΤΕ σε προσωπικο. Το ιδιο γινεται και στην Πολιτικη ζωη του τοπου και ο Τσιπρας απολαμβανει τον καφε του με τον Βενιζελο/Σαμαρα σχεδον καθημερινα στο καφενειο της βουλης.
Επαναλαμβανω οτι προσωπικα δεν εχω με κανεναν αλλα, προσωπικα θα απαντησω οταν επι προσωπικου οι συνομιλητες μου αναγουν τον γραπτο τους λογο.........

Την οικογενεια Κ Α Ν Ε Ν Ο Σ δεν επιασα στο στομα μου αγαπητε Χαρη........και σε προκαλω να δημοσιευσεις το ποστ μου στο οποιο αναφερεσαι!!!
Η οικογενεια του συγκεκριμενου αναφερθηκε απο τον ιδιο τον γραψαντα του ‘’αϊ σιρ....’’ μετατρεποντας σε προσωπικο του θεμα την φραση μου ‘’...ειναι ηλιθιοι οι ανεργοι που δεν......’’ . Αυτο φιλε Χαρη το εκανε για να καλυψει την υβριν του προς το προσωπο μου.....ειναι γνωστη η συγκεκριμενη τακτικη του ιδιου αλλα και αλλων.....ονομαζεται τακτικη του ''καταφερτζικου'', που ολα τα καταφερνει και τα γυριζει τουμπα για να καλυψει δικες του λαλακιες.
Με την ευκαιρια λοιπον δηλωνω ξεκαθαρα και με πασα ειλικρινια οτι, ΟΥΔΕΠΟΤΕ υπενοησα καποιον ανεργο συγκεκριμενα, ποσω δε μαλλον την συγκεκριμενη συζυγο και μητερα την οποια ΣΕΒΟΜΑΙ κι ΕΚΤΙΜΩ απεριοριστως οπως και ολες τις μητερες, γυναικες, συζυγους του κοσμου.
Εξάλλου εγω πρωτος που εγραψα το παραπανω υπονοωντας ολους τους ανεργους κι εν πρωτοις και κυριοις τον εαυτον μου που αφησα να περασουν 2,5 χρονια προτου κανω ενα καποιο επαγγελμα προκειμενου να συνεισφερω στα εξοδα της οικογενειας μου, ΓΙΑΤΙ το ξεχνατε αυτο? Κι εν τελει διαλεξα να κανω το επαγγελμα που μισουσα κι απεχθανομουνα περισσοτερο απο καθε τι.......αυτο του ταριφα!!!! Και μαλιστα αγαπητε Χαρη ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ οταν συγγενεις ταξιτζηδες συγκεκριμενων συμφουρμιτων διαλλαλουν οτι δεν βγαινουν!!! Αλλη μια γκρινια που στα ματια μου και απο προσωπικη πια εμπειρια ειναι ψεματα!!!!!

Δυστυχως Χαρη κι εσυ κανεις ακριβως το ιδιο με τον ‘’GSmaniac’’, στο μηνυμα σου πιο πανω παιρνεις επι προσωπικου τα γραφομενα μου καθιστωντας τον εαυτον σου μερος των γραφομενων μου, αφου τα αναγαγεις στο συνολο των μοτοσυκλετιστων γραφοντας ‘’Σταματα να κρινεις μοτοσυκλετιστες’’. Γιατι Χαρη? Εγω δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης και μαλιστα πολυ περισσοτερα χρονια απο τους περισσοτερους εδω μεσα? Εχω γραψει με μοτοσυκλετα πανω απο 550,000κμ, νουμερο που πολυ δυσκολα το βρισκεις σε αλλο μελος αφου επι 35 χρονια βρισκομαι πανω σε μια σελα μοτοσυκλετας ιδιοκτησιας μου κι οχι δανεικη. Σκεψου οτι αυτοκινητο αγορασα για πρωτη φορα το 2001 και μοτοσυκλετα κατεχω απο το 1981!!!!! Εχω ταξιδεψει σε ολη την ευρωπη Ανατολικη και Δυτικη στα δυσκολα χρονια του Κου#####σμου, τοτε που για να βγαλεις βιζα για την Τσεχοσλοβακια και μαλιστα με μοτοσυκλετα ηταν αθλος. Τοτε που τα 500 κυβικα ηταν το μαξιμουμ που μπορουσες να παρεις σε κυβικα εντουρο και τοτε που ουτε βαλιτσες φορτωματος υπηρχαν, ουτε κορντουρες ουτε τιποτα απο τις σημερινες ευκολιες και τα κυβικα!!! Εχω κατασκηνωσει εκει που δεν θα κατασκηνωνες ποτε και μαλιστα εκεινα τα χρονια........
Αρα ειμαι κι εγω μοτοσυκλετιστης με ολη την σημασια της λεξης,,,,μονον που τα ενδιαφεροντα μου δεν περιοριζονται μονον ΣΕ ΑΥΤΟ!!

Βασει λοιπον των ανωτερο και μεχρι αυτο το σημειο επανεξετασε ποιος ειναι αλαζονας και υπερφιαλος...............

Ελπιζω να εγινα κατανοητος προς εσενα και προς ολους και να σταματησει αυτη η επιθεση προς το προσωπο μου........

Και μην ξεχνας Χαρη οτι, γνωριζω πολυ καλα γιατι τυγχανω αυτης της συμπεριφορας, δεν ειναι φυσικα ο λογος μου και οτι αλλο γραφεις πιο πανω, αλλα ειναι καθαρα οτι αντιτιθομαι στην Αριστερα με επιχειρηματα κι οχι με ψεματα.
Πιστευεις Χαρη οτι αν ελεγα α)να παει να μαμηθει ο Σαμαρας και ο Βενιζελος, β)ω τι φτωχεια υπαρχει, γ) επανασταση λαε, κι αλλα προσφιλη σε εσας, θα ειχε δημιουργηθει αυτη η κρυμμενη απο τα ματια σαςενοτητα πολιτκων συζητησεων την οποια νακαλυψατε και θελετε να την κανετε μανταρα?;) Ποιος προκαλει ΠΟΙΟΝ ρε Χαρη????;)
Στηλιτευω τα διαχρονικα και προσφατα ψεματα της Αριστερας τα οποια φυσικα σε (σας) βρισκουν αντιθετους.........δεν θα σταματησω να το κανω στο υποσχομαι.
Σεβομαι καθε αριστερο που πρωτιστως σεβεται την ιδεολογια του και με τους οποιους συζητω τα παντα και παντου, κι απεχθανομαι μετα βδελυγμιας τους αριστερους με την δεξια τσεπη που χρησιμοποιουν αναρχικως και βιαζοντας παρα φυσην την αριστερη ιδεολογια με απωτερο σκοπο την δικη τους καλοπεραση!!!!!!!
Απεχθανομαι παντελως τους αριστερους που κατεβαζουν σε απεργια εργαζομενους και οταν η εταιρεια τους μετακομισει τους λενε ‘’ο αγων θελει θυσιες’’..........καταντια, ξεπεσμος των αριστερων με την δεξια τσεπη δηλαδη του/των ΚΚΕ/ΣΥΡΙΖΑΙΩΝ!!!!!!!!!

Αγαπητε Χαρη η δημιουργια αυτης της ξεχωριστης κι ανεξαρτητης ενοτητας απευθυνεται σε ανθρωπους/μελη τα οποια μπορουν να συζητουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε κοσμιο κι ευχαριστο περιβαλλον. Στον λιγο χρονο υπαρξης της το εχουμε αποδειξει αυτο και σε (σας) παρακαλουμε να το σεβαστειτε.......
Μπορειτε να συμμετασχετε φυσικα σε οποιοδηποτε επιπεδο θελησετε, να ξερετε ομως οτι θα τυγχετε απαντησης στο ιδιο επιπεδο.........

Υπογραφη:
o ''σεντονακιας''........
διοτι Χαρη ξερω και βλεπω πολυ καλα τι μου/μας σερνουν στα αλλα μεσα κοινωνικης δικτυωσης.........ντρεπονται να το κανουν εδω και το κανουν μακρια........μιλαμε για διαφορετικα επιπεδα ανθρωπων κι οχι ειδικα μοτοσυκλετιστων αγαπητε Χαρη.
Οι μοτοσυκλετιστες Χαρη ξερουν να αμβλυνουν τις αντιπαραθεσεις τους και να απολαμβανουν τις μπυρες, τα χιλιομετρα και τα τσιγαρα τους μαζι ανεξαρτητα το που ανηκουν πολιτικα........
Προφανως καποιοι ειναι αλλου ειδους μοτοσυκλετιστες........κατα hell's angels πολιτικου επιπεδου μερια τους κοβω, τοτε ναι εχεις δικιο, δεν ανηκω(-ουμε) σε αυτους.

Sakis
24-11-2013, 18:09
Προσωπικά με ενοχλούν τα απαξιωτικά σχόλια ειδικά όταν προέρχονται από mods που υποτίθεται οτι θα έπρεπε να προσέχουν περισσότερο τα όσα γράφουν μια και λογικά εκφράζουν και την άποψη των διαχειριστών του φόρουμ.
Επιμένεις και μαζί σου και ορισμένοι άλλοι να θεωρείτε οτι είναι τα πολιτικά αυτά που προκαλούν την ένταση και όχι ο χαρακτήρας ορισμένων με αποτέλεσμα να "τσουβαλιάζεις" όλους όσους γράφουν στο συγκεκριμένο τόπικ!!!
Αν δεν θέλει η διαχείρηση πολιτικά θέματα ας τα καταργήσει, τόσο απλό είναι!! Ομως όλοι ξέρουμε οτι δεν είναι αυτό το πρόβλημα!!!
Διαφωνώ με όλες τις πολιτικές απόψεις του Γιώργου και κυρίως για το οτι τις προσωποποιεί και τις υπερασπίζεται με τρόπο που στεναχωρεί φίλους και άλλα μέλη του φόρουμ. Η χειρότερη στιγμή για όλους ήταν η διαφωνία του και η αντιπαλότητα που ξεκίνησε με τον Κώστα. Αδίκησε και τον Κώστα και τον εαυτό του μια και οι περισσότεροι τυχαίνει να τον ξέρουμε και προσωπικά. Όποιος τους θεωρεί φίλους του (και θέλει ν αγιάσει και το χέρι του) ας αφήσει τα δημόσια ποσταρίσματα και ας δοκιμάσει την προσωπική επικοινωνία, δόξα το θεό το τηλέφωνο είναι σχεδόν τζάμπα πιά. Εξάλλου σε όλους μας λείπει ο Μανιακός και θα τον θέλαμε ενεργό στην παρέα!! :)
Ομως αν κάνετε τον κόπο να πάτε στις αναρτήσεις του Γιώργου θα δείτε οτι δεν υπάρχει ούτε μία φορά που να μην έγινε στόχος επίσης προσβλητικών σχολίων και κοροιδίας από πολλούς πολλούς άλλους.
Ακόμη και σ αυτό το χώρο (που υποτίθεται οτι έγινε ώστε όποιος μπαίνει να μην προφασίζεται οτι τάχα μου δεν κατάλαβε που μπήκε) αρχίσατε να τον "τσιγκλάτε". Τόσο δύσκολο είναι επιτέλους όποιος δεν θέλει να μην γράψει και να μην απαντήσει στις αναρτήσεις του;; :(
Όπως το φόρουμ έχει τους χωμάτινους, τους ασφάλτινους, τους εκδρομικούς, τους κοψιδοτσιπουρολάτρες και τόσους άλλους με την τρέλα τους ας έχει κι έναν συριζοφάγο! :p



Και μένα με ενοχλούν προσωπικά τα απαξιωτικά σχόλια.... "Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο"

Μην μπερδεύεις την ιδιότητα του Mod προσπαθώντας να δώσεις έμφαση στα γραφόμενά σου, την προσωπική μου άποψη έκφρασα έχοντας κάθε δικαίωμα νομίζω.


Δεν επιμένω ούτε είμαι πολέμιος τον πολιτικών συζητήσεων, ενοχλήθηκα αφόρητα με τον χαρακτηρισμό του Γιώργου και το τσουβάλιασμα της φράσης του...

Carduelis
24-11-2013, 18:28
Και μένα με ενοχλούν προσωπικά τα απαξιωτικά σχόλια.... "Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο"

Μην μπερδεύεις την ιδιότητα του Mod προσπαθώντας να δώσεις έμφαση στα γραφόμενά σου, την προσωπική μου άποψη έκφρασα έχοντας κάθε δικαίωμα νομίζω.


Δεν επιμένω ούτε είμαι πολέμιος τον πολιτικών συζητήσεων, ενοχλήθηκα αφόρητα με τον χαρακτηρισμό του Γιώργου και το τσουβάλιασμα της φράσης του...

Δεν συνηθίζω να μπερδεύω τίποτα φίλε μου και δεν χρησιμοποιώ τίτλους οποιουδήποτε είδους. Καλώς ή κακώς αυτά που γράφουν (ή που δεν γράφουν μερικές φορές) οι mods έχουν άλλη βαρύτητα από αυτά που γράφουμε οι υπόλοιποι.
Η ουσία του δικού μου ποσταρίσματος όμως και του Πλοηγού ήταν άλλη. Αν σε (σας) ενόχλησε αφόρητα το τσουβάλιασμα της φράσης του Γιώργου μην κάνεις το ίδιο τότε σε όλους όσους γράφουν στη στήλη με τα πολιτικά! :cool:

ortho
24-11-2013, 18:32
το ερώτημα Σάκη είναι γιατί θίχτηκες εσύ; όπως κι ο Χάρης βέβαια;!


Και τελικά πάλι χάνουμε το δάσος!:hmmm:

GeorgeP
24-11-2013, 18:37
Και μένα με ενοχλούν προσωπικά τα απαξιωτικά σχόλια.... "Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο"

Μην μπερδεύεις την ιδιότητα του Mod προσπαθώντας να δώσεις έμφαση στα γραφόμενά σου, την προσωπική μου άποψη έκφρασα έχοντας κάθε δικαίωμα νομίζω.


Δεν επιμένω ούτε είμαι πολέμιος τον πολιτικών συζητήσεων, ενοχλήθηκα αφόρητα με τον χαρακτηρισμό του Γιώργου και το τσουβάλιασμα της φράσης του...

Nα μην εισαι επιλεκτικος στις προταεις μου/παραγραφους μου αλαλ να βαζεις και την πιο πανω αλλα και την παρακατω.......διοτι η μεσαια που εβαλες ειναι ευθεως συνδεδεμενη με τις αλλες δυο........κι ευθεως σου λεω οτι δεν τσουβαλιασα ολα τα κιλα της παραγωγης, μονον μερικα......αυτα που φωτογραφιζω στην πανω και κατω παραγραφο της μεσαιας που επιλεκτικα εβαλες. Με κοκκινο οι συντακτικες εξηγησεις αναφορας.

Ο Κωστας δεν μου απαντησε προσβλητικα αλλα ΜΕ ΕΒΡΙΣΕ............
Νομιζω οτι ξεχνας τι εγραφε ο συγκεκριμενος για τον ΓΑΠ τον οποιο τοτε εγω υποστηριζα ετσι? μηπως θελεις να κανω τις σχετικες παραθεσεις? του απαντησα στο ιδιο τεραιν με το ιδιο υφος δεν τον εβρισα. Ουτε τοτε πηρες θεση οπως περνεις τωρα σε εμενα........τι διαολο βαλτος εισαι?:p
Ειναι φανερο εξαλλου οτι το επιπεδο (των πιο πανω εννοω) φτανει μεχρι την εκδρομη με μοτοσυκλετες αντε και κανα μιλι ναυτικο, απο εκει και πανω ομως το απολυτο σκοταδι. Πως μπορει κανεις να περιμενει σοβαροτητα απο τυπους οπου τα μονα ενδιαφεροντα ειναι τα παραπανω δυο και οπου η ''προσβλητικη ευχη'' ειναι το μονο οπλο-προσον τους? (εννοωντας τον παρακατω Κον GSManiac και κατα κοσμον Κωστα)

Οτι εκανα εγω στον Κωστα γινεται καθε μερα στην Βουλη αλλα κανεις δεν βριζει πλην των ΧΑτων. Εχουμε διαφορα επιπεδου...τεραστια, και με τον μεν και με τους δε.......γιαυτο και η πορτα κλειστη και για τους δυο!!............................................;)

siraxanz
24-11-2013, 18:41
Μονος σου φτιαχνεις τις ερωτησεις μονος σου απαντας...

Με εχεις βαφτισει ροζ χωρις να ξερεις τπτ για μενα.

Εκανες το λαθος να μας τσουβαλιασεις κ να μας κρινεις ανοητους κ ηλιθιους

Ποιο το νοημα της μοτοσυκλετιστικης σου ιστοριας?

Ποιος σε ρωτησε?

Ποιον νοιαζει ποσα χλμ εκανες?

Με εθιξες σαν μοτοσυκλετιστη....

Και εφτασες να πεις οτι σου την λεω λογω της Αριστερας? Ελεος....

Ολα αυτα που σεντονιασες ξερεις πως τα λενε? :Αλλα λογια να αγαπιομαστε..

Κατι εχεις στην ψυχη σου...

Ψαχτο...

siraxanz
24-11-2013, 18:43
το ερώτημα Σάκη είναι γιατί θίχτηκες εσύ; όπως κι ο Χάρης βέβαια;!


Και τελικά πάλι χάνουμε το δάσος!:hmmm:

Δεν ειμαι σαφης στο γιατι θιχτηκα?

Τι δεν καταλαβαινεις?

Εσυ εισαι οκ με αυτο που γραφει ο Γιωργης περι αυτων που γουσταρουν ταξιδια?

ortho
24-11-2013, 18:48
Δεν ειμαι σαφης στο γιατι θιχτηκα?

Τι δεν καταλαβαινεις?

Εσυ εισαι οκ με αυτο που γραφει ο Γιωργης περι αυτων που γουσταρουν ταξιδια?

Χάρη ο Γιώργος δεν έπρεπε να γράψει ούτε αυτό που έγραψε όπως το έγραψε, αλλά δε γενίκευσε!

κι εμένα μου αρέσουν τα ταξίδια, άλλο αν δε μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή. Δεν αισθάνθηκα όμως θιγμένος, ξέρω ακριβώς που απευθύνεται, όπως κι όλοι όσοι παρακολουθούμε τα θέματα.

f1shf1nder33
24-11-2013, 19:04
Δεν ειμαι σαφης στο γιατι θιχτηκα?

Τι δεν καταλαβαινεις?

Εσυ εισαι οκ με αυτο που γραφει ο Γιωργης περι αυτων που γουσταρουν ταξιδια?

Χάρη μου καλέ!!!Είσαι δίκαιος άνθρωπος και κόσμημα για το φόρουμ

κατά την προσωπική μου άποψη,όλοι αγαπάμε τις μηχανές μας,τα ταξίδια και ότι

έχει να κάνει με τους 2 τροχούς,υπάρχει μία προσωπική διένεξη από το νήμα της

δολοφονίας Φύσσα,εγώ ήμουν ένας από τους πρώτους που

"υπερασπίστηκα"τον Κώστα,δεν είχα θεωρήσει τα λεγόμενα του Γιώργου τότε

σωστά και ότι προκάλεσαν τον πρώτο να απαντήσει με τον τρόπο που απάντησε,

όπως και στην συνέχεια για δεύτερη φορά στο ίδιο νήμα λέγοντας ότι όλοι μπορούν υπό συνθήκες να ξεφύγουν,

όμως γιατί να μπαίνουμε στην μπρίζα διαρκώς με νέες φιτιλιές και

ερωτοαπαντήσεις,νομίζω δεν υπάρχει νόημα και όφελος για κανέναν,εννοείτει

ότι δεν έχεις σχέση με τις φιτιλιές!!!

ortho
24-11-2013, 19:15
Γιώργο με το Χάρη έχω φιλικές σχέσεις. Η ερώτηση του δεν ήταν επιθετική και δεν την εξέλαβα ως τέτοια.

GeorgeP
24-11-2013, 19:31
Μονος σου φτιαχνεις τις ερωτησεις μονος σου απαντας...

Με εχεις βαφτισει ροζ χωρις να ξερεις τπτ για μενα.

Εκανες το λαθος να μας τσουβαλιασεις κ να μας κρινεις ανοητους κ ηλιθιους

Ποιο το νοημα της μοτοσυκλετιστικης σου ιστοριας?

Ποιος σε ρωτησε?

Ποιον νοιαζει ποσα χλμ εκανες?

Με εθιξες σαν μοτοσυκλετιστη....

Και εφτασες να πεις οτι σου την λεω λογω της Αριστερας? Ελεος....

Ολα αυτα που σεντονιασες ξερεις πως τα λενε? :Αλλα λογια να αγαπιομαστε..

Κατι εχεις στην ψυχη σου...

Ψαχτο...

Η αντιπαθεια σου προς το προσωπο μου Χαρη σε οδηγει σε λαθος συμπερασματα........

1) που ειδες ΕΓΩ να σε βαπτιζω ροζ.....? αν αισθανεσαι προσβεβλημενος με τον ορο ''ηλιθιος'' που απευθυνω ως θεωρημα του ΣΥΡΙΖΑ προς τους Ελληνες που απευθυνεται λυπαμαι αλλα μονος σου βαπτιζεσαι!!! σορρυ.....
2) α) πως τσουβαλιαζω καποιον ειδικα και μη οταν κι εγω ανηκω στην ιδια συνομωταξια αυτη των μοτοσυκλετιστων?
β)Οταν βριζατε με τον χυδαιοτερο τροπο τον ΓΑΠ που εγω ψηφιζα και πιστευα ηταν καλα τοτε?
3) Η μοτοσυκλετιστικη μου ιστορια πιστοποιει τον ορο ''Μοτοσυκλετιστη'' που δικαιουμαι βαση αυτης. Καταλαβαινω οτι ενοχλει......αλλα μην το κανουμε και θεμα!
4) τα κμ, παλια και νεα, χαρακτηριζουν και νοιαζουν τους ''μοτοσυκλετιστες''.....τους γνησιους!
5) σε εθιξα σαν μοτοσυκλετιστη εσενα προσωπικα? Ποτε???? Ανηκεις στην κατηγορια του μονον οι εκδρομες με ενδιαφεουν και ολα τα αλαλ να πανε απο εκει που ηρθαν? Αν ναι ποιος ο λογος υπαρξης σου σε αυτο το θαμενο και μακρια απο τα υπολοιπα εγκοσμια νηματα? Εδω γραφουμε εμεις οι ανεκδιηγητοι με τα πολιτικα ενασχολουμενοι πολιτες τους οποιους δεν θελατε στην ''μοτοσυκλετιστικη'' παρεα σας. Τι δουλεια εχεις εσυ εδω?
6) ''Και εφτασες να πεις οτι σου την λεω λογω της Αριστερας? Ελεος....''ειδες που εχουμε τεραστιες αγεφυρωτες διαφορες? ΣΟΥ εγραψα πουθενα οτι ΣΤΗΝ λεω λογω αριστερας? Αφορμη πηρα απο το ποστ σου και την ειπα σε ολους οσους αντιτθονται στα πολιτικα θεματα....απευθυνομουνα κι απευθυνομαι σε ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ κια σε κανεναν ειδικα. Εσυ γιατι το πηρες επι προσωπικου? Υπαρχει λογος?
7) το ''αλλα λογια να αγαπιομαστε'' σκεψου το και συνδυασε το με το γιατι διαβαζεις τον georgep, γιατι παρνεις επι προσωπικου τα οσα λεει και γιατι ενω μιλαει γενικα εσυ και αλλοι του τα προσωποποιειτε........

ψαχτο........αληθεαι σου λεω.....

GeorgeP
24-11-2013, 19:42
Γιώργο με το Χάρη έχω φιλικές σχέσεις. Η ερώτηση του δεν ήταν επιθετική και δεν την εξέλαβα ως τέτοια.

Γιαννη εγω μπορω και καθομαι στο ιδιο τραπεζι και τσουγκραω το ποτηρι μου με μελη που στο παρελθον εχω παιξει ενδοφουρμικες λεκτικες μπουνιες. Διοτι ειμαι μοτοσυκλετιστης που ξερει κι αφηνει στην ακρη τις οποιες διαφορες πολιτικες, μηχανολογικες και αλλες. Το ξερεις εξαλλου απο πρωτο χερι........

Η απορια και το ερωτημα ειναι ποσοι ''μοτοσυκλετιστες'' μπορουν να το κανουν αυτο........ειναι φανερο πως οχι πολλοι. Να θεωρησω οτι ειναι λιγοτερο μοτοσυκλετιστες απο αλλους? και που φαινεται ο μοτοσυκλετιστης? στην πολιτικη κουβεντα ¨η στον δρομο? Ειμαι σιγουρος οτι αν ημουν πεσμενος στον δρομο και το μπλουζακι μου εγραφε georgeP τα μελη που θα περνουσαν απο διπλα θα ανοιγαν το γκαζι στο στοπ του!!!!! Γιατι? διοτι ειμαι πολιτικα αντιθετος αρα......

Γιαννη, ευπειθως αναφερω οτι ουτε εγω εχω καμια ταση επιθετικοτητας προς τον Χαρη, γεγονοτα κι αποψεις παραθετω........

Παντως ενα πραγμα σιγουρευεται μεσα απο αυτην την συζητηση Γιαννη, το ''αι σιρ γαμις'' πολλοι το ευχαριστηθηκαν και επιπλεον το διασκεδασαν δεοντως με τον χαρακτηρισμο ''ευχης'' που του εδωσε ο γραψας το!! Θεωρησαν οτι με ισοπεδωσε.........:rolleyes:
Κι αντι να πουν εστω και τωρα οτι ''ναι δεν ηταν σωστο'' ¨η κατι παρομοιο συνεχιζουν να εγκαλουν ΕΜΕΝΑ για τα γραφομενα μου!!!!!!!

Απιστευτο δεν ειναι?

Και πες μου κι εσυ οτι ενοχλω εγω κι οχι οι πολιτικες μου αντιληψεις που δεν μπορουν να τις διαχειριστουν...........
Απλως τα βρισκουν σκουρα και δενε χουν αντιλογο, κι ετσι τους ενοχλει ο λογος μου τον οποιο προσωποποιουν σαν μονη διεξοδο για να με κτυπησουν..........δεν πειραζει εδω ειμαι κι αντεχω.;):D

yannis
24-11-2013, 19:55
Βρε, βρε, βρε!!!!
Άντε και είπαμε ο Σταύρος από αγνό και άδολο ενδιαφέρον... αλλά εδώ φαίνεται πως κάτι ψήνεται!!!!!!




Επειδή τυχαίνει να είμαι σε αυτή την κοινότητα,

με κύριο λόγο την αγάπη για τα ταξίδια με μοτοσυκλέτα

καταλαβαίνω από τα παραπάνω υπερμεγενθυσμένα γραφόμενα σου

ότι είμαι ένας μη σοβαρός άνθρωπος...

Το αντίθετο του σοβαρού είναι το γελοίος εδώ στο Άργος....

Σου επιστρέφω λοιπόν τον χαρακτηρισμό, στα μούτρα σου και με την ανάλογη πίεση...

ελπίζοντας να σε πετύχει η βολή...:mad:

και σου λέω σταμάτα να φτιάχνεις τον γραφόμενο λόγο σου κατά πως σε βολεύει...

Σε βλέπουμε και κρίνουμε το επίπεδό σου.....


Μέχρι εδώ καλά το πας και όπως γουστάρεις... μην φοβάσαι εμείς δεν ενοχλούμαστε με κάτι τέτοια, αντιθέτως!!!!



Σταμάτα να κρίνεις μοτοσυκλετιστές...


Γιατί;;;; κινδυνεύουμε να κολλήσουμε κανένα αφροδίσιο;;;; Όποιος παίρνει ένα μηχανάκι, χρίζεται και πατριάρχης ταυτόχρονα!?!??!!?



Τράβα στο www.isomnia.gr (http://www.isomnia.gr)...

Όταν έπιασες στο στόμα σου την οικογένεια του άλλου,

αυτό που σου είπε ήταν λίγο...

Μην το κάνεις σημαία, είναι πολύ χαμηλό επιχείρημα...

Ότι δεν σου απαντάμε συνήθως δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε τις αντιφάσεις κ τα οξύμωρα του λόγου σου

Μόνος μιλάς μόνος σου απαντάς,

"φτιάχνεις" την ερώτηση, για να γράψεις την απάντηση...

................

Ανεπίτρεπτο λοιπόν να κρίνεις μοτοσυκλετιστές, να τους καταγγέλεις ως χαμηλού επιπέδου

κρίνοντας τους για την αγάπη τους στα ταξίδια η στην ιστιοπλοΐα

Κατάντια.....

Ξέφυγες....:(

Είσαι υπερφίαλος, αλλαζόνας, χωρίς μέτρο στον λόγο σου....

Αυτό που λένε.... ότι νάναι ..... αυτό είσαι....



Για τα υπόλοιπα... στο "κάτι ψήνεται"!!!!!




Nα αγιάσει το χέρι σου Χάρη,,,,,,,


έλεος πια εδώ μέσα ρε Γιώργο(συμφωνώ σε πολλά από τα γραφόμενά σου και τις περισσότερες φορές συμβάλεις με την πληροφόρησή σου),
αλλά το ότι δημιουργήθηκε ένα βήμα πολιτικής εκτόνωσης εδώ μέσα για 5-10 άτομα δεν σημαίνει ότι μπορείτε να προσβάλετε τους υπολοίπους συμφορουμήτες μοτοσυκλετιστές, θεωρώντας ότι μειονεκτούν γιατί απλά απαξιούν ή δεν επιθυμούν και δεν απαντούν στον προκλητικό και ξύλινο γραπτό λόγο.


Σάκη, νομίζω πως βιαζόσουνα να αγιάσεις το χέρι του Χάρη και έγραψες "ότι νάναι"...
Εντάξει, δεν χρειάζεται να αρχίσετε το μάζεμα και το σφουγγάρισμα, αφήστε να φάμε ότι ψήνετε και βλέπουμε.



Τα περισσότερα παιδιά που γνώρισα εδώ μέσα τους περισσεύει η αίσθηση του χιούμορ, της αλληλοβοήθειας, της συντροφικότητας και άλλα πολλά καλά, αυτός ήταν και είναι ο λόγος της ανάπτυξης και διατήρησης του GS FORUM.
Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί θέλεις να αποτελείς παραφωνία σε ένα τόσο όμορφο περιβάλλον που δημιούργησαν χιλιάδες μέλη???:(:(




Εμείς πάλι, που δεν νοιώθουμε προσκοπάκια και παιδιά του ορφανοτροφείου, δεν ενοχλούμαστε από τις παραφωνίες και την διαφορετικότητα κανενός!!!!! Αρκεί να ενεργεί σύννομα.
Όπου διαφωνούμε μπορούμε και να απαντάμε.

Η παραφωνία στον όμορφα αγγελικά πλασμένο χώρο του φόρουμ είναι ο Γιώργος?!!?!?!!?!?!?!?!?!?!? Για σοβαρευτείτε... έχετε και κάποια ηλικία.
Δεν αρχίζω να παραθέτω πότε και που κάνατε την πάπια (είδες ευγένεια;; ενώ υπάρχουν κι άλλα οικόσιτα προς παραδειγματισμό!!) γιατί θα θέλουμε άλλα τόσα καινούρια "βήματα". Και απευθύνομαι σε σας, σαν μέλη και όχι μοντ.

Το θέμα με τον Κώστα και τον Γιώργο, αν δεν το λύσουν μόνοι τους ή έστω με κάποια φιλική βοήθεια από τους υπόλοιπους, δεν απασχολεί κανέναν άλλον. Στο φινάλε αν δεν τα βρουν, κόβουν και την καλημέρα και τελειώνει η ιστορία. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΚΑΝΕΙΣ (ΟΥΤΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ) ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Απ' ότι φαίνεται πυκνώσαν τα παράπονα των "μη προβάτων που ξύπνησαν".
Κάποιος έλεγε ότι είχε ξύδι... Αν δεν του φτάνει το δικό του, να σας στείλουμε.


ΥΓ. Για να καθαρίσω και πάλι τα τζάμια... και τον Χάρη και τον Σάκη και τον Σταύρο, τους εκτιμώ, γιατί μετά από τόσα χρόνια εδώ μέσα, ξέρω τι καπνό φουμάρει ο καθένας.
Αυτό σημαίνει πως:
α) Δεν πρόκειται επ' ουδενί για προσωπική επίθεση
β) Δεν είναι απαραίτητο να με εκτιμούν και εκείνοι
γ) κανείς εξ ημών και υμών, δεν θέλει το κακό του φόρουμ. Αλλού ψαχτείτε;)

tsak8
24-11-2013, 19:56
Παντα μιλαω με πολιτικό λόγο συνοδευόμενο απο στατιστικά στοιχεία επίσημης αρχής ¨η παραθέτοντας την είδηση μέσα από διαφορα ειδησεογραφικά σαιτς.
Όμως αντί να τύχω ανάλογης πολιτκής μετά στοιχείων απάντησης τυγχάνω ποσταρισμάτων του τύπου ‘’γιωργο σε άλλο κοσμο ζείς’’ κ.α. παρόμοια τα οποια ευθέως παραπέμπουν σε προσωπικό επιπεδο και στα οποία ομοίως απαντώ.......
Αποφασίστε λοιπόν σε ποίο προσωπο θελέτε να μιλαμε εν πρωτοις κι εν δευτεροις με ποιες αποδείξεις θα τεκμηριωνουμε αυτα που λέμε.
Θα χρησιμοποιουμε ‘’αποδειξεις’’ που μας λενε αλλοι κοματικοι καθοδηγητες, αποδειξεις που βλεπουμε και παντα βλεπαμε σε ειδικα σημεια της Αθηνας, που παντα υπηρχαν, ¨η θα χρησιμοποιουμε στοιχεια επισημων αρχων ελληνικων και ξενων τα οποια θα αφορουν ολη την Ελλαδα?

Επίσης, οταν γκρινιαζει καποιος, εγγραφως δημοσια ¨η επι λογου σε προσωπικες συναντησεις, για το ποσο δυσκολα τα βγαζει περα σημερα θα πρεπει να μην θεωρει τους αναγνωστες του κατωτερας σταθμης κι επιπεδου. Διοτι Χαρη η συμμετοχη σε σχεδον ολες τις εκδρομες που διοργανωνονται στο φορουμ καθως και το σαλπαρισμα με ‘’φθηνου ναυλου’’ 3καταρτα δεν συναδει, οπως και να το κανουμε, με την παραπανω γκρινια. Ειναι σαν να μου λενε καταμουτρα οτι ειμαι (-στε) βλακες οσοι τα διαβαζουμε!!! Εκει υπαρχει αντιδραση.......
Ξερεις πολυ καλα αγαπητε Χαρη οτι, στο φορουμ εχουν σηκωθει προσφατως δυο αγγελιες για εργασια οπου κανεις απο αυτους οι οποιοι γρινιαζουν για το ποσο δυσκολα τα βγαζουν περα εχει απαντησει..........εχει Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Α σημασια αυτο για το πως εκλαμβανουν την νοημοσυνη του κοινου τους τα συγκεκριμενα μελη.

Αγαπητε Χαρη, ειναι γνωστόν το ποσο πολυ ευχαριστηθηκαν ορισμενοι (ευτυχως οχι ολοι) το ‘’αι σιρ γαμις’’ του GsManiac και μεταξυ αυτων κι εσυ αφου εισαι ενος απο ολους αυτους που δεν εκαμαν καμια κριτικη σε αυτο το ποστ αν και μοντ. Εν αντιθεση βεβαια με τα δικα μου που στερουνται υβρεων αλλα τυγχανουν κριτικης ΠΑΝΤΑ. Αυτο δειχνει ενα ‘’Α’’ επιπεδο το οποιο ο καθεις το ερμηνευει οπως θελει.
Αληθεια Χαρη, η δουλεια σου κατω απο αυτον τον τιτλο ποια ειναι? φανταζομαι να συνετιζεις ολα τα μελη κι οχι επιλεκτικα καποια τα οποια δεν σου αρεσουν απο πολιτικης αποψης!!!
Ειμαι στα δημοσια φορα πολυ περισσοτερα χρονια απο τους περισοστερους απο εσας (κι εσενα συμπεριλαμβανομενου Χαρη) και ποτε μα ποτε δεν με εβρισε κανεις οσο κι αν τον προσεβαλα παντα σε πολιτικο επιπεδο και ΠΟΤΕ σε προσωπικο. Το ιδιο γινεται και στην Πολιτικη ζωη του τοπου και ο Τσιπρας απολαμβανει τον καφε του με τον Βενιζελο/Σαμαρα σχεδον καθημερινα στο καφενειο της βουλης.
Επαναλαμβανω οτι προσωπικα δεν εχω με κανεναν αλλα, προσωπικα θα απαντησω οταν επι προσωπικου οι συνομιλητες μου αναγουν τον γραπτο τους λογο.........

Την οικογενεια Κ Α Ν Ε Ν Ο Σ δεν επιασα στο στομα μου αγαπητε Χαρη........και σε προκαλω να δημοσιευσεις το ποστ μου στο οποιο αναφερεσαι!!!
Η οικογενεια του συγκεκριμενου αναφερθηκε απο τον ιδιο τον γραψαντα του ‘’αϊ σιρ....’’ μετατρεποντας σε προσωπικο του θεμα την φραση μου ‘’...ειναι ηλιθιοι οι ανεργοι που δεν......’’ . Αυτο φιλε Χαρη το εκανε για να καλυψει την υβριν του προς το προσωπο μου.....ειναι γνωστη η συγκεκριμενη τακτικη του ιδιου αλλα και αλλων.....ονομαζεται τακτικη του ''καταφερτζικου'', που ολα τα καταφερνει και τα γυριζει τουμπα για να καλυψει δικες του λαλακιες.
Με την ευκαιρια λοιπον δηλωνω ξεκαθαρα και με πασα ειλικρινια οτι, ΟΥΔΕΠΟΤΕ υπενοησα καποιον ανεργο συγκεκριμενα, ποσω δε μαλλον την συγκεκριμενη συζυγο και μητερα την οποια ΣΕΒΟΜΑΙ κι ΕΚΤΙΜΩ απεριοριστως οπως και ολες τις μητερες, γυναικες, συζυγους του κοσμου.
Εξάλλου εγω πρωτος που εγραψα το παραπανω υπονοωντας ολους τους ανεργους κι εν πρωτοις και κυριοις τον εαυτον μου που αφησα να περασουν 2,5 χρονια προτου κανω ενα καποιο επαγγελμα προκειμενου να συνεισφερω στα εξοδα της οικογενειας μου, ΓΙΑΤΙ το ξεχνατε αυτο? Κι εν τελει διαλεξα να κανω το επαγγελμα που μισουσα κι απεχθανομουνα περισσοτερο απο καθε τι.......αυτο του ταριφα!!!! Και μαλιστα αγαπητε Χαρη ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ οταν συγγενεις ταξιτζηδες συγκεκριμενων συμφουρμιτων διαλλαλουν οτι δεν βγαινουν!!! Αλλη μια γκρινια που στα ματια μου και απο προσωπικη πια εμπειρια ειναι ψεματα!!!!!

Δυστυχως Χαρη κι εσυ κανεις ακριβως το ιδιο με τον ‘’GSmaniac’’, στο μηνυμα σου πιο πανω παιρνεις επι προσωπικου τα γραφομενα μου καθιστωντας τον εαυτον σου μερος των γραφομενων μου, αφου τα αναγαγεις στο συνολο των μοτοσυκλετιστων γραφοντας ‘’Σταματα να κρινεις μοτοσυκλετιστες’’. Γιατι Χαρη? Εγω δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης και μαλιστα πολυ περισσοτερα χρονια απο τους περισσοτερους εδω μεσα? Εχω γραψει με μοτοσυκλετα πανω απο 550,000κμ, νουμερο που πολυ δυσκολα το βρισκεις σε αλλο μελος αφου επι 35 χρονια βρισκομαι πανω σε μια σελα μοτοσυκλετας ιδιοκτησιας μου κι οχι δανεικη. Σκεψου οτι αυτοκινητο αγορασα για πρωτη φορα το 2001 και μοτοσυκλετα κατεχω απο το 1981!!!!! Εχω ταξιδεψει σε ολη την ευρωπη Ανατολικη και Δυτικη στα δυσκολα χρονια του Κου#####σμου, τοτε που για να βγαλεις βιζα για την Τσεχοσλοβακια και μαλιστα με μοτοσυκλετα ηταν αθλος. Τοτε που τα 500 κυβικα ηταν το μαξιμουμ που μπορουσες να παρεις σε κυβικα εντουρο και τοτε που ουτε βαλιτσες φορτωματος υπηρχαν, ουτε κορντουρες ουτε τιποτα απο τις σημερινες ευκολιες και τα κυβικα!!! Εχω κατασκηνωσει εκει που δεν θα κατασκηνωνες ποτε και μαλιστα εκεινα τα χρονια........
Αρα ειμαι κι εγω μοτοσυκλετιστης με ολη την σημασια της λεξης,,,,μονον που τα ενδιαφεροντα μου δεν περιοριζονται μονον ΣΕ ΑΥΤΟ!!

Βασει λοιπον των ανωτερο και μεχρι αυτο το σημειο επανεξετασε ποιος ειναι αλαζονας και υπερφιαλος...............

Ελπιζω να εγινα κατανοητος προς εσενα και προς ολους και να σταματησει αυτη η επιθεση προς το προσωπο μου........

Και μην ξεχνας Χαρη οτι, γνωριζω πολυ καλα γιατι τυγχανω αυτης της συμπεριφορας, δεν ειναι φυσικα ο λογος μου και οτι αλλο γραφεις πιο πανω, αλλα ειναι καθαρα οτι αντιτιθομαι στην Αριστερα με επιχειρηματα κι οχι με ψεματα.
Πιστευεις Χαρη οτι αν ελεγα α)να παει να μαμηθει ο Σαμαρας και ο Βενιζελος, β)ω τι φτωχεια υπαρχει, γ) επανασταση λαε, κι αλλα προσφιλη σε εσας, θα ειχε δημιουργηθει αυτη η κρυμμενη απο τα ματια σαςενοτητα πολιτκων συζητησεων την οποια νακαλυψατε και θελετε να την κανετε μανταρα?;) Ποιος προκαλει ΠΟΙΟΝ ρε Χαρη????;)
Στηλιτευω τα διαχρονικα και προσφατα ψεματα της Αριστερας τα οποια φυσικα σε (σας) βρισκουν αντιθετους.........δεν θα σταματησω να το κανω στο υποσχομαι.
Σεβομαι καθε αριστερο που πρωτιστως σεβεται την ιδεολογια του και με τους οποιους συζητω τα παντα και παντου, κι απεχθανομαι μετα βδελυγμιας τους αριστερους με την δεξια τσεπη που χρησιμοποιουν αναρχικως και βιαζοντας παρα φυσην την αριστερη ιδεολογια με απωτερο σκοπο την δικη τους καλοπεραση!!!!!!!
Απεχθανομαι παντελως τους αριστερους που κατεβαζουν σε απεργια εργαζομενους και οταν η εταιρεια τους μετακομισει τους λενε ‘’ο αγων θελει θυσιες’’..........καταντια, ξεπεσμος των αριστερων με την δεξια τσεπη δηλαδη του/των ΚΚΕ/ΣΥΡΙΖΑΙΩΝ!!!!!!!!!

Αγαπητε Χαρη η δημιουργια αυτης της ξεχωριστης κι ανεξαρτητης ενοτητας απευθυνεται σε ανθρωπους/μελη τα οποια μπορουν να συζητουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε κοσμιο κι ευχαριστο περιβαλλον. Στον λιγο χρονο υπαρξης της το εχουμε αποδειξει αυτο και σε (σας) παρακαλουμε να το σεβαστειτε.......
Μπορειτε να συμμετασχετε φυσικα σε οποιοδηποτε επιπεδο θελησετε, να ξερετε ομως οτι θα τυγχετε απαντησης στο ιδιο επιπεδο.........

Υπογραφη:
o ''σεντονακιας''........
διοτι Χαρη ξερω και βλεπω πολυ καλα τι μου/μας σερνουν στα αλλα μεσα κοινωνικης δικτυωσης.........ντρεπονται να το κανουν εδω και το κανουν μακρια........μιλαμε για διαφορετικα επιπεδα ανθρωπων κι οχι ειδικα μοτοσυκλετιστων αγαπητε Χαρη.
Οι μοτοσυκλετιστες Χαρη ξερουν να αμβλυνουν τις αντιπαραθεσεις τους και να απολαμβανουν τις μπυρες, τα χιλιομετρα και τα τσιγαρα τους μαζι ανεξαρτητα το που ανηκουν πολιτικα........
Προφανως καποιοι ειναι αλλου ειδους μοτοσυκλετιστες........κατα hell's angels πολιτικου επιπεδου μερια τους κοβω, τοτε ναι εχεις δικιο, δεν ανηκω(-ουμε) σε αυτους.


Attention whore on sight!!! :yz
Καλή διασκέδαση

siraxanz
24-11-2013, 20:10
Δεν μπορεις να ξερεις τι κουβαλαει ο καθενας στο μυαλο του Γιωργο...

Προσωπικα δεν ευχαριστηθηθηκα καθολου για το παραπανω που αναφερεις...

Μην γενικευεις κ μιλας για ολους κ για ολα...,

@ορθο, ετσι ακριβως!:)

@ψαροξετρυπωτη... καθολου νευρα κ κακια... μονο πικρα... :D

...

ortho
24-11-2013, 20:15
Γιαννη εγω μπορω και καθομαι στο ιδιο τραπεζι και τσουγκραω το ποτηρι μου με μελη που στο παρελθον εχω παιξει ενδοφουρμικες λεκτικες μπουνιες. Διοτι ειμαι μοτοσυκλετιστης που ξερει κι αφηνει στην ακρη τις οποιες διαφορες πολιτικες, μηχανολογικες και αλλες. Το ξερεις εξαλλου απο πρωτο χερι........

Η απορια και το ερωτημα ειναι ποσοι ''μοτοσυκλετιστες'' μπορουν να το κανουν αυτο........ειναι φανερο πως οχι πολλοι. Να θεωρησω οτι ειναι λιγοτερο μοτοσυκλετιστες απο αλλους? και που φαινεται ο μοτοσυκλετιστης? στην πολιτικη κουβεντα ¨η στον δρομο? Ειμαι σιγουρος οτι αν ημουν πεσμενος στον δρομο και το μπλουζακι μου εγραφε georgeP τα μελη που θα περνουσαν απο διπλα θα ανοιγαν το γκαζι στο στοπ του!!!!! Γιατι? διοτι ειμαι πολιτικα αντιθετος αρα......

Γιαννη, ευπειθως αναφερω οτι ουτε εγω εχω καμια ταση επιθετικοτητας προς τον Χαρη, γεγονοτα κι αποψεις παραθετω........

Παντως ενα πραγμα σιγουρευεται μεσα απο αυτην την συζητηση Γιαννη, το ''αι σιρ γαμις'' πολλοι το ευχαριστηθηκαν και επιπλεον το διασκεδασαν δεοντως με τον χαρακτηρισμο ''ευχης'' που του εδωσε ο γραψας το!! Θεωρησαν οτι με ισοπεδωσε.........:rolleyes:
Κι αντι να πουν εστω και τωρα οτι ''ναι δεν ηταν σωστο'' ¨η κατι παρομοιο συνεχιζουν να εγκαλουν ΕΜΕΝΑ για τα γραφομενα μου!!!!!!!

Απιστευτο δεν ειναι?

Και πες μου κι εσυ οτι ενοχλω εγω κι οχι οι πολιτικες μου αντιληψεις που δεν μπορουν να τις διαχειριστουν...........
Απλως τα βρισκουν σκουρα και δενε χουν αντιλογο, κι ετσι τους ενοχλει ο λογος μου τον οποιο προσωποποιουν σαν μονη διεξοδο για να με κτυπησουν..........δεν πειραζει εδω ειμαι κι αντεχω.;):D

Κοίτα να δεις! στον Παναγιώτη - fishfinder ήθελα να απευθυνθώ κι έγραψα κατά λάθος Γιώργο.


Το έχω πει ξανά και ξανά, κατά την άποψή μου το πρόβλημα εδώ μέσα είναι επί προσωπικού, άλλοτε άλλο.

Οτι είσαι ικανός να προκαλέσεις πανικό με τον τρόπο που γράφεις δεν το συζητάμε, αρκεί κάποιος να θέλει να τσατιστεί, θα βρει χίλια πατήματα.
Οτι διαφωνούμε είναι γνωστό τοις πάσι, αλλά αυτό δε λέει κάτι.

Το πρόβλημα το δημιουργούν πάντα οι συγκυρίες Γιώργο. ;)

yannis
24-11-2013, 20:15
Α και κάτι ακόμα... είπαμε για 5 άντε 10... σαν πολλοί δεν μαζευτήκατε εδώ κάτω;;;


https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRgrdqczI9tPv3t52akypIXJf-EUlRYBmcX2TlJ6m4SWMxrCFZr

ortho
24-11-2013, 20:19
Α και κάτι ακόμα... είπαμε για 5 άντε 10... σαν πολλοί δεν μαζευτήκατε εδώ κάτω;;;


https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRgrdqczI9tPv3t52akypIXJf-EUlRYBmcX2TlJ6m4SWMxrCFZr

Που είχες χαθεί εσύ;

γιατί ρε δε θες κόσμο; Ωραία είναι! δε νιώθεις να ξυπνάει μέσα σου το κτήνος;:u58::u58:

yannis
24-11-2013, 20:25
Που είχες χαθεί εσύ;


Πρέπει να βγάλουμε και τα προς το ζην!!!!!




γιατί ρε δε θες κόσμο; Ωραία είναι! δε νιώθεις να ξυπνάει μέσα σου το κτήνος;:u58::u58:





https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQS_WSiVnyn1F7Tg-xOKBLTDBoSNkCXPY822rfiovFg4cwjPWcGtQ



Αλίμονο... για κάτι τέτοια ζω!!!!!!!!!!!!:lo19:

f1shf1nder33
24-11-2013, 20:26
Γιώργο με το Χάρη έχω φιλικές σχέσεις. Η ερώτηση του δεν ήταν επιθετική και δεν την εξέλαβα ως τέτοια.

Μάλλον εννούσες εμένα Γιάννη.

@ψαροξετρυπωτη... καθολου νευρα κ κακια... μονο πικρα... :D...

Κοίτα να δεις! στον Παναγιώτη - fishfinder ήθελα να απευθυνθώ κι έγραψα κατά λάθος Γιώργο.

Γι'αυτό είμαστε εδώ,γι'αυτό είμαστε και ωραίοι,να τα

ξεκαθαρίζουμε,,να τα πούμε,και να τα πιούμε όποτε βρεθούμε!!!:)

f1shf1nder33
24-11-2013, 20:27
Attention whore on sight!!! :yz
Καλή διασκέδαση

Εδώ είσαι!!!Ο Νότης το έχει αναλύσει το πράμα!!!Αν γουστάρεις

να πάρεις μάτι,έχει απ'όλα και μεταμεσονύκτιες προβολές με σκληρό sex,αν όχι

,μην μπερδεύεσαι αμολώντας κομήτες γιατί θα επιστρέψουν και όχι με πιάνο

και γαλλικά αλλά με ανάλογο ύφος και "γαλλικά"


Γουστάρω!!!
Επιτέλους μια δική μας γωνιά κι ας θεωρούν κάποιοι οτι μας "εξόρισαν" πίσω από την πόρτα του καμπινέ!
Οσο για το banner μου θυμίζει τις ταμπέλες που έβαζαν οι νοικοκυραίοι της Τρούμπας στις εξώπορτες των σπιτιών τους κάποτε για να δηλώσουν τη δική τους "αγνότητα" !:sm7:
http://i865.photobucket.com/albums/ab219/Carduelis_photo/troump1.jpg (http://s865.photobucket.com/user/Carduelis_photo/media/troump1.jpg.html)
Επιτέλους δε θάχουν τη δικαιολογία διάφοροι "βασιλικότεροι του βασι-Λέοντος" οτι προσβάλλεται η αισθητική τους και ανακόπτεται η πορεία τους στην πνευματική μοτο-ολοκλήρωση ώστε να μας συστήνουν να περάσουμε για ψυχολογική βοήθεια από το νοσοκομείο τους.
Άνοιξε λοιπόν και μάλιστα όπως λέγαν παλιά στα τσοντάδικα με "νέο έργο πολιτικού SEX καθημερινά", χωρίς επαναλήψεις, φροντίζουν οι πολιτικοί μας αρχηγοί γι αυτό!
http://i865.photobucket.com/albums/ab219/Carduelis_photo/DSC_2994_1352copyCopy.jpg (http://s865.photobucket.com/user/Carduelis_photo/media/DSC_2994_1352copyCopy.jpg.html)

Οσοι πιστοί προσέλθετε επωνύμως στο ΣΙΝΕ πολιτικού και κοινωνικού SEX.
Υπάρχει θέση για όσους έχουν άποψη και το θάρρος να την πούνε και να την ακούσουνε.
Οι υπόλοιποι μπορείτε να παίρνετε ελεύθερα "μάτι" και να σχολιάζετε οτι θέτε αρκεί να θυμάστε οτι σε τέτοια "καταγώγια" οι αιχμές, οι μπηχτές, οι ειρωνείες και οι προσβολές ανταποδίδονται στα ίσια.
Υγεία και καλούς δρόμους σε όλους μας!

GeorgeP
24-11-2013, 20:38
Κοίτα να δεις! στον Παναγιώτη - fishfinder ήθελα να απευθυνθώ κι έγραψα κατά λάθος Γιώργο.


Το έχω πει ξανά και ξανά, κατά την άποψή μου το πρόβλημα εδώ μέσα είναι επί προσωπικού, άλλοτε άλλο.

Οτι είσαι ικανός να προκαλέσεις πανικό με τον τρόπο που γράφεις δεν το συζητάμε, αρκεί κάποιος να θέλει να τσατιστεί, θα βρει χίλια πατήματα.
Οτι διαφωνούμε είναι γνωστό τοις πάσι, αλλά αυτό δε λέει κάτι.

Το πρόβλημα το δημιουργούν πάντα οι συγκυρίες Γιώργο. ;)

Nαι αλαλ γιατι? Το 99% αυτων που μου την πεφτουν δεν με ξερουν καν........απο τον λογο μου με κρινουν? Δλδ το οτι η εκκλησια αφορησε τον Καζαντζακη σαν αντιχριστο και τον εστειλε στο πυρ το εξωτερον λογω γραπτων ηταν σωστον και πρεπον? Δεν θελω να ταυτισω τον εαυτον μου με τον πανμεγιστο Καζαντζακη αλλα ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα αντιπαθειας προς ενας προσωπο λογω γραψιματος!!!
Δεν καταλαβαινω, διωκομαι για το εγκλημα του πως εκφραζω στο χαρτι τα πιστευω μου?
Θελεις γιαννη να παραθεσω τι μου εγραφαν το 2009-10 επι πολιτικου ενδιαφεροντος μου τοτε? Εδω ησουν και ξερεις.........

Και καλα, επι προσωπικου ΟΚ......αλαλ αυτο το προσωπικο ζητημα που εχουν μαζι μου για που το τρεχουν? για να με ριξουν απο τον γκρεμο ήτοι να με διωξουν αναγκαζοντας με να φυγω απο μονος μου? Τρελλος παπας τους βαπτισε...........

Τελικα Γιαννη μου αποδικνυεται επισης (μαζι με το αι σιρ.....) οτι το προβλημα δεν ειναι τα ΕΜΦΑΝΗ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ πολιτκα θεματα αλλα ποιος γραφει σε αυτα και ΚΥΡΙΩΣ τι γραφει!!! Αν συμφωνουν με τα γραφομενα εχει καλως, αν οχι βρισκουν χιλια δυο πατηματα για να τσαμπουκαλευθουν.....δεν μπορουν να διαχειριστουν την αντιπαλη αποψη οπως κι αν ειναι αυτη γραμμενη!!!!!!!!

...τωρα τους ενοχλησε η γενικη αναφορα στους μοτοσυκλετιστες και θιχτηκαν ολοι.......πριν θιχτηκαν για την αναφορα σε ηλιθιους κατα τον ΣΥΡΙΖΑ.......αυριο θα θιχτουν γιατι εβαλα λαδια penzoil στο βαραντερο μου αντι για silkolene, αρκει που το ΄''λαθος'' εγινε απο τον georgep......

yannis
24-11-2013, 20:39
Εδώ είσαι!!!Ο Νότης το έχει αναλύσει το πράμα!!!Αν γουστάρεις

να πάρεις μάτι,έχει απ'όλα και μεταμεσονύκτιες προβολές με σκληρό sex,αν όχι

,μην μπερδεύεσαι αμολώντας κομήτες γιατί θα επιστρέψουν και όχι με πιάνο

και γαλλικά αλλά με ανάλογο ύφος και "γαλλικά"




Τσ τσ τσ... πάει, έγινες κι εσύ σαν τα... μούτρα μας!!!!!

ΥΓ. Οι κομήτες και τα πιάνα μοιάζουν... στην ουρά. ;)

ortho
24-11-2013, 20:44
δεν εκπλείπει το χιούμορ! αυτά είναι τα ωραία.


όλο για γαλλικά μιλάτε, αρσακειάδες είστε; εμείς δλδ που ομιλούμε τη γερμανική να μην εκφραστούμε;!:D:D:D

ortho
24-11-2013, 20:51
Αφιερωμένα σε όλους όσους αγαπάμε τις μηχανές!




Judas Priest (British Steel 2010) [14]. Freewheel Burning - YouTube


Judas Priest - Rapid Fire (British Steel - live)(2010).flv - YouTube

yannis
24-11-2013, 20:55
δεν εκπλείπει το χιούμορ! αυτά είναι τα ωραία.


όλο για γαλλικά μιλάτε, αρσακειάδες είστε; εμείς δλδ που ομιλούμε τη γερμανική να μην εκφραστούμε;!:D:D:D




:sm7::sm7:

Ρίχτα... φον ριχτχόφεν!!!!
Βόλφραμ Καρλ Λούντβιχ Μόριτς Χέρμαν Φράιχερ φον Ρίχτχοφεν (γερμανικά (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%B3%CE%BB%CF%8E%CF%83%CF%83%CE%B1): Wolfram Karl Ludwig Moritz Hermann Freiherr von Richthofen)

Βόλφραμ φον Ρίχτχοφεν - Βικιπαίδεια (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CF%8C%CE%BB%CF%86%CF%81%CE%B1%CE%BC_%CF%86%CE%BF%CE%BD_%CE%A1%CE%AF%CF%87%CF%84%CF%87%CE%BF%CF%86%CE%B5%CE%BD)

yannis
24-11-2013, 21:02
Αφιερωμένα σε όλους όσους αγαπάμε τις μηχανές!





Όλοι έχουν ψυχή!!!!!!
Πάμε λοιπόν με το sweet home amfiali !!!!!!!


Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama - Lyrics IN Video + Description (HD) - YouTube


Και να σας αφήσω για σήμερα. Εδώ είναι μεσάνυχτα και σε λίγες ώρες πετάω για πίσω...

PLOIGOS
24-11-2013, 21:14
Εγω απο την αλλη θα παιξω λιγο με τον τιτλο του νηματος κ θα το αφιερωσω σε μερικους ανθρωπους που πιστευουν οτι εδω ειμαστε "αλλοι" ανθρωποι κ ανηκουμε σε "αλλο" στρατοπεδο...Το Φορουμ,οπως κ καθε τι σ αυτην την ζωη θα πρεπει να ειναι ΕΝΑ με πολλες διαφορετικες φωνες...


Don't Argue With Idiots.! - Must Watch - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iPci0Tj8v68)

ortho
24-11-2013, 21:22
Don't Argue With Idiots.! - Must Watch - YouTube

frits
24-11-2013, 21:53
Καλησπέρες από το ασόβαρο φυτίλι με το άδολο ενδιαφέρον....:eek:

Όποιος θέλει μπορεί να ερμημεύσει τα κίνητρα μου όπως θέλει, εγώ θα πω απλά ότι έσκασα, βαρέθηκα, αυτό το υφάκι που σαν φιλοσοφία είναι το ίδιο που μας έφερε εδώ που είμαστε και αυτά που γράφω είναι πολιτικά γιατί πολιτική είναι ο τρόπος που συμπεριφερόμαστε και συχνοτιζόμαστε με τους γύρω μας

Είναι φανερό ότι ο Γιώργος έχει αποκυρήξει το ΠΑΣΟΚ, αλλά δεν έχει κάνει το ίδιο με αυτά που τόσα χρόνια το χαρακτήρισαν.

Αλαζονεία, Ναρκισισμός, Εγωκεντρισμός, τα ξέρω όλα, εγώ έχω δίκιο και όλοι άλλοι άδικο, κάποτε ήταν η ΝΔ ο εχθρός, σήμερα ο ΣΥΡΙΖΑ, με τα ίδια όπλα πολεμάει. Λάσπη στον ανεμιστήρα....

Χαρακτηρίζει ξανά σε άσχετο χρόνο τον Κώστα μικρό κι ελάχιστο για να γνωριζει τις αξίες και τα ιδανικα των ανθρωπων, όταν ο ίδιος έχει χαρακτηρίσει άξιους της τύχης τους ναρκομανείς και άστεγους. Αδύναμους και λάθη της φύσης ανθρώπους με αυτοκτονικές τάσεις.

Προσωπικά αν ένας γνωστός με χαρακτήριζε όπως χαρακτήρισε ο Γιώργος τον Κώστα θα ένιωθα πολύ περισσότερο προσβεβλημένος από το να μου πουν την "ευχή". Όταν σε φτύνουν αντιδράς δεν κουβεντιάζεις, αλλιώς κρατάς ομπρέλα και λες ότι βρέχει.

Γιώργο εισπράτεις αυτό που δίνεις, υιοθετώντας το Μωυσαϊκό οφθαλμόν αντί οφθαλμού και πηγαίνοντας και λίγο παραπέρα έχεις καταφέρει να τσακωθείς με όλο το φόρουμ και το ωραίο είναι ότι περηφανεύσαι για αυτό.

Και κάτι τελευταίο παιδιά, άλλο να σε ειρωνεύονται για το μηχανάκι σου, τα λάδια που βάζεις, αν πηγαίνεις κότα, αν φοράς ή δεν φοράς κράνος και άλλο για τα πολιτικά σου πιστεύω.
Φόνοι γίνονται κάθε μέρα, αλλά ποτέ δεν γίνονται πρώτο θέμα στα δελτία όπως του Φύσσα και Χ.Αυγιτών. Μην ταυτίζεται τους τσακωμούς για οτιδήποτε άλλο με τους πολιτικούς τσακωμούς. Ποτέ δεν θα γίνει εμφύλιος Ηοndaκηδων, ΒΜWάκηδων....

Μην βαράτε πολύ, εγώ δεν αντέχω....:p

GeorgeP
24-11-2013, 22:15
Attention whore on sight!!! :yz
Καλή διασκέδαση

μην ανησυχεις καλε μου επιβητορα......θα μεινει και για σενα καποιο κοκκαλακι να γλειψεις.........για το ααααααααλλο το κοβω δυσκολο, the whores have dignity and guts, do you?........

ortho
24-11-2013, 22:20
Και ξαφνικά Σταύρο από το πρώτο σχόλιο του Γιώργου έσκασες.....

μάλιστα!

να σου πω εγώ μιά άλλη εκδοχή;

κλειστός κύκλος, μιά κουβέντα εδώ, μιά εκεί, ανάβει ό ένας τον άλλο και τελικά, ασυνείδητα θα έλεγα κάποιος επιτίθεται! Γιατί αυτό έκανες Σταύρο, μετά λύπης μου στο ξαναλέω, έβαλες φυτίλι.
Απ'όσο ξέρω ήσουν φίλος με το Γιώργο και τώρα ξαφνικά το παραπάνω ποστ;! Ούτε τα προσχήματα πλέον;!


Λυπάμαι, δεν ήθελα να μεταφερθεί κι εδώ η μαλaκία ορισμένων. αλλά αφού δε γίνεται αλλιώς......ας γίνει της πουtάνας μπας κι ηρεμήσουν όσοι πρέπει να το κάνουν!

frits
24-11-2013, 22:29
Και ξαφνικά Σταύρο από το πρώτο σχόλιο του Γιώργου έσκασες.....

μάλιστα!

να σου πω εγώ μιά άλλη εκδοχή;

κλειστός κύκλος, μιά κουβέντα εδώ, μιά εκεί, ανάβει ό ένας τον άλλο και τελικά, ασυνείδητα θα έλεγα κάποιος επιτίθεται! Γιατί αυτό έκανες Σταύρο, μετά λύπης μου στο ξαναλέω, έβαλες φυτίλι.
Απ'όσο ξέρω ήσουν φίλος με το Γιώργο και τώρα ξαφνικά το παραπάνω ποστ;! Ούτε τα προσχήματα πλέον;!


Λυπάμαι, δεν ήθελα να μεταφερθεί κι εδώ η μαλaκία ορισμένων. αλλά αφού δε γίνεται αλλιώς......ας γίνει της πουtάνας μπας κι ηρεμήσουν όσοι πρέπει να το κάνουν!

Έ όχι και ξαφνικά....,

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι κάποιοι με έχουν βάλει να γράψω....:rolleyes:

frits
24-11-2013, 22:40
Και κάτι τελευταίο όσο και να ακουστεί παράδοξο,

Ο Γιώργος είναι από τα καλύτερα παιδιά που έχω γνωρίσει από κοντά στο φόρουμ,

O GeorgeP είναι από τα χειρότερα.......

Ένας από τους δυό μας πρέπει να πάει σε γιατρό....

GeorgeP
24-11-2013, 22:41
Χαρακτηρίζει ξανά σε άσχετο χρόνο τον Κώστα μικρό κι ελάχιστο για να γνωριζει τις αξίες και τα ιδανικα των ανθρωπων, όταν ο ίδιος έχει χαρακτηρίσει άξιους της τύχης τους ναρκομανείς και άστεγους. Αδύναμους και λάθη της φύσης ανθρώπους με αυτοκτονικές τάσεις.

Προσωπικά αν ένας γνωστός με χαρακτήριζε όπως χαρακτήρισε ο Γιώργος τον Κώστα θα ένιωθα πολύ περισσότερο προσβεβλημένος από το να μου πουν την "ευχή". Όταν σε φτύνουν αντιδράς δεν κουβεντιάζεις, αλλιώς κρατάς ομπρέλα και λες ότι βρέχει.

Καλα, εισαι καλα Σταυρο? ειχες παρακολουθησει ολο το νημα http://www.gsforum.gr/f42/%CE%94%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%81%CE%B1-43309/ και τα λες αυτα? προφανως ΟΧΙ!!! Ακου σε ασχετο χρονο........:mad:

Σου θυμιζω λοιπον την σειρα των ποσταρισματων μεταξυ εμου και του Κωστα μεχρι το ''αι σιιρ γαμις''
Μηνυμα Νο1=εναρξη του νηματος απο εμενα..........

Μυνημα Νο10:
Κριμα..........σε ειχα για δημοκρατικα προοδευτικο ανθρωπο......αλλα με την δημοσιευση της ανακοινωσης του ΑΝΤΑΡΣΥΑ σε κατατασσω πλεον στους πλεον συντηρητικους, σε αυτους που δεν θελει να αλλαξει τιποτε σε αυτην την χωρα, σε αυτους που ζουν και θελουν να συνεχισουν να ζουν στο παρελθον.
Συνηρηση ειπα? λαθος! Καταψυξη ενοουσα!:)

Μυνημα Νο12 (σου μαυριζω αυτα για τα οποια απαντησα στο μυνημα που αναφερεις στο ποστ σου)

να λυπασαι τον εαυτο σου...
δεν εισαι ικανος και αξιος να λες κριμα σε μενα......
η γραφικοτητα σου.....να σταματησει στα δικα σου γραφομενα και ασε τους αλλους
μιλαμε για μια δολοφονια, μπροστα στα ματια της αστυνομιας.....
δεν εχει σημασια ποιος θα μαζεψει τον κοσμο
ξυπναααααααα...........

Μυνημα Νο20: η απαντηση στο πιο πανω του Μανιακου στην οποια αναφερεσαι και απο οπου προφανως αρχισες τοτε την αναγνωση του συγκεκριμενου νηματος

Εισαι πολυ μικρος κι ελαχιστος για να γνωριζεις τις αξιες και τα ιδανικα των ανθρωπων.........
Για σενα αξια εχει το χρημα, η GS και τα υλικα αγαθα............αναξια πραγματα δηλαδη.

Ναι μιλαμε για μια δολοφονια, οπως και τοσες αλλες δολοφονιες, οπου η αστυνομια εκανε το καθηκον της στο ακεραιο.......

Βεβαιως εχει σημασια ποιος θα μαζεψει τον κοσμο διοτι απο αυτον που τον μαζευει εξαρταται η προσελευση του.........
Αν λοιπον μιλαμε για ΑΝΤΑΡΣΥΑ μιλαμε για ακρα αριστερα.......δλδ την αντιθετη μερια της ακρας δεξιας (λεγε με ΧΑ) δλδ τρεις και ο κουκος στην αντιφασιστικη δαδηλωση.......

Εγω Κωστα μου ειμαι ξυπνιος ¨η μαλλον ξυπνησα αποτομα, εσυ θα ητο καλο να ξε-ξυπνησεις διοτι ακομα ζεις στα χρονια του ΠΑΣΟΚ που ποτε δεν ψηφισες αλλα παντα ακολουθουσες αφου εδραττες τα απλοχερα μοιρασμενα μπικικινια του.

[SIZE="3"][FONT="Comic Sans MS"]Μηνυμα 26: η απαντηση του μανιακου στο παραπανω δικο μου και χωρις να εχει μεσολαβησει αλλη δημοσιευση δικη μου ¨η δικη του.

αι σιρ γαμις...........
νουμερο....ε νουμερο



Μην βαράτε πολύ, εγώ δεν αντέχω....:p

....φυλαξου λοιπον κρατωντας ισες αποστασεις απο ολους.......παρακολουθωντας τα νηματα απο την αρχη μεχρι το τελος κι επειτα να συμπεραινεις αν γραφω κι απαντω σε ''ασχετους χρονους''....τα γραπτα μενουν Σταυρο.!!!
Στην παραπανω στιχομυθια βλεπεις πουθενα να βριζω? προκαλω με λογο που απαντα επι ισοις οροις στις προκλησεις του Κωστα και μαλιστα με παρομοιες λεξεις!!!!!!! Ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ το ειδες τοτε.......;) αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια!!

ortho
24-11-2013, 23:08
Έ όχι και ξαφνικά....,

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι κάποιοι με έχουν βάλει να γράψω....:rolleyes:

Δεν υποστηρίζω τίποτε Σταύρο, σκέψεις εύλογες κάνω....



αν δεν είναι ξαφνικά, σημαίνει ότι τα μάζευες, πράγμα ακόμη χειρότερο και τα έβγαλες σε λάθος χρόνο. Ευτυχώς προσπαθείς να τα μαζέψεις λίγο στο τελευταίο ποστ σου.


Οσο για το Γιώργο και τον κάθε Γιώργο που είναι φίλος σου δεν τον τσιγκλάς γνωρίζοντας ότι θα αντιδράσει. Εκτός αν οι φιλίες είναι συγκυριακές.....

frits
24-11-2013, 23:22
Δεν υποστηρίζω τίποτε Σταύρο, σκέψεις εύλογες κάνω....

αν δεν είναι ξαφνικά, σημαίνει ότι τα μάζευες, πράγμα ακόμη χειρότερο και τα έβγαλες σε λάθος χρόνο. Ευτυχώς προσπαθείς να τα μαζέψεις λίγο στο τελευταίο ποστ σου.


Οσο για το Γιώργο και τον κάθε Γιώργο που είναι φίλος σου δεν τον τσιγκλάς γνωρίζοντας ότι θα αντιδράσει. Εκτός αν οι φιλίες είναι συγκυριακές.....

Μονά ζυγά δικά σου Γιάννη...:)

Δεν μαζεύω τίποτα, το παραπάνω το λέω εδώ και χρόνια, Τζέκυλ & Χάϊντ, :cool:

Την τελευταία παράγραφο καλά είναι να την διαβάσει και ο Γιώργος, ας σκεφτεί σε πόσους φίλους του έχει επιτεθεί προσπαθώντας να υπερασπίσει τις "ιδέες του" και μετά το συζητάμε.

Αλλά ξέχασα πάντα τον προκαλούν πρώτοι....

ortho
24-11-2013, 23:32
Μονά ζυγά δικά σου Γιάννη...:)

Δεν μαζεύω τίποτα, το παραπάνω το λέω εδώ και χρόνια, Τζέκυλ & Χάϊντ, :cool:

Την τελευταία παράγραφο καλά είναι να την διαβάσει και ο Γιώργος, ας σκεφτεί σε πόσους φίλους του έχει επιτεθεί προσπαθώντας να υπερασπίσει τις "ιδέες του" και μετά το συζητάμε.

Αλλά ξέχασα πάντα τον προκαλούν πρώτοι....


Σταύρο δε σου φαίνεται παράξενο ότι όλη η φασαρία κατά του Γιώργου έγινε για αυτά που έγραψε για τον Κώστα, κι ενώ εκείνος έχει παρακολουθήσει τη συζήτηση δε γράφει ως άμεσα "θιγόμενος";

Ισως έχεις δίκιο φίλε μου, μονά ζυγά δικά μου.;):)

frits
24-11-2013, 23:45
Σταύρο δε σου φαίνεται παράξενο ότι όλη η φασαρία κατά του Γιώργου έγινε για αυτά που έγραψε για τον Κώστα, κι ενώ εκείνος έχει παρακολουθήσει τη συζήτηση δε γράφει ως άμεσα "θιγόμενος";

Ισως έχεις δίκιο φίλε μου, μονά ζυγά δικά μου.;):)

Λάθος το θέμα το ξαναάνοιξε ο ίδιος όταν το χρησιμοποίησε για να με κατηγόρησει ότι δεν κρατάω ίσιες αποστάσεις. Κάνοντας μάλιστα χωρίς λόγο εκ νέου επίθεση στον "θιγόμενο" ο οποίος έχει σταματήσει να ασχολείται.

Αυτό έβγαλε εκτός ευατού και τον Χάρη.

Ξαναδιάβασε τα ποστ από την αρχή...

tsompanis
25-11-2013, 00:00
13 παρακολουθούν το θέμα...μεσημεριανό το καταντήσατε!:D έχει κόσμο το μαγαζί,βασίλη μιας και σε είδα μέσα στρώσε τα καλά τα τραπεζομάντιλα,αυτά με το μπλε σεμέ :sm7:

vpentza
25-11-2013, 00:13
Αφού με εγκαλεί ο υπερπολύτεκνος πατέρας εκ της ΒΔ Ελλάδος ας πώ και εγώ το τί εισπράττω από αυτά που διαβάζω.....

Ο fishf1nder33 δεν μπορούσε να το πει καλύτερα......ταιριάζει σε πάρα πολλούς στρούχτουρες ανεξαρτήτου χρώματος...
"...,μην μπερδεύεσαι αμολώντας κομήτες γιατί θα επιστρέψουν και όχι με πιάνο
και γαλλικά αλλά με ανάλογο ύφος και "γαλλικά" ..."

Όστις δεν αντέχει τα καυτερά ας γυρίσει στα επίσημα θεωρεία, στις μόνιμα ανάλατες συνταγές που εξασφαλίζουν μεν μακροβιότητα χωρίς ενδιαφέρον δε......

Οι τιμητές του "τάξις και ηθική" ας περιορίσουν τις νουθεσίες τους εις τα του σαλονιού και ουχί επί του παρόντος λιμανιού....... Οι πέριξ του λιμανιού, ας αφεθούν όπως λύσουν τα θέματά τους με τον γνωστό ωμό τρόπο τους......
Τώρα που το ρημαδο-link έκανε τον κύκλο του στο κεντρικό banner, τώρα είναι η ώρα να κάνουμε αυτό που μας όρισαν, εξοβελίζοντάς μας στα απύθμενα βάθη......να καταδείξουμε το τί μας χωρίζει από τους καλούς και χαμογελαστούς μοτοσυκλετιστές του αφρού...
Προβλέπω ότι θα αποδειχθεί ότι τα κριτήρια του "διαχωρισμού" έχουν τεθεί από τον αφρό....να θυμήσω όμως ότι τη κακαβιά τη ξαφρίζουν γιατί το "καλό" είναι μόνον στον πάτο...:rolleyes:

ortho
25-11-2013, 00:35
Λάθος το θέμα το ξαναάνοιξε ο ίδιος όταν το χρησιμοποίησε για να με κατηγόρησει ότι δεν κρατάω ίσιες αποστάσεις. Κάνοντας μάλιστα χωρίς λόγο εκ νέου επίθεση στον "θιγόμενο" ο οποίος έχει σταματήσει να ασχολείται.

Αυτό έβγαλε εκτός ευατού και τον Χάρη.

Ξαναδιάβασε τα ποστ από την αρχή...


Ωπα, μην ξαναβάζεις το Χάρη στο "παιχνίδι", μην το πάρουμε από την αρχή.Στα δικά σου και του Γιώργου δεν παίρνω θέση, καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.
Ο θιγόμενος δεν έχει σταματήσει καθόλου να ασχολείται από τη στιγμή που είναι εδώ και παρακολουθεί τι λέμε. Χρησιμοποιεί άλλο βήμα, πιό πριβέ, όπως κι άλλοι διαμαρτυρόμενοι για την ποιότητα του φόρουμ ;)

Δεν κοιμόμαστε όρθιοι Σταύρο, ούτε γεννηθήκαμε χθες, το ότι δεν το ανοίγουμε το ρημάδι δε σημαίνει ότι δεν ξέρουμε τι γίνεται.


Η ουσία είναι άλλη, αν δεχτούμε ότι το πρόβλημα στο φόρουμ το δημιουργούσαν τα πολιτικά θέματα. Δημιουργήθηκε αυτή η ενότητα για όσους θέλουμε να συζητάμε κι αυτά τα θέματα. Κάνε μιά βόλτα σε όλα τα θέματα κι αν βρεις κάπου να ξέφυγε το πράγμα, θα το βουλώσω.
Και ξαφνικά αυτό το χθεσινό.....

Κάποιος έχει μακρύ χέρι.....

Carduelis
25-11-2013, 22:27
http://www.gsforum.gr/attachment.php?attachmentid=21144&stc=1&d=1385407585

yannis
26-11-2013, 17:09
:ye02::ye02:

Έτσι ακριβώς είναι!!!!!!

Όμως το θέμα, στο οποίο ο αγαπητός Γιώργος ποιεί την νήσσα, είναι: "Τι σημαίνει για τον καθένα αριστερά" και δεξιά αντίστοιχα!!
Άντε ας ανοίξουμε νέο θέμα...
Μην γίνετε μόνο αυστηροί στον χρόνο των απαντήσεων, γιατί έχουμε και επαγγελματικές υποχρεώσεις!!!

GeorgeP
26-11-2013, 17:37
:ye02::ye02:

Έτσι ακριβώς είναι!!!!!!

Όμως το θέμα, στο οποίο ο αγαπητός Γιώργος ποιεί την νήσσα, είναι: "Τι σημαίνει για τον καθένα αριστερά" και δεξιά αντίστοιχα!!
Άντε ας ανοίξουμε νέο θέμα...
Μην γίνετε μόνο αυστηροί στον χρόνο των απαντήσεων, γιατί έχουμε και επαγγελματικές υποχρεώσεις!!!

Αααααααα....μεγαλο θεμα............
Παντως ο ΣΥΡΙΖΑ αριστερα ΔΕΝ ειναι........συμφωνα με την κατα Μαρξ θεωρια.
Οπως και το ΠΑΣΟΚ σοσιαλιστικο ουδεποτε ηταν......τουλαχιστον οχι συμφωνα με τη παράταξη των Ιακωβίνων (βλ. Γαλλικη επανασταση), και από τον «ουτοπισμό» του Ανρί ντε Σαιν-Σιμόν.

Βεβαια σαν οροι σοσιαλισμος και αριστερα συνδεονται στενοτατα με πρωτο βαθμο συγγενειας........

Το πως αντιλαμβανεται ο καθενας μας τους ορους αυτους ειναι αντικειμενο μελετης απο ειδικους επιστημονες............

Μια γρηγορη ομως αναγνωση των πεπραγμενων του παρελθοντος λεει οτι, επειδη αυτοι οι οροι εμπεριεχουν γνωρισματα οπως την κατάργηση της ατομικής ιδιοκτησίας στα μέσα παραγωγής (χωραφια, εργοστάσια, επιχειρήσεις) και τη δημιουργία νέων συλλογικών σχέσεων παραγωγής, διανομής των προϊόντων και κατανομής του κοινωνικού πλούτου που θα εξυπηρετούν τις ανάγκες του κοινωνικού συνόλου κ.α. ομορφα χρησιμοποιουνται απο τους εκφραστες των σχετικων πολιτικων παραταξεων στην ελλαδα για αποκλειστικα και μονον δικο τους οφελος (και των γυρω υπο αυτων) πετωντας ενα αρκετα μεγαλο ξεροκομματου και στους υπηκοους με σκοπο την διατηρηση των κεκτημενων μεσω συνεχομενων επανεκλογων. Παραλληλα κτιζουν μια ασπιδα προστασιας των ιδιων και της πολιτικης τους ουτως ωστε να μην μπορει κανεις ευκολα να διεισδυσει........βλ. συγχρονοι Ελληνες Συνδικαλιστες)

Αυτη ομως δεν ειναι Αριστερα, ειναι η κατα το δοκουν παρερμηνεια της αριστερης ιδεολογιας του καθε τυχαρπαστου πολιτικολαγνου τεμπελη.......
Ειναι επισης η κατα το δοκουν παρερμηνεια της αριστερης ιδεολογιας του καθε τυχαρπαστου κοινου θνητου τεμπελη πολιτη που νομιζει (διοτι ετσι θελει να πιστευει) οτι η Αριστερα καθε αυτη ¨η με σοσιαλιστικο μανδυα θα τον κανει πλουσιο στον καναπε που καθεται χωρις να δουλευει........
Τετοιες αντιληψεις μονον κακο μπορουν να κανουν οπως κι εκανε οπουδηποτε κι αν εφαρμοστηκε.


στο επομενο μαθημα:
''ο λαος δεν ξεχνα τι σημαινει Δεξια''!!'' ;):)

yannis
26-11-2013, 17:40
Ωραία!!!!:)
Τώρα χτένισε τα λίγο και γράφτα στο άλλο θέμα...:D

GeorgeP
26-11-2013, 17:59
Ωραία!!!!:)
Τώρα χτένισε τα λίγο και γράφτα στο άλλο θέμα...:D

τα εβαλα ως εχουν....δεν δεχομαι λογοκρισιες τυπου κτενισματος, περμαναντ και κουπ!!!!:p:lo20:

ortho
26-11-2013, 18:31
τα εβαλα ως εχουν....δεν δεχομαι λογοκρισιες τυπου κτενισματος, περμαναντ και κουπ!!!!:p:lo20:


Ενα κουρεμματάκι ίσως που είναι και της μόδας;!:ha16::ha16::ha16:


απ'ότι έχει πάρει το αυτί μου ο Μαρξ μάλλον για τον καπιταλισμό μίλησε......

για να μην παρέμβει ο Γιάννης, θα πάω στο άλλο θέμα...:D