PDA

View Full Version : Τέλη Επανασύνδεσης;


VILLY
20-08-2009, 15:55
Τέλη Επανασύνδεσης; Το ακριβότερο πάτημα πλήκτρου στο κόσμο.
Mήπως έχουμε τρελαθεί τελείως!
Δείτε τις καταγγελίες και ... ορμάτε.Νεύρα
http://www.agorapress.gr/el/news.php?n=1791

syan
20-08-2009, 20:00
Τέλη Επανασύνδεσης; Το ακριβότερο πάτημα πλήκτρου στο κόσμο.
Mήπως έχουμε τρελαθεί τελείως!
Δείτε τις καταγγελίες και ... ορμάτε.Νεύρα
http://www.agorapress.gr/el/news.php?n=1791
Σίγουρα έχουμε τρελλαθεί Βασίλη, αλλά είπαμε, Ελληνες εν Ελλάδι....μόνον στα καφενεία και στίς τηλεοράσεις συζητιούνται...οι μακάκοι όχι μόνον δεν αντιδρούν αλλά τους ξαναψηφίζουν κιόλας και μετά πάλι στα καφενεία. Και τα κινητά δύο - δύο μαζί μη δεν τους βρούνε. Γιά να γινόταν αυτά σε καμμιά Γερμανία, Δανία κτλ. Και πάμε για χειρότερα...

VARAKO
20-08-2009, 20:18
Οχτώ εβραίους για ένα δευτερόλεπτο ;;;;;:sm1:

Arkas
20-08-2009, 21:11
Με τσι γειές μας...Bασίλη!!!:mad:

georgekostas
20-08-2009, 21:13
Απο το κακο στο χειροτερο παμε...

skippybi
20-08-2009, 21:20
ΝεύραΝεύρα

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-08-2009, 06:33
Οχτώ εβραίους για ένα δευτερόλεπτο ;;;;;:sm1:



Αν δηλαδή υπολογίσουμε καμιά 50αριά επανασυνδέσεις το 8ωρο,

επί 25 μέρες,

επί 52 εβδομάδες,

βγαίνει ένα καλό μεροκαματάκι για τον ΟΤΕ .....

Μ' αυτά τα δεδομένα,

αυτοί παρακαλάνε να έχουν κακοπληρωτές,

για να κάνουν διακοπές κ επανασυνδέσεις .......:hmmm:




.

Albatros
21-08-2009, 10:01
Μιά τσέπη έχουμε (άντε δύο) και φιλοξενούμε άπειρα (λαθρο)χεράκια να μας τις αδιάζουνε.Στις τράπεζες γιά ένα πάτημα κουμπιού να σου δώσουνε βεβαίωση(ενημερότητα) δανείου σου ζητάνε 20ευρώ.
Η χειρότερη ληστεία είναι η νομιμοφανής.
Νεύρα

Arkas
21-08-2009, 10:09
Αν δηλαδή υπολογίσουμε καμιά 50αριά επανασυνδέσεις το 8ωρο,

επί 25 μέρες,

επί 52 εβδομάδες,

βγαίνει ένα καλό μεροκαματάκι για τον ΟΤΕ .....

Μ' αυτά τα δεδομένα,

αυτοί παρακαλάνε να έχουν κακοπληρωτές,

για να κάνουν διακοπές κ επανασυνδέσεις .......:hmmm:




.

Μιά τσέπη έχουμε (άντε δύο) και φιλοξενούμε άπειρα (λαθρο)χεράκια να μας τις αδιάζουνε.Στις τράπεζες γιά ένα πάτημα κουμπιού να σου δώσουνε βεβαίωση(ενημερότητα) δανείου σου ζητάνε 20ευρώ.
Η χειρότερη ληστεία είναι η νομιμοφανής.
Νεύρα
:sm8::sm8:

VILLY
21-08-2009, 12:27
Μιά τσέπη έχουμε (άντε δύο) και φιλοξενούμε άπειρα (λαθρο)χεράκια να μας τις αδιάζουνε.Στις τράπεζες γιά ένα πάτημα κουμπιού να σου δώσουνε βεβαίωση(ενημερότητα) δανείου σου ζητάνε 20ευρώ.
Η χειρότερη ληστεία είναι η νομιμοφανής.
Νεύρα

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί χρεώνουν οι τράπεζες προμήθεια όταν πας ο ίδιος στο ταμείο και καταθέτεις χρήματα σε αλλουνού λογαριασμού?
Καταθέσεις θέλουν έτσι δεν είναι?
Ε, γιατί σε χρεώνουν κιόλας?

Όπως λοιπόν είπε ο προλαλήσας:
Η χειρότερη ληστεία είναι η νομιμοφανής.

Για αυτά και για άλλα χιλιάδες τέτοια που εμείς θεωρούμε λεπτομέρειες, δεν έχουμε φράγκο στο παντελόνι μας. Διότι άμα μαζέψουμε όλες τις λεπτομέρειες τότε έχουμε ... τη φτώχεια που μαστίζει ολονών τα σπίτια μας!

boxer-1200
21-08-2009, 12:34
Ναι και άμα καταθεσεις σε ατμ την Παρασκευή σε βάζουν σε βαλέρ μέχρι την ΤρίτηΝεύραΝεύραΝεύρα

Arkas
21-08-2009, 12:51
Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί χρεώνουν οι τράπεζες προμήθεια όταν πας ο ίδιος στο ταμείο και καταθέτεις χρήματα σε αλλουνού λογαριασμού?
Καταθέσεις θέλουν έτσι δεν είναι?
Ε, γιατί σε χρεώνουν κιόλας?

Όπως λοιπόν είπε ο προλαλήσας:


Για αυτά και για άλλα χιλιάδες τέτοια που εμείς θεωρούμε λεπτομέρειες, δεν έχουμε φράγκο στο παντελόνι μας. Διότι άμα μαζέψουμε όλες τις λεπτομέρειες τότε έχουμε ... τη φτώχεια που μαστίζει ολονών τα σπίτια μας!
Προ πολλών ετών (άνω της 20ετίας) άνοιξα ένα λογαριασμό στην ΑΛΦΑ, ταμιευτηρίου(ALPHA-100).
Τότε, πρωτοφανές γεγονός, με πληροφόρησαν ότι δεν θα προμηθευόμουν βιβλιαράκι αλλά θα με ενημέρωνε η τράπεζα κάθε μήνα για τις κινήσεις του λογαριασμού μου. Όπερ και εγένετο. Όλα αυτά τα τελευταία είκοσι χρόνια λάμβανα κάθε 5 - 6 του μηνός αναλυτική κίνηση του λογαριασμού μου του μήνα που είχε περάσει...
Όλα αυτά μέχρι και τον Ιούλιο του '09. Έκτοτε, έλαβα ενημερωτική επιστολή ότι οι μηνιαίες αναλύσεις πλέον γίνονται τριμηνιαίες και εάν και εφόσον επιθυμώ μηνιαία ανάλυση θα πρέπει να την χρεώνομαι 8 Εβραίους!!!
Υπάρχει βεβαίως η δυνατότητα ενημερώσεως μέσω e-banking αλλά αυτό απαιτεί μια χρονοβόρα διαδικασία πληκτρολογήσεως πολλαπλών κωδικών ασφαλείας και δεν συμμαζεύεται...

Σε λίγο, μου φαίνεται, θα χρεωνόμαστε και τα "ενημερωτικά" τηλεφωνήματα που μας κάνουν...:mad:

vp_68
21-08-2009, 12:56
Το μόνο που είναι σίγουρο είναι οτι πάντα θα πληρώνουμε.

Gazi
24-08-2009, 22:40
Σε λίγο, μου φαίνεται, θα χρεωνόμαστε και τα "ενημερωτικά" τηλεφωνήματα που μας κάνουν...:mad:

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΣΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΥΜΕΡΑ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΧΡΕΩΝΟΥΝ!!ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙΣ,ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗ!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-08-2009, 04:34
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΣΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΥΜΕΡΑ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΧΡΕΩΝΟΥΝ!!ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙΣ,ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗ!!


:Απορία::Απορία::Απορία: ..και τί γίνεται;;;;;

Αφού το ακούσεις σε χρεώνει ;;;;;;:Απορία:

Arkas
25-08-2009, 12:41
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΣΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ,ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΥΜΕΡΑ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΧΡΕΩΝΟΥΝ!!ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙΣ,ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗ!!
:sm1: