PDA

View Full Version : ΑΝΤΑΠΤΟΡΑΣ ΡΕΥΜΑΤΟΣ


BUSA MAKIS
15-09-2009, 11:29
Η μηχανή μου έχει τη μικρή μπρίζα για παροχή ρεύματος.
Ξέρει κανείς που θα βρω αντάπτορα για κανονική μπρίζα αυτοκινήτου??

Με ενδιαφέρει για Αθήνα. :hmmm:

sotos
15-09-2009, 11:39
Ρώτα σε εξουσιοδοτημένο.

soter3gm
15-09-2009, 11:59
ΜΑΚΑΝ η μια λύση (Θερμοπυλών ....) η φτιαχτό η άλλη :D

vtheo
15-09-2009, 12:12
Φίλε για δες και εδώ (http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductDet.asp?PID=2357&CatID=533&CatPosition=531) μπορείς να κάνεις και οn-line παραγγελία αλλιώς το μαγαζί είναι στην Καλλιθέα.

soter3gm
15-09-2009, 12:34
Εγώ έκανα μια πατέντα σε αυτό το θέμα. Αγόρασα μια πρίζα από κατάστημα ηλεκτρολογικών αυτοκινήτου, μετά από το Praktiker αγόρασα μια μπαλαντέζα διπλή με μακρύ καλώδιο, έκοψα την πρίζα που είχε (κανονική) και έβαλα την πρίζα την μικρή. Έτσι έχω δύο παροχές μια για τον πλοηγό και μια αν χρειαστώ να φορτίσω το κινητό σε ταξίδι :D
Βέβαια έχω "ντουλαπάκι" που χωράνε όλα αυτά :D για GS μπορεί να μπει κάτω από τη σέλα για να μην βρέχεται ;)

BUSA MAKIS
15-09-2009, 13:17
Παιδιά ευχαριστώ πολύ. :sm8:

gsmaniac
15-09-2009, 14:41
απλα θελει προσοχη να ειναι αδιαβροχο,θα χρειαστη σιγουρα;););)

siraxanz
15-09-2009, 21:29
Εγ'ω αγόρασα μιά πρίζα αναπτήρα από κατάστημα ναυτιλιακών(αδιάβροχη) ελυσα το πλαινό καπάκι που έχει την καρφόπριζα το 1150 και με λίγο ξετρύπημα εγκατέστησα την αδιάβροχη πρίζα αναπτήρα:sm7:

mariosich
16-09-2009, 12:06
Ενημερωτικά, πια υπάρχει νόμος που ισχύει και στην Ελλάδα (της Ευρωπαϊκής Ενωσης) που αναφέρει
πως ό,τι βάζουμε σαν extra στη μοτοσυκλέτα μας που έχει τις σωστές προδιαγραφές ασφαλείας,
δεν επιρρεάζει την εγγύηση της μοτοσυκλέτας! Αν λοιπόν παίζει για ηλεκτρικά το CS (αυτό νομίζω πως είναι για αυτό το είδος)
μπορείτε να το βάλετε χωρίς άγχος και προβλήματα...

Οσο για τη "μαμά" μπρίζα είναι στεγανή μόνο όσο είναι κλειστή με το καπάκι και αν βάλετε
το γνωστό φις για να έχετε μπρίζα "αναπτύρα" χάνει τη στεγανοποίηση μια που παραμένει το καπάκι ανοιχτό...

Αν δείτε από κάτω στη μικρή "μαμά" μπρίζα παίζει έτοιμη αναμονή, βάζετε νέα καλώδια και μπριζάκι όπου αγαπάτε
χωρίς πρόβλημα κανένα! Οσο για τη λύση macan είναι ακριβή και τσάμπα χαλάτε τα χρήματά σας!
Πηγαίνετε σε κατάστημα που πουλάει είδη για βάρκες και με 8 ευρώ παίρνετε ό,τι πιο στεγανό παίζει!
Ο Πειραιάς εκτός από @#$γαυρους είναι τίγκα και από τέτοια μαγαζιά
που θα βρείτε αδιάβροχους διακόπτες και μπρίζες σε τιμές ξεφτίλας και πολύ ποιοτικούς...

;););)

soter3gm
16-09-2009, 12:41
Ενημερωτικά, πια υπάρχει νόμος που ισχύει και στην Ελλάδα (της Ευρωπαϊκής Ενωσης) που αναφέρει
πως ό,τι βάζουμε σαν extra στη μοτοσυκλέτα μας που έχει τις σωστές προδιαγραφές ασφαλείας,
δεν επιρρεάζει την εγγύηση της μοτοσυκλέτας! Αν λοιπόν παίζει για ηλεκτρικά το CS (αυτό νομίζω πως είναι για αυτό το είδος)
μπορείτε να το βάλετε χωρίς άγχος και προβλήματα...

Οσο για τη "μαμά" μπρίζα είναι στεγανή μόνο όσο είναι κλειστή με το καπάκι και αν βάλετε
το γνωστό φις για να έχετε μπρίζα "αναπτύρα" χάνει τη στεγανοποίηση μια που παραμένει το καπάκι ανοιχτό...

Αν δείτε από κάτω στη μικρή "μαμά" μπρίζα παίζει έτοιμη αναμονή, βάζετε νέα καλώδια και μπριζάκι όπου αγαπάτε
χωρίς πρόβλημα κανένα! Οσο για τη λύση macan είναι ακριβή και τσάμπα χαλάτε τα χρήματά σας!
Πηγαίνετε σε κατάστημα που πουλάει είδη για βάρκες και με 8 ευρώ παίρνετε ό,τι πιο στεγανό παίζει!
Ο Πειραιάς εκτός από @#$γαυρους είναι τίγκα και από τέτοια μαγαζιά
που θα βρείτε αδιάβροχους διακόπτες και μπρίζες σε τιμές ξεφτίλας και πολύ ποιοτικούς...

;););)

http://i428.photobucket.com/albums/qq6/soter3gm/Diafora%202/palamakia.gif

Arkas
28-09-2009, 00:33
Ενημερωτικά, πια υπάρχει νόμος που ισχύει και στην Ελλάδα (της Ευρωπαϊκής Ενωσης) που αναφέρει
πως ό,τι βάζουμε σαν extra στη μοτοσυκλέτα μας που έχει τις σωστές προδιαγραφές ασφαλείας,
δεν επιρρεάζει την εγγύηση της μοτοσυκλέτας! Αν λοιπόν παίζει για ηλεκτρικά το CS (αυτό νομίζω πως είναι για αυτό το είδος)
μπορείτε να το βάλετε χωρίς άγχος και προβλήματα...

Οσο για τη "μαμά" μπρίζα είναι στεγανή μόνο όσο είναι κλειστή με το καπάκι και αν βάλετε
το γνωστό φις για να έχετε μπρίζα "αναπτύρα" χάνει τη στεγανοποίηση μια που παραμένει το καπάκι ανοιχτό...

Αν δείτε από κάτω στη μικρή "μαμά" μπρίζα παίζει έτοιμη αναμονή, βάζετε νέα καλώδια και μπριζάκι όπου αγαπάτε
χωρίς πρόβλημα κανένα! Οσο για τη λύση macan είναι ακριβή και τσάμπα χαλάτε τα χρήματά σας!
Πηγαίνετε σε κατάστημα που πουλάει είδη για βάρκες και με 8 ευρώ παίρνετε ό,τι πιο στεγανό παίζει!
Ο Πειραιάς εκτός από @#$γαυρους είναι τίγκα και από τέτοια μαγαζιά
που θα βρείτε αδιάβροχους διακόπτες και μπρίζες σε τιμές ξεφτίλας και πολύ ποιοτικούς...

;););)
:sm8:

f800gs
12-09-2011, 16:23
ACCESSORIES - ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ - Φορτιστές & Εξοπλισμός - motorcyclediscovery.eu (http://www.motorcyclediscovery.eu/view_cat.php?cat_id=861)
για ρίξτε και μια ματιά εδώ Δοιράνης 90 Καλλιθέα Αττικής (Φώτης 6973634308 - 210.9590151)