PDA

View Full Version : Άστεγος θύμα Δημοτικής βαρβαρότητας!!!!!!!!!


riko46
08-08-2009, 19:49
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=56650&cid=4


Τι να πει κανείς,:hmmm:

κοινωνία είναι αυτή;;Νεύρα
...............:cool:

ntinopoulos
08-08-2009, 21:04
ειναι λυπηρο να υπαρχουν αστεγοι στις μερες μας και το κρατος να μην εχει αναπτυξει τις καταλληλες δομες ετσι ωστε αυτοι οι ανθρωποι να εχουν τα βασικα.τροφη και μερος να μεινουν.
απο κει και περα ομως δεν πρεπει να ξεχναμε οτι υπαρχουν και νομοι και οτι αυτα τα εγκαταλελειμμενα αυτοκινητα αποτελουν εστια μολυνσης και πιανουν θεση parking,οποτε καλα κανουν οι αρχες και τα μαζευουν!
καλα θα κανουν λοιπον οι βουλευτες να πιεζουν ετσι ωστε να διορθωθει η
κατασταση δημιουργωντας τις συνθηκες για την περιθαλψη αυτων των ανθρωπων απο το να ασχολουνται με τα αυτοκινητα τους,τις συνταξεις τους και να εξασκουν μικροκομματικη πολιτικη με ηρωισμους και αηδιες!

nikosf800
08-08-2009, 21:45
ειναι λυπηρο να υπαρχουν αστεγοι στις μερες μας και το κρατος να μην εχει αναπτυξει τις καταλληλες δομες ετσι ωστε αυτοι οι ανθρωποι να εχουν τα βασικα.τροφη και μερος να μεινουν.
απο κει και περα ομως δεν πρεπει να ξεχναμε οτι υπαρχουν και νομοι και οτι αυτα τα εγκαταλελειμμενα αυτοκινητα αποτελουν εστια μολυνσης και πιανουν θεση parking,οποτε καλα κανουν οι αρχες και τα μαζευουν!
καλα θα κανουν λοιπον οι βουλευτες να πιεζουν ετσι ωστε να διορθωθει η
κατασταση δημιουργωντας τις συνθηκες για την περιθαλψη αυτων των ανθρωπων απο το να ασχολουνται με τα αυτοκινητα τους,τις συνταξεις τους και να εξασκουν μικροκομματικη πολιτικη με ηρωισμους και αηδιες!

τι ειπες τωρα ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:sm8:

VILLY
13-08-2009, 01:11
ειναι λυπηρο να υπαρχουν αστεγοι στις μερες μας και το κρατος να μην εχει αναπτυξει τις καταλληλες δομες ετσι ωστε αυτοι οι ανθρωποι να εχουν τα βασικα.τροφη και μερος να μεινουν.
απο κει και περα ομως δεν πρεπει να ξεχναμε οτι υπαρχουν και νομοι και οτι αυτα τα εγκαταλελειμμενα αυτοκινητα αποτελουν εστια μολυνσης και πιανουν θεση parking,οποτε καλα κανουν οι αρχες και τα μαζευουν!
καλα θα κανουν λοιπον οι βουλευτες να πιεζουν ετσι ωστε να διορθωθει η
κατασταση δημιουργωντας τις συνθηκες για την περιθαλψη αυτων των ανθρωπων απο το να ασχολουνται με τα αυτοκινητα τους,τις συνταξεις τους και να εξασκουν μικροκομματικη πολιτικη με ηρωισμους και αηδιες!

Τα είπες όλα...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-08-2009, 05:58
Η μία άποψη,

είναι αυτή που παρουσιάζεται στο ρεπορτάζ,

η άλλη είναι γνωστού μου, που έμενε κοντά σε κάποιον άλλον "άστεγο"

κ μου μίλησε για την "βρώμα" που επικρατούσε γύρω απ' το παράπηγμα

που είχε ο συγκεκριμένος για πρόχειρο κατάλυμα .....

Τα ποντίκια "έκαναν πάρτυ" στα σκουπίδια που συγκέντρωνε ο άστεγος,

καθώς κ οι ακαθαρσίες του (απ' τις φυσικές του ανάγκες) στα πεζοδρόμια,

έκαναν τους περιοίκους ν' αλλάζουν δρόμο για να πάνε στις δουλειές τους ....

Ο δήμος, πήγαινε κατά καιρούς,

κ έπλενε με τις μάνικες τα πέριξ του παραπήγματος .....(δεν τα λέω λόγω "δυσοσμίας"...)

Λοιπόν, να βλέπουμε κ την πλευρά των περιοίκων

κ όχι μόνο του αστέγου,

μια κ ο ίδιος είναι εστία μολύνσεων για τον εαυτό του,

αλλά κ για τους γείτονες .....:mad:

Κανείς φυσικά,

δεν παραβλέπει την "κατάντια" ορισμένων συνανθρώπων μας,

καθώς κ την αυτονόητη υποχρέωση της πολιτείας

να τους περιθάλπτει ...






.

VILLY
13-08-2009, 15:31
Η μία άποψη,
είναι αυτή που παρουσιάζεται στο ρεπορτάζ,
η άλλη είναι γνωστού μου, που έμενε κοντά σε κάποιον άλλον "άστεγο"
κ μου μίλησε για την "βρώμα" που επικρατούσε γύρω απ' το παράπηγμα
+1000! :sm8:

Arkas
14-08-2009, 12:47
Σοβαρό κοινωνικό πρόβλημα, που για ακόμα μία φορά έγινε αντικείμενο κομματικής εκμετάλλευσης.
Λυπάμαι πρώτα για τον άστεγο και μετά για όλους τους άλλους...

gbmw
14-08-2009, 13:16
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ http://www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/showthread.php?p=57201#post57201)
Η μία άποψη,
είναι αυτή που παρουσιάζεται στο ρεπορτάζ,
η άλλη είναι γνωστού μου, που έμενε κοντά σε κάποιον άλλον "άστεγο"
κ μου μίλησε για την "βρώμα" που επικρατούσε γύρω απ' το παράπηγμα



+1000! :sm8:




+10000

SenseiG
14-08-2009, 14:02
Κοινωνικη πολιτικη δεν υπαρχει .Το τι λενε στα παραθυρα των ειδησεων ειναι για λαικη καταναλωση.Στην πραγματικοτητα ελαχιστοι ενδιαφεροντε για αυτους τους ανθρωπους που ετσι τα εφερε η ζωη και εφτασαν σε αυτο το σημειο.Ημονη πολιτικη που ξερουν καλα ολοι ειναι η οικονομικη πολιτικη .Δηλαδη πως θα ανεβασουν τους φορους και το ΦΠΑ και να πεφτουν οι μιζες.........

antonis1150GSA
15-08-2009, 10:00
Αφου δεν ντρεπομαστε λιγακι λεω γω......

pepax66
16-08-2009, 19:02
Το θέμα δεν είναι απλό, υπάρχει ένα εγκαταλειμμένο αυτοκίνητο και ένας άστεγος. Αφού κανείς δεν αντιμετωπίζει το θέμα Άστεγος βγήκε ο Δήμος να αντιμετωπίσει το αυτοκίνητο. Οι περίοικοι με την σειρά τους κάνουν νέα εισαγωγή με τους ενεργά αμέτοχους (εγώ είδα, αλλα δεν ξέρω και για όλα φταίνε οι άλλοι) μπαίνουν και κανα δυό προέδροι και έδεσε η μαρμελάδα! Ε ρε σανίδα που θέλουμε όλοι! Από πολιτικούς που αφήνουν αστέγους, τους άστεγους και μέχρι τους γείτονες που κάλεσαν τον Δήμο να πάρει το αυτοκίνητο.......!:hmmm: