PDA

View Full Version : Βουλευτικές Εκλογές 2009


EOD-K9
04-10-2009, 19:19
για όσους ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν τα αποτελέσματά των εκλογών χωρίς να τους πρήζουν οι δημοσιογράφοι

Βουλευτικές Εκλογές 2009 (http://ekloges.ypes.gr/)

Τα στοιχεία προέρχονται από το Υπουργείο Εσωτερικών

και μου έδωσε τη σελίδα ένας ξάδερφος μου μονο για το GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)





:p:p:p:p:p:p:p

EOD-K9
04-10-2009, 19:32
Θα ήθελα και από αυτό το ποστ να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ όλα τα μέλη του GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
που στο παρόν φόρουμ δεν ασχολήθηκαν με πολιτικές συζητήσεις και απείχαν από αυτές διατηρώντας το ούτως η άλλος άριστο κλήμα που έχουμε εδώ μέσα
.................................................................................................







Ευχαριστώ και αυτούς που δεν με ψήφισαν :p:p:p:p:p

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-10-2009, 20:14
για όσους ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν τα αποτελέσματά των εκλογών χωρίς να τους πρήζουν οι δημοσιογράφοι

Βουλευτικές Εκλογές 2009 (http://ekloges.ypes.gr/)

Τα στοιχεία προέρχονται από το Υπουργείο Εσωτερικών

και μου έδωσε τη σελίδα ένας ξάδερφος μου μονο για το GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)





Πολύ ενδιαφέρον !!!!!!

Ευχαριστούμε Κυριάκο .....

gsmaniac
04-10-2009, 20:55
το οτι ΔΕΝ συζηταμε πολιτικα πλεον,δειχνει και την καταντια της πολιτικης στον τοπο μαςΝεύραΝεύραΝεύραη κορη μου για παραδειγμα ψηφισε πρωτη φορα και την πηγα με το ζορι να ψηφησει,αν και ειναι φοιτητρια στο ΠΑΝΤΕΙΟ:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:ΕΛΕΟΣ .............................

DERTILAS
04-10-2009, 20:57
το οτι ΔΕΝ συζηταμε πολιτικα πλεον,δειχνει και την καταντια της πολιτικης στον τοπο μαςΝεύραΝεύραΝεύραη κορη μου για παραδειγμα ψηφισε πρωτη φορα και την πηγα με το ζορι να ψηφησει,αν και ειναι φοιτητρια στο ΠΑΝΤΕΙΟ:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:ΕΛΕΟΣ .............................
Εχει αδικο ομως??? Και εγω με δυσκολια πηγα και δεν ντρεπομαι να το πω!!

gsmaniac
04-10-2009, 21:00
δεν ειπα οτι φταιει ο κοσμος,αλλα οι πολιτικοι ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

ntinopoulos
04-10-2009, 21:25
δεν ειπα οτι φταιει ο κοσμος,αλλα οι πολιτικοι ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα
φταιει ο ...οτε!:sm7:

wet & dirty
04-10-2009, 21:35
εγω δεν πηγα....και γιατι να παω?????και η κορη σου φιλε gsmaniac καλα κανει και δεν θελει να παει γιατι αυτα που βλεπει καθε μερα στην σχολή της ειναι η απολητη ξεφτιλα η δωρεαν παιδια εχει κανει φτερα και βλεπει πρυτανη και καθηγητες να εχουν πορσε φεραρι εξοχικα και τα εξωδα περασμενα στο ταμειο της παντειου.και δεν μπορω θα το πω....δεν ειναι δυνατον να τρεχω σαν τρελος ολη μερα για να κρατησω την δουλεια μου
και να βλεπω στο παγκρατι στα κιοσκια τον κομματων 10-11 το πρωι ατομα απο 30-40 ετων να καθονται και να πινουν καφε...μην μου πειτε οτι ειναι ανεργοι γιατι δεν αντεξα και τους ρωτησα"τι δουλεια κανεις ρε φιλαρακι¨"λεω σε ενα παλικαρι 35 ετων το πολυ και περνω την απάντηση ελα μωρε τωρα τη ρωτας...κοιτα να ψηφισεις το ταδε κομμα να περάσουμε ζαχαρη!!!!τι λες ρε πια ζαχαρη ξεφτιλα παρτακια.και τωρα βλεπω τον καθε ανεγκεφαλω να ειναι στο σπιτι και στο γραφειο του καθε βλακα πολιτικου ειτε να τον πανηγηρίση ειτε να τον συμπονέση...που παμε ρε παιδια εμπιστευομαστε το μελλον της χωρας μας σε αεργους!!!!!!δεν γουσταρω κανεναν γιατι αυτοι το κανουν μονο για το μαρουλι που θα τσεπόσουν και το κακο δεν ειναι οτι θα το τσεποσουν αλλα οτι θα το πληρώσω εγω και εσεις.....η απεργια της κατσαρόλας οπου να ειναι σκαει αγορια!!!!αυτα τα λιγα συγνωμη για τον χρονο σας αλλα δεν αντεχω να ακουω ακομα και σημερα οτι υπαρχουν ελπίδες να σωθει η χωρα με ενα απο τα κομματα που εχουμε στην ελλαδα.....

wet & dirty
04-10-2009, 21:43
Εχει αδικο ομως??? Και εγω με δυσκολια πηγα και δεν ντρεπομαι να το πω!!

και γιατι να ντραπεις ρε φιλαρακι εδω δεν ντρεπονται τα ρεταλια που μας κλεβουν καθε μερα και εκτος απο αυτο το βραδυ βγαινουν στα καναλια και μας το λενε;););)

gsmaniac
04-10-2009, 21:45
συμφωνω σε ολα οσα ειπες,αλλα ο σκοπος τους ειναι το εκλογικο σωμα να ειναι μικρο και να το ελενξουν ευκολοτερα...............

DERTILAS
04-10-2009, 21:56
Και μικρο και μεγαλο, αυτοι την δουλεια τους θα τηνν κανουν!!:yz

frits
04-10-2009, 22:28
Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σας, αλλά κατά το ήμισυ γιατί μας κυβερνούν αυτοί που μας αξίζουν, σαν λαός εννοώ. Ο ίδιος λαός που πετάει τα αποτσίγαρα από το αυτοκίνητο, τα σκουπίδια στο δρόμο, ζητάει υπερτιμολογήσεις (χαμός με το ΕΣΠΑ), δίνει και παίρνει φακελάκια, παρκάρει στις διαβάσεις πεζών, προσπαθεί να πάρει παντού την σειρά του άλλου και γενικά έχει κάνει την ΛΑΜΟΓΙΑ ΜΑΓΚΙΑ, είναι ο ΛΑΟΣ που ανεβάζει στην εξουσία τους ΟΜΟΙΟΥΣ του.
Εγώ απορώ πως στο καλό συγκεντρώνετε κάθε φορά τόσος κόσμος στις συγκεντρώσεις ακόμα και αυτοί που κουβαλιούνται με τα πούλμαν, τι ζόρι πρέπει να τραβάς να ξεκινήσεις π.χ από την Λάρισα με το πούλμαν να έρθεις στην Αθήνα να κουνάς 2-3 ώρες ένα σημαιάκι, και μετά πάλι πίσω. Τι να ελπίζεις μετά από τέτοιους συμπολίτες.....

gsmaniac
04-10-2009, 22:39
Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σας, αλλά κατά το ήμισυ γιατί μας κυβερνούν αυτοί που μας αξίζουν, σαν λαός εννοώ. Ο ίδιος λαός που πετάει τα αποτσίγαρα από το αυτοκίνητο, τα σκουπίδια στο δρόμο, ζητάει υπερτιμολογήσεις (χαμός με το ΕΣΠΑ), δίνει και παίρνει φακελάκια, παρκάρει στις διαβάσεις πεζών, προσπαθεί να πάρει παντού την σειρά του άλλου και γενικά έχει κάνει την ΛΑΜΟΓΙΑ ΜΑΓΚΙΑ, είναι ο ΛΑΟΣ που ανεβάζει στην εξουσία τους ΟΜΟΙΟΥΣ του.
Εγώ απορώ πως στο καλό συγκεντρώνετε κάθε φορά τόσος κόσμος στις συγκεντρώσεις ακόμα και αυτοί που κουβαλιούνται με τα πούλμαν, τι ζόρι πρέπει να τραβάς να ξεκινήσεις π.χ από την Λάρισα με το πούλμαν να έρθεις στην Αθήνα να κουνάς 2-3 ώρες ένα σημαιάκι, και μετά πάλι πίσω. Τι να ελπίζεις μετά από τέτοιους συμπολίτες.....
ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ σταυρο μου ,ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ....................................................:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:

pepax66
04-10-2009, 22:40
Φίλοι μου όλοι έχουμε δει ή ακούσει την μούφα ότι θα μας σώσει κάποιος! Δεν είναι μούφα και αυτός είναι ο εαυτός μας και μόνο! Μην ξεχνάμε ότι αυτά τα "παιδιά" εμείς τα βάζουμε εκεί που είναι και εμείς και μόνο με τις πράξεις μας τους δίνουμε "γη και ύδωρ" δηλαδή ψωμί και εξουσία. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι οι 300 της βουλής είναι ένα δείγμα από εμάς που έχουμε μάθει να ζούμε όπως ζούμε και να επικροτούμε κρυφά ή όχι την κάθε λαμογιά όποιο και να είναι το μέγεθος της εμείς τους αφήνουμε και τα κάνουνε όλα αυτά που κάνουν. Δεν πρέπει να απαξιωθεί το σύστημα γιατί κάθε μήνας θα γίνει σαν τον Δεκέμβριο του 2008. Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να γίνουμε πιο πολιτικά όντα και όχι κομματικά υπάρχοντα του κάθε ανεγκέφαλου. Αν δεν υπάρχει Δημοκρατία δεν υπάρχει τίποτα. Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά δεν πρέπει να αντιμετωπίζουμε το πολίτευμα απαξιωτηκά επειδή έχουν γεμίσει τα πολιτικά γραφεία των κομμάτων με λαμόγια που τους αρέσουν να βλέπουν λαμογιές μπας και γλύψουν κανένα κοκαλάκι.

wet & dirty
04-10-2009, 23:21
Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σας, αλλά κατά το ήμισυ γιατί μας κυβερνούν αυτοί που μας αξίζουν, σαν λαός εννοώ. Ο ίδιος λαός που πετάει τα αποτσίγαρα από το αυτοκίνητο, τα σκουπίδια στο δρόμο, ζητάει υπερτιμολογήσεις (χαμός με το ΕΣΠΑ), δίνει και παίρνει φακελάκια, παρκάρει στις διαβάσεις πεζών, προσπαθεί να πάρει παντού την σειρά του άλλου και γενικά έχει κάνει την ΛΑΜΟΓΙΑ ΜΑΓΚΙΑ, είναι ο ΛΑΟΣ που ανεβάζει στην εξουσία τους ΟΜΟΙΟΥΣ του.
Εγώ απορώ πως στο καλό συγκεντρώνετε κάθε φορά τόσος κόσμος στις συγκεντρώσεις ακόμα και αυτοί που κουβαλιούνται με τα πούλμαν, τι ζόρι πρέπει να τραβάς να ξεκινήσεις π.χ από την Λάρισα με το πούλμαν να έρθεις στην Αθήνα να κουνάς 2-3 ώρες ένα σημαιάκι, και μετά πάλι πίσω. Τι να ελπίζεις μετά από τέτοιους συμπολίτες.....


το κοβει η π.......α το μαμιση???????:sm7::sm7::sm7:


οσο για τα παραπάνω εχεις δίκιο 100%

Arkas
04-10-2009, 23:40
Ναί στην πολιτικοποίηση,
όχι στην κομματικοποίηση!

syan
05-10-2009, 00:15
Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σας, αλλά κατά το ήμισυ γιατί μας κυβερνούν αυτοί που μας αξίζουν, σαν λαός εννοώ. Ο ίδιος λαός που πετάει τα αποτσίγαρα από το αυτοκίνητο, τα σκουπίδια στο δρόμο, ζητάει υπερτιμολογήσεις (χαμός με το ΕΣΠΑ), δίνει και παίρνει φακελάκια, παρκάρει στις διαβάσεις πεζών, προσπαθεί να πάρει παντού την σειρά του άλλου και γενικά έχει κάνει την ΛΑΜΟΓΙΑ ΜΑΓΚΙΑ, είναι ο ΛΑΟΣ που ανεβάζει στην εξουσία τους ΟΜΟΙΟΥΣ του.
Εγώ απορώ πως στο καλό συγκεντρώνετε κάθε φορά τόσος κόσμος στις συγκεντρώσεις ακόμα και αυτοί που κουβαλιούνται με τα πούλμαν, τι ζόρι πρέπει να τραβάς να ξεκινήσεις π.χ από την Λάρισα με το πούλμαν να έρθεις στην Αθήνα να κουνάς 2-3 ώρες ένα σημαιάκι, και μετά πάλι πίσω. Τι να ελπίζεις μετά από τέτοιους συμπολίτες.....
:sm8::sm8::sm8: