PDA

View Full Version : Ρεζερβα ποια ρεζερβα????


Kwstas_kef
29-08-2009, 02:16
Λοιπον εχουμε και λεμε.
Ωρα 1 ακριβως το βραδυ...
Για αρχη εχω πολλα νευρα και μου τα εχει προκαλεση η αναθεματισμενη ρεζερβα που οσο περναει ο καιρος μειωνετε συνεχεια...
Γυρνωντας σημερα πριν 1 ωρα απο Ελευσινα που εκανα μια μεγαλη βολτα
ειχα ακριβως αλλα 95 χιλιομετρα στο ρεζερβουαρ,ενταξει λεω θα με βγαλει μεχρι Αθηνα μην βαλω στην εθνικη που ειναι ##### η βενζινη...
Εγω ετσι ελεγα αλλα το μοτορι μου ειχε αλλη γνωμη...
Στα 67 απομειναντα χιλιομετρα μου αναβη λαμπακι και βρισκομαι ακριβως εξω απο τα διυλιστιρια Ασπροπυργου και ειπα απο μεσα μου μην το ζορισο με 100 καλα ειναι και 6.....
Σκατα,μονος μου τα ελεγα μονος μου το ακουγα....
Στην πλατεια Καραισκακη μου κανει κατι σκασιματα αποτομα και λεω οπα εδω ειμαστε και αρχισα να καταριεμαι...
Μετα απο 2 φαναρια το καλο μου με αφησε στο ελεος του Θεου και των χιλιαδων Πακιστανων που ηταν γυρω μου...
Κατεβαινω γρηγορα μιας και με αφησε ακριβως στο κεντρο του δρομου το παιρνω στα χερια και παω στην ακρη να συνεχισω με ησυχια τις καταρες μου....
Ναι και ομως εβγαλε 6,1 χιλιομετρα η ρεζερβα,αν ειναι δυνατον ρε ####το...


Συνεχεια....
Κατεβαινω βγαζω κρανος με την επιβλεψη χιλιων και πανιστανοαλβανων...
Να το αφησω ουτε λογος...
Ξεκιναω τα τηλ σε φιλους και γνωστους...
Και πανω στην ωρα περναει ενας 800αρις κιτρινος και λεω συναδελφως θα βοηθησει...
Α@@@@α την εκανε ουτε που σταματησε....!!!!
Αλυλεγγυη σου λεει μετα...
Τελος παντων ενας στους χιλιους ειναι και επεσε πανω μου...
Απελπισμενος πανω στην γκαντεμια μου και εχοντας παρει ενα φιλο μου να ψαξει για βενζιναδικο γινετε το εξεις...:):):)
Σταματανε 2 ζηταδες στο φαναρι με τα μπλεκοκκινα προβολια αναμμενα και μια που τους βλεπω και μια που μπαινω στο δρομο τους και τους κανω νοημα..
Λεω καιρος ειναι να φανουν χρησιμοι και αυτοι μια φορα που μονο να μας γραφουν ξερουν...

Λεω στον εναν...
Μαστορα εχω μεινει απο βενζινη γιατι χαλασε το λαμπακι και δεν με προοιδοπιοισε και δεν το αφηνω το μοτορι εδω μονο του θα μου το φανε τα αλλοδαπα...
Μου λεει...
Αφου δεν ειναι κανενας εδω ποιος θα στο πειραξει?
Του λεω...
Φυγε παλι και θα σου πω ποσοι θα μαζευτουν...:sm7::sm7::sm7:

Τελος παντων τον ρωταω αν γνωριζει κανενα βενζιναδικο εδω κοντα να μην το παρω στα χερια και ψαχνω σαν μ@@@@ς....:mad::mad::mad:
Και προς μεγαλη μου εκπληξη τι κανει ο τυπος????
Μανεψτε.....



Μου λεει περιμενε γυρναω....
Μετα απο 10 λεπτα εχει γυρισει με ενα μπουκαλι βενζινη που λετε και με εχει αφησει μ@@@@α....
Τρελαθηκα:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:.......:sm8::sm1:

Βαλε μου λεει και πηγενε φουλαρε εκει...

Δεν ηξερα πως να τον ευχαριστησω..
Τα ειπαμε λιγο μου ειπε και αυτος τα δικα του εβαλα βενζινα με το μπουκαλι και πηγαινα για το βενζιναδικο...
Λοιπον πηρε μεσα ακριβως 17,5 λιτρα.
Ή ο βενζινας με εκλεψε ή το δεποζιτο εχει ξεντωσει...
Το φουλαρω και μου λλει το αστρονομικο ποσο τον 227 χιλιομετρων....
Αυτα απο την βραδυνη μου περιπετεια...


Ηθικο διδαγμα...
1) Δεν ειναι ολοι οι μπατσοι σκαρτοι υπαρχουν και καλοι...
2) Πειτε εκεινου που δεν σταματησε με το 800αρι να μην μεινει ποτε απο
βενζινη γιατι θα κλαιει...
3)Μολις χρωσταω 3 ευρω στο ελληνικο δημοσιο για το μπουκαλι...
4)Αυριο πρεπει να παω για αλλαγη δεικτη βενζινης...
5)Ουφ τα ειπα και ξελαφρωσα...:sm7::sm7:

Σας κουρασα το ξερω...
Αντε καληνυχτα μας

Arkas
29-08-2009, 02:21
Α, ρε Κωστάρα! Χαρά στο κουράγιο σου για τέτοιο post μετά από τέτοια "ήττα"!
Τέλος πάντων, καλά καθάρισες.
Να ναι καλά και ο Ζητάς.

Τώρα για τον φίλο με το 800άρι, τί να πώ! Θέλω να πιστεύω ότι δεν σε πρόσεξε...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-08-2009, 02:27
Τέλος καλό - όλα καλά ..... :D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-08-2009, 02:28
Τώρα για τον φίλο με το 800άρι, τί να πώ! Θέλω να πιστεύω ότι δεν σε πρόσεξε...


...βιαζόταν ο άνθρωπος .... τί να κάνει ;;;;; http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF57.gif

Kwstas_kef
29-08-2009, 02:34
Δεν πειραζει ολα μεσα στην ζωη ειναι...
Τουλαχιστον τα ειπα σε μερικους φιλους και ξελαφρωσα;););)

Arkas
29-08-2009, 02:35
:D:cool2::D

Albatros
29-08-2009, 02:37
Μπράβο στον ΖΗΤΑ για την πράξη του και ευτυχώς που ο 800αράκιας δεν ήταν 1200ρακιας...
:)

Arkas
29-08-2009, 02:40
Μπράβο στον ΖΗΤΑ για την πράξη του και ευτυχώς που ο 800αράκιας δεν ήταν 1200ρακιας...
:)
Γιατί το λες αυτό Νίκο;:Απορία:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-08-2009, 04:21
................. ευτυχώς που ο 800αράκιας δεν ήταν 1200ρακιας...
:)



Νικόλα, ορισμένοι,

ίδια γαϊδούρια είναι ....

Τί 500άρης, τί 800άρης, τί 1200άρης ......

Άμα είναι "τσινιάρης" ο άνθρωπος ...... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-41.gif http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-41.gif http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-41.gif




.

ntinopoulos
29-08-2009, 10:04
Α, ρε Κωστάρα! Χαρά στο κουράγιο σου για τέτοιο post μετά από τέτοια "ήττα"!
Τέλος πάντων, καλά καθάρισες.
Να ναι καλά και ο Ζητάς.

Τώρα για τον φίλο με το 800άρι, τί να πώ! Θέλω να πιστεύω ότι δεν σε πρόσεξε...
με varadero ηταν να μην τον προσεξει?:Απορία:

τελος καλο ολα καλα κωστα!;)

essel
29-08-2009, 10:13
Μπράβο στον Ζητά

:);)

Gazi
29-08-2009, 11:07
Κατεβαινω βγαζω κρανος με την επιβλεψη χιλιων και πανιστανοαλβανων...
Να το αφησω ουτε λογος......
Υπάρχουν τέτοιοι στην Αθήνα???:Απορία::Απορία::Απορία:



Και πανω στην ωρα περναει ενας 800αρις κιτρινος και λεω συναδελφως θα βοηθησει...
Χμμμμμμμ.....ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Ηθικο διδαγμα...
1) Δεν ειναι ολοι οι μπατσοι σκαρτοι υπαρχουν και καλοι...
2) Πειτε εκεινου που δεν σταματησε με το 800αρι να μην μεινει ποτε απο
βενζινη γιατι θα κλαιει...
3)Μολις χρωσταω 3 ευρω στο ελληνικο δημοσιο για το μπουκαλι...
Να τα πληρώσεις το συντομότερο δυνατόν (γιατί θα σου τα πάρουν μέσω εφορίας Χ10000000........):sm7::sm7:

georgekostas
29-08-2009, 11:22
Παλι καλα που βοηθησε ο ανθρωπος!Γενικα ομως ποτε μην αφηνετε την
βενζινη να φτασει ως τα τελευταια χλμ του δεικτη γιατι κι αυτα δεν ειναι
εντελως ακριβειας μπορει να παιζουν λιγο και να μας αφησει.Αλλωστε τωρα
πια παντου υπαρχουν βενζιναδικα και αν δεν ειμαστε σιγουροι για καποιο
βενζιναδικο βαζουμε λιγο να φτασουμε στον προορισμο μας και μετα
φουλαρουμε οπου θελουμε...........:cool:

nek21
29-08-2009, 11:22
Λοιπον εχουμε και λεμε.
Ωρα 1 ακριβως το βραδυ...
Για αρχη εχω πολλα νευρα και μου τα εχει προκαλεση η αναθεματισμενη ρεζερβα που οσο περναει ο καιρος μειωνετε συνεχεια...
Γυρνωντας σημερα πριν 1 ωρα απο Ελευσινα που εκανα μια μεγαλη βολτα
ειχα ακριβως αλλα 95 χιλιομετρα στο ρεζερβουαρ,ενταξει λεω θα με βγαλει μεχρι Αθηνα μην βαλω στην εθνικη που ειναι ##### η βενζινη...
Εγω ετσι ελεγα αλλα το μοτορι μου ειχε αλλη γνωμη...
Στα 67 απομειναντα χιλιομετρα μου αναβη λαμπακι και βρισκομαι ακριβως εξω απο τα διυλιστιρια Ασπροπυργου και ειπα απο μεσα μου μην το ζορισο με 100 καλα ειναι και 6.....
Σκατα,μονος μου τα ελεγα μονος μου το ακουγα....
Στην πλατεια Καραισκακη μου κανει κατι σκασιματα αποτομα και λεω οπα εδω ειμαστε και αρχισα να καταριεμαι...
Μετα απο 2 φαναρια το καλο μου με αφησε στο ελεος του Θεου και των χιλιαδων Πακιστανων που ηταν γυρω μου...
Κατεβαινω γρηγορα μιας και με αφησε ακριβως στο κεντρο του δρομου το παιρνω στα χερια και παω στην ακρη να συνεχισω με ησυχια τις καταρες μου....
Ναι και ομως εβγαλε 6,1 χιλιομετρα η ρεζερβα,αν ειναι δυνατον ρε ####το...


Συνεχεια....
Κατεβαινω βγαζω κρανος με την επιβλεψη χιλιων και πανιστανοαλβανων...
Να το αφησω ουτε λογος...
Ξεκιναω τα τηλ σε φιλους και γνωστους...
Και πανω στην ωρα περναει ενας 800αρις κιτρινος και λεω συναδελφως θα βοηθησει...
Α@@@@α την εκανε ουτε που σταματησε....!!!!
Αλυλεγγυη σου λεει μετα...
Τελος παντων ενας στους χιλιους ειναι και επεσε πανω μου...
Απελπισμενος πανω στην γκαντεμια μου και εχοντας παρει ενα φιλο μου να ψαξει για βενζιναδικο γινετε το εξεις...:):):)
Σταματανε 2 ζηταδες στο φαναρι με τα μπλεκοκκινα προβολια αναμμενα και μια που τους βλεπω και μια που μπαινω στο δρομο τους και τους κανω νοημα..
Λεω καιρος ειναι να φανουν χρησιμοι και αυτοι μια φορα που μονο να μας γραφουν ξερουν...

Λεω στον εναν...
Μαστορα εχω μεινει απο βενζινη γιατι χαλασε το λαμπακι και δεν με προοιδοπιοισε και δεν το αφηνω το μοτορι εδω μονο του θα μου το φανε τα αλλοδαπα...
Μου λεει...
Αφου δεν ειναι κανενας εδω ποιος θα στο πειραξει?
Του λεω...
Φυγε παλι και θα σου πω ποσοι θα μαζευτουν...:sm7::sm7::sm7:

Τελος παντων τον ρωταω αν γνωριζει κανενα βενζιναδικο εδω κοντα να μην το παρω στα χερια και ψαχνω σαν μ@@@@ς....:mad::mad::mad:
Και προς μεγαλη μου εκπληξη τι κανει ο τυπος????
Μανεψτε.....



Μου λεει περιμενε γυρναω....
Μετα απο 10 λεπτα εχει γυρισει με ενα μπουκαλι βενζινη που λετε και με εχει αφησει μ@@@@α....
Τρελαθηκα:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:.......:sm8::sm1:

Βαλε μου λεει και πηγενε φουλαρε εκει...

Δεν ηξερα πως να τον ευχαριστησω..
Τα ειπαμε λιγο μου ειπε και αυτος τα δικα του εβαλα βενζινα με το μπουκαλι και πηγαινα για το βενζιναδικο...
Λοιπον πηρε μεσα ακριβως 17,5 λιτρα.
Ή ο βενζινας με εκλεψε ή το δεποζιτο εχει ξεντωσει...
Το φουλαρω και μου λλει το αστρονομικο ποσο τον 227 χιλιομετρων....
Αυτα απο την βραδυνη μου περιπετεια...


Ηθικο διδαγμα...
1) Δεν ειναι ολοι οι μπατσοι σκαρτοι υπαρχουν και καλοι...
2) Πειτε εκεινου που δεν σταματησε με το 800αρι να μην μεινει ποτε απο
βενζινη γιατι θα κλαιει...
3)Μολις χρωσταω 3 ευρω στο ελληνικο δημοσιο για το μπουκαλι...
4)Αυριο πρεπει να παω για αλλαγη δεικτη βενζινης...
5)Ουφ τα ειπα και ξελαφρωσα...:sm7::sm7:

Σας κουρασα το ξερω...
Αντε καληνυχτα μας
φιλε μη ξεχνας οτι αυτο το παλικαρι μπορει να ναι αναμεσα μας γιατι οι ζηταδες ειναι παντου......και να ξερεις οτι τα 3 ευρω αυτα που μονο στο δημοσιο δεν τα χρωστας τα χουν δωσει πολλες φορες και με το παραπανω.

SenseiG
29-08-2009, 12:45
Δεν πειραζει ολα μεσα στην ζωη ειναι...
Τουλαχιστον τα ειπα σε μερικους φιλους και ξελαφρωσα;););)
Για αυτο ειναι οι φιλοι..;)

pepax66
29-08-2009, 20:48
Μπράβο και πάλι μπράβο στον φίλο, μοτοσυκλετιστή, αστυνομικό που λειτούργησε ανθρώπινα και σε βοηθησε σε αντίθεση με τον 800αρι γάιδαρο!
Μια ερωτησούλα τώρα τα GS έχουν τεπόζιτο 20 lt εσύ ήσουν "στεγνός" και έβαλες το μπουκάλι του "Δημοσίου" και 17,5 lt για να φουλάρεις.
Εσύ έκλεψες τον βενζινά ή το μπουκάλι ήταν 2,5λιτρο?:confused:
Πάντως το μόνο πράγμα που πρέπει να εμπιστεύσε για την βενζίνα είναι τα χλμ που έχεις κάνει, και ότι τα Gs δεν κάνουν 300xlm με ένα τεπόζιτο.

Kwstas_kef
29-08-2009, 20:51
Μπράβο και πάλι μπράβο στον φίλο, μοτοσυκλετιστή, αστυνομικό που λειτούργησε ανθρώπινα και σε βοηθησε σε αντίθεση με τον 800αρι γάιδαρο!
Μια ερωτησούλα τώρα τα GS έχουν τεπόζιτο 20 lt εσύ ήσουν "στεγνός" και έβαλες το μπουκάλι του "Δημοσίου" και 17,5 lt για να φουλάρεις.
Εσύ έκλεψες τον βενζινά ή το μπουκάλι ήταν 2,5λιτρο?:confused:
Λενε οτι ειναι 16 λιτρα...απο τα οποια τα 4 ειναι ρεζερβα...
Ο θεος και η ψυχη του...
Εγω εβαλα 1 λιτρο ισα ισα να ξεκινηση και να φυγω...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-08-2009, 20:51
Εσύ έκλεψες τον βενζινά ή το μπουκάλι ήταν 2,5λιτρο?:confused:



http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

Kwstas_kef
29-08-2009, 21:07
Λενε οτι ειναι 16 λιτρα...απο τα οποια τα 4 ειναι ρεζερβα...
Ο θεος και η ψυχη του...
Εγω εβαλα 1 λιτρο ισα ισα να ξεκινηση και να φυγω...
Αφου στο 800αρι το τεποζιτο ειναι 16 λιτρα.
Εγω ημουν στεγνως,εβαλα 1 λιτρο κοντα μεσα και εφυγα...
Πηγα γυρω στα 500 μετρα και το φουλαρα 17,5 λιτρα και πληρωσα 20 γιουρια...

Τι εγινε λαθος μου λετε να καταλαβω?

Ποιος εκλεψε ποιον?

skippybi
29-08-2009, 22:48
Φίλε Κώστα καλά ξεμπέρδεψες!!!;)

Kwstas_kef
29-08-2009, 23:13
Καταρχην σας ευχαριστω ολους για τις ευχες....:)
Να ρωτησω κατι ασχετο τωρα?
Αν ήμουν στην εθνικη, αν λεω αν, λαλακία για αρχη που δεν ειχα μεριμνηση να βαλω βενζινη αλλα λεω αν, και εμενα ο σωστος τροπος ειναι να βαλω πισω απο την μηχανη το κρανος στο δρομο για να κανω το προβλημα μου αντιλιπτο απο αλλους οδηγους μηχανων?
Ή υπαρχει και καποιος αλλος τροπος?
Και κατι αλλο η οδικη βοηθεια σε τετοια περιπτωση σε καλυπτει?
Τις BMW εννοω που εχουμε οι πιο πολλοι...
Μπορω να την παρω τηλ και να ερθουν?
Μην αρχισετε το κραξιμο :sm7::sm7::sm7:....

manro
30-08-2009, 01:46
Ναι ερχεται το μομπάιλ και σου δινει λιγες σταγονες μεχρι το βενζιναδικο;)

Kwstas_kef
30-08-2009, 01:49
Ναι ερχεται το μομπάιλ και σου δινει λιγες σταγονες μεχρι το βενζιναδικο;)
:sm8::sm8::sm8:

riko46
30-08-2009, 08:03
[QUOTE=pepax66;62569]Μπράβο και πάλι μπράβο στον φίλο, μοτοσυκλετιστή, αστυνομικό που λειτούργησε ανθρώπινα και σε βοηθησε σε αντίθεση με τον 800αρι γάιδαρο!


Οσο για την οδικη bmw δεν γνωριζω ,αλλα θέλω να πιστεύω οτι κατι πρέπει να γίνεται..........

Απο τη στιγμή που μένεις .....................:cool:

Arkas
30-08-2009, 13:15
Καταρχην σας ευχαριστω ολους για τις ευχες....:)
Να ρωτησω κατι ασχετο τωρα?
Αν ήμουν στην εθνικη, αν λεω αν, λαλακία για αρχη που δεν ειχα μεριμνηση να βαλω βενζινη αλλα λεω αν, και εμενα ο σωστος τροπος ειναι να βαλω πισω απο την μηχανη το κρανος στο δρομο για να κανω το προβλημα μου αντιλιπτο απο αλλους οδηγους μηχανων?
Ή υπαρχει και καποιος αλλος τροπος?
Και κατι αλλο η οδικη βοηθεια σε τετοια περιπτωση σε καλυπτει?
Τις BMW εννοω που εχουμε οι πιο πολλοι...
Μπορω να την παρω τηλ και να ερθουν?
Μην αρχισετε το κραξιμο :sm7::sm7::sm7:....
Το κράνος στο δρόμο;;;:hmmm::hmmm::hmmm:

Kwstas_kef
30-08-2009, 13:27
Το κράνος στο δρόμο;;;:hmmm::hmmm::hmmm:
Λαλακία ειπα ε?
Καποιος μου το ειχε πει οτι με αυτο τον τροπο κανεις αντιλιπτο οτι εχεις καποιο προβλημα...

Δεν στεκει ετσι?

ntinopoulos
30-08-2009, 18:50
Μαλ***** ειπα ε?
Καποιος μου το ειχε πει οτι με αυτο τον τροπο κανεις αντιλιπτο οτι εχεις καποιο προβλημα...

Δεν στεκει ετσι?
αν το κανεις αυτο οντως θα καταλαβει οτι εχεις καποιο προβλημα,...αλλα ψυχολογικο!:p
:sm7::sm7::sm7:

pepax66
30-08-2009, 20:01
Λαλακία ειπα ε?
Καποιος μου το ειχε πει οτι με αυτο τον τροπο κανεις αντιλιπτο οτι εχεις καποιο προβλημα...

Δεν στεκει ετσι?

Τίποτα δεν είναι λάθος από την στιγμή που έχεις πρόβλημα και δεν μπορεις να σταματήσεις σε σημείο που δεν ενοχλείς τα διερχόμενα πρέπει με οποιοδήποτε τρόπο να βρεις κάτι να σε κάνει ευδιάκριτο! Πάντως επιδή οι δρόμοι μας πλέον είναι ιδιωτικοί πιστευω ότι οι τύποι με τα κίτρινα φορτηγάκια βοηθάνε την κατάσταση πολύ!
Τώρα για τα προηγούμενα δεν βγαίνει η αριθμιτική εάν έχεις βάλει 18,5 lt και έχεις γεμάτο τεπόζιτο (20 lt) !!!!!!!! Πλάκα κάνω περί κλοπής δεν κλέβεις εύκολα ένα κλέφτη!

arisxios
30-08-2009, 20:05
Μπράβο και πάλι μπράβο στον φίλο μοτοσυκλετιστή αστυνομικό!!!!!

Kwstas_kef
30-08-2009, 21:42
αν το κανεις αυτο οντως θα καταλαβει οτι εχεις καποιο προβλημα,...αλλα ψυχολογικο!:p
:sm7::sm7::sm7:
Δεν με εχεις αφησει σε χλορο κλαρι Ντινοπουλε...:sm7::sm7::sm7:
Απο ψυχολογικα παντως δεν παμε και πολυ καλα...οποτε ορθη η απαντηση σου...

:sm7::sm7::sm7::sm3::sm3::sm3:

ntinopoulos
30-08-2009, 22:24
Δεν με εχεις αφησει σε χλορο κλαρι Ντινοπουλε...:sm7::sm7::sm7:
Απο ψυχολογικα παντως δεν παμε και πολυ καλα...οποτε ορθη η απαντηση σου...

:sm7::sm7::sm7::sm3::sm3::sm3:
πως να πηγαινουμε καλα αφου παιρνουμε στα σοβαρα και κανουμε παρεα με varaderους?:rolleyes:
παντως αν μεινεις απο βενζινη,παιρνεις τη mobile και λες οτι κατι επαθε και δε παιρνει μπρος!ε,οταν ερθουν και σου πουνε οτι δεν εχει βενζινη,κανεις τον ψοφιο κοριο!να σ αφησουν εκει αποκλειεται!:)

edmark
31-08-2009, 01:13
Καταρχην σας ευχαριστω ολους για τις ευχες....:)
Να ρωτησω κατι ασχετο τωρα?
Αν ήμουν στην εθνικη, αν λεω αν, λαλακία για αρχη που δεν ειχα μεριμνηση να βαλω βενζινη αλλα λεω αν, και εμενα ο σωστος τροπος ειναι να βαλω πισω απο την μηχανη το κρανος στο δρομο

Τριγωνο δεν εχεις??? μαζι με το κιτ πρωτης βοηθειας και πυροσβεστηρα?? :p

για να κανω το προβλημα μου αντιλιπτο απο αλλους οδηγους μηχανων?
Ή υπαρχει και καποιος αλλος τροπος?
Και κατι αλλο η οδικη βοηθεια σε τετοια περιπτωση σε καλυπτει?

Εγω εχω μεινει Θερμοπυλες 6πμ Κυριακατικα απο βενζινη με το KR1-S το '92 και το περιπολικο με πηγε 18χλμ πιο κατω να γεμισω μπουκαλακι και με γυρισε και πισω, του εδωσα 5000δρχ. να πιουνε "καφεδακι" και δεν τα επαιρνε με τιποτα! "την δουλεια μας κανουμε, απλα" μου απαντησε........
Τις BMW εννοω που εχουμε οι πιο πολλοι...
Μπορω να την παρω τηλ και να ερθουν?
(ναι , συμφωνω με τον Ντιπνοπουλο)
Μην αρχισετε το κραξιμο :sm7::sm7::sm7:....

πιο κραξιμο? υπαρχει χειροτερη φαση απο να μενεις καπου μονος και να μην εχεις μια χειρας βοηθειας?? οσοι ειναι παλαιοι εδω και την εχουν πατησει, μεσα και εγω εννοιτε, ξερουμε τη θα πει "πικρα"... μην κοιταζεται τωρα εσεις οι πιτσιρικαδες με τα i-phone σας, που παιρνεται το Μοβιλε και ολα καλα......εμεις για να στειλουμε μηνημα τοτε, μαζευαμε ξυλα,αναβαμε φωτια, βγαζαμε την μπλουζα μας και στελναμε μυνηματα καπνου α λα ινδιανικα :p:p:p αστα αδελφε

Kwstas_kef
31-08-2009, 01:25
πιο κραξιμο? υπαρχει χειροτερη φαση απο να μενεις καπου μονος και να μην εχεις μια χειρας βοηθειας?? οσοι ειναι παλαιοι εδω και την εχουν πατησει, μεσα και εγω εννοιτε, ξερουμε τη θα πει "πικρα"... μην κοιταζεται τωρα εσεις οι πιτσιρικαδες με τα i-phone σας, που παιρνεται το Μοβιλε και ολα καλα......εμεις για να στειλουμε μηνημα τοτε, μαζευαμε ξυλα,αναβαμε φωτια, βγαζαμε την μπλουζα μας και στελναμε μυνηματα καπνου α λα ινδιανικα :p:p:p αστα αδελφε
Και εγω που φοβομουν το Ντινοπουλο πως κραζει...(πλακα κανω)...;)
Αλλος εχει τα πρωτεια...:sm7::sm7::sm7:

BOXER
31-08-2009, 02:59
φιλε μη ξεχνας οτι αυτο το παλικαρι μπορει να ναι αναμεσα μας γιατι οι ζηταδες ειναι παντου......και να ξερεις οτι τα 3 ευρω αυτα που μονο στο δημοσιο δεν τα χρωστας τα χουν δωσει πολλες φορες και με το παραπανω.

Πολυ σωστος :sm8::sm8::sm8:!!!

BOXER
31-08-2009, 03:23
Μπράβο και πάλι μπράβο στον φίλο, μοτοσυκλετιστή, αστυνομικό που λειτούργησε ανθρώπινα και σε βοηθησε σε αντίθεση με τον 800αρι γάιδαρο!
Μια ερωτησούλα τώρα τα GS έχουν τεπόζιτο 20 lt εσύ ήσουν "στεγνός" και έβαλες το μπουκάλι του "Δημοσίου" και 17,5 lt για να φουλάρεις.
Εσύ έκλεψες τον βενζινά ή το μπουκάλι ήταν 2,5λιτρο?:confused:
Πάντως το μόνο πράγμα που πρέπει να εμπιστεύσε για την βενζίνα είναι τα χλμ που έχεις κάνει, και ότι τα Gs δεν κάνουν 300xlm με ένα τεπόζιτο.

Στην τελευταια σου προταση επετρεψε μου να διαφωνησω μαζι σου.
Με ενα full τεποζιτο βγαζει 330 με 340 χλμ η απλη GS παντα. Σε αυτα τα χλμ συνηθως γεμιζω και η ενδειξη της ρεζερβας στο κοντερ μου λεει ακομα περιπου 10 χλμ.
Σημερα πηγα Λειβαδια και γυρισα. Απο τον κομβο του Καστρου ειναι 145 χλμ. x2= 290χλμ. Μεχρι και στο σπιτι μου στον Πειραια που εφτασα δεν μου εβγαλε ακομα την "αντιστροφη" μετρηση των χλμτρων της ρεζερβας.
Σε χρηση εθνικων δρομων βγαζει τα περιπου 340χλμ. Στην πολη μεσα
φυσικα πεφτει, το ποσο εξαρταται απο τις διαφορες συνθηκες.
Πρεπει να τονισω οτι μεγιστη ταχυτητα που παω παντα, σε ολα μου τα ταξιδια δεν ξεπερνα τα 120 χλμ. Σε μεγαλυτερες ταχυτητες εννοειται φυσικα οτι πεφτουν τα χλμ που μπορεις να κανεις.

Dionisis
31-08-2009, 16:53
Κωστα μου τελος καλο ολα καλα λιγο πολυ ολοι την εχουμε ψιλοπατησει.... εγω ξεκινησα για αθηνα και δεν προσεξα οτι ειχε καει η μεγαλη λαμπα απο τα φωτα μπροστα δεν μου εβγαλε προβλημα με τη λειχνια στο ταμπλο γιατι αναβει μονο οταν καει το ΠΙΣΩ φως η βγαλει προβλημα το abs το ειδα στο λιμανι της Κυλληνης και θα με <επιανε> νυχτα περιπου μετα την Πατρα ευτιχως που ειχα τους προβολης μπροστα τους χαμηλωσα λιγο και εκανα το ταξιδι .Την επομενη εκανα την αλλαγη και ΠΗΡΑ και μια εχτρα ετσι να υπαρχει .....:yz

MARK
31-08-2009, 17:00
ΚΑΝΤΕΜΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ....ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ΄ΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΖΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΟΣ.........;)

pepax66
31-08-2009, 17:38
Στην τελευταια σου προταση επετρεψε μου να διαφωνησω μαζι σου.
Με ενα full τεποζιτο βγαζει 330 με 340 χλμ η απλη GS παντα. Σε αυτα τα χλμ συνηθως γεμιζω και η ενδειξη της ρεζερβας στο κοντερ μου λεει ακομα περιπου 10 χλμ.
Σημερα πηγα Λειβαδια και γυρισα. Απο τον κομβο του Καστρου ειναι 145 χλμ. x2= 290χλμ. Μεχρι και στο σπιτι μου στον Πειραια που εφτασα δεν μου εβγαλε ακομα την "αντιστροφη" μετρηση των χλμτρων της ρεζερβας.
Σε χρηση εθνικων δρομων βγαζει τα περιπου 340χλμ. Στην πολη μεσα
φυσικα πεφτει, το ποσο εξαρταται απο τις διαφορες συνθηκες.
Πρεπει να τονισω οτι μεγιστη ταχυτητα που παω παντα, σε ολα μου τα ταξιδια δεν ξεπερνα τα 120 χλμ. Σε μεγαλυτερες ταχυτητες εννοειται φυσικα οτι πεφτουν τα χλμ που μπορεις να κανεις.

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί το κάνεις μόνος σου! Μιλάμε πάντα για μέσους όρους οπότε λέμε τα ίδια αλλά εσύ διαφωνεις!
Για παράδειγμα εγώ στην Εθνική πάω με 120 όταν έχω πυρετό ενώ άλλος τα βλέπει άπιαστο όριο........! Το δικό μου GS με συντηρητική χρήση και με Εθνική δεν έχει φτασει σχεδόν ποτέ τα 300 χλμ το τεπόζιτο!

pepax66
31-08-2009, 17:59
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί το κάνεις μόνος σου! Μιλάμε πάντα για μέσους όρους οπότε λέμε τα ίδια αλλά εσύ διαφωνεις!
Για παράδειγμα εγώ στην Εθνική πάω με 120 όταν έχω πυρετό ενώ άλλος τα βλέπει άπιαστο όριο........! Το δικό μου GS με συντηρητική χρήση και με Εθνική δεν έχει φτασει σχεδόν ποτέ τα 300 χλμ το τεπόζιτο!


Για να μη παρεξηγηθούμε δεν το παίζω πρωταθλητής αλλά όταν ταξιδευεις ακόμα και τα 140 χλμ στην Εθνική είναι βαρετά και επίσης δεν ταξιδευεις ποτέ χωρίς φορτίο που θέλει και αυτό το καύσιμό του! Όταν η μηχανή φτάνει τα 200 χλμ μετά το τελευταίο γέμισμα πάντα ψάχνω για το επόμενο βενζινάδικο ότι και να είναι αυτό και γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι, πως και που θα είναι το επόμενο!:cool:

ntinopoulos
31-08-2009, 18:03
Για να μη παρεξηγηθούμε δεν το παίζω πρωταθλητής αλλά όταν ταξιδευεις ακόμα και τα 140 χλμ στην Εθνική είναι βαρετά και επίσης δεν ταξιδευεις ποτέ χωρίς φορτίο που θέλει και αυτό το καύσιμό του! Όταν η μηχανή φτάνει τα 200 χλμ μετά το τελευταίο γέμισμα πάντα ψάχνω για το επόμενο βενζινάδικο ότι και να είναι αυτό και γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι, πως και που θα είναι το επόμενο!:cool:
αστα ψοφια φιλαρακι!ετσι οπως πας εσυ θελεις μια μανικα συνοδεια...:sm7:
δε μου λες?εθνικη εννοεις και την παραλιακη?:p

pepax66
31-08-2009, 18:20
αστα ψοφια φιλαρακι!ετσι οπως πας εσυ θελεις μια μανικα συνοδεια...:sm7:
δε μου λες?εθνικη εννοεις και την παραλιακη?:p

Υπάρχουν χώρες που η παραλιακή μας είναι σαν την Εθνική τους!

:sm7::sm7::sm7::sm7:

Kwstas_kef
31-08-2009, 19:45
Να κανω μια ερωτησουλα εγω τωρα?
Το εχετε παρει χαμπαρι οτι ολη αυτη η κουβεντα περι ρεζερβας και τεποζιτου γινετε για ενα F800GS και οχι για 1200?

Τι νουμερα απιαστα ανφερετε για ενα 800αρι?

ntinopoulos
31-08-2009, 21:33
Να κανω μια ερωτησουλα εγω τωρα?
Το εχετε παρει χαμπαρι οτι ολη αυτη η κουβεντα περι ρεζερβας και τεποζιτου γινετε για ενα F800GS και οχι για 1200?

Τι νουμερα απιαστα ανφερετε για ενα 800αρι?
για να ξερεις για την επομενη που θα παρεις,...την 1200!;)

Arkas
31-08-2009, 22:46
Να κανω μια ερωτησουλα εγω τωρα?
Το εχετε παρει χαμπαρι οτι ολη αυτη η κουβεντα περι ρεζερβας και τεποζιτου γινετε για ενα F800GS και οχι για 1200?

Τι νουμερα απιαστα ανφερετε για ενα 800αρι?
Άστους Κώστα μου!
Πρέπει και τα παιδιά κάπου να τα πούν!!!:sm7:

Kwstas_kef
01-09-2009, 12:14
για να ξερεις για την επομενη που θα παρεις,...την 1200!;)
Αν ειναι ετσι παω πασο:)
Μεχρι να παρω την 1200 εχει ο Θεος,μεχρι τοτε παντως εχει ως εξεις,
την αλλη τριτη παω για σερβις των 20.000 και αλλαγη φλοτερ βενζινης μπας και πλησιασω τα νουμερακια των 1200...:sm7:

ntinopoulos
01-09-2009, 12:18
Αν ειναι ετσι παω πασο:)
Μεχρι να παρω την 1200 εχει ο Θεος,μεχρι τοτε παντως εχει ως εξεις,
την αλλη τριτη παω για σερβις των 20.000 και αλλαγη φλοτερ βενζινης μπας και πλησιασω τα νουμερακια των 1200...:sm7:
παντως και αλλος φιλος με 800 ειχε το ιδιο προβλημα.εμεινε με το που μπηκε ρεζερβα.:confused:

Kwstas_kef
01-09-2009, 14:14
παντως και αλλος φιλος με 800 ειχε το ιδιο προβλημα.εμεινε με το που μπηκε ρεζερβα.:confused:
Π@π@ρι@ μαντολες που λενε και στο χωριο μου...
Ανεβοκατεβενει ο δεικτης της βενζινας σαν να ειναι θερμομετρο...:yz

pepax66
01-09-2009, 19:28
Π@π@ρι@ μαντολες που λενε και στο χωριο μου...
Ανεβοκατεβενει ο δεικτης της βενζινας σαν να ειναι θερμομετρο...:yz

Ετσι όπως τα λες είναι για σοβαρή μέτρηση θέλει άλλα πράγματα΄ποιό εξελιγμένα όπως χαρτί και καλαμάρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έχει τα ψυχολογικά του το μηχανημα δεν σου λέει πόσα μπορείς να κάνεις αλλά πόσα θα ΗΘΕΛΕΣ να κάνεις!!!!!!

:yz:sm7::sm7::yz

ntinopoulos
01-09-2009, 20:50
Ετσι όπως τα λες είναι για σοβαρή μέτρηση θέλει άλλα πράγματα΄ποιό εξελιγμένα όπως χαρτί και καλαμάρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έχει τα ψυχολογικά του το μηχανημα δεν σου λέει πόσα μπορείς να κάνεις αλλά πόσα θα ΗΘΕΛΕΣ να κάνεις!!!!!!

:yz:sm7::sm7::yz

το μηχανημα ειναι της λογικης πως ο πελατης εχει παντα δικιο!

Kwstas_kef
02-09-2009, 02:26
το μηχανημα ειναι της λογικης πως ο πελατης εχει παντα δικιο!
Ε αφου ο πελατης εχει παντα δικιο αυριο θα το παω πισω και θα τους πω οτι εγω ηθελα 1200 γιατι μου δωσατε αυτο?
Λες να μου το αλλαξουμ?:sm7:

Θα τους πω οτι μου το ειπε ο Νινοπουλος....:sm7::sm7::sm7:

BOXER
02-09-2009, 03:39
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί το κάνεις μόνος σου! Μιλάμε πάντα για μέσους όρους οπότε λέμε τα ίδια αλλά εσύ διαφωνεις!
Για παράδειγμα εγώ στην Εθνική πάω με 120 όταν έχω πυρετό ενώ άλλος τα βλέπει άπιαστο όριο........! Το δικό μου GS με συντηρητική χρήση και με Εθνική δεν έχει φτασει σχεδόν ποτέ τα 300 χλμ το τεπόζιτο!

"Δεν θα διαφωνισω μαζι σου γιατι το κανεις μονος σου!" Με αυτη τη προταση τι εννοεις; Νομιζω οτι ημουν αρκετα κατανοητος!
Διαβασε λοιπον παρακατω, προσεκτικα σε παρακαλω, και μετα ξανασκεψου αν ειναι σωστη η προταση που συνταξες στο προηγουμενο ποστ σου λεγοντας πολυ ανετα οτι "η GS δεν βγαζει 300 χλμ".
Θα ειμαι οσο ποιο απλος μπορω για να το καταλαβεις!!!

Την αυτονομια σε οτι εχει μηχανη (αυτοκινητο- μοτοσυκλετα- αεροπλανο- τρακτερ κτλ κτλ κτλ) την υπολογιζουν και την μετρουν παντα στην κατα την κοινος λεγομενη "Οικονομικη ταχυτητα".
Με την ταχυτητα που ανεφερα (δηλ τα 120χλμ) η GS βγαζει περι τα 330 με 340 χλμ!

Οταν λες (χαριτολογοντας θελω να πιστευω) οτι πας με 120χλμ οταν εχεις πυρετο, τοτε σιγουρα η δικια σου "συντηρητικη χρηση" ειναι πολυ μεγαλυτερη των 120 χλμ. Αυτοματος λοιπον πεφτει και η αυτονομια της μηχανης σου.
Δοκιμασε μια μονο φορα, και για ενα μονο τεποζιτο, να μην ξεπερασεις τα 120-125 χλμ και σε συνδιασμο φυσικα με την ορθολογικη χρηση του κιβωτιου ταχυτητων θα δεις το κοντερ σου να γραφει τα χιλιομετρα που ανεφερα.

syan
02-09-2009, 07:59
Την αυτονομια σε οτι εχει μηχανη (αυτοκινητο- μοτοσυκλετα- αεροπλανο- τρακτερ κτλ κτλ κτλ) την υπολογιζουν και την μετρουν παντα στην κατα την κοινος λεγομενη "Οικονομικη ταχυτητα".
Με την ταχυτητα που ανεφερα (δηλ τα 120χλμ) η GS βγαζει περι τα 330 με 340 χλμ!

:sm8::sm8:

vpentza
02-09-2009, 11:26
Για το 800αρι λοιπόν....
με χρήση 70/30 οπου 70 στη Λ.Μαραθωνος και 30 Αθηνα χωρις να το σπαω και μεχρι 120χλμ/ωρα εβγαλε 320 χλμ και ειχαν μεινει κατα τον βενζινα παντα περιπου 2 λιτρα στη μηχανη....(εβαλε 14,75 λτ απο τα 16λτ που παιρνει)

Υπολογιστε....τωρα που θα γεμισει η Αθηνα και τα χλμ θα ειναι περισσοτερα μεσα στην Αθηνα....στα 280-300 θα πηγαινω για γεμισμα για παν ενδεχόμενο.....δεν πρεπει να δουλευει μια μηχανη με το καυσιμο που μενει κατω-κατω στο ρεζερβουαρ γιατι μετα απο καιρο μπορει να περναει μουργα στα μπεκ απο τα καταλοιπα της "καθαρης" βενζινης που μας πουλανε

pkar
02-09-2009, 11:35
Υπάρχουν χώρες που η παραλιακή μας είναι σαν την Εθνική τους!

:sm7::sm7::sm7::sm7:

Ναι όντως ...
Μία απο αυτές είναι και η Ελλαδα... Βλέπε Κορίνθου - Πατρών !!!
:confused::confused::confused:

george1968
02-09-2009, 13:02
Τι έγινε ρε κορίτσια?
Τις μετράμε? Δεν καταλαβαίνω...
τα 30 ή 40 km παραπάνω κάνουν τη διαφορά?
ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ? από το trip control ή από το computer?
γιατί το computer λέει πα...ριες (sorry κιόλας)
το καλύτερο είναι (για μένα) να μηδενίζεις το trip control και στα 300 ή 350 χλμ (αν έχει την adve) να το γεμίζεις.

Από την άλλη χαλάει κανέναν να κάνει στάση ανά 300 ή 350 χλμ και για κανένα καφεδάκι??? οεο!

pepax66
02-09-2009, 13:38
"Δεν θα διαφωνισω μαζι σου γιατι το κανεις μονος σου!" Με αυτη τη προταση τι εννοεις; Νομιζω οτι ημουν αρκετα κατανοητος!

Ναι είσαι κατανοητός αλλά τα χλμ που λες είναι πολύ περισσότερα από τον μέσο όρο και μόνο εάν έχεις μέγιστη ταχύτητα τα 120 είσαι μόνος δεν φυσάει δεν έχει ανηφόρες κλπ κλπ και όταν έγραψες ότι έκανες 290 χλμ και δεν μπήκε ρεζέρβα είναι σαν λες ότι έχεις άλλα 60 - 70 χλμ δηλαδή 350 - 360 μέχρι να στεγνώσει είναι υπερβολή δεδομένου ότι μόνος έθεσες το όριο των 340 χλμ που και αυτά έρχονται πάρα πολύ δύσκολα.
Μερικές φορές είμαι υπερβολικός στις εκφράσεις μου για χάρη του γραπτού λόγου και ναι πολλές φορές (αν όχι πάντα) κάνω πλάκα! Η μεγάλη πλάκα είναι ότι νόμιζα ότι ο φίλος έχει 1200 με 20 lt τεπόζιτο και έκανα τον μαθηματικό!
Όταν έχω πυρετο πάω 140 :sm7::sm7::sm7: το έγραψα έτσι για τον Ντινόπουλο που έχει όριο τα 110 στα 36,9 δέκατα!

george1968
02-09-2009, 13:41
Όταν έχω πυρετο πάω 140 :sm7::sm7::sm7:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΑΡΡΩΣΤΗ ΣΥΝΥΦΑΔΑ

Troublemaker
02-09-2009, 14:03
Λαλακία ειπα ε?
Καποιος μου το ειχε πει οτι με αυτο τον τροπο κανεις αντιλιπτο οτι εχεις καποιο προβλημα...

Δεν στεκει ετσι?
Μια ευκολη λυση -αχρειαστο να'ναι- για παν ενδεχομενο ειναι το υφασμα-ανακλαστηρας που εχουν οι τραυματιοφορεις στο ΕΚΑΒ. Εχετε τυλιγμενο στην ακρη της μπαγαζιερας 1 μετρο μονο απο αυτο,(δεν πιανει κ χωρο) κ οταν-αν-ισως-αχρειαστο ξαναλεω, το "δαγκωνετε" στη μπαγαζιερα πισω να κρεμεται μεχρι κατω....Το σιγουρο ειναι οτι κ Ferrari να περασει απαρατηρητοι δεν θα περασετε..ασχετα αν ο αλλος θελει η οχι να σταματησει.....

pepax66
02-09-2009, 14:09
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΑΡΡΩΣΤΗ ΣΥΝΥΦΑΔΑ

Σε αυτό το "σπίτι" πάσχουμε από συγγενή μπεμβεδοπάθια χειρίστης μορφής!

:sm7::sm7::sm7:

george1968
02-09-2009, 14:14
Σε αυτό το "σπίτι" πάσχουμε από συγγενή μπεμβεδοπάθια χειρίστης μορφής!

:sm7::sm7::sm7:


Έχω υψηλό πυρετό και δεν επικοινωνώ με το περιβάλλον μου:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

pepax66
02-09-2009, 14:41
Έχω υψηλό πυρετό και δεν επικοινωνώ με το περιβάλλον μου:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Αρε Honda που σου χρειάζεται! :sm7::sm7:

george1968
02-09-2009, 14:58
Αρε Honda που σου χρειάζεται! :sm7::sm7:


Μήπως πάρω VARADERO??:confused::confused::confused::confused::confused:

ntinopoulos
02-09-2009, 22:15
Μήπως πάρω VARADERO??:confused::confused::confused::confused::confused:
να φυγεις απο δω!να πας αλλου!:sm7:

Major_Goose
03-09-2009, 10:55
Τέλος καλό όλα καλά , σε 5 μέρες θα τα χεις ξεχάσει ολα συνονόματε ! Έχω κουβαλήσει DR800 BIG απο βενζίνη 12,5 χιλιόμετρα σε πετροχωματόδρομο ...αστα δεν θες να ξέρεις ....

Απλά γέμιζε πιο πυκνά να μην σου ξανατύχει


Συμπληρωματικά πάντως να πω και γω ότι στο adve αφού γεμίσω και αρχίσει να αδειάζει μόλις φτάσει σε κάποια συγκεκριμένα υπολειπόμενα π.χ. 146 και ανάψει το προειδοποιητικό τοθ FUEL μετά η πτώση του υπολειπόμενου είναι ραγδαία , πάει κατευθείαν 130-115-107 μέσα σε λεπτά . όχι ότι με ενδιαφέρει ιδιάιτερα αφού μόλις ανάψει το πορτοκαλί μπλιμπλίκι γεμίζω , αλλά το λέμε...

george1968
03-09-2009, 11:32
να φυγεις απο δω!να πας αλλου!:sm7:


Κάντε με band!!! ΑΜΑ ΠΙΑ!!

pepax66
03-09-2009, 21:39
Κάντε με band!!! ΑΜΑ ΠΙΑ!!

Τρίκαλα blues band The Choglan boys!
:sm7::sm7::sm7: