PDA

View Full Version : Τι είναι forum?!!!!!!!!!!!


riko46
17-08-2009, 23:21
http://2.bp.blogspot.com/_BS77gCCUt-Q/STQbgYGCK5I/AAAAAAAAAdw/ONJ9hoUMST8/s1600/SYGXRONESGIAGIADES.jpg



Εάν πρέπει να δώσω μια απάντηση, του τι είναι forum λοιπόν, θα έλεγα πως πάνω απ'όλα, το φόρουμ είναι ένα τόπος συνάθροισης ιδεών και ανθρώπων. Συγκεντρώνονται κάποιοι άνθρωποι οι οποίοι συζητάνε, γελάνε προβληματίζονται, βοηθιούνται, τσακώνονται. Είναι σαν μια συγκέντρωση στην αληθινή ζωή, μόνο που επειδή η τεχνολογία έχει προχωρήσει & οι ρυθμοί πιέζουν, αυτή η συνάντηση γίνεται πλέον από το σπίτι σου.

Την γνώμη σας και τις ιδεες σας..:cool:.

essel
17-08-2009, 23:29
Ετσι είναι οπως τα λές
Αλλά θα προτιμούσα να τσακώνομαι και να τον βλέπω απεναντί μου..........
Οπως και να το κάνουμε οι διαπροσωπικές σχέσεις.....δεν μπορούν να ξεπεραστούν......
:):):)

pepax66
19-08-2009, 17:50
Θα συμφωνήσω και εγώ, forum είναι ο "τόπος" ανταλαγής απόψεων, ιδεών, γνώσεων διαδικτυακών φίλων με κοινά ενδιαφέροντα! Εάν ήμασταν φοιτητές θα ήταν το μεγαλύτερο σαλόνι ή και ταράτσα της παρέας!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
19-08-2009, 18:57
Θα συμφωνήσω και εγώ, forum είναι ο "τόπος" ανταλαγής απόψεων, ιδεών, γνώσεων διαδικτυακών φίλων με κοινά ενδιαφέροντα!


Εάν ήμασταν φοιτητές θα ήταν το μεγαλύτερο σαλόνι ή και ταράτσα της παρέας




....γειά σου ρε Πέτρο φιλόσοφε ..........:D:D:D






(πώς τα λέει ώρες-ώρες ;;;;;:D:D:D)

Arkas
19-08-2009, 21:33
Aς απαντήσουν καλύτερα τα μέλη - φίλοι της παρέας μας:

Αισθάνομαι μεγάλη συγκίνηση για την όλη εξέλιξη, να μεγάλο ευχαριστώ στους Arkas, soter3gm, geoski αλλά και σε όλους εσάς που με τα γραφτα σας αλλά και οχι μονο ησασταν διπλα στο προβλημα μου!
Οι πιο πανω με πήραν τηλεφωνο και ο soter3gm με τα λογια του μου εδωσε οδηγίες αλλα και κουραγιο να προχωρησω στην επεμβαση:).
Ειμαι Ελλάδα από τις 05.00 σήμερα Τετάρτη19 του μηνός.
Όλα καλά και το βράδυ περισσότερες λεπτομέρεις και για τη βλάβη αλλά και για το ταξίδι!
Ενα θα προσθέσω ότι η πρώτη μου σκέψη για βοήθεια ηταν το διαδύκτιο και με συγκίνησε η άμεση ανταπόκριση, σε λίγοτερο από 1 ωρα που ποσταρησα ειχα τηλεφωνημα:D:)

Παιδιά δεν θα το πιστέψετε, κατά τύχη μπήκα σήμερα με μια dial up γραμμή στο χωριό, (δεν είμαι σε πολιτισμό), και μόλις είδα το μήνυμα του arka κοίταξα τι μέρα είναι. Δυστυχώς η σύζυγος δουλεύει και είμαι με τα παιδιά. Φέτος δεν κάναμε διακοπές μαζί γιατί ερχόμουν εγώ έφευγε αυτή. Ελπίζω το βράδυ που θα σχολάσει να με θυμηθεί.:D:D:D:D:D
Πάντως σας ευχαριστώ, όλους και εσείς ότι επιθυμείται και θα τα πούμε τέλος του μήνα Αθήνα, γιατί εδώ το internet θεωρείται παραπάνω από πολυτέλεια.

Αν εννοούμε βέβαια το Gs forum...;)

ntinopoulos
19-08-2009, 21:43
http://2.bp.blogspot.com/_BS77gCCUt-Q/STQbgYGCK5I/AAAAAAAAAdw/ONJ9hoUMST8/s1600/SYGXRONESGIAGIADES.jpg



Εάν πρέπει να δώσω μια απάντηση, του τι είναι forum λοιπόν, θα έλεγα πως πάνω απ'όλα, το φόρουμ είναι ένα τόπος συνάθροισης ιδεών και ανθρώπων. Συγκεντρώνονται κάποιοι άνθρωποι οι οποίοι συζητάνε, γελάνε προβληματίζονται, βοηθιούνται, τσακώνονται. Είναι σαν μια συγκέντρωση στην αληθινή ζωή, μόνο που επειδή η τεχνολογία έχει προχωρήσει & οι ρυθμοί πιέζουν, αυτή η συνάντηση γίνεται πλέον από το σπίτι σου.

Την γνώμη σας και τις ιδεες σας..:cool:.
τρωνε κιολας μιχαλη μου...!!!:sm7:

riko46
20-08-2009, 01:40
Συγκεντρώνονται κάποιοι άνθρωποι οι οποίοι συζητάνε, γελάνε προβληματίζονται, βοηθιούνται, τσακώνονται.

Ε μετά από όλα αυτά πηγαίνουν και για φαγητό:sm7:


Πάντος το ποστάρισμα λεει τι είναι forum!!!!!!!!!!!!

Arkas
20-08-2009, 09:45
Aς απαντήσουν καλύτερα τα μέλη - φίλοι της παρέας μας:


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz http://www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/showthread.php?p=58698#post58698)
Αισθάνομαι μεγάλη συγκίνηση για την όλη εξέλιξη, να μεγάλο ευχαριστώ στους Arkas, soter3gm, geoski αλλά και σε όλους εσάς που με τα γραφτα σας αλλά και οχι μονο ησασταν διπλα στο προβλημα μου!
Οι πιο πανω με πήραν τηλεφωνο και ο soter3gm με τα λογια του μου εδωσε οδηγίες αλλα και κουραγιο να προχωρησω στην επεμβαση:).
Ειμαι Ελλάδα από τις 05.00 σήμερα Τετάρτη19 του μηνός.
Όλα καλά και το βράδυ περισσότερες λεπτομέρεις και για τη βλάβη αλλά και για το ταξίδι!
Ενα θα προσθέσω ότι η πρώτη μου σκέψη για βοήθεια ηταν το διαδύκτιο και με συγκίνησε η άμεση ανταπόκριση, σε λίγοτερο από 1 ωρα που ποσταρησα ειχα τηλεφωνημα:D:)


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanb http://www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/showthread.php?p=58898#post58898)
Παιδιά δεν θα το πιστέψετε, κατά τύχη μπήκα σήμερα με μια dial up γραμμή στο χωριό, (δεν είμαι σε πολιτισμό), και μόλις είδα το μήνυμα του arka κοίταξα τι μέρα είναι. Δυστυχώς η σύζυγος δουλεύει και είμαι με τα παιδιά. Φέτος δεν κάναμε διακοπές μαζί γιατί ερχόμουν εγώ έφευγε αυτή. Ελπίζω το βράδυ που θα σχολάσει να με θυμηθεί.:D:D:D:D:D
Πάντως σας ευχαριστώ, όλους και εσείς ότι επιθυμείται και θα τα πούμε τέλος του μήνα Αθήνα, γιατί εδώ το internet θεωρείται παραπάνω από πολυτέλεια.

Εχει ανοιχτει ενα thread με θεμα "Τι ειναι forum;"
Δεν υπαρχει καλυτερη απαντηση για το τι ειναι φορουμ απο αυτο το προβλημα που δημιουργηθηκε και επιλυθηκε μ αυτον τον τροπο.

Αυτο ειναι φορουμ. Πολυ απλα.

Και γω οταν ανεβαινα μονος Σουηδια ενοιωθα οτι δεν ημουν μονος στην πραγματικοτητα. Ειχα ολα εσας τα παιδια διπλα και ηξερα οτι ο,τι και να γινει καποια βοηθεια θα υπαρξει.

Αυτο ειναι φορουμ λοιπον.


Αν εννοούμε βέβαια το Gs forum...;)

aeriko
20-08-2009, 10:43
Παλαιότερα όταν δεν υπήρχε το διαδίκτυο και κατ επέκταση τα forums οι φίλοι ή γνωστοί μας ήταν περιορισμένης εμβέλειας ως προς τον χώρο. Περιορίζονταν στο επίπεδο της γειτονιάς ή αντε της πόλης εάν επρόκειτο για επαρχιακή πόλη. Σήμερα μπορούμε να έχουμε γνωστούς/φίλους σε διαφορετικές πόλεις/κράτη/ηπείρους με τους οποίους ανταλλάσουμε σκέψεις, απόψεις, εμπειρίες κλπ.

syan
20-08-2009, 11:46
Μια διαδικτυακή ομάδα με κοινά σε κάποιο θέμα αλλά και κοινωνικά ενδιαφέροντα που ανταλλάσουν μηνύματα, ιδέες, βοήθεια και νέα, σχετικά με ότι τους αφορά!

Βέβαια αν μιλάμε για το GSforum, σίγουρα μιλάμε για πολύ περισσότερη προσφορά απο τα έν λόγω, πέραν απο τους εναγκαλισμούς των μελών και την ιδιαίτερη φροντίδα και σχέση..!!

http://digitalblueglobal.files.wordpress.com/2008/12/polar-bear-funny-dog-death-hug.jpg

deros
20-08-2009, 21:49
Για μένα φόρουμ είναι όλα όσα είπανε οι προηγούμενοι.Η ερώτηση έπερεπε να είναι * τι είναι καλό φόρουμ * Και καλό φόρουμ είναι αυτό που μετά τη δουλειά σου μπορείς να μπεις να χαλαρώσεις,να ξεκουραστείς, να μάθεις, ακόμα και να διασκεδάσεις.Όπως έγραψα σε άλλο θέμα, είμαι γραμμένος σε διάφορα φόρα για μοτό, για φωτόγραφίες για κινητά κ.λ.π.Σε τουτο το φόρουμ όμως κόλησα, παρά του οτι είμαι μειονότητα με τη Vara:sm7:. (Με varadero είναι λίγοι αλλά κάνουν για 10 ο καθένας.Γιαυτό να μας φοβάστε :sm7:). Καλή συνέχεια νάχουμε και καλά χιλιόμετρα!

xvitos
21-08-2009, 00:56
Για μένα φόρουμ είναι όλα όσα είπανε οι προηγούμενοι.Η ερώτηση έπερεπε να είναι * τι είναι καλό φόρουμ * Και καλό φόρουμ είναι αυτό που μετά τη δουλειά σου μπορείς να μπεις να χαλαρώσεις,να ξεκουραστείς, να μάθεις, ακόμα και να διασκεδάσεις.Όπως έγραψα σε άλλο θέμα, είμαι γραμμένος σε διάφορα φόρα για μοτό, για φωτόγραφίες για κινητά κ.λ.π.Σε τουτο το φόρουμ όμως κόλησα, παρά του οτι είμαι μειονότητα με τη Vara:sm7:. (Με varadero είναι λίγοι αλλά κάνουν για 10 ο καθένας.Γιαυτό να μας φοβάστε :sm7:). Καλή συνέχεια νάχουμε και καλά χιλιόμετρα!



:sm4: