PDA

View Full Version : Με προδοσε το θηριο


mjtir
13-09-2009, 19:43
Την προσεχα σαν τα ματια μου .

Δεν την εβαζα στο χωμα , δεν την ετρεχα πανω απο 140 , τις ελεγα γλυκολογα και την χαιδευα τακτικα .

Δεν ηθελα να προστεθει στο στατιστικο δειγμα των βλαβων και να δωσει χαρα στους επικριτες της .

Ετσι ξαφνικα χωρις καμια προειδοποιηση σημερα αρνηθηκε να καταβασει ταχυτητα , κοκαλωσε στην 5η και υπομονετικα περιμενε να την μαζεψουν απο την ακρη του δρομου. Απονη ζωη.

Η οδικη βοηθεια κατεφτασε μεσα σε μια ωρα και αυριο θα οδηγηθει στο γιατρο.

14100 εγραφε το κοντερ της και η πρωτη της βλαβη ειναι γεγονος.

Ευτυχως συνεβει ενα χιλιομετρα μακρια απο την εδρα μου και ειναι μεσα στην εγγυηση της .

Αυτο το βραδυ η γρια μου μια yamaha tenere660 toυ 1997 me 180000 xlm θα χαμογελαει κρυφα , εχοντας παρει το αιμα της πισω ( αφου την εγκατελειψα για την καινουργια μου ερωμενη ) ξεροντας οτι αυριο σε αυτην θα στηριχτω οπως εκανα ολα τα προηγουμενα χρονια ...

Περιμενοντας τα νεοτερα ......:hmmm:

riko46
13-09-2009, 19:50
Φίλε Γιάννη το ίδιο άσχημα ένιωσα και εγώ που με ....Νεύρα.....κατακαλόκαιρο και δεν πήγα πουθενά:hmmm: ,τι να κάνεις όμως ,υπομονή.............:cool:

DERTILAS
13-09-2009, 19:51
Φιλε υπομονη!!Περιμενουμε νεα απο τον γιατρο!

bmwgogagis
13-09-2009, 20:39
για πιο μοντελο μιλαμε ?

skippybi
13-09-2009, 20:39
με το καλό και πάλι στο δρόμο!!!;)

yannis
13-09-2009, 20:46
Φίλε μου εύχομαι καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα. Τι να γίνει, μηχανήματα είναι, θα τύχει και η αστοχία υλικού. Μην απογοητεύεσαι, έχεις καλό εργαλείο και για χρόνια πολλά θα το χαίρεσαι.;)

ΥΓ. Δώσε ένα αντίγραφο, από το βιβλίο συμβάντων στον Georgep!!!!! Τουλάχιστον να έχουμε το ελαφρυντικό, πως ομολογήσαμε χωρίς ανάκριση!!!!!:sm7:

mjtir
14-09-2009, 10:06
Ευχαριστω αδελφια για τα παραγορητικα σας λογια . Απλα εφνιδιαστηκα γιατι δεν ειχα ακουσει για αδυνατο σασμαν .

Νεοτερα δεν υπαρχουν μια και ακομα το νοσοκομειακο δεν εχει φτασει στο νοσοκομειο.

Παντως θα κανω μια παρατηρηση για την BMW οδικη βοηθεια .

Στα θετικα :

+ H αποθηκευση της μηχανης το βραδυ και παραδοση της απευθειας στο συνεργειο το πρωι .

+ Κατευθασε σε λιγοτερο απο μια ημερα (Αργια)

Στα αρνητικα.

- Το κλειστο φορτηγακι που ηρθε θεωρω οτι ηταν ακαταλληλο για την μεταφορα μεγαλου κυβισμου μηχανων . Το οτι φορτωθηκε η μηχανη αφειλεται καθαρα στις ζογκλεριστικες ικανοτητες του οδηγου που σπρωχνοντας με την βοηθεια μου του θηριο και πηδωντας πανω στην καροτσα καταφερε να ανεβασει το θηριο ενω σε χρονο dt πατωντας το φρενο η μηχανη δεν στουκαρε στην καμπινα του οδηγου. Απο τυχη βεβαια (την ειχα χαμηλωμενη στο τερμα ) δεν θρηνησα την ζαλατινα μια και το φορτηγο ηταν χαμηλοταβανο . Ακομα αν η μηχανη ηταν πληρως ακινητοποιημενη (δεν τσουλαγε) δεν υπηρχε περιπτωση να φορτωθει.

Πιθανοτητα την επομενη φορα (πτου πιπερι στο στομα) θα εμπιστευτω την εναλλακτικη οδικη βοηθεια που συνεργαζομαι.

Νεοτερα στο βιβλιο συμβαντων μετα την διαγνωση στο αντιστοιχο νημα ...

ntinopoulos
14-09-2009, 11:12
μην ανησυχεις,αυτα συμβαινουν!
περιμενουμε νεοτερα.

wolferin
14-09-2009, 11:15
υπομονη Γιαννη

NLS
14-09-2009, 11:32
καλή δύναμη - περιμένουμε νεότερα

και κάτι άλλο: αυτά που ΔΕΝ της έκανες, κακώς δεν της τα έκανες, ελπίζω να το κατάλαβες

mjtir
14-09-2009, 12:52
καλή δύναμη - περιμένουμε νεότερα

και κάτι άλλο: αυτά που ΔΕΝ της έκανες, κακώς δεν της τα έκανες, ελπίζω να το κατάλαβες

Οταν με το καλο βγει , θα βγαλω το γαντι και θα λυσω την ζωνη μου :cool::cool::cool:

Απο οτι με ενημερωσε ο μαστρο Αντωνης (ναι εκει ειναι ο σταβλος της) κατι εφυγε σαν δακτυλιος και μπλοκαρει το σασμαν και θα πρεπει να λυθει , εκτος και αν βγει με τις βαλβολινες μαζι και γλυτωσω το ανοιγμα.

Τωρα εγω απο σασμαν και τις αλλες λεξεις που μου ειπε ουτε τις συγκρατησα , αλλα μαλον σιγα - σιγα θα αρχισω σεμιναρια μιας και η εγγυση σε 6 μηνες παει .....

NLS
14-09-2009, 13:21
μπα δεν είναι κάτι από τα τυπικά της μηχανής, οπότε απλά σου έτυχε και πέρασε

ξέχνα το

italos
14-09-2009, 13:28
Μάλιστα:(.....

Περαστικά στη καλή σου man......αγύριστα να είναι!!!

Αλλά dont worry θα είναι τουλαχιστον σαν καινούργιο όταν βγεί απο το "νοσοκομείο" αυτό το καλό το έχει η bmw....

Μόλις με το καλό βγεί....λιώστηνα...μήπως είχε κανα παραπονάκι λέω εγώ τώρα.....σδαν τις γυναίκες...θέλουν και την αγριάδα τους πότε πότε:p

NLS
14-09-2009, 13:31
ε ναι

άκου όχι χώμα και όχι πάνω από 140

άρα και μπέβερλι σου έκανε

ΣΚΙΣΕ την

yannis
14-09-2009, 13:31
Μάλιστα:(.....

Περαστικά στη καλή σου man......αγύριστα να είναι!!!

Αλλά dont worry θα είναι τουλαχιστον σαν καινούργιο όταν βγεί απο το "νοσοκομείο" αυτό το καλό το έχει η bmw....

Μόλις με το καλό βγεί....λιώστηνα...μήπως είχε κανα παραπονάκι λέω εγώ τώρα.....σδαν τις γυναίκες...θέλουν και την αγριάδα τους πότε πότε:p

Σωστός ο Νικόλας!!!!!!!

mjtir
14-09-2009, 13:45
Με κανετε και ντρεπομαι ρε παλικαρια , υπαρχουν και χειροτερα ...

edmark
14-09-2009, 14:19
Με κανετε και ντρεπομαι ρε παλικαρια , υπαρχουν και χειροτερα ...


:sm3::sm3::sm3::sm3: αχαχαχαχ τι ειν'τουτο παλι????? γ@μηθηκα στα γελια λεμε.....να σε καλα μεσημεριτικα:p

gsmaniac
14-09-2009, 14:44
Με κανετε και ντρεπομαι ρε παλικαρια , υπαρχουν και χειροτερα ...
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:ωραιο το ροζουλι.............

NLS
14-09-2009, 15:40
η φώτο έχει ξαναπαίξει

"και γιατί γκρινιάζεις εσύ ρε μεγάλε;"
(επειδή εγώ την είχα βάλει)

:cool::p

kostas_366
14-09-2009, 18:10
Πρέπει να καταλάβει, ποιος κάνει κουμάντο..:sm7:
Έπειτα από το ...νοσοκομείο, χώστης, να ``πει`` ότι άλλο θέλει, και να ηρεμήσει :p

GeorgeP
14-09-2009, 20:02
.......................................................................
ΥΓ. Δώσε ένα αντίγραφο, από το βιβλίο συμβάντων στον Georgep!!!!! Τουλάχιστον να έχουμε το ελαφρυντικό, πως ομολογήσαμε χωρίς ανάκριση!!!!!:sm7:

Δεν χρειαζεστε ανακριση για να........ομολογησετε!!!!!!:) Ολα ειναι γραμμενα.......οικειοθελώς σε παμπολλα νηματα!!! ανευ πιέσεως!!!!!:sm7:

Arkas
17-09-2009, 00:48
Περαστικά κι' αγύριστα Γιάννη!
Περιμένουμε νεώτερα!

Arkas
17-09-2009, 00:49
Και αν μπορείς, πες μας που ήταν η βλάβη!

ΙoannisPanagiotidis
17-09-2009, 01:05
:cool:...περαστικα και κουραγιο φιλε μου!

...ειμαι περιεργος να μαθω τι συνεβει?

mjtir
17-09-2009, 09:36
Το κιβωτιο λυθηκε , το ανταλακτικο αναμενεται απο βδομαδα, δεν ρωτησα περισσοτερα , θα περιμενω να ολοκληρωθουν οι εργασιες και θα δω στο βιβλιο συμβαντων .

Ευχαριστω αδελφια για την υποστηριξη σας.

ΥΓ. Ρε παιδια δεν σκαμπαζω μην βαρατε αλλα οταν λεει οτι αδειασαν τις βαλβολινες σημαινει οτι μου εγινε υποχρεωτικα και δωρεαν αλλαγη λαδιων ή δεν εχει καμια σχεση. Οχι τιποτα αλλο αλλα στα 900 επρεπε να κανω αλλαγη ...

gsmaniac
17-09-2009, 14:13
να μας πεις σε ποιον γιατρο την εχεις παει συντροφε..................

mjtir
30-09-2009, 13:52
Το θηριο επανηλθε δριμυτερο μετα απο την αλλαγη του αξονα σασμαν και κανα δυο τσιμουχων .

Ολα μεσα στην εγγυηση .

Με την ευκαιρια εγινε και η αντικατασταση της πλακετας της αντλιας βενζινης , αλλα για καλο και για κακο κρατησα την παλια που λειτουργουσε μια χαρα μεχρι τωρα για παν ενδεχομενο.

Το συνεργειο στο γερακα που το επισκευτηκα καμποσες φορες στο διαστημα αυτο των δυο εβδομαδων ηταν παντα φορτωμενο με αποτελεσμα η μηχανη να μπει με μια μικρη καθυστερηση και να βγει επισεις με μια μικρη καθυστερηση.

Δεν εχω παραπονο βεβαια , μιλαμε για τεραστιο ογκο δουλειας , αλλα δεν θελω να σκεφτομαι σε περιπτωση πιο σοβαρης βλαβης τι θα με περιμενει.

Για καλο και για κακο η γρια θα κανει και αυτη το service της ως μικρη επιβραβευση για τις υπηρεσιες που μου προσφερε ολο αυτο το διατημα.

Παντως παιδια το θεμα των ανταλλακτικων που δεν στοκαρει η αντιπροσωπεια σε ευπαθη κομματια ειναι ενα θεμα .....

BUSA MAKIS
30-09-2009, 14:07
Παντως παιδια το θεμα των ανταλλακτικων που δεν στοκαρει η αντιπροσωπεια σε ευπαθη κομματια ειναι ενα θεμα .....


Όντως Νεύρα