PDA

View Full Version : Προστατευτικά για μπουφαν REV'IT


pkar
02-09-2009, 17:01
Έχω το CAYENNE PRO της REV'IT αλλά με απασχολούν λίγο τα προστατευτικά που έχει διότι δεν είναι σκληρά...
έχετε υπόψιν που θα μπορούσα να βρώ προστατευτικά για αυτά τα μπουφάν???

xenos
02-09-2009, 18:29
επειδη χτες ειμουνα σε μαγαζι κ εψαχνα το ιδιο μπουφαν...οταν τσεκαρα τα προστατευτικά κ ειδα οτι ηταν μαλακοτερα απο τα συνηθισμένα που ειχα σε αλλα μπουφαν...ο πωλητης(που δεν φαινόταν να ειναι κανενας ασχετος)..μου ειπε οτι ειναι νεας γενιας αυτα τα προστατευτικα τα οποία αγκαλιαζουν το επίμαχο σημειο αλλα σε καποιο ενδεχόμενο πεσιμο ειναι σκληρα κ αρκετα καλα....το γνωριζεις αυτο ??...για πιο λογο θες να τα αλλαξεις?...ρωταω γιατι θα ξαναπερασω απο το μαγαζι...:D:D:D:D

soter3gm
02-09-2009, 19:20
επειδη χτες ειμουνα σε μαγαζι κ εψαχνα το ιδιο μπουφαν...οταν τσεκαρα τα προστατευτικά κ ειδα οτι ηταν μαλακοτερα απο τα συνηθισμένα που ειχα σε αλλα μπουφαν...ο πωλητης(που δεν φαινόταν να ειναι κανενας ασχετος)..μου ειπε οτι ειναι νεας γενιας αυτα τα προστατευτικα τα οποία αγκαλιαζουν το επίμαχο σημειο αλλα σε καποιο ενδεχόμενο πεσιμο ειναι σκληρα κ αρκετα καλα....το γνωριζεις αυτο ??...για πιο λογο θες να τα αλλαξεις?...ρωταω γιατι θα ξαναπερασω απο το μαγαζι...:D:D:D:D

Ακριβός έτσι μου τα έλεγε ένας φίλος που δουλεύει σε κατάστημα με αξεσουάρ ....στο πλάι αν τα "ζουλήξεις" είναι μαλακά αλλά αν τα πιέσεις στο κέντρο τους δηλαδή εκεί που θα ακουμπήσεις κατά τη πτώση είναι σκληρά όσο πρέπει
ΡΕ μπας και μιλάμε για το ίδιο μαγαζί :sm7::sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
02-09-2009, 21:05
επειδη χτες ειμουνα σε μαγαζι κ εψαχνα το ιδιο μπουφαν...οταν τσεκαρα τα προστατευτικά κ ειδα οτι ηταν μαλακοτερα απο τα συνηθισμένα που ειχα σε αλλα μπουφαν...ο πωλητης(που δεν φαινόταν να ειναι κανενας ασχετος)..μου ειπε οτι ειναι νεας γενιας αυτα τα προστατευτικα τα οποία αγκαλιαζουν το επίμαχο σημειο αλλα σε καποιο ενδεχόμενο πεσιμο ειναι σκληρα κ αρκετα καλα....το γνωριζεις αυτο ??...για πιο λογο θες να τα αλλαξεις?...ρωταω γιατι θα ξαναπερασω απο το μαγαζι...:D:D:D:D

Ακριβός έτσι μου τα έλεγε ένας φίλος που δουλεύει σε κατάστημα με αξεσουάρ ....στο πλάι αν τα "ζουλήξεις" είναι μαλακά αλλά αν τα πιέσεις στο κέντρο τους δηλαδή εκεί που θα ακουμπήσεις κατά τη πτώση είναι σκληρά όσο πρέπει
ΡΕ μπας και μιλάμε για το ίδιο μαγαζί :sm7::sm7:



Για το ίδιο λέμε ....

Ο Νίκος λοιπόν, είπε ότι τα συγκεκριμένα "κόκκαλα",

είναι νέας γενιάς - σαν της BMW - τα οποία σκληραίνουν με την πτώση ... ;)

Δλδ, πιέζοντάς το, είναι μαλακό

κ όταν το χτυπήσεις, σκληραίνει ..... :)



.

pkar
03-09-2009, 11:06
Αντίστοιχο προϊόν είχα δεί εδώ...
http://www.d3o.com/index2.php?section=21-tech
λές να είναι αυτό ???

pkar
03-09-2009, 11:07
Αν είναι έτσι τότε δεν έχει νόημα να τα αλλάξω ...
Ευχαριστώ πολύ παιδιά...

Arkas
03-09-2009, 20:37
Ακριβός έτσι μου τα έλεγε ένας φίλος που δουλεύει σε κατάστημα με αξεσουάρ ....στο πλάι αν τα "ζουλήξεις" είναι μαλακά αλλά αν τα πιέσεις στο κέντρο τους δηλαδή εκεί που θα ακουμπήσεις κατά τη πτώση είναι σκληρά όσο πρέπει
ΡΕ μπας και μιλάμε για το ίδιο μαγαζί :sm7::sm7:
Νικόλας ο γίγαντας!!!:sm7:

Γειά σου Σωτήρη με τις γνωριμίες σου!!!:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-09-2009, 20:47
Νικόλας ο γίγαντας!!!:sm7:

Γειά σου Σωτήρη με τις γνωριμίες σου!!!:D



:sm8:

gzpainter
06-09-2009, 12:14
επειδη η Rev'It κατασκευαζει τα μπουφαν για την BMW υποθετω οτι τα προστατευτικα ειναι τα ιδια και στα δυο μπουφαν....

παντως μην αγχωνεσαι....οταν χρειαστει...θα κανουν την δουλειά τους...

pkar
06-09-2009, 17:00
Αυτό στη πλάτη πάντως δεν είναι το ίδιο υλικό με τα υπόλοιπα στους αγκώνες και στους ώμους...

salcon
06-09-2009, 21:06
Για το ίδιο λέμε ....

Ο Νίκος λοιπόν, είπε ότι τα συγκεκριμένα "κόκκαλα",

είναι νέας γενιάς - σαν της BMW - τα οποία σκληραίνουν με την πτώση ... ;)

Δλδ, πιέζοντάς το, είναι μαλακό

κ όταν το χτυπήσεις, σκληραίνει ..... :)



.

Aυτο βεβαια δεν το πολυκαταλαβαινω να πω την αληθεια.:hmmm:

alx_k
06-09-2009, 22:35
επειδη η Rev'It κατασκευαζει τα μπουφαν για την BMW υποθετω οτι τα προστατευτικα ειναι τα ιδια και στα δυο μπουφαν....

παντως μην αγχωνεσαι....οταν χρειαστει...θα κανουν την δουλειά τους...


Συμφωνω!:sm8:
Και για να συμπληρωσω: Η B.M.W. αγοραζει απο την Rev'it και κατα συνεπεια κατασκευαζει.

Arkas
07-09-2009, 10:54
Aυτο βεβαια δεν το πολυκαταλαβαινω να πω την αληθεια.:hmmm:
Πήγαινε στην http://www.bmw-motorrad.gr/gr/el/index.html (http://www.bmw-motorrad.gr/gr/el/index.html) , Εξοπλισμός, Εξοπλισμός Αναβάτη, Εξοπλισμός Αναβάτη 2009 (PDF), σελ. 68-69.;)

gzpainter
22-10-2009, 11:49
Ψαχνοντας χθες βραδυ...επεσα πανω σε αυτη την σελιδα....
http://www.sas-tec.de/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=44

αν δεν κανω λαθος ειναι η εταιρια που κατασκευαζει τα προστατευτικα για τα Cayenne Pro. Have a look on them!!

nibo
10-02-2010, 12:42
Τα προστατευτικα του cayenne pro ειναι οτι πιο εξελιγμενο απο τεχνολογικης αποψης. προς θεου μην τα αλλαζεται. Μην ξεγελιεστε που ειναι ######, συμφωνα μα ερευνες προστατευουν περισοτερο απο τα σκληρα, και δεν σε τραυματιζουν στην πτωση, και επιπλεον ειναι πολυ πιο ανετα στην οδηγηση. Η ταση ολων των μεγαλων εταιριων ειναι να σταματισουν τα σκληρα προστατευτικα σιγα σιγα.
Εχω το ιδιο μπουφαν και το εχω ψαξει.
Η πλατη του ομως δεν ειναι καλη, δεν ειναι απο το ιδιο υλικο. Πλατη απο το ιδιο υλικο δεν βγαζει η revit. Κορυφαια πλατη απο το ιδιο υλικο βγαζει μονο η αμερικανικη Scott, και ταιριαζει ακριβως στο cayenne pro (εγω την βρηκα στο δικυκλο στην Βουλιαγμενης)

kostas_366
10-02-2010, 14:38
Παιδιά, νομίζω ότι τα μαλακά είναι καλύτερα. Στο σπιντι που έχω είναι σκληρά. Στο οφφ-τρακ ######. Σε γλυστριμα με το σπιντι, μιλαμε χαζό και πέσιμο πίσω, το σκληρό του αγκώνα με χτύπισε και αν ήταν φαντάζομαι μεγαλύτερο πέσιμο θα μου έκανε ζημιά. Το μαλακό πιστεύω είναι καλύτερο.

Mariner
24-02-2010, 18:15
Στην πλάτη του cayenne pro μπαίνει μια χαρά πάντως κ η πλάτη της dainese. Την είχα απο το άλλο μπουφάν κ την δοκίμασα κ είναι μια χαρα. Έχω μάλιστα την καλοκαιρινή οπότε είναι κ "αεριζόμενη" σε σχέση με την revit πράγμα που την κάνει ακόμα πιο άνετη σε ζεστές μέρες ;)

nibo
05-03-2010, 16:10
Παιδια το μπουφαν και τα προστατευτικα του ειναι πολυ καλα, το γραφω και πιο πανω αλλωστε. Αλλα θελω να πω και μια αρνητικη εμπειρια που ειχα προχθες που τελικα ειχε καλη καταληξη. Το ενα προστατευτικο του αγκωνα δεν το ενιωθα να μου καθετε καλα, και οταν το εβγαλα ειδα οτι ειχε κοπει στα δυο μονο του! χωρις καν να φαει πτωση!
Το πηγα στο Δικυκλο στην Βουλιαγμενης απο οπου το πηρα, και μου ειπαν οτι ετυχε και οτι ηταν αστοχια υλικου. Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι μου το αλλαξαν αμεσως, και μου ειπαν οτι καλυπτεται απο εγγυηση.