PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ BMW R1200GSA ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ


tolisthe
25-08-2009, 15:20
Αγαπητοί φίλοι του forum.

Με πολύ πόνο σας ανακοινώνω την κλοπή – υπεξαίρεση της μοτοσικλέτας μου R1200GSA, μοντ. 06, ασημί, με αριθμό κυκλοφορίας ΝΚΑ 568, στη περιοχή Κωνσταντινοπολίτικα της Πυλαίας στη Θεσσαλονίκη.

Το συμβάν έγινε την Τετάρτη 19/8/09 και ο δράστης παρουσιάστηκε σαν αγοραστής, λόγω ότι η μηχανή ήταν προς πώληση, υπάρχει δε ακόμη η σχετική αγγελία στο forum. Ο δράστης είναι νεαρός, μέχρι 30 ετών θα έλεγα, περίπου 1,80, μελαχρινός με κοντά μαλλιά, λεπτός με αθλητικό σώμα, ονόματι Χρήστος κατά δήλωσή του.
Επίσης κατά δήλωσή του, ήταν μέχρι πέρυσι κάτοχος μιας R1200GS την οποία έκανε service στον Τρικαλιώτη.

Όποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει ( με το αζημίωτο φυσικά ) για την ανεύρεση της μηχανής θα του ήμουν ευγνώμων.

Να λάβουν δε το γεγονός υπόψιν τους όλα τα μέλη ούτως ώστε να μη ξανασυμβεί σε κανένα.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ.

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ.

foto: http://cid-45bf5296095ea598.skydrive...aspx/BMW?ref=1 (http://cid-45bf5296095ea598.skydrive.live.com/play.aspx/BMW?ref=1)

NLS
25-08-2009, 16:30
απίστευτος τρόπος κλοπής!!!

Major_Goose
25-08-2009, 16:51
Δηλαδή ήρθε για τεστ ντραιβ φόρα παρτίδα την καβάλησε και την έκανε ? απύθμενο θράσος ... τι να πώ . Ελπίζω σύντομα να την βρεις ρε φίλε

mentorasou
25-08-2009, 18:59
Το θέμα είναι να μπορέσει να κάνει κάτι η Αστυνομία, που από όσο ξέρω μπορεί. Συνήθως τέτοια άτομα είναι γνωστά εκτός αν ο τύπος είναι καινούριος στο "επάγγελμα". Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι πρέπει να έχεις απο κοντά με κάποιο τρόπο την υπόθεση . Μέσω γνωστού κτλ.

Θα γυρίσει σε εσένα πάλι!! Ας το ευχηθούμε όλοι.

Arkas
25-08-2009, 20:09
Αποστόλη, έχεις την αμέριστη συμπαράσταση εμού προσωπικά και όλων των μελών μας.

Κατ' αρχήν σε παρακαλώ ποστάρισε τους αριθμούς πλαισίου και κινητήρα. Ποτέ δεν ξέρεις ποιος από εμάς μπορεί να πέσει πάνω της...

Στη συνέχεια, γιατί δεν ρίχνεις και μια ματιά στον προηγούμενο κάτοχό της;;)


Η μηχανή ήρθε στη κατοχή μου πρόσφατα έναντι χρέους πελάτη μου.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-08-2009, 20:57
Γράψε τα πλήρη στοιχεία της μοτό

και θα τα στείλουμε σ' όλα τα μέλη του GS Forum, με E-Mail !!!










.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-08-2009, 20:59
Επισυνάπτω και τις φωτογρφίες .....



http://1ffmeg.blu.livefilestore.com/y1p5Kshb9x1MOtwdcD9JJjBdxHRc2esWSGxIQwNaClav7xhNFlmdJY8dGLiQH_ytuX8MT1AXTkkdifInlN57k7xBQ/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1009.jpg (http://1ffmeg.blu.livefilestore.com/y1pVgywddtZSq7I9_IYw_JJodkDVefQ0QEyJJDQu7Wczo8QrMKuJRJEdFHJ-RSCccCXW7NupoqPvgunzumdoKy4lg/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1009.jpg)






http://1ffmeg.blu.livefilestore.com/y1p3uIHAJLQyyS4WiUvaO3sZ7em7bBEULZH_h_Qzdolyag7gvUQK3RELjzOwv69q5_gUJxNKmfNrFNwoTbYYWAkbw/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1012.jpg (http://1ffmeg.blu.livefilestore.com/y1p3uIHAJLQyyS4WiUvaO3sZy_wAHhhda_jS6e3l4r2Hw-ATGzR-B7BoJP1pYSrM2ljl9ofOwUV93L2ddPJ1D_dGA/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1012.jpg)






http://1ffmeg.blu.livefilestore.com/y1p2FxNFiHGotu3UtcNm_Of1kZLQ6g0alRvG2JIUDZlkrO4yD2Dc5l-9u0DNElUaNcGmKEYONyeW3ZiTxvZ0bQM4A/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1010.jpg (http://1ffmeg.blu.livefilestore.com/y1p2FxNFiHGotu3UtcNm_Of1jS3PVGreaEbcSh17X7xIfl2t6CsmgZ7I9BItOz4JK1fZpGujiAz_mi8dX0n4CmjcQ/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1010.jpg)







http://1ffmeg.blu.livefilestore.com/y1pCwOS4XHfVynduTyMHcN80Y-zF_AMTlkEnNZ7P3hcpFroKvn94_h4bfMa0SglmQy2iTxRBSpnjO3j6l06K-iiMg/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1006.jpg (http://1ffmeg.blu.livefilestore.com/y1pR3Bqfow-yLRiKDarNUobi-yi8aoStUsGSjVAXtx8E_dITXjdpJZrnU909bxzIvH4nrnFIQA-2h2xgSQ-vOshxg/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1006.jpg)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-08-2009, 21:02
Γράψε επίσης,

κάποια λεπτομέρεια,

που θα μπορούσε να βοηθήσει στην αναγνώρισή της,

σε περίπτωση που την δει κάποιος δίπλα του,

σε φανάρι ή παρκαρισμένη ....;)




.

tolisthe
25-08-2009, 22:01
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδιαφέρον και τη συμπαράστασή σας.

Δυστυχώς τα λάθη μου ηταν τραγικά σ αυτή την υπόθεση. Όλα τα χαρτιά ηταν στη μηχανή, δεν ξέρω τώρα που μπορώ να βρω αριθμούς πλαισίου και κινητήρα.
Η μηχανή "έφυγε" με τη γνήσια - γκρί σέλα οδηγού κι όχι τη χαμηλή μαύρη που δείχνουν οι φωτό και χωρίς τις πλαινές βαλίτσες.
Οι φωτό ( ευχαριστώ για την επισύναψη ) περιγράφουν τη μηχανή καλίτερα από μένα Λεοντόκαρδε. Λεπτομέρεια: δεξί προβολάκι απλό, αριστερό και φανάρια με xenon. Επίσης, το σήμα των τελών κυκλοφορίας κολλημένο πίσω στη βαλίτσα.

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης 15 χρόνια πελάτης. Δεν θέλω να σκεφτω κάτι....

Σας ευχαριστώ και πάλι...

nasos
25-08-2009, 22:05
:yz:yz:yz

Την συμπαράστασή μου !!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-08-2009, 22:10
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδιαφέρον και τη συμπαράστασή σας.

Δυστυχώς τα λάθη μου ηταν τραγικά σ αυτή την υπόθεση. Όλα τα χαρτιά ηταν στη μηχανή, δεν ξέρω τώρα που μπορώ να βρω αριθμούς πλαισίου και κινητήρα.
Η μηχανή "έφυγε" με τη γνήσια - γκρί σέλα οδηγού κι όχι τη χαμηλή μαύρη που δείχνουν οι φωτό και χωρίς τις πλαινές βαλίτσες.
Οι φωτό ( ευχαριστώ για την επισύναψη ) περιγράφουν τη μηχανή καλίτερα από μένα Λεοντόκαρδε. Λεπτομέρεια: δεξί προβολάκι απλό, αριστερό και φανάρια με xenon. Επίσης, το σήμα των τελών κυκλοφορίας κολλημένο πίσω στη βαλίτσα.

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης 15 χρόνια πελάτης. Δεν θέλω να σκεφτω κάτι....

Σας ευχαριστώ και πάλι...



ΟΚ, το στέλνω με E-Mail,

σε όλα τα μέλη .....:(

Καλή τύχη νάχουμε ...;)



.

Arkas
25-08-2009, 22:25
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδιαφέρον και τη συμπαράστασή σας.

Δυστυχώς τα λάθη μου ηταν τραγικά σ αυτή την υπόθεση. Όλα τα χαρτιά ηταν στη μηχανή, δεν ξέρω τώρα που μπορώ να βρω αριθμούς πλαισίου και κινητήρα.

Δυστυχώς Αποστόλη η επίσκεψη στο Υπουργείο είναι αναπόφευκτη.

Μόλις πάρεις τους αριθμούς, επιβάλλεται η γνωστοποίηση της κλοπής σε όλα τα εξουσιοδοτημένα. (Όλοι οι dealers εδώ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=1874)!!!)

Κάνε και λίγο υπομονή μήπως χρησιμοποιήθηκε ήδη σε κάποια "μικροδουλειά" και είναι ήδη παρατημένη κάπου.

Δεν συζητώ βέβαια την επίσκεψή σου στην αστυνομία, πράγμα το οποίο θα έχεις ήδη κάνει.

Μια μικρή αγγελία στη Χ.Ε. (με υπόσχεση αμοιβής) δεν θα έβλαπτε.

ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ!!!

mlock
26-08-2009, 09:26
Δεν είναι μουλάρι να μην φαίνεται τι είναι...υπάρχουν στοιχεία χτυπημένα πάνω της. Μην ανησυχείς θα βρεθεί! Έχει τίποτα χαρακτηριστικό πάνε της? Κάνω πολύ συχνά βόλτες μεσα στην Ελλάδα τα σ/κ. Λογικά ο απατεώνας θα έχει βγάλει τη πινακίδα και λογικά θα εμφανιστεί αγγελεία κάπου οτι πωλείται μηχανή. Τώρα αν γίνει ανταλλακτικά...πάντως έχουμε γίνει Σικάγο!

vp_68
26-08-2009, 09:47
Ελπ'ιζω φίλε μου να την βρείς σύντομα.ΝεύραΝεύραΝεύρα

ntinopoulos
26-08-2009, 09:53
κουραγιο!θα χουμε το νου μας!;)

gzpainter
26-08-2009, 10:11
ωρε φιλε....αυτο ειναι πικρα....
δεν ειδες καθολου το διπλωμα οδηγησης (απλως για να ξερεις οτι εχει ενα..) ??? κατι αλλο χαρακτηριστικο πανω του?? κρανος?? μπουφαν που φορουσε??

ευχομαι να την βρεις γρηγορα....κυκλοφορησε καποιες βραδινες ωρες στα γνωστα τα μερη....επισκεψου κανενα συνεργειο....που ξερεις...ισως πεσεις πανω της ...κουραγιο...

tolisthe
26-08-2009, 11:28
Καλημέρα στο forum.

Ευχαριστώ από καρδιάς όλους τους φίλους για τη συμπαράσταση στο πρόβλημά μου.

Για την ενημέρωση των μελών παραθέτω αριθμούς πλαισίου και κινητήρα της μηχανής:

Αρ. πλαισίου:WB10382096ZN94947
Αρ. κινητήρα:122ED

Αποστόλης

NLS
26-08-2009, 11:35
καλή δύναμη
θα έχουμε υπόψη μας σίγουρα

antonis1150GSA
26-08-2009, 11:58
Αποστόλη θα εχουμε τα ματια μας 400 και σε περιπτωση που δουμε κατι θα σε ενημερωσυμε για δυο πραγματα..α) Οτι το μηχανακι βρεθηκε και β) Οτι ο μακρυχερης αγνωστος ειναι στην εντατική.....Λυπαμε πραγματικα :hmmm::hmmm:

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
26-08-2009, 11:59
Αριθμό κινητήρα και πλαισίου , τα βρίσκεις εύκολα με βάση την πινακίδα από
το Υπουργείο.Ενέργειες που θα μπορούσες να κάνεις,αναφέρονται σε προηγούμενο
μου post σχετικά με κλοπή μοτοσυκλέττας στην ενότητα Μοτοσυκλέττα/Γενικά

tolisthe
26-08-2009, 12:23
Αποστόλη θα εχουμε τα ματια μας 400 και σε περιπτωση που δουμε κατι θα σε ενημερωσυμε για δυο πραγματα..α) Οτι το μηχανακι βρεθηκε και β) Οτι ο μακρυχερης αγνωστος ειναι στην εντατική.....Λυπαμε πραγματικα :hmmm::hmmm:

Σ ευχαριστώ Αντώνη.

Προτιμώ την α) περίπτωση... να μην είμαστε ... βάρβαροι.

Να εισαι ( όλοι ) καλά. :)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-08-2009, 12:55
Απεστάλει το παρακάτω E-Mail προς όλα μας τα μέλη !!!




Εκλάπη από μέλος του GS Forum,
μοτοσυκλέτα BMW R 1200 GS Adventure !!!


Αρ. Κυκλοφορίας: ΝΚΑ 568
Αρ. πλαισίου: WB10382096ZN94947
Αρ. κινητήρα: 122ED

Πληροφορίες & φωτό: Eδώ !!! (mhtml:{B2ACE6CC-94EC-4BFF-8ABA-E99797696021}mid://00001922/!x-usc:http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=4928)





.

tolisthe
26-08-2009, 13:20
Απεστάλει το παρακάτω E-Mail προς όλα μας τα μέλη !!!




Εκλάπη από μέλος του GS Forum,
μοτοσυκλέτα BMW R 1200 GS Adventure !!!


Αρ. Κυκλοφορίας: ΝΚΑ 568
Αρ. πλαισίου: WB10382096ZN94947
Αρ. κινητήρα: 122ED

Πληροφορίες & φωτό: Eδώ !!! (mhtml:{B2ACE6CC-94EC-4BFF-8ABA-E99797696021}mid://00001922/!x-usc:http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=4928)






.



Ευχαριστώ Λεοντόκαρδε!!!

AlexisK
26-08-2009, 14:06
Φιλαράκο σου ευχομαι ολόψυξα να βρείς τη μηχανη σου . Πιστευω οτι με λεπτομερη περιγραφη στην αστυνομια και καποιες ερευνες υπαρχουν ελπιδες . Εγω προσωπικα ελπιζω να τον βρεις εσυ και οχι η αστυνομια .

wet & dirty
26-08-2009, 14:11
ΦΙΛΕ ΛΥΠΆΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ!!!

εχω ενα φιλο και μελός του φορουμ που ειναι αστυνομικός στην θεσσαλονικη θα του πω να εχει το νουτου μπάς και γινει κατι....εχει και αυτός adve και θα καταλάβει.....

ελπίζω να βρεθει φιλε.

bogart
26-08-2009, 14:12
Απιστευτο σκηνικό το οποίο όμως το έχω ξαναβιώσει...
Πριν μια δεκαετία πούλαγε ένας φίλος ένα NSR 250. Υποψήφιος αγοραστής πήγε για βόλτα-test και ακόμα τον περιμένουμε....

Μην εμπιστέυεστε κανέναν παιδια.....
Καλή τύχη στην ανέυρεση φίλε μου..

nefos
26-08-2009, 14:30
Φίλε λυπάμαι είναι τρομερό .ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

tolisthe
26-08-2009, 15:36
Κάτι που θέλω να μείνει, σαν κέρδος, απ αυτή την ιστορία είναι η επαγρύπνηση και η προσοχή που πρέπει να δείχνουμε πλέον σε κάθε μας βήμα, σε κάθε μας ενέργεια.

Η "αθώα" εποχή της νιότης μας ( για τους μεγαλύτερους ), του Ελληνικού κινηματογράφου και του ανοιχτού παράθυρου τα βράδια έχει περάσει προ πολλού.

Άκουγα να γίνονται διάφορα σε γνωστούς η άγνωστους, αλλά μόνο αν καεί το δικό μας σπίτι μπορούμε να καταλάβουμε τον πόνο του παθόντα.

Νόμιζα, ο αφελής, ότι όλοι έχουν καλές και αγαθές προθέσεις, μόνο και μόνο επειδή αυτό γράφει το δικό μου DNA.

Αφύπνιση και προσοχή λοιπόν...

Αποστόλης 6976888598

MIKEVIII
26-08-2009, 15:53
πολύ κρίμα :mad: μπας και πρέπει να δεις και το ενδεχόμενο Ο τύπος να την έκανε για Βουλγαρία; 1 ώρα δρόμος είναι... :hmmm:

NLS
26-08-2009, 16:32
την ίδια σκέψη έκανα

Ελλάδα θα βρεθεί εύκολα

painterakis
26-08-2009, 17:55
φιλε μου ελπιζω να το βρεις το μηχανακι σου.
εγω ειμαι μελος του v-strom forum και το συζητουσαμε με τον αδελφο μου (μελος του εδω forum με nickname: gzpainter) και δε το πιστευα.
πηρα λοιπον το θαρρος και αναδημοσιευσα το θεμα στο v-strom forum.
εγω ειμαι κρητη αλλα πολλα παιδια απο το forum ειναι απο θεσ/νικη και τους ζητησα αν δουν το μηχανακι να με ενημερωσουν.
ελπιζω στο καλυτερο.

Gazi
26-08-2009, 18:43
Τί να πώ ρε φιλαράκο!!Καλό κουράγιο στην διαδικασία εύρεσης της μοτοσυκλέτας σου!Εύχομαι ολόψυχα να βρεθεί!
Κρατώ μαζί μου,τους αριθμούς πλαισίου της μηχανής!Οτιδήποτε βρεθεί στο διάβα μου,θα προσπαθήσω να ελέγχεται!Το βράδυ θα ενημερώσω και δύο φιλαράκια...
Υπομονή και εύχομαι να την βρείς το συντομότερο δυνατό!!!

edmark
26-08-2009, 19:38
Φιλαρακι και εγω σου ευχομαι ολοψυχα να βρεθει η ADv σου.....Απιστευτοι ειναι οι μακακες, σε καταλαβαινω τι τραβας, το 1994 στην Λαρισα που ημουν φοιητητης ειχα ενα ολοκαινουργι Kawa KR1-S και εμενε σε εναν αδιεξοδο δρομο διπλα στην νομαρχια, εκανε πολυ ζεστη εκεινο το βραδι και ειπα να παιξω με τα νερα και να την πλυνω κατα τις 23:00 το βραδυ, επειδη εμενα στο υπερυψωμενο ισογειο αφου τελειωσα δεν ειχα τα κλειδια πανω μου και βαρεθηκα να τις κλειδωσω το τιμονι και μπηκα στο σπιτι, κανω ενα ντουζ και ξαπλωνω με την κυρα μισοπεθαμενος και ετοιμος για υπνο, μου λεει η δικια μου ελα να δουμε το ταδε εργο που ειχε παρει σε βιντεοκασσετα και επεμενε και λεω ενταξει, ευτυχως για μενα αργοτερα βεβαια.....σημ. η μηχανη ειχε γινει σερβις πριν 10 μερες και μου ειχαν αλλαξει την σουστα του νυχη αλλα βαλανε απο αλλο μοντελο και ηταν λιγο πιο μικρη με αποτελεσμα να κτυπα λιγο πιο δυνατα οταν διπλωνες το σταντ....και παλι ευτυχως για μενα.....κατα τις 2:45 ακουμε ενα τακ-τακ και μου λεει η μικρη σαν το σταντ τις "εμμανουελας" δεν ακουστικε?? πεταγομαι απ'το κρεβατι κοιταζω απ'το παντζουρι και η μηχανη ελειπε ?!!! γυμνος και παλαβωμενος αρπαζω το περιστροφο μου (παντα αδειο και με αδεια δηλωμενο κτλ) πεταω ενα μπουρνουζι και φευγω για την πλατεια, με το που παιρνω την στροφη στα 40 μετρα βλεπω εναν φλωρο με καρεδακι μαλλι και 50 κιλα να την σερνει με τα ποδια, θασως ο φουστης, εγω γυμνος το τονιζω πολυ γελειο θεαμα με το οπλο ανα χειρας του φωναζω, που πας?? και μου λεει το κ@λωπαιδο εμεινα απο βενζινη, εχει εδω κοντα κανα βενζιναδικο ανοιχτο, παιδια θωλοσα, τον βουτηξα και τον εκανα πακετο λεμε, 8 δοντια μυτη και γναθο....τον σαπισα, 120 μετρα παραπερα ειναι η αστυνομικη διευθ. και απ'το καρε με την απειλη του οπλου τον πηγα στο τμημα....(εκεινη την εποχη ημουν μπουφετζης στο μεγαλυτερο μπουζουξιδικο τις Λαρισας και σερβιτορος το πρωι στην πλατεια ταχυδρομειου και τους ηξερα ολους, αστυνομιες-δικαστες-ζηταδες κτλ)
Στην εισοδο λοιπον του τμηματος ο υπερ-ογκοδης "μπιλης" σκοπια μου λεει ρε Εντυ γιατι εισαι με το οπλο στο χερι γυμνος και με τον πιτσιρικα ματωμενο μες στους δρομους τετοια ωρα ??γελωντας....του εξηγω τη εγινε και τον παει τον κλεφτη μεσα κλωτσιδων αλλες τοσες μαπες εφαγε απ'τα στρουμφακια και να'νε καλα........δικαστηκε η υποθεση και αρπαξε 2 χρονακια το "καρεδακι" για τα υπολοιπα 4 χρονια που ημουν στην Λαρισα αφηνα τα κλειδια πανω στο ΚR1-s και δεν το ακουμπουσε ψυχη..........Κουραγιο και αν δω τιποτα θα ενημερωσω ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-08-2009, 20:07
φιλε μου ελπιζω να το βρεις το μηχανακι σου.
εγω ειμαι μελος του v-strom forum και το συζητουσαμε με τον αδελφο μου (μελος του εδω forum με nickname: gzpainter) και δε το πιστευα.
πηρα λοιπον το θαρρος και αναδημοσιευσα το θεμα στο v-strom forum.
εγω ειμαι κρητη αλλα πολλα παιδια απο το forum ειναι απο θεσ/νικη και τους ζητησα αν δουν το μηχανακι να με ενημερωσουν.
ελπιζω στο καλυτερο.


Φίλε Μανώλη,

ευχαριστούμε για την αναδημοσίευση ....:D







Αν θες,

πέρνα κ από τα "ΝΕΑ ΜΕΛΗ",

να σε καλωσορίσουμε .....;)







.

Major_Goose
26-08-2009, 20:24
Ελαβα το μαιλ και το πρώθησα άμεσα σε πολλούς φίλους στην Αθήνα που κυκλοφορούν με διάφορους τύπους μηχανών να χουν το νού τους μπας και ...Καλή τύχη ρε φίλε, ελπίζω η αναμονή σου να ναι μικρή

nek21
26-08-2009, 20:32
ΦΙΛΕ ΛΥΠΆΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ!!!

εχω ενα φιλο και μελός του φορουμ που ειναι αστυνομικός στην θεσσαλονικη θα του πω να εχει το νουτου μπάς και γινει κατι....εχει και αυτός adve και θα καταλάβει.....

ελπίζω να βρεθει φιλε.


τακουλη εχω ειδη επικοινωνησει με τον τολη φιλια.

VARAKO
26-08-2009, 20:45
Έλαβα το εμέιλ από το φόρουμ και το προώθησα σε όλους τους φίλους μου.(σε μερικούς και στην Αγγλία-ελπίζω να μην χρειαστεί:D:D)Σου εύχομαι καλή τύχη!!!!!

tolisthe
26-08-2009, 21:03
φιλε μου ελπιζω να το βρεις το μηχανακι σου.
εγω ειμαι μελος του v-strom forum και το συζητουσαμε με τον αδελφο μου (μελος του εδω forum με nickname: gzpainter) και δε το πιστευα.
πηρα λοιπον το θαρρος και αναδημοσιευσα το θεμα στο v-strom forum.
εγω ειμαι κρητη αλλα πολλα παιδια απο το forum ειναι απο θεσ/νικη και τους ζητησα αν δουν το μηχανακι να με ενημερωσουν.
ελπιζω στο καλυτερο.




Σ ευχαριστώ, όπως και όλα τα παιδιά του forum.

tolisthe
26-08-2009, 22:48
Τι να πω ρε φίλε κουράγιο :Απορία:


Εύχομαι ολόψυχα να το βρεις το εργαλείο και αυτόν τον φούστη να τον σκίσεις ΝεύραΝεύρα



Πολέμαρχε ήρεμα... όχι κακά λόγια. Θα τον σκίσουμε αλλά ... ευγενικά και με χαμόγελο...

Σ ευχαριστώ πολύ...

kosta12gs
27-08-2009, 09:32
Exouμε ολοι το νου μας. Ειδικα οσοι μενουμε στη θεσσαλονικη. Εγω δε πιστευω οτι εχει παει μακρια ο π...ς και οτι συντομα θα τη βρεις ;)

antonis1150GSA
27-08-2009, 09:37
Τολη να ξερεις εχω στειλει mail σε ολους τους φιλους ιδιωτες και εμπορους που γνωριζω στην Πατρα (ως BMWδούπολη)για την περιπτωση σου και εδωσα και τα στοιχεια της μηχανης στον θειο μου που δουλευει στην αστυνομια εκει μηπος και πεσει τιποτα στην αντιληψη του...Ευχομαι συντομα να πανε ολα καλα:hmmm:

FILOKALI
27-08-2009, 10:09
Πραγματικά προτότυπος τρόπος κλοπής . Ελπίζω να την βρεις γρήγορα. Θα κοιτάζουμε όλοι με κάποια στοιχεία, όχι μόνο στα μέρη σου αλλά σε όλη την Ελλάδα, γιατί καταλαβαίνεις που μπορεί να φθάσει.
Καλή τύχη φίλε.

tolisthe
27-08-2009, 10:09
Exouμε ολοι το νου μας. Ειδικα οσοι μενουμε στη θεσσαλονικη. Εγω δε πιστευω οτι εχει παει μακρια ο π...ς και οτι συντομα θα τη βρεις ;)

Τολη να ξερεις εχω στειλει mail σε ολους τους φιλους ιδιωτες και εμπορους που γνωριζω στην Πατρα (ως BMWδούπολη)για την περιπτωση σου και εδωσα και τα στοιχεια της μηχανης στον θειο μου που δουλευει στην αστυνομια εκει μηπος και πεσει τιποτα στην αντιληψη του...Ευχομαι συντομα να πανε ολα καλα:hmmm:

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ!!! :)

tolisthe
27-08-2009, 10:21
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους. Δεν θα σταματήσω να το γράφω κι ας γίνομαι κουραστικός.

Έχασα μια μηχανή με κάποια οικονομική αξία και βρήκα μια οικογένεια κι αγαπημένους φίλους. Αυτό είναι ανεκτίμητης αξίας.

Την καλημέρα μου σε όλους.

Αποστόλης 6976888598

Arkas
27-08-2009, 11:53
Αποστόλη, είμαστε δίπλα σου σαν οικογένεια.
Γιατί εμείς έτσι το βλέπουμε το forum.
Σαν παρέα, σαν συντροφιά, σαν οικογένεια...

chrisGSA
27-08-2009, 14:15
Φιλε σε νοιωθω ελπιζω συντομα να εχεις καλα νεα απο την αστυνομια και οσο γι΄αυτον τον κερατα ελπιζω να αντισταθει ωστε να εχουν δικαιολογια να τον πυροβολησουν.:confused:

philipe
27-08-2009, 15:21
Φιλε σε νοιωθω ελπιζω συντομα να εχεις καλα νεα απο την αστυνομια και οσο γι΄αυτον τον κερατα ελπιζω να αντισταθει ωστε να εχουν δικαιολογια να τον πυροβολησουν.:confused:


τι είπες τώρα ;;;;;;:sm8:

dkouk
27-08-2009, 21:47
Αποστολη ειμαι απο την Θεσ/νικη και ολη την ημερα κυκλοφορω με την μπεμπα μου. Αν την δω καπου θα ενημερωσω αμμεσα την αστυνομια!!! Ευχομαι να γυρισει γρηγορα και παλι κοντα σου γιατι αυτο που σου συνεβη ειναι απιστευτο. Πιστευω οτι και ολα τα μελη του φορουμ θα εχουν επισης το μυαλο τους για να βοηθησουμε εναν δικο μας ανθρωπο!!!:Απορία:

angpass
27-08-2009, 23:06
Φίλε είμαι Καλαμάτα επαγγελματικό ταξίδι.
Γύρισα όλους τους δρόμους, δεν είδα τίποτα.
Επίσης γυρίζω σε όλη την νοτιοδυτική Ελλάδα, θα έχω τα ματιά μου 14.

Don't worry θα βρεθεί

MARK
27-08-2009, 23:36
ΦΙΛΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ....:mad:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
28-08-2009, 04:07
Πιστευω οτι και ολα τα μελη του φορουμ θα εχουν επισης το μυαλο τους για να βοηθησουμε εναν δικο μας ανθρωπο!!!:Απορία:


....όσο γι' αυτό ....δεν τίθεται θέμα ....

Έχουμε κινητοποιήσει,

τους πάντες και τα πάντα ....;)

EOD-K9
28-08-2009, 08:44
.....................................

:(:(:(:(:(

greekmichalis
28-08-2009, 18:04
KATI ΘΑ ΓΙΝΕΙ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ
ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΥΠΟΨΙΝ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΡΗΤΗ ,ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.

nontas
30-08-2009, 09:45
Αποστόλη θεωρώ σκόπιμο να ενημερώσεις την BMW για την κλοπή, ώστε να περάσει στο σύστημα της τον αριθμό της μηχανής, έτσι ώστε αν "κουμπώσει' σε εγκέφαλο της BMW εδώ ή στο εξωτερικό, η μηχανή να αναγνωριστεί από το σύστημα. Ξέρω περίπτωση που έχει έχει βρεθεί αυτοκίνητο στο παρελθόν με αυτό το τρόπο. Καλή τύχη

syan
30-08-2009, 09:53
Σωστός..:sm8:

SenseiG
30-08-2009, 11:14
QUOTE=nontas;62758]Αποστόλη θεωρώ σκόπιμο να ενημερώσεις την BMW για την κλοπή, ώστε να περάσει στο σύστημα της τον αριθμό της μηχανής, έτσι ώστε αν "κουμπώσει' σε εγκέφαλο της BMW εδώ ή στο εξωτερικό, η μηχανή να αναγνωριστεί από το σύστημα. Ξέρω περίπτωση που έχει έχει βρεθεί αυτοκίνητο στο παρελθόν με αυτό το τρόπο. Καλή τύχη[/QUOTE]
:sm8:. θΑ ΕΧΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ 14.Με το καλο να την βρεις.

kostas_366
30-08-2009, 20:51
Φίλε μου πραγματικά λυπάμε...
Εύχομαι να βρεθεί το adve και να τελειώσουν όλα..
Αν και νομίζω σε είχε μελετήσει.. είχες την μοτο από τους λόγους που είπες, ήθελες να την δώσεις να πάρεις τα χρήματά σου και έλεγες ναι σε όλα...
Μάλλον τα ήξερε όλα αυτά..
Εύχομαι να τελειώσουν όλα καλά..

billy_bmw
30-08-2009, 21:51
Εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά.Η κλοπή δημοσιεύτηκε και στο forum του fazerclub.gr οπου τυχαίνει να είμαι μέλος του Δ.Σ.

http://www.fazerclub.gr/forumx/viewtopic.php?f=8&t=10266

billy_bmw
30-08-2009, 22:03
http://www.fazerclub.gr/forumx/viewtopic.php?f=2&p=96960#p96960

skippybi
30-08-2009, 22:22
μακάρι να την βρείς σύντομα και σε καλή κατάσταση!!!;)

tolisthe
30-08-2009, 23:53
http://www.fazerclub.gr/forumx/viewtopic.php?f=2&p=96960#p96960



Ευχαριστώ πολύ billy και όλα τα παιδιά του fazerclub...:)

Για δε τα bmwδόπουλα τι άλλο μένει να πω και πόσα ευχαριστώ πρέπει να πω σε όλους και στον καθένα χωριστά...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-09-2009, 15:26
Έστειλα E-Mail με τις πληροφορίες

και τα πλήρη στοιχεία της μοτό,

προς την "μαμά" BMW !!!!



Πληροφορίες για την Black List ....ΕΔΩ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5016) !!!


.

tolisthe
04-09-2009, 00:08
Έστειλα E-Mail με τις πληροφορίες

και τα πλήρη στοιχεία της μοτό,

προς την "μαμά" BMW !!!!



Πληροφορίες για την Black List ....ΕΔΩ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5016) !!!


.



Μόλις διάβασα το post σου με τις "μαύρες λίστες" και έγραψα εκεί ότι ίσως πρέπει να ενημερώσω τη "μαμά".
Το έκανες εσύ και σ ευχαριστώ και πάλι.

Να είσαι καλα.

JOHN-X
09-09-2009, 02:00
Έστειλα E-Mail με τις πληροφορίες

και τα πλήρη στοιχεία της μοτό,

προς την "μαμά" BMW !!!!



Πληροφορίες για την Black List ....ΕΔΩ (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5016) !!!


.


και αν με το καλό βρεθεί, ποιόν θα ειδοποιήσει η μαμα εταιρία ;;;;:Απορία::Απορία:

vpentza
10-09-2009, 14:50
Θεωρω οτι η μοτο δεν θα κυκλοφορησει ποτέ στο δρομο ξανα, θα γινει βιδες και σιγα σιγα θα πωληθει.... Δεν ειναι κατι το οποιο το κυκλοφορεις χωρις χαρτια.....
Λυπαμαι που το σκεφτομαι αλλα περιπτωση να βρεθει υπαρχει μονο αν τη μηχανη την εχει βουτηξει μικρο-κλεφτρονι....
Αν καποιος ηξερε ακριβως τι κλεβει....... δυσκολα θα το κυκλοφορησει...:hmmm:

Arkas
13-09-2009, 01:54
Δυστυχώς Βασίλη, στην προκειμένη περίπτωση δεν έχουμε να κάνουμε με μικροκλεφτρόνι.
Εδώ υπήρξε σχεδιασμός, εξαπάτηση και οργάνωση.
Και απ' ότι φαίνεται έχει γίνει άλλη μια απόπειρα κλοπής τέτοιου είδους (πιθανότατα και από το ίδιο πρόσωπο) και σε άλλο μέλος μας από την κεντρική Ελλάδα.

BATALOS
14-09-2009, 18:42
εγω ειμαι αυτο το αλλο μελοs απο τηκ κεντρικη ελλαδα,στο τσακ την γλιτωσα.εχουμε καποιο νεοτερο απο τον κυριο Αποστολη?

BOXER
16-09-2009, 02:54
εγω ειμαι αυτο το αλλο μελοs απο τηκ κεντρικη ελλαδα,στο τσακ την γλιτωσα.εχουμε καποιο νεοτερο απο τον κυριο Αποστολη?

Υπαρχει περιπτωση το δικο σου το κολ....δο που πηγε να σου φαει την μηχανη, να ειναι το ιδιο και στην περιπτωση του Αποστολη;
Μια υποθεση κανω! Μηπως να διασταυρωνατε μεσω τηλεφωνου με τον Αποστολη την εμφανιση του ενος και του αλλου μηπως και... ;;;
Ποτε δεν ξερεις!!!

Kwstas_kef
16-09-2009, 03:47
Υπαρχει περιπτωση το δικο σου το κολ....δο που πηγε να σου φαει την μηχανη, να ειναι το ιδιο και στην περιπτωση του Αποστολη;
Μια υποθεση κανω! Μηπως να διασταυρωνατε μεσω τηλεφωνου με τον Αποστολη την εμφανιση του ενος και του αλλου μηπως και... ;;;
Ποτε δεν ξερεις!!!
Ρε και τον βρισκατε και τον μαγκωνατε καπου τι θα τραβουσε το παιδακι!!
Θα βλαστημουσε την ωρα και την στιγμη που καβαλησε BMW!!!

BATALOS
17-09-2009, 17:25
Υπαρχει περιπτωση το δικο σου το κολ....δο που πηγε να σου φαει την μηχανη, να ειναι το ιδιο και στην περιπτωση του Αποστολη;
Μια υποθεση κανω! Μηπως να διασταυρωνατε μεσω τηλεφωνου με τον Αποστολη την εμφανιση του ενος και του αλλου μηπως και... ;;;
Ποτε δεν ξερεις!!!
ειναι παρα πολυ πιθανο να ειναι το ιδιο ατομο,και εμενα μου παρουσιαστηκε σαν ΧΡΗΣΤΟΣ,σαν πρωην κατοχοs gs,oλα τα χαρακτηριστικα του ειναι ομοια με αυτα του ΧΡΗΣΤΟΥ του κυριου Αποστολη.εχω μιλησει αρκετεs φορεs με τον κυριο Αποστολη,του εδωσα καποια κινητα και σταθερα,αλλα οπωs ητανε αναμενομενο* ο αριθμοs που καλεσατε.... μαλιστα τελευταια φορα που μιλησαμε θυμηθηκα και μια διευθυνση που μου ειχε δωσει ο XΡΗΣΤΟΣ. δεν ξερω τι εγινε απο εκει και περα

BOXER
18-09-2009, 00:01
ειναι παρα πολυ πιθανο να ειναι το ιδιο ατομο,και εμενα μου παρουσιαστηκε σαν ΧΡΗΣΤΟΣ,σαν πρωην κατοχοs gs,oλα τα χαρακτηριστικα του ειναι ομοια με αυτα του ΧΡΗΣΤΟΥ του κυριου Αποστολη.εχω μιλησει αρκετεs φορεs με τον κυριο Αποστολη,του εδωσα καποια κινητα και σταθερα,αλλα οπωs ητανε αναμενομενο* ο αριθμοs που καλεσατε.... μαλιστα τελευταια φορα που μιλησαμε θυμηθηκα και μια διευθυνση που μου ειχε δωσει ο XΡΗΣΤΟΣ. δεν ξερω τι εγινε απο εκει και περα

Αντε να δουμε ποσο ακομα θα ξεγλυστραει ο τσογλ.....ος!!!! Παντως αν συνεχισει ετσι, πιστευω οτι πολυ συντομα θα του τελειωσει η τυχη, και τοτε..............

Arkas
18-09-2009, 00:15
Αντε να δουμε ποσο ακομα θα ξεγλυστραει ο τσογλ.....ος!!!! Παντως αν συνεχισει ετσι, πιστευω οτι πολυ συντομα θα του τελειωσει η τυχη, και τοτε..............
.......να είμαστε μπροστά!;)

tolisthe
07-10-2009, 00:00
Αγαπητοί μου Φίλοι,

είμαι στη ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι η μηχανή μου βρέθηκε, όπως και ο ¨κύριος¨ που μου την έκλεψε.

Είμαι υποχρεωμένος, για μία ακόμη φορά, να σας ευχαριστήσω για το θερμό ενδιαφέρον και τη συμπαράστασή σας.

Δεν ξέρω αν έχουν σημασία οι λεπτομέρειες της υπόθεσης, αλλά ξέρω ότι ήμουν τυχερός και ότι κάποιοι μηχανισμοί δουλεύουν ενίοτε.

Κώστα (BATALOS), χαμογέλασε φίλε...

Αποστόλης

danaos
07-10-2009, 00:02
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!! Αυτα ειναι νεα!!!!!!!!!!!!1

vtheo
07-10-2009, 00:05
Μπράβο ρε φίλε!Αυτά είναι νέα.

Και που σαι το παλικαράκι που στην έκανε να τον καλέσεις σε έναν καφέ που θα φροντίσουμε να είμαστε όλα τα μέλη από όλη την Ελλάδα για να τον κεράσουμε(τι θα τον κεράσουμε του το φυλάμε για έκπληξη) όλοι μαζί!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-10-2009, 00:13
Αγαπητοί μου Φίλοι,

είμαι στη ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι η μηχανή μου βρέθηκε, όπως και ο ¨κύριος¨ που μου την έκλεψε.

Είμαι υποχρεωμένος, για μία ακόμη φορά, να σας ευχαριστήσω για το θερμό ενδιαφέρον και τη συμπαράστασή σας.

Δεν ξέρω αν έχουν σημασία οι λεπτομέρειες της υπόθεσης, αλλά ξέρω ότι ήμουν τυχερός και ότι κάποιοι μηχανισμοί δουλεύουν ενίοτε.

Κώστα (BATALOS), χαμογέλασε φίλε...

Αποστόλης



Βεβαίως και έχουν σημασία οι λεπτομέρειες ...

Περιμένουμε να τις ακούσουμε .....:confused::confused::confused:





Μην μας το χαλάς ....στο καλύτερο ....;););)
.

danaos
07-10-2009, 00:15
Μπράβο ρε φίλε!Αυτά είναι νέα.

Και που σαι το παλικαράκι που στην έκανε να τον καλέσεις σε έναν καφέ που θα φροντίσουμε να είμαστε όλα τα μέλη από όλη την Ελλάδα για να τον κεράσουμε(τι θα τον κεράσουμε του το φυλάμε για έκπληξη) όλοι μαζί!
΅
Ετσι ετσι........

adv1200
07-10-2009, 00:47
Ελα ρε παιδί μου αυτά είναι νέα! Συγχαρητήρια ,
χάρηκα πάρα πολύ σαν να ήταν δικιά μου. Περιμένουμε
λεπτομέρειες οπωσδήποτε και που μπορούμε να βρούμε
τον αλήτη. Προετοιμάζομαι για κάποιους αγώνες το καλοκαίρι
και θα ήταν μια πάρα πολύ ευχάριστη εξάσκηση των τεχνικών μου:)
Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!

LEADER
07-10-2009, 01:00
Αγαπητοί μου Φίλοι,

είμαι στη ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι η μηχανή μου βρέθηκε, όπως και ο ¨κύριος¨ που μου την έκλεψε.

Είμαι υποχρεωμένος, για μία ακόμη φορά, να σας ευχαριστήσω για το θερμό ενδιαφέρον και τη συμπαράστασή σας.

Δεν ξέρω αν έχουν σημασία οι λεπτομέρειες της υπόθεσης, αλλά ξέρω ότι ήμουν τυχερός και ότι κάποιοι μηχανισμοί δουλεύουν ενίοτε.

Κώστα (BATALOS), χαμογέλασε φίλε...

Αποστόλης



Αν ειμαι σωστα πληροφορημενος απο κοινο μας γνωστο, πρεπει να βρεθηκαν στο καραβι ετοιμες να σαλπαρουν για Ιταλια.

Arkas
07-10-2009, 01:17
Μπράβο Αποστόλη!!!!

Περιμένουμε λεπτομέρειες...

edmark
07-10-2009, 01:40
Γιουπι!!!!!! Αυτα ειναι ΠΟΛΥ ευχαριστα Νεα, μπραβο...... τον "κυριο" να τον κρεμασουμε αναποδα στην πλατεια, και να τον λιθοβολισουμε ετσι "old school" .........:D

fire red!
07-10-2009, 08:02
Μπράβο ρε φίλε!Αυτά είναι νέα.

Και που σαι το παλικαράκι που στην έκανε να τον καλέσεις σε έναν καφέ που θα φροντίσουμε να είμαστε όλα τα μέλη από όλη την Ελλάδα για να τον κεράσουμε(τι θα τον κεράσουμε του το φυλάμε για έκπληξη) όλοι μαζί!
...κ ξέρεις..τι κέρασμα??!!Πολλών μα Πολλών ΑΣΤΕΡΩΝ!!!!Μπράβο κ από μένα που ξαναβρήκες το Μωρό σου!!!

vpentza
07-10-2009, 09:15
Μας ενδιαφερουν οι λεπτομερειες για το πως έφτασες σε αυτούς ....
Η αστυνομια/ασφαλεια τους βρηκε ή "μονος" σου ????

mjtir
07-10-2009, 09:44
Πραγματικα χαρηκα και εγω φιλε μου.

Ειχα αρχισει να πιστευω οτι την εχασες.

Μηπως ειναι σημαδι τελικα πως πρεπει να την κρατησεις ? :cool:

Albatros
07-10-2009, 11:15
τέλος καλό όλα καλά...
:)

xenos
07-10-2009, 11:40
μπραβο αυτα ειναι νεα....τυχερεεεεε!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Jefe
07-10-2009, 11:53
Μπράβο ρε φίλε!!! Το χάρηκα από βάθους καρδιάς!!


Jefe

gemara
07-10-2009, 11:55
Μπράβο φίλε μου! Πολύ χάρηκα και γω! Φρόντισε να εισπράξει ο απατεώνας τον θυμό σου και τον δικό μας μαζί!

antonis1150GSA
07-10-2009, 14:23
Αγαπητοί μου Φίλοι,

είμαι στη ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι η μηχανή μου βρέθηκε, όπως και ο ¨κύριος¨ που μου την έκλεψε.

Είμαι υποχρεωμένος, για μία ακόμη φορά, να σας ευχαριστήσω για το θερμό ενδιαφέρον και τη συμπαράστασή σας.

Δεν ξέρω αν έχουν σημασία οι λεπτομέρειες της υπόθεσης, αλλά ξέρω ότι ήμουν τυχερός και ότι κάποιοι μηχανισμοί δουλεύουν ενίοτε.

Κώστα (BATALOS), χαμογέλασε φίλε...

Αποστόλης


Μπραβο ρε Αποστολη,μπραβο,πραγματικα χαρηκα παρα πολυ,:sm5::sm2::sm5::sm2::sm2::sm2:

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
07-10-2009, 16:32
Μπράβο Αποστόλη.

Αν μπορείς ενημερώσε μας το πως βρέθηκε.

Kwstas_kef
07-10-2009, 16:36
Αντε και ενα καλο νεο..
Μπραβο σε εσενα και σε οποιους οργανωθηκαν για να βρεθει...
Κρεμασμα στο συνταγμα για παραδειγματισμο...

moican
07-10-2009, 17:12
Αυτα ειναι ευχαριστα νεα!!!! Συγχαρητηρια σε οσους ειχαν συμμετοχη!!Πες μας το πως να ειμαστε ενημεροι αχρειαστο
να ειναι.

syan
07-10-2009, 17:24
Συγχαρητήρια σε όσους συνέβαλαν...να την χαίρεσαι και τα μάτια 14 σε όλους μας...Πολύ καλά νέα!!

kostasmats
07-10-2009, 20:22
μπραβο φιλε, μακαρι ολες οι αναποδιες στη ζωη να εχουν ευτυχη καταληξη!

Sakis
07-10-2009, 20:54
:sm6: Το νου σου στο εξής

tolisthe
07-10-2009, 22:39
Καλησπερίζω την καλύτερη παρέα του κόσμου :) :) :)

Αυτά που γνωρίζω μέχρι τώρα είναι τα εξής:

Η μηχανή βρέθηκε στο τελωνείο του Πειραιά όταν ο ίδιος ο κλέφτης ( μέσω τρίτου ) θέλησε να την εξάγει στη Κύπρο. Έκανε μάλιστα και υπεύθυνη δήλωση ότι ήταν στη κυριότητά του, ενώ η μηχανή συνοδευόταν από τη δική μου άδεια κυκλοφορίας. Αυτό και κυρίως ότι βρέθηκε με τον αριθμό πλαισίου σε λίστα κλεμμένων έκανε τη Δίωξη του τελωνείου να κρατήσει τη μηχανή και να ειδοποιήσει την Ασφάλεια.

Δύο μέρες αργότερα η Ασφάλεια με ενημέρωσε και για τη σύλληψη του δράστη, τον οποίο και αναγνώρισα. Είναι 29χρονος και με άλλες κατηγορίες, καταζητούμενος, τον οποίο νομίζω θα ξαναδούμε μετά από 5 - 6 χρόνια, γι αυτό μερικοί φίλοι να κάνουν υπομονή :sm7:

Αυτά, εν ολίγοις, γνωρίζω μέχρι τώρα.

Στο καφέ στη Θεσσαλονίκη, τη Δευτέρα το απόγευμα, θα πούμε περισσότερα και από κοντά.

Αποστόλης

BATALOS
07-10-2009, 23:26
κυριε Αποστολη και παλι μπραβο,αν ξαναδειs τον Xρηστο πες του χαιρετισματα απο τον Κωστα απ`την Λαρισα...

tolisthe
07-10-2009, 23:55
κυριε Αποστολη και παλι μπραβο,αν ξαναδειs τον Xρηστο πες του χαιρετισματα απο τον Κωστα απ`την Λαρισα...

Φτάνει πια Κώστα μ αυτό το ¨κύριε Αποστόλη¨... με κάνεις και αισθάνομαι αιωνόβιος :sm7: :sm7: :sm7:

Να είσαι καλά κι όπως τα είπαμε στο τηλέφωνο.

Μπορείς να έρθεις τη Δευτέρα στη συνάντησή μας?

gzpainter
08-10-2009, 01:12
Ευχαριστα νεα ακουστηκαν....τελικα ολοι αυτη η κινητοποιηση ειχε και ενα καλο....
συγχαρητηρια....και μπραβο.....

εγω προτεινω να τον καλεσουμε για ενα καφεδακι τον αγαπητο φιλο....και να τον κερασουμε οτι εχουμε ευχαριστησει ο κα8ενας...εγω μια κουτουλια με το κρανος μου....

Sakis
13-10-2009, 21:37
Αποστόλη τώρα που βρεθήκαμε ελπίζω να μην την πουλήσεις να κάνουμε καμμιά εκδρομούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!
:Χαμόγελο::Χαμόγελο:

DERTILAS
13-10-2009, 22:00
Απο τα πολυ ευχαριστα νεα!!!Μπραβο σε αυτους που βοηθησαν!!!

petros
13-10-2009, 22:03
Μπραβο φιλαρακι,χαρηκα πολυ με τα ευχαριστα νεα

καποια στιγμη πρεπει νατιμωρουνται παραδειγματικα αυτες οι ########..................

tolisthe
14-10-2009, 09:11
Αποστόλη τώρα που βρεθήκαμε ελπίζω να μην την πουλήσεις να κάνουμε καμμιά εκδρομούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!
:Χαμόγελο::Χαμόγελο:

Σάκη καλημέρα :)

Καλές οι ακτινωτές ζάντες αλλά λευκό χρώμα? :hmmm:

Ένας μπλε φάρος θα σου λείπει. Θα σε βλέπουμε στο δρόμο και θα κόβουμε ταχύτητα... :sm7: :sm7: :sm7:

ntinopoulos
14-10-2009, 09:35
τελος καλο ολα καλα!:)

vasorfa
14-10-2009, 16:50
Μπραβο βρε παιδια!!πολλυ ευχαριστα τα νεα φιλε Αποστόλη!!!
αντε καλα χιλιομετρα απο εδω και περα.και ,,,,,οσο γιοα τον.....κυριο.......τον περιμενουμε σε καφεδοσυναντηση....ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα,για.......κερασμα!!!!!!!:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
14-10-2009, 16:52
Μπραβο βρε παιδια!!πολλυ ευχαριστα τα νεα φιλε Αποστόλη!!!
αντε καλα χιλιομετρα απο εδω και περα.και ,,,,,οσο γιοα τον.....κυριο.......τον περιμενουμε σε καφεδοσυναντηση....ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα,για.......κερασμα!!!!!!!:sm7::sm7::sm7:
να του κανουμε ενα test...ride!:sm7:

tolisthe
14-10-2009, 22:48
Μπραβο βρε παιδια!!πολλυ ευχαριστα τα νεα φιλε Αποστόλη!!!
αντε καλα χιλιομετρα απο εδω και περα.και ,,,,,οσο γιοα τον.....κυριο.......τον περιμενουμε σε καφεδοσυναντηση....ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα,για.......κερασμα!!!!!!!:sm7::sm7::sm7:


Ευχαριστώ φίλε vasorfa :)

Τον συγκεκριμένο κύριο θα τον καλέσουμε για καφέ μετά από 5-6 χρόνια, όταν και αν αποφυλακιστεί. Υπομονή. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σ αυτή τη ζωή.

Αποστόλης

stef77
09-12-2011, 13:08
Ρε παιδιά, τι απίστευτη ιστορία είναι αυτή;;;;;;;; :sm1:

Aggelos-Syros
09-12-2011, 15:16
Πολύ χάρηκα και εγώ με το αίσιο τέλος!;)

Sakis
09-12-2011, 16:17
Ρε παιδιά, τι απίστευτη ιστορία είναι αυτή;;;;;;;; :sm1:


Που την ξεσήκωσες μέσα από τις σκόνες...:);)

πραγματικά απίστευτη

siraxanz
09-12-2011, 18:23
Είχε γίνει σάλος σε όλη την μοτοσυκλετιστική Ελλάδα....:)

Εχει πολύ πραμα το φορουμ.....:D για τις κρυες νυχτες του χειμώνα:cool:

kornlaz
09-12-2011, 20:36
Απίστευτη ιστορία..........................:mad::mad::mad:Αλλά ευτυχώς τελείωσε καλά;)

264George
09-12-2011, 21:22
νομιζα πως για φινάλε της
ιστορίας, κάποιος θα έλεγε
οτι ο ''κύριος'' αποφυλακίστηκε..
:cool:

giclas
09-12-2011, 22:10
στη ολοι ιστορια πρεπη να πεζου κε Κυπριοι προταγονησταις !!

δεν ξερωμαι ονοματα για να ξερω μαι απο που θα μας τη πεσου μεσα στο σπιτι μας !!

παο στιχημα θα ειναι <<φυλαρακη>> μου ο ######ς κε μαληστα ταξηδιαρης απο τη Λεμεσο κε κατι μου λεη οτι θα εινα κε ταληκερης με TIR

asotosios
10-12-2011, 11:52
BRAVO...ευτυχως ολα τελειωσαν καλα...!!!

lobo
10-12-2011, 13:08
νομιζα πως για φινάλε της
ιστορίας, κάποιος θα έλεγε
οτι ο ''κύριος'' αποφυλακίστηκε..
:cool:

Θα έπρεπε να έχουμε το νου μας δηλαδή;;Νεύρα

264George
11-12-2011, 14:01
Θα έπρεπε να έχουμε το νου μας δηλαδή;;Νεύρα

ίσως..
ξέρει κανείς πόσο θα εκτίσει
για τις κλοπές?
δε φαντάζομαι και πολύ ακόμη.. :mad:

lobo
11-12-2011, 17:17
Μήπως θα έπρεπε να έχουμε περισσότερα στοιχεία για τον "τύπο" ώστε να τον έχουμε στα υπόψιν μας.... :cool:

pyrosbestis
11-12-2011, 23:58
Mεγάλος μάγκας ο τύπος,την συγκεκριμένη μηχανή την είδα 2 φορες και ο κυρ Αποστολής δεν με άφησε ούτε να ανεβώ πάνω,του έδινα ταυτότητες (πυροσβεστικής) διπλώματα,το αυτοκίνητο μου audi Α3,τίποτα,ήταν πολύ προσεχτικός.Τώρα το ειδα στο forum και χάρηκα που την βρήκε τελικά.Κυρ Αποστολή είμαι ο Γιάννης από Κατερίνη που δεν τα βρήκαμε στην τιμή,έλα βόλτα Κατερίνη να πιούμε και κάνα τσίπουρο!

stelios1977
12-12-2011, 10:04
τωρα την πουλαει παλι ο κυρ Αποστολης,ελπιζω πιο προσεκτικος τωρα.Καλοπουλητο ειναι κουκλα Bmw R 1200 GS Adventure '06 - € 11.500 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/673374/)