PDA

View Full Version : Γιαννενα-Κερκυρα αυθημερον!


GO.
19-12-2013, 11:08
Καλημερα σε ολους κ χρονια πολλα!Αποφασισαμε με 2-3 φιλους να επισκεπτουμε το Σαββατο 21-12 την Κερκυρα για μονοημερη εξορμηση με τις ''καλες'' μας!Εχει καποιος να μας προτεινει καποια ομορφη μοτοδιαδρομη,μοτομασα κλπ..κλπ????
Καθε πληροφορια ευπροσδεκτη!
Ευχαριστω εκ των προτερων!!:)

GAGARIN
19-12-2013, 18:03
Καντε τον γυρω του βορρα.....Βγαινεις απο το καραβι και τραβας δεξια προς κασσιωπη......φτανεις τερμα βορεια Αχαραβη και μετα αποφασιζεις αν θα κατεβεις απο τον κεντιρικο ή θα συνεχισεις τον γυρο της βορειας κερκυρας .....
δουλευω και δεν μπορω να ακολουθησω

Καλα να περασετε

teoduke
advrider

Gsspiros
19-12-2013, 20:19
Γιώργο Καλησπέρα και από μένα. Όπως είπε και ο Θοδωρής η καλύτερη διαδρομή για μία μέρα είναι και υπάρχει προς τα βόρια και ανατολικά και προς βοριοδυτικά. Βγαίνοντας από το λιμάνι φεύγεις δεξιά και ακολουθείς τις σημάνσεις προς Κασσιώπη και μπαίνοντας στο χωρίο επιβάλετε και ένας καφές στο λιμάνι. Συνέχεια για Αχαράβη και φτανοντας στην Ρόδα στην διασταυρωση αποφασίζετε αν θέλετε να στρίψετε αριστερά και σχετικά σύντομα για την πόλη ή ευθεία για τον κύκλο, βόρια και ανατολικά του νησιού που είναι και προτιμότερο αν έχετε φυσικά τον χρόνο.

Προσοχή μεταξύ Κασσιώπης- Αχαράβης περίπου στην μέση της διαδρομής έχουν ανοίξει κάτι τρύπες σαν πηγάδια μόλις για λίγα μέτρα.

Για φαγητό κυρίως στην πόλη και κάποια ταβερνάκια στην παραλία Αχαράβης. Στην πόλη Μπάρ κτλ. στην μεγάλη πλατεία και γύρω από το Λιστόν.

Τα καμώματα του χειμώνα βλέπεις καλά να περάσετε, ίσως να υπάρχει χρόνος να τα πούμε κ' από κοντά.

GO.
19-12-2013, 21:45
Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο σας!Θα σας ακουσω,και θα ακολουθησησουμε την διαδρομη που προτεινετε!Αν υπαρχει χρονος το τηλ ειναι στο προφιλ μου!

AlexCorfu
20-12-2013, 01:47
Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο σας!Θα σας ακουσω,και θα ακολουθησησουμε την διαδρομη που προτεινετε!Αν υπαρχει χρονος το τηλ ειναι στο προφιλ μου!

Καλησπέρα . Αν θελεται πάρτε τηλ ειναι στο προφιλ μου να τα πούμε στο λιμάνι με την άφιξη σας και αν με πέρνει ο χρόνος ερχομαι παρέα να γνωριστούμε κιόλας .

Ακιs
20-12-2013, 11:44
Καλα να περασετε και βαλε κανενα ματι επανω στο ''Brown Edition''....:D

GO.
20-12-2013, 17:57
Καλησπέρα . Αν θελεται πάρτε τηλ ειναι στο προφιλ μου να τα πούμε στο λιμάνι με την άφιξη σας και αν με πέρνει ο χρόνος ερχομαι παρέα να γνωριστούμε κιόλας .
Οκ φιλαρακο!!:ye33:
Καλα να περασετε και βαλε κανενα ματι επανω στο ''Brown Edition''....:D
thank you my friend!!!:ye02:

Κωνσταντίνος.
22-12-2013, 11:55
Αδερφέ αν θές γράψε εντυπώσεις ...
Σκέφτομαι το ίδιο μονοήμερο η διήμερο 24 - 25 / 12
Καθε πληροφορία πολύτιμη!!