PDA

View Full Version : Πολλαπλασιαστης R1200GS και πιθανο μελλοντικο προβλημα!!!


BOXER
04-08-2009, 00:52
Πρωτα απο ολα χαιρετω ολα τα μελη αυτου του Forum :) και στην συνεχεια σας αναφερω το πιθανο μου προβλημα και αν μπορει καποιος να βοηθησει ειναι ευπροσδεκτος!
Εδω και περιπου 10 μερες οταν εκκινω την μηχανη, τα πρωτα 10-15 δευτερολεπτα (*και μονο οταν ειναι κρυα η μηχανη*) στο ρελαντι της, κανει σαν να ψυχοραγει!!! σαν καποιος κυλινδρος να υπολειτουργει!
Υπεθεσα οτι ειναι τα μπουζι (και ας ειχαν δουλεψει περιπου 5.000χλμ- δηλαδη σχεδον καινουργια) και τα αλλαξα παλι με καινουργια, ομως το "θεμα" παρεμεινε!! :(
Προχωρησα ακομα και στην αντικατασταση μπαταριας (μηπως οφειλονταν εκει το προβλημα- γιατι πολλες ψιλοπ@.....ριες (ψιλοπ@.....ριες) ξεκινουν απο εκει), ομως μια απο τα ιδια......... :( :(!!!
Σε τηλ επικοινωνια με τον γερακα οταν τους περιεγραψα το προβλημα μου ειπαν οτι μαλλον πλησιαζει η ωρα του ενος πολλαπλασιαστη (του ειπα να την παω την μηχανη να την βαλουμε και στον εγκεφαλο μηπως και δειξει κατι, αλλα λογο αρκετης δουλειας στο μαγαζι, απλα δεν γινοταν, τουλαχιστον αμεσα!). Και ετσι, ερωτω τα εξης:
-Σε ποιο σημειο της μηχανης εδραζονται οι πολλαπλασιαστες;
-Ειναι ευκολη η προσβαση/αντικατασταση αυτων;
-Πως καταλαβαινουμε ποιος απο τους δυο φταιει;
Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

gb1200
04-08-2009, 01:12
Τον καταλαβαίνεις ξεκουμπονοντασ τον.
Πόσα χιλιόμετρα έχεις;;;;;
Στη θέση σου δεν θάκανα δοκιμές.
Εξουσιοδοτημένο κατευθίαν.Χωρίς ραντεβού :hmmm:

george81
04-08-2009, 01:27
Πρωτα απο ολα χαιρετω ολα τα μελη αυτου του Forum :) και στην συνεχεια σας αναφερω το πιθανο μου προβλημα και αν μπορει καποιος να βοηθησει ειναι ευπροσδεκτος!
Εδω και περιπου 10 μερες οταν εκκινω την μηχανη, τα πρωτα 10-15 δευτερολεπτα (*και μονο οταν ειναι κρυα η μηχανη*) στο ρελαντι της, κανει σαν να ψυχοραγει!!! σαν καποιος κυλινδρος να υπολειτουργει!
Υπεθεσα οτι ειναι τα μπουζι (και ας ειχαν δουλεψει περιπου 5.000χλμ- δηλαδη σχεδον καινουργια) και τα αλλαξα παλι με καινουργια, ομως το "θεμα" παρεμεινε!! :(
Προχωρησα ακομα και στην αντικατασταση μπαταριας (μηπως οφειλονταν εκει το προβλημα- γιατι πολλες ψιλοπ@.....ριες ξεκινουν απο εκει), ομως μια απο τα ιδια......... :( :(!!!
Σε τηλ επικοινωνια με τον γερακα οταν τους περιεγραψα το προβλημα μου ειπαν οτι μαλλον πλησιαζει η ωρα του ενος πολλαπλασιαστη (του ειπα να την παω την μηχανη να την βαλουμε και στον εγκεφαλο μηπως και δειξει κατι, αλλα λογο αρκετης δουλειας στο μαγαζι, απλα δεν γινοταν, τουλαχιστον αμεσα!). Και ετσι, ερωτω τα εξης:
-Σε ποιο σημειο της μηχανης εδραζονται οι πολλαπλασιαστες;
-Ειναι ευκολη η προσβαση/αντικατασταση αυτων;
-Πως καταλαβαινουμε ποιος απο τους δυο φταιει;
Σας ευχαριστω προκαταβολικα!


νικο καλησπερα, οι πολλαπλασιαστες στη μηχανη σου ειναι μεσα στις μπουζοπιπες (κεντρικη και δευτερευουσα). τωρα για το ποιος απο τους δυο φταιει, πρεπει να μπει στο διαγνωστικο. θα μπορουσαμε να το κοιταξουμε στο δικο μου διαγνωστικο, αλλα δυστυχως το εχω αφησει μαζι με τη μηχανη στη Δραμα. κανε μια ερωτηση το πρωι στο motion'n style στη Μεσογειων τηλ 210-6855441

BOXER
04-08-2009, 01:36
Τον καταλαβαίνεις ξεκουμπονοντασ τον.
Πόσα χιλιόμετρα έχεις;;;;;
Στη θέση σου δεν θάκανα δοκιμές.
Εξουσιοδοτημένο κατευθίαν.Χωρίς ραντεβού :hmmm:
-Εχω 36.000χλμ και κατι ψιλα....
(Παντα στην αρχη ειμαι ευγενικο... παιδι :D, μετα ομως στο δευτερο τηλ, αν δεν παιζει παλι ραντεβου, τοτε ναι, μπαινω στο εξουσιοδοτημενο μαζι με την μηχανη,αγκαλια!!!!!!!!!!!!!!!!)
Για να τον ξεκουμπωσω ομως, πρεπει πρωτα να ξερω που ειναι :(, και εγω δεν ξερω.... :Απορία:!!!!

BOXER
04-08-2009, 02:02
νικο καλησπερα, οι πολλαπλασιαστες στη μηχανη σου ειναι μεσα στις μπουζοπιπες (κεντρικη και δευτερευουσα). τωρα για το ποιος απο τους δυο φταιει, πρεπει να μπει στο διαγνωστικο. θα μπορουσαμε να το κοιταξουμε στο δικο μου διαγνωστικο, αλλα δυστυχως το εχω αφησει μαζι με τη μηχανη στη Δραμα. κανε μια ερωτηση το πρωι στο motion'n style στη Μεσογειων τηλ 210-6855441
Καλησπερα Γιωργο
Μας εχει κανει μεγαλη "ζημια" :D:D:D το γεγονος που εχεις την μηχανη σου ακομα στην Δραμα!! Ομως το καλο πραγμα αργει να γινει, και σιγουρα θα βγει καλο :) γιατι το εχεις!
Τωρα οσο αφορα τις "μπουζοπιπες" ενα εχω να πω:
Βρε που τις εχωσαν εκει μεσα τα παλιοπαιδα οι Γερμανοι :sm1:; Τοσο δυσκολη η προσβαση σε αυτες πια;;;:sm7:
Αυριο που θα πιουμε το καφεδακι μας θα σου και για την επομενη εξορμηση με τον αδελφο μου που ετοιμαζεται στο βουνο Ιτη αυτη τη φορα,100 χλμ χωμα περιπου, συμφωνα με τον αναβαση.
Παμε Δραμα να τελειωσουμε την μηχανη σου, ειναι must να ερθεις!

george81
04-08-2009, 02:17
πολυ ευκολη η προσβαση στις μπουζοπιπες νικο! θα τα πουμε και αυριο, απλα να ξερεις οτι τις εβγαλες οταν αλλαξες τα μπουζι! βεβαια δε ξερω αν βγαζοντας τις θα φανει κατι...οσο για τη δικη μου μου μηχανη, σε μια βδομαδα που θα ανεβω πανω, ισως να τη φερω εστω και χωρις abs :yz οταν ομως ακουω για χωμα και βουνα ζηλευω!!!!:sm8:

BOXER
04-08-2009, 03:06
πολυ ευκολη η προσβαση στις μπουζοπιπες νικο! θα τα πουμε και αυριο, απλα να ξερεις οτι τις εβγαλες οταν αλλαξες τα μπουζι! βεβαια δε ξερω αν βγαζοντας τις θα φανει κατι...οσο για τη δικη μου μου μηχανη, σε μια βδομαδα που θα ανεβω πανω, ισως να τη φερω εστω και χωρις abs :yz οταν ομως ακουω για χωμα και βουνα ζηλευω!!!!:sm8:
Και ερχομαι να συμπληρωσω: "Πολυ ευκολη η προσβαση ΚΑΙ στους πολλαπλασιαστες" :D:D:D . Οπως λενε αρκετοι συμφορουμιτες, οτι εχεις τα παντα σχεδον μπροστα σου σε αυτες τις μηχανες, σαν μηχανικος που ειμαι (και οχι ηλεκτρολογος...Νεύρα!!!) συμφωνω και επαυξανω τα μεγιστα. Πολυ απλη στο λυσε δεσε ΠΑΝΤΟΥ,:):):)!!!!
Η εξορμηση Γιωργο ειναι να γινει το πολυ μεχρι το τελος Αυγουστου. Δηλαδη παιζει απο αυτο το Σ/Κ η καποιο αλλο αυτου του μηνα. Ειδωμεν!!!!!
Και χωρις ΑΒS μια χαρα παει το εργαλειο στο χωμα (εγω παντως το προτιμω με ΑΒS ανεξαρτητα απο την "ποιοτητα" της χωματινης ), να το φερεις οπωσδηποτε!

nek21
04-08-2009, 11:02
γνωμη μου πρωτα απ ολα να συμβουλευτεις τον γιατρο(fast and furious).καλα ξεμπερδεματα.

loulou1100gs
04-08-2009, 11:14
Δυστυχώς, σύνηθες πρόβλημα σε όλα τα 1,2 και κυρίως στα χρυσοπληρωμένα GSA...Δεν έχω να κάνω σχόλιο πέρα από το να σε προτρέψω να εκμεταλλευτείς στο έπακρο κάθε δυνατότητα που σου παρέχει η εργοστασιακή εγγύηση.Κρίμα...:( Θαρρώ πώς η εταιρία έβγαλε το τελευταίο της απροβλημάτιστο μοντέλο με την τελευταία σειρά των 1150 Adv.Κρίμα, πραγματικά κρίμα ΝεύραΝεύρα

NLS
04-08-2009, 12:37
geoooooorgeeee!

GeorgeP
04-08-2009, 12:40
geoooooorgeeee!
τι να πω εγω? (αν εννοεις εμένα!!):)

NLS
04-08-2009, 13:41
εσένα

ε βρες κάτι

στο πιάτο στο δίνουμε πια

;)

ntinopoulos
04-08-2009, 13:46
εσένα

ε βρες κάτι

στο πιάτο στο δίνουμε πια

;)
περιμενε λιγο ντε!
ψαχνει στις ανακλησεις!:sm7:

GeorgeP
04-08-2009, 14:02
εσένα

ε βρες κάτι

στο πιάτο στο δίνουμε πια

;)
εγω δεν εχω να ψαξω να βρω τιποτε!!! εδω μεσα ειναι γραμμενα ολα απο ιδίους ιδιοκτητες!!! Εγω τι να ψαξω και τι να βρω?;)

GeorgeP
04-08-2009, 14:06
περιμενε λιγο ντε!
ψαχνει στις ανακλησεις!:sm7:
ανακλησεις? ποιες ανακλησεις υπαρχουν γαι πολλαπλασιαστες? καμια!!!! Αλλα να που συμβαινει ΚΑΙ αυτό!!! Αντε να δουμε και τι άλλο!!:sm7:

Τωρα για να λεω και του καισαρος των καισαρι δεν νομιζω να ειναι φταιξιμο πολλαπλασιαστων το συγκεκριμενο συμπτωμα!!!! Μάλλον περι προβληματος στην βαλβιδα IACV (αν εχει αυτοματο τσοκ, δεν θυμαμαι απο το δικό μου τότε) και του αισθητηρα ''λ'' μου ακουγεται κι οχι πολλαπλασιαστων!! Αλλα και πάλι αν ητν ''λ'' θα ειχε κι αλλα συμπτωματα, αν ηταν η IACV δεν θα το εκανε για 10-15 δευτ. αλλα μεχρι να ζεσταθει καλα ο κινητηρας!! Αλλα, αισθητηρες ειναι ποτε δεν ξερεις πως θα συμπεριφερθουνε σε ενδεχομενη βλαβη τους!!!

BOXER
04-08-2009, 23:53
ανακλησεις? ποιες ανακλησεις υπαρχουν γαι πολλαπλασιαστες? καμια!!!! Αλλα να που συμβαινει ΚΑΙ αυτό!!! Αντε να δουμε και τι άλλο!!:sm7:

Τωρα για να λεω και του καισαρος των καισαρι δεν νομιζω να ειναι φταιξιμο πολλαπλασιαστων το συγκεκριμενο συμπτωμα!!!! Μάλλον περι προβληματος στην βαλβιδα IACV (αν εχει αυτοματο τσοκ, δεν θυμαμαι απο το δικό μου τότε) και του αισθητηρα ''λ'' μου ακουγεται κι οχι πολλαπλασιαστων!! Αλλα και πάλι αν ητν ''λ'' θα ειχε κι αλλα συμπτωματα, αν ηταν η IACV δεν θα το εκανε για 10-15 δευτ. αλλα μεχρι να ζεσταθει καλα ο κινητηρας!! Αλλα, αισθητηρες ειναι ποτε δεν ξερεις πως θα συμπεριφερθουνε σε ενδεχομενη βλαβη τους!!!

Eγω ασχετα με το τι μου ειπαν απο το τηλ. δεν νομιζω οτι φταινε οι πολλαπλασιαστες. Αυτο ηταν μια "διαγνωση" μεσω τηλεφωνου που ουτε ως προχειρη μπορει να την χαρακτηρισει καποιος (ειναι λιγο νωρις να την χρεωθει η BMW, τουλαχιστον οχι ακομα)!!! Οπως πολυ σωστα δεν νομιζω να φταιει και ο αισθητηρας λ. Αυριο θα την βαλω στον εγκεφαλο και οτι νεωτερα εχω θα σας ενημερωσω!

GeorgeP
05-08-2009, 10:24
Eγω ασχετα με το τι μου ειπαν απο το τηλ. δεν νομιζω οτι φταινε οι πολλαπλασιαστες. Αυτο ηταν μια "διαγνωση" μεσω τηλεφωνου που ουτε ως προχειρη μπορει να την χαρακτηρισει καποιος (ειναι λιγο νωρις να την χρεωθει η BMW, τουλαχιστον οχι ακομα)!!! Οπως πολυ σωστα δεν νομιζω να φταιει και ο αισθητηρας λ. Αυριο θα την βαλω στον εγκεφαλο και οτι νεωτερα εχω θα σας ενημερωσω!
Οταν εχεις καποιο νεο πες μας, εμενα με ενδιαφερει κυρίως μηχανολογικώς, διότι οι ψεκασμοι δουλευουν πανω κατω τα ιδια οποταν καλο ειναι να εχω μια ιδέα αν συμβει κατι παρόμοιο στο Βαραντερο!

Αν ο εγκεφαλος δεν δειξει τιποτε εκει θα ψαχτουμε πολυ!!

george81
05-08-2009, 15:25
Eγω ασχετα με το τι μου ειπαν απο το τηλ. δεν νομιζω οτι φταινε οι πολλαπλασιαστες. Αυτο ηταν μια "διαγνωση" μεσω τηλεφωνου που ουτε ως προχειρη μπορει να την χαρακτηρισει καποιος (ειναι λιγο νωρις να την χρεωθει η BMW, τουλαχιστον οχι ακομα)!!! Οπως πολυ σωστα δεν νομιζω να φταιει και ο αισθητηρας λ. Αυριο θα την βαλω στον εγκεφαλο και οτι νεωτερα εχω θα σας ενημερωσω!


νικο καλησπερα, πηγες τελικα στην αντιπροσωπεια σημερα? περιμενουμε την απαντηση σου για το :confused: "προβλημα" της μηχανης.

BOXER
06-08-2009, 03:41
Παιδια, απο γερακα μερια τζιφος με τον εγκεφαλο... Δεν εχουν καθολου χρονο :mad:!!! Πηγα και στη Μεσογειον στο Motion & Style τζιφος και απο εκει... "πολλες μηχανες, χρονος καθολου :mad:!!!! Ομως:
Οσο ημουν στη Μεσογειον και στην "πενταλεπτη" συζητηση (λογο φορτου εργασιας Νεύρα)που ειχα με εναν μαστορα του μαγαζιου, οταν μου ειπε να την βαλω μπροστα για να την δει και να την ακουσει, παρατηρησε κατι που κανω παντα κατα την εκκινηση της μηχανης! Δινω παντα γκαζι!!!
Μου ειπε λοιπον να κοψω αυτην τη συνηθεια γιατι, (συμφωνα με τα λεγομενα του παντα) "μπερδευεται" στιγμιαια ο εγκεφαλος και παιρνει-διαβαζει λαθος δεδομενα!!!!
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ-ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
Επειδη οπως ειχα πει στο πρωτο μου ποστ, οτι δηλαδη το κανει μονο στα πρωτα 10-15 δευτερολεπτα, αυτο που μου ειπε λοιπον μου ακουγεται πολυ λογικο και οντως, ισως να τα παιζουν στιγμιαια οι εντολες του ηλεκτρονικου τσοκ η γενικοτερα του ρελαντι εξ αιτιας του ανοιγματος του γκαζιου που κανω εγω! (ακους georgep- παλι ΜΕΣΑ στην διαγνωση σου σε βλεπω :))
Αυτα ολα ελαβαν χωρα μεχρι τις μεσημεριανες ωρες. Ευκαιρια η μηχανη να κρυωσει τελειως, ειχε μονο το βραδυ οπου και οταν την εβαλα μπροστα (χωρις γκαζι) ηταν μια χαρα! Τωρα περιμενω το πρωι που θα την παρω παλι και θα ειναι τελειως κρυα φυσικα να δω.
Αν υποθεσουμε οτι το "προβλημα" :hmmm: ηταν το ανοιγμα του γκαζιου κατα την εκκινηση, και δεν μου το ξαναπαρουσιασει, κανω την εξης ερωτηση:
Υστερα απο τοσα χρονια "θυμηθηκε" η μηχανη να... αρχισει να μπερδευεται τα πρωτα δευτερολεπτα...:Απορία::Απορία::Απορία:;;;
(περασαν ανεπιστρεπτει τα χρονια που οι μηχανες ειχαν ενα καρμπυρατερ τεσσερα καλωδια ολα και ολα και γενικα μια απλοτητα.... :(). Σημερα ,δεν λεω, καλα τα ηλεκτρονικα και ολα τα μπιμπλικια αλλα σε γ@....νε στο φτερο οτι ωρα το............ θυμηθουν :mad::mad::mad:!!!!!!

Υ.Γ Οταν την βαλω στον εγκεφαλο, γιατι θα την βαλω (πιστευω πριν γερασω ομως, γιατι ετσι οπως παν τα πραγματα με τις αντιπροσωπιες, μια ο Αυγουστος, μια οι διακοπες, μια το φορτο εργασιας.......) θα σας ενημερωσω!
Οπως φυσικα και για το πως πηγε το πρωινο της... ξυπνημα :D:D:D!

gsmaniac
06-08-2009, 10:13
τι κανεις;;;;;;;;;;;;BMW εχεις συντροφε οχι ZUNDAP:sm7::sm7::sm7:

BOXER
07-08-2009, 15:09
Λοιπον παιδες, σημερα το πρωι εβαλα τη μηχανη στον εγκεφαλο και δεν εδειξε τιποτα απολυτος :)!!! Δεν ειχε κανενα παλαιοτερο σφαλμα στην μνημη (fault) που να χρειαζοταν διαγραφη (reset), και φυσικα ουτε τωρινο/προσφατο!
Οσο αφορα το θεμα μας, τωρα που την εκκινω χωρις γκαζι {ειτε με κρυο κινητηρα (οπου και μου παρουσιαζε το "προβλημα"), ειτε με ζεστο}, σιγα σιγα και εκκινηση με την εκκινηση πεφτουν και τα "δευτερολεπτα" του προβληματος!!! Δηλαδη σαν να "αυτοδιορθωνεται/ρυθμιζεται" μονη της!
Σιγουρα δεν ειναι του μυαλου μου παραισθησεις, ειναι αισθητη η διαφορα, τοσο ως προς την διαρκεια οσο και ως προς τον αρχικο ηχο (των δεπτερολεπτων αυτων).
Τι να πω; Ηλεκρονικα ειναι αυτα :hmmm::Απορία::D!!!!!!

george81
07-08-2009, 15:18
Λοιπον παιδες, σημερα το πρωι εβαλα τη μηχανη στον εγκεφαλο και δεν εδειξε τιποτα απολυτος :)!!! Δεν ειχε κανενα παλαιοτερο σφαλμα στην μνημη (fault) που να χρειαζοταν διαγραφη (reset), και φυσικα ουτε τωρινο/προσφατο!
Οσο αφορα το θεμα μας, τωρα που την εκκινω χωρις γκαζι {ειτε με κρυο κινητηρα (οπου και μου παρουσιαζε το "προβλημα"), ειτε με ζεστο}, σιγα σιγα και εκκινηση με την εκκινηση πεφτουν και τα "δευτερολεπτα" του προβληματος!!! Δηλαδη σαν να "αυτοδιορθωνεται/ρυθμιζεται" μονη της!
Σιγουρα δεν ειναι του μυαλου μου παραισθησεις, ειναι αισθητη η διαφορα, τοσο ως προς την διαρκεια οσο και ως προς τον αρχικο ηχο (των δεπτερολεπτων αυτων).
Τι να πω; Ηλεκρονικα ειναι αυτα :hmmm::Απορία::D!!!!!!


πολυ ωραια νικο, χαιρομαι που δεν ειχε τιποτα η μηχανη!!!εισαι ετοιμος δηλαδη για εκεινα τα "100χλμ" που λεγαμε....απο βδομαδα μαλλον θα φερω τη μηχανη, εστω και χωρις abs, δε παει αλλο η αναμονη!!!

BOXER
07-08-2009, 15:55
πολυ ωραια νικο, χαιρομαι που δεν ειχε τιποτα η μηχανη!!!εισαι ετοιμος δηλαδη για εκεινα τα "100χλμ" που λεγαμε....απο βδομαδα μαλλον θα φερω τη μηχανη, εστω και χωρις abs, δε παει αλλο η αναμονη!!!
Αυτο θα μπορω να το πω σιγουρα μετα απο δυο τρεις μερες :cool: Γιωργο! Αλλα τουλαχιστον ειναι σε πολυ καλο δρομο το "προβλημα" της :)!
Τα 100 χλμ εγιναν τωρα περιπου 150 :D. Καναμε "αναβαθμηση" στον σχεδιασμο του ταξιδιου :D:D πριν τρεις μερες (αυτο δεν εχει καμμια σχεση με το θεμα που ειχε η μηχανη).
Μακαρι να την εχεις την αλλη εβδομαδα φιλε και να προλαβεις να ερθεις και εσυ :) γιατι... καλο και το παπακι σαν λυση αναγκης, αλλα ειναι και πικρα :( χωρις το εργαλειο!

Arkas
11-08-2009, 11:12
Τίποτα νεώτερο;:Απορία:

GeorgeP
11-08-2009, 12:35
Τίποτα νεώτερο;:Απορία:
δεν εχει νεωτερα!!!!!!!:)

Οταν σε κινητηρα με ψεκασμο ΠΡΙΝ πατησουμε την μιζα ανοιξουμε το γκαζι με το πρωτο τσακ αυτης εχει σταξει βενζινη στον κυλινδρο χιλιοστα του δευτερολέπτου πριν ερθουν τα πιστονια σε φαση συμπίεση- καυσης-εκτονωσης και πριν οι διαφοροι αισθητηρες ναγνωρισουν θεσεις στροφάλου εκκεντροφορων κ.λ.π. με αποτέλεσμα αυτα τα ''προβληματα''.

Ο λογος που σε ολα τα ψεκαστα οχηματα οι οδηγιες του κατασκευαστη ειναι ''μακρια το ποδι/χερι απο το γκαζι κατα το εκκινηση του κινητηρα ειναι το οτι ΕΚΕΙΝΗ την στιγμη ο κινητρας χρειαζεται το καυσιμο που θα του δωσει το συστημα ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥχωρις την βοηθεια του δεξιου χεριου!!

αλλλιως ψιλομπουκωνει απο την επρισσια καυσιμου και κανει τετοια συμπτωματα!!

BOXER
11-08-2009, 14:58
Τίποτα νεώτερο;:Απορία:


Τα νεωτερα ειναι οτι εχει εξαφανιστει το προβλημα. Βεβαια, παρολο που εχω το νου μου σε καθε εκκινηση, καμμια φορα..... ξεχνιεμαι :rolleyes: και του δινω λιγο γκαζακι :D!!!!
Οι συνηθειες χρονων δυσκολα κοβονται παιδες. Αλλα τωρα που ξερω τι παιζει, και να το κανει που και που (επειδη ξεχνιεμαι) δεν με χαλαει καθολου. :)

mjtir
11-08-2009, 15:34
Τελος καλο ολα καλα .

Την γλυτωσαμε την κατηγορια βλαβες απο πολλαπλασιαστη @!!!


Για να σκασουν οι οχθροι μας :sm7:

BOXER
11-08-2009, 17:42
Τελος καλο ολα καλα .

Την γλυτωσαμε την κατηγορια βλαβες απο πολλαπλασιαστη @!!!


Για να σκασουν οι οχθροι μας :sm7:

ΠΩΣ;;;;;;;;;;
Θελεις να πεις πως εχουμε και...... οχθρους;;; :D
Καποιο λαθος θα κανεις, ειμαι σιγουρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arkas
13-08-2009, 10:21
Τα νεωτερα ειναι οτι εχει εξαφανιστει το προβλημα. Βεβαια, παρολο που εχω το νου μου σε καθε εκκινηση, καμμια φορα..... ξεχνιεμαι :rolleyes: και του δινω λιγο γκαζακι :D!!!!
Οι συνηθειες χρονων δυσκολα κοβονται παιδες. Αλλα τωρα που ξερω τι παιζει, και να το κανει που και που (επειδη ξεχνιεμαι) δεν με χαλαει καθολου. :)
:sm8: