PDA

View Full Version : Ασφαλιοθηκη για 1150gs


AntonisKitoudis
24-09-2009, 22:04
παιδια εχω ενα 1150 gs του 2003 με φρενα evo και 2 μπουζι στον καθε κιλυνδρο και επειδη ειχε καψει καπιες ασφαλειες και δεν εχω το μανιουαλ
αν υπαρχει καποιος που εχει το ιδιο γιατι με το απλο δεν ταιριαζει να μου εδινε την σειρα των ασφαλειων δηλαδη ποσα αμπερ ειναι η καθε μια.

Dionisis
24-09-2009, 23:15
Αντικατάσταση των θρυαλλίδων
/ • προσοχή:
Πρίν αλλάζει μια θρυαλλίδα, διακόπτης
από την ανάφλεξη.
Μην προσπαθήστε ποτέ να επισκευάσετε έναν ανθισμένο
θρυαλλίδα - κίνδυνος πυρκαγιάς!
Για αυτόν τον λόγο, φέρτε πάντα το α
αριθμός εφεδρικών θρυαλλίδων
μοτοσικλέτα.
Η χρήση λιώνει μόνο διευκρινισμένη
εκτίμηση και τύπος. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Εξοπλισμός που συνδέεται με
θρυαλλίδες
1 Συστάδα οργάνων, δείκτης
απόσβεση, φως φρένων, χωρίς ακέραια ABS .. 4 Α της Bmw
2 Φως στάθμευσης, φως ουρών .... 4 Α
3 RID, υποδοχή...... 15 Α δύναμης
4 Κέρατο........................ ,,7,5 Α
5 Ηλεκτρονική μηχανών, βούλωμα............ 10 Α διαγνώσεων
6 Αντλία καυσίμων.................. 10 Α
7 Θερμαμένα handlebar πιασίματα 4 Α
8 Μην ορισμένος
9 10 Που δεν ορίζονται μην ορισμένα
Αντικατάσταση των θρυαλλίδων
Αντικατάσταση των θρυαλλίδων
• Σιγουρευτείτε ότι το έδαφος είναι επίπεδο και εταιρία και ανυψώστε τη μοτοσικλέτα επάνω στην κεντρική στάση του
• Αφαιρέστε το κάθισμα
• Αποσυνδέστε και αφαιρέστε την κάλυψη του κεντρικού κιβωτίου ηλεκτρικού εξοπλισμού
• Χρησιμοποιήστε τα τσιμπιδάκια 11 που παρέχονται για να τραβήξουν την ανθισμένη θρυαλλίδα από τον κάτοχό του
• Εγκαταστήστε μια νέα θρυαλλίδα της σωστής έντασης ρεύματος ("" 48)
• Κλείστε το καπάκι του κεντρικού κιβωτίου ηλεκτρικού εξοπλισμού
• Κλείστε και κλειδώστε το κάθισμα
ClJ σημειώστε:
Είναι ενδεδειγμένο να ελεγχθεί τη μοτοσικλέτα από ένα ειδικό εργαστήριο, κατά προτίμηση ένας εξουσιοδοτημένος έμπορος μοτοσικλετών της Bmw εάν οι θρυαλλίδες φυσούν συχνά.

Dionisis
24-09-2009, 23:17
Αντωνη το εχω μεταφρασει απο systran ευχομαι να βγαλεις ακρη ;);)

AntonisKitoudis
24-09-2009, 23:40
ευχαριστω Διονυση τα εχω σημειωσει ετσι οπως τα λεει ,τωρα αν καποιος εχει το ιδιο μηχανακι και μπορεσει να τις και απο εκει εχει καλως!:sm8:

vpentza
25-09-2009, 10:10
οταν ειχα "χασει" τη κόρνα στο 1150, άνοιξα την ασφαλειοθήκη, τις εβγαλα μια-μια και ειδα σε ποια ειχε κοπει το συρματάκι, διαβασα τα Α που έγραφε πάνω, πήγα σε ενα βενζιναδικο και πήρα 2 για παν μελλοντικο ενδεχόμενο.....

Αν δεν μπορουσα να καταλάβω ποια ήταν η καμμενη ασφάλεια θα έπερνα τα Α τους , θα τις αγόραζα όλες και θα αντικαθιστουσα όλες τις παλιές....όλες μαζι δεν θα έκαναν πάνω από 5 ευρώ.....

Dionisis
25-09-2009, 10:40
ευχαριστω Διονυση τα εχω σημειωσει ετσι οπως τα λεει ,τωρα αν καποιος εχει το ιδιο μηχανακι και μπορεσει να τις και απο εκει εχει καλως!:sm8:Αντωνη η σειρα ειναι αυτη απο το manual η κανονικη οπως ειναι στην μηχανη .........;)

AntonisKitoudis
25-09-2009, 18:04
οκ! ευχαριστω γιατι ειχα αλλαξει καποιες σε ταξιδι και ειχα βαλει σχεδον σε ολες 10 αμπερ και ηθελα να βαλω τις σωστες!:sm8: