PDA

View Full Version : Ρωτόντας πας για κόφη!!!


zitsos
25-09-2009, 23:48
Ξεκίνησα και εγώ λοιπόν μες στην καλή χαρά για να παρευρεθώ στον πρώτο καφέ της χρονιάς και επί της ευκαιρίας να πάρω τα μπλουζάκια που είχα παραγκήλει μην μου τα στέλνουν τα παιδια να δώ και καμια φάτσα!!
Δρομο αφινω , δρομο πέρνω απο Δήλεσι για πειρεα- εκει ηξερα να πάω- στο λιοντάρι δεν ηξερα αλλα είχα σκονάκι τον χάρτι του λεοντοκαρδου, καπου κοντα στην πετρου ραλι βλέπω μια μπέμπα και σκέφτομαι ....λες αυτος να πάει στην συγκέντρωση;
Τον ακολουθώ , σφινες, μητες, φρένα, απο εδω, απο εκει, τον ειχα απο κοντα, καποια στηγμη κανει ολο αρηστερα πάω να τον ακολουθήσω- κατι θα ξερει λέω-τσουπ μπένει μέσα για το οικέα!!! ΝΑΑΑΑ και εγω το ειχα πάρει απο κοντα βρουμ για το λημάνι .
Φτάνω πειρεα βγένω στο λημάνι περνάω μια εκκλισίτσα πουθενα ο λιονταρος!! δεν ρωτάω λέω κανενα εδω γυρο θα ειναι ,βλέπω δυο παππουδες να καθονται σε ενα παγκακι -σαν τους παππουδες του μάπετ σόου φανταστητε τους- κοντοστεκομαι και τους ρωτάω..
-Καλησπερα παλικάρια !! ψάχνω μια καφετέρια με ενα λιοντάρι!
-ΤΙ;
-Καλησπερα παλικάρια !! ψάχνω μια καφετέρια με ενα λιοντάρι!
-Ναι τώρα παλικάρια ΣΑΝ τον Αρη δεν υπάρχουν !!που τον θυμήθικες τώρα;
-Οχι ρε παπου !!-μεσα απο το κρανος και ο παπους σαν παππους που να σηνενοηθεις- καλα! έχεις χερετήσμα ,καλο βράδι!!
Δεν απογητευωμε όμως παω λίγο ποιο κάτο και βρίσκω μια παρέα δυο τρεία ατομα και τους ρωτάω..
-Καλησπερα υπάρχει κάπου εδω γύρο μια καφετέρια με λιοντάρι;
-Ρε φιλαράκι τη πήνεις και δεν μας δίνεις που να το βρείς το λιοντάρι τέτεια ώρα πρεπει να ρθεις το πρωι που τα βγάζουν για σησητιο!!
Το τυρι κουμπάρε! που ,να σηνενοηθεις το κεφάλι κάτω και σηναντω την επομενη εκκλισια -η θα φιγω με κανενα καράβι για ικαρια σημερα η θα ποιο καφε πησω δεν γυρίζω- και ξεπροβάλανε οι μπέμπές η μία δύπλα στην αλη σαν τα αγριοάλογα που αφίνανε οι καουμπόιδες στα εργα!!εδώ ειμαστε ξεπέζεψε σκέφτικα!
Μπίκα στο μαγαζι και έφτασα στο πρώτο τραπεζι με πολή κόσμο , δίκη μας ειναι ..
-Για σας ! ειμαι ο ζίτσος λέω και πριν προλάβω να πώ δεθυτερη κουβέντα πετάγετε ενας τυπάκος..
-Ελα ρε φιλαράκι ενταξη πήραμε! μια με ομπρέλες, μια με χαρτομάντιλα ,μια με σιντη ερχιζει να γινετε ενοχλητικο!!
-ΜΠΑΡΔΟΝ ! ρε παιδια απο το φώρουμ δε ειστε;
-Ποιος ήρθε; οχι ρε φίλε ποδοσφερικη ομάδα ειμαστε που εχει ερθει για αγόνα το Σαββατο!!
Μπο μπο πατατα που εκανα !! εφτυχός περασε ξαφνικα μια μπλουζα που εγραφε gsφορουμ, όπα λέω εδω ειμαστε ακολούθα!!
Ετσι εφτασα στο σωστο τραπέζι και ξανασηστήθικα ..
-Για σας ειμαι ο ζιτσος !!
-Επ!! καλώστονα εγω ειμαι ο ...fw 34 o hfgsd 43 o k34 .και πάει ενα κατεβατο δεν θυμάμε ουτε ενα ονομα ποιο πολύ μου εφερε στο μιαλο κανενα μάζωμα παλιων ραδιοπηρατων να σας πώ την αλήθεια - ο γιαννης με το χαμηλωμένω το ζάσταβα αφιερώνει στην ποπι την κομοτρια και τέτεια !! τη θημηθικα τώρα-αφου σφινωσα και εγώ σε μία καρέκλα αρχισε ο παραληλησμος ακουγες το πώς μπορείς να παραγκίλεις απο την νοτιο αφρικη μπάμπα μην τρέχεις σε αυτοκολητο για το gs μέχρι τη χρομα θα εχουν οι κάλτσες που θα βγούν το χειμονα με λογοτυπο foroym roym roym GS!!
Στην παρέα ειχαμε και αρκετο ωραιο φύλο τη τραβάνε και αφτες ωρες ωρες να έχεις όλη την ημερα δουλεια πητσιρίκια φαγητο διαβασμα καθαρησμα και ερχετε μεσα στη καλή χαρα χαρά ο αγαπημένως και να λέει .-Αγαπη μου φευγουμε σε πεντε λεπτα εχουμε τον πρώτο καφε με το φωρουν και θα παρουμε και τα μπλουζάκια κανώνισε να αφισουμε κάπου τα παιδια μην αργείς καθηστερουμε!!!
Αξιες οι κυρίες που ακολουθούσαν!!Eκει εμαθα και τα παρασκίνια για τα μπλουζάκια και μου ληθικαν οι απορίες για κάτι παράξενα ποσταρισματα γυνεκα παιδια και φύλοι του ΑΡΚΑ είχαν επηκινονια μονο μέσο pc ήτανε τοσο αποροφημενως και αποσχολησμένως με τα μπλουζάκια που τον ειχανε χασει όλοι έτσι μπορεσα και εδωσα λύση στα ποστ που διαβαζα κατα καιρους του τύπου
-ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΤΟ ΦΑΓΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΕΙΜΟ ξεκολα απο το κουτι!!
-Μπάμπα ενα μικρο ανθρωπάκι που κυκλοφοράει στο σπιτι σου ειναι το παιδι σου!!
Την φασαρία εκοψε κάποια στηγμή ένας σερβιτορος που ήρθε απο πάνω απο τα τραπέζια καπου στα 7 και ρωτάει
-Μια bmw μηχανη ρε παιδια εξω ποιανου είναι; Τη απαντηση πείρε; σας αφίνω να το βρήτε μονη σας.
Η ωρα περασε και ο δρόμος της επηστροφης εφτασε αφου χερετησα όλα τα παιδια και πήρα και τις φανταστικες μπλουζίτσες μου -ενα μπραβω απο καρδιας - βρεθικα στη εθνική να πρηρώνω διοδια και ο τυπάς να μου χαγελα αλλα να μην μου δήνει τα ρέστα
-Ωραια βραδια ! μου λέει!
-Ωραια ειναι ρε φιλε! που το πάει ο τύπος!
-Ωραια και να έχεις και μηχανη!
Εχει πλακα να μου την πέφτει ο τύπος και να θέλει βόλτα σκεφτικα αλλα πριν προλάβει το διαφθαρμένω μυαλό μου να αρχίσει τα σενάρια όλα μπηκαν στη θεση τους.
Κάνωντας ενα βήμα πήσω ο τύπος μου δήχνει ενα μπουφαν μηχανης και πάνω στην καρέκλα ένα κράνος να του κάνει παρέα!
-Τη καλητερο ρε φίλε, μια τέτεια νύχτα να εχεις την μηχανη σου και να βολτάρεις, εγω δηστηχός δουλεύω μέχρι της 6 το πρωι!!!καλο δρομο να έχεις!
Το χαμόγελο μέσα απο το κράνος φάνικε τον καληνηχτυσα και η βραδια εκλησε με ένα γεμάτο συνέσθημα απο την σημερηνη μέρα!!
Με το καλο να τα ξαναπούμε στο επομενο καφέ καλα να περνάμε καλους δρόμους και να φωράμε τα μπλουζάκια μας!!!:sm7:

Kwstas_kef
25-09-2009, 23:57
Εισαι τρελοοοοοοοςςςςςςςςςςς....:sm7::sm7::sm7::sm7:

Alext
26-09-2009, 00:51
να υποθεσω οτι η ορθογραφια ειναι......... ......σημειολογικη???????????????????

gemara
26-09-2009, 08:29
Ταλέντο, άπαιχτος!!!:sm7::sm7::sm7:

danaos
26-09-2009, 08:56
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Απιστευτος!!!!

Dionisis
26-09-2009, 08:57
Ηντα γραφεις ορε Ζιτσο πρωι πρωι...........:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Albatros
26-09-2009, 09:17
Ωραίος καφές πολύ καλύτερος από της Μενεγάκη...

essel
26-09-2009, 09:40
Ζίτσος κύριοι ..... ολα τα λεφτά

:sm7::sm7::sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-09-2009, 10:50
And .... the winner issssssss .................

.....................

..........................

................................

.......................................

.............................................

.....................................................




































......Zitsoooooooooooooooooooooooos :sm7:





http://www.imageshack.gr/files/0yb4wcztumnomlkdu6hw.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=0yb4wcztumnomlkdu6hw.jpg)




.

Arkas
26-09-2009, 11:35
Βρε Ζίτσο, στον ίδιο καφέ ήμασταν;:sm7:

Νά' σαι καλά φίλε για τα καλά σου λόγια, μα πιο πολύ για την μεγάλη καρδιά που έχεις.
Χάρηκα που σε γνώρισα και σε περιμένουμε να τα ξαναπούμε σύντομα!!!
Καλοφόρετα και τα μπλουζάκια σου, πάντα φορεμένα σε όμορφες και απολαυστικές βόλτες!

MARK
26-09-2009, 12:43
Ωραίοςςςςςςςςςςς........

pepax66
26-09-2009, 12:52
Zitsos all the money!
:sm7::sm7::sm7:

Τελικά καφέ ήπιες ή έβγαλες εισιτήριο για Ικαρία?

MARK
26-09-2009, 12:54
Ωραίος ο Ζίτσος....:sm2:

gsmaniac
26-09-2009, 13:15
την επομενη συναντηση να παμε στουZITSOY το χωριο για καφε να γλυτωσει τα χλμ το τρελοκομειο:sm7::sm7:................πιστευω το αξιζει;);););););)

pepax66
26-09-2009, 13:25
την επομενη συναντηση να παμε στουZITSOY το χωριο για καφε να γλυτωσει τα χλμ το τρελοκομειο:sm7::sm7:................πιστευω το αξιζει;);););););)


:sm8::sm8:


Ναι να το λάβουν υπόψη οι admin αν όχι για απογευματινό καφέ για Κυριακάτικο κάτι (καφεουζοκρασομπυρό συνάντηση με φαί)!

zitsos
26-09-2009, 19:39
κύριοι και συμφωριτες σας ευχαρηστω για τα καλά σας λόγια και σας ετημάζω ενα καεφεδομφαφγοποτη τρομερο λίγο υπομονη και θα περάσουμε καλα!!!
:sm7:

skippybi
26-09-2009, 19:45
it's Zitsos time..:sm7::sm7: