PDA

View Full Version : Βοηθεια βρε παιδια για 1150gs


siraxanz
16-08-2009, 09:26
Εχω μείνει από εχθές Σάββατο απόγευμα από σύρμα γκαζιου στο 1150 GS 2000mod.
Το πρόβλημα μου είναι ότι εχει κοπει κάπου κάτω από την μπαταρια και δεν ξερω αν το λυσω, θα μπορέσω να το φτιάξω προχειρα η κατι τετοιο με δεδομενο οτι ολα αυτα συμβαίνουν στην Αυστρια κάτω από τις Αλπεις τις οποίες και ξεσκισαμε την βδομαδα που πέρασε αλλά αυτο είναι ενα αλλο θεμα:D.
Λοιπόν παιδιά βοήθεια πως είναι το συρματογκαζο στο 1150 εκει που διακλαδιζεται και γινεται από ενα σε δυο και πάει στις πεταλουδες?
Να αρχισω να λύνω η ειναι κολαση εκει μέσα???
Τεχνικες γνώσεις εχω αλλα φοβαμαι γιατι ειναι κατω απο το ABSκαι μάλλον ειναι δυσκολα τα πραγματα
Αν καποιος ειναι βαθυς γνωστης η εχει προσβαση Κυριακατικα σε κάποιoν τεχνιτη Heeeeelp παρακαλω α δεκτα και σμσ η κλησεις στο 6977018760, αντε γιατι το καραβι φευγει αυριο απο Βενετια και ειμαι και 4-5 ωρες μακρυα:yz

Arkas
16-08-2009, 09:52
Harry, ειδοποιήθηκε για το πρόβλημά σου ο "γιατρός" Σωτήρης (Soter3gm), o οποίος βρίσκεται σε διακοπές. Αυτή την στιγμή, πρέπει ήδη να σου τηλεφωνεί!

Περιμένουμε νεώτερα!

riko46
16-08-2009, 10:31
Harry, ειδοποιήθηκε για το πρόβλημά σου ο "γιατρός" Σωτήρης (Soter3gm), o οποίος βρίσκεται σε διακοπές. Αυτή την στιγμή, πρέπει ήδη να σου τηλεφωνεί!

Περιμένουμε νεώτερα!



Μπράβο Δημήτρη .............:cool:

Major_Goose
16-08-2009, 10:50
Ελπίζω ο "γιατρός" να τα πηγαίνει καλά στην "τηλειατρική" και ο φίλος μας να προλάβει τον κάραβο !!!

Arkas
16-08-2009, 11:49
Από ότι πληροφορούμαι, οι οδηγίες δόθηκαν, ίσα για να μπορέσει να επιστρέψει.

syan
16-08-2009, 12:21
Από ότι πληροφορούμαι, οι οδηγίες δόθηκαν, ίσα για να μπορέσει να επιστρέψει.
Τι την θέλουμε την ADAC;

FANISGS
16-08-2009, 13:10
αυτο θα πει αλληλεγγυη!:sm5::sm4::sm8::sm5::sm4::sm8::sm5::sm4::sm8::sm5::sm4::sm8:

Major_Goose
16-08-2009, 13:18
Αντε με το καλό στην πατίδα

soter3gm
16-08-2009, 16:28
Έχετε της ευχαριστίες του φίλου μας Χάρη λίγο η τηλεφωνική βοήθεια λίγο και οι γνώσης μαγκάιβερ που έχει έφτιαξε προσωρινά τη ντίζα του και αυτή τη στιγμή ταξιδεύει προς Ιταλία αύριο παίρνει το καράβι για τα πάτρια εδάφη
Οταν με το καλό τελειώσει με το ταξίδι θα "ποστάρει" και ο ίδιος το ταξιδιωτικό του
:sm8::sm8:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-08-2009, 05:17
Από ότι πληροφορούμαι, οι οδηγίες δόθηκαν, ίσα για να μπορέσει να επιστρέψει.

Τι την θέλουμε την ADAC;

Έχετε της ευχαριστίες του φίλου μας Χάρη λίγο η τηλεφωνική βοήθεια λίγο και οι γνώσης μαγκάιβερ που έχει έφτιαξε προσωρινά τη ντίζα του και αυτή τη στιγμή ταξιδεύει προς Ιταλία αύριο παίρνει το καράβι για τα πάτρια εδάφη
Οταν με το καλό τελειώσει με το ταξίδι θα "ποστάρει" και ο ίδιος το ταξιδιωτικό του




...Αυτό σημαίνει φόρουμ ....

και μάλιστα ..... GS Forum ....;););)




.

siraxanz
19-08-2009, 11:18
Αισθάνομαι μεγάλη συγκίνηση για την όλη εξέλιξη, να μεγάλο ευχαριστώ στους Arkas, soter3gm, geoski αλλά και σε όλους εσάς που με τα γραφτα σας αλλά και οχι μονο ησασταν διπλα στο προβλημα μου!
Οι πιο πανω με πήραν τηλεφωνο και ο soter3gm με τα λογια του μου εδωσε οδηγίες αλλα και κουραγιο να προχωρησω στην επεμβαση:).
Ειμαι Ελλάδα από τις 05.00 σήμερα Τετάρτη19 του μηνός.
Όλα καλά και το βράδυ περισσότερες λεπτομέρεις και για τη βλάβη αλλά και για το ταξίδι!
Ενα θα προσθέσω ότι η πρώτη μου σκέψη για βοήθεια ηταν το διαδύκτιο και με συγκίνησε η άμεση ανταπόκριση, σε λίγοτερο από 1 ωρα που ποσταρησα ειχα τηλεφωνημα:D:)

gsrob
19-08-2009, 12:14
Αισθάνομαι μεγάλη συγκίνηση για την όλη εξέλιξη, να μεγάλο ευχαριστώ στους Arkas, soter3gm, geoski αλλά και σε όλους εσάς που με τα γραφτα σας αλλά και οχι μονο ησασταν διπλα στο προβλημα μου!
Οι πιο πανω με πήραν τηλεφωνο και ο soter3gm με τα λογια του μου εδωσε οδηγίες αλλα και κουραγιο να προχωρησω στην επεμβαση:).
Ειμαι Ελλάδα από τις 05.00 σήμερα Τετάρτη19 του μηνός.
Όλα καλά και το βράδυ περισσότερες λεπτομέρεις και για τη βλάβη αλλά και για το ταξίδι!
Ενα θα προσθέσω ότι η πρώτη μου σκέψη για βοήθεια ηταν το διαδύκτιο και με συγκίνησε η άμεση ανταπόκριση, σε λίγοτερο από 1 ωρα που ποσταρησα ειχα τηλεφωνημα:D:)





:sm5::sm5::sm5:



ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΑΜΕΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ :sm4:

pepax66
19-08-2009, 14:21
:sm4::sm4::sm4::sm4::sm4::sm4:


GSforum!

Arkas
19-08-2009, 21:36
Αισθάνομαι μεγάλη συγκίνηση για την όλη εξέλιξη, να μεγάλο ευχαριστώ στους Arkas, soter3gm, geoski αλλά και σε όλους εσάς που με τα γραφτα σας αλλά και οχι μονο ησασταν διπλα στο προβλημα μου!
Οι πιο πανω με πήραν τηλεφωνο και ο soter3gm με τα λογια του μου εδωσε οδηγίες αλλα και κουραγιο να προχωρησω στην επεμβαση:).
Ειμαι Ελλάδα από τις 05.00 σήμερα Τετάρτη19 του μηνός.
Όλα καλά και το βράδυ περισσότερες λεπτομέρεις και για τη βλάβη αλλά και για το ταξίδι!
Ενα θα προσθέσω ότι η πρώτη μου σκέψη για βοήθεια ηταν το διαδύκτιο και με συγκίνησε η άμεση ανταπόκριση, σε λίγοτερο από 1 ωρα που ποσταρησα ειχα τηλεφωνημα:D:)
Νά' σαι καλά Harry!
Θα μας διηγηθείς την "εμπειρία" σου στον πρώτο καφέ της παρέας μας!

soter3gm
19-08-2009, 22:08
Να είσαι καλά Χάρη να μας διηθηθείς το ταξίδι σου πιστεύω πως έτσι πρέπει να είναι οι παρέες δυνατές και ενωμένες !!!!
Όσο για τα τεχνικά θα τα πούμε από κοντά μεταξύ Amstel και twin max :sm7:

siraxanz
19-08-2009, 22:26
οκ, και εσεις να εισται καλα και περιμενω για τις μπυρες;)

emix
19-08-2009, 22:44
Εχει ανοιχτει ενα thread με θεμα "Τι ειναι forum;"
Δεν υπαρχει καλυτερη απαντηση για το τι ειναι φορουμ απο αυτο το προβλημα που δημιουργηθηκε και επιλυθηκε μ αυτον τον τροπο.

Αυτο ειναι φορουμ. Πολυ απλα.

Και γω οταν ανεβαινα μονος Σουηδια ενοιωθα οτι δεν ημουν μονος στην πραγματικοτητα. Ειχα ολα εσας τα παιδια διπλα και ηξερα οτι ο,τι και να γινει καποια βοηθεια θα υπαρξει.

Αυτο ειναι φορουμ λοιπον.

georgekostas
19-08-2009, 22:46
Εχει ανοιχτει ενα thread με θεμα "Τι ειναι forum;"
Δεν υπαρχει καλυτερη απαντηση για το τι ειναι φορουμ απο αυτο το προβλημα που δημιουργηθηκε και επιλυθηκε μ αυτον τον τροπο.

Αυτο ειναι φορουμ. Πολυ απλα.

Και γω οταν ανεβαινα μονος Σουηδια ενοιωθα οτι δεν ημουν μονος στην πραγματικοτητα. Ειχα ολα εσας τα παιδια διπλα και ηξερα οτι ο,τι και να γινει καποια βοηθεια θα υπαρξει.

Αυτο ειναι φορουμ λοιπον.

:sm8:

Arkas
20-08-2009, 09:46
Εχει ανοιχτει ενα thread με θεμα "Τι ειναι forum;"
Δεν υπαρχει καλυτερη απαντηση για το τι ειναι φορουμ απο αυτο το προβλημα που δημιουργηθηκε και επιλυθηκε μ αυτον τον τροπο.

Αυτο ειναι φορουμ. Πολυ απλα.

Και γω οταν ανεβαινα μονος Σουηδια ενοιωθα οτι δεν ημουν μονος στην πραγματικοτητα. Ειχα ολα εσας τα παιδια διπλα και ηξερα οτι ο,τι και να γινει καποια βοηθεια θα υπαρξει.

Αυτο ειναι φορουμ λοιπον.

Ηλία, :sm5::sm8::sm4:

siraxanz
20-08-2009, 16:23
Εχει ανοιχτει ενα thread με θεμα "Τι ειναι forum;"
Δεν υπαρχει καλυτερη απαντηση για το τι ειναι φορουμ απο αυτο το προβλημα που δημιουργηθηκε και επιλυθηκε μ αυτον τον τροπο.

Αυτο ειναι φορουμ. Πολυ απλα.

Και γω οταν ανεβαινα μονος Σουηδια ενοιωθα οτι δεν ημουν μονος στην πραγματικοτητα. Ειχα ολα εσας τα παιδια διπλα και ηξερα οτι ο,τι και να γινει καποια βοηθεια θα υπαρξει.

Αυτο ειναι φορουμ λοιπον.
+++++++++

Kwstas_kef
20-08-2009, 18:10
Ξερετε ποιο ειναι το αστειο οτι οταν παθαινω ενα προβλημα και περνω τηλ αμεσως τον κολλητο για χερι βοηθειας που φυσικα μου το δινει μετα του ζηταω χιλια ευχαριστω.Και αντι να μου πει δεν εκανε τιποτα αρχιζει να με βριζει γιατι οπως μου εξηγη αναμεσα σε αδελφια(οχι εξ αιματος) και φιλιες δεν υπαρχουν ευχαριστω αλλα η κατανοηση και το αυτονοητο οτι οπου και αν βρισκομαι οσα χιλιομετρα και αν μας χωριζουν η λυση θα βρεθει οπως θα περιμενε και αυτος απο μενα...:):):)
Και οχι γιατι με βοηθησε να τον βοηθησω αλλα γιατι αυτο εστι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ φιλια
και μαλλον με αλλα λογια GSFORUM........
Πολυ χαιρομαι που σας γνωρισα γιατι απεκτησα και αλλους φιλους...;););)

vp_68
21-08-2009, 11:05
Εχει ανοιχτει ενα thread με θεμα "Τι ειναι forum;"
Δεν υπαρχει καλυτερη απαντηση για το τι ειναι φορουμ απο αυτο το προβλημα που δημιουργηθηκε και επιλυθηκε μ αυτον τον τροπο.

Αυτο ειναι φορουμ. Πολυ απλα.

Και γω οταν ανεβαινα μονος Σουηδια ενοιωθα οτι δεν ημουν μονος στην πραγματικοτητα. Ειχα ολα εσας τα παιδια διπλα και ηξερα οτι ο,τι και να γινει καποια βοηθεια θα υπαρξει.

Αυτο ειναι φορουμ λοιπον.

Συμφωνώ απόλυτα

siraxanz
29-08-2011, 11:18
Εχω μείνει από εχθές Σάββατο απόγευμα από σύρμα γκαζιου στο 1150 GS 2000mod.
Το πρόβλημα μου είναι ότι εχει κοπει κάπου κάτω από την μπαταρια και δεν ξερω αν το λυσω, θα μπορέσω να το φτιάξω προχειρα η κατι τετοιο με δεδομενο οτι ολα αυτα συμβαίνουν στην Αυστρια κάτω από τις Αλπεις τις οποίες και ξεσκισαμε την βδομαδα που πέρασε αλλά αυτο είναι ενα αλλο θεμα:D.
Λοιπόν παιδιά βοήθεια πως είναι το συρματογκαζο στο 1150 εκει που διακλαδιζεται και γινεται από ενα σε δυο και πάει στις πεταλουδες?
Να αρχισω να λύνω η ειναι κολαση εκει μέσα???
Τεχνικες γνώσεις εχω αλλα φοβαμαι γιατι ειναι κατω απο το ABSκαι μάλλον ειναι δυσκολα τα πραγματα
Αν καποιος ειναι βαθυς γνωστης η εχει προσβαση Κυριακατικα σε κάποιoν τεχνιτη Heeeeelp παρακαλω α δεκτα και σμσ η κλησεις στο 6977018760, αντε γιατι το καραβι φευγει αυριο απο Βενετια και ειμαι και 4-5 ωρες μακρυα:yz

Από ότι πληροφορούμαι, οι οδηγίες δόθηκαν, ίσα για να μπορέσει να επιστρέψει.

Αντε με το καλό στην πατίδα

Έχετε της ευχαριστίες του φίλου μας Χάρη λίγο η τηλεφωνική βοήθεια λίγο και οι γνώσης μαγκάιβερ που έχει έφτιαξε προσωρινά τη ντίζα του και αυτή τη στιγμή ταξιδεύει προς Ιταλία αύριο παίρνει το καράβι για τα πάτρια εδάφη
Οταν με το καλό τελειώσει με το ταξίδι θα "ποστάρει" και ο ίδιος το ταξιδιωτικό του
:sm8::sm8:


...Αυτό σημαίνει φόρουμ ....

και μάλιστα ..... GS Forum ....;););)




.


Αισθάνομαι μεγάλη συγκίνηση για την όλη εξέλιξη, να μεγάλο ευχαριστώ στους Arkas, soter3gm, geoski αλλά και σε όλους εσάς που με τα γραφτα σας αλλά και οχι μονο ησασταν διπλα στο προβλημα μου!
Οι πιο πανω με πήραν τηλεφωνο και ο soter3gm με τα λογια του μου εδωσε οδηγίες αλλα και κουραγιο να προχωρησω στην επεμβαση:).
Ειμαι Ελλάδα από τις 05.00 σήμερα Τετάρτη19 του μηνός.
Όλα καλά και το βράδυ περισσότερες λεπτομέρεις και για τη βλάβη αλλά και για το ταξίδι!
Ενα θα προσθέσω ότι η πρώτη μου σκέψη για βοήθεια ηταν το διαδύκτιο και με συγκίνησε η άμεση ανταπόκριση, σε λίγοτερο από 1 ωρα που ποσταρησα ειχα τηλεφωνημα:D:)

Εχει ανοιχτει ενα thread με θεμα "Τι ειναι forum;"
Δεν υπαρχει καλυτερη απαντηση για το τι ειναι φορουμ απο αυτο το προβλημα που δημιουργηθηκε και επιλυθηκε μ αυτον τον τροπο.

Αυτο ειναι φορουμ. Πολυ απλα.

Και γω οταν ανεβαινα μονος Σουηδια ενοιωθα οτι δεν ημουν μονος στην πραγματικοτητα. Ειχα ολα εσας τα παιδια διπλα και ηξερα οτι ο,τι και να γινει καποια βοηθεια θα υπαρξει.

Αυτο ειναι φορουμ λοιπον.

Ξερετε ποιο ειναι το αστειο οτι οταν παθαινω ενα προβλημα και περνω τηλ αμεσως τον κολλητο για χερι βοηθειας που φυσικα μου το δινει μετα του ζηταω χιλια ευχαριστω.Και αντι να μου πει δεν εκανε τιποτα αρχιζει να με βριζει γιατι οπως μου εξηγη αναμεσα σε αδελφια(οχι εξ αιματος) και φιλιες δεν υπαρχουν ευχαριστω αλλα η κατανοηση και το αυτονοητο οτι οπου και αν βρισκομαι οσα χιλιομετρα και αν μας χωριζουν η λυση θα βρεθει οπως θα περιμενε και αυτος απο μενα...:):):)
Και οχι γιατι με βοηθησε να τον βοηθησω αλλα γιατι αυτο εστι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ φιλια
και μαλλον με αλλα λογια GSFORUM........
Πολυ χαιρομαι που σας γνωρισα γιατι απεκτησα και αλλους φιλους...;););)



Καλημέρα, δύο χρόνια πέρασαν, Αύγουστος του 2009-Αυγουστος 2011.
Χθες βράδυ με την όμορφη παρέα φίλων από το φόρουμ,
θυμηθήκαμε διάφορα κ ή σκέψη μου έφερε τα γεγονότα
που μου συνέβησαν στην Αυστρία στο Ίμστ:(.
Για να θυμηθούν οι παλιοί κ να μαθαίνουν οι νεώτεροι χρήστες του φόρουμ:D....
Μόνο όποιος δεν έχει μείνει από μηχανική η κάποια άλλη βλάβη:cool:......

Αισθάνομαι ευχάριστα που είμαι μαζί σας....:)
.

vpentza
29-08-2011, 11:38
Αισθάνομαι ευχάριστα που είμαι μαζί σας....:)
.



Χάρη...ποιός μπορεί να πει το αντίθετο ???? :sm6:

καλώς να βρεθούμε ξανά και ξανά.....