PDA

View Full Version : Τελικά δεν έχουν άδικο κάποιοι που μας θεωρούν ψώνια!


ALX
03-09-2009, 20:13
Δεν είναι φυσικά πρωτάκουστο αυτό που λέω. Όλοι μας έχουμε νιώσει μια κάποια αντιμετώπιση από αναβάτες άλλων μαρκών.
Μας λένε ψώνια κτλ΄έστω κι αν δεν ισχύει σε πολλές περιπτώσεις. Το θέμα είναι ότι ισχύει και σήμερα το διαπίστωσα από πρώτο χέρι.

Είμαι που λέτε σε μια υπηρεσία το πρωί (σε ένα ασφαλιστικό ταμείο για την ακρίβεια) και εκεί που κάθομαι, έρχεται και κάθεται ένας τύπος δίπλα μου με κράνος της BMW ανάλογο μπουφάν, κι από κάτω τζιν και καλό παπούτσι.

Η ηλικία του γύρω στα 40-45 γκριζομάλλης. Με βλέπει με το κράνος και μου πιάνει κουβέντα.

Για να μην σας τα πολυλογώ, αφού με ρώτησε τι μοτοσυκλέτα έχω και του απάντησα μια 1150GS, μου λέει το αμίμητο!

"Α εσύ έχεις τη φθηνή σειρά, εγώ έχω μια Κ1200GT" http://www.bmwbikers.gr/forum/images/smilies/pop.gif

Του λέω... τι έχω εγώ? Τη φτηνή σειρά? Γιατί υπάρχει και ακριβή σειρά?
Και μου απαντάει... πως δεν υπάρχει?!?! Υπάρχουν οι σειρές σαν την δικιά μου"

Ρε φίλος του λέω... μήπως έμπλεξες τις σειρές των αυτοκινήτων 320, 520 κτλ με τις μοτοσυκλέτες? Εγώ δηλαδή που ήθελα ον οφ αλλά ταυτόχρονα ήθελα να αγοράσω και την "ακριβή σειρά", θα έπρεπε να επέλεγα το LT???:Απορία:

Όχι, δεν το λέω έτσι, δεν κατάλαβες μου λέει...

...μωρέ κατάλαβα και παρακατάλαβα του λέω διακόπτοντάς τον.

Δε μου λες... ταξίδια κάνεις του λέω... πως πάει στον ανοιχτό δρόμο το GT?

Κοίτα, τις προάλλες που πήγα Αλεποχώρι μου λέει, πήγα εντελώς ξεκούραστα και γρήγορα! Μια άλλη φορά που πήγαμε με ένα φίλο στο Σούνιο, την καταευχαριστήθηκα. Άλλη κλάση μοτοσυκλέτα λέμε. http://www.bmwbikers.gr/forum/images/smilies/pop.gif

Πόσα χιλιόμετρα έχεις του λέω.

Δεν έχω πολλά... γύρω στα 15000χιλ μου λέει. Κι είναι μοντέλο? 2006 μου απαντάει http://www.bmwbikers.gr/forum/images/smilies/pop.gif

Χρειάζεται να σας πω κι άλλα για να καταλάβετε πως ο τύπος είχε κατέβει από την 520 και πήρε την GT για να πουλάει μούρη?

Ρε ουστ...

SenseiG
03-09-2009, 20:17
Ψωναρες υπαρχουν σε ολες τις εταιρειες.:Απορία:

eolos
03-09-2009, 20:25
Άπίστευτο.
Τελικά έχεις την φτηνή σειρά εεεε ??
ΝεύραΝεύραΝεύρα :yz:yz:yz

Major_Goose
03-09-2009, 20:25
Ψωναρες υπαρχουν σε ολες τις εταιρειες.

Ναι αλλά η "δικιά" μας προσφέρεται ιδιαίτερα λόγω τιμής !!! Μακριάαααααααα:sm7::sm7:

loulou1100gs
03-09-2009, 20:37
Μ' αρέσει που έχω την απολύτως φθηνοτερότερη σειρά.Μ' αρέσει που αυτά τα τυπάκια δεν θα τα ξαναδώ στο δρόμο μόλις πιάσουν οι βροχές.Μ' αρέσει που δεν θα τους συναντήσω ποτέ σε ορεινές διαδρομές.Μ' αρέσει όταν οι διάφοροι εξυπνάκηδες του εμπορίου τους ξυρίζουν κόντρα.Μ' αρέσει όταν τους βλέπω φορτωμένους σε ΕΛΠΑ/Express Service κλπ.
Αμάν και πότε ν' αρχίσουν οι βροχές...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-09-2009, 20:41
Σκέψου και να του απαντούσες ...

Ένα σκουτεράκι έχω ....

Θα σε άρχιζε στα ..... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-30.gif

Troublemaker
03-09-2009, 20:44
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Συγνωμη αλλα μονο γελιο μπορουν να μου προκαλεσουν οι απαντησεις του!!!!

:sm3:

gemara
03-09-2009, 20:45
Εδω κολλάει το "Ίσα μωρή χαμούρα"!!!:sm7:

ALX
03-09-2009, 20:47
Σκέψου και να του απαντούσες ...

Ένα σκουτεράκι έχω ....

Θα σε άρχιζε στα ..... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-30.gif
ΧΑ ΧΑ ΧΑ :sm7: Σίγουρα πράγματα :sm7:

skippybi
03-09-2009, 21:01
ρε τον άνθρωπα!!! :sm7::sm7:

Kwstas_kef
04-09-2009, 03:25
Εγω για να ξερω αν θα με ρωτησουν ποια σειρα εχω?
Πειτε μου σας παρακαλω...:sm7::sm7::sm7:

soter3gm
04-09-2009, 08:39
Δεν είναι φυσικά πρωτάκουστο αυτό που λέω. Όλοι μας έχουμε νιώσει μια κάποια αντιμετώπιση από αναβάτες άλλων μαρκών.
Μας λένε ψώνια κτλ΄έστω κι αν δεν ισχύει σε πολλές περιπτώσεις. Το θέμα είναι ότι ισχύει και σήμερα το διαπίστωσα από πρώτο χέρι.

Είμαι που λέτε σε μια υπηρεσία το πρωί (σε ένα ασφαλιστικό ταμείο για την ακρίβεια) και εκεί που κάθομαι, έρχεται και κάθεται ένας τύπος δίπλα μου με κράνος της BMW ανάλογο μπουφάν, κι από κάτω τζιν και καλό παπούτσι.

Η ηλικία του γύρω στα 40-45 γκριζομάλλης. Με βλέπει με το κράνος και μου πιάνει κουβέντα.

Για να μην σας τα πολυλογώ, αφού με ρώτησε τι μοτοσυκλέτα έχω και του απάντησα μια 1150GS, μου λέει το αμίμητο!

"Α εσύ έχεις τη φθηνή σειρά, εγώ έχω μια Κ1200GT" http://www.bmwbikers.gr/forum/images/smilies/pop.gif

Του λέω... τι έχω εγώ? Τη φτηνή σειρά? Γιατί υπάρχει και ακριβή σειρά?
Και μου απαντάει... πως δεν υπάρχει?!?! Υπάρχουν οι σειρές σαν την δικιά μου"

Ρε φίλος του λέω... μήπως έμπλεξες τις σειρές των αυτοκινήτων 320, 520 κτλ με τις μοτοσυκλέτες? Εγώ δηλαδή που ήθελα ον οφ αλλά ταυτόχρονα ήθελα να αγοράσω και την "ακριβή σειρά", θα έπρεπε να επέλεγα το LT???:Απορία:

Όχι, δεν το λέω έτσι, δεν κατάλαβες μου λέει...

...μωρέ κατάλαβα και παρακατάλαβα του λέω διακόπτοντάς τον.

Δε μου λες... ταξίδια κάνεις του λέω... πως πάει στον ανοιχτό δρόμο το GT?

Κοίτα, τις προάλλες που πήγα Αλεποχώρι μου λέει, πήγα εντελώς ξεκούραστα και γρήγορα! Μια άλλη φορά που πήγαμε με ένα φίλο στο Σούνιο, την καταευχαριστήθηκα. Άλλη κλάση μοτοσυκλέτα λέμε. http://www.bmwbikers.gr/forum/images/smilies/pop.gif

Πόσα χιλιόμετρα έχεις του λέω.

Δεν έχω πολλά... γύρω στα 15000χιλ μου λέει. Κι είναι μοντέλο? 2006 μου απαντάει http://www.bmwbikers.gr/forum/images/smilies/pop.gif

Χρειάζεται να σας πω κι άλλα για να καταλάβετε πως ο τύπος είχε κατέβει από την 520 και πήρε την GT για να πουλάει μούρη?

Ρε ουστ...

Το ένα "άκρο" με το άλλο !!! Από τον σιδερό####Γέλιο στον φλώρο:Απορία: Έπεσες στη περιπτωσάρα μάγκα μου :sm7::sm7::sm7:

GeorgeP
04-09-2009, 09:30
Ψωναρες υπαρχουν σε ολες τις εταιρειες.:Απορία:
ΑΝ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΛΈΕΙ!!!!!!!!!!

Ο γραφων ενας εξ αυτων!!:rolleyes:

wolferin
04-09-2009, 09:39
Μ' αρέσει που έχω την απολύτως φθηνοτερότερη σειρά.Μ' αρέσει που αυτά τα τυπάκια δεν θα τα ξαναδώ στο δρόμο μόλις πιάσουν οι βροχές.Μ' αρέσει που δεν θα τους συναντήσω ποτέ σε ορεινές διαδρομές.Μ' αρέσει όταν οι διάφοροι εξυπνάκηδες του εμπορίου τους ξυρίζουν κόντρα.Μ' αρέσει όταν τους βλέπω φορτωμένους σε ΕΛΠΑ/Express Service κλπ.
Αμάν και πότε ν' αρχίσουν οι βροχές...

+1000000

wet & dirty
04-09-2009, 10:06
:sm7::sm7::sm7::sm7:

ελα τωρα για πειτε μου εγω ποια σειρα εχω για να ξερω αν τον δω ποτε να ξερω τι να απαντήσω.......μην μου πειτε ψεμματα και κοροιδευω τον κόσμο!!!!!!:D:D:D:D

soter3gm
04-09-2009, 10:08
Έλα ρε το κρασί παλιόοο. το χαβιάρι μαύρο, ο αστακός ζωντανός, και το τυρί μουχλιασμένο !!!!!
Ας όψεται η ανέχεια Φτώχεια καταραμένη
:sm7::sm7: :sm7::sm7:

Troublemaker
04-09-2009, 10:29
Για στοιχηθητε να φτιαξουμε σειρα να δουμε ποιος ειναι "παλιοσειρα".....
Ε, ρε γλεντια λεμεεεεεε......:sm7:

Dionisis
04-09-2009, 11:02
Εγω για να ξερω αν θα με ρωτησουν ποια σειρα εχω?
Πειτε μου σας παρακαλω...:sm7::sm7::sm7:Κωστα δωσε την εσσο του στρατου οεο........:sm7:

Arkas
04-09-2009, 14:09
Σκέψου και να του απαντούσες ...

Ένα σκουτεράκι έχω ....

Θα σε άρχιζε στα ..... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-30.gif

Εδω κολλάει το "Ίσα μωρή χαμούρα"!!!:sm7:
:sm7::sm7::sm7:

NLS
04-09-2009, 16:23
πόσο χαζοβιόλης

vp_68
04-09-2009, 16:55
Εγώ με το 800 τι σειρά έχω ? Μήπως 8ΧΧ :sm7::sm7::sm7:

soter3gm
04-09-2009, 16:58
Εγώ με το 800 τι σειρά έχω ? Μήπως 8ΧΧ :sm7::sm7::sm7:

Αν δεν έχεις αντικριστούς κύλινδρους είσαι αριθμός πτήσης για Ν.Υ.

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

yannis
04-09-2009, 17:37
Αν δεν έχεις αντικριστούς κύλινδρους είσαι αριθμός πτήσης για Ν.Υ.

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Δεν το νομίζω... ο τύπος είχε K1200GT, άρα πιό κοντά σε μας τους 800άρηδες.
Ας πούμε, εμείς είμαστε οι μικροί αδελφοί και εσείς... τα φτωχά ξαδέλφια!!!!
Και που σας μιλάμε χάρι σας κάνουμε... λίγδηδες!!!!!:sm7::yz:sm7::yz:sm7:

soter3gm
04-09-2009, 17:47
μου αρέσει που ότι στραβό γίνετε η λέγετε εμείς θα το γυρίσουμε στη πλάκα :sm7:
:sm7:

Arkas
04-09-2009, 21:30
μου αρέσει που ότι στραβό γίνετε η λέγετε εμείς θα το γυρίσουμε στη πλάκα :sm7:
:sm7:
:sm6:

gsa1200
04-09-2009, 22:53
Παιδιά ψώνια υπάρχουνε παντου.Είτε ΒΜW έχεις η HONDA η YAMAHA !!!!!

kostas_366
05-09-2009, 01:38
:sm7::sm7::sm7:
Πω πω γέλασα...
Και σίγουρα ``έπεσε`` στο ακριβός αντίθετο, στον 36ωρο Άλεξ που κάνει 600 κλμ στην βόλτα..
Τελικά έτσι είναι, πολλοί με bmw έχουν την ...........ακριβή σειρά..
:sm7::sm7: πω πω γέλασα πολύ..

Υστ. πέρτε κανένα μηχανάκι της προκοπής και εσείς.. με τα ....παλιοbmw σας :D:D

ALX
05-09-2009, 06:39
Φανταστείτε επίσης να με ρώταγε και πόσα χιλιόμετρα έχω ε!
Η απάντησή του θα ήταν, καλά πέρασες τα 20000χιλ κι ακόμα δεν πήρες το πιο καινούριο μοντέλο? :sm7:

nontas
05-09-2009, 09:53
Παιδιά ψώνια υπάρχουνε παντου.Είτε ΒΜW έχεις η HONDA η YAMAHA !!!!!


Στην Bmw έχουμε (είμαστε δλδ) περισσότερα......:)

gzpainter
05-09-2009, 14:59
και τοτε ειναι που αρχιζεις τα χαστουκια....
"ρε παλικαρι...συνελθε...." "τι βλακειες μου λες για σελες??" "μηπως και η σέλα σου εχει και τιποτα για να δονίσαι??? "

BTW, παντως κατι τετοια παλικαρια και αποψη δεν κανουν καλο ...σε ολους τους αλλους που αγαπανε την μαρκα ..ή την μηχανη που αγορασανε....διοτι κατι τετοια παλικαρια που βλεπουν το μηχανακι σαν το ακριβο ρολοι ή κινητο ή κουστουμι που φορανε...και οι οποοι θα κλεισουν το μηχανακι στο γκαραζ με την πρωτη ψιχαλα....ψαχνουν να βρουν οι ασφαλιστικες και τα συνεργεια.. για να σε χρεωσουν περισσοτερο...
επειδη το εχω ακουσει και αυτο...για αυτο και το λεω...συγνωμη αν spam-αρα λιγακι...

Anax
05-09-2009, 15:10
:sm7::sm7::sm7::sm7:

ελα τωρα για πειτε μου εγω ποια σειρα εχω για να ξερω αν τον δω ποτε να ξερω τι να απαντήσω.......μην μου πειτε ψεμματα και κοροιδευω τον κόσμο!!!!!!:D:D:D:D


Θα σου έλεγα αλλά δεν μου επιτρέπεται να μιλήσω με ιδιοκτήτες τον φτηνών μοντέλων……..:sm7: :sm7::sm7:
τέλος πάντων ο καθένας έχει το δικαίωμα να νομίζει ότι θέλει και σημασία έχει να απολαμβάνουμε εμείς το μηχανάκι μας όσο φτηνό η ακριβό και αν είναι. Και να αδιαφορούμε για την γνώμη τον άλλον σε αυτό το επίπεδο. Τέτοιες ιστορίες έχω πολλές από ιδιοκτήτες διαφόρων εταιριών. Για να μην μιλήσω για οδηγούς αυτοκινήτων.

NLS
05-09-2009, 16:30
δεν ξέρω αν η βλακεία αυτουνού ήταν μεγαλύτερη ή μιας κυρίας που πέτυχε γνωστός μου από ξένο φόρουμ, σε φανάρι...

σταματάει δίπλα από το GS του μια κυρία με μια "7άρα"...

"καλά δεν ντρέπεσαι να κολλάς το BMW πάνω στο μηχανάκι σου;"
"ορίστε;"
"όλοι ξέρουν ότι η BMW δεν φτιάχνει μηχανές, γιατί βάζεις τέτοια αυτοκόλλητα και ντροπιάζεις και το αυτοκίνητο μου;"
"..."

κάτι πήγε να της πει ότι η BMW έφτιαχνε μηχανές ΠΡΙΝ φτιάξει αυτοκίνητα, ότι η GS έχει τιμήσει την BMW σαφώς περισσότερο από τις 7άρες... αλλά άναψε το φανάρι και άφησε την τσαντισμένη βλαμμένη στην άγνοια της

Anax
05-09-2009, 16:46
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

saitman
05-09-2009, 17:31
:sm3::sm3::sm3::sm3:

Arkas
05-09-2009, 22:05
δεν ξέρω αν η βλακεία αυτουνού ήταν μεγαλύτερη ή μιας κυρίας που πέτυχε γνωστός μου από ξένο φόρουμ, σε φανάρι...

σταματάει δίπλα από το GS του μια κυρία με μια "7άρα"...

"καλά δεν ντρέπεσαι να κολλάς το BMW πάνω στο μηχανάκι σου;"
"ορίστε;"
"όλοι ξέρουν ότι η BMW δεν φτιάχνει μηχανές, γιατί βάζεις τέτοια αυτοκόλλητα και ντροπιάζεις και το αυτοκίνητο μου;"
"..."

κάτι πήγε να της πει ότι η BMW έφτιαχνε μηχανές ΠΡΙΝ φτιάξει αυτοκίνητα, ότι η GS έχει τιμήσει την BMW σαφώς περισσότερο από τις 7άρες... αλλά άναψε το φανάρι και άφησε την τσαντισμένη βλαμμένη στην άγνοια της

Εδω κολλάει το "Ίσα μωρή χαμούρα"!!!:sm7:
:sm6:

EOD-K9
05-09-2009, 23:14
:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz


είμαι ένα τίποτααααααα :(:(:(:(

έχω ένα μηχανάκι φτηνής σειράς

με ένα μαϊμού αυτοκόλλητο μπε μπε


:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz



πάω να ποιώ να ξεχάσω ..................................

mariosich
06-09-2009, 16:13
Ρε παιδιά, το έχω ξαναπεί...
Η αλήθεια είναι πως είστε ξεχωριστή κατηγορία όταν αγοράζετε μοτοσυκλέτα bmw και πρέπει και το βρακί σας να
είναι της ίδια εταιρίας!
Σας βλέπω στους δρόμους με κρανάκι, μπουφανάκι, παντελόνι και παππούτσια bmw,
που κάνουν ένα σκασμό χρήματα, ακριβότερα από τις γνωστές εταιρίες που κατασκευάζουν,
σχεδιάζουν και έχουν τμήμα ερευνών όπως arai, dainese κλπ
αλλά επιμένετε χωρίς να δίνετε απαντήσεις γιατί τα φοράτε!

Αν είχατε λοιπόν Nissan μοτοσυκλέτα θα κάνατε τα ίδια? Γιατί εμείς με τα γιαπωνέζικα
το έχουμε ξεπεράσει από το 80 το χούι αυτό...

gsmaniac
06-09-2009, 17:04
Ρε παιδιά, το έχω ξαναπεί...
Η αλήθεια είναι πως είστε ξεχωριστή κατηγορία όταν αγοράζετε μοτοσυκλέτα bmw και πρέπει και το βρακί σας να
είναι της ίδια εταιρίας!
Σας βλέπω στους δρόμους με κρανάκι, μπουφανάκι, παντελόνι και παππούτσια bmw,
που κάνουν ένα σκασμό χρήματα, ακριβότερα από τις γνωστές εταιρίες που κατασκευάζουν,
σχεδιάζουν και έχουν τμήμα ερευνών όπως arai, dainese κλπ
αλλά επιμένετε χωρίς να δίνετε απαντήσεις γιατί τα φοράτε!

Αν είχατε λοιπόν Nissan μοτοσυκλέτα θα κάνατε τα ίδια? Γιατί εμείς με τα γιαπωνέζικα
το έχουμε ξεπεράσει από το 80 το χούι αυτό...
πιο ακριβα τα ΒMW απο τα ARAI;;;;;;;;;;;:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

NLS
06-09-2009, 19:10
Ρε παιδιά, το έχω ξαναπεί...
Η αλήθεια είναι πως είστε ξεχωριστή κατηγορία όταν αγοράζετε μοτοσυκλέτα bmw και πρέπει και το βρακί σας να
είναι της ίδια εταιρίας!
Σας βλέπω στους δρόμους με κρανάκι, μπουφανάκι, παντελόνι και παππούτσια bmw,
που κάνουν ένα σκασμό χρήματα, ακριβότερα από τις γνωστές εταιρίες που κατασκευάζουν,
σχεδιάζουν και έχουν τμήμα ερευνών όπως arai, dainese κλπ
αλλά επιμένετε χωρίς να δίνετε απαντήσεις γιατί τα φοράτε!

Αν είχατε λοιπόν Nissan μοτοσυκλέτα θα κάνατε τα ίδια? Γιατί εμείς με τα γιαπωνέζικα
το έχουμε ξεπεράσει από το 80 το χούι αυτό...

εμείς είμαστε κομπλέξικοί είπαμε, εσείς όλα τα έχετε κάνει νωρίτερα και καλύτερα, αν είχαμε μια στάλα μυαλό εξάλλου, δεν θα είχαμε αυτό που έχουμε, θα είχαμε αυτό που έχετε εσείς - μη μας μιλάτε και χαλάτε το σάλιο σας

(ps. δεν έχω ούτε ένα BMW προϊόν εκτός της μοτό μου)

Troublemaker
06-09-2009, 21:48
δεν ξέρω αν η βλακεία αυτουνού ήταν μεγαλύτερη ή μιας κυρίας που πέτυχε γνωστός μου από ξένο φόρουμ, σε φανάρι...

σταματάει δίπλα από το GS του μια κυρία με μια "7άρα"...

"καλά δεν ντρέπεσαι να κολλάς το BMW πάνω στο μηχανάκι σου;"
"ορίστε;"
"όλοι ξέρουν ότι η BMW δεν φτιάχνει μηχανές, γιατί βάζεις τέτοια αυτοκόλλητα και ντροπιάζεις και το αυτοκίνητο μου;"
"..."

κάτι πήγε να της πει ότι η BMW έφτιαχνε μηχανές ΠΡΙΝ φτιάξει αυτοκίνητα, ότι η GS έχει τιμήσει την BMW σαφώς περισσότερο από τις 7άρες... αλλά άναψε το φανάρι και άφησε την τσαντισμένη βλαμμένη στην άγνοια της

Πλακα κανεις!!!!!:Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:

NLS
07-09-2009, 01:43
όχι γεγονός

και το έμαθα από το... θύμα (όχι μου είπε κάποιος ότι του είπε ένας άλλος)

είπαμε η βλακεία είναι ανίκητη

NLS
07-09-2009, 01:46
πιο ακριβα τα ΒMW απο τα ARAI;;;;;;;;;;;:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

πάντως εγώ ARAI δύσκολα θα ξαναβάλω (τρομερά κατά τα άλλα, αλλά παντελής έλλειψη μελέτης ήχου) - αντίθετα από τα κομπλεξικά BMW System-whatever (που είναι Shuberth) που κατεβάζουν τα decibel για πλάκα

α το πρώτο μου ARAI το φόραγα με Honda μηχανή, ελπίζω να μην ενοχλεί τον marioshich

α και τώρα φοράω Shoei, ελπίζω πάλι να μας το επιτρέπουν οι σοφοί Ιάπωνες αναβάτες

ntinopoulos
07-09-2009, 03:19
ειναι κομπλεξικοι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!
μας ζηλευουν!
ισως δε μπορουν να χωνεψουν οτι οδηγουν το skoda των μηχανων!
:sm7::sm7::sm7:

EOD-K9
07-09-2009, 10:11
:D:D:D:D:D:D:D:D


:sm7::sm7::sm7:

VARAKO
07-09-2009, 10:38
ειναι κομπλεξικοι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!
μας ζηλευουν!
ισως δε μπορουν να χωνεψουν οτι οδηγουν το skoda των μηχανων!
:sm7::sm7::sm7:

Ναι αλλά πιο skoda -----το RS !!!!!;)

VARAKO
07-09-2009, 10:43
Μου αρέσει το χιούμορ και ο τρόπος που γράφουμε αυτο το θέμα.Θέλω να πω όμως την άποψή μου.Στα φανάρια όπως ξέρουμε όλοι χαιρετιόμαστε.Αρκετοί όμως(όχι όλοι)μπεμβεδάκιδες ή κάνουν πως δεν σε βλέπουν όταν τους μιλάς ή σου απαντάνε με δυσκολία.Αυτό από οτι έχω δει εγώ.Και πάντα φιλικά ενοήται !!!!

NLS
07-09-2009, 11:24
1) το RS; χοχοχο... θα το πω στην επόμενη σουπίτσα που θα κεράσω ότι "ήταν το Skoda RS των μηχανών"

επειδή γράφεις φιλικά θα σου απαντήσω φιλικά

2) εγώ πάλι έχω δει το αντίθετο... πολλοί varaderίστοι έχουν κάνει πως δεν με βλέπουν ενώ δεν πρέπει να παραλείψω και το βλέμα "δεν είναι ότι δεν μπορούσα, είναι ότι δεν ήθελα" (να πάρω τη δικιά σου, να σε περάσω, να βάλω κράνος... βάλε ότι θες δίπλα) ...κάποιοι φυσικά όχι όλοι... απλά όλοι βλέπουμε το "αντίθετο" και μας χαλάει

στα φανάρια και γενικά στην πόλη πάντως δεν χαιρετάω... τι να χαιρετήσω 200 μοτό βλέπω τη μέρα... άλλο σε ένα ταξιδάκι έστω και κοντινό, χαιρετάω όποτε μπορώ, αλλά ακόμα και στην πόλη θα χαιρετήσω κάποιον που με διευκόλυνε, κάποιον που "ανοίξαμε" λίγο και ήταν αξιοπρεπής κ.α. - από παπί (είδες να λέω για Honda) μέχρι hayabusha, χαιρετάω το ίδιο

gemara
07-09-2009, 11:33
Μου αρέσει το χιούμορ και ο τρόπος που γράφουμε αυτο το θέμα.Θέλω να πω όμως την άποψή μου.Στα φανάρια όπως ξέρουμε όλοι χαιρετιόμαστε.Αρκετοί όμως(όχι όλοι)μπεμβεδάκιδες ή κάνουν πως δεν σε βλέπουν όταν τους μιλάς ή σου απαντάνε με δυσκολία.Αυτό από οτι έχω δει εγώ.Και πάντα φιλικά ενοήται !!!!

Τι λες τώρα! Οι "ΒMWάκηδες" ούτε μεταξύ τους δε μιλιούνται. Πόσες φορές έχω κάτσει σε φανάρι δίπλα σε συνάδελφο με την ίδια μηχανή κοιτώντας τον για να του γνέψω ή να τον χαιρετήσω και στρέφει τα μούτρα του απ΄ την άλλη! Και με το πράσινο φεύγει πλακωμένος μην τυχόν και τον περάσω. Για πολύ κόμπλεξ μιλάμε παιδιά, και μόνο στην Ελλάδα.
Τι λες τώρα!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-09-2009, 11:50
Τι λες τώρα! Οι "ΒMWάκηδες" ούτε μεταξύ τους δε μιλιούνται. Πόσες φορές έχω κάτσει σε φανάρι δίπλα σε συνάδελφο με την ίδια μηχανή κοιτώντας τον για να του γνέψω ή να τον χαιρετήσω
και στρέφει τα μούτρα του απ΄ την άλλη! Και με το πράσινο φεύγει πλακωμένος μην τυχόν και τον περάσω. Για πολύ κόμπλεξ μιλάμε παιδιά, και μόνο στην Ελλάδα.
Τι λες τώρα!


....δυστυχώς ...θα συμφωνήσω ...http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/CRY-34.gif http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/CRY-34.gif http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/CRY-34.gif




.

Troublemaker
07-09-2009, 12:00
Τι λες τώρα! Οι "ΒMWάκηδες" ούτε μεταξύ τους δε μιλιούνται. Πόσες φορές έχω κάτσει σε φανάρι δίπλα σε συνάδελφο με την ίδια μηχανή κοιτώντας τον για να του γνέψω ή να τον χαιρετήσω και στρέφει τα μούτρα του απ΄ την άλλη! Και με το πράσινο φεύγει πλακωμένος μην τυχόν και τον περάσω. Για πολύ κόμπλεξ μιλάμε παιδιά, και μόνο στην Ελλάδα.
Τι λες τώρα!
Γιατι ομως βρε παιδια να νομιζουν οτι ανηκουν σε μια συγκεκριμενη... "καστα"????:hmmm: :hmmm: Ενταξει δε λεω BMW εχουν, δεν εχουν δα και πλουτωνιο!!!!

vasorfa
07-09-2009, 12:10
Εγω παλι θα ηθελα να θεσω ενα ερωτημα σε ολους τους φιλους,κατα καιρους εχω ενα-δυο-τρια μηχανακια.....απο την Μεγαλη (1200 Adventure) mexri kati 650 (aprilia pegaso) h aki kati scooter...(50cc).....η οδιγικη μου συμπεριφορα......παραμενει παντα ιδια...οτι παπαρα θα κανω με τον ενα μοτο θα κανω και με τα υπολοιπα.....λυστε μου λοιπον εσεις την απορια......π-ως με ρτην princess (1200αρα) οι υπολοιποι οδηγοι και κυριως δε αυτοι των ιχ....με <<σεβονται>> ενω με τα υπολοιπα μηχανακια μ,ου με εχουν γραμμενο στα παλαιοτερα των...υποδηματων τους?και μην μου πειτε τςρα οτι φαινεσαι καλυτερα λογω ογκου....οκ....αυτο το γνωριζουμε αλλα δεν ειναι μονο αυτο.....ναι....θα συμφωνησω λοιπον...εινμαι ψωνιο η...καλυτερα ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΨΩΝΙΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ !!!!!!Εχω πραγματικα σιχαθει απο τον περισσοτερο κοσμο την διαφορετικη αντιμετωπιση....λες και αλλαζω μουρη καθε φορα που αλλαζω μοτο.....ΥΜΑΡΤΟΝ!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-09-2009, 12:37
Εγω παλι θα ηθελα να θεσω ενα ερωτημα σε ολους τους φιλους,κατα καιρους εχω ενα-δυο-τρια μηχανακια.....απο την Μεγαλη (1200 Adventure) mexri kati 650 (aprilia pegaso) h aki kati scooter...(50cc).....η οδιγικη μου συμπεριφορα......παραμενει παντα ιδια...οτι παπαρα θα κανω με τον ενα μοτο θα κανω και με τα υπολοιπα.....λυστε μου λοιπον εσεις την απορια......π-ως με ρτην princess (1200αρα) οι υπολοιποι οδηγοι και κυριως δε αυτοι των ιχ....με <<σεβονται>> ενω με τα υπολοιπα μηχανακια μ,ου με εχουν γραμμενο στα παλαιοτερα των...υποδηματων τους?και μην μου πειτε τςρα οτι φαινεσαι καλυτερα λογω ογκου....οκ....αυτο το γνωριζουμε αλλα δεν ειναι μονο αυτο.....ναι....θα συμφωνησω λοιπον...εινμαι ψωνιο η...καλυτερα ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΨΩΝΙΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ !!!!!!Εχω πραγματικα σιχαθει απο τον περισσοτερο κοσμο την διαφορετικη αντιμετωπιση....λες και αλλαζω μουρη καθε φορα που αλλαζω μοτο.....ΥΜΑΡΤΟΝ!!!




http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF80.gif

NLS
07-09-2009, 12:55
να μου πεις που είναι αυτοί που σε σέβονται να οδηγώ και εγώ εκεί ακίνδυνα

εμένα "μια χαρά" ΔΕΝ με σέβονται

george1968
07-09-2009, 14:17
Μπου φαίνεται ότι θέλετε να τα ακούσετε όλοι.....

Όταν είχα το F 650GS δε μου μίλαγε και δε με χαιρέταγε κανένας στο δρόμο.
Στην Ελλάδα, γιατί στο εξωτερικό κάτι γινόταν
Την πρώτη μέρα που οδήγησα το θηρίο, αισθάνθηκα ότι μπορώ να κατέβω στις... εκλογές. Χαιρετούρα δεξιά, χαιρετούρα αριστερά.....
Για δες λέω...

άντε και εις ανώτερα:cool:

Arkas
07-09-2009, 14:29
Γιατι ομως βρε παιδια να νομιζουν οτι ανηκουν σε μια συγκεκριμενη... "καστα"????:hmmm: :hmmm: Ενταξει δε λεω BMW εχουν, δεν εχουν δα και πλουτωνιο!!!!
Συνήθως αυτό το σύμπλεγμα το έχουν μόνον όσοι έχουν μόνον μια BMW! (και τίποτε άλλο);)

pepax66
07-09-2009, 14:31
Εγώ δεν ξέρω τι σόι ψώνιο είμαι αλλά ότι και να φοράω ότι και να κάνω μόλις χαμογελάσω ή δείξω φιλική διάθεση σε άλλη μηχανή στο φανάρι τότε δύο από τα πολλά πράγματα που συμβαίνουν είναι:
α) Κοιτάει τον Boxer και λέει : Που το πας το θηρίο δεν το λυπάσε?

β) Κοιτάει αλλού και φεύγει τόσο γκαζομένος που τρέχει η αμόλυβδη από τις εξατμίσεις.

γ) Ποιό Συγκεκριμένα για οδηγούς από άλλη μάρκα (1) ΚΤΜ περνάει με σούζα δίπλα μου και βλέπω τι μάρκα μπότα φοράει (2) Varakias κατευάζει ζελατίνα νευρικά και την κάνει σαν τον Rossi (3) TDMκάγκουρας τραβάει τζούρα από το φραπέ που έχει στο τιμόνι αναβει τσιγάρο και ρωτάει "καίει και απλή αμόλυβδη?" "το βγάζει και 650άρι?" !

NLS
07-09-2009, 14:43
εγώ πάντως δεν χαιρετιέμαι εύκολα
είμαι αντιπαθέστατος τύπος

george1968
07-09-2009, 14:48
εγώ πάντως δεν χαιρετιέμαι εύκολα
είμαι αντιπαθέστατος τύπος

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm8:

gsmaniac
07-09-2009, 15:14
Μου αρέσει το χιούμορ και ο τρόπος που γράφουμε αυτο το θέμα.Θέλω να πω όμως την άποψή μου.Στα φανάρια όπως ξέρουμε όλοι χαιρετιόμαστε.Αρκετοί όμως(όχι όλοι)μπεμβεδάκιδες ή κάνουν πως δεν σε βλέπουν όταν τους μιλάς ή σου απαντάνε με δυσκολία.Αυτό από οτι έχω δει εγώ.Και πάντα φιλικά ενοήται !!!!
το να χαιρετας καποιον στο δρομο περπατωντας η καβαλα στην μηχανη εχει να κανει με τον χαρακτηρα και οχι με την μαρκα μηχανης,αυτοκινητου η ρουχου,για να μην τρελλαθουμε κιολας:hmmm::hmmm::hmmm:

Dionisis
07-09-2009, 15:33
εγω παντος χαιρετω τους παντες και αστους να λενε ..............:sm7:

wet & dirty
07-09-2009, 15:43
κοιτα τωρα παιζει και το αλλο......εγω σε φαναρι προσπαθω να πω ενα για σε εναν με bmw αλλα ειναι τοσο καβαλημενος ο τυπος που την εχει δει τοσο που σνομπάρει να κοιτάξει κιόλας....και βλέπεις στα αργα αλλα βασανιστικά δευτερόλεπτα που περνάνε για να αναψει πράσινο το φαναρι οτι κοιτάει με τροπο λόξα(να δω αλλα να μην με δει οτι βλέπω)που πας ρε καραμητρο.:sm7::sm7::sm7:ε ναι λοιπον εχουμε και απο αυτους!!!

ALX
07-09-2009, 16:41
Εγώ πάντως αποφεύγω να μιλάω σε ξένους. Από μικρός που ήμουνα αυτό μου έλεγε η μάνα μου και το κρατάω ακόμα :sm7:

Την τελευταία φορά που μίλησα σε κάποιον ήταν σε έναν με Varadero όταν του είπα ότι του έχει καεί το ένα λαμπάκι από το ####φάναρο. Και η απάντησή του ήταν ανάλογη. Δεν είναι καμένο... έτσι δουλεύει. Το δεύτερο ανάβει μόλις πατήσεις φρένο.

:sm7:

NLS
07-09-2009, 17:01
και εγώ είχα πάθει κάτι τέτοιο όταν καβάλησα να οδηγήσω ένα

"ρε φίλε τι είναι αυτό, σαν βαρύ χοντρό transalp είναι"
"δεν είναι πρόβλημα έτσι είναι φτιαγμένο"

(ε καλά να πάθετε)

:D

...όσο αφορά τη χαιρετούρα στο φανάρι, είναι λίγο χαζομάρα... όταν είστε πεζοί και σταματάτε στον "Σταμάτη", χαιρετάτε τους άλλους πεζούς δίπλα σας;

από εκεί και πέρα αν θέλω να κοιτάξω κάτι κοιτάω, ανεξάρτητα μάρκας, χρημάτων και τέτοια κομπλεξικά (πχ. έχει κλέψει την ματιά μου από σκούτερ μέχρι XT, το καθένα για τους λόγους του)

τώρα υπάρχει και το άλλο... (1) ο άλλος δεν κοιτάει γιατί έχει άλλα στο μυαλό του (δεν ξέραμε ότι ήθελε άδεια για να ΜΗΝ σας κοιτάξει), (2) ο άλλος δεν κοιτάει γιατί ντρέπεται... αν ήθελε μεγάλες παρέες θα γινόταν οδηγός λεωφορείου όχι μηχανής, (3) ο άλλος δεν σε πρόσεξε (μήπως τελικά είναι κομπλεξικό όχι το να μη σου δίνει σημασία αλλά το να πρέπει να σου δώσει;...) ...άμα τόσο πολύ θες να τον χαιρετήσεις, χαιρέτα τον έτσι κι αλλιώς "ε φίλε! γειά!" (ελπίζω να μην έχετε πρόβλημα με το πως θα εξηγήσει την κίνηση μέσα του αυτός)

ALX
07-09-2009, 17:39
Κι εγώ πάντως δεν το καταλαβαίνω γιατί πρέπει να χαιρετήσουμε κάποιον σε φανάρι!
Νταξ... καμιά φορά τυχαίνει να μιλήσουμε με κάποιον, αλλά δεν είναι κι απαραίτητο. Εγώ τις περισσότερες φορές βαριέμαι που ζω, πόσο μάλλον να ανοίξω λακριντί με το κάθε έναν που θα συναντώ στο φανάρι. Και δεν πά να έχει ότι μηχανάκι θέλει! Τι πάει να πει "ομόσταυλος"? Τι πάει να πει, "Γιαπωνέζος"? Αν τύχει και με παπί θα μιλήσω (με τον αναβάτη του εννοώ :p )

Α κι ένα ωραίο που θυμήθηκα. Πριν μερικές μέρες, πήγαινε μπροστά μου ένας με TDM και μας έκοψε ένας με ΙΧ που ήθελε να στρίψει. Ο TDMάκιας κάνει ελιγμό (πολύ ανοιχτό) για να περάσει από τα δεξιά το ΙΧ που ήθελε να στρίψει αριστερά, ενώ εγώ δεν κάνω τον ίδιο μεγάλο ελιγμό. (δεν χρειαζόταν εξάλλου... τι διάολο... επικαθήμενο έχω? :sm7: ) Το αποτέλεσμα ήταν να έρθω πολύ κοντά του από πίσω, αλλά δίχως σκοπό να τον περάσω αφού είδα τι είχε κάνει. Εκείνη λοιπόν την στιγμή αφήνω το τιμόνι για να κατεβάσω τη ζελατίνα που την είχα ανοιχτή, κι αυτός μάλλον έτυχε να κοιτάζει στο καθρέφτη εκείνη την ώρα. Ξαφνικά αρχίζει να μου κάνει διάφορες χειρονομίες με το αριστερό του χέρι σαν τσατισμένος.
Εγώ σκέφτηκα ότι προσπαθεί να μου μιλήσει για το ΙΧ αλλά δεν έδωσα σημασία. Στο φανάρι που μας πιάνει, σταματώ δίπλα του και τον ρώτησα γιατί μου έκανε χειρονομίες, κι αυτός άρχισε να μου εξηγεί πως με τις χειρονομίες προσπαθούσε να μου εξηγήσει ότι δεν με έκλεισε κι ότι έφταιγε ο ΙΧής.
Γιατί... σου είπα εγώ τίποτα? του λέω και μένει μλκας για λίγο :sm7:

Μου λέει... νόμισα πως μου έκανες νόημα ότι σε έκλεισα!

Όχι ρε συ του λέω, χαλάρωσε... αν ήθελα να περάσω θα πέρναγα... δεν με είχες κλείσει, απλά δεν ήθελα να σε περάσω γιατί έκανες τον ελιγμό και σκέφτηκα μήπως τρομάξεις αν με δεις δίπλα σου και είχες τίποτα χειρότερα :D

Α ΟΚ μου λέει... συγνώμη τότε... δεν κατάλαβα! :p

evanb
07-09-2009, 17:39
Εγώ πάντως και 1η μου μπέμπα είναι, και ρούχα BMW έχω, αλλά τα φράγκα τα έδωσα για την πάρτι μου και όχι για τους άλλους, απλός ότι άλλο λένε σημαίνει ότι αυτοί το θέλουν ακόμη περισσότερο και από μένα, είναι να τους λυπάσαι. Τουλάχιστον δίνω λίγη χαρά σε κάποιους

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

evanb
07-09-2009, 17:49
Ρε παιδιά παρατηρήσατε κάτι ?
Δεν έχει απαντήσει ο ntinopoulos ακόμη.
Λεοντόκαρδε προλαβαίνεις να κρύψεις το thred.
Γιατί ποιος τον ακούει ???????????????????
:sm7::sm3::sm3:

vasorfa
07-09-2009, 18:53
Ρε παιδιά παρατηρήσατε κάτι ?
Δεν έχει απαντήσει ο ntinopoulos ακόμη.
Λεοντόκαρδε προλαβαίνεις να κρύψεις το thred.
Γιατί ποιος τον ακούει ???????????????????
:sm7::sm3::sm3:


:sm5::sm5::sm5:

ntinopoulos
07-09-2009, 19:34
Ρε παιδιά παρατηρήσατε κάτι ?
Δεν έχει απαντήσει ο ntinopoulos ακόμη.
Λεοντόκαρδε προλαβαίνεις να κρύψεις το thred.
Γιατί ποιος τον ακούει ???????????????????
:sm7::sm3::sm3:
προλαβα?:Απορία:
α,ωραια!:cool:
συμφωνω οτι η συμπεριφορα δεν εχει να κανει με τη μαρκα της μηχανης!
το να χαιρετας μεσα στην πολη ομως ειναι λιγο κουλο γιατι με τοσες μηχανες απο τις χαιρετουρες θα καταληξεις να καρφωθεις πουθενα!τωρα αμα τυχει δεν ειναι κακο να μιλησεις με καποιον!
απο κει και περα δε καταλαβαινω το κομπλεξ πολλων varaderων με τα αξεσουαρ της bmw και με τη μαρκα γενικοτερα!:confused:μπορει να ειναι ακριβα αλλα δε γινεται λογος για την ποιοτητα τους!απο κει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του και αγοραζει οτι θελει!για την ιστορια εγω εχω και της bmw και αλλων εταιριων mixed!:)
για οσους varaderους εχουν προβλημα,να μας ενημερωνουν ποτε βγαινουν οι προσφορες στα LIDL,για να αγοραζουμε απο κει αξεσουαρ για να μην αισθανονται αβολα!:p

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-09-2009, 19:39
Ρε παιδιά παρατηρήσατε κάτι ?
Δεν έχει απαντήσει ο ntinopoulos ακόμη.
Λεοντόκαρδε προλαβαίνεις να κρύψεις το thred.
Γιατί ποιος τον ακούει ???????????????????
:sm7::sm3::sm3:

ΧΑ χα χα ...δεν πρόλαβα ..... φτουουουου !:cool:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-09-2009, 20:31
...όσο αφορά τη χαιρετούρα στο φανάρι, είναι λίγο χαζομάρα... όταν είστε πεζοί και σταματάτε στον "Σταμάτη", χαιρετάτε τους άλλους πεζούς δίπλα σας;



Κι εγώ πάντως δεν το καταλαβαίνω γιατί πρέπει να χαιρετήσουμε κάποιον σε φανάρι!





....μην είσαστε αυστηροί ....:D:D:D



Δεν είπε κανένας ότι σε ΚΑΘΕ φανάρι, λίγων δευτερολέπτων,

θ' ανοίξουμε "λακριντί" με τους διπλανούς μας ...

Αλλά τυχαίνουν περιπτώσεις που είμαστε σταματημένοι γι' αρκετά λεπτά ...

Συνήθως στην άνοδο της Συγγρού, υπάρχουν καθηστερήσεις,

που συμβαίνει να βγάζουμε τα κράνη,

ή να σβήνουμε τις μηχανές .... (πολύ κίνηση, κάποιος "μεγαλόσχημος" περνάει ...:cool:)

Εκεί λοιπόν, να μην μιλήσεις με τον "γείτονα" ???????

Βέβαια, ο άνθρωπος μπορεί να έχει τις σκοτούρες του .....




ΟΚ, δεν είπαμε ότι είναι υποχρεωτικό το κουτσομπολιό,

αλλά καταλαβαίνεις τον άλλον ...... με τον τρόπο που σου απαντάει ...

Ο ένας θα σου πει: πώς πάει... καλά ;;;;

Και ο δεύτερος θα ...... μουγκρίσει .....:mad:






Εν πάση περιπτώσει ....

υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι ....

Εγώ θα συνεχίσω να λέω την καλημέρα μου - μ' ένα κλείσιμο ματιού -http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF69.gif-

και όποιος απαντήσει απάντησε ....




.

ntinopoulos
07-09-2009, 20:39
....μην είσαστε αυστηροί ....:D:D:D



Δεν είπε κανένας ότι σε ΚΑΘΕ φανάρι, λίγων δευτερολέπτων,

θ' ανοίξουμε "λακριντί" με τους διπλανούς μας ...

Αλλά τυχαίνουν περιπτώσεις που είμαστε σταματημένοι γι' αρκετά λεπτά ...

Συνήθως στην άνοδο της Συγγρού, υπάρχουν καθηστερήσεις,

που συμβαίνει να βγάζουμε τα κράνη,

ή να σβήνουμε τις μηχανές .... (πολύ κίνηση, κάποιος "μεγαλόσχημος" περνάει ...:cool:)

Εκεί λοιπόν, να μην μιλήσεις με τον "γείτονα" ???????

Βέβαια, ο άνθρωπος μπορεί να έχει τις σκοτούρες του .....




ΟΚ, δεν είπαμε ότι είναι υποχρεωτικό το κουτσομπολιό,

αλλά καταλαβαίνεις τον άλλον ...... με τον τρόπο που σου απαντάει ...

Ο ένας θα σου πει: πώς πάει... καλά ;;;;

Και ο δεύτερος θα ...... μουγκρίσει .....:mad:






Εν πάση περιπτώσει ....

υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι ....

Εγώ θα συνεχίσω να λέω την καλημέρα μου - μ' ένα κλείσιμο ματιού -http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF69.gif-

και όποιος απαντήσει απάντησε ....




.
μην κλεινεις και πολυ το ματι μη σε παρεξηγησουν!:sm7:

evanb
07-09-2009, 20:56
μην κλεινεις και πολυ το ματι μη σε παρεξηγησουν!:sm7:


ΕΓΡΑΨΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!!
Ρε λεοντόκαρδε στη Συγγρου και εσυ ???????????? :yz:yz
να μου ελεγες Κηφησίας αντε να το καταπιώ
Παντως όταν ειμαι πρωι, περναω απο την Συγγρού στις 05:30am
ΠΡΟΣΕΧΕ
:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

antonis1150GSA
07-09-2009, 22:28
Δηλαδη εγω τωρα για να καταλαβω, εχω την παλια ακριβη σειρα που εχει γινει φθηνη σειρα ετσι :sm7::sm7::sm7:

Corsair
07-09-2009, 23:05
κοιτα τωρα παιζει και το αλλο......εγω σε φαναρι προσπαθω να πω ενα για σε εναν με bmw αλλα ειναι τοσο καβαλημενος ο τυπος που την εχει δει τοσο που σνομπάρει να κοιτάξει κιόλας....και βλέπεις στα αργα αλλα βασανιστικά δευτερόλεπτα που περνάνε για να αναψει πράσινο το φαναρι οτι κοιτάει με τροπο λόξα(να δω αλλα να μην με δει οτι βλέπω)που πας ρε καραμητρο.:sm7::sm7::sm7:ε ναι λοιπον εχουμε και απο αυτους!!!


Αν έχουμε λέει......εδώ στα Χανιά έχω σταμπάρει 2-3 άτομα
Αν εμείς είμαστε ψωναρες αυτοί είναι αρχηψωναρες.

:):):)

NLS
08-09-2009, 00:44
μην κλεινεις και πολυ το ματι μη σε παρεξηγησουν!:sm7:
συμφωνώ

και μην το συνοδεύσεις ποτέ μα ποτέ με γλύψιμο των χειλιών σου ακόμα και αν έχουν ξεραθεί και σε τρώνε

Arkas
08-09-2009, 11:57
Εν προκειμένω, θα ήθελα να πολύ ακούσω την άποψη των φίλων μας από την κεντρική Ελλάδα. Βόλο, Λάρισα κλπ.
Κάποιο πουλάκι μου σφύριξε προ καιρού, ότι στο θέμα των "χαιρετισμάτων" συμβαίνουν σημεία και τέρατα...

NLS
08-09-2009, 12:46
δηλαδή δηλαδή;

soter3gm
08-09-2009, 13:13
Ρε παιδιά πέραν του γελοίου που προκάλεσε η συζήτηση του τύπου, έχει γίνει γαϊτανάκι το θέμα.
Εντάξει ένας που αμφιβάλω αν ήταν μοτοσικλετιστής, νεόπλουτος γύφτος ήταν, είπε μια μ@λ@κι@ στον ALX και το κάναμε μείζον ζήτημα, για όλους όσους καβαλάνε BMW, λες και όλοι οι υπόλοιποι με άλλες μάρκες δεν λένε π@π@ριές η δεν δείχνουν υπεροψία σε άλλες μάρκες.
Ωραία έχουμε ακριβές μηχανές και γουστάρουμε τι έγινε? τα κλέψαμε τα λεφτά? η μας της χάρισαν? δεν τα δουλέψαμε και δεν δουλεύουμε για να της συντηρήσουμε άλλος πολύ και άλλος λίγο? και όσοι γνωρίζουμε της φτιάχνουμε μόνοι μας γιατί είναι πιο εύκολο από της άλλες?
Εν ολίγοις μια κουβέντα δεν χαρακτηρίζει όλους τους beemers παντού θα βρεις έναν "βλαμμένο" οοουυυυφ :sm7:

NLS
08-09-2009, 13:20
τώρα γιατί μας το χαλάς

το θέμα είναι να έχουμε κάτι να λέμε :sm7:

ntinopoulos
08-09-2009, 14:22
παντως παιδια εγω πιο πολυ κι απο οτι με τους varaderους γελαω με τους tdmαδες!προσεχτε΄΄ξεκινωντας απο πανω προς τα κατω.μαλλι καραφτιαγμενο με ζελε,γυαλι ηλιου μασκα(κατα προτιμηση καθρεφτη),αμανικο φανελακι,βερμουδα η παντελονακι καπρι(αναλογα με το που ειναι τα τατουαζ,ετσι ωστε να φαινονται),αναμεσα απο μπλουζα-παντελονι φαινεται και η μαρκα του σλιπ(ck ατα προτιμηση),και τελος σαγιοναρα!για κρανος βεβαια ουτε λογος!
τωρα παμε στη σταση οδηγησης΄΄καθονται στη θεση του συνοδηγου καμπουριαστοι και ζοριζονται να πιασουν το τιμονι,το οποιο το πιανουν με τα χερια τεντωμενα!
:p:p:p

MARK
08-09-2009, 14:27
To χάσαμε το νιονιό πατριώτη.....Ψωνάρες Ελληνάρες.........;)

VARAKO
08-09-2009, 14:35
Εγώ τους χαιρετάω όλους(και όχι από κόμπλεξ ντινοπουλε + νλς ):sm7:
Και ας μένουν στο φανάρι.
Από τι ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Αντένα ρίνγκ ;;;;;;;;;;;;;:sm7::sm7::sm7::sm7:
Δώστου ενα πακετάκι τσιγάρα μέχρι νάρθει ο μπόγιας να τον περισυλλέξει:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

NLS
08-09-2009, 16:20
τουλάχιστον το δικό μας το σηκώνει ο γερανός - εσάς θέλει το γερανό του Βωβού (για τα κτήρια)

NLS
08-09-2009, 16:22
btw μια και ανάφερε ο Ντινόπουλος τα TDM

τους έχει πει κάποιος ότι είναι πολύ γρήγοροι;
έχουν βάλει και όλοι εξατμίσεις (είναι της μόδας TDM με εξάτμιση, όπως μια περίοδο όλα τα XT είχαν γίνει motard... οι ίδιοι είναι εξάλλου)

γιατί αλλιώς δεν καταλαβαίνω γιατί κάνουν έτσι όταν βρεθούν δίπλα σε GS
(και τέσπα δεν έχουν βαρεθεί να "είναι σε κακή μέρα";... :sm7:)
τελευταία σούπα σε TDM, χτες (and counting)
(varako τελευταία σούπα σε vara, προχτες - and also counting)

pkar
08-09-2009, 16:43
παντως παιδια εγω πιο πολυ κι απο οτι με τους varaderους γελαω με τους tdmαδες!προσεχτε΄΄ξεκινωντας απο πανω προς τα κατω.μαλλι καραφτιαγμενο με ζελε,γυαλι ηλιου μασκα(κατα προτιμηση καθρεφτη),αμανικο φανελακι,βερμουδα η παντελονακι καπρι(αναλογα με το που ειναι τα τατουαζ,ετσι ωστε να φαινονται),αναμεσα απο μπλουζα-παντελονι φαινεται και η μαρκα του σλιπ(ck ατα προτιμηση),και τελος σαγιοναρα!για κρανος βεβαια ουτε λογος!
τωρα παμε στη σταση οδηγησης΄΄καθονται στη θεση του συνοδηγου καμπουριαστοι και ζοριζονται να πιασουν το τιμονι,το οποιο το πιανουν με τα χερια τεντωμενα!
:p:p:p

Ντινόπουλε είσαι άπαιχτος !!!!
:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
08-09-2009, 23:10
τουλάχιστον το δικό μας το σηκώνει ο γερανός - εσάς θέλει το γερανό του Βωβού (για τα κτήρια)
και αν ,λεμε αν τα πιασει ο γερανος,τα ...ξαναπεταει!δεν αξιζουν καν το κοστος μεταφορας και επισκευης!ειναι κατι σαν τις kodak μιας χρησης!
:sm7::sm7::sm7:

kostas_366
09-09-2009, 01:44
Ρε παιδιά, το έχω ξαναπεί...
Η αλήθεια είναι πως είστε ξεχωριστή κατηγορία όταν αγοράζετε μοτοσυκλέτα bmw και πρέπει και το βρακί σας να
είναι της ίδια εταιρίας!
Σας βλέπω στους δρόμους με κρανάκι, μπουφανάκι, παντελόνι και παππούτσια bmw,
που κάνουν ένα σκασμό χρήματα, ακριβότερα από τις γνωστές εταιρίες που κατασκευάζουν,
σχεδιάζουν και έχουν τμήμα ερευνών όπως arai, dainese κλπ
αλλά επιμένετε χωρίς να δίνετε απαντήσεις γιατί τα φοράτε!

Αν είχατε λοιπόν Nissan μοτοσυκλέτα θα κάνατε τα ίδια? Γιατί εμείς με τα γιαπωνέζικα
το έχουμε ξεπεράσει από το 80 το χούι αυτό...
Βρε Mαριούλη, δεν ξέρω αν θυμάσαι, τότε που σου έριξα το πιπι.πεπε.τοτο στο Πόρτο Γερμενό, με την γιαγιά (1100) αν φορούσα bmw βρακάκι ή παπούτσια της ίδιας εταιρίας.... αλλά σου θυμίζω, ότι δεν φορούσα :D. Η δε γιαγιά (97μοντ.)...διπλή και το άθραυστο και αχάλαστο vara (2003 μοντ.) μονό. Η δε γιαγιά με καμιά 70.000 κλμ το δε ....δεν καίω λάδι με καμιά 25.000κλμ, αν θυμάμαι καλά.
Ίσως και να το επιβεβαιώσουν κάποιοι :hmmm:, ίσως πάλι να μην το κάνουν..
Τώρα, στο δικό μου nissan, έχω βάλει αυτοκόλητο ....toyota οπότε όλα καλά.


Υστ. συμπαθέστατοι ιδιοκτήτες vara, έχω ξαναπεί, ότι έχετε πολύ καλές μοτοσικλέτες, αλλά τα παραπάνω, είναι μια .....παλιά ιστορία:):). Ελπίζω βέβαια ο Μαριούλης, να μην αρχίσει το ....ανακάτεμα της τράπουλας :):):)

gsa1200
09-09-2009, 01:54
Βρε Mαριούλη, δεν ξέρω αν θυμάσαι, τότε που σου έριξα το πιπι.πεπε.τοτο στο Πόρτο Γερμενό, με την γιαγιά (1100) αν φορούσα bmw βρακάκι ή παπούτσια της ίδιας εταιρίας.... αλλά σου θυμίζω, ότι δεν φορούσα :D. Η δε γιαγιά (97μοντ.)...διπλή και το άθραυστο και αχάλαστο vara (2003 μοντ.) μονό. Η δε γιαγιά με καμιά 70.000 κλμ το δε ....δεν καίω λάδι με καμιά 25.000κλμ, αν θυμάμαι καλά.
Ίσως και να το επιβεβαιώσουν κάποιοι :hmmm:, ίσως πάλι να μην το κάνουν..
Τώρα, στο δικό μου nissan, έχω βάλει αυτοκόλητο ....toyota οπότε όλα καλά.


Υστ. συμπαθέστατοι ιδιοκτήτες vara, έχω ξαναπεί, ότι έχετε πολύ καλές μοτοσικλέτες, αλλά τα παραπάνω, είναι μια .....παλιά ιστορία:):). Ελπίζω βέβαια ο Μαριούλης, να μην αρχίσει το ....ανακάτεμα της τράπουλας :):):)



το 1100 του 97, έριξε στην βάρα ;;;;;Φαντάσου να ήταν και καμιά gs1200 toy '08,'09 :sm7:

Arkas
09-09-2009, 11:21
το 1100 του 97, έριξε στην βάρα ;;;;;Φαντάσου να ήταν και καμιά gs1200 toy '08,'09 :sm7:
Ε καλά!
Και ο 366 είναι χεράς!:p
Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε...:D

NLS
09-09-2009, 11:23
καλά gsa1200 μη τρελαίνεσαι, μάλλον ο ένας αναβάτης έριξε στον άλλο
(αν κάποιος δεν ξέρει να αλλάξει καν ταχύτητες στο σωστό σημείο, δεν του φταίει η μηχανή του)

όμως για το 1200 φυσικά και του ρίχνει, που βλέπεις δηλαδή το περίεργο;

και ένα tip προς αποφυγή προς τους varkάρηδες... αν πετύχετε BMW boxer σε καμιά ανηφόρα (ακόμα και ελαφριά), κάντε πως δεν την είδατε... δείτε το τοπίο... ούτε η ροπή έχει καμία σχέση, ούτε η κλιμάκωση του κιβωτίου σας συμφέρει

vasorfa
09-09-2009, 11:30
καλά gsa1200 μη τρελαίνεσαι, μάλλον ο ένας αναβάτης έριξε στον άλλο
(αν κάποιος δεν ξέρει να αλλάξει καν ταχύτητες στο σωστό σημείο, δεν του φταίει η μηχανή του)

όμως για το 1200 φυσικά και του ρίχνει, που βλέπεις δηλαδή το περίεργο;

και ένα tip προς αποφυγή προς τους varkάρηδες... αν πετύχετε BMW boxer σε καμιά ανηφόρα (ακόμα και ελαφριά), κάντε πως δεν την είδατε... δείτε το τοπίο... ούτε η ροπή έχει καμία σχέση, ούτε η κλιμάκωση του κιβωτίου σας συμφέρει


:sm8:

Fuji
09-09-2009, 17:55
δεν ξέρω αν η βλακεία αυτουνού ήταν μεγαλύτερη ή μιας κυρίας που πέτυχε γνωστός μου από ξένο φόρουμ, σε φανάρι...

σταματάει δίπλα από το GS του μια κυρία με μια "7άρα"...

"καλά δεν ντρέπεσαι να κολλάς το BMW πάνω στο μηχανάκι σου;"
"ορίστε;"
"όλοι ξέρουν ότι η BMW δεν φτιάχνει μηχανές, γιατί βάζεις τέτοια αυτοκόλλητα και ντροπιάζεις και το αυτοκίνητο μου;"
"..."

κάτι πήγε να της πει ότι η BMW έφτιαχνε μηχανές ΠΡΙΝ φτιάξει αυτοκίνητα, ότι η GS έχει τιμήσει την BMW σαφώς περισσότερο από τις 7άρες... αλλά άναψε το φανάρι και άφησε την τσαντισμένη βλαμμένη στην άγνοια της

Έλα ρε παιδιά, η γυναίκα ήθελε απλά να δει που αλλού έχει το σήμα της BMW ο τυπάς (κάπου διάβασα για BMW σώβρακα). Κι αυτός, πολύ μυγιάγκιχτος ρε παιδιί μου ... δείξ' της της γυναίκας!!!

EOD-K9
09-09-2009, 19:26
ναι ναι την άφησε στην αμάθεια :sm7:

gs 650
13-04-2010, 22:09
ρε προβληματα που εχει ο κοσμος!!!οκ εγω με το 650αρακι μου συνεχιζω!!!!

mrdaellis
14-04-2010, 00:34
για καποιους ειναι θεμα κοινωνικου Status!!! Δεν ερωτευονται απλα κοιτανε να ειναι το πιο ακριβο!!! τα παιρνουνε και πανε και οργωνουν το κολωνακι μετα!!!!:sm7:

Arkas
14-04-2010, 01:38
Έλα ρε παιδιά, η γυναίκα ήθελε απλά να δει που αλλού έχει το σήμα της BMW ο τυπάς (κάπου διάβασα για BMW σώβρακα). Κι αυτός, πολύ μυγιάγκιχτος ρε παιδιί μου ... δείξ' της της γυναίκας!!!
Αυτά εννοείς;:D:rolleyes::D

http://www.sierrabmwonline.com/images/t_funktionsunterwaesche_kurz.jpg

.

Kimwnas
14-04-2010, 13:08
Εγώ πάντως (για να γυρίσουμε στο αρχικό πόστ) θα του έλεγα ότι έχω ένα C-1 το οποίο κέρδισα με κουπόνια του σούπερ-μάρκετ....
:D

taksidiotis
14-04-2010, 14:08
μεγαλο θεμα για μεγαλη συζητηση,ακου εκει φθηνη σειρα:sm7:,αναρωτιεμαι τι νοημοσυνη κατεχουν στο κεφαλι τους οι ανθρωποι αυτοι που λενε αυτα τα πραγματα.ελεος.
προσωπικα απο το 05 παιρνω Bmw γιατι μου αρεσει ο boxer κινητηρας,απο πιτσιρικας ειχα το κολλημα,εβλεπα τα θηρια τα gs1100-1150 και κατι παθαινα.και δεν εχει σχεση με το γοητρο κατασκευαστη που ετσι κι αλλιως καλος η κακως μετραει,αλλα το κολλημα μου ηταν με την ολη φινετσα της μηχανης και σαφως και με τον αειθαλες κινητηρα που τοσα χρονια κοσμει την προπελα.
ετσι ξεκινησα με ενα gs1200 πρωτα με servo φρενα,αργοτερα με ενα gs2007 μαυρο καινουριο,μετα με ενα 08 esa blue και το 09 κατασταλλαξα στο adv και καλα ημαστε εδω.εχω αλλαξει πολλες μηχανες περα απο bmw κι ομως την αισθηση που μου δινει η bmw ειναι μοναδικη,ουτε σε varadero,ουτε σε ktm adv ουτε σε tiger ουτε και καπου αλλου βρηκα αυτη την αισθηση κι αυτη την ποιοτητα κυλισης στην ασφαλτο.
τωρα για μενα,ειμαι ενας απολυτα καθημερινος απλος ανθρωπακος,με την φορμουλα μου,το nike το μπουφανακι,το shoei το κρανος και το adidas το πα######κι.ακομα δεν εχω αξιωθει να παω και να ψωνισω μια σωστη φορεσια,οχι για τα χρηματα αλλα γιατι βαριεμαι.αλλα πρεπει να παω γιατι πρεπει για θεμα ασφαλειας και προστασιας κυριως.δεν με θεωρω καθολου ψωνιο και υπεροπτη,αντιθετως οπως ειπα ειμαι πολυ απλος σαν ανθρωπος.
προβλημα με αλλους μηχανοβιους δεν εχω και σαφως στην εθνικη χαιρεταω,αλλα δυστυχως πολλοι μας κραζουν επειδη καποιοι απο μας και καλα εχουμε bmw για την καφετερια.δεν ειναι ετσι ομως,καποιοι ισως και να το κανουν αυτο,οι περισσοτεροι απο μας ομως εχουμε την μηχανη αυτη για την καθημερινη μας μετακινηση,για τις καθημερινες μας δουλειες και σαφως αμα εχουμε το κεφι για βολτα,ε τοτε θα την παμε κι αυτη.
δεν ημαστε διαφορετικοι απο τους αλλους,ημαστε το ιδιο.ψωνισαμε bmw γιατι την γουσταρουμε για εμας πρωτα απο ολα,για τον εαυτο μας.

vpentza
14-04-2010, 14:41
Είμουν κάτοχος του επετειακού 1150GS και στα φανάρια κάποιες φορές με ρωτούσαν αν το είχα....βάψει και πού..:D:D:D:D:D

(Για τους μη γνωρίζοντες, η βαφή προσομοίαζε την ελληνική σημαία με τις λευκές/μπλε ρίγες).

Το φαινόμενο πήρε διαστάσεις, για ευνόητους λόγους, λίγο μετά την Ολυμπιάδα του 2004 :D:D:D:D:D

Έστω και λίγο, και δεν ντρέπομαι να το ομολογήσω βέβαια, σε ψωνίζει να βλέπεις ότι η επιλογή σου γίνεται τόοοοοοοσο αποδεκτή ;)

mario
14-04-2010, 14:45
οτι μας λένε ψωνια εμας με τέτοιες μηχανες το περίμενα αλλά και μεταξύ μας πρώτη φορα το ακούω :sm7:

gandreas
14-04-2010, 17:26
Σήμερα σε ένα βενζινάδικο γνώρισα ένα παλικάρι με μια 1200 adv. Με ρώτησε πόσο αέρα βάζουμε στα λάστιχα. Αφού πιάσαμε κουβέντα μου είπε πως το δικό του έχει πάνω το αντισπιν και ηλεκτρονικές αναρτήσεις τα οποία δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι και έχει δίκιο:(, αλλά, μετά είπε το ωραίο, δηλαδή ότι την έχει από το 2008 και έχει κάνει 2.000 χιλιόμετρα, αλλάζοντας μόνο τα πρώτα λαδάκια στα 1000 χιλιόμετρα. (Του είπα να έρθει στην αίγλη για ψαρώσει λίγο ;)). Απορία μοντέλα του 2008 είχαν τα παραπάνω ηλεκτρονικά βοηθήματα ή δεν κατάλαβα καλά το μοντέλο που μου είπε?:Απορία:

pkar
14-04-2010, 17:34
Σήμερα σε ένα βενζινάδικο γνώρισα ένα παλικάρι με μια 1200 adv. Με ρώτησε πόσο αέρα βάζουμε στα λάστιχα. Αφού πιάσαμε κουβέντα μου είπε πως το δικό του έχει πάνω το αντισπιν και ηλεκτρονικές αναρτήσεις τα οποία δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι και έχει δίκιο:(, αλλά, μετά είπε το ωραίο, δηλαδή ότι την έχει από το 2008 και έχει κάνει 2.000 χιλιόμετρα, αλλάζοντας μόνο τα πρώτα λαδάκια στα 1000 χιλιόμετρα. (Του είπα να έρθει στην αίγλη για ψαρώσει λίγο ;)). Απορία μοντέλα του 2008 είχαν τα παραπάνω ηλεκτρονικά βοηθήματα ή δεν κατάλαβα καλά το μοντέλο που μου είπε?:Απορία:

Απο τότε ξεκίνησαν στην GS αυτά τα καλούδια...

jbiltls
15-04-2010, 23:03
..ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΛΑΡΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΒΜW ΠOY KATEBAINOYN KENTΡΟ ΜΕ ΑΝΑΜΕΝΑ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ Η ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΡΙΠΛΕΤΑ:hmmm::hmmm:...ΣΥΝΗΘΩς GS...

pkar
16-04-2010, 11:26
..ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΛΑΡΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΒΜW ΠOY KATEBAINOYN KENTΡΟ ΜΕ ΑΝΑΜΕΝΑ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ Η ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΡΙΠΛΕΤΑ:hmmm::hmmm:...ΣΥΝΗΘΩς GS...

Εγώ τυγχάνει να είμαι απο αυτόυς τους γλάρους .....
Και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο ενοχλεί η τριπλέτα... Χώρος αποσκευών είναι και χωρίς να εμποδίζω και να ενοχλώ κανέναν !!!
Όσον αφορά τα φώτα, δυστυχώς έχω καταλάβει οτι έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε προσέξει κάποιος (πολλές φορές εκνευρισμένος !!) οδηγός ΜΕΣΑ στην πόλη με αναμένα όλα τα φώτα σου παρά με τα βασικά ΄φωτα...

Δές το αντίστοιχο Θέμα περι ασφάλειας (http://www.gsforum.gr/%CE%91%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82/9628-%C2%AB%CE%91%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B9%C2%BB-%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1.html)
:hmmm::hmmm::hmmm:

vpentza
16-04-2010, 15:17
pkar, περί ορέξεως...κολοκυθόπιττα.

Αν σου αρέσει όπως κυκλοφορείς τη μοτό σου, εμάς μας...περισσεύει..;)

Ο ευχαριστημένος μηχανόβιος (λένε) φαίνεται από τα μυγάκια που έχει στα ..δόντια του
(την επόμενη φορά που θα σε δω..να τσεκάρω την οδοντοστιχία σου) :sm7:

jbiltls
16-04-2010, 16:24
..MHN ΘΙΓΕΣΑΙ ...ΟΔΗΓΗΣΕ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΜΕ ΟΤΙ ΦΩΣ ΘΕΣ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΟΣΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΘΕΣ...ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ ...ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΟΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΒΑΛΙΤΣΑ...:cool:..ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΑ BAΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΣΥΓΓΡΟΥ/ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ Η ΕΘΝΙΚΗ ΟΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΕΣΜΗ ΦΩΤΟΣ ΣΟΥ...ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΕΔΩ ΜΕΣΑ....ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ...ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ....ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ 200+ΚΙΛΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΙΧ...Η ΜΟΤΟ....

Sotos_
16-04-2010, 17:05
Εσενα jbiltls (http://www.gsforum.gr/members/jbiltls.html), φαινεται δεν σου εχουν πει ποτε "δεν σε ειδα" ...
Και φυσικα ευχομαι να μην χρειαστει ποτε να στο πουν!
Αλλα αν το ακουσεις ποτε, τοτε θα κανεις οτι μπορεις για να σε βλεπουν ολοι!


Λοιπον και εγω εχω ολα τα φωτα αναμενα για τον ιδιο λογο. και μαλιστα το πρωι εχω και τον προβολέα αρκετες φορες !

Τελος το πιθανοτερο ειναι τις καθημερινές να με δειτε με γραβατα πάνω της !
Τι να κανω ρε παιδια που γουσταρω να την καβαλάω ΚΑΙ στην Αθηνα εκτος απο τα ταξιδια.
Να παρω το αμαξι δηλαδη για να μην με πουνε ψωνιο ?
Η να παρω σκουτερακι ?

pkar
16-04-2010, 17:19
Εσενα jbiltls (http://www.gsforum.gr/members/jbiltls.html), φαινεται δεν σου εχουν πει ποτε "δεν σε ειδα" ...
Και φυσικα ευχομαι να μην χρειαστει ποτε να στο πουν!
Αλλα αν το ακουσεις ποτε, τοτε θα κανεις οτι μπορεις για να σε βλεπουν ολοι!


Λοιπον και εγω εχω ολα τα φωτα αναμενα για τον ιδιο λογο. και μαλιστα το πρωι εχω και τον προβολέα αρκετες φορες !

Τελος το πιθανοτερο ειναι τις καθημερινές να με δειτε με γραβατα πάνω της !
Τι να κανω ρε παιδια που γουσταρω να την καβαλάω ΚΑΙ στην Αθηνα εκτος απο τα ταξιδια.
Να παρω το αμαξι δηλαδη για να μην με πουνε ψωνιο ?
Η να παρω σκουτερακι ?
:sm8::sm8::sm8:

jbiltls
16-04-2010, 19:38
ο στ######σμος ειναι στο πετσι του ελληναρα οδηγου ειτε αναψεις ακομα και φαρους στη μηχανη....οποτε αν σου κατσει να μη θελει να σε δει /δεν σε ειδε και ευχομαι να μην γινει σε κανεναν...εμενα εχει κατσει στην εθνικη να μην βλεπει ουτε τα χενον ουτε προβολακια ουτε ισως την κορνα να ακουγε...:(,,,ισως δεν καταλαβατε το υφος μου... αναψτε οτι θελετε....εμενα δεν μου αρεσει εδω μεσα..περιττο...ΚΑΙ ναι εγω εχω ενα σκουτερ για εδω μεσα...πιο προσεκτικος βεβαια στην οδηγηση αλλα με παει πιο γρηγορα και πιο οικονομικα στις μετακινησεις μου...ας μη μιλησω για εξοικονομηση απο τα service...

gemara
16-04-2010, 20:06
Εγώ τυγχάνει να είμαι απο αυτόυς τους γλάρους .....
Και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο ενοχλεί η τριπλέτα... Χώρος αποσκευών είναι και χωρίς να εμποδίζω και να ενοχλώ κανέναν !!!
Όσον αφορά τα φώτα, δυστυχώς έχω καταλάβει οτι έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε προσέξει κάποιος (πολλές φορές εκνευρισμένος !!) οδηγός ΜΕΣΑ στην πόλη με αναμένα όλα τα φώτα σου παρά με τα βασικά ΄φωτα...

Δές το αντίστοιχο Θέμα περι ασφάλειας (http://www.gsforum.gr/%CE%91%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82/9628-%C2%AB%CE%91%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B9%C2%BB-%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1.html)
:hmmm::hmmm::hmmm:

Πολύ καλά κάνεις, και γω πλέον με το φως της ημέρας έχω τον προβολέα στην μεγάλη σκάλα, γιατί οι δρόμοι είναι γεμάτοι στραβάδια, ακόμη περισσότερο με στραβάδια που μιλάνε και στο κινητό όταν οδηγούν.

Και αν χρειαστεί να μεταφέρω κάτι που χρειάζεται χώρο μεγαλύτερο της κεντρικής, θα βάλω και την τριπλέτα, προκειμένου να μην χρησιμοποιήσω αυτοκίνητο για να περάσω από το κέντρο.

Σαν λαός γενικότερα είμαστα αρκετά συμπλεγματικοί ή κουτσομπόληδες αν θες, και κοιτάμε τι κάνουν οι άλλοι για να τους χλευάσουμε. Το κουτσομπολιό το έχουμε στο DNA μας και είναι η προσπάθειά μας -λόγω ζήλιας και φθόνου - να απομονώσουμε κοινωνικά, άτομα ή ομάδες που θα θέλαμε να έχουμε αυτά που έχουν.

Αν έλεγα για τις τζιπάρες που κυκλοφορούν στο κέντρο, ε, θα το είχα και γω το κομπλεξάκι μου, γιατί δεν έχω μεγάλο τζιπ που θα ήθελα να έχω...

KRASOPATERAS
21-04-2010, 22:09
Υπάρχει κόσμος που έχει ελλιπή αυτοσεβασμό και κομπλεξική προσωπικότητα, σαν αποτέλεσμα είναι να προσπαθεί με διαφορετικά μέσα να προβληθεί στους υπόλοιπους με διαφόρους τρόπους αλλά και με υλικά αγαθά που για αυτόν έχουν σημασία.

Μην δίνετε βάση…. «άσε τον τρελό στην τρέλα του» !

Capitain
21-04-2010, 22:56
Εδω κολλάει το "Ίσα μωρή χαμούρα"!!!:sm7:
Να είσαι κανά αλάνι και να του κάνεις κανά ΑΠΟΤΟΜΟ ομως με το χέρι που κατευθύνεται στα γεννητικά του όργανα και τη γρήγορη κάμψη της πλάτης:

ΤΣΣΣ.....Ρε Λάκη...Νεύρα

Capitain
21-04-2010, 23:05
Γιατι ομως βρε παιδια να νομιζουν οτι ανηκουν σε μια συγκεκριμενη... "καστα"????:hmmm: :hmmm: Ενταξει δε λεω BMW εχουν, δεν εχουν δα και πλουτωνιο!!!!
Απο τα πιο ωραία σχόλια που έχω ακούσει....:sm7:
Πάντως εγώ το συζητάω στα φανάρια με τους διπλανούς...Εχει φάση..

Syvaris
21-04-2010, 23:37
:sm7::sm7::sm7:
παντως εγω παλιοτερα κυκλοφορουσα με μπουφαν HD και μπρελοκ HD ενω οδηγούσα παπι HONDA 90!! Νεύρα

γιατρε μου ειναι σοβαρο??
εχω συνδρομο διπλης και μη πιστοποιημενης σειρας παραγωγης
ουπς:Απορία:

taksidiotis
21-04-2010, 23:47
Εγώ τυγχάνει να είμαι απο αυτόυς τους γλάρους .....
Και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο ενοχλεί η τριπλέτα... Χώρος αποσκευών είναι και χωρίς να εμποδίζω και να ενοχλώ κανέναν !!!
Όσον αφορά τα φώτα, δυστυχώς έχω καταλάβει οτι έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε προσέξει κάποιος (πολλές φορές εκνευρισμένος !!) οδηγός ΜΕΣΑ στην πόλη με αναμένα όλα τα φώτα σου παρά με τα βασικά ΄φωτα...

Δές το αντίστοιχο Θέμα περι ασφάλειας (http://www.gsforum.gr/%CE%91%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82/9628-%C2%AB%CE%91%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B9%C2%BB-%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1.html)
:hmmm::hmmm::hmmm:
νομιζω οτι ειναι δικαιωμα του καθενους το πως γουσταρει να ειναι η μηχανη του,ειτε με τριπλετα ειτε με 10 βαλιτσες...δεν αφορα κανεναν,ειναι το πως βολευει τον καθεναν.
κι εγω καποτε χωρις τριπλετα παρα μονο με μπαγκαζιερα τυχαια ακουσα ενα σχολιο στον δρομο,στα φαναρια συγκεκριμενα.ημουν και φορτωμενος λιγο και του πα να κανει στην ακρη να του εξηγησω με τον τροπο μου για το αν ειμαι ψωνιο η οχι,ε,λοιπον απο τοτε δεν νομιζω να το χει ξεχασει.ημουν απολυτα καταννοητος.Νεύρα
εχει βρεθει ο καθε γιαπης και μιλαει για τον καθε ανθρωπο που παει και δινει μια μικρη περιουσια για να παρει το ονειρο του,ναι υπαρχουν και καποιοι που το κανουν για την φιγουρα τους,και πανε και παιρνουν θηρια και μετα στα βενζιναδικα βαζουν 3 ευρω ισα για να τους παει σπιτι τους,ομως υπαρχουν και καποιοι αλλοι που ειναι και πολλοι που πανε και ψωνιζουν την αγαπη τους,τον νταλκα τους,το ονειρο τους.και το φορτωνουν οπως τους γουσταρει κι οποτε τους γουσταρει.και δεν το περνουν για την μαπα κανενους,τα σκανε με τον κοπο τους και την παιρνουν γι αυτους.

Capitain
22-04-2010, 23:29
νομιζω οτι ειναι δικαιωμα του καθενους το πως γουσταρει να ειναι η μηχανη του,ειτε με τριπλετα ειτε με 10 βαλιτσες...δεν αφορα κανεναν,ειναι το πως βολευει τον καθεναν.
κι εγω καποτε χωρις τριπλετα παρα μονο με μπαγκαζιερα τυχαια ακουσα ενα σχολιο στον δρομο,στα φαναρια συγκεκριμενα.ημουν και φορτωμενος λιγο και του πα να κανει στην ακρη να του εξηγησω με τον τροπο μου για το αν ειμαι ψωνιο η οχι,ε,λοιπον απο τοτε δεν νομιζω να το χει ξεχασει.ημουν απολυτα καταννοητος.Νεύρα
εχει βρεθει ο καθε γιαπης και μιλαει για τον καθε ανθρωπο που παει και δινει μια μικρη περιουσια για να παρει το ονειρο του,ναι υπαρχουν και καποιοι που το κανουν για την φιγουρα τους,και πανε και παιρνουν θηρια και μετα στα βενζιναδικα βαζουν 3 ευρω ισα για να τους παει σπιτι τους,ομως υπαρχουν και καποιοι αλλοι που ειναι και πολλοι που πανε και ψωνιζουν την αγαπη τους,τον νταλκα τους,το ονειρο τους.και το φορτωνουν οπως τους γουσταρει κι οποτε τους γουσταρει.και δεν το περνουν για την μαπα κανενους,τα σκανε με τον κοπο τους και την παιρνουν γι αυτους.
Κι εγώ είδα μπροστά μου έναν τυπάκο με ένα LT/RTμε βαλιτσες, και ξεκινάμε απο το φαναρι και πάει να χωθεί ανάμεσα στα αμάξια, βλέπω εγώ οτι δε χωράει, λέω θα κόψει, και πάει με κεφι λεμε, και σφηνώνει τις βαλίτσες ανάμεσα στα αμάξια...
Κατέβηκε το παλικαρι και η μηχανή έμεινε ΟΡΘΙΑ...:Απορία:
Τις είχε ξεχάσει....

taksidiotis
24-04-2010, 02:11
Κι εγώ είδα μπροστά μου έναν τυπάκο με ένα LT/RTμε βαλιτσες, και ξεκινάμε απο το φαναρι και πάει να χωθεί ανάμεσα στα αμάξια, βλέπω εγώ οτι δε χωράει, λέω θα κόψει, και πάει με κεφι λεμε, και σφηνώνει τις βαλίτσες ανάμεσα στα αμάξια...
Κατέβηκε το παλικαρι και η μηχανή έμεινε ΟΡΘΙΑ...:Απορία:
Τις είχε ξεχάσει....
υπαρχουν παντα και οι εξαιρεσεις:sm7:

Capitain
24-04-2010, 03:18
Υπάρχει η πρακτικότητα και η έλλειψη αυτής...Είναι που είναι το GS, να κουβαλάω και 2 πλαινές? Τεσπά...

PACO
02-05-2010, 13:31
συμφωνω kapetanie...κεντρο με gs τριβαλιτσος και προβολακια ειναι καπως....αλλα ειναι και δικαιωμα του καθ'ενα οδηγου να κινειται οπως επιθυμει....:)οποτε...ουτε τους κοροιδευω ουτε τους συμμεριζομαι..

yamdoc
02-05-2010, 16:16
Υπαρχουν κομπλεξικοι και bmwδακηδες και αλλοι! Ο φιλος που αγορασα την gs μου ελεγε το tdm μου κατραμα (προφανως μονο λογω ονοματος γιατι το Tdm ειναι απιστευτη μοτοσυκλετα με καταπληκτικο κινητηρα και αξιοπιστο οσο μονο ονειρευεται η bmw!)
Και υπαρχουν αλλοι οπως καποιοι συμφορουμιστες στο tdmhellas που γυρισανε και με ειπανε φιγουραντζη που πηρα gs ενω εγω κυκλοφορω με κινεζικο σκουτερ εντος Αθηνας!
Η καθε μηχανη εχει τα καλα της και τα κακα της! Εμενα προσωπικα μου την δινουν και οι δυο μεριες...και των επιδειξιομανων, φιγουρατζηδων, ασχετων, αλλα και των κομπλεξικων που χαρακτηριζουν ωμα καποιον λογω της μαρκας μηχανης που καβαλουν! Ετσι ειναι παντα! Ολα εχουν δυο οψεις!
Καλες βολτες σε ολους!
Παντως οι αληθεις για μενα ειναι οι εξης:
1) Καμια μηχανη δεν ειναι καλυτερη στο κεντρο απο ενα σκουτερ ή παπι!!!!!!!
2) Τα αναμενα προβολακια σου παρεχουν μεγαλυτερη ασφαλεια γιατι σε βλεπουν καλυτερα και αρα σε προσεχουν!
3) Η μπαγκαζιερα πισω ειναι μικρη και αν θες να παρεις ενα πραγμα παραπανω σε αναγκαζει ειτε να το κουβαλας πανω σου ή να κανεις χρηση στο τριβαλιτσο!

pirate
02-05-2010, 21:22
Κι εγώ είδα μπροστά μου έναν τυπάκο με ένα LT/RTμε βαλιτσες, και ξεκινάμε απο το φαναρι και πάει να χωθεί ανάμεσα στα αμάξια, βλέπω εγώ οτι δε χωράει, λέω θα κόψει, και πάει με κεφι λεμε, και σφηνώνει τις βαλίτσες ανάμεσα στα αμάξια...
Κατέβηκε το παλικαρι και η μηχανή έμεινε ΟΡΘΙΑ...:Απορία:
Τις είχε ξεχάσει....

:sm7::sm7::sm7:

taksidiotis
02-05-2010, 23:29
Υπαρχουν κομπλεξικοι και bmwδακηδες και αλλοι! Ο φιλος που αγορασα την gs μου ελεγε το tdm μου κατραμα (προφανως μονο λογω ονοματος γιατι το Tdm ειναι απιστευτη μοτοσυκλετα με καταπληκτικο κινητηρα και αξιοπιστο οσο μονο ονειρευεται η bmw!)
Και υπαρχουν αλλοι οπως καποιοι συμφορουμιστες στο tdmhellas που γυρισανε και με ειπανε φιγουραντζη που πηρα gs ενω εγω κυκλοφορω με κινεζικο σκουτερ εντος Αθηνας!
Η καθε μηχανη εχει τα καλα της και τα κακα της! Εμενα προσωπικα μου την δινουν και οι δυο μεριες...και των επιδειξιομανων, φιγουρατζηδων, ασχετων, αλλα και των κομπλεξικων που χαρακτηριζουν ωμα καποιον λογω της μαρκας μηχανης που καβαλουν! Ετσι ειναι παντα! Ολα εχουν δυο οψεις!
Καλες βολτες σε ολους!
Παντως οι αληθεις για μενα ειναι οι εξης:
1) Καμια μηχανη δεν ειναι καλυτερη στο κεντρο απο ενα σκουτερ ή παπι!!!!!!!
2) Τα αναμενα προβολακια σου παρεχουν μεγαλυτερη ασφαλεια γιατι σε βλεπουν καλυτερα και αρα σε προσεχουν!
3) Η μπαγκαζιερα πισω ειναι μικρη και αν θες να παρεις ενα πραγμα παραπανω σε αναγκαζει ειτε να το κουβαλας πανω σου ή να κανεις χρηση στο τριβαλιτσο!
πολλοι ζηλευουν κιολας.
ξυδακι...γιατι αν ηταν η ζηλεια ψωρα...αστα να πανε.

Capitain
03-05-2010, 04:20
πολλοι ζηλευουν κιολας.
ξυδακι...γιατι αν ηταν η ζηλεια ψωρα...αστα να πανε.
Ρε παιδιά, ντάξει, ζηλεύουν μερικοί, έχω κι εγώ βαλίτσες, αλλά ποιος ο λόγος να βάλω πλαινές ρε, για να κουβαλάω τι?
Και ποιος ο λογος να έχω μηχανη οταν κολλάω στην κινηση? Για να ανάβω τα φώτα να ανοιξουν τα αμάξια?
Μου την έχει δώσει λέμε...
ΝΑΙ ΡΕ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΨΩΝΑΡΕΣ.....
Είναι μεγάλο το ποσοστό απ'οτι βλέπω...

taksidiotis
03-05-2010, 04:37
Βρε ας μας λενε οπως θελουν,Καλη καρδια:sm7:

pirate
03-05-2010, 08:45
Ρε παιδιά, ντάξει, ζηλεύουν μερικοί, έχω κι εγώ βαλίτσες, αλλά ποιος ο λόγος να βάλω πλαινές ρε, για να κουβαλάω τι?
Και ποιος ο λογος να έχω μηχανη οταν κολλάω στην κινηση? Για να ανάβω τα φώτα να ανοιξουν τα αμάξια?
Μου την έχει δώσει λέμε...
ΝΑΙ ΡΕ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΨΩΝΑΡΕΣ.....
Είναι μεγάλο το ποσοστό απ'οτι βλέπω...

:sm8::sm8::sm8:

gandreas
03-05-2010, 09:54
Ρε παιδιά, ντάξει, ζηλεύουν μερικοί, έχω κι εγώ βαλίτσες, αλλά ποιος ο λόγος να βάλω πλαινές ρε, για να κουβαλάω τι?
Και ποιος ο λογος να έχω μηχανη οταν κολλάω στην κινηση? Για να ανάβω τα φώτα να ανοιξουν τα αμάξια?
Μου την έχει δώσει λέμε...
ΝΑΙ ΡΕ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΨΩΝΑΡΕΣ.....
Είναι μεγάλο το ποσοστό απ'οτι βλέπω...

Θα φτάσουν σε σημείο αυτοί που τις έχουν, να τις παίρνουν αγκαλιά για να πάνε ακόμα και ταξίδι ώστε να μην τους πουν ψώνια. Ελπίζω να γίνω και εγώ ψώνιο με ένα όμορφο αλουμινένιο ζευγάρι κάποια στιγμή….:D

GeorgeKoy
29-05-2010, 09:36
ε ρε κατι τυπάκια που υπάρχουν.... πόσες μέρες μέρες τον χρονο την καβαλάει? εμενα με χτηπησανε θχές και μόλις άκουσα 3 βδομάδες συνεργίο έχασα την γη απο τα πόδια μου και αυτος απο το 2006 15,000 χμ ? :sm7:

napgeo
10-06-2010, 11:45
ALX

Καλήμέρα φίλε μου
. Έχω και εγώ μια ερώτηση για ακριβή και φτωχή σειρά..
Άν του απαντούσες έχω μία varadero .. Καλύτερα γιατί μπορούσε και να αυτοκτονούσε.. Εμείς στα honda γιατί δεν έχουμε τέτοια..
Μάλλον είμαστε φτωχοί or εκτός συναγωνισμού.
Να είσαι καλά και να μην προβληματίζεσαι για κάθε ανόητο που θα βρείς στο δρόμο. Ο συγκεκριμένος εάν σε βρεί να οδηγείς μηχανή και είναι σε αυτοκίνητο είναι ο πιο επικίνδυνος για να σε στείλη στο νοσ.
Πάντα όρθιος
Ναπολέων

panos1100gs
05-07-2010, 19:24
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΚΔΟΧΗ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ BMW,ΠΑΝΤΩΣ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ..ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ,ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ GS1100 ΓΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 10+ ΧΡΟΝΩΝ,ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΕΡΑ,ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ..ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΟΧΧΧΧΙΙΙΙ..ΟΛΟ ΚΑΙ ΣΥΝΑΝΤΟΥΣΑΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΑΣΗ ΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ Η΄ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΛΕΓΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΨΗΛΟΜΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΜΙΤΙΚΑ,<<ΣΑΣ ΕΦΕΡΕ ΩΣ ΕΔΩ?>>..ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ..ΚΑΙ ΔΙΕΚΡΙΝΑ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΟΥΣ..ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ADVE '10 ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΜΟΥ Η' ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝ ΜΕ ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΙΑ,<<ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΠΛΟΥΤΟΥ,ΠΙΤΣΙΡΙΚΟ>>..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 40 ΜΕ ΕΝΑ ΒΑΡΑΔΕΡΟ..ΟΧΙ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ,ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΗΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ..
ΡΕΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ-ΟΛΟΙ ΟΙ ΒΜWΑΚΗΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΗΣ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗΣ ΕΠΟΧΗΣ Η΄ ΨΩΝΙΑ..
ΑΔΙΚΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΟΣΜΟ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ,ΣΕ 2 ΡΟΔΕΣ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΨΩΝΙΑ,ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΑΤΕΛΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΗ ΦΙΡΜΑ BMW..

napgeo
05-07-2010, 19:56
Πολλά έχουν υποθεί για το θέμα. Τελικά που καταλήξαμε. Είμαστε η δεν είμαστε ψώνια. Μάλον πρέπει να είμαστε γιαυτό και όπου πάμε ζητάμε την επιβεβαίωση .:p:p:p

ARGI
05-07-2010, 20:50
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΚΔΟΧΗ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ BMW,ΠΑΝΤΩΣ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ..ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ,ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ GS1100 ΓΙΑ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 10+ ΧΡΟΝΩΝ,ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΕΡΑ,ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΟΥΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ..ΟΛΑ ΚΑΛΑ?ΟΧΧΧΧΙΙΙΙ..ΟΛΟ ΚΑΙ ΣΥΝΑΝΤΟΥΣΑΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΑΣΗ ΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ Η΄ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΛΕΓΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΨΗΛΟΜΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΜΙΤΙΚΑ,<<ΣΑΣ ΕΦΕΡΕ ΩΣ ΕΔΩ?>>..ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ..ΚΑΙ ΔΙΕΚΡΙΝΑ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΟΥΣ..ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ADVE '10 ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΜΟΥ Η' ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝ ΜΕ ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΙΑ,<<ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΠΛΟΥΤΟΥ,ΠΙΤΣΙΡΙΚΟ>>..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 40 ΜΕ ΕΝΑ ΒΑΡΑΔΕΡΟ..ΟΧΙ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ,ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΗΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ..
ΡΕΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ-ΟΛΟΙ ΟΙ ΒΜWΑΚΗΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΗΣ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗΣ ΕΠΟΧΗΣ Η΄ ΨΩΝΙΑ..
ΑΔΙΚΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΟΣΜΟ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ,ΣΕ 2 ΡΟΔΕΣ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΨΩΝΙΑ,ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΑΤΕΛΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΗ ΦΙΡΜΑ BMW..

KAI ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΠΩΣ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΜΕΝΑΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ F 650 FUNDURO!!.... ΓΕΜΑΤΟΙ ΕΙΡΩΝΕΙΑ, ΣΑΡΚΑΣΜΟ Κ.Α... ΑΛΩΝΙΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΠΑΩ, ΚΑΠΟΙΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ, ΜΕ "ΘΑΥΜΑΖΟΥΝ" ΑΛΛΑ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΥΠΕΡΟΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ME ΛΥΠΗΣΗ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣΑΩ... ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ, ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ, ΓΙΑ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΝΟΟΟ.....:mad:
ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΑΠΤΟΗΤΟΣ, ΓΕΜΑΤΟΣ ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ....

http://img88.imageshack.us/img88/8897/dscf1019a.jpg

commander
05-07-2010, 21:22
QUOTE=ARGIΤΑΞΙΔΕΥΩ ΑΠΤΟΗΤΟΣ, ΓΕΜΑΤΟΣ ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ....

http://img88.imageshack.us/img88/8897/dscf1019a.jpg[/QUOTE]
και καλα θα κανεις να εισαι υπερηφανος για ολα αυτα που προσφερης στον εαυτο σου και τους δικου σου ανθρωπους http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000204AE.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

pkar
06-07-2010, 11:06
Εγώ πάντως και που έχω τριβάλιτσο ποτέ δεν έχω κολλήσει στην κίνηση σε σημείο που να με ενοχλεί...
Άλλωστε το τριβάλιτσο χωράει και πολλά απο το Super Market όταν γυρίζω απο την δουλειά και πρέπει να πάω πράγματα στην οικογένεια !!!
Υπάρχουν και υποχρεώσεις ! Τουλάχιστον για κάποιους !!!
;)

vpentza
06-07-2010, 11:21
εγώ ψωνίστηκα όταν εχτές με πλευρίζει ένας τύπος με ένα Κ1200 GT, μου χαμογελάει και μου λέει : Καλορίζικο φιλαράκι το επετειακό.
Του αντευχήθηκα και έφυγε στο φανάρι σφαιρα............:):):)