PDA

View Full Version : εγγυηση ανταλλακτικων


BAZ
08-10-2009, 11:40
Καλημερα με λενε Βασιλη κ εχω ενα gs 1150,πριν απο 2,500 km αλλαξα τον αξονα διαφορικου κ προχτες γυρναγα απο καλαματα κ στην εθνικη ξαναεμεινα απο αξονα.το πηγα στην bmw(δεν θελω να πω το ονομα του μαγαζιου)κ με πηραν πριν απο λιγο τηεφωνο κ μου ειπαν οτι το μηχανακι εχει φαει τσαμπουκα κ οτι κανατε σουζες κ στριψιματα αποτομα.του λεω οτι ολα τα χιλιομετρα τα εχω κανει στην εθνικη κ οτι δεν του εχω κανει σουζες.ρωταω εγω τωρα δεν εχουν εγγυηση πρωτον κ δευτερον αν ειναι καθε 2,500κμ να πληρωνω 700 ευρω να την πουλησω καλυτερα.
http://www.gsforum.gr/images/buttons/forward.gif (http://www.gsforum.gr/private.php?do=newpm&forward=1&pmid=7557)

soter3gm
08-10-2009, 11:49
Φίλε Βασίλη κατ' αρχάς καλώς ήρθες στην παρέα μας ελπίζω να περάσουμε καλά :D
Για πες μας σε πιο κομμάτι ξαναχάλασε ο άξονας σου μπροστά η πίσω στη κορόνα ?
και αν θέλεις σε Ρ.Μ πες το συνεργείο :cool:

BAZ
08-10-2009, 12:03
Καλως σας βρηκα,οπως κ την πρωτη φορα ετσι κ τωρα μου το αλλαζουν ολο κ δεν μπορω να σου πω πιο κομματι χαλασε.

georgekostas
08-10-2009, 12:05
http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/welcome_mat.jpg

Μην αγχωνεσαι για ολα υπαρχει λυση....

vtheo
08-10-2009, 12:45
Φίλε ο άξονας ήταν καινούριος;Αν ναι έχεις την απόδειξη αγοράς;Τα ανταλλακτικά της BMW έχουν 2 χρόνια εγγύηση.Δεν ξέρω σε ποιο μάστορα πήγες αλλά ρώτα και σε κάποιο άλλο εξουσιοδοτημένο συνεργείο(μίλα και με BMW Ελλάς και αν χρειαστεί και ένα email στην Γερμανία).Πιστεύω θα στο αντικαταστήσουν με εγγύηση.

BAZ
08-10-2009, 12:51
καινουριος ηταν κ εχει κ εγγυηση

vtheo
08-10-2009, 12:57
Τότε φίλε απευθύνσου σε άλλο αντιπρόσωπο ή μίλα με ΒMW Eλλάς,θα στο αντικαταστήσουν.Μπορεί να βγάζουν κάποιες χοντρές βλάβες τα ΒΜW αλλά τουλάχιστον αναγνωρίζουν τα λάθη τους.

soter3gm
08-10-2009, 13:11
Καλημερα με λενε Βασιλη κ εχω ενα gs 1150,πριν απο 2,500 km αλλαξα τον αξονα διαφορικου κ προχτες γυρναγα απο καλαματα κ στην εθνικη ξαναεμεινα απο αξονα.το πηγα στην bmw(δεν θελω να πω το ονομα του μαγαζιου)κ με πηραν πριν απο λιγο τηεφωνο κ μου ειπαν οτι το μηχανακι εχει φαει τσαμπουκα κ οτι κανατε σουζες κ στριψιματα αποτομα.του λεω οτι ολα τα χιλιομετρα τα εχω κανει στην εθνικη κ οτι δεν του εχω κανει σουζες.ρωταω εγω τωρα δεν εχουν εγγυηση πρωτον κ δευτερον αν ειναι καθε 2,500κμ να πληρωνω 700 ευρω να την πουλησω καλυτερα.
Βασίλη Κανονικά ?? πρέπει να έχει εγγύηση εφόσον είναι καινούργιο το ανταλλακτικό
Αλλά και χωρίς να λέω πως φταις εσύ μου φαίνεται περίεργο να χαλάσει σε 2500Κμ πάλι ο άξονας εγώ τον έχω άπυρα Κμ και δεν έχει κάνει κιχ για ρώτα τους τι ακριβός έχει χαλάσει

soter3gm
08-10-2009, 13:13
Φίλε ο άξονας ήταν καινούριος;Αν ναι έχεις την απόδειξη αγοράς;Τα ανταλλακτικά της BMW έχουν 2 χρόνια εγγύηση.Δεν ξέρω σε ποιο μάστορα πήγες αλλά ρώτα και σε κάποιο άλλο εξουσιοδοτημένο συνεργείο(μίλα και με BMW Ελλάς και αν χρειαστεί και ένα email στην Γερμανία).Πιστεύω θα στο αντικαταστήσουν με εγγύηση.

Γενικός δεν κάνει μαγκιές αυτός ο μάστορας ..... ας μην λέμε ποιος ..... και ξέρω πως είναι καλός επαγγελματίας

vtheo
08-10-2009, 14:07
Γενικός δεν κάνει μαγκιές αυτός ο μάστορας ..... ας μην λέμε ποιος ..... και ξέρω πως είναι καλός επαγγελματίας

Δεν ξέρω ποιος είναι,αλλά κάποτε σ'ενα ταξίδι πηγαίνοντας για το χωριό μου(Μανολάδα Ηλείας) έκανα στάση στην Ακράτα για καφέ,και έπιασα κουβέντα με ένα παλικαράκι που είχε ένα R1200GS,και κάναμε την κλασική ερώτηση είσαι ικανοποιημένος;Και μου απάντησε ότι όλα καλά πλήν του γνωστού προβλήματος που είχαν βγάλει κάποια GS με την φλάντζα που παιρνούσε λάδι στο δίσκο και καταστραφόταν.Η μηχανή του είχε 20.000 χλμ και είχε μόλις 2 μήνες λήξει η εγγύηση.Σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο ΒΜW σε επαρχία του είπαν ότι θα πληρώσει τη ζημιά και απευθύνθηκε σε άλλο στην Αθήνα που του τα πέρασαν όλα σε εγγύηση.Γι αυτό ξαναλέω στο φίλο που έπαθε τη ζημιά να ρωτήσει και αλλού ή να μιλήσει με BMW Ελλάς.