PDA

View Full Version : Γάζωσαν αλλοδαπό με καλάσνικοφ στα Εξάρχεια - αιματηρό περισ


ortho
24-11-2013, 23:42
Ενας αλλοδαπός πέθανε το βράδυ της Κυριακής σε αιματηρό περιστατικό με πυροβολισμούς στα Εξάρχεια. Η ΕΛ.ΑΣ. αποδίδει το περιστατικό στο κοινό ποινικό έγκλημα. Το θύμα δέχτηκε πυρά από καλάσνικοφ και έφερε έξι με επτά τραύματα. Στην κατοχή του βρέθηκε ένα πιστόλι.

Νωρίτερα, αυτόπτες μάρτυρες έκαναν λόγο για έναν άγνωστο άνδρα, ο οποίος οπλισμένος με καλάσνικοφ άνοιξε πυρ κατά ομάδας 4 - 5 ατόμων στη διασταύρωση των οδών Κωλέττη και Θεμιστοκλέους.

Σύμφωνα με τις μαρτυρίες, ο άνδρας με το καλάσνικοφ εμφανίστηκε στην πλατεία Εξαρχείων και φάνηκε να αναζητά κάποιους.

Οταν εντόπισε την ομάδα των 4 - 5 ατόμων τους κυνήγησε και εν συνεχεία ακούστηκαν οι πυροβολισμοί.

Σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά οι Αρχές καταλήγουν στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για ξεκαθάρισμα λογαριασμών.


Γάζωσαν αλλοδαπό με καλάσνικοφ στα Εξάρχεια - αιματηρό περιστατικό με έναν νεκρό - Ελλάδα - Επικαιρότητα - Τα Νέα Οnline (http://www.tanea.gr/news/greece/article/5057025/pyra-apo-kalasnikof-sta-eksarxeia-enas-traymatias/)


Εμένα πάντως δε μου αρέσει......άλλα μέσα αναφέρουν ότι ο νεκρός ήταν επίσης οπλισμένος, άλλα ότι υπήρχε και δεύτερος δράστης που μαχαίρωσε πισώπλατα τον ήδη βαριά τραυματία Αλβανό.

Και μόνο το γεγονός ότι πλέον βγαίνουν τόσο βαριά όπλα είναι αρρωστημένη κατάσταση και πραγματικά εύχομαι να είναι του ποινικού δικαίου.

f1shf1nder33
25-11-2013, 00:09
Εμένα δεν μου αρέσει γενικώς!!!


Ν. Δένδιας: Ανοικτό το ενδεχόμενο νέου τρομοκρατικού χτυπήματος
Ο στόχος «θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε»

Ν. Δένδιας: Ανοικτό το ενδεχόμενο νέου τρομοκρατικού χτυπήματος | Πολιτική | naftemporiki.gr (http://www.naftemporiki.gr/story/733639)

Αυτό χθές.Εξάρχεια,νέο τρομοκρατικό χτύπημα,προφητική δήλωση

μου κάνει!!!

Μπορεί να'ναι και τυχαίο βέβαια!!!Μάλλον τυχαίο είναι!!!

frits
25-11-2013, 00:13
Μιλάμε για την πιο γκετοποιημένη περιοχή της Αθήνας, με ανύπαρκτη αστυνόμευση, όλοι οι αποφοιτήσαντες τον Κορυδαλλό εκεί είναι μέρα-νύχτα.

ortho
25-11-2013, 00:19
Το θέμα είναι πως δεν είναι μόνο ποινικοί εκεί.

vpentza
25-11-2013, 00:40
Όταν μιλάμε για "κοινό έγκλημα" σίγουρα δεν μιλάμε για χρήση Καλάσνικοφ.....όχι ότι είναι δύσκολο να βρεις και να αγοράσεις ένα τέτοιο (περισσότερο δύσκολη είναι η εύρεση των αντίστοιχων πυρομαχικών) αλλά θέλει αρκετό θράσσος να πυροβολήσεις μες τη πόλη με "πολεμικό"......
Εμένα με παραπέμπει σε ξεκαθάρισμα λογ/σμών που σχετίζονται με έλεγχο περιοχών επιρροής από ανθρώπους που έχουν χρησιμοποιήσει αυτά τα όπλα παλαιότερα για να υπερασπίσουν τη ζωή τους σε συνθήκες εμφυλίου :rolleyes:

ortho
25-11-2013, 00:49
Όταν μιλάμε για "κοινό έγκλημα" σίγουρα δεν μιλάμε για χρήση Καλάσνικοφ.....όχι ότι είναι δύσκολο να βρεις και να αγοράσεις ένα τέτοιο (περισσότερο δύσκολη είναι η εύρεση των αντίστοιχων πυρομαχικών) αλλά θέλει αρκετό θράσσος να πυροβολήσεις μες τη πόλη με "πολεμικό"......
Εμένα με παραπέμπει σε ξεκαθάρισμα λογ/σμών που σχετίζονται με έλεγχο περιοχών επιρροής από ανθρώπους που έχουν χρησιμοποιήσει αυτά τα όπλα παλαιότερα για να υπερασπίσουν τη ζωή τους σε συνθήκες εμφυλίου :rolleyes:


Μπορεί να έχει να κάνει και με αγοραπωλησίες οπλισμού.......
περίεργοι και πονηροί καιροί!

vpentza
25-11-2013, 00:53
Σε κυνηγάω από thread σε thread.....:D

Μπορεί να είναι τα πάντα, η αστυνομία που έχει τα στοιχεία μπορεί να το βαφτίσει κατά πως τη βολεύει αυτή την εποχή.....δεν είναι η πρώτη φορά άλλωστε :rolleyes:

AKIS_21
25-11-2013, 11:04
:sm7::lo19:μου αρέσει που πιάσατε την ουσία της υπόθεσης.
Πουαρό μου εσείς

ortho
25-11-2013, 16:02
Απαγορεύονται οι εικασίες Ακη; Η το να συζητήσουμε; Και ποιός λέει ότι έχουμε δίκιο ή άδικο; Κουβέντα κάνουμε φίλε μου....

AKIS_21
25-11-2013, 19:53
Βρε Γιάννη μη βγάζουμε και είδηση απο έγκλημα του κοινού ποινικού οσο κι αν θέλουν κάποιοι τα αποβράσματα εχουν σημείο συνάντησης .
Η δολοφονια έγινε με καλασνικοφ δηλαδη το όπλο των αριστερών ...τι ειναι δηλαδη ο φόνος πολιτικός?

ortho
25-11-2013, 22:56
Δεν αποκλείεται, ούτως ή άλλως πλέον τρομοκρατία και κοινό ποινικό δίκαιο διαπλέκονται... θα δούμε!