PDA

View Full Version : Πωλούνται φιμέ πλαινά φλαπς ΑDV


Carduelis
09-10-2009, 22:42
Τελικά δεν άντεξα πολύ και αγόρασα τα πλαινά φλαπς που μάλλον ταιριάζουν περισσότερο χρωματικά στη μηχανή μου.
Πωλούνται τα προηγούμενα (μιας εβδομαδας, αγρατζούνιστα) φιμέ φλαπς που βλέπετε εδώ http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5999 .
Έχουν μια μικρή χρωματική απόκλιση με τη ζελατίνα του ADV που φοράει η μηχανή (1-2 τόνοι ανοικτότερο το φιμέ τους) αλλά πολύ κοντά στο χρώμα της φιμέ ζελατίνας του απλού GS.
Xωρίς τα βιδάκια 15 Ε ή έναν.. καφέ στο πρώτο ταξίδι που θα βρεθούμε !! ;)

Νότης

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
09-10-2009, 22:59
Καλοπούλητα Νότη ....;)

antonis1150GSA
09-10-2009, 23:15
Σου εχω στειλει π.μ:)

vtheo
10-10-2009, 17:32
Φίλε καλήσπέρα,
επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ,τα φλάπς τα καινούρια που έβαλες τα πήρες από το γνωστό μαγαζί στην Καλλιθέα;Είναι όντως το ίδιο χρώμα με την φιμέ αποχρωση της ζελατίνας BMW;

Carduelis
10-10-2009, 20:06
Φίλε VTHEO
1. Τα πήρα από το γνωστό μαγαζί στην Καλλιθέα
2. Δεν είναι η ίδια απόχρωση του φιμέ και από ότι κατάλαβα είναι πολύ δύσκολο να βρούμε ακριβώς την ίδια, αλλά είναι πολύ κοντά. Τα τωρινά είναι εναν τόνο σκουρότερα στα δικά μου μάτια από τη ζελατίνα.
3. Δεν είναι ούτε το ίδιο πάχος με τη ζελατίνα, αν και δεν ενοχλεί. Κυμαίνεται το πάχος ανάλογα με την απόχρωση του φιμέ, από 3 mm ή 3.5 mm που ήταν τα προηγούμενα, έως 5 mm που είναι τα πιό σκούρα (η ζελατίνα είναι κάπου στα 4.5 mm). Θα ποστάρω φωτό αύριο για να δείς!
4. Τουλάχιστον είναι όμορφα και κατασκευαστικά πολύ καλά.

Νότης

vtheo
10-10-2009, 21:50
Φίλε VTHEO
1. Τα πήρα από το γνωστό μαγαζί στην Καλλιθέα
2. Δεν είναι η ίδια απόχρωση του φιμέ και από ότι κατάλαβα είναι πολύ δύσκολο να βρούμε ακριβώς την ίδια, αλλά είναι πολύ κοντά. Τα τωρινά είναι εναν τόνο σκουρότερα στα δικά μου μάτια από τη ζελατίνα.
3. Δεν είναι ούτε το ίδιο πάχος με τη ζελατίνα, αν και δεν ενοχλεί. Κυμαίνεται το πάχος ανάλογα με την απόχρωση του φιμέ, από 3 mm ή 3.5 mm που ήταν τα προηγούμενα, έως 5 mm που είναι τα πιό σκούρα (η ζελατίνα είναι κάπου στα 4.5 mm). Θα ποστάρω φωτό αύριο για να δείς!
4. Τουλάχιστον είναι όμορφα και κατασκευαστικά πολύ καλά.

Νότης

Ευχαριστώ πολύ Νότη!

Carduelis
11-10-2009, 01:49
Τα φλαπς πουλήθηκαν απόψε σε φίλο απ το φορουμ.. μεταμεσονύκτια !!:sm7::sm7::sm7:
Ομως και την.. Υπουργική μου βόλτα έκανα και δυο νέες γνωριμίες!

Ναστε καλά Αntonis1150GSA kai Peppax66.
Για το Vtheo: αύριο θα ποστάρω τις φωτο για να δεις πως ειναι τα φλαπς πάνω στη μηχανή και την χρωματική απόχρωσή τους!!

Νότης

antonis1150GSA
11-10-2009, 13:10
Κι εμεις χαρηκαμε που σε γνωρισαμε φιλε Carduelis..... παρα πολυ ομορφα τα καινουρια flaps που εβαλες στην κουκλαρα σου,ακριβος ιδια αποχροση με την φιμε ζελατινα που εχεις...Καλες βολτες (όταν προλαβαινεις)..:sm8:

pepax66
11-10-2009, 16:52
Και εμείς χαρήκαμε φίλε Νότη μακάρι οι πύλες του υπουργείου να άνοιγαν μόνο για να περνάνε τέτοιες κούκλες και φυσικά οι τόσο ευγενείς ιππείς τους!

:sm8::sm8::sm8: