PDA

View Full Version : BMW GS ADVENTURE


taksidiotis
17-08-2009, 09:11
προσφατα εδωσα το gs μου και αποκτησα το καινουριο adventure.
την μηχανη την πηρα 19000 μαζι με την ταξινομηση,λιγο φουσκωμενη δεν ηταν η τιμη???
μου λεει ο αντιπροσωπος οτι θα μου κανει την acrapovic δωρο που εχω ηδη βαλει κι επισης εχω παραγγειλει κι ενα μεγαλο tankbag οπως επισης και την μπαγκαζιερα την κεντρικη.
επισης,μου ειπαν οτι το 10% πλεον δεν ισχυει,υποψιν η αδεια της μηχανης ειναι 6/8.

Arkas
17-08-2009, 09:15
Καλορίζικη Γιάννη!!!
19000 μαζί με την ταξινόμηση τί εννοείς; Μισή ή ολόκληρη;
Και αν είναι μισή, πώς έφθασες τόσο ψηλά;

taksidiotis
17-08-2009, 09:24
ευχαριστω πολυ,η μηχανη ειχε 18500 και μου ειπαν 19000 μαζι με την ταξινομηση.

mjtir
17-08-2009, 09:49
Καλοριζικη και καλοταξιδη.

Για αποσυρση δεν σου ανεφερε τιποτα ?

Ειναι η γεματη εκδοση ?

Το tankbag της μαμας ?

Ειναι περιεργο γιατι η τιμη ειναι κοινη για ολα τα εξουσιοδοτημενα και μονο τα δωρα παιζουν απο αντιπροσωπο σε αντιπροσωπο.

Η εξατμιση δωρο με προβληματιζει γιατι παντα τα δωρα ειναι της μαμας και παντα τα προμηθευονται και τοποθετουνται απο τους ιδιους.

Πως την προμηθευτηκες εσυ Γιαννη ?

Arkas
17-08-2009, 09:52
Γιάννη μου (taksidiotis) η τιμή της Adve (full) αυτή την στιγμή είναι 18.117 Ευρώ + πινακίδες κλπ (περίπου 170 Ευρώ). Στην τιμή αυτή έχει υπολογιστεί και η έκπτωση του 50% στα τέλη ταξινόμησης.
Επίσης τρέχει και μια προσφορά 1000 Ευρώ για αγορά αξεσουάρ, έως τέλος Αυγούστου.
Αυτός είναι ο επίσημος τιμοκατάλογος.;)

taksidiotis
17-08-2009, 10:36
τακτοποιηθηκε παιδια.
ξεκινησα κι επαιρνα τηλ ολους τους αντιπροσωπους,ο καθενας μου ειπε και διαφορετικη τιμη.οτι να ναι δηλαδη.
τελος παντων οτι διαφορα εχει παιχτει παραπανω θα μου δωθει σε αξεσουαρ.
μασικα εδωσα 2 μηχανες,ενα gs,ktm adventure και ζητησα 21000 και για τα 2.
ολη η διαφορα τελος παντως θα παει σε εξτρα.

Arkas
17-08-2009, 10:47
Πρόσεξε μόνον εξαιτίας της ανταλλαγής μην σου "φάνε" τα 1000 Ευρώ της προσφοράς!;)

georgekostas
17-08-2009, 10:49
ξεκινησα κι επαιρνα τηλ ολους τους αντιπροσωπους,ο καθενας μου ειπε και διαφορετικη τιμη.οτι να ναι δηλαδη.


Ο καταλογος της BMW Hellas ειναι ενας.Δεν μπορει να πουλαει οσο θελει ο καθενας.
Για ψαξτο λιγο.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-08-2009, 11:14
Για ξαναπέστα ρε αδερφέ μου,

γιατί ψιλομπερδεφτήκαμε ....(αν φυσικά θέλεις να τα μοιραστείς μαζί μας)...;)


Στις 19000 €, συμπεριλαμβάνεται το tankbag ΚΑΙ η κεντρική βαλίτσα ;;;;

Τα δώρα δηλαδή,

εκτός την ακράπα, (αλήθεια πόσο την χρεώνει;;;;))

ποιά θα είναι ;;;;;




Τα παραπάνω στα ρωτάω,

όχι "ανακριτικά", αλλά φιλικά,

γιατί σίγουρα κ κάποια άλλα μέλη μας θα ενδιαφέρει,

πώς "παίζουν" σήμερα οι τιμές κ γενικά τα deals ....





.

taksidiotis
17-08-2009, 18:21
λοιπον.
η μηχανη ειχε 18500 το πληρες πακετο.μου ειπαν 19000 τελειωμενη,κατι που δεν εχει διευκρηνιστει ακομα μιας και η ταξινομηση δεν ειναι 500 ευρω αλλα 170.
μου ειπε ο πωλητης για 1000 ευρω την προσφορα.
εγω παραγγελα την βαλιτσα,την εξατμιση οπου κι εβαλα και το tankbag που περιμενω να ερθει μαζι με την βαλιτσα.
πριν προχωρησω στην αγορα της μηχανης αλλα και σημερα εκανα τηλαφωνηματα σε αντιπροσωπους και ρωτουσα τις τιμες.
η χαμηλοτερη οπου την ειχα βρει ηταν 18360+170 τα εξοδα για ταξινομηση και πινακιδα.
αλλος μου ειπε 18200 χωρις ταξινομηση,αλλος παλι 18500,αλλος 18400.
σταθερη τιμη πουθενα κι αν θελετε ξεκινηστε τα τηλεφωνα να δειτε.
τους ειπα κι εγω οτι ο καταλογος ειναι ενας οπως λεει κι ο φιλος πιο πανω,αυτοι ξεκινησαν τα δικα τους.
δυστυχως παιδια το θεμα αντιπροσωπειας εχει καταντησει γελοιο κι ολοι ειναι ενα μπαχαλο.
σκεφτηκα να ανεβω αθηνα και να την παρω ομως και παλι,οτι γλυτωνα σε σχεση με δω θα το τρωγα στο πηγαινε ελα και στις βολτες αθηνα,οποτε και πιαστηκα λιγο <<μπιπ>> και την πηρα απο δω.
σε 1 βδομαδα περιπου θα μιλησω ξανα με τον πωλητη για να κλεισουμε το θεμα για τις τιμες λογω του οτι τωρα θα παρει αδεια.
μπαχαλο η κατασταση γενικα παιδια.

taksidiotis
17-08-2009, 18:24
Ο καταλογος της BMW Hellas ειναι ενας.Δεν μπορει να πουλαει οσο θελει ο καθενας.
Για ψαξτο λιγο.
το ξερω οτι ειναι ενας,απο κει και περα πως μπορω να κινηθω εγω.
την μηχανη την πηρα 5 του μηνα,η αδεια λεει 6.
λογικα δε θα επεσα και μεσα στην προσφορα για το 10%?
υπαρχει περιπτωση μια αντιπρσωπεια να μην το τηρησει αυτο ας πουμε?
η ειναι κανονας για ολες τις αντιπροσωπειες.
για πειτε μου πως μπορω να κινηθω.

kostas_366
17-08-2009, 18:30
Βρε φίλε, έδωσες 2 πολύ καλές μοτο, να πάρεις μία? Γιατί αυτό στην ουσία έγινε. και δεν μιλώ για το κατάστημα το οποίο είναι επιχείρηση και πρέπει να έχει κέρδος. Καλά κάνει το κατάστημα. Εσύ το έχεις στο μυαλό σου έτσι?

georgekostas
17-08-2009, 18:37
το ξερω οτι ειναι ενας,απο κει και περα πως μπορω να κινηθω εγω.
την μηχανη την πηρα 5 του μηνα,η αδεια λεει 6.
λογικα δε θα επεσα και μεσα στην προσφορα για το 10%?
υπαρχει περιπτωση μια αντιπρσωπεια να μην το τηρησει αυτο ας πουμε?
η ειναι κανονας για ολες τις αντιπροσωπειες.
για πειτε μου πως μπορω να κινηθω.

Λογικα ολα αυτα δε θα επρεπε να τα ψαξεις πριν την αγορα και οχι μετα;Η προσφορα δε σου ειπαν ξεκαθαρα μεχρι ποτε ισχυει και αν τη δικαιουσε;
Οι κανονες ειναι ιδιοι για ολες τις αντιπροσωπειες αλλα μπορει καποιος αντιπροσωπος,για δικους του λογους,να σου κοψει κατι τις (συνηθως οταν δεν υπαρχει ανταλλαγη και περισσοτερο οταν το ποσο ειναι ολο μετρητοις).
Αν βλεπεις οτι σε ριξανε και δεν βρισκεις ακρη επικοινωνησε με τα κεντρικα της εταιριας και αν δε σου πουν κι εκει τοτε e-mail στη μαμα στη Γερμανια θα σου απαντησουν σιγουρα τι ισχυει και τι οχι.

Arkas
17-08-2009, 20:23
λοιπον.
η μηχανη ειχε 18500 το πληρες πακετο.μου ειπαν 19000 τελειωμενη,κατι που δεν εχει διευκρηνιστει ακομα μιας και η ταξινομηση δεν ειναι 500 ευρω αλλα 170.
μου ειπε ο πωλητης για 1000 ευρω την προσφορα.
εγω παραγγελα την βαλιτσα,την εξατμιση οπου κι εβαλα και το tankbag που περιμενω να ερθει μαζι με την βαλιτσα.
πριν προχωρησω στην αγορα της μηχανης αλλα και σημερα εκανα τηλαφωνηματα σε αντιπροσωπους και ρωτουσα τις τιμες.
η χαμηλοτερη οπου την ειχα βρει ηταν 18360+170 τα εξοδα για ταξινομηση και πινακιδα.
αλλος μου ειπε 18200 χωρις ταξινομηση,αλλος παλι 18500,αλλος 18400.
σταθερη τιμη πουθενα κι αν θελετε ξεκινηστε τα τηλεφωνα να δειτε.
τους ειπα κι εγω οτι ο καταλογος ειναι ενας οπως λεει κι ο φιλος πιο πανω,αυτοι ξεκινησαν τα δικα τους.
δυστυχως παιδια το θεμα αντιπροσωπειας εχει καταντησει γελοιο κι ολοι ειναι ενα μπαχαλο.
σκεφτηκα να ανεβω αθηνα και να την παρω ομως και παλι,οτι γλυτωνα σε σχεση με δω θα το τρωγα στο πηγαινε ελα και στις βολτες αθηνα,οποτε και πιαστηκα λιγο <<μπιπ>> και την πηρα απο δω.
σε 1 βδομαδα περιπου θα μιλησω ξανα με τον πωλητη για να κλεισουμε το θεμα για τις τιμες λογω του οτι τωρα θα παρει αδεια.
μπαχαλο η κατασταση γενικα παιδια.

Γιάννη μου (taksidiotis) η τιμή της Adve (full) αυτή την στιγμή είναι 18.117 Ευρώ + πινακίδες κλπ (περίπου 170 Ευρώ). Στην τιμή αυτή έχει υπολογιστεί και η έκπτωση του 50% στα τέλη ταξινόμησης.
Επίσης τρέχει και μια προσφορά 1000 Ευρώ για αγορά αξεσουάρ, έως τέλος Αυγούστου.
Αυτός είναι ο επίσημος τιμοκατάλογος.;)

Δεν καταλαβαίνω γιατί μπερδεύεσαι με την ταξινόμηση και τις τιμές. Οι παραπάνω τιμές που σου περέθεσα είναι αντιπροσωπείας...

taksidiotis
18-08-2009, 02:43
Βρε φίλε, έδωσες 2 πολύ καλές μοτο, να πάρεις μία? Γιατί αυτό στην ουσία έγινε. και δεν μιλώ για το κατάστημα το οποίο είναι επιχείρηση και πρέπει να έχει κέρδος. Καλά κάνει το κατάστημα. Εσύ το έχεις στο μυαλό σου έτσι?
φιλε μου δε ξερω αν το βλεπεις λαθος η οχι,ομως ναι αυτο εκανα.
εδωσα το gs 08 12χιλ και το ktm 9000.
ηταν υπερβολη να χω 2 παρομοιες μηχανες.
τα χρηματα που τις εδωσα δεν ηταν κι ασχημα.
στο κατω κατω δεν πηρα κατι κατωτερο αλλα κατι ανωτερο θελω να πιστευω κι απο τι 2 αυτες μηχανες που ειχα.

Major_Goose
18-08-2009, 10:51
Για το θέμα των τιμών η κατάσταση είναι ελαφρώς συγκεχυμένη . Οταν το Μαιο ρωτούσα για να παρω το adve οι τιμές ήταν παραπλήσιες αλλά όχι ίδιες . Επίσης τα 1800 ευρώ σε δώρα που μου δωσε ο ενας έγιναν τριπλέττα και συναγερμός ( και είχα και κάτι υπόλοιπα ψιλά μου φαίνεται) ενώ ο άλλος μου τα βγαζε μόνο στην τριπλέττα τις βαλίτσες .

Τέλος πάντων αποφάσισα να πάω σε αυτόν που μου φάνηκε πιο φιλικός και αξιόπιστος . ( μου φάνηκε λέω μην αρχίσετε, που το ξερα και τέτοια .......:sm7:)
Λίγες μέρες μετά πήρε γνωστός το ίδιο μηχανάκι απο άλλού και το μαγαζί του "κοψε" απο την βασική τιμή που έιχε στην λίστα 300 ευρώ (ουσιαστικά τις πινακίδες και άλλα 130 ), όμως με κάποιο τρόπο τα 1800 των δώρων του τα κανε μονο τριπλεττα και όχι κάτι άλλο επιπρόσθετα, οπότε στην ουσία δεν του κοψε τίποτα.

Επίσης στην δική μου περίπτωση , το ένα μαγαζί μου έλεγε ότι τα δώρα τους υποχρεώνει η BMW να ναι μισα μηχανή μισά αναβάτης, και δεν χώραγε συζήτηση ( που εμένα δεν με εξυπηρετούσε γιατί είχα και καινούργιο μπουφάν καλό, και κράνος και μπότες κ.λ.π.), ενώ ο άλλος ήταν ελαστικός και τα έφερε σε αυτά που θελα εγω .

Θέλω να πω ότι τρίκάκια σίγουρα όλοι κάνουνε , οπότε ... θα ακουστούν διάφορα, παρότι θα πρεπε να υπάρχει ενιαία πολιτική τιμολόγησης. Βέβαια ίσως κάποια μαγαζιά που δεν πουλάνε πολύ υποχρεώνονται να κάνουν κάποιες κινήσεις για να ρολλάρει η κατάσταση , είναι άλλωστε νόμος του εμπορίου .

Αλλά σίγουρα θέλει ψάξιμο το πράγμα, να πάρεις γραπτές προσφορές στα χέρια σου , να μπορείς να συγκρίνεις και μετά πάς βάση αυτού που σου φαίνεται λογικό και ξεκάθαρο. Έτσι έκανα τουλάχιστον εγώ και είμαι ευχαριστημένος απόλυτα.

FANISGS
18-08-2009, 11:25
katarxin kaloriziko to neo adv.alla file mou to gs 08 mono 12 xil? to skotoses kiriolektika!to diko mou idio montelo rotisa sti bmw kai to pairnoun 14000.pisteuo to to xarises me 12000.

kostas_366
18-08-2009, 12:27
φιλε μου δε ξερω αν το βλεπεις λαθος η οχι,ομως ναι αυτο εκανα.
εδωσα το gs 08 12χιλ και το ktm 9000.
ηταν υπερβολη να χω 2 παρομοιες μηχανες.
τα χρηματα που τις εδωσα δεν ηταν κι ασχημα.
στο κατω κατω δεν πηρα κατι κατωτερο αλλα κατι ανωτερο θελω να πιστευω κι απο τι 2 αυτες μηχανες που ειχα.
Δεν μου πέφτει λόγος εμένα φίλε μου. Δεν είναι δικές μου, οπότε δεν τις ορίζω :).
Δεν στο λέω από θέμα λαθους, δεν υπάρχει λάθος στην δική σου επιλογή και στα θέλω σου, απλά είναι κρίμα. Είναι καινούργια κ τα 2.

vasorfa
18-08-2009, 12:52
Φιλε taksidioti...οι υπολοιποι συμφορουμητες απο την παρεα μου ειχαν πει για καποιον Πωλητη........που ηταν ολη η Κρητη τσακωμενη μαζι του....με το συμπαθειο κιολλας,μηπως ομως <<επεσες >>πανω του.....?Παρακαλω οι φιλοι Κρητικοι,να με διορθωσουν αν εχω καταλαβει λαθος....

Σε οποαδηποτε των περιπτωσεων,Καλοτάξιδο το καινουριο σου Μωρο!!!;)

FANISGS
18-08-2009, 14:59
Φιλε taksidioti...οι υπολοιποι συμφορουμητες απο την παρεα μου ειχαν πει για καποιον Πωλητη........που ηταν ολη η Κρητη τσακωμενη μαζι του....με το συμπαθειο κιολλας,μηπως ομως <<επεσες >>πανω του.....?Παρακαλω οι φιλοι Κρητικοι,να με διορθωσουν αν εχω καταλαβει λαθος....

Σε οποαδηποτε των περιπτωσεων,Καλοτάξιδο το καινουριο σου Μωρο!!!;)

exeis apolito dikio.to mono pragma pou axizei edo stin kriti,einai to service tis bmw.ta ypoloipa einai....ga...seta kai afiseta!

taksidiotis
18-08-2009, 16:25
Φιλε taksidioti...οι υπολοιποι συμφορουμητες απο την παρεα μου ειχαν πει για καποιον Πωλητη........που ηταν ολη η Κρητη τσακωμενη μαζι του....με το συμπαθειο κιολλας,μηπως ομως <<επεσες >>πανω του.....?Παρακαλω οι φιλοι Κρητικοι,να με διορθωσουν αν εχω καταλαβει λαθος....

Σε οποαδηποτε των περιπτωσεων,Καλοτάξιδο το καινουριο σου Μωρο!!!;)
ναι σε αυτον εχω πεσει φιλε μου,Δημητρης με το ονομα.
ειναι γνωστο πλεον το προβλημα που υπαρχει με τον συγκεκριμενο.

προς αλλες απαντησεις φιλων εδω.

12000 την εδωσα χωρις κανενα εξτρα πανω αφου τα αφαιρεσα ολα για την καινουρια.
εκανα μια μικρη ερευνα και οι τιμες τους επαιζαν απο 11500 μεχρι και 13500 με κατι εξτρα.εγω θελησα να την δωσω σκετη.
την ειχα βαλει καιρο τωρα αγγελια αλλα μονο με επιταγη εβρισκα να με πληρωσουν στα 13000 κατι που φυσικα δεν δεχομουν.

και το ktm το χα βαλει αγγελια αλλα μηδεν ενδιαφερον.
δενε χω προβλημα στην τιμη που δωθηκαν,απλα θα ηθελα μια καλυτερη τιμη στο adv που πηρα.
σημασια εχει πλεον να ειναι καλη η μηχανη κι ολα τα υπολοιπα.τι να πω,ολα καλα.

taksidiotis
18-08-2009, 16:28
exeis apolito dikio.to mono pragma pou axizei edo stin kriti,einai to service tis bmw.ta ypoloipa einai....ga...seta kai afiseta!
αν φυγει ο Γιωργος απο δω θα δεις σε ποσο καιρο θα πουλανε πολλα ατομα την gs τους,που σε μια φαση ηταν για να φυγει μιας κι εχει περασει εκει μεσα αστα να πανε,τον εχουν τρελανει αλλα ειναι μαστοραντζα.

FANISGS
18-08-2009, 21:38
αν φυγει ο Γιωργος απο δω θα δεις σε ποσο καιρο θα πουλανε πολλα ατομα την gs τους,που σε μια φαση ηταν για να φυγει μιας κι εχει περασει εκει μεσα αστα να πανε,τον εχουν τρελανει αλλα ειναι μαστοραντζα.

symfono apolyta!

giorgos_gs
18-08-2009, 21:49
ενα καλο μαθημα χρειαζετε ο δημητρακης
και θα στρωσουνε ολα
καταλαβενετε τι ενοοω πατριωτες

Albatros
19-08-2009, 11:47
αν φυγει ο Γιωργος απο δω θα δεις σε ποσο καιρο θα πουλανε πολλα ατομα την gs τους,που σε μια φαση ηταν για να φυγει μιας κι εχει περασει εκει μεσα αστα να πανε,τον εχουν τρελανει αλλα ειναι μαστοραντζα.

:sm8:

Albatros
19-08-2009, 11:50
Γιάννη , στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα λένε οι παλιοί...
καλοτάξιδη η μπέμπα σου.
:)

taksidiotis
19-08-2009, 16:46
Γιάννη , στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα λένε οι παλιοί...
καλοτάξιδη η μπέμπα σου.
:)
να σαι καλα φιλε μου.
τωρα οτι εγινε εγινε.

FANISGS
19-08-2009, 21:49
file taxidioti apolafse to neo sou moro.ta ipoloipa einai perasmena xexasmena!kaloriziko!

taksidiotis
20-08-2009, 00:46
file taxidioti apolafse to neo sou moro.ta ipoloipa einai perasmena xexasmena!kaloriziko!
ετσι ειναι και να σαι καλα φιλε μου,καλος η κακως στην ελλαδα ζουμε...

taksidiotis
07-12-2009, 22:18
λοιπον επανερχομαι στο θεμα,αυτη την φορα λογω προβληματος.
λοιπον θελω να με συμβουλεψετε για το πως μπορω να βρω το δικιο μου.
οι μηχανες που πουλησα για να παρω το gs εκαναν 21000.
ο δημητρης ο πωλητης της bmw δεν μου εκανε το 10% που εδινε η bmw σε δωρο λογω του οτι και καλα δεν το υποστηριζε η εδω αντιπροσωπεια,με λιγα λογια μου πε πως οποια αντιπροσωπεια ηθελε το εκανε.
αντι γι αυτου θα μου εκανε δωρο 1000 ευρω σε αξεσουαρ,κατι που τωρα δε μου το παραδεχεται.λοιπον επειδη την κοροιδια δεν την μπορω πειτε μου τι να κανω να φτασω το θεμα μεχρι εσχατου.

wet & dirty
07-12-2009, 22:46
κανονικα θα στηλεις mail στην μαμα και θα τους εχεις γραψει ακριβως οτι εγινε και οτι ο τυπος ειναι απατεωνας!!!!αν δεν βρεις ακρη καλαθα κανεις να βρεις εναν καλο δικηγορο!!!τερμα τα λαμογια σιγουρα στην κρητη θα υπαρχει καποιος καλητερος για αντιπρ.;)


καλη δυναμη φιλε!!

FANISGS
07-12-2009, 23:01
ειναι απλο φιλε μου.κανονισε ενα ραντεβου στην bmw απ εξω κανα πρωινο να μαζευτουμε καμποσοι να δεις ποτε ποτε ο συγκεκριμενος θα γινει αρνακι!!!

taksidiotis
08-12-2009, 00:37
κανονικα θα στηλεις mail στην μαμα και θα τους εχεις γραψει ακριβως οτι εγινε και οτι ο τυπος ειναι απατεωνας!!!!αν δεν βρεις ακρη καλαθα κανεις να βρεις εναν καλο δικηγορο!!!τερμα τα λαμογια σιγουρα στην κρητη θα υπαρχει καποιος καλητερος για αντιπρ.;)


καλη δυναμη φιλε!!
μπορεις φιλε μου να μου δωσεις καποιο mail να επικοινωνησω?φανταζομαι για ελλαδα μιλαμε.καλα σιγουρα και στα περιοδικα θα τους βγαλω.

wet & dirty
08-12-2009, 00:40
μπορεις φιλε μου να μου δωσεις καποιο mail να επικοινωνησω?φανταζομαι για ελλαδα μιλαμε.καλα σιγουρα και στα περιοδικα θα τους βγαλω.



φιλε πρωτη κινηση ειναι εδω http://www.bmw-motorrad.gr/gr/el/index.html

georgekostas
08-12-2009, 00:42
φιλε πρωτη κινηση ειναι εδω http://www.bmw-motorrad.gr/gr/el/index.html
Επειδη το εχω κανει,προτεινω εκει απλα να τους το κοινοποιησεις,και στο
καπακι στειλτο μαμα Γερμανια!

wet & dirty
08-12-2009, 00:51
Επειδη το εχω κανει,προτεινω εκει απλα να τους το κοινοποιησεις,και στο
καπακι στειλτο μαμα Γερμανια!


σωστος!!!!!;)

ace_gln
08-12-2009, 11:18
προσφατα εδωσα το gs μου και αποκτησα το καινουριο adventure.
την μηχανη την πηρα 19000 μαζι με την ταξινομηση,λιγο φουσκωμενη δεν ηταν η τιμη???
μου λεει ο αντιπροσωπος οτι θα μου κανει την acrapovic δωρο που εχω ηδη βαλει κι επισης εχω παραγγειλει κι ενα μεγαλο tankbag οπως επισης και την μπαγκαζιερα την κεντρικη.
επισης,μου ειπαν οτι το 10% πλεον δεν ισχυει,υποψιν η αδεια της μηχανης ειναι 6/8.


καλοταξιδο.
θα προσπαθησω να βοηθησω και εγω λιγο ,εφοσων πριν 2 εβδομαδες εκανα μια ερυνα αγορας ...
κατ'αρχην να σου πω πως αν γνωριζα οτι δινεται GS '08
12000, ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ... απο του '07 που μολις αγορασα
λοιπον οι τιμες στην χαλκιδα εχουν ως εξης ..
gs adventure,18750 ευρω με πακετο 1+3 +δωρο 1000ευρω +250 εξοδα πινακιδας
gs,16890 euro πακετο 1+3 + δωρο 1000 ευρω +250 εξοδα πινακιδας ...

taksidiotis
10-12-2009, 08:50
εστειλα ολα τα παραπανω στην bmw κι αντε να δουμε.

Carduelis
10-12-2009, 19:39
εστειλα ολα τα παραπανω στην bmw κι αντε να δουμε.

Καλά έκανες φίλε μου! Να είσαι σίγουρος οτι σε 24-48 ώρες θα σε πάρουν τηλέφωνο από το τμήμα δημ σχέσεων για παραπέρα διευκρινήσεις!
Φρόντισε να είσαι απόλυτα ήρεμος και ευγενής με όλους και ξεκαθάρισέ τους οτι θα δώσεις συνέχεια και στη μητρική Γερμανίας!
Κάποια στιγμή θα πρέπει να καταλάβουνε οι αντιπρόσωποι της BMW οτι επειδή ακριβοπουλάνε τις μοτοσυκλέτες τους θα πρέπει να είναι και οι after sale υπηρεσίες τους αντίστοιχου επιπέδου! Οι κουτοπονηριές βλάπτουν και τους ίδιους αλλά και τη μητρική εταιρεία!
Πάντως ανεξάρτητα της έκβασης απόλαυσε τη μηχανή σου!
Καλούς δρόμους

taksidiotis
18-12-2009, 18:38
λοιπον στο πρωτο mail Που εστειλα με πηρε ο αξιοτιμος πωλητης και με υφακι σαν να με απειλησε,το mail Που θα δημοσιευσω τωρα ειναι το δευτερο που εστειλα σημερα.

καλησπερα σας,ειχα επικοινωνησει μαζι σας πριν μερες για ενα θεμα που εκκρεμει με ενα gs adventure και το δωρο που ποτε δεν παρελαβα,λοιπον ο κυριος μπουρλος ηρθε σε επικοινωνια μαζι μου και μου ειπε οτι με επιστολες δεν προκειται να κανω κατι και να παω στις 28 του μηνα να κλεισουμε τον λογαριασμο,μαλιστα μου ειπε για να μην εχει και συνεχεια το θεμα μας,κι ερωτω,ειναι τακτικη dealer με πελατη αυτη?κι εννοω το θεμα τροπου.και μαλιστα ισχυριστηκε οτι τα 1000 ευρω του δωρου πως τα εβγαλα εγω απο το μυαλο μου,ενω εγω εγω εχω τα γραφωμενα του στον καταλογο του gs οταν το παραγγειλα.και στην ουσια επρεπε να παρω το δωρο που ελεγαν οι διαφημισεις,το 10% δηλαδη,κι οχι μονο 1000 ευρω.τα 1000 τα προτεινε ο πωλητης.δεν θελω τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο ειληκρηνα,μονο αυτο που ειπε ο πωλητης και μετα πηρε πισω.οταν με ηθελε να βαζω τις υπογραφες ομως για το ktm και το gs Που εδωσα και με επαιρνε τηλεφωνο και τον εβρισκα κι οποτε ηθελα,μετα που εγινε η δουλεια πολυ απλα χαθηκε και φυσικα ξεχασε και το δωρο,ειληκρηνα δεν ξερω με ποιον θα μιλησω παντως ηδη εχω βαλει δικηγορο για το θεμα και φυσικα και θα του δωσω και δημοσιοτητα αν δεν τηρηθουν τα προβλεπομενα που ποτε μου δεν πηρα.δεν ειμαι παραλογος και ειμαι απολυτα σοβαρος ανθρωπος για να κατσω και να αφησω μια αντιπροσωπεια και συγκεκριμενα του ηρακλειου κρητης να με κοροιδεψει.

gsmaniac
18-12-2009, 18:41
λοιπον στο πρωτο mail Που εστειλα με πηρε ο αξιοτιμος πωλητης και με υφακι σαν να με απειλησε,το mail Που θα δημοσιευσω τωρα ειναι το δευτερο που εστειλα σημερα.

καλησπερα σας,ειχα επικοινωνησει μαζι σας πριν μερες για ενα θεμα που εκκρεμει με ενα gs adventure και το δωρο που ποτε δεν παρελαβα,λοιπον ο κυριος μπουρλος ηρθε σε επικοινωνια μαζι μου και μου ειπε οτι με επιστολες δεν προκειται να κανω κατι και να παω στις 28 του μηνα να κλεισουμε τον λογαριασμο,μαλιστα μου ειπε για να μην εχει και συνεχεια το θεμα μας,κι ερωτω,ειναι τακτικη dealer με πελατη αυτη?κι εννοω το θεμα τροπου.και μαλιστα ισχυριστηκε οτι τα 1000 ευρω του δωρου πως τα εβγαλα εγω απο το μυαλο μου,ενω εγω εγω εχω τα γραφωμενα του στον καταλογο του gs οταν το παραγγειλα.και στην ουσια επρεπε να παρω το δωρο που ελεγαν οι διαφημισεις,το 10% δηλαδη,κι οχι μονο 1000 ευρω.τα 1000 τα προτεινε ο πωλητης.δεν θελω τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο ειληκρηνα,μονο αυτο που ειπε ο πωλητης και μετα πηρε πισω.οταν με ηθελε να βαζω τις υπογραφες ομως για το ktm και το gs Που εδωσα και με επαιρνε τηλεφωνο και τον εβρισκα κι οποτε ηθελα,μετα που εγινε η δουλεια πολυ απλα χαθηκε και φυσικα ξεχασε και το δωρο,ειληκρηνα δεν ξερω με ποιον θα μιλησω παντως ηδη εχω βαλει δικηγορο για το θεμα και φυσικα και θα του δωσω και δημοσιοτητα αν δεν τηρηθουν τα προβλεπομενα που ποτε μου δεν πηρα.δεν ειμαι παραλογος και ειμαι απολυτα σοβαρος ανθρωπος για να κατσω και να αφησω μια αντιπροσωπεια και συγκεκριμενα του ηρακλειου κρητης να με κοροιδεψει.
:sm8::sm8::sm8:προχωρα το θεμα οσο αντεχεις,γιατι ετσι πρεπει................εχει γεμισει λαμογια η αγοραΝεύραΝεύραΝεύρα

NLS
18-12-2009, 18:51
fatous olous

george1968
18-12-2009, 21:42
ΜΠΡΑΒΟ φίλε Γιάννη.
Έτσι πρέπει να πράξεις.
Είμαστε όλοι μααζί σου

taksidiotis
19-12-2009, 09:29
να στε καλα παιδια,ηθελα να αποφυγω αυτο τον δρομο ομως οι συνθηκες δεν με αφηνουν να κανω κατι διαφορετικο.
συντομα αν δεν απαντηθει θετικα το θεμα μου θα προβω και σε δημοσιευση στα περιοδικα 0300 και moto.
και δε νομιζω οτι μπορουν να μου κανουν και κατι ποινικα.

Albatros
19-12-2009, 17:04
να στε καλα παιδια,ηθελα να αποφυγω αυτο τον δρομο ομως οι συνθηκες δεν με αφηνουν να κανω κατι διαφορετικο.
συντομα αν δεν απαντηθει θετικα το θεμα μου θα προβω και σε δημοσιευση στα περιοδικα 0300 και moto.
και δε νομιζω οτι μπορουν να μου κανουν και κατι ποινικα.

Φίλε Γιάννη από τα κεντρικά πάντα πέρνουν τηλέφωνο τον αγοραστή αν είναι ευχαριστημένος με την αγορά του και κάνουν ένα σωρό ερωτήσεις,αυτά είναι καταγεγραμμένα, ελπίζω να μην τους είπες καλά λόγια γιατί θα είναι εναντίον σου.Σε πήρε τηλέφωνο ο πωλητής μετά το εμέιλ (προφανώς ενημερώθηκε), δεν σε πήραν από τα κεντρικά???
:Απορία::Απορία::Απορία:

saitman
20-12-2009, 01:05
καλοταξιδη παντως πατριωτη!ο συγκεκριμενος πωλητης ειναι ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ!θα πουλουσε και την μανα του αν μπορουσε!!!στην δικια του επιχειρηση τα δια εκανε και την εκλεισε.εχει δικιο ο Φανης, να μαζευτουμε καμια στιγμη και να δεις τι εχει να γινει!!ο Δημοπουλος ειναι μηχανικαρα με λιγη δοση τρελας παντα!αν δεν ηταν και αυτος!!?

katsab
20-12-2009, 21:42
ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ:ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΑ ΘΥΜΑ ΑΠΑΤΗΣ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΦΙΑΤ(ΕΚΛΕΙΣΕ ΝΥΧΤΑ ΚΛΕΒΟΝΤΑΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ) ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΑΝ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ E-MAIL ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.ΜΕΣΑ ΣΕ 24 ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ(2.000.000 δρχ.) ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΜΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΜΕΣΩ ΙΤΑΛΙΑΣ.
ΑΡΑ:ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ.

Albatros
20-12-2009, 22:43
καλοταξιδη παντως πατριωτη!ο συγκεκριμενος πωλητης ειναι ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ!θα πουλουσε και την μανα του αν μπορουσε!!!στην δικια του επιχειρηση τα δια εκανε και την εκλεισε.εχει δικιο ο Φανης, να μαζευτουμε καμια στιγμη και να δεις τι εχει να γινει!!ο Δημοπουλος ειναι μηχανικαρα με λιγη δοση τρελας παντα!αν δεν ηταν και αυτος!!?

προσοχή στο Γιώργο...
:):):)

mario
21-12-2009, 03:06
το ξερω οτι ειναι ενας,απο κει και περα πως μπορω να κινηθω εγω.
την μηχανη την πηρα 5 του μηνα,η αδεια λεει 6.
λογικα δε θα επεσα και μεσα στην προσφορα για το 10%?
υπαρχει περιπτωση μια αντιπρσωπεια να μην το τηρησει αυτο ας πουμε?
η ειναι κανονας για ολες τις αντιπροσωπειες.
για πειτε μου πως μπορω να κινηθω.


φίλε taksidioti εγω πήρα το adv καινούργιο απο πάτρα στις 27/7/09 και μου εκαναν το 10% δωρα

φατους ολους

taksidiotis
27-12-2009, 18:54
Φίλε Γιάννη από τα κεντρικά πάντα πέρνουν τηλέφωνο τον αγοραστή αν είναι ευχαριστημένος με την αγορά του και κάνουν ένα σωρό ερωτήσεις,αυτά είναι καταγεγραμμένα, ελπίζω να μην τους είπες καλά λόγια γιατί θα είναι εναντίον σου.Σε πήρε τηλέφωνο ο πωλητής μετά το εμέιλ (προφανώς ενημερώθηκε), δεν σε πήραν από τα κεντρικά???
:Απορία::Απορία::Απορία:
χρονια πολλα παιδια,με πηραν τηλ απο τα κεντρικα και μου μιλησαν πολυ ευγενικα χωρις ομως να βγαλουμε καποιο αποτελεσμα.μου ειπε ο ανθρωπος οτι ο καθε αντιπροσωπος δεν ειναι απαραιτητο οτι θα κανει το δωρο,κι οτι δεν ειχαν δεχτει ολες οι αντιπροσωπειες το δωρο του 10%.εγω ειπα βεβαια πως θα το φτασω στα ακρα το θεμα.την δευτερα ειναι το ραντεβου μας με τον πωλητη εδω.