PDA

View Full Version : Απαράδεκτη Αναμονή Ανταλλακτικού !!!


pkar
12-10-2009, 13:42
Στις 25/9 είχε διαπιστωθεί απο αντιπρόσωπο της BMW προβλημα στο ESA της μηχανής μου (R1200 GS '08) αποκτηθήσα τον 6/2008, και αποφασίστηκε να αλλαχθεί μέσα στην εγγύηση.
Πρίν απο λίγο Που επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο μου ανέφερε οτι η παραγγελία όντως είχε καταχωρηθεί απο τις 25/9/2009 αλλά ακόμη δεν έχει ιδέα που βρίσκεται ή αν βρίσκεται καν το ανταλλακτικό έστω και στη Γερμανία !!!!!!!!
Το παιδί εκεί μήν γνωρίζοντας τι να μου απαντήσει μου είπε οτι δεν έχει ενημέρωση απο την BMW HELLAS και οτι ακόμα ή δεν έχει πάει ακόμα στο εργοστάσιο ή οτι μπορεί ακόμα να κατασκευάζεται !!!
ΕΙΝΑΙ ποτέ δυνατόν να έχεις αυτη την αλυσίδα παραγωγής ενός τόσο καλοπουλημένου προϊοντος και να μήν έχεις προβλέψει το after sales support σε περιπτώσεις εντός εγγύησης ?????????????

Είμαι αυτή την στιγμή χωρίς μηχανή εδώ και 2,5 εβδομάδες και με τον καιρό που κάνει χωρίς να μπορώ να πάρω την μηχανή μου που έχω πληρώσει τόσα χωρίς να μπορώ τουλάχιστον να έχω αν μή τι άλλο την ενημέρωση που αρμόζει !!!
ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!
Νεύρα Νεύρα

GeorgeP
12-10-2009, 13:49
Στις 25/9 είχε διαπιστωθεί απο αντιπρόσωπο της BMW προβλημα στο ESA της μηχανής μου (R1200 GS '08) αποκτηθήσα τον 6/2008, και αποφασίστηκε να αλλαχθεί μέσα στην εγγύηση.
Πρίν απο λίγο Που επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο μου ανέφερε οτι η παραγγελία όντως είχε καταχωρηθεί απο τις 25/9/2009 αλλά ακόμη δεν έχει ιδέα που βρίσκεται ή αν βρίσκεται καν το ανταλλακτικό έστω και στη Γερμανία !!!!!!!!
Το παιδί εκεί μήν γνωρίζοντας τι να μου απαντήσει μου είπε οτι δεν έχει ενημέρωση απο την BMW HELLAS και οτι ακόμα ή δεν έχει πάει ακόμα στο εργοστάσιο ή οτι μπορεί ακόμα να κατασκευάζεται !!!
ΕΙΝΑΙ ποτέ δυνατόν να έχεις αυτη την αλυσίδα παραγωγής ενός τόσο καλοπουλημένου προϊοντος και να μήν έχεις προβλέψει το after sales support σε περιπτώσεις εντός εγγύησης ?????????????

Είμαι αυτή την στιγμή χωρίς μηχανή εδώ και 2,5 εβδομάδες και με τον καιρό που κάνει χωρίς να μπορώ να πάρω την μηχανή μου που έχω πληρώσει τόσα χωρίς να μπορώ τουλάχιστον να έχω αν μή τι άλλο την ενημέρωση που αρμόζει !!!
ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!
Νεύρα Νεύρα
και καλά αγαπητέ μου, εσυ χρειάζεσαι ESA το οποιο όπως και να το κανουμε ειναι κατι ηλεκτρονικό, εχει πλακετα, κολήσεις κ.λ.π. Οχι οτι δικαιολογειται βέβαια αλλα λες εχει δουλεια για να γινει!!!
Που να σου τυχει να εχεις λυμενη την μηχανη για βαλβιδες να χρειαζεσαι ενα καπελοτο και να περιμενεις ενα (1) καπελώτο το ξαναλεω των 2,5ε.......30ημέρες!!!!! πως θα σου φαινοταν αυτό?:hmmm:

soter3gm
12-10-2009, 13:56
Στις 25/9 είχε διαπιστωθεί απο αντιπρόσωπο της BMW προβλημα στο ESA της μηχανής μου (R1200 GS '08) αποκτηθήσα τον 6/2008, και αποφασίστηκε να αλλαχθεί μέσα στην εγγύηση.
Πρίν απο λίγο Που επικοινώνησα με τον αντιπρόσωπο μου ανέφερε οτι η παραγγελία όντως είχε καταχωρηθεί απο τις 25/9/2009 αλλά ακόμη δεν έχει ιδέα που βρίσκεται ή αν βρίσκεται καν το ανταλλακτικό έστω και στη Γερμανία !!!!!!!!
Το παιδί εκεί μήν γνωρίζοντας τι να μου απαντήσει μου είπε οτι δεν έχει ενημέρωση απο την BMW HELLAS και οτι ακόμα ή δεν έχει πάει ακόμα στο εργοστάσιο ή οτι μπορεί ακόμα να κατασκευάζεται !!!
ΕΙΝΑΙ ποτέ δυνατόν να έχεις αυτη την αλυσίδα παραγωγής ενός τόσο καλοπουλημένου προϊοντος και να μήν έχεις προβλέψει το after sales support σε περιπτώσεις εντός εγγύησης ?????????????

Είμαι αυτή την στιγμή χωρίς μηχανή εδώ και 2,5 εβδομάδες και με τον καιρό που κάνει χωρίς να μπορώ να πάρω την μηχανή μου που έχω πληρώσει τόσα χωρίς να μπορώ τουλάχιστον να έχω αν μή τι άλλο την ενημέρωση που αρμόζει !!!
ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!
Νεύρα Νεύρα

Καλά μην πολύ πιστεύεις τη λένε οι μεταπράτες έχω παράδειγμα που περίμενε 2,5 μήνες ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΟ και του έλεγαν κουραφέξαλα περί της παραγγελίας

Kwstas_kef
12-10-2009, 14:09
Υπομονη Υπομονη Υπομονη Υπομονη Υπομονη
Υπομονη Υπομονη Υπομονη Υπομονη Υπομονη
Μκαρι να μπορους να κανεις κατι αλλο....:hmmm::hmmm::hmmm:

emix
12-10-2009, 14:12
Το ιδιο επαθα και γω με το servo. Δεν υπηρχε stock και επρεπε να φτιαχτει απο την αρχη. Το θεωρω εντελως απαραδεκτο να μην υπαρχει stock. Δηλαδη τοσο πολυ υπεροπτες ειναι εκει στην bmw, που πιστευουν οτι τα εξαρτηματα τους δεν χαλανε και γι αυτο δεν υπαρχει λογος να εχουν στις αποθηκες αποθεματα;

saitman
12-10-2009, 15:30
ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΗΧΕΙΟ ΣΕ ΔΥΠ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ Η LANDROVER ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ BACK ORDER KAI ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΩΡΑ!!!!!ΓΙΑ:sm7: ΚΑΙ ΓΙΑ:yz.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΟΙΕΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΤΩΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΕΣΥ!ΝΑ ΠΙΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΧΗΜΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ!ΕΤΣΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ!

soter3gm
14-10-2009, 08:10
ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΗΧΕΙΟ ΣΕ ΔΥΠ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ Η LANDROVER ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ BACK ORDER KAI ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΩΡΑ!!!!!ΓΙΑ:sm7: ΚΑΙ ΓΙΑ:yz.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΟΙΕΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΤΩΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΕΣΥ!ΝΑ ΠΙΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΧΗΜΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ!ΕΤΣΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ!
Φίλε μου ανταλλακτικά μοτό έχω δουλέψει για χρόνια ..... και μάλιστα BMW,
ότι υπάρχουν buck order είναι γνωστό το να παραγγέλνεις στης 15 και η παραγγελία σου να φεύγει στης 2 του άλλου για λόγους πληρωμής όμως, φαντάζομαι δεν θα σου έχει τύχει...Ε!! εμένα μου έτυχε ...από τότε προτιμώ να τα αγοράζω από Αγγλία μέχρι και τα "μπουζί" παρά να τα δίνω στο κάθε καραγκιόζη και στη διπλάσια τιμή, Ελλάδα clutch plate 225€ Αγγλία 80€ συν τα μεταφορικά 21.40€ και επειδή την έχω δει ακόμα περισσότερο στραβά με το θέμα κόστους ΤΩΡΑ και με 40 ευρωπουλάκια ...τα συμπεράσματα δικά σου.....

george81
14-10-2009, 11:38
Φίλε μου ανταλλακτικά μοτό έχω δουλέψει για χρόνια ..... και μάλιστα BMW,
ότι υπάρχουν buck order είναι γνωστό το να παραγγέλνεις στης 15 και η παραγγελία σου να φεύγει στης 2 του άλλου για λόγους πληρωμής όμως, φαντάζομαι δεν θα σου έχει τύχει...Ε!! εμένα μου έτυχε ...από τότε προτιμώ να τα αγοράζω από Αγγλία μέχρι και τα "μπουζί" παρά να τα δίνω στο κάθε καραγκιόζη και στη διπλάσια τιμή, Ελλάδα clutch plate 225€ Αγγλία 80€ συν τα μεταφορικά 21.40€ και επειδή την έχω δει ακόμα περισσότερο στραβά με το θέμα κόστους ΤΩΡΑ και με 40 ευρωπουλάκια ...τα συμπεράσματα δικά σου.....




αυτα ξαναπεστα φιλε μου!!! + 1000:D

pkar
14-10-2009, 12:14
Συμφωνώ και εγώ, αλλά όταν τίθεται και θέμα Εγγύησης τότε υπάρχει προβλημα διότι θα πρέπει να περιμένεις στον αντιπρόσωπο ...

ΙoannisPanagiotidis
14-10-2009, 12:21
...και σε μενα φαινεται απαραδεχτο !..οτιδηποτε εχει πεσει στην αντιλιψη μου και απο φιλους που χρειαστηκαν αναταλακτικα απο μαμα BMW εδω στο Solingen ... τις περισσοτερες φορες παραγγέλνεις σημερα Δευτερα και το χεις στο χερι το αργοτερο Τεταρτη-Πεμπτη !.... δηλαδη τι ειναι να το στειλεις Ελλαδα ταχυδρομικα?...αντε αλλες 2 μερες !...οτι αργει παραπανω απο εβδομαδα ειναι αδικαιολόγητο...και μαλιστα απο μια τοσο καλοστημενη επιχείρηση παραγωγης μοτοσυκλετων οπως η ΒΜW...και ποσο μαλιστα σε ενα μοντελο που εχει πουλησει σαν τρελο!

... τι να πω φιλε!...υπομονη!:Απορία:

MARK
14-10-2009, 12:58
Μόλις τα πάρουν δυστηχώς μας έχουν γραμμένους....Υπομονή....;)

Gazi
14-10-2009, 14:03
Κάτι παρόμοιο είχα και εγώ...
Για ένα ανταλακτικό,από την πρώτη κιόλας εβδομάδα που είχα την μηχανή,3 ολόκληρες εβδομάδες αναμονή!
Ολα λύθηκαν όμως,με ένα και μόνο τηλεφώνημα στα κεντρικά της BMW με μεγάλο στέλεχος!!!
Πρέπει να φτάνουμε ώς εκεί όμως???:confused::confused::confused::confused:

wet & dirty
14-10-2009, 14:44
Κάτι παρόμοιο είχα και εγώ...
Για ένα ανταλακτικό,από την πρώτη κιόλας εβδομάδα που είχα την μηχανή,3 ολόκληρες εβδομάδες αναμονή!
Ολα λύθηκαν όμως,με ένα και μόνο τηλεφώνημα στα κεντρικά της BMW με μεγάλο στέλεχος!!!
Πρέπει να φτάνουμε ώς εκεί όμως???:confused::confused::confused::confused:


αυτα μας εφαγαν στην ελλαδα φιλε τα μεγαλοστελέχοι!!!!για να παρεις αυτο που ειναι υποχρεομενοι να σου δωσουν..σε κανουν να εχεις και υποχρέωση:sm7::sm7::sm7::sm7:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
14-10-2009, 17:50
παιδες το servo μαζι με την εργασια στην Βουλιαγμενης μου τα ειχαν ετοιμα σε μια εβδομαδα.Τι να πω.Ισως να επεσες σε περιπτωση.Ισως να επεσα εγω.
Ισως να ειναι και η ''δυναμικη'' του εμπορου οπου πηγες.
Φαυλος κυκλος.

alx_k
14-10-2009, 18:27
Το ιδιο επαθα κι εγω! Περιμενα για ενα ρουλεμαν διαφορικου κοντα 1 μηνα!
και εννοειται οτι το μισο μηχανακι ηταν σε κουτια ολο αυτο το διαστημα!

Απλα, υπομονη!

boxerakias57
14-10-2009, 23:21
τρομπα βενζινηςγια rt 1200 ?ο πελατης περιμενει και μαθαινει τιι σημαινει να μην υπαρχη σαν stockστο εργοστασιοΝεύρα

saitman
20-10-2009, 20:10
Κάτι παρόμοιο είχα και εγώ...
Για ένα ανταλακτικό,από την πρώτη κιόλας εβδομάδα που είχα την μηχανή,3 ολόκληρες εβδομάδες αναμονή!
Ολα λύθηκαν όμως,με ένα και μόνο τηλεφώνημα στα κεντρικά της BMW με μεγάλο στέλεχος!!!
Πρέπει να φτάνουμε ώς εκεί όμως???:confused::confused::confused::confused:
καταλαβες τι εννοω?ανταλλακτικο στις 28 του μηνα παραγγελια και εσυ να το παραγγελνεις 1 του αλλου ενταξει αλλα 15 πρεπει να ειναι τουλαχιστον μη επαγγελματιας(εκτος απο ######ς)!!και σε καμια περιπτωση δεν ειναι σωστο να καθυστερει το ανταλλατικο!

vtheo
21-10-2009, 00:19
καταλαβες τι εννοω?ανταλλακτικο στις 28 του μηνα παραγγελια και εσυ να το παραγγελνεις 1 του αλλου ενταξει αλλα 15 πρεπει να ειναι τουλαχιστον μη επαγγελματιας(εκτος απο ######ς)!!και σε καμια περιπτωση δεν ειναι σωστο να καθυστερει το ανταλλατικο!

Φίλε η μηχανή μου είναι λυμένη από της 29 Σεπτεμβρίου(R1200GSA 08 εντός εγγύησης) για σαζμάν.Ακόμα έρχεται,όλο αύριο και αύριο και επειδή τυχαίνει στο συνεργείο που την έχω να δουλεύουν 2 φιλαράκια μου είπαν πως η καθυστέρηση δεν είναι από αυτούς αλλά από την BMW Eλλάς.Πήρα τηλέφωνο σήμερα την υπεύθυνη της BMW Ελλάς της είπα ότι η μηχανή μου είναι λυμένη σχεδόν ένα μήνα και η απάντηση ήταν ναι αλλά εμάς τώρα μας πήρατε τηλέφωνο.Αφήστε μας τα στοιχεία σας και θα σας πάρουμε όταν έχουμε νεότερα.Το απόγευμα έστειλα και email στην BMW Γερμανίας.Τους τα είπα όλα όπως έχουν και περιμένω,τι άλλο να κάνω από υπομονή.Λυπάμαι που το λέω αλλά εγώ το όνομα BMW πλέον το απομυθοποίησα τελείως.Είναι απαράδεκτα αυτά τα πράγματα.

soter3gm
21-10-2009, 08:44
Πάντως για να καταλάβετε τι σημαίνει εξυπηρέτηση πελατών,από Ελλάδα και από Αγγλία
Αγόρασα ένα σετ δίσκο και χτένι τη ΠΕΜΠΤΗ που μας πέρασε, και εχθές ΤΡΙΤΗ το πρωί ήταν στα χέρια μου. :D
Δεν μιλάμε για το κόστος γιατί, εδώ θα κάνουν χαρακίρι πολλοί έμποροι, που νομίζουν πως πουλάνε φτηνά, όπου λένε πως φταίει η παγκόσμια κρίση για τα κεσάτια τους. :cool:

S.T
21-10-2009, 10:33
Φίλε η μηχανή μου είναι λυμένη από της 29 Σεπτεμβρίου(R1200GSA 08 εντός εγγύησης) για σαζμάν.Ακόμα έρχεται,όλο αύριο και αύριο και επειδή τυχαίνει στο συνεργείο που την έχω να δουλεύουν 2 φιλαράκια μου είπαν πως η καθυστέρηση δεν είναι από αυτούς αλλά από την BMW Eλλάς.Πήρα τηλέφωνο σήμερα την υπεύθυνη της BMW Ελλάς της είπα ότι η μηχανή μου είναι λυμένη σχεδόν ένα μήνα και η απάντηση ήταν ναι αλλά εμάς τώρα μας πήρατε τηλέφωνο.Αφήστε μας τα στοιχεία σας και θα σας πάρουμε όταν έχουμε νεότερα.Το απόγευμα έστειλα και email στην BMW Γερμανίας.Τους τα είπα όλα όπως έχουν και περιμένω,τι άλλο να κάνω από υπομονή.Λυπάμαι που το λέω αλλά εγώ το όνομα BMW πλέον το απομυθοποίησα τελείως.Είναι απαράδεκτα αυτά τα πράγματα.
Τα 18.000 χιλιάρικα που έδωσες εσύ και εγώ και τόσοι άλλοι δεν τους τα καθυστερήσαμε κανά δυό μήνες.......
Στην Γερμανία τους πελάτες τους τους εξυπηρετούν μετά από ένα μήνα η αυτό συμβαίνει μόνο στο ΕLLADA??Ερωτώ απλά.

georgekostas
21-10-2009, 10:40
Τα 18.000 χιλιάρικα που έδωσες εσύ και εγώ και τόσοι άλλοι δεν τους τα καθυστερήσαμε κανά δυό μήνες.......

Και οχι μονο Σπυρο.Εμενα μου ζητησαν ολικη εξοφληση του ποσου προκειμενου
να ξεκινησουν οι διαδικασιες πωλησης της μηχανης!

S.T
21-10-2009, 10:49
Και οχι μονο Σπυρο.Εμενα μου ζητησαν ολικη εξοφληση του ποσου προκειμενου
να ξεκινησουν οι διαδικασιες πωλησης της μηχανης!


Γιώργο στην τελική μπορεί να ζητάνε ότι θέλουν.Όταν όμως εγώ ,εσύ και ο καθένας που επιλέγει να τιμήσει αυτην την εταιρεία με την αγορά ενός οποιοδήποτε μοντέλου της ,απαιτώ να προσέχει και να στηρίζει τους πελάτες της στα δύσκολα.Το μετά την αγορά είναι το πιο ουσιώδες.

ntinopoulos
21-10-2009, 11:51
οσο τα λεμε μεταξυ μας,στ ######@ τους,αν στειλουμε μια επιστολη στη μαμα ελλαδας και γερμανιας με τα παραπονα μας υπογεγραμμενη απο 500 και 1000 ατομα,να σου πω εγω πως θα τη λαβουν σοβαρα υποψη!:)

vtheo
21-10-2009, 12:21
Γιώργο στην τελική μπορεί να ζητάνε ότι θέλουν.Όταν όμως εγώ ,εσύ και ο καθένας που επιλέγει να τιμήσει αυτην την εταιρεία με την αγορά ενός οποιοδήποτε μοντέλου της ,απαιτώ να προσέχει και να στηρίζει τους πελάτες της στα δύσκολα.Το μετά την αγορά είναι το πιο ουσιώδες.

Aυτά ακριβώς έγραψα και εγώ στην BMW Γερμανίας Σπύρο.Δεν ξέρω πως δουλεύουν στην Γερμανία αλλά αυτό που μου συνέβει εμένα δεν είμαι ο πρώτος και ούτε είμαι ο πρώτος που τους αναφέρει στα κεντρικά της εταιρείας στη Γερμανία.Έχουν υπάρξει και άλλα περιστατικά όπως του φίλου που έγραψε το πόστ αλλά και άλλων και δυστυχώς δεν αλλάζει κάτι.Μ'αρέσει που μετά από κάθε service με (μας) παίρνουν τηλέφωνο για το αν έμεινα ικανοποιημένος από το εξουσιοδοτημένο συνεργείο που απευθύνθηκα και οι ίδιοι είναι άστα να πάνε.

Ίσως αν προλάβω να ρθω το απόγευμα στον καφέ να τα πουμέ από κοντά.

Arkas
21-10-2009, 12:24
Παντελή, βάστα γερά!!!

pkar
21-10-2009, 13:01
21/10/2009 και Ακόμη περιμένω παιδιά .....

fire red!
21-10-2009, 13:33
...ενώ ότι δεν είναι στην εγγύηση...έρχεται σφαίρα..μονάδα ΑΒS που κόστιζε 1.820 γιούργια ήρθε σε μια εβδομάδα..

fire red!
21-10-2009, 13:36
...κ από την Γερμανία παρακαλώ...τι να σχολιάσεις μετά...όταν τα πέρνουν είναι γοργοπόδαροι...

BOXER
21-10-2009, 15:09
Φίλε μου ανταλλακτικά μοτό έχω δουλέψει για χρόνια ..... και μάλιστα BMW,
ότι υπάρχουν buck order είναι γνωστό το να παραγγέλνεις στης 15 και η παραγγελία σου να φεύγει στης 2 του άλλου για λόγους πληρωμής όμως, φαντάζομαι δεν θα σου έχει τύχει...Ε!! εμένα μου έτυχε ...από τότε προτιμώ να τα αγοράζω από Αγγλία μέχρι και τα "μπουζί" παρά να τα δίνω στο κάθε καραγκιόζη και στη διπλάσια τιμή, Ελλάδα clutch plate 225€ Αγγλία 80€ συν τα μεταφορικά 21.40€ και επειδή την έχω δει ακόμα περισσότερο στραβά με το θέμα κόστους ΤΩΡΑ και με 40 ευρωπουλάκια ...τα συμπεράσματα δικά σου.....

Πάντως για να καταλάβετε τι σημαίνει εξυπηρέτηση πελατών,από Ελλάδα και από Αγγλία
Αγόρασα ένα σετ δίσκο και χτένι τη ΠΕΜΠΤΗ που μας πέρασε, και εχθές ΤΡΙΤΗ το πρωί ήταν στα χέρια μου. :D
Δεν μιλάμε για το κόστος γιατί, εδώ θα κάνουν χαρακίρι πολλοί έμποροι, που νομίζουν πως πουλάνε φτηνά, όπου λένε πως φταίει η παγκόσμια κρίση για τα κεσάτια τους. :cool:

αυτα ξαναπεστα φιλε μου!!! + 1000:D


Ετσι ντε, ετσι ντε!!!!!!!! Κανετε ολοι τις παραγγελιες σας απο site του εξωτερικου (Γερμανικα- Αγγλικα μαγαζια ειναι αξιοπιστα, πολυ φθηνα, και ΤΑΧΥΤΑΤΑ) και ξεφυγετε απο το ντοπιο νταβατζιλικι, το λεω οπου σταθω και οπου βρεθω!!!!!!
Και ανεφερω και εγω ενα απο τα πολλα παραδειγματα που μπορω να πω:
Αγορα απο Αγγλια ενα οργανο που ρυθμιζεις τις ντιζες του γκαζιου 54 ευρω και 1 ευρω εξοδα αποστολης.
Στην Ελλαδα απο την εδω αντιπροσωπια του εν λογο οργανου, 120 ευρω και αν ηθελα να μου το στειλουν σπιτι (στην Πειραιως ειναι το μαγαζι και εγω μενω Μοσχατο, 6 χλμ απο το μαγαζι δηλαδη...) αλλα 7 ευρω .....:mad: :mad: :mad:!!!

Το συμπερασμα........ Να πανε να γαμ............!!!!!!!!!!!!!
Βρε ουστ, βρε ουστ...

GeorgeP
21-10-2009, 16:38
Ετσι ντε, ετσι ντε!!!!!!!! Κανετε ολοι τις παραγγελιες σας απο site του εξωτερικου (Γερμανικα- Αγγλικα μαγαζια ειναι αξιοπιστα, πολυ φθηνα, και ΤΑΧΥΤΑΤΑ) και ξεφυγετε απο το ντοπιο νταβατζιλικι, το λεω οπου σταθω και οπου βρεθω!!!!!!
Και ανεφερω και εγω ενα απο τα πολλα παραδειγματα που μπορω να πω:
Αγορα απο Αγγλια ενα οργανο που ρυθμιζεις τις ντιζες του γκαζιου 54 ευρω και 1 ευρω εξοδα αποστολης.
Στην Ελλαδα απο την εδω αντιπροσωπια του εν λογο οργανου, 120 ευρω και αν ηθελα να μου το στειλουν σπιτι (στην Πειραιως ειναι το μαγαζι και εγω μενω Μοσχατο, 6 χλμ απο το μαγαζι δηλαδη...) αλλα 7 ευρω .....:mad: :mad: :mad:!!!

Το συμπερασμα........ Να πανε να γαμ............!!!!!!!!!!!!!
Βρε ουστ, βρε ουστ...

πες τα ανθρωπε μου!!! φωναζω χρονια τωρα!!!!!
Τα τελευταια 10 χρόνια δεν αγοραζω για τα Χοντα μου τιποτε απο την ελλαδα, ολα απο το εξωτερικό!!! Τα γνησια θερμαινομενα γκριπ που εβαλα πριν 20 μηνες ο εδω αντιπροσωπος τα ειχε 430ε!!!!!!!!! και την μπριζα 70-80 δεν θυμαμαι ακριβως!!! Ηθελε και ενα μηνα παραδοση και προκαταβολη το 50%!!! Βρε ουστ, τα εφερα σε 7 ημέρες απο το τελευταιο κλικ στο πληκτρολογιο απο Αγγλια γνησια (απο Χοντα Αγγλιας) με........260 και τα δυόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!! Βρε ουστ!!!!!!!!!Νεύρα:mad:Νεύρα

FONGEORGE
21-10-2009, 17:02
kalhspera ...egw exw ena adv tou 08 kai mou allaksan to esa mprosta logw anaklhshs kai sxedon amesws!!

pkar
21-10-2009, 17:05
Η δικαιολογία που μου δώσανε είναι οτι επειδή το πίσω ESA είναι υπο πίεση έρχεται απο Γερμανία οδικώς !!! και γι'αυτόν τον λόγο καθυστερεί....
:yz:yz:yz

georgekostas
21-10-2009, 17:07
kalhspera ...egw exw ena adv tou 08 kai mou allaksan to esa mprosta logw anaklhshs kai sxedon amesws!!
Γιωργο αν θες γραφε Ελληνικα οπως ολα τα παιδια.

BOXER
22-10-2009, 02:54
Η δικαιολογία που μου δώσανε είναι οτι επειδή το πίσω ESA είναι υπο πίεση έρχεται απο Γερμανία οδικώς !!! και γι'αυτόν τον λόγο καθυστερεί....
:yz:yz:yz

Ναι, το φερνει πιτσιρικας με τα ποδια και μεσα σε χαρτινη οικολογικη σακουλα σιγα σιγα μην.... σκασει :D !!!!!!
Βρε τι μαλ....ς θα μας πουν ακομα :Απορία:;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :mad: :mad: :mad:

pkar
27-10-2009, 00:45
Μετά απο email που έστειλα την παρασκευή στην BMW Hellas με πήραν σήμερα τηλέφωνο για να μου πουνε οτι είχε ελειψη το εργοστάσιο και την Παρασκευή που μας πέρασε έφυγε απο Γερμανία. Θα είναι μέσα στην εβδομάδα στον αντιπρόσωπο...
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.......................
ΝεύραΝεύραΝεύρα

GeorgeP
27-10-2009, 11:36
Μετά απο email που έστειλα την παρασκευή στην BMW Hellas με πήραν σήμερα τηλέφωνο για να μου πουνε οτι είχε ελειψη το εργοστάσιο και την Παρασκευή που μας πέρασε έφυγε απο Γερμανία. Θα είναι μέσα στην εβδομάδα στον αντιπρόσωπο...
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.......................
ΝεύραΝεύραΝεύρα

ελειψη το εργοστάσιο???? οχι οι αποθηκες αλλα το εργοστάσιο!!!!!!!!! τι σημαινει αυτό τωρα? οτι εχουν λαλησει στις βλάβες του συγκεκριμενου και δεν προλαβαινουν να φτιαχνουν καινουρια ¨η οτι δεν χαλαει ποτε οποτε γιατι να εχουν στοκ?????? εδω μας θελω!!!!!!:hmmm:

vtheo
27-10-2009, 12:05
Μετά απο email που έστειλα την παρασκευή στην BMW Hellas με πήραν σήμερα τηλέφωνο για να μου πουνε οτι είχε ελειψη το εργοστάσιο και την Παρασκευή που μας πέρασε έφυγε απο Γερμανία. Θα είναι μέσα στην εβδομάδα στον αντιπρόσωπο...
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.......................
ΝεύραΝεύραΝεύρα

Φίλε συγνώμη που στο λέω αλλά μην το δέσεις κόμπο αυτό που σου είπαν.Και εγώ είμαι παθών και το χω γράψει πιο πάνω, σαζμάν στην εγγύηση.Η μηχανή είναι λυμένη από 29/09 και το ανταλλακτικό ακόμα έρχεται.Έστειλα email και στην BMW Γερμανίας.Με την BMW Ελλάς μιλάω κάθε μέρα μου έχουν πει ακριβώς τα ίδια έλλειψη το εργοστάσιο κ.τ.λ.Χθες που μίλησα για ακόμα μία φορά(πλέον με ξέρουν και με το μικρό μου) γιατί υποτίθεται ότι το ανταλλακτικό θα πρέπει να ήταν εδώ από την προηγούμενη εβδόμαδα ,σύμφωνα με τα λεγόμενα τους φορτώθηκε στις 19/10 και θέλει 3 έως 5 μέρες για παράδοση αλλά το σαζμάν ακόμα τίποτα.

vtheo
27-10-2009, 12:06
ελειψη το εργοστάσιο???? οχι οι αποθηκες αλλα το εργοστάσιο!!!!!!!!! τι σημαινει αυτό τωρα? οτι εχουν λαλησει στις βλάβες του συγκεκριμενου και δεν προλαβαινουν να φτιαχνουν καινουρια ¨η οτι δεν χαλαει ποτε οποτε γιατι να εχουν στοκ?????? εδω μας θελω!!!!!!:hmmm:

Μάλλον σημαίνει ότι τελείωσαν και το περιμένουν από Κίνα.

Carduelis
27-10-2009, 12:42
Αρχίζει να μου θυμίζει την εποχή που πηγαίναμε προ 20ετίας στο μεγαλοεισαγωγέα στην Λ. Αθηνών και περιμέναμε το ανταλλακτικό από την Ιαπωνία κανά μήνα αν είμασταν τυχεροί και είχαμε μέσον..:hmmm:
Δυστυχώς οι καιροί οικονομικά είναι δύσκολοι ακόμα και για τις καλύτερες εταιρείες, οπότε δεν ρισκάρουν μεγάλο απόθεμα ανταλλακτικών κι εμείς θα αντιμετωπίζουμε δυστυχώς μεγάλες αναμονές..

wet & dirty
27-10-2009, 13:03
Η δικαιολογία που μου δώσανε είναι οτι επειδή το πίσω ESA είναι υπο πίεση έρχεται απο Γερμανία οδικώς !!! και γι'αυτόν τον λόγο καθυστερεί....
:yz:yz:yz


Eιδα εναν πιτσιρικα με μια σακουλα παραμασχαλα στην πατρα στο λιμανι λες να ηταν αυτός?????:sm7::sm7::sm7:

τι να πω ρε φιλε κανε υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανός!!!!:hmmm::hmmm::hmmm:


ενημερωτικα περιμένω ενα ανταλλακτικο για το κράνος μου απο 15/1/2009 και ακομα δεν εχει ερθει.....σε κανουν η δε σε κανουν Γιαγια ατ

παντος ρε παιδια δεν ειναι χαλι αυτό το πράγμα???και ειναι μονο στην ελλαδα στο εξωτερικο ολα ειναι τσακ μπαμ και ποιο φθηνα.....και αυτο που παρατήρισα στα ανταλλακτικα-αξεσουαρ ειναι οτι οι τιμες ειναι ποιο φθηνες και εχουν κινει οικονομικη πολιτικη αλλα μολις ερθουν στην Ελλαδα βαζουν ενα markup γυρο στο 30 με 40%...Ελλας η χωρα του λαμόγιου....:hmmm::hmmm::hmmm:

περιμενω ενα ανταλλκτικο για το κρανος μου το enduro της bmw apo 15/1/2009 τι να τους πω παω στην bmw και μολις με βλεπει ο υπευθηνος ανταλακτικων μας πιάνουν τα γέλια.θα δειτε σιγα σιγα θα γινουμε γιαγια αρκούδα....

GeorgeP
27-10-2009, 13:32
Αρχίζει να μου θυμίζει την εποχή που πηγαίναμε προ 20ετίας στο μεγαλοεισαγωγέα στην Λ. Αθηνών και περιμέναμε το ανταλλακτικό από την Ιαπωνία κανά μήνα αν είμασταν τυχεροί και είχαμε μέσον..:hmmm:
Δυστυχώς οι καιροί οικονομικά είναι δύσκολοι ακόμα και για τις καλύτερες εταιρείες, οπότε δεν ρισκάρουν μεγάλο απόθεμα ανταλλακτικών κι εμείς θα αντιμετωπίζουμε δυστυχώς μεγάλες αναμονές..

Σου είπε κανεις οτι αυτη η αναμονη τελειωσε? λάθος, μεγα λάθος!!! Πας για φίλτρο και σου λεει....''παραγγελία'' και έλα αυριο να το παρεις αν προκειται για φίλτρο λαδιου/αέρα ¨αναλωσίμων τελος πάντων!! Δυο δρομολογια για το ιδιο πράγμα!!!!! Αν θέλεις κατι πιο ειδικό τότε πάμε στον μηνα που ανφερεις και ισχυε τοτε και ισχυει μεχρι σημερα....δυστυχώς!!
Εγω να σας πω την αληθεια εχω σταματησει να αγοραζω απο την Λ.Αθηνων και τα παραγγέλνω όλα απο το εξωτερικό!!! Κιοταν λεω όλα εννοω ΟΛΑ!! Καλα φίλτρο λαδιου βαζω champion το οποιο το βρισκω κι εδω!!!!;)

pkar
02-11-2009, 13:07
Την Παρασκευή με ενημέρωσαν οτι έφτασε το ανταλλακτικό και σήμερα στις 8 και κάτι το πρωί πήγα και μου το εγκατέστησαν !!!!!!
Ούυυυφ !!!
Μου έφυγε ένα βάρος ρε παιδιά...
Η μόνη καλή δικαιολογία που μου έδωσε ο κος Αντώνης (ο γνωστός) είναι οτι επειδή αυτό το ανταλλακτικό πάει μόνο οδικώς, περίμεναν να συμπληρωθεί μία γενική παραγγελία για Ελλαδα και μετά να το στείλουν...
Αν και αρνητικό είναι το μόνο λογικό...
:confused::confused::confused:

ntinopoulos
02-11-2009, 13:08
Την Παρασκευή με ενημέρωσαν οτι έφτασε το ανταλλακτικό και σήμερα στις 8 και κάτι το πρωί πήγα και μου το εγκατέστησαν !!!!!!
Ούυυυφ !!!
Μου έφυγε ένα βάρος ρε παιδιά...
Η μόνη καλή δικαιολογία που μου έδωσε ο κος Αντώνης (ο γνωστός) είναι οτι επειδή αυτό το ανταλλακτικό πάει μόνο οδικώς, περίμεναν να συμπληρωθεί μία γενική παραγγελία για Ελλαδα και μετά να το στείλουν...
Αν και αρνητικό είναι το μόνο λογικό...
:confused::confused::confused:
λογικο ...που λεει ο λογος!:rolleyes: