PDA

View Full Version : Η πρωτη μου "ΤΟΥΜΠΑ"


Stefi Orf
09-09-2009, 23:50
Σημερα απογεμα,γυρνωντας απο την καθημερινη μου βολτα(τρεξιμο) στο παρκο κυκλοφοριακης αγωγης,στο χοτελ Εγνατια(για οσους ξερουν απο Αλεξανδρουπολη) βιωσα και γω την εμπειρια του ¨"πεφτειν" !....σε διασταυρωση λοιπον,παταω μπροστινο φρενο,αλλα ελα που φορουσα παπουτσια που γλιστρανε....,βαζοντας κατω λοιπον το ενα ποδι(αν εβαζα και το αλλο δεν παταω :sm7::sm7: ) γλυστραει το παπουτσι,και πεφτω,εφοσον δεν μπορουσα να κρατησω το βαρος της μηχανης μου :hmmm: ! Ας επεφτα σε αλλο μερος οχι εκει..:yz Στο παρκο,ειχε πολθ κοσμο,διοτι κανανε προβες κατι ροκ συγκροτηματα και αλλοι αθλουνταν. Καμαρωνα και γω καθως ανεβαινα στην μηχανη μου(αφου ειμαστε σχετικα λιγες γυναικες με μοτοσυκλετες,τραβαμε τα βλεμματα):( . Αλλα Ελα που σε λιγα μετρα εφαγα τουμπα..και με κοιτουσαν και γελουσαν :mad: .Ωσπου να ερθει καποιο ευγενικο παλικαρι να με βοηθησει ειχα σηκωσει μονη μου την μηχανη και ειχα γινει Λουις!!Ουτε ελεξα την μηχανη τπτ.Επομενη σταση,πριν το σπιτι μου ηταν στον ιππικο ομιλο,να ταισω το καμαρι μου(αλογο) το απογεματινο του...τοτε και ειδα,οτι ειχε σπασει το αριστερο φλας και ειχε σηκωθει λιγο η χουφτα. Εγω τπτ σωα(σοα λολ..)και αβλαβεις.
Βασικα το θεαμα ηταν γελοιο,να πεσεις απ το τιποτα,και η ιδια μου γελουσα :sm7:..μεσα στο κρανος...

Hondakias
10-09-2009, 00:20
Για όλους υπάρχει ι πρώτη φορά. Το καλό είναι ότι εσύ δεν έπαθες κάτι ,όσο για την μηχανί φτιάχνετε. (προσοχή στο παπουτσάκι την επόμενη φορά ) :cool:

syan
10-09-2009, 00:20
Στέφη μήν ανησυχείς..τέλος καλό, όλα καλά...μικροπταίσματα που συμβαίνουν.
Νάσαι καλά και όλα αυτά είναι μικρά μαθήματα για να προσέχουμε περισσότερο!!

kostas_366
10-09-2009, 01:23
Μην σκας, εσύ να είσαι καλά...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-09-2009, 01:28
Αγαπητή Στέφη,

δυστυχώς, είναι στατιστικά διαπιστωμένο ότι,

σε όλη μας την μοτοσικλετιστική "καριέρα" (sic ;))

θα έχουμε κάποιες πτώσεις ....:(

Μπορεί μία, μπορεί και περισσότερες ..... :( :(

Σου εύχομαι,

αυτή η δική σου, να είναι η πρώτη κ η τελευταία ....:D





Καλό κουράγιο για την (μικρή) επισκευή της μοτό σου ...;)



.

Kwstas_kef
10-09-2009, 03:51
Αφου δεν χτυπησες ολα ειναι τελεια...
Για να σε δω τωρα θα ξαναβαλεις εκεινα τα παπουτσια???
Ε?
Θα τα ξαναβαλεις?
Ετσι την επαθα και εγω μια φορα και καταλαβα για ποιον λογο εχουν βγει τα πα######κια με αντιολισθιτικη σολα...


Πολλα περαστικα στο μοτορι σου...;)

riko46
10-09-2009, 06:40
Στέφη αφού δεν χτύπησες όλα είναι τέλεια............:cool:

soter3gm
10-09-2009, 07:28
Τέλος καλό ...όλα καλά σε μάτιαξαν με την έμορφη κουκλάρα σου :D

vasorfa
10-09-2009, 09:12
Εγω παλι θα ευχηθω παντα τετοια!!!εννοοντας μονο μικροζημιες και οχι τιποτα σοβαροτερο.....αντε στην εσπασες και εσυ την Πσαρθενια!!!!(αν και εχουν περασει χρονια....ακομα θυμαμαι και το πρωτο μου.....ξεπαρθενιασμα!!-εννω ημουν ξαπλα φαρδυς πλατυς στην λ.Συγγρου....εκλεγα για το παπι που ειχα τοτε......αχ.........:yz:yz:yz)

pepax66
10-09-2009, 10:52
Περαστικά σου και μη στεναχωριέσαι για την ξεφτίλα έρχεται σε αντιστάθμιση με τα έξοδα επισκευής και τα τραύματα! Για φαντάσου να έπεφτες μετά από σούζα σε φανάρι πάνω σε αυτοκίνητο με 100 χαω? Κατάγματα ζημιές και όλοι θα λέγανε "Μωρέ μπράβο σούζα η κοπελιά" και θα σε θαυμάζανε!

:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:

aeriko
10-09-2009, 11:07
Εύχομαι αυτό να είναι το χειρότερο, αλλά και εσύ ρε παιδί μου μέσα στο πάρκο, μπροστά από το Εγνατία; (Αξέχαστες διακοπές στην όμορφη πόλη σας)

EOD-K9
10-09-2009, 12:10
....το ευγενικό παλικάρι..

ήταν καλό ??
ανταλλάξατε τηλέφωνα ?
βγήκε τίποτε καλό από την τούμπα ??
ή αδικα ξαπλωσες ??

:):D:):D

NLS
10-09-2009, 12:29
ξέρεις τι λένε;

αν δεν έχεις πέσει, θα πέσεις
οπότε απλά να εύχεσαι να είναι τέτοιο το πέσιμο σαν το δικό σου

εγώ έχω κάνει "εγκαίνια" με όλες όσες είχα και όλες με χαζό τρόπο
(και ελπίζω έτσι να συνεχίσω γιατί σπάω το κακό από τα χειρότερα ελπίζω)

ntinopoulos
10-09-2009, 13:28
να ειναι η πρωτη κι η τελευταια!;)

1200GS
10-09-2009, 13:43
Μακαρι ολες σου οι πτωσεις να ειναι σαν αυτη και τιποτα περισσοτερο! :)

Stefi Orf
10-09-2009, 14:08
Εχω μαστερ στην τουμπα...εχω μαθει να πεφτω χωρις να χτυπαω ακομη και απο πολυ ψηλα :sm7:!!Εχω φαει αμετρητες τουμπες με το αλογο μου,τρεχοντας,απο ροντεο(στην εκπαιδευση),απο αποτομο φρεναρισμα!ολες τις εχω δοκιμασει,εκει κολλαμε!(κακο σκυλι ψωφο δεν εχει :sm7:).Η μηχανη μην παθει τπτ σοβαρο,τοτε θα τρελαθω!

NLS
10-09-2009, 14:09
οι μηχανές φτιάχνουν

arisxios
10-09-2009, 14:25
Αυτή και όχι άλλη !!!!!!
Τέλος καλό όλα καλά !!!!

ntinopoulos
10-09-2009, 16:55
οι μηχανές φτιάχνουν
...και τα αλογα επισης!:D

Gazi
10-09-2009, 17:06
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!
ΑΧ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΕΓΝΑΤΙΑ....ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΕΚΕΙ..(ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΚΟ)
ΠΑΠΑΚΙΑ - ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ..ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΥΑΛΥΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΠΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΕΣ ΦΙΓΟΥΡΕΣ:sm7::sm7::sm7::sm7:

Stefi Orf
10-09-2009, 17:35
αχαχαχχαχα!ναι χαμος γινοταν ειχε καλο καιρο κτλ κτλ,σημερα θα παω για τρεξιμο με το αυτοκινητο εκει.. :Γελάω:

gemara
10-09-2009, 21:34
Α, καθόλου γελοίο το θέαμα, έχω πέσει και γω έτσι στην αρχή. Δεν πειράζει, αφού δεν έγινε τίποτε.
Κρίμα γι αυτούς που γελάγανε...

Gemat
11-09-2009, 21:25
Τι φταινε, ρε παιδια, τα καημενα τα παπουτσια οταν ο συντελεστης τριβης των ελληνικων δρομων ειναι αντιστοιχος του παγου ??? :yz

Οταν ταξιδεψεις σε αλλες ευρωπαικες χωρες ανακαλυπτεις ποσο αδικειται η μηχανη σου στην Ελλαδα!

essel
11-09-2009, 21:40
καλυτερη προπόνηση για ....τούμπες είναι το χώμα...για δοκιμασέτο και θα δεις πρόοδο και στην οδηγησή σου στην ασφαλτο

:):):)

NNN
12-09-2009, 22:56
Μην μασάς Στέφη. Σε όλους μας έχει συμβεί και θα μας συμβεί.
Εγώ μία φορά έπεσα σχεδόν σταματημένος μπαίνοντας στο parking ενός super market, και μετά από πέντε λεπτά ξαναέπεσα βγαίνοντας ......
Και κάποιος με ρώτησε αν θα ξαναμπώ για να με δεί τρίτη φορά .....:D:D:D:D

Dionisis
12-09-2009, 23:24
Η πρωτη μου τουμπα πλατια Μπουρναζιου Κυριακη πρωι καθος πηγαινα για καφε απο τοτε εκοψα τον γλυκο και τον πινω παντα σκετο χα χα χα χα χα τελος καλο ολα καλα Στεφη ολοι την εχουμε πατησει .............:sm7:

Panos_Gr
12-09-2009, 23:48
Το Ντακαράκι είναι ψηλή μηχανή με αντίστοιχα ψηλό το κέντρο βάρους του. Για αυτό πρόσεχε γιατι έχει και τα κιλάκια του επιπλέον (192).;)

Stefi Orf
14-09-2009, 18:57
Μην μασάς Στέφη. Σε όλους μας έχει συμβεί και θα μας συμβεί.
Εγώ μία φορά έπεσα σχεδόν σταματημένος μπαίνοντας στο parking ενός super market, και μετά από πέντε λεπτά ξαναέπεσα βγαίνοντας ......
Και κάποιος με ρώτησε αν θα ξαναμπώ για να με δεί τρίτη φορά .....:D:D:D:D


δικιο εχετε....βασικα το ξεπερασα...προσπαθω να μαι περισσοτερο προσεχτικοι μα,αυτα που βλεπω με εκνευριζουν,,,πολλοι οδιγοι ι.χ δεν μας δινουν καθολου σημασια...:(

Arkas
17-09-2009, 00:58
Περαστικά Στέφη!
Μακάρι να είναι και η τελευταία τούμπα σου!!!

Arkas
17-09-2009, 00:59
Μην μασάς Στέφη. Σε όλους μας έχει συμβεί και θα μας συμβεί.
Εγώ μία φορά έπεσα σχεδόν σταματημένος μπαίνοντας στο parking ενός super market, και μετά από πέντε λεπτά ξαναέπεσα βγαίνοντας ......
Και κάποιος με ρώτησε αν θα ξαναμπώ για να με δεί τρίτη φορά .....:D:D:D:D
:sm7::sm3::sm7:

amin
19-09-2009, 21:56
Εσύ να είσαι καλά και όλα τα άλλα ... παλιοσίδερα είναι φτιάχνονται. Όλοι έχουμε πέσει στα καλά του καθουμένου.Να είναι και η τελευταία σου ευχομαι


αυτα που βλεπω με εκνευριζουν,,,πολλοι οδιγοι ι.χ δεν μας δινουν καθολου σημασια...


Για αυτό σύνεση ,πολύ προσοχή και εξοπλίσμο

SenseiG
20-09-2009, 09:15
Οι υλικες ζημιες ειναι το λιγοτερο εσυ να εισαι καλα.

MARK
20-09-2009, 10:34
Μην αγχώνεσαι ουτε η πρώτη είσαι ουτε η τελευταία όλοι περάσαμεαπο αυτό το στάδιο...Ορθια απο εδώ και πέρα.....:sm8: