PDA

View Full Version : F 800 Ευαισθησία ABS τέλος!!!!!!!!


sv1awi
26-09-2009, 02:53
Τα ABS δούλευαν και εμένα όπως και τα δικά σας σε ένα f800gs που αγόρασα πριν 2 μήνες. Έβαλα αυτό το προστατεφτικό και ξεκίνησε το ποτηράκι να κτυπάει πάνω στο πλαστικό. Έτσι έβαλα λίγα σφουγγάρια δεξιά και αριστερά για να σταματήσει να κτυπάει και ξαφνικά ανακάλυψα – κατά λάθος φυσικά όπως γίνονται και οι μεγαλύτερες ανακαλύψεις — ότι τα φρένα μου βελτιώθηκαν κατά 90% . Φυσικά αμέσως έβαλα τον σφίχτηκα που βλέπεται και δεν το πιστεύω.
Τα ABS εργάζονται κανονικά και ενεργοποιούνται μόνο σε μπλοκάρισμα ρόδας η σε παρά πολύ δυνατό κραδασμό . φανταστικό αποτέλεσμα, απλά δοκιμάστετο.

Kwstas_kef
26-09-2009, 02:59
Αληθευει αυτο ή ειναι η ιδεα σου?

sv1awi
26-09-2009, 03:05
οχι φίλε μου, αληθεύει εκατο της εκατό και γιαυτό το παραθέτο για όποιον θέλει να το δοκιμάσει

Kwstas_kef
26-09-2009, 03:08
Θα το δοκιμασω και θα σου πω εντυπωσεις.
Και επι της ευκαιριας περνα και απο τα νεα μελοι για το καλωσορισμα...
Ευχαριστουμε.

sv1awi
26-09-2009, 04:12
Παρακαλώ φίλε μου, Θεώρησα σωστό να σας ενημερώσω, τώρα όποιος θέλει το δοκιμάζει, όποιος θέλει γελάει με αυτά που γράφω (εδώ που τα λέμε τεχνικά δεν στέκει αλλά δουλεύει), έστω και έναν οδηγό μηχανής αν γλιτώσω από στούκα θεωρώ ότι η ενημέρωσή μου έχει πετύχει το σκοπό της.

Albatros
27-09-2009, 08:03
Παρακαλώ φίλε μου, Θεώρησα σωστό να σας ενημερώσω, τώρα όποιος θέλει το δοκιμάζει, όποιος θέλει γελάει με αυτά που γράφω (εδώ που τα λέμε τεχνικά δεν στέκει αλλά δουλεύει), έστω και έναν οδηγό μηχανής αν γλιτώσω από στούκα θεωρώ ότι η ενημέρωσή μου έχει πετύχει το σκοπό της.
:sm8:

ENtouristas
11-10-2009, 01:03
oreos file mou 8a to dokimaso kai go kai 8a sou po kai gw .NA KSEREIS EPISIS OTI MEXRI STIGMIS EXOUNE BGEI ANAKLISIS GIA TO MIXANAKI POU EXOUME (800) TO KOLARO TOU PSIGIOU - an skopebeis na aksiopiiseis tis xomatines aretes tou rota gia mia basoula sthn touratech ,aparetith.BROSTINOS AKSONAS , FLOTER, GRANAZIERA. KAI PROSOXH 8ELOUN TA ROULEMAN STIS ZANTES ,EGO TA SPASA BROS PISO

sv1awi
15-10-2009, 19:23
mia χαρα μας βρίσκω, σε ευχαριστώ φίλε μου.

skippybi
15-10-2009, 19:31
...