PDA

View Full Version : Καφές στο... ΚΤΕΛ !!!!!!


yannis
15-09-2009, 22:58
Ρε παιδιά, δεν μαζευόμαστε στο ΚΤΕΛ για καφεδάκι?!!?!?!?!
Είναι φτηνά (για τα μπατίρια), είναι της "μόδας" τελευταία και διαβάζεις και κανένα Λιακόπουλο στη διαδρομή!!!!!!



http://i482.photobucket.com/albums/rr185/yianspyr/2f797605.jpg

:sm2:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
15-09-2009, 23:52
Έχεις να προτείνεις προορισμό ή .......

..ότι κάτσει ;;;;;;;:D

NLS
16-09-2009, 13:48
άμα είναι να έχει και προορισμό προτιμώ με το δικό μου "λεωφορείο"

άσχετο: τι κάνουν στην Δ. Αρεοπαγίτου οι αργόσχολοι από διαδρομή Πειραιά - Αγ. Βαρβάρα;

aeriko
16-09-2009, 13:58
και γαμ@ τα λεωφορεία SCANIA-VABIS,όποιος τα πρόλαβε ξέρει πόσα χρόνια ήταν στην κυκλοφορία.

yannis
16-09-2009, 20:22
Έχεις να προτείνεις προορισμό ή .......

..ότι κάτσει ;;;;;;;:D


Ε, άμα είναι να διαβάσουμε Λιακό, ας το πάρουμε από τα κεντρικά!!!!!!!!!
:sm7:

pepax66
16-09-2009, 20:46
Ασε ρε φίλε και δεν έχω φοιτιτικό εισιτήριο πιά και δεν ξέρεις τι κοστίζουν όλα αυτά και αν θες να πιεις και κανέναν καφέ ξετινάζεται ο προυπολογισμός, αντε και να βρεις να στον κεράσουν αν είναι μακριά από το ΚΤΕΛ τι κάνεις πέρνεις ΤΑΧΙ εκεί να δεις έξοδα ! Δεν συμφέρει άστο πάμε αλλού!

pepax66
16-09-2009, 20:57
άμα είναι να έχει και προορισμό προτιμώ με το δικό μου "λεωφορείο"

άσχετο: τι κάνουν στην Δ. Αρεοπαγίτου οι αργόσχολοι από διαδρομή Πειραιά - Αγ. Βαρβάρα;


Φαντάσου πόσο μακριά ήταν τότε η Αγια Βαρβάρα κάτι σαν υπεραντλατικό ταξίδι και έχουν μαζευτεί όλοι οι κομμισάριοι να βγουν φωτογραφία! Τώρα τσούπ πέρνεις το λεωφορείο και άνετα πας παντου! Τσουπ ήρθα καφέ παρακαλώ!

:sm7::sm7::sm7::sm7:

ΥΓ. Α ρε yannis είσαι όλα τα λεφτά!

yannis
16-09-2009, 20:58
Ασε ρε φίλε και δεν έχω φοιτιτικό εισιτήριο πιά και δεν ξέρεις τι κοστίζουν όλα αυτά και αν θες να πιεις και κανέναν καφέ ξετινάζεται ο προυπολογισμός, αντε και να βρεις να στον κεράσουν αν είναι μακριά από το ΚΤΕΛ τι κάνεις πέρνεις ΤΑΧΙ εκεί να δεις έξοδα ! Δεν συμφέρει άστο πάμε αλλού!

Υπερβολές!!!!
Στο κάτω κάτω 2 αυτοκόλητα και ένα φανελάκι να "σπρώξεις" τα έβγαλες τα έξοδα!!!!!:sm7:

yannis
16-09-2009, 21:02
και γαμ@ τα λεωφορεία SCANIA-VABIS,όποιος τα πρόλαβε ξέρει πόσα χρόνια ήταν στην κυκλοφορία.

Παναγιώτη, κι εσύ κι εγώ, έχουμε προλάβει και... τα προηγούμενα!!!! Ή μήπως τα ξέχασες τα SKODA?!!?!?!??!:D

aeriko
17-09-2009, 10:30
Παναγιώτη, κι εσύ κι εγώ, έχουμε προλάβει και... τα προηγούμενα!!!! Ή μήπως τα ξέχασες τα SKODA?!!?!?!??!:D
Που να τα ξεχάσω, με το κουβούκλιο της μηχανής δίπλα στον οδηγό και τον τεράστιο λεβιέ που έκοβε τα πετρέλαια της μηχανής. Ευχαρίστηση μου ήταν να κάθομαι στο καρεκλάκι μπροστά δεξιά, το θυμάσαι;

soter3gm
17-09-2009, 10:53
και γαμ@ τα λεωφορεία SCANIA-VABIS,όποιος τα πρόλαβε ξέρει πόσα χρόνια ήταν στην κυκλοφορία.
Ενας γέρος

Παναγιώτη, κι εσύ κι εγώ, έχουμε προλάβει και... τα προηγούμενα!!!! Ή μήπως τα ξέχασες τα SKODA?!!?!?!??!:D
Δύο γέροντες

Που να τα ξεχάσω, με το κουβούκλιο της μηχανής δίπλα στον οδηγό και τον τεράστιο λεβιέ που έκοβε τα πετρέλαια της μηχανής. Ευχαρίστηση μου ήταν να κάθομαι στο καρεκλάκι μπροστά δεξιά, το θυμάσαι;

τρία γερόντια :p:p

"ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το ΠΤΥΕΙΝ και το καπνήζειν "
Ποιος δεν το θυμάται ???

aeriko
17-09-2009, 10:56
Και πάντα η 1η μάσαγε τα γρανάζια του σασμάν

Gazi
17-09-2009, 11:51
Και μια και λέτε για λεωφορεία............
Εαν και δεν τα πρόλαβα σε μεγάλο αριθμό,γιατί φαντάζομαι οτι έχει καταργηθεί η παραγωγή τους πρίν γεννηθώ,είχα την <<τιμή>> (ατυχία θα έλεγα)να κάνω 2ωρο ταξίδι με το εικονιζόμενο......
http://www.sa-transport.co.za/buses_and_coaches/e-cape/hino_cb119015_paarl_sh814.JPG

τα οποία είναι σε κυκλοφορία ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ............Καποιοι γνωρίζουν.....

aeriko
17-09-2009, 12:18
Κρατούμενος ήσουν;:sm7:

pepax66
17-09-2009, 12:36
Ενας γέρος


Δύο γέροντες



τρία γερόντια :p:p

"ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το ΠΤΥΕΙΝ και το καπνήζειν "
Ποιος δεν το θυμάται ???

"Για προχωράτε στον διάδρομο παρακαλώ", Και οι ταμπέλες με τα "ΠΟΥΛΙΑ" ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ, και τις διαφημίσεις "Πριν και Μετά" και τα Ηinaρια τα έχω προλάβει που λέει ο Στελιος και είμαι μωρό παιδί ακόμα δεν καταλαβαίνω τον υπαινιγμό σου soter?????;)

aeriko
17-09-2009, 12:39
Εισπράκτωρ με ανοίγεις από πίσω;:sm7:

yannis
17-09-2009, 12:45
Που να τα ξεχάσω, με το κουβούκλιο της μηχανής δίπλα στον οδηγό και τον τεράστιο λεβιέ που έκοβε τα πετρέλαια της μηχανής. Ευχαρίστηση μου ήταν να κάθομαι στο καρεκλάκι μπροστά δεξιά, το θυμάσαι;

Και πάντα η 1η μάσαγε τα γρανάζια του σασμάν

Χα, χα, χα!!!!!!!!!!!!!
Βεβαίως και την θυμάμαι την θέση!! Κι εγώ την προτιμούσα και για την θέα, αλλά και γιατί σπάνια σε σήκωναν, αφού υποτίθεται δεν έβλεπες ποιός ανέβηκε!!!! Βλέπεις τότε έπρεπε να σηκωθείς αν ανέβαινε ηλικιωμένος, ανάπηρος, γυναίκα και γενικά α.μ.ε.α. (πολύ σωστά φυσικά). Τα είχαμε στην γραμμή κυρίως Αθήνα-Πέραμα και Αθήνα-Χαλκηδώνα...

yannis
17-09-2009, 12:47
Λόοφοοοόοος... θα κατέβει κανείς?!!?!?

aeriko
17-09-2009, 12:48
Φιιιίξ....φύγεεεε.:sm7:

yannis
17-09-2009, 12:50
Ενας γέρος


Δύο γέροντες



τρία γερόντια :p:p

"ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το ΠΤΥΕΙΝ και το καπνήζειν "
Ποιος δεν το θυμάται ???

Παπού, για ψάξου για αλτσχάϊμερ!!!! Το κάπνισμα δεν απαγορευόταν τότε, μόνο το πτύειν κάτω, σε φάτσες επιτρεπόταν και κάποιες φορές όταν δεν τιμούσαν τα παντελόνια... επιβαλλόταν!!!!!!!!
:sm7::sm7::sm7:

soter3gm
17-09-2009, 22:09
Και στην Αττική λέγονταν Κ.Τ.Ε.Ι.Λ :yz
Αγαπητά μου συν-γεροντάκια :sm7::sm7::sm7:

yannis
17-09-2009, 22:25
Και στην Αττική λέγονταν Κ.Τ.Ε.Ι.Λ :yz
Αγαπητά μου συν-γεροντάκια :sm7::sm7::sm7:

Άντε να δούμε πόσο πίσω θα πάμε... χούφταλα!!!!!

http://i307.photobucket.com/albums/nn315/suvala/GTF/Diafora/0996%20PRIN%20XRONIA/C5E9EAFCEDE115.jpg

Και μην ζητήσει κανείς λεωφορείο για "παραλιακό καφέ". Ο τζάμπας πέθανε!!!!!!!
:sm7::sm7::sm7: