PDA

View Full Version : μικρο και χρηστικο


vpentza
03-09-2009, 10:16
Ψαχνω κατι ασήμαντο, μικρο και χρηστικο....
Θέλω να βρω το μικρο τσαντακι που μπαινει μεσα το μπλιμπλικι του συναγερμου, η BMW το εχει βγαλει απο τη παραγωγη και τωρα φερνει ενα μεγαλυτερο που σαφως δεν βολευει......
Εμενα η ελλειψη αυτού μου κανει σημαδια στο πλαστικο περιβλημα του κεντρικου διακοπτη στην 800GS

Kwstas_kef
03-09-2009, 12:30
Φιλε μου το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με τα κλειδια και πηρα μια μικρη κλειδωθηκη της BMW σαν μπρελοκ ειναι με φερμουαρ..
Κανει καλη δουλεια βαζω μεσα και τα ψιλα για τα διοδια...
Δεν ξερω αν βοηθησα..

vpentza
03-09-2009, 15:23
θα με βοηθησεις πολυ περισσοτερο αν μου πεις απο που τη πήρες.......

Ευχαριστω

Kwstas_kef
03-09-2009, 15:32
θα με βοηθησεις πολυ περισσοτερο αν μου πεις απο που τη πήρες.......

Ευχαριστω
Απο τον Γερακα στο καταστημα που κανουμε και σερβις.(μην πω ονομα)
Ανεβα στον 2 οροφο και ζητα κλειδωθηκη..
Εχει διαφορες...
Κοστος γυρω στα 18 ευρω...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-09-2009, 16:22
θα με βοηθησεις πολυ περισσοτερο αν μου πεις απο που τη πήρες.......

Ευχαριστω



Όλα τα εξουσιοδοτημένα την έχουν, σαν αξεσουάρ ....;)

(το επονομαζόμενο και ..."φερετράκι" ....:D)

vpentza
03-09-2009, 22:50
ειχα περασει απο εξουσιοδοτημενο στη Καλλιροης και μου εδειξε το μοναδικο που βγαζει πια η BMW το οποιο ειναι αρκετα μεγάλο, ζητησα το "παλιο" το μικρο, και μου ειπαν οτι το εχει σταματησει......

Kwstas_kef
04-09-2009, 03:20
Όλα τα εξουσιοδοτημένα την έχουν, σαν αξεσουάρ ....;)

(το επονομαζόμενο και ..."φερετράκι" ....:D)
Ειπα να το πω ετσι αλλα διστασα...
Ιδιο ειναι πλακα πλακα...:cool:

vpentza
04-09-2009, 10:11
Τελικά, ξερουμε κατι γι' αυτο το ...φερετρακι ?????
Υπαρχει ακομα σε παραγωγή, μήπως καποιος το αγορασε πρόσφατα ?

soter3gm
04-09-2009, 10:50
Τελικά, ξερουμε κατι γι' αυτο το ...φερετρακι ?????
Υπαρχει ακομα σε παραγωγή, μήπως καποιος το αγορασε πρόσφατα ?
Είναι μικρό και χρηστικό από το γραφείο κοινωνικής υποστήριξης
"Ο Αγύριστος"
Αυτός που το έχει είναι σε άλλη διάσταση (ΤΕΖΑ) και δεν μπορεί να μιλήσει

:sm1:
:sm7::sm7::sm7::sm7:

gsmaniac
04-09-2009, 13:32
Τελικά, ξερουμε κατι γι' αυτο το ...φερετρακι ?????
Υπαρχει ακομα σε παραγωγή, μήπως καποιος το αγορασε πρόσφατα ?
φιλαρακι το πηρα απο γερακα πριν 3 μηνες και μου χαλασε πολυ γρηγορα το φερμουαρ,ασε που δεν βολευει για την τσεπη,ειναι ολοκληρη κουμουτσα:Dβρες κατι αλλο καλυτερα

Arkas
04-09-2009, 14:05
Το μικρό, πλέον δεν βγαίνει!
Διαθέσιμα είναι μόνον το "φερετράκι" και η δερμάτινη κλειδοθήκη!

http://www.rainbowmotorcycles.com/RE/page18/files/pl_72607711553_detail_1.png

http://www.rainbowmotorcycles.com/RE/page18/files/pl_72607660168_detail_1.png

vpentza
04-09-2009, 14:07
αυτο που πήρες πρέπει να ειναι το "καινουριο", αυτο που ειναι μεγαλυτερο σε μεγεθος απο το παλαιοτερο....

Καμια ιδεα ? τί πρεπει να κανω ? αλλο μπρελοκ για κλειδι, αλλο για συναγερμο άλλο για μπαγκαζιερα ?(ναι, αντικατεστησα τη "μαμα" βαλίτσα)

gsmaniac
04-09-2009, 15:17
φυσικα για το [ΦΕΡΕΤΡΑΚΙ] μιλαω:sm7::sm7::sm7:

NLS
04-09-2009, 17:17
ΔΕΚΑΟΚΤΩ ΕΥΡΩΩΩΩ!?!?!?

καλά

πάω στον κινέζο

Arkas
04-09-2009, 21:34
φυσικα για το [ΦΕΡΕΤΡΑΚΙ] μιλαω:sm7::sm7::sm7:
Φαντάζομαι την δικιά σου κλειδοθήκη θα την μοστράρεις στην βιτρίνα του μαγαζιού!:sm7:

vp_68
05-09-2009, 11:35
Εγώ χρησιμοποιώ αυτό που μου έδωσε ο Παναγιωτόπουλος όταν αγόρασα την μηχανή ( το διαφημηστικό ), χωρίς να έχω πάνω το μπλιμπλίκη του συναγερμού, το οποίο το έχω στο τσαντάκι μέσης, κοινώς μπανάνα και δεν μου γρατσουνιέται τίποτα και είναι και ποιό οικονομικό...

gsmaniac
05-09-2009, 12:25
:sm8:Εγώ χρησιμοποιώ αυτό που μου έδωσε ο Παναγιωτόπουλος όταν αγόρασα την μηχανή ( το διαφημηστικό ), χωρίς να έχω πάνω το μπλιμπλίκη του συναγερμού, το οποίο το έχω στο τσαντάκι μέσης, κοινώς μπανάνα και δεν μου γρατσουνιέται τίποτα και είναι και ποιό οικονομικό...
:sm8::sm8::sm8:

ekatontarxos
05-09-2009, 14:53
...αντε να δούμε πότε θα φιλοτιμηθει η BMW να βγάλει ένα τηλεκοντρόλ λαστιχένιο επιπέδου ποιότητας SPYBALL ,τό ξέρετε όλοι σας τό μοτοσυκλετιστικό...
Μηπως πρέπει να στείλουμε ένα μαζικό μαιλ?
Καί μήπως λέω μήπως πρέπει να οργανωθούμε λίγο για τίς εξοργιστικές τιμές τών ανταλλακτικών?¨
Ακου 18 ευρώ το "φερετράκι" !!!
Πληροφοριακα΄θα έχετε προσεξει όλοι σας πως αθλίως κρέμονται οι τροφοδοσίες ρεύματος πίσω από τά προβολάκια του adv εκτεθειμένα.Κόστος φίσας καλωδίωσης?
Κρατηθείτε ... 165€
Νομίζω πρέπει να ανοιχτεί ειδικο θρεντ για τιμες ανταλλακτικών
Ενημερωτικά η αλ.μπαγκαζιερα που πωλειται 350€, έξω άν ψάξεις τη βρίσκεις 150 ,όμοιως τό συναγερμό καί πολλά άλλα πράγματα τής BMW
Νομίζω οί εδώ έμποροι έχουν κάνει συντεχνια και συνενοημένοι κρατάνε τις τιμες σε απίστευτα υψηλα επίπεδα.
Lέω να πλουτίσω μονο καί μόνο άν κάνω εισαγωγή μερικές παλέτες....τακάκια !!!
Ακου 250€ κόστος μπρός πίσω και αυτό τό βιολι κάθε 5000 με 10000 χιλ χλμ. το πολυ.
Στο ΤΤ είναι φτηνότερα και βγάζει και 200 αλογα στην καθησιά του,ασε πού έχει να επιβραδύνει 1500 κιλά βολίδας...Νεύρα

gbmw
08-09-2009, 02:09
...αντε να δούμε πότε θα φιλοτιμηθει η BMW να βγάλει ένα τηλεκοντρόλ λαστιχένιο επιπέδου ποιότητας SPYBALL ,τό ξέρετε όλοι σας τό μοτοσυκλετιστικό...
Μηπως πρέπει να στείλουμε ένα μαζικό μαιλ?
Καί μήπως λέω μήπως πρέπει να οργανωθούμε λίγο για τίς εξοργιστικές τιμές τών ανταλλακτικών?¨
Ακου 18 ευρώ το "φερετράκι" !!!
Πληροφοριακα΄θα έχετε προσεξει όλοι σας πως αθλίως κρέμονται οι τροφοδοσίες ρεύματος πίσω από τά προβολάκια του adv εκτεθειμένα.Κόστος φίσας καλωδίωσης?
Κρατηθείτε ... 165€
Νομίζω πρέπει να ανοιχτεί ειδικο θρεντ για τιμες ανταλλακτικών
Ενημερωτικά η αλ.μπαγκαζιερα που πωλειται 350€, έξω άν ψάξεις τη βρίσκεις 150 ,όμοιως τό συναγερμό καί πολλά άλλα πράγματα τής BMW
Νομίζω οί εδώ έμποροι έχουν κάνει συντεχνια και συνενοημένοι κρατάνε τις τιμες σε απίστευτα υψηλα επίπεδα.
Lέω να πλουτίσω μονο καί μόνο άν κάνω εισαγωγή μερικές παλέτες....τακάκια !!!
Ακου 250€ κόστος μπρός πίσω και αυτό τό βιολι κάθε 5000 με 10000 χιλ χλμ. το πολυ.
Στο ΤΤ είναι φτηνότερα και βγάζει και 200 αλογα στην καθησιά του,ασε πού έχει να επιβραδύνει 1500 κιλά βολίδας...Νεύρα


Σωστότατος ............+ 1200 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

aeriko
08-09-2009, 07:47
Αυτό της μαμάς είναι πράγματι μεγάλο, δεν βολεύει, άσε που το αυτοκόλητο ''BMW'' ξεκολάει. Κατασκευή made in China, τι να πείς.

vpentza
08-09-2009, 09:07
μονο η τιμη του ειναι made in Germany....

Arkas
08-09-2009, 12:16
μονο η τιμη του ειναι made in Germany....
.......sold in Greece!:mad:

pepax66
08-09-2009, 13:24
Η καλύτερη λύση είναι ένα μικρό σκέτο πάνινο μπρελόκ (το κάνω χρόνια), που δεν γρατζουνάει και δεν επιβαρύνει την κλειδαριά, που έχει πάνω μόνο το κλειδί της μηχανής! Τα φερετράκια και διάφορα άλλα παρεμφερή αξεσουάρ περισσότερη ζημιά κάνουν παρά καλό άσε που τα χάνεις όλα μαζι και ησυχάζεις! Τέτοια μπρελόκ βρίσκεις παντού από φίρμες με τζιν μέχρι αλεξίπτωτα!