PDA

View Full Version : Ανοξείδωτα...τελικα Μυθος ή Πραγματικοτητα?


vasorfa
18-08-2009, 13:46
Εδω και αρκετό καιρό ,έχω ένα θεματακι με την σκουριά η καλύτερα <<πατινα >>που πιάνουν τα κάγκελα στην princess μου.....έχω την γνωστή κύρια των 1200 cc adve του 2008....σε διάφορες συζητήσεις που έχω κάνει με συμφορουμητες έχω ακούσει πολλές γνώμες και διάφορες .Εμένα με ενδιαφέρει κάτι πάρα πολύ απλό......τα κάγκελα καθώς και εξατμίσεις. Βίδες ,λαιμοί εξατμίσεων κ.α. <<ανοξείδωτα> >καλούδια-ξέρετε...αυτά που πληρώνουμε χ2 γιατί δεν σκουριάζουν.......μας τα αλλάζει η αντιπροσωπεία η όχι ?Στην περίπτωση που παρουσιαστεί σκουριά ?και επί της ευκαιρίας....άλλη μια κρίσιμη ερώτηση....όταν αλλάζουμε κάτι στις μηχανές μας ,μέσα στην εγγύηση...το νέο ανταλλακτικό που βάζουμε έχει εκ νέου 2 χρόνια εγγύηση η απλά ισχύει ΜΟΝΟ η αρχική εγγύηση?
Συγγνώμη που σας ζάλισα αλλά πιστεύω ότι αρκετοί αν όχι πολλοί θα έχετε τους ιδίους προβληματισμούς....έκανα ήδη μια έρευνα σε παλαιότερε POST για τα παραπάνω αλλά δεν βρήκα κάτι.

wolferin
18-08-2009, 13:54
για το μονο που ξερω ειναι οτι το ανταλακτικο εχει και απο μονο του 2 χρονια εγγυηση
για τα υπολοιπα ας βοηθησουν οσοι ξερουν

pepax66
18-08-2009, 20:03
Εδω και αρκετό καιρό ,έχω ένα θεματακι με την σκουριά η καλύτερα <<πατινα >>που πιάνουν τα κάγκελα στην princess μου.....έχω την γνωστή κύρια των 1200 cc adve του 2008....σε διάφορες συζητήσεις που έχω κάνει με συμφορουμητες έχω ακούσει πολλές γνώμες και διάφορες .Εμένα με ενδιαφέρει κάτι πάρα πολύ απλό......τα κάγκελα καθώς και εξατμίσεις. Βίδες ,λαιμοί εξατμίσεων κ.α. <<ανοξείδωτα> >καλούδια-ξέρετε...αυτά που πληρώνουμε χ2 γιατί δεν σκουριάζουν.......μας τα αλλάζει η αντιπροσωπεία η όχι ?Στην περίπτωση που παρουσιαστεί σκουριά ?και επί της ευκαιρίας....άλλη μια κρίσιμη ερώτηση....όταν αλλάζουμε κάτι στις μηχανές μας ,μέσα στην εγγύηση...το νέο ανταλλακτικό που βάζουμε έχει εκ νέου 2 χρόνια εγγύηση η απλά ισχύει ΜΟΝΟ η αρχική εγγύηση?
Συγγνώμη που σας ζάλισα αλλά πιστεύω ότι αρκετοί αν όχι πολλοί θα έχετε τους ιδίους προβληματισμούς....έκανα ήδη μια έρευνα σε παλαιότερε POST για τα παραπάνω αλλά δεν βρήκα κάτι.


Βασίλη ότι πληρώνεις παίρνεις ! Γιαυτό και σου αλλάζουν τα πάντα αν το απαιτήσεις αν το παίξεις καλό αγόρι στα πιάνουν με τις αλοιφές και στα γυαλίζουν! Τα κάγκελα της 08 και εδώ υπάρχει πρόβλημα προσπάθησε να τα αλλάξεις! Η εγγύηση του ανταλλακτικού είναι για ένα χρόνο αλλά παίζει ανάλογα με το είδος (μηχανολογικό αξεσουάρ, ηλεκτρολογικό)! Εγώ σαν απλός GS που είμαι έχω κάγκελα Hepco και δεν καταλαβαίνουν τίποτα!

essel
18-08-2009, 20:14
νομίζω στα ειπαν όλα οι παραπάνω
:)

gb1200
19-08-2009, 01:00
Και εγώ νομίζω 2 χρόνια το καινούριο ανταλακτικό ......

riko46
19-08-2009, 08:32
Βασίλη ότι πληρώνεις παίρνεις ! Γιαυτό και σου αλλάζουν τα πάντα αν το απαιτήσεις αν το παίξεις καλό αγόρι στα πιάνουν με τις αλοιφές και στα γυαλίζουν! Τα κάγκελα της 08 και εδώ υπάρχει πρόβλημα προσπάθησε να τα αλλάξεις! Η εγγύηση του ανταλλακτικού είναι για ένα χρόνο αλλά παίζει ανάλογα με το είδος (μηχανολογικό αξεσουάρ, ηλεκτρολογικό)! Εγώ σαν απλός GS που είμαι έχω κάγκελα Hepco και δεν καταλαβαίνουν τίποτα!



Σωστός............

Arkas
19-08-2009, 13:12
Βασίλη ότι πληρώνεις παίρνεις ! Γιαυτό και σου αλλάζουν τα πάντα αν το απαιτήσεις αν το παίξεις καλό αγόρι στα πιάνουν με τις αλοιφές και στα γυαλίζουν! Τα κάγκελα της 08 και εδώ υπάρχει πρόβλημα προσπάθησε να τα αλλάξεις! Η εγγύηση του ανταλλακτικού είναι για ένα χρόνο αλλά παίζει ανάλογα με το είδος (μηχανολογικό αξεσουάρ, ηλεκτρολογικό)! Εγώ σαν απλός GS που είμαι έχω κάγκελα Hepco και δεν καταλαβαίνουν τίποτα!
:sm8:

vasorfa
19-08-2009, 13:20
Η απορια ,,,,,παραμενει...ειναι υποχρεωμενος ο εκαστοτε αντιπροσωπος να τα αντικαταστησει η ειναι στην διακριτικη του ευχερεια?
:hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
19-08-2009, 13:29
Σε ερώτησή μου προ μηνός, για το συγκεκριμένο θέμα,

μου απήντησαν:

Παλιότερα τ' αλλάζαμε,

τώρα είναι πολιτική της "μαμάς",

να τα περνάμε μια ειδική αλοιφή,

που τα κάνει καινούρια (και τα συντηρεί ...)




.

pepax66
19-08-2009, 13:40
Όταν πληρώνεις ανοξείδωτα ή αδιάβροχα αυτά πρέπει να παίρνεις ανοξείδωτα ή αδιαβροχα η αλοιφή αναστέλει το πρόβλημα για λίγο καιρό και μετά ξαναβγάζουν ψώρα το έχω δει να συμβαίνει καλό είναι να επιμένεις για αλλαγή! Η απάντηση περί πολιτικής δεν λέει τίποτα και θα σε πάνε έτσι μέχρι να βγεις από την εγγύηση!
Πως αλλάζουν τα φανάρια που μπάζουν νερά το ίδιο είναι και τα κάγκελα!


Εξάλλου Βασίλη Κρητικός είσαι πάρε το Ρεθεμνιώτικο κομπιουτεράκι για τους λογαριασμούς (D.357) και πήγαινε!

:sm7::sm7::sm7: