PDA

View Full Version : Επεισόδια στην Πάτρα λόγω... Κούγια


BATIGOL
08-01-2009, 02:49
http://www.zougla.gr/news/data/upimages/image.php?image=kougias2343456356.jpg&width=490


Σοβαρά επεισόδια σημειώθηκαν στο «Παμπελοποννησιακό Εθνικό Στάδιο Πατρών» στην αναμέτρηση της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Αίαντα Σαλαμίνας.
Συγκεκριμένα, οι οργανωμένοι οπαδοί της Παναχαϊκής, που αντιδρούν στην ανάληψη της αντιπροεδρίας της ομάδας από το γνωστό ποινικολόγο, έβριζαν από την αρχή του αγώνα. Οι αντιδράσεις των φίλων της ομάδας της Πάτρας κλιμακώθηκαν, όταν ο Αίαντας στο 85ο λεπτό πέτυχε το 0-1.
Τότε, οι σωματοφύλακες του Αλέξη Κούγια πέταξαν σιδερένιες καρέκλες εναντίον των οπαδών της Παναχαϊκής, με αποτέλεσμα οι τελευταίοι να συγκρουστούν με ομοϊδεάτες τους, που υποστηρίζουν το νυν αντιπρόεδρο της ομάδας, ενώ στον καυγά… μπλέχτηκαν και φίλοι της Σαλαμίνας, που παρακολουθούσαν τον αγώνα από τα επίσημα του σταδίου.
Αποτέλεσμα ήταν να επικρατήσει χάος στις εξέδρες και να τραυματιστούν ελαφρά αρκετοί οπαδοί.
Ο Αλέξης Κούγιας δήλωσε για τα επεισόδια στον ΣΠΟΡ FM Πάτρας:
«Με ενοχλεί που έρχονται 15 πρεζάκια στο γήπεδο και δημιουργούν αυτή την ατμόσφαιρα. Μάλιστα, με πληροφόρησαν κάποιοι σοβαροί κύριοι ότι επικεφαλής τους είναι ένας κ. Τσουκαλάς. Όλοι αυτοί δημιουργούν πρόβλημα σε εμένα και τον Μακρή. Τους φωτογραφίσαμε από τις κάμερες ασφαλείας. Στο γήπεδο ήταν και ο κ. Κωνσταντινόπουλος (εισαγγελέας). Έρχονται «ποτισμένα» στο γήπεδο. Εγώ ξέρω και βλέπω ποιος έχει πάρει τη δόση του. Eίναι υγεία πάντως, που οι υπόλοιποι τους αποδοκίμασαν.
Εγώ θέλω να έρχονται γονείς, παππούδες και όχι να δηλητηριάζουν κάποιοι την ατμόσφαιρα, εκτονώνοντας τα βίαια ένστικτά τους. Κάποιοι δεν έχουν αντιληφθεί ότι έχω το ποδόσφαιρο για την ψυχική ηρεμία μου, για το ψώνιο μου. Αυτό το άρρωστο κλίμα, πρέπει να το γιατρέψουμε».

BATIGOL
08-01-2009, 02:52
Πως γινεται οπου παει αυτος ο ανθρωπος να δημιουργουνται συνεχεια επεισοδια..........ΝεύραΝεύρα
Να σας πω την αληθεια δεν μου ειναι και ιδιαιτερα συμπαθης:hmmm:

Ειναι αρκετα εριστικοςΝεύραΝεύρα

droggitiszak
08-01-2009, 11:24
...δεν νομίζω να επιδιώκει να είναι συμπαθής...

Arkas
08-01-2009, 14:28
Από ότι φαίνεται φίλε Γιώργο (BATIGOL) έχεις με το post σου αναδημοσιεύσει μια είδηση από κάποιο ενημερωτικό μέσο.
Προκειμένου να αποφευχθούν δυσάρεστες εκπλήξεις στο forum και τους διαχειριστές του θα σε παρακαλούσα όταν αναδημοσιεύσεις κάτι παρόμοιο στο μέλλον, να αναφέρεις και την πηγή του.
Φιλικά,
Δημήτρης.

BATIGOL
08-01-2009, 21:06
Εχεις δικιο Δημητρη.;)

Σε καποιο blog το διαβασα.....αλλα σε ποιο???:oοοοoh:

syan
09-01-2009, 01:22
Από ότι φαίνεται φίλε Γιώργο (BATIGOL) έχεις με το post σου αναδημοσιεύσει μια είδηση από κάποιο ενημερωτικό μέσο.
Προκειμένου να αποφευχθούν δυσάρεστες εκπλήξεις στο forum και τους διαχειριστές του θα σε παρακαλούσα όταν αναδημοσιεύσεις κάτι παρόμοιο στο μέλλον, να αναφέρεις και την πηγή του.
Φιλικά,
Δημήτρης.
Συμφωνώ απόλυτα και παρακαλώ όλους μας στις αναδημοσιεύσεις να αναγράφουμε αναγκαστικά τίς πηγές πρός αποφυγήν διαγραφής μηνυμάτων.

pho.juggler
25-01-2009, 19:33
Αν γινόταν διαγονισμός για τους ποιο β.... ανθρώπους ο Κούγιας,ακόμα και εκέι,τελευτέος θα ερχόταν.Στα κανάλια θα δήλονε πως η προσπάθεια μετράει!!!!!!

arisxios
25-01-2009, 23:40
Συμφωνώ απόλυτα και παρακαλώ όλους μας στις αναδημοσιεύσεις να αναγράφουμε αναγκαστικά τίς πηγές πρός αποφυγήν διαγραφής μηνυμάτων.


Συμφωνώ και εγώ με των προλαλήσαντα και θα πρότεινα το θέμα να σταματήσει εδώ

Arkas
26-01-2009, 13:02
Συμφωνώ και εγώ με των προλαλήσαντα και θα πρότεινα το θέμα να σταματήσει εδώ




.................Στα κανάλια θα δήλωνε πως η προσπάθεια μετράει!!!!!!

Συμφωνώ απολύτως με τον Άρη.

Πάντως Φοίβο, με το τελευταίο....έγραψες!!!