PDA

View Full Version : 30 χρονών


essel
08-08-2009, 12:02
Σάββατο, 8 Αύγουστος 2009

Ένα συγκλονιστικό μήνυμα αλλά θέλει βοήθεια (http://troktiko.blogspot.com/2009/08/blog-post_5901.html)


http://1.bp.blogspot.com/_BCsaeWGNwNI/SnyfKgMoJTI/AAAAAAAB3S4/xod3sd15YN8/s320/%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%BB%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%AF%CE%B1.jpg (http://1.bp.blogspot.com/_BCsaeWGNwNI/SnyfKgMoJTI/AAAAAAAB3S4/xod3sd15YN8/s1600-h/%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%BB%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%AF%CE%B1.jpg)
"Ειμαι αλκοολικη τα τελευταια πολλα χρονια. σαν την πρεζα ειναι -και μη σου πω κοστιζει και πιο πολυ. καθε φορα λεω τελος και καθε φορα πινω. δεν μπορω να το κοψω. Το αλκοολ κανει το μυαλο μου να σταματαει. Αυτο μονο θελω. Να σταματαω να σκεφτομαι...και οταν το αλκοολ ειναι λυση, ειναι αμεσως προβλημα. Δουλευω σε...
μια δουλεια, ακρως δημιουργικη, τα παω πολυ καλα, τα ******ολα οταν πινω, αλλα και οταν πινω δημιουργω....περυσι τετοιο καιρο περιπου προσπαθησα να αυτοκτονησω....και τωρα αυτο θελω, αλλα δεν θελω να στεναχωρησω 2-3 ατομα που θα αφησω πισω μου.......για την παρτι μου δεν βρισκω τπτ..........κ ας με λενε παρτακια........εχω κανει χοντραδες μεγαλες κ δεν αντεχω αλλη ξεφτιλα.....
αααα............παίρνω κ ηρεμιστικα..........
αααα.....εχω και ενα προβλημα στα νεφρα μου, μαλλον ογκος...
ααααααααα..........ειμαι 30 χρονων................
ααααααααα...........πρεπει να δειχνω οτι ειμαι οκ...............
αααααα........σας κλεισανε και? και οσες φορες κ αν το κανουν.......θα ξαναειστε παλι εδω.........εγω θα εμαι εδω να σας διαβαζω αραγε"

Πηγή :τροκτικό

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-08-2009, 06:11
Η απογοήτευση και η παρακμή ....στο μεγαλείο τους .....:(

riko46
10-08-2009, 07:42
:(:hmmm:........

donnatella
10-08-2009, 08:20
Ποιος ξέρει τι ζόρια τράβηξε/τραβάει η κοπελιά, για να το ρίξει στο ποτό και τώρα να έχει εθιστεί σ' αυτό.. :Απορία:

Πολλοί άνθρωποι πέφτουν στη παγίδα να προσπαθούν να σκεπάσουν το πρόβλημά τους κάνοντας αντιπερισπασμό (με ποτό, τσιγάρο, χάπια, ουσίες) κι έπειτα να ανακαλύπτουν ότι εκτός του πρωταρχικού τους προβλήματος, έχουν κι ένα άλλο, επικαθήμενο στο πρώτο, που ίσως να τους ταλαιπωρεί ακόμη περισσότερο.

Ωστόσο, για να τη βοηθήσει κάποιος (και να έχει αποτέλεσμα η βοήθεια) θα πρέπει να το θελήσει και να το ζητήσει η ίδια. Δε μπορείς να σώσεις κάποιον που δεν το επιθυμεί και δε συνεργάζεται.

EOD-K9
10-08-2009, 08:57
Ποιος ξέρει τι ζόρια τράβηξε/τραβάει η κοπελιά, για να το ρίξει στο ποτό και τώρα να έχει εθιστεί σ' αυτό.. :Απορία:

Πολλοί άνθρωποι πέφτουν στη παγίδα να προσπαθούν να σκεπάσουν το πρόβλημά τους κάνοντας αντιπερισπασμό (με ποτό, τσιγάρο, χάπια, ουσίες) κι έπειτα να ανακαλύπτουν ότι εκτός του πρωταρχικού τους προβλήματος, έχουν κι ένα άλλο, επικαθήμενο στο πρώτο, που ίσως να τους ταλαιπωρεί ακόμη περισσότερο.

Ωστόσο, για να τη βοηθήσει κάποιος (και να έχει αποτέλεσμα η βοήθεια) θα πρέπει να το θελήσει και να το ζητήσει η ίδια. Δε μπορείς να σώσεις κάποιον που δεν το επιθυμεί και δε συνεργάζεται.
ΣΥΝΥΠΟΓΡΑΦΩ

pepax66
10-08-2009, 11:36
Ποιος ξέρει τι ζόρια τράβηξε/τραβάει η κοπελιά, για να το ρίξει στο ποτό και τώρα να έχει εθιστεί σ' αυτό.. :Απορία:

Πολλοί άνθρωποι πέφτουν στη παγίδα να προσπαθούν να σκεπάσουν το πρόβλημά τους κάνοντας αντιπερισπασμό (με ποτό, τσιγάρο, χάπια, ουσίες) κι έπειτα να ανακαλύπτουν ότι εκτός του πρωταρχικού τους προβλήματος, έχουν κι ένα άλλο, επικαθήμενο στο πρώτο, που ίσως να τους ταλαιπωρεί ακόμη περισσότερο.

Ωστόσο, για να τη βοηθήσει κάποιος (και να έχει αποτέλεσμα η βοήθεια) θα πρέπει να το θελήσει και να το ζητήσει η ίδια. Δε μπορείς να σώσεις κάποιον που δεν το επιθυμεί και δε συνεργάζεται.


Θα συμφωνήσω σε όλα εκτός από την "ζαριά" που εκ των πραγμάτων είναι επιλογή αυτών που πιάνουν ζάρια! Και μη ξεχνάμε ότι όπως λένε και στο χωριό μου "πρέπει να το έχει η κούτρα σου να κατεβάζει ψείρες" και να αναλογισθούμε ότι τις περισσότερες φορές σε αυτές τις δύσκολες θέσεις έρχονται άνθρωποι χωρίς κανένα πρόβλημα !:(
:hmmm::hmmm::hmmm:

Arkas
23-08-2009, 12:19
Σημεία των καιρών...:(

vp_68
25-08-2009, 12:31
Ποιος ξέρει τι ζόρια τράβηξε/τραβάει η κοπελιά, για να το ρίξει στο ποτό και τώρα να έχει εθιστεί σ' αυτό.. :Απορία:

Πολλοί άνθρωποι πέφτουν στη παγίδα να προσπαθούν να σκεπάσουν το πρόβλημά τους κάνοντας αντιπερισπασμό (με ποτό, τσιγάρο, χάπια, ουσίες) κι έπειτα να ανακαλύπτουν ότι εκτός του πρωταρχικού τους προβλήματος, έχουν κι ένα άλλο, επικαθήμενο στο πρώτο, που ίσως να τους ταλαιπωρεί ακόμη περισσότερο.

Ωστόσο, για να τη βοηθήσει κάποιος (και να έχει αποτέλεσμα η βοήθεια) θα πρέπει να το θελήσει και να το ζητήσει η ίδια. Δε μπορείς να σώσεις κάποιον που δεν το επιθυμεί και δε συνεργάζεται.

Συμφωνω

pkar
25-08-2009, 13:55
Ποιος ξέρει τι ζόρια τράβηξε/τραβάει η κοπελιά, για να το ρίξει στο ποτό και τώρα να έχει εθιστεί σ' αυτό.. :Απορία:

Πολλοί άνθρωποι πέφτουν στη παγίδα να προσπαθούν να σκεπάσουν το πρόβλημά τους κάνοντας αντιπερισπασμό (με ποτό, τσιγάρο, χάπια, ουσίες) κι έπειτα να ανακαλύπτουν ότι εκτός του πρωταρχικού τους προβλήματος, έχουν κι ένα άλλο, επικαθήμενο στο πρώτο, που ίσως να τους ταλαιπωρεί ακόμη περισσότερο.

Ωστόσο, για να τη βοηθήσει κάποιος (και να έχει αποτέλεσμα η βοήθεια) θα πρέπει να το θελήσει και να το ζητήσει η ίδια. Δε μπορείς να σώσεις κάποιον που δεν το επιθυμεί και δε συνεργάζεται.

Συμφωνώ και εγώ ...
Πρέπει όμως κάποιος να σκεφτεί και τους γύρω της τι Γολγοθά περνάνε και αυτοί..
Η κοπέλα καλώς κακώς διάλεξε το δρόμο της (:()
Οι δίπλα της όμως ΔΕΝ διάλεξαν τίποτα !!!

Πολλές φορές άνθρωποι σαν και αυτή την κοπέλα αρνούνται κάθε βοήθεια χωρίς να συνυπολογίζει και τους δικούς της που την αγαπάνε και τραβάνε στα τάρταρα και τους άλλους ...
Καλώς ή κακώς δεν είμαστε μόνοι μας !!!