PDA

View Full Version : Τέλος οι μηχανές στο κέντρο της Αθήνας... (Ζήτω τα Αυτοκίνητα)


christosms
16-10-2009, 02:18
Γεια κακή μου τύχη δουλεύω στο κέντρο της Αθήνας, συνηθως την παρκαρω την μπέμπα στις εσοχές που έχει η οδός Πανεπιστημίου και σπάνια σε πεζοδρόμιο, όταν την πάρκαρα στο πεζοδρόμιο με "ζωγράφιζαν" για παράνομο παρκάρισμα και με το δίκιο τους..., ρωτώντας ενίοτε άτομα της δημοτικής αστυνομίας ή της τροχαίας αν στις εσοχές επιτρέπετε το παρκάρισμα και οι απαντήσεις διίσταντο, παρκάρω την μηχανή σε συγκεκριμένη εσοχή εδώ και 2 χρόνια και δεν πείρα κλήση πότε για παράνομο παρκάρισμα, ξαφνικά σήμερα πηγαίνοντας να την πάρω την είδα την μηχανή πάνω σε ΓΕΡΑΝΟ της τρόχαιας την στιγμή που την φόρτωναν, ζητώντας το λόγω, οι άνθρωποι της τροχαίας μου απάντησαν για παράνομη στάθμευση κτλ. εξηγωντας τους ότι 2 χρονιά την αφήνω εκεί κάθε πρωί και πότε δεν με έγραψαν για παρκάρισμα, ισχυρίστηκαν ότι οι εσοχές είναι για γρήγορη στάση και όχι για στάθμευση, (ταμπέλα για αυτό δεν έχει πουθενά) όπως σε κάποια σημεία της Κηφισιάς και Βασ.Σοφίας, τους υπέδειξα ότι τέτοια σήμανση δεν υπάρχει στο σημείο που είχα την μηχανή, αυτοί ισχυρίστηκαν ότι ισχύει η γενική ταμπέλα που έχει σε κάθε αρχή στενού η Πανεπιστήμιου, το κλασικό απαγορεύεται η στάση και η στάθμευση , εγώ δεν συνέχισα τον διάλογο γιατι άρχισα να καταλαβαίνω ότι δεν είχε νόημα... (Πάντως κάποιο παιδί από το γερανό μου ψιθύρισε ότι ο κ.Χρησοχόιδης έδωσε εντολή να "καθαρίσουν" τις κεντρικές αρτηρίες της Αθήνας). Το αποτέλεσμα χώρις μηχανή σήμερα το βράδυ, 73,40 € διπλότυπο για την μεταφορά από γερανό, 80€ παράνομο παρκάρισμα, + 20 ήμερες χωρίς πινακίδες... Σημειωτέο την ιδια τυχη είχαν και τα διπλά μηχανάκια.... Πάντως το νέο Προστασίας του Πολίτη δεν "βλέπω" συμπεριλαμβάνει την "βρώμικη" τάξη των δικυκληστών....

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
16-10-2009, 02:34
20 μέρες εεεεε ;;;;;

Συν τα κερατιάτικα ....:hmmm:


Κουράγιο ......:cool:


Έχεις άλλο μηχανάκι για την δουλειά ;;;

christosms
16-10-2009, 02:38
Δύστυχος όχι..

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
16-10-2009, 02:44
Δύστυχος όχι..




:(:(:(

christosms
16-10-2009, 02:48
Αύριο το πρωί λέω να πάω προς τροχαία πλευρά... να τα πληρώσω, μπας και φιλοτιμηθούν να μου δώσουν την πινακίδα...

Kwstas_kef
16-10-2009, 04:53
Αύριο το πρωί λέω να πάω προς τροχαία πλευρά... να τα πληρώσω, μπας και φιλοτιμηθούν να μου δώσουν την πινακίδα...
Ω ρε ####το.
Και ποσα θα σκασεις για να παρεις τις πινακιδες πριν το 20μερο?

gsmaniac
16-10-2009, 08:11
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρααποφασισαν να μαζεψουν το δημοσιο ελλειμα οι μ@λ@κες..............................

DERTILAS
16-10-2009, 08:20
Ωραια ξεκινησαμεεεεεε!!!!Νεύρα

EOD-K9
16-10-2009, 08:46
:hmmm::hmmm:

Αυτό κάτι μου θυμίζει ...
Οι παλιότεροι στα φόρουμ και στους συλλόγους μηχανών μπορουν να το επιβεβαιώσουν ή να το διαψεύσουν .
Μου είχε πει ένας φίλος ότι είχε γίνει και παλιότερα μια επιθετική κίνηση κατά των μηχανών.
Όποτε αποφάσισαν μια μέρα όλοι οι μηχανόβιοι να κατέβουν στην Αθήνα (αξημέρωτα) και να καταλάβουν μια θέση παρκιν αυτοκινήτου,νόμιμα με χαρτάκι παρκιν πληρωμένο.
Όπως καταλαβαίνετε έγινε κομφούζιο..................
Ίσως χρειαστεί να γίνει το ίδιο κάποια στιγμή...........

vasorfa
16-10-2009, 08:55
:hmmm::hmmm:

Αυτό κάτι μου θυμίζει ...
Οι παλιότεροι στα φόρουμ και στους συλλόγους μηχανών μπορουν να το επιβεβαιώσουν ή να το διαψεύσουν .
Μου είχε πει ένας φίλος ότι είχε γίνει και παλιότερα μια επιθετική κίνηση κατά των μηχανών.
Όποτε αποφάσισαν μια μέρα όλοι οι μηχανόβιοι να κατέβουν στην Αθήνα (αξημέρωτα) και να καταλάβουν μια θέση παρκιν αυτοκινήτου,νόμιμα με χαρτάκι παρκιν πληρωμένο.
Όπως καταλαβαίνετε έγινε κομφούζιο..................
Ίσως χρειαστεί να γίνει το ίδιο κάποια στιγμή...........


Σωστος!!!!!!

GEO_K
16-10-2009, 10:07
μην πας να πληρωσεις τα κερατιατικα
δεν αξιζει!!! βαλε μια πλαστικη για να μην δινεις στοχο κ περιμενε να περασει το 20μερο!!!!!
α!! κ μην ξαναπαρκαρεις εκει....
ο Χρυσοχοιδης παραμονευει......
μου γινανε κ νομοτυποι τωρα....
ας γελασω!!!!
κουραγιο αδερφε!!!!

SenseiG
16-10-2009, 10:14
Κουραγιο..ΝεύραΝεύρα

droggitiszak
16-10-2009, 10:22
ζούγκλα κύριοι... κ ουδείς τρόπος να βρει κανείς το δίκιο του... κάνε μου επαρκή παρκιν κύριε κράτος και αν δεν παρκάρω εκεί , έλα να μου κάνεις τον εισπράκτορα...

gemara
16-10-2009, 10:40
Πολύ τσαντίζομαι όταν ακούω για κυνήγι μοτοσυκλέτας στο κέντρο της Αθήνας!ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Ας έβλεπα όλους αυτούς που κυκλοφορούν με αυτοκίνητο να μας είχαν ανάμεσά τους και μας με αυτοκίνητα, το τι θα τράβαγαν!

Πολύ καλή η ιδέα του παρκαρίσματος σε θέση αυτοκινήτου. Προβλέπεται και εφαρμόζεται, προσωπικά όπου βρίσκω κανονική θέση παρκαρίσματος, την παρκάρω εκεί, πληρώνω άλλωστε τέλη κυκλοφορίας και ένα σωρό άλλους φόρους. Μερικοί δε, με αγριοκοιτάνε ή πάνε να μου πουν κάτι όταν παρκάρω κανονικά, αλλά η ανταπόδωση του δικού μου βλέμματος, τους βάζει στη θέση τους...ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Φίλε christosms λυπάμαι για το καψόνι, αλλά ζούμε σε μία άνομη χώρα και όταν εφαρμόζεται ο νόμος, αυτό γίνεται σπασμωδικά. Κρίμα.

vp_68
16-10-2009, 10:53
:hmmm::hmmm:

Αυτό κάτι μου θυμίζει ...
Οι παλιότεροι στα φόρουμ και στους συλλόγους μηχανών μπορουν να το επιβεβαιώσουν ή να το διαψεύσουν .
Μου είχε πει ένας φίλος ότι είχε γίνει και παλιότερα μια επιθετική κίνηση κατά των μηχανών.
Όποτε αποφάσισαν μια μέρα όλοι οι μηχανόβιοι να κατέβουν στην Αθήνα (αξημέρωτα) και να καταλάβουν μια θέση παρκιν αυτοκινήτου,νόμιμα με χαρτάκι παρκιν πληρωμένο.
Όπως καταλαβαίνετε έγινε κομφούζιο..................
Ίσως χρειαστεί να γίνει το ίδιο κάποια στιγμή...........

Σωστός. Εγκρίνω και επαυξάνω. Ίσως θα έπρεπε εκτός απ' αυτό κάποια μέρα να κατέβουμε όλοι με αυτοκίνητο, για να καταλάβουν την λαλακία που τους δέρνει.

ntinopoulos
16-10-2009, 10:54
πηγαινε τροχαια και κανε παραπονα.μπορει να γλιτωσεις κατι!:)

vpentza
16-10-2009, 11:45
δεν θα γλυτωσει τίποτε... πριν καποια χρόνια, μου ειχαν παρει πινακιδα λογω παρανομης σταθμευσης, με το δικιο τους βέβαια. Οταν πήγα στα κεντρικα μετα απο χ μερες (κοντα στον σταθμο Λαρίσσης), πληρωσα οτι μου αναλογουσε και μου εδωσαν τη πινακιδα διπλωμενη στη μέση !!!!!!!! ηθελα να κανω παραπονα αλλα φυσικα με εστελναν απο δω και απο κει και με συμπεριφορα κακου ταβερνιαρη.........:hmmm:

soter3gm
16-10-2009, 12:53
Σωστός. Εγκρίνω και επαυξάνω. Ίσως θα έπρεπε εκτός απ' αυτό κάποια μέρα να κατέβουμε όλοι με αυτοκίνητο, για να καταλάβουν την λαλακία που τους δέρνει.

Ναι τέτοια να λέτε και να σας σταματάνε για ψύλλου πήδημα ;)
Έχετε καταλάβει πως η νοοτροπία που έχουν στην Ελλάδα ακόμα είναι της εποχής της "ρόδα τσάντα και κοπάνα" και πως ακόμα υπάρχουν κάφροι χωρίς κράνος και τα συν αυτό οπότε θα μας σταματάει για το έτσι θέλω, ο κάθε βλάχος ?? :mad:

Αντιπαραθέσεις αυτού του στιλ δεν κολλάνε Εν Ελλάδι, αυτό που κολλάει είναι μια βόλτα Σαββάτο πρωί, με όλες της λέσχες να κλείσει το κέντρο να δουν οι "μεγάλοι" πως υπάρχουμε, και ήμαστε ζωντανός οργανισμός.:cool:

Arkas
16-10-2009, 14:42
Βρε Χρήστο, το μηχανάκι σου το είδα το πρωί πάνω στο γερανό, που περνούσε έξω από τη δουλειά μου (προέκταση Καραγιώργη Σερβίας).

Και αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν ότι όλο το πρωί στο κέντρο έβρεχε "καρέκλες"!!!

Κοίτα μέρα που βρήκαν....:(:(:(

loulou1100gs
16-10-2009, 15:37
μην πας να πληρωσεις τα κερατιατικα
δεν αξιζει!!! βαλε μια πλαστικη για να μην δινεις στοχο κ περιμενε να περασει το 20μερο!!!!!
α!! κ μην ξαναπαρκαρεις εκει....
ο Χρυσοχοιδης παραμονευει......
μου γινανε κ νομοτυποι τωρα....
ας γελασω!!!!
κουραγιο αδερφε!!!!

Φίλε με συγχωρείς αλλά λές λάθος και επικίνδυνα πράγματα (πιθανότατα δεν γνωρίζεις) και προτρέπεις τον συνφορουμίστα να διαπράξει σοβαρότατο ποινικό αδίκημα, ήτοι πλαστογραφία μετά χρήσεως δημοσίου εγγράφου που επισύρει βαρύτατη ποινή.Εάν συλληφθεί ο χριστιανός και πάει αυτόφωρο θα τον ξεμπλέξεις εσύ;ΠΡΟΣΟΧΗ :ξεκίνησαν ήδη να ελέγχουν την γνησιότητα των πινακίδων κυκλοφορίας και την αντιστοιχία με τα γραφόμενα στην άδεια και την μοτό.

christosms
16-10-2009, 15:38
Βρε Χρήστο, το μηχανάκι σου το είδα το πρωί πάνω στο γερανό, που περνούσε έξω από τη δουλειά μου (προέκταση Καραγιώργη Σερβίας).

Και αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν ότι όλο το πρωί στο κέντρο έβρεχε "καρέκλες"!!!

Κοίτα μέρα που βρήκαν....:(:(:(


Άλλος θα το ψάχνει.... έμενα μου το φόρτωναν μπροστά στα μάτια μου εχθές το απόγευμα.... σήμερα πήγα και το πείρα και το πήγα στο σπίτι...

loulou1100gs
16-10-2009, 15:38
Επί τη ευκαιρία να θυμίσω ότι έρχεται οσονούπω και το Κ.Τ.Ε.Ο. Λάβετε τα μέτρα σας...

georgekostas
16-10-2009, 15:39
Επί τη ευκαιρία να θυμίσω ότι έρχεται οσονούπω και το Κ.Τ.Ε.Ο. Λάβετε τα μέτρα σας...
Να δουμε ποσο θα μας στιψουν ακομα...στο τελος τι θα μεινει;

skippybi
16-10-2009, 16:01
άλλο κακό να μην πάθουμε...:hmmm::hmmm:

GEO_K
16-10-2009, 16:15
Φίλε με συγχωρείς αλλά λές λάθος και επικίνδυνα πράγματα (πιθανότατα δεν γνωρίζεις) και προτρέπεις τον συνφορουμίστα να διαπράξει σοβαρότατο ποινικό αδίκημα, ήτοι πλαστογραφία μετά χρήσεως δημοσίου εγγράφου που επισύρει βαρύτατη ποινή.Εάν συλληφθεί ο χριστιανός και πάει αυτόφωρο θα τον ξεμπλέξεις εσύ;ΠΡΟΣΟΧΗ :ξεκίνησαν ήδη να ελέγχουν την γνησιότητα των πινακίδων κυκλοφορίας και την αντιστοιχία με τα γραφόμενα στην άδεια και την μοτό.
την αποψη μου ειπα φιλαρακι(πιθανοτατα γνωριζω τις συνεπειες)μεγαλα παιδια ειμαστε κ ο καθενας κανει αυτο που νομιζει η μηπως ειμαστε ολοι 100% νομιμοι στην καθημερινοτητα μας???

christosms
16-10-2009, 16:43
Σήμερα το πρωί πήγα πήρα την μηχανή από το πάρκινκ (χάλια λερωμένη από τους ιμάντες άλλα χωρίς εμφανή σημάδια γδαρσίματος) που την είχαν τοποθετήσει και για να μου την παραδώσουν μου είχε κρατήσει από εχτές η τροχαία την άδεια κυκλοφορίας... και για να μην τύχη καμία στραβή πήγα την μηχανή σπίτι. Μέτα πάω στη τροχαία μπας και πάρω τις πινακίδες/άδεια στο γραφείο που γίνονται οι ενστάσεις ακολούθησε ένας κωμικός διάλογος...
Πάντα ευγενικός και χωρίς τσαμπουκά, εξηγώ ότι αφήνω την μοτοσυκλέτα 2 χρονιά στο συγκεκριμένο σημείο ΠΟΤΕ δεν με έχει ενοχλήσει κανένας υπάλληλος της δημοτικής και της τροχαίας και ότι είναι απαράδεκτη η μεταφορά με γερανό στα καλά καθούμενα αφού δεν ενοχλούσε τίποτα και κανένα στο κάτω-κάτω ας αφαιρούσαν μόνο τις πινακίδες...
Ο αστυνόμος εξεπλάγην για τη μεταφορά γερανό (73,40€) και μου διευκρίνισε ότι έχει έρθει διαταγή από τον υπουργό, στις 12/10/09 να καθαριστεί το κέντρο της Αθήνας για αρχή από τις οδούς, Σόλωνος - Ακαδημίας - Πανεπιστημίου - Σταδίου και ότι θα επεκταθεί και στους άλλους δρόμους αργότερα.... καμιά ανοχή στις κλήσεις, μόνο 5% για περιπτώσεις υγείας κτλ.
Λέγοντας του γιατί 2 χρόνια δεν με έγραψε κανείς?
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Η τροχαία 2 χρονιά δεν έκανε σωστά την δουλειά της την είχαν μόνο για ρύθμιση της κυκλοφορίας ενώ η πραγματική της δουλειά είναι να ελέγχει και να τιμωρεί τους παραβάτες...
... έμεινα για λίγο άφωνος
Με αυτά τα λογία κατάλαβα ότι λείπουν πραγματικά πολλά λεφτά από τα ταμεία του κράτους και η τροχαία δεν ήξερε να κάνει την καλά δουλειά της που επίσης εμείς την πληρώνουμε οι φορολογούμενοι πολίτες.
Τέλος για να μην μακρηγορώ αφού άφησα να καταλάβει ότι είχε δίκιο, του είπα να πληρώσω το πρόστιμο και να πάρω τις πινακίδες και μου απάντησε λέγοντας ότι αυτό δεν γίνετε να πάω σε 10 ημέρες μήπως έρθει καμιά εγκύκλιος και τις πάρω νωρίτερα ....

georgekostas
16-10-2009, 16:50
Σήμερα το πρωί πήγα πείρα την μηχανή από το πάρκινκ (χάλια λερωμένη από τους ιμάντες άλλα χωρίς εμφανή σημάδια γδαρσίματος) που την είχαν τοποθετήσει και για να μου την παραδώσουν μου είχε κρατήσει από εχτές η τροχαία την άδεια κυκλοφορίας... και για να μην τύχη καμία στραβή πήγα την μηχανή σπίτι. Μέτα πάω στη τροχαία μπας και πάρω τις πινακίδες/άδεια στο γραφείο που γίνονται οι ενστάσεις ακολούθησε ένας κωμικός διάλογος...
Πάντα ευγενικός και χωρίς τσαμπουκά, εξηγώ ότι αφήνω την μοτοσυκλέτα 2 χρονιά στο συγκεκριμένο σημείο ΠΟΤΕ δεν με έχει ενοχλήσει κανένας υπάλληλος της δημοτικής και της τροχαίας και ότι είναι απαράδεκτη η μεταφορά με γερανό στα καλά καθούμενα αφού δεν ενοχλούσε τίποτα και κανένα στο κάτω-κάτω ας αφαιρούσαν μόνο τις πινακίδες...
Ο αστυνόμος εξεπλάγην για τη μεταφορά γερανό (73,40€) και μου διευκρίνισε ότι έχει έρθει διαταγή από τον υπουργό, στις 12/10/09 να καθαριστεί το κέντρο της Αθήνας για αρχή από τις οδούς, Σόλωνος - Ακαδημίας - Πανεπιστημίου - Σταδίου και ότι θα επεκταθεί και στους άλλους δρόμους αργότερα.... καμιά ανοχή στις κλήσεις, μόνο 5% για περιπτώσεις υγείας κτλ.
Λέγοντας του γιατί 2 χρόνια δεν με έγραψε κανείς?
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Η τροχαία 2 χρονιά δεν έκανε σωστά την δουλειά της την είχαν μόνο για ρύθμιση της κυκλοφορίας ενώ η πραγματική της δουλειά είναι να ελέγχει και να τιμωρεί τους παραβάτες...
... έμεινα για λίγο άφωνος
Με αυτά τα λογία κατάλαβα ότι λείπουν πραγματικά πολλά λεφτά από τα ταμεία του κράτους και η τροχαία δεν ήξερε να κάνει την καλά δουλειά της που επίσης εμείς την πληρώνουμε οι φορολογούμενοι πολίτες.
Τέλος για να μην μακρηγορώ αφού άφησα να καταλάβει ότι είχε δίκιο, του είπα να πληρώσω το πρόστιμο και να πάρω τις πινακίδες και μου απάντησε λέγοντας ότι αυτό δεν γίνετε να πάω σε 10 ημέρες μήπως έρθει καμιά εγκύκλιος και τις πάρω νωρίτερα ....
Εχουν μεριμνησει για το που θα αφηνουμε τις μηχανες μας;
Εχουν φτιαξει μηπως κανενα παρκινγ για δικυκλα και δεν το βλεπουμε;
Στο εξωτερικο τα δικυκλα εχουν τα δικα τους παρκινγ μεχρι και χωρες
που εμεις τις κοροιδευουμε.
Ας φροντισουν πρωτα για ολα αυτα και μετα κοβουν και κλησεις....:mad:

http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/welcome_to_zimbabwe.jpg

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
16-10-2009, 16:53
Κουράγιο

και ...περιμένουμε ρεπορτάζ για τις μετακινήσεις με τα ΜΜΜ ....;)

GEO_K
16-10-2009, 17:26
ε ρε ελλαδαρα με τα ωραια σου!!!!!!!!

ntinopoulos
16-10-2009, 18:13
Εχουν μεριμνησει για το που θα αφηνουμε τις μηχανες μας;
Εχουν φτιαξει μηπως κανενα παρκινγ για δικυκλα και δεν το βλεπουμε;
Στο εξωτερικο τα δικυκλα εχουν τα δικα τους παρκινγ μεχρι και χωρες
που εμεις τις κοροιδευουμε.
Ας φροντισουν πρωτα για ολα αυτα και μετα κοβουν και κλησεις....:mad:

http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/welcome_to_zimbabwe.jpg

ετσι ακριβως;)

Gazi
16-10-2009, 18:51
Τί να πώ...
Κουράγιο φίλε μου και υπομονή!
Αλλά τί υπομονή να έχεις βλέποντας αυτά που γίνονται?
Άλλοι τα κλέβουν,και άλλοι τα πληρώνουν....!!
Ζήτωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

christosms
16-10-2009, 19:47
Κουράγιο

και ...περιμένουμε ρεπορτάζ για τις μετακινήσεις με τα ΜΜΜ ....;)

Τραγωδία :yz:yz:yz, γραφείο - σπίτι 15-20 λεπτά με μοτοσυκλέτα
με ΜΜΜ γραφείο - σπίτι 45 - 50, δλδ μίση ώρα διάφορα...

petkostas
16-10-2009, 19:54
Πριν απο λίγα χρόνια ο άνεμος είχε κάνει μια πολύ όμορφη συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο κέντρο, μια εποχή που γράφανε αβέρτα για παρκάρισμα τις μηχανές στα πεζοδρόμια!
Πιάσαμε λοιπόν με τις μηχανές μια περιοχή γύρω απο το πολυτεχνείο Σάββατο πρωί μια μεγάλη ομάδα ανθρώπων με αποτέλεσμα να μην μπορούν να παρκάρουν τα αυτοκίνητα (είχαμε παρκάρει νόμιμα στον δρόμο).
Μοιράσαμε φυλλάδια που ανέλυαν τους λόγους τις κίνησης μας αυτής (θέσεις παρκαρίσματος για τις μηχανές, κατάργηση προστίμου για παράνομο παρκάρισμα στις μηχανές απο την στιγμή που δεν υπάρχουν θέσεις στάθμευσης, λόγοι που παρκάρουμε πολλές φορές στο πεζοδρόμιο -ατυχήματα απο αυτοκίνητα- κλπ κλπ).
Θα έπρεπε να υπάρχουν περισσότερες κινητοποιήσεις σε αυτή την χώρα, το νόμιμο δίκαιο μας απαιτούμε, ιδιαίτερα απο την στιγμή που καλούμαστε να πληρώσουμε πράγματα για τα οποία δεν ευθυνόμαστε!

MARK
16-10-2009, 20:27
Χάλια μαύρα...Το μόνο παρήγορο και σκέψου το λίγο είναι να μην εβλεπές τη μηχανή πανω στο γερανό, και βγαίνοντας να φύγεις να έλειπε...Το σόκ θα ήταν μεγάλο γιατί θα νόμιζες ότι την κλέψανε...Το έχω πάθει με αυτοκίνητο και τα είδα όλα....;)

ntinopoulos
16-10-2009, 20:30
Χάλια μαύρα...Το μόνο παρήγορο και σκέψου το λίγο είναι να μην εβλεπές τη μηχανή πανω στο γερανό, και βγαίνοντας να φύγεις να έλειπε...Το σόκ θα ήταν μεγάλο γιατί θα νόμιζες ότι την κλέψανε...Το έχω πάθει με αυτοκίνητο και τα είδα όλα....;)
τι ειπες τωρα?δε θελω ουτε να το σκεφτομαι!:hmmm:

pkar
20-10-2009, 10:42
Πριν απο λίγα χρόνια ο άνεμος είχε κάνει μια πολύ όμορφη συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο κέντρο, μια εποχή που γράφανε αβέρτα για παρκάρισμα τις μηχανές στα πεζοδρόμια!
Πιάσαμε λοιπόν με τις μηχανές μια περιοχή γύρω απο το πολυτεχνείο Σάββατο πρωί μια μεγάλη ομάδα ανθρώπων με αποτέλεσμα να μην μπορούν να παρκάρουν τα αυτοκίνητα (είχαμε παρκάρει νόμιμα στον δρόμο).
Μοιράσαμε φυλλάδια που ανέλυαν τους λόγους τις κίνησης μας αυτής (θέσεις παρκαρίσματος για τις μηχανές, κατάργηση προστίμου για παράνομο παρκάρισμα στις μηχανές απο την στιγμή που δεν υπάρχουν θέσεις στάθμευσης, λόγοι που παρκάρουμε πολλές φορές στο πεζοδρόμιο -ατυχήματα απο αυτοκίνητα- κλπ κλπ).
Θα έπρεπε να υπάρχουν περισσότερες κινητοποιήσεις σε αυτή την χώρα, το νόμιμο δίκαιο μας απαιτούμε, ιδιαίτερα απο την στιγμή που καλούμαστε να πληρώσουμε πράγματα για τα οποία δεν ευθυνόμαστε!

Ίσως τελκά να χρειαζόταν μία τέτοια κίνηση ακόμα μία φορά...
Η επανάληψη μήτηρ μαθήσεως !!!

christosms
20-10-2009, 17:07
Ποιανού είναι αυτή η όμορφα δεμένη μοτοσυκλέτα από γερανό ιδιωτικής εταιρίας με "εξειδικευμένο" προσωπικό στο δέσιμο μοτοσυκλετών.....

moto.gr (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=89525&perpage=15&pagenumber=4)

ntinopoulos
20-10-2009, 17:13
ωχ ρε παιδια!πως την εδεσαν ετσι τα σουργελα?
αν ηταν η δικια μου θα τους γ@μ@γ@ οτι εχουν και δεν εχουν!ΝεύραΝεύραΝεύρα
δε σεβονται τα λεφτα των πολιτων!ΝεύραΝεύραΝεύρα

georgekostas
20-10-2009, 17:17
δε σεβονται τα λεφτα των πολιτων!ΝεύραΝεύραΝεύρα
Εδω μας κλεβουν καταφατσα,σιγα μη σεβαστουν και τις μηχανες μας!
http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/welcome_to_zimbabwe.jpg

christosms
20-10-2009, 19:42
Ποιανού είναι αυτή η όμορφα δεμένη μοτοσυκλέτα από γερανό ιδιωτικής εταιρίας με "εξειδικευμένο" προσωπικό στο δέσιμο μοτοσυκλετών.....

[/URL][URL="http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1559305#post1559305"]moto.gr (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=89525&perpage=15&pagenumber=4)



Μέτα απο άδεια χρήσης του Φωτογράφου...

http://i34.tinypic.com/29et1y9.jpg


http://i33.tinypic.com/2570qd2.jpg

mrdaellis
21-10-2009, 00:11
Σταδιου...... σημερα παλι (οι φιλοι μας) παλι σηκωνανε...........Νεύρα

soter3gm
21-10-2009, 09:07
Για σταθείτε ρε παίδες που κλαίγεστε για το "σήκωμα" των moto!!!!
Να σας ρωτήσω κάτι ....όσοι έχετε πάει εξωτερικό για διακοπές που αφήσατε τη μηχανή σας, κάπου χύμα ? η σε parking?
Είδατε πουθενά παρατημένα μηχανάκια η θέσεις parking ιδικές για μοτό?
Εδώ γιατί πρέπει να είναι χύμα όλα? parking δεν υπάρχουν ? πέρασα από την Ομόνοια και στο πεζοδρόμιο με τη Σταδίου έβλεπα τόσα μηχανάκια που νόμιζα πως ήταν καμιά έκθεση ,άσε που δεν πέρναγες για να πάρεις ταξί από τη πιάτσα,
Μήπως θα πρέπει να αναθεωρήσουμε την ταχτική μας για το παρκάρισμα της αγαπημένης μας?,μέσα σε όλους και εγώ!,όποτε πηγαίνω κέντρο.
Το χάλι που βλέπω σε πλατείες πεζόδρομους και πεζοδρόμια δεν περιγράφετε
πολλές φορές δεν μπορείς να περάσεις έστω και με τα πόδια,όχι με καρότσι!!
η βολεψιά μας δεν παίζετε παντού. Ε μήπως ???

ntinopoulos
21-10-2009, 09:48
στο εξωτερικο υπαρχουν χωροι για τις μηχανες και οπου δεν υπαρχουν ειδικοι χωροι παρκαρουν κι αυτοι στα πεζοδρομια!αλλα μην ξεχναμε οτι εκει δεν ειναι και τοσο μεγαλος ο αριθμος των μηχανων οπως εδω!
για παραδειγμα υπαρχουν παντου ποδηλατοδρομοι και θεσεις για ποδηλατα λογω του μεγαλου αριθμου τους!
μια αλλη παραμετρος που θα επρεπε να λαβουν υποψη τους οι αχρηστοι ειναι οτι οι μηχανες βοηθουν στη λυση του κυκλοφοριακου προβληματος.αντι λοιπον να ενθαρρυνουν την κυκλοφορια τους,την αποθαρρυνουν!προτιμουν να παμε ολοι εμεις στο κεντρο με τα αυτοκινητα και να πηξει το **** τους?ας δημιουργησουν λοιπον τις συνθηκες να παρκαρουμε καπου νομιμα και μετα να ζητησουν το λογο απο οσους απο εμας παρκαρουν παρανομα!
απο λαθος μεταφορικο μεσο αρχισαν την κυκλοφοριακη καθαρση!Νεύρα

droggitiszak
21-10-2009, 09:53
το μηχανάκι δεμένο από την εξατμιση ? ? ? ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα έλεος

christosms
21-10-2009, 11:46
Για σταθείτε ρε παίδες που κλαίγεστε για το "σήκωμα" των moto!!!!
Να σας ρωτήσω κάτι ....όσοι έχετε πάει εξωτερικό για διακοπές που αφήσατε τη μηχανή σας, κάπου χύμα ? η σε parking?
Είδατε πουθενά παρατημένα μηχανάκια η θέσεις parking ιδικές για μοτό?
Εδώ γιατί πρέπει να είναι χύμα όλα? parking δεν υπάρχουν ? πέρασα από την Ομόνοια και στο πεζοδρόμιο με τη Σταδίου έβλεπα τόσα μηχανάκια που νόμιζα πως ήταν καμιά έκθεση ,άσε που δεν πέρναγες για να πάρεις ταξί από τη πιάτσα,
Μήπως θα πρέπει να αναθεωρήσουμε την ταχτική μας για το παρκάρισμα της αγαπημένης μας?,μέσα σε όλους και εγώ!,όποτε πηγαίνω κέντρο.
Το χάλι που βλέπω σε πλατείες πεζόδρομους και πεζοδρόμια δεν περιγράφετε
πολλές φορές δεν μπορείς να περάσεις έστω και με τα πόδια,όχι με καρότσι!!
η βολεψιά μας δεν παίζετε παντού. Ε μήπως ???


Φυσικά να μην ενοχλεί η αγαπημένη μας όταν την παρκάρουμε.

Δεν είναι λίγο υπερβολή να μας αντιμετωπίζουν έτσι? Με γερανούς και άχρηστους υπάλληλους που δεν σέβονται την περιούσια του πολίτη? Τα μηχανάκια είναι το πρόβλημα, ενώ τα πεζοδρομία που είναι γεμάτα από διαφημιστικές πινακίδες ή τα τραπεζάκια καφετεριών που είναι πάνω στα πεζοδρόμια? άλλα από εκεί ο δήμος τα "παίρνει", και φυσικά οι λιμουζίνες στη πλατεία συντάγματος δεν ενοχλούν κανένα...


το μηχανάκι δεμένο από την εξατμιση ? ? ? ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα έλεος

Καλά είδες.....

gemara
21-10-2009, 12:15
Άμα θέλουμε, όλα γίνονται...

http://www.traveljournals.net/pictures/l/7/70054-bike-parking-garage-amsterdam-netherlands.jpg

ntinopoulos
21-10-2009, 12:20
Άμα θέλουμε, όλα γίνονται...

http://www.traveljournals.net/pictures/l/7/70054-bike-parking-garage-amsterdam-netherlands.jpg
ναι ,βεβαια,στην ελλαδα του 3028!:sm7:

EOD-K9
21-10-2009, 13:17
ναι ,βεβαια,στην ελλαδα του 3028!:sm7:


μου αρέσει η αισιοδοξία σου .................................:sm7::sm7:

soter3gm
21-10-2009, 15:06
Φυσικά να μην ενοχλεί η αγαπημένη μας όταν την παρκάρουμε.

Δεν είναι λίγο υπερβολή να μας αντιμετωπίζουν έτσι? Με γερανούς και άχρηστους υπάλληλους που δεν σέβονται την περιούσια του πολίτη? Τα μηχανάκια είναι το πρόβλημα, ενώ τα πεζοδρομία που είναι γεμάτα από διαφημιστικές πινακίδες ή τα τραπεζάκια καφετεριών που είναι πάνω στα πεζοδρόμια? άλλα από εκεί ο δήμος τα "παίρνει", και φυσικά οι λιμουζίνες στη πλατεία συντάγματος δεν ενοχλούν κανένα...


Ετσι ακριβός θα σε σε αντιμετωπίσουν και στη Γερμανία και ακόμα χειρότερα θα στη πάρουν για αρκετές μέρες χωρίς να μπορείς να την πάρεις πιο γρήγορα
Αυτό είναι ενα άλλο θέμα με τη περιουσία μας και αν κάνουν καλά τη δουλειά τους οι υπάλληλοι. εδώ έχεις δίκιο αλλά δεν παύει να είναι παράνομος
τα διαφημιστικά δεν πιάνουν όλο το πεζοδρόμιο αλλά διαστήματα
και τα τραπεζάκια αν δεν πάνε για καφέ όσοι πάνε να δεις πότε θα φύγουν
Οσο για το μεγάλη Βρετάνια κλπ ξενοδοχεία και έξω είναι έτσι ΜΑ και πρέπει να είναι έτσι, όχι γιατι το θέλω εγώ, αλλά γιατί το θέλουν άλλοι κανονισμοί που δεν τους ξέρει όλος ο κόσμος.

Δεν είμαι υπέρ του μέτρου αλλά δεν είμαι υπέρ του χαμού που γίνεται τον τελευταίο καιρό που δεν μπορεί κανένας να περπατήσει σαν άνθρωπος σε ένα πεζοδρόμιο.

boxerakias57
21-10-2009, 15:39
εχετε υποψιν σας οτι ο τυπος με τον γερανο ειναι με τηλεφωνω εκ των εσω . Φτανει στο δευτερολεπτο πρωτου σηκωθης απο την ασφαλτο . και οδικη να εχεις αυτος με τσαμπουκα το μαζευειΝεύρα

Carduelis
21-10-2009, 17:10
Ετσι ακριβός θα σε σε αντιμετωπίσουν και στη Γερμανία και ακόμα χειρότερα θα στη πάρουν για αρκετές μέρες χωρίς να μπορείς να την πάρεις πιο γρήγορα
Αυτό είναι ενα άλλο θέμα με τη περιουσία μας και αν κάνουν καλά τη δουλειά τους οι υπάλληλοι. εδώ έχεις δίκιο αλλά δεν παύει να είναι παράνομος
τα διαφημιστικά δεν πιάνουν όλο το πεζοδρόμιο αλλά διαστήματα
και τα τραπεζάκια αν δεν πάνε για καφέ όσοι πάνε να δεις πότε θα φύγουν
Οσο για το μεγάλη Βρετάνια κλπ ξενοδοχεία και έξω είναι έτσι ΜΑ και πρέπει να είναι έτσι, όχι γιατι το θέλω εγώ, αλλά γιατί το θέλουν άλλοι κανονισμοί που δεν τους ξέρει όλος ο κόσμος.

Δεν είμαι υπέρ του μέτρου αλλά δεν είμαι υπέρ του χαμού που γίνεται τον τελευταίο καιρό που δεν μπορεί κανένας να περπατήσει σαν άνθρωπος σε ένα πεζοδρόμιο.
Δηλαδή για να καταλάβω λιγάκι μερικά πράγματα:
Ο καλύτερος τρόπος για να λυθεί το κομφούζιο στο κέντρο της Αθήνας είναι να εξαφανιστούν τα.. μηχανάκια? Αν ως δια μαγείας είχαμε αύριο το κέντρο ελέυθερο από μηχανάκια θα περπατούσαμε ανθρώπινα στα πεζοδρόμια? ή μήπως θα αναπνέαμε καθαρότερο αέρα? θα φτάναμε γρηγορότερα στη δουλειά μας? ή μήπως θα είμασταν πλέον κι εμείς.. Ευρωπαίοι?
Αμα είναι έτσι τότε μαζί σας κι εγώ! κι αμα δεν συμμορφώνονται ορισμένοι να τους κατάσχει ο Δήμος τα μηχανάκια ή να κάνουμε μέτρα τύπου Σαουδικής Αραβίας: δημόσιο λιθοβολισμό και μαστίγωμα του αλήτη!
Δεν συμφωνώ με το να παρκάρει όπου θέλει και όπως θέλει ο καθένας και ασφαλώς οι πεζοί, ανάπηροι, παιδια κλπ έχουν και πρέπει να έχουν πάντα την προτεραιότητα ακόμα και εκεί που ο ΚΟΚ την παραχωρεί στα οχήματα (πχ σε οδούς ταχείας κυκλοφορίας μακριά από διαβάσεις κλπ).
Επειδή πιπιλάμε συνέχεια την καραμέλλα του εξωτερικού και της Ευρώπης να σας θυμίσω πως στα ευνομούμενα κράτη, πρώτα θεσπίζονται οι κανόνες συμπεριφοράς, κυκλοφορίας, συναλλαγών ή οτιδήποτε άλλο θέλετε, ενημερώνονται οι πολίτες και μετά κόβουν κ-λους σε όποιον δεν τους τηρήσει!
Πως να δεχτώ ότι είμαστε συνεπείς στην αντιμετώπιση του φαινομένου όταν αυτό γίνεται μόνο κάθε φορά που στραγγίζουν τα ταμεία από χρήμα?
Κα επειδή είμαστε όλοι συγχρόνως και επιβάτες μοτο και πεζοί και πολίτες αυτού του κράτους γιατί μας κακοφαίνεται μόνο το ατσαλο παρκάρισμα και όχι η ανυπαρξία σωστών δρόμων, τα ακριβά διόδια, τα ανύπαρκτα πάρκινγκ, τα άθλια ΜΜΜ, η ανυπαρξία οδικής παιδείας, τα πανάκριβα συνεργεία, η έλλειψη πράσινου στο κέντρο, η υποτίμηση της μοτο σαν μέτρο λύσης του κυκλοφοριακού, τα ακριβότερα καύσιμα στην Ευρώπη .. και.. και.. και.. και φορολογούμαστε για όλα αυτά και μας τα χρωστάνε και μας αξίζουνε!!
Ελεος πιά!
Και το ξαναλέω για να μη παρεξηγηθώ όπως σε διπλανό thread από άλλον συμφορουμίτη:
Για μένα η μηχανή και ο οδηγός της πρέπει να μην ενοχλεί ποτέ και κανέναν είτε κινούμενη στο δρόμο είτε παρκαρισμένη και ασφαλώς να σέβεται κάθε νόμο και διάταξη που τους αφορά!!!
..αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα διαμαρτυρόμαστε όταν το κράτος μας αντιμετωπίζει μόνο σαν αγελάδες για άρμεγμα ούτε οτι θα αυτομαστιγονώμαστε επειδή "έτσι κάνουν και στην Ευρώπη", γιατί εκεί κάνουν και πολλά άλλα για να νοιώθει ο πολίτης ευτυχισμένος και να φέρεται υπεύθυνα που εδώ ΔΕΝ γίνονται!
Καλό απόγευμα και καλά παρκαρίσματα.. στο τρελλάδικο!! :)
Νότης

petkostas
21-10-2009, 18:46
Για σταθείτε ρε παίδες που κλαίγεστε για το "σήκωμα" των moto!!!!
Να σας ρωτήσω κάτι ....όσοι έχετε πάει εξωτερικό για διακοπές που αφήσατε τη μηχανή σας, κάπου χύμα ? η σε parking?
Είδατε πουθενά παρατημένα μηχανάκια η θέσεις parking ιδικές για μοτό?
Εδώ γιατί πρέπει να είναι χύμα όλα? parking δεν υπάρχουν ? πέρασα από την Ομόνοια και στο πεζοδρόμιο με τη Σταδίου έβλεπα τόσα μηχανάκια που νόμιζα πως ήταν καμιά έκθεση ,άσε που δεν πέρναγες για να πάρεις ταξί από τη πιάτσα,
Μήπως θα πρέπει να αναθεωρήσουμε την ταχτική μας για το παρκάρισμα της αγαπημένης μας?,μέσα σε όλους και εγώ!,όποτε πηγαίνω κέντρο.
Το χάλι που βλέπω σε πλατείες πεζόδρομους και πεζοδρόμια δεν περιγράφετε
πολλές φορές δεν μπορείς να περάσεις έστω και με τα πόδια,όχι με καρότσι!!
η βολεψιά μας δεν παίζετε παντού. Ε μήπως ???

Ξέρω όμως οτι ο Γερμανός θα κάνει όπισθεν και θα κοιτάξει να δει πίσω, δεν περιμένει να ακούσει το μπαμ...
Και αν τελικά ακούσει το μπαμ...θα κοιτάξει να αναλάβει τις ευθύνες του, και όχι να την κάνει για άλλες πολιτείες!
Ναί! έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αλλά επειδή ο Ελληνάρας είναι άλλης νοοτροπίας πρέπει πρώτα να φυλάγεσαι και μετά να ψάχνεις την άκρη του νήματος...
Σου μιλάω ως ένας παθών όταν αποφάσισα να παρκάρω με ένα VFR που είχα τότε νόμιμα...και το βρήκα λίγη ώρα μετά κάτω με όλα τα πλαστικά της δεξιάς πλευράς (και ήταν και φθηνά τα άτιμα...) σπασμένα...Φυσικά χαρτάκι με στοιχεία δεν βρήκα ποτέ...
Απο τότε μάντεψε που παρκάρω και εγώ τις μηχανές μου!!!
Όσο για το parking που λες, θα ήταν όλα ωραία αν όντος υπήρχε λίγο ευαισθησία και εκεί, όταν ο άλλος μου ζητά να τον πληρώσω σε Ευρωπαικές τιμές με μισθούς Ασίας τότε αλλάζει όλη η ιστορία...και στην τελική, ας φτιάξουν πρώτα και κάνα δρόμο και μετά κοιτάμε και τα προστίματα και τους γερανούς και το parking και τα πάντα όλα (τα coala τίποτα :D:D:D )

soter3gm
22-10-2009, 15:10
Παίδες οι νόμοι είναι νόμοι δεν είναι ελαστικοί και ούτε είναι για κάποιους είναι κάθετοι και είναι για όλους.
Δεν πάει να μένεις στη "Κίνα" ,δεν πάει να έχεις καρόδρομο, δεν πάει να βρέχει καρέκλες,!!! ο νόμος εξακολουθεί να υπάρχει.
Αν θέλει ο κάθε ένας να παρανομεί μεγιά του με χαρά του, κανένας δεν θα του πει τίποτα, παρά μόνο το δημόσιο ταμείο και το ροζ χαρτάκι.
Τώρα αν θέλουμε να λεγόμαστε πολιτισμένος λαός από κάπου πρέπει να δώσουμε ένα παράδειγμα και από κάποιον πρέπει να γίνει η αρχή, αν ο κάθε ένας λέει "ας την κάνει κάποιος άλλος" ε !!!τότε ποτέ δεν θα γίνουμε ποτέ "άνθρωποι" και θα μας σιχτιρίζουν όσοι περνάνε και τους εμποδίζουμε όπου θα λεγόμαστε Ουγκάντα και ότι άλλο χειρότερο.


Αυτά ......παρκάρετε όπου γουστάρετε :cool:

Carduelis
23-10-2009, 11:00
Παίδες οι νόμοι είναι νόμοι δεν είναι ελαστικοί και ούτε είναι για κάποιους είναι κάθετοι και είναι για όλους.
Δεν πάει να μένεις στη "Κίνα" ,δεν πάει να έχεις καρόδρομο, δεν πάει να βρέχει καρέκλες,!!! ο νόμος εξακολουθεί να υπάρχει.
Αν θέλει ο κάθε ένας να παρανομεί μεγιά του με χαρά του, κανένας δεν θα του πει τίποτα, παρά μόνο το δημόσιο ταμείο και το ροζ χαρτάκι.
Τώρα αν θέλουμε να λεγόμαστε πολιτισμένος λαός από κάπου πρέπει να δώσουμε ένα παράδειγμα και από κάποιον πρέπει να γίνει η αρχή, αν ο κάθε ένας λέει "ας την κάνει κάποιος άλλος" ε !!!τότε ποτέ δεν θα γίνουμε ποτέ "άνθρωποι" και θα μας σιχτιρίζουν όσοι περνάνε και τους εμποδίζουμε όπου θα λεγόμαστε Ουγκάντα και ότι άλλο χειρότερο.


Αυτά ......παρκάρετε όπου γουστάρετε :cool:
Με όλο το σεβασμό Σωτήρη,
Συμφωνώ απόλυτα, πρέπει οι μηχανές μας να μην ενοχλούν ούτε στη κίνηση ούτε παρκαρισμένες !!
..αλλά να σου θυμίσω πως το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι!
Γιατί λοιπόν εσύ κι εγώ δεν θα δούμε ποτέ τέτοιες εικόνες στην δική μας πόλη?
1. USA
1235
2. Australia/Brisbane
1237
3. UK/Manchester
1236
Mήπως πληρώνουμε λιγότερους φόρους και τέλη "κυκλοφορίας"?
Γιατί στα sites Δήμων σε χώρες που είναι πολιτισμένες βλέπω πχ αυτό:
(http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.melbourne.vic.gov.au/rsrc/Images/Transport/MotorcycleParking.jpg&imgrefurl=http://www.melbourne.vic.gov.au/info.cfm%3Ftop%3D140%26pg%3D3862&usg=__859mFWes-wB4zPh31dJdYyA7lXM=&h=213&w=200&sz=14&hl=el&start=64&um=1&tbnid=sx3K78XByzd2BM:&tbnh=106&tbnw=100&prev=/images%3Fq%3Dmotorcycles%2Bparking%26ndsp%3D18%26hl%3Del%26sa%3DN%26start%3D54%26um%3D1 (http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.melbourne.vic.gov.au/rsrc/Images/Transport/MotorcycleParking.jpg&imgrefurl=http://www.melbourne.vic.gov.au/info.cfm%3Ftop%3D140%26pg%3D3862&usg=__859mFWes-wB4zPh31dJdYyA7lXM=&h=213&w=200&sz=14&hl=el&start=64&um=1&tbnid=sx3K78XByzd2BM:&tbnh=106&tbnw=100&prev=/images%3Fq%3Dmotorcycles%2Bparking%26ndsp%3D18%26hl%3Del%26sa%3DN%26start%3D54%26um%3D1))
Eνώ στο site του Δήμου Αθηναίων διαβάζω..αυτό!!!! :
(http://www.cityofathens.gr/el/katoikoi/kykloforia-stathmeysi (http://www.cityofathens.gr/el/katoikoi/kykloforia-stathmeysi))

"Το πρόβλημα της στάθμευσης στο κέντρο της Αθήνας είναι πλέον παρελθόν. Με το σύστημα ελεγχόμενης στάθμευσης που εφαρμόζει ο Δήμος Αθηναίων στο Ιστορικό Κέντρο, στο Κολωνάκι, στα Εξάρχεια, στην Πλάκα και στου Ψυρρή, η στάθμευση είναι εφικτή όλες τις ώρες της ημέρας. Το σύστημα πρόκειται να επεκταθεί και σε άλλες περιοχές της πρωτεύουσας"


Mας κοροιδεύουν ασύστολα! ΝεύραΝεύραΝεύρα
και στην Ουγκάντα να ζούσαμε (δεν έχω τίποτα με τη χώρα) πάλι θα βγάζαμε έναν ψίθυρο διαμαρτυρίας!

Αυτά..και παρκάρουμε όπου επιτρέπεται και δεν ενοχλούμε! (..συνήθως! :) :))
Νότης

georgekostas
23-10-2009, 11:04
Eνώ στο site του Δήμου Αθηναίων διαβάζω..αυτό!!!! :
(http://www.cityofathens.gr/el/katoikoi/kykloforia-stathmeysi (http://www.cityofathens.gr/el/katoikoi/kykloforia-stathmeysi))

Mας κοροιδεύουν ασύστολα! ΝεύραΝεύραΝεύρα

Νότης

http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/welcome_to_zimbabwe.jpg

soter3gm
23-10-2009, 11:57
Με όλο το σεβασμό Σωτήρη,
Συμφωνώ απόλυτα, πρέπει οι μηχανές μας να μην ενοχλούν ούτε στη κίνηση ούτε παρκαρισμένες !!
..αλλά να σου θυμίσω πως το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι!
Γιατί λοιπόν εσύ κι εγώ δεν θα δούμε ποτέ τέτοιες εικόνες στην δική μας πόλη?.........


.......Mας κοροιδεύουν ασύστολα! ΝεύραΝεύραΝεύρα
και στην Ουγκάντα να ζούσαμε (δεν έχω τίποτα με τη χώρα) πάλι θα βγάζαμε έναν ψίθυρο διαμαρτυρίας!

Αυτά..και παρκάρουμε όπου επιτρέπεται και δεν ενοχλούμε! (..συνήθως! :) :))
Νότης


Δεν διαφωνώ καθόλου με τα γραφόμενά σου, απλά από κάπου πρέπει να ξεκινήσει αυτή η δουλειά.
Και για να ξεκινήσει πρέπει κάποιοι να κάνουν την αρχή ΚΑΙ να το διαδώσουν.
Πες με Δον Κιχότη, αλλά αυτό το κάνω όσο μπορώ, και αν είδες στη μάσα της Τετάρτης λογομάχησα με έναν σκουτεράκια ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ τον λόγο :cool:

Carduelis
23-10-2009, 12:29
Δεν διαφωνώ καθόλου με τα γραφόμενά σου, απλά από κάπου πρέπει να ξεκινήσει αυτή η δουλειά.
Και για να ξεκινήσει πρέπει κάποιοι να κάνουν την αρχή ΚΑΙ να το διαδώσουν.
Πες με Δον Κιχότη, αλλά αυτό το κάνω όσο μπορώ, και αν είδες στη μάσα της Τετάρτης λογομάχησα με έναν σκουτεράκια ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ τον λόγο :cool:

Δον Σωτήρη, την ωρα της μάσας.. δεν διαφωνούμε με κανέναν! είναι ιερή !!
:sm7::sm7::sm7::sm7:
Πέρα από την πλάκα πάντως που κάνουμε, το θέμα κατάλαβα πως άγγιξε πολλούς εδώ μέσα, άρα και σοβαρό είναι και λιγότερο κάφροι από όσο πιστεύουμε είμαστε σαν λαός!
Μακάρι να αλλάξουν κάποια πράγματα! :hmmm:

skippybi
23-10-2009, 17:12
Το βάζω και εδώ μήπως βοηθήσει κάποιον...;)



ΝΟΜΙΜΑ PARKING MOTO ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ

- Βουλής και Κολοκοτρώνη

- Βουκουρεστίου και Πανεπιστημίου γωνία

- Καραγεώργη Σερβίας (γωνία με Σταδίου)

- Πειραιώς και Σωκράτους γωνία

- Πανεπιστημίου και Εμμανουήλ Μπενάκη γωνία

- Στουρνάρη και Τζορτζ γωνία

- Τέρμα οδού Κανάρη, στο Κολωνάκι

- Σταδίου και Ι. Παπαρηγοπούλου, πλατεία Κλαθμώνος.


Πηγή! ΣΚΑΙ.gr

christosms
23-10-2009, 17:42
Το βάζω και εδώ μήπως βοηθήσει κάποιον...;)



ΝΟΜΙΜΑ PARKING MOTO ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ

- Βουλής και Κολοκοτρώνη

- Βουκουρεστίου και Πανεπιστημίου γωνία

- Καραγεώργη Σερβίας (γωνία με Σταδίου)

- Πειραιώς και Σωκράτους γωνία

- Πανεπιστημίου και Εμμανουήλ Μπενάκη γωνία

- Στουρνάρη και Τζορτζ γωνία

- Τέρμα οδού Κανάρη, στο Κολωνάκι

- Σταδίου και Ι. Παπαρηγοπούλου, πλατεία Κλαθμώνος.


Πηγή! ΣΚΑΙ.gr


:sm8:
Σε ευχαριστούμε !!!

- Βουκουρεστίου και Πανεπιστημίου γωνία

- Καραγεώργη Σερβίας (γωνία με Σταδίου)


προσοχή σε αυτά τα 2, δεν ξέρω το λόγο γιατί γράφουν....

Carduelis
24-10-2009, 11:12
Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί πρέπει ο.. ΣΚΑΙ να κάνει ότι ωφείλει να κάνει ο Δήμος!! Επισήμως στο site του κάνει την πάπια και δεν αναφέρει πουθενά που βρίσκονται αυτά τα ρημάδια τα πάρκινγκ για τις μοτοσυκλέτες!!ΝεύραΝεύραΝεύρα
http://www.cityofathens.gr/el/katoikoi/kykloforia-stathmeysi (http://www.cityofathens.gr/el/katoikoi/kykloforia-stathmeysi)
Το μόνο που λέει επί λέξει είναι αυτό που μοιάζει αν όχι με κοροιδία τουλάχιστον με ανέκδοτο:
Το πρόβλημα της στάθμευσης στο κέντρο της Αθήνας είναι πλέον παρελθόν. Με το σύστημα ελεγχόμενης στάθμευσης που εφαρμόζει ο Δήμος Αθηναίων στο Ιστορικό Κέντρο, στο Κολωνάκι, στα Εξάρχεια, στην Πλάκα και στου Ψυρρή, η στάθμευση είναι εφικτή όλες τις ώρες της ημέρας. Το σύστημα πρόκειται να επεκταθεί και σε άλλες περιοχές της πρωτεύουσας.

..κατά τα άλλα είναι τόσο ευτυχισμένοι που το έλυσαν το πρόβλημα στο κέντρο που σκοπεύουν να το.. επεκτείνουν κιόλας!ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα
Βέβαια εμείς δεν βγάζουμε κιχ όταν μας κοροιδεύουν κατάμουτρα είτε σαν μοτοσυκλετιστές, είτε σαν πεζούς, είτε σαν οδηγούς ΙΧ.. γιατί είμαστε όλα αυτά μαζί σαν δημότες αυτής της πόλης!
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τί είδους σχιζοφρενικοί πολίτες είμαστε!
Καλημέρα μας!

griv_gs
31-10-2009, 13:30
Το βάζω και εδώ μήπως βοηθήσει κάποιον...;)



ΝΟΜΙΜΑ PARKING MOTO ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ

- Βουλής και Κολοκοτρώνη

- Βουκουρεστίου και Πανεπιστημίου γωνία

- Καραγεώργη Σερβίας (γωνία με Σταδίου)

- Πειραιώς και Σωκράτους γωνία

- Πανεπιστημίου και Εμμανουήλ Μπενάκη γωνία

- Στουρνάρη και Τζορτζ γωνία

- Τέρμα οδού Κανάρη, στο Κολωνάκι

- Σταδίου και Ι. Παπαρηγοπούλου, πλατεία Κλαθμώνος.


Πηγή! ΣΚΑΙ.gr
:sm8::sm8::sm8::sm8:

Μπράβο, γιατί μπορεί να γκρινιάζουμε ότι εδώ είναι Ελλαδιστάν, Ουγκάντα και άλα παρόμοια και καλά κάνουμε.
Άλλα καταντάει ενοχλητικό αυτό ο μηδενισμός του Ελληνάρα.
Παντού υπάρχει πολιτισμός εκτός από εδώ. Απορώ πως τα λένε αυτά τα πράγματα. Μάλλον κάποιοι φαντάζονται ότι παντού εκτός από Ελλάδα, είναι παράδεισος, τα πάντα πάνε ρολόι.
Και δύο φοβερά πράγματα που συμβαίνουν.
1.- Οταν μας γράφουν, (βέβαια σε κανέναν δεν αρέσει αυτό), μας φταίει όλος ο κόσμος, εκτός από τον εαυτό μας. Η αστυνομικοί που απλώς κάνουν τηνν δουλειά τους (ή μήπως θέλετε να πάρουν κανένα φτιάρι να σκάβουν να κάνουν πάρκιν μοτο αντί να γράφουν;), ο δήμος, όλοι.
Πρέπει να αποδίδουμε τις ευθύνες εκεί που πρέπει. Κάποιοι κινούνται με μοτο και δεν ξέρουν ότι υπάρχουν πάρκινγκ μοτο στο κέντρο, αλλά πάλι φταίει ο δήμος. ΕΛΕΟΣ
2.- Το δεύτερο φοβερό είναι ότι όλοι θέλουμε να εφαρμόζονται οι νόμοι, τους επικαλούμαστε, αλλά ποτέ για εμάς αλλά για όλους τους άλλους. Κάποιοι τηλεφωνούν στην αστυνομία όταν παρκάρει μια μοτό στο πεζοδρόμιο μπροστά στο σπίτι τους, αλλά όταν παρκάρουν την δική τους, όλα καλά.

Παιδιά πολιτισμός δεν είναι οι θέσεις στάθμευσης.
Είναι οι ιδέες μας, οι απόψεις μας, ......

ortho
01-11-2009, 19:31
φίλε portman, ψάχνεις τώρα λογική σε ένστολο;! :yz
για να είμαστε λίγο σοβαροί!

στο θέμα μας όμως, καλά κάνουν και σηκώνουν τις μηχανές από τα πεζοδρόμια,
η κατάσταση είναι τραγική, ιδίως στο κέντρο.

πρέπει να καταλάβουμε,
όσο κι αν έχουμε δίκιο να λέμε ότι χρησιμοποιώντας τις μηχανές μας διευκολύνουμε την κυκλοφορία,
ότι είμαστε όλοι πολίτες τις ίδιας χώρας,
δεν έχουμε περισσότερα δικαιώματα από τους συμπολίτες με τα αυτοκίνητα,
απλά εμείς συνδυάζουμε το τερπνό με το ωφέλιμο,
την αγάπη για τη μηχανή με την πρακτικότητα της! έχω άδικο;!

φίλοι συμφορουμίτες, στο κέντρο έχει αρκετά πάρκιν για αυτοκίνητα,
αν τους ζητήσουμε να αφήσουμε τις μηχανές μας θα μας πουν όχι;
με το αντίτιμο του φυσικά.
κι επειδή οι περισσότεροι δε θα τολμήσουν να αγγίξουν τη μηχανή θα την αφήσουν εκεί που εμείς την αφήσαμε!

μήπως να το σκεφτούμε; ας μην γκρινιάζουμε για όλα, ας κάνουμε εμείς πρώτα αυτό που μας αναλογεί.....:sm8:

spot
01-11-2009, 21:19
φίλε portman, ψάχνεις τώρα λογική σε ένστολο;! :yz
για να είμαστε λίγο σοβαροί!

στο θέμα μας όμως, καλά κάνουν και σηκώνουν τις μηχανές από τα πεζοδρόμια,
η κατάσταση είναι τραγική, ιδίως στο κέντρο.

πρέπει να καταλάβουμε,
όσο κι αν έχουμε δίκιο να λέμε ότι χρησιμοποιώντας τις μηχανές μας διευκολύνουμε την κυκλοφορία,
ότι είμαστε όλοι πολίτες τις ίδιας χώρας,
δεν έχουμε περισσότερα δικαιώματα από τους συμπολίτες με τα αυτοκίνητα,
απλά εμείς συνδυάζουμε το τερπνό με το ωφέλιμο,
την αγάπη για τη μηχανή με την πρακτικότητα της! έχω άδικο;!

φίλοι συμφορουμίτες, στο κέντρο έχει αρκετά πάρκιν για αυτοκίνητα,
αν τους ζητήσουμε να αφήσουμε τις μηχανές μας θα μας πουν όχι;
με το αντίτιμο του φυσικά.
κι επειδή οι περισσότεροι δε θα τολμήσουν να αγγίξουν τη μηχανή θα την αφήσουν εκεί που εμείς την αφήσαμε!

μήπως να το σκεφτούμε; ας μην γκρινιάζουμε για όλα, ας κάνουμε εμείς πρώτα αυτό που μας αναλογεί.....:sm8:

kαι εγώ.Όταν πηγαίνω στο κέντρο,βάζω το μηχανάκι ...όχι σε πάρκιν ...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
01-11-2009, 21:24
kαι εγώ.Όταν πηγαίνω στο κέντρο,βάζω το μηχανάκι ...όχι σε πάρκιν ...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


..... είναι αλήθεια ...http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF69.gif

xenos
02-11-2009, 13:42
σημερα που κατέβηκα κέντρο γινόταν χαμός..παντού γερανοί φορτωμένοι μηχανάκια!!...δηλ.μόνο τα μηχανάκια ειναι παρκαρισμένα παράνομα!???..έλεος!!:(:(

ntinopoulos
02-11-2009, 13:47
σημερα που κατέβηκα κέντρο γινόταν χαμός..παντού γερανοί φορτωμένοι μηχανάκια!!...δηλ.μόνο τα μηχανάκια ειναι παρκαρισμένα παράνομα!???..έλεος!!:(:(
εντολη υπουργου!
γ α μ ω τα υπουργεια τους!Νεύρα

xenos
02-11-2009, 15:14
βρε "συ δεν λεω...αλλα ας κάνουν πρώτα εκκαθάριση στα αμάξια κ στα τζιπακια που εχουν γεμίσει την αθηνα κ μετα ας βάλουν χέρι κ σε εμας...αυτοί ξεκίνησαν πρώτα με εμάς που μας έχουν εύκολους!!

Naval Architect
02-11-2009, 17:48
:hmmm::hmmm:

Αυτό κάτι μου θυμίζει ...
Οι παλιότεροι στα φόρουμ και στους συλλόγους μηχανών μπορουν να το επιβεβαιώσουν ή να το διαψεύσουν .
Μου είχε πει ένας φίλος ότι είχε γίνει και παλιότερα μια επιθετική κίνηση κατά των μηχανών.
Όποτε αποφάσισαν μια μέρα όλοι οι μηχανόβιοι να κατέβουν στην Αθήνα (αξημέρωτα) και να καταλάβουν μια θέση παρκιν αυτοκινήτου,νόμιμα με χαρτάκι παρκιν πληρωμένο.
Όπως καταλαβαίνετε έγινε κομφούζιο..................
Ίσως χρειαστεί να γίνει το ίδιο κάποια στιγμή...........


Τους χρειάζεται κάτι τέτοιο....!!!!

zortal
17-11-2009, 22:36
Σήμερα πάλι τα ίδια:yz

mvlad78
19-11-2009, 19:41
Για το θέμα που συζητάμε, (παρεμπιπτόντως πλήρωσα κι εγώ τα 20 ευρώπουλα τον Οκτώβρη, χωρίς ευτυχώς να μου τη μαζέψουνε. Ένας φίλος, όμως, σε άλλο σημείο του κέντρου την ίδια μέρα, πλήρωσε 80 ευρώ για να την πάρει από το ιδιωτικό πάρκιγκ) έχει κάνει ερώτηση στη Βουλή (05.11.09 Α.Π 678/28) ο Βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Παναγιώτης Λαφαζάνης. Απάντηση ακόμα δεν έχει έρθει από τα αρμόδια Υπουργεία. Την παραθέτω:

ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ Β' ΠΕΙΡΑΙΑ
ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

Προς τους κ.κ. Υπουργούς:

-Προστασίας του Πολίτη

-Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων

___________________


ΘΕΜΑ: Ιδιώτες ιδιοκτήτες παρκινγκ εισπράττουν παράνομα από τους μοτοσικλετιστές υπέρογκα ποσά με τη συνέργεια της Τροχαίας

Τις τελευταίες μέρες έχουμε γίνει δέκτες καταγγελιών από οδηγούς μοτοσικλετών, στους οποίους με τρόπο αυθαίρετο και απαράδεκτο επιβάλλεται να πληρώσουν σε ιδιώτες υπέρογκα ποσά και μάλιστα πολλαπλάσια από αυτά που καλούνται να πληρώσουν στην Τροχαία για στάθμευση της μηχανής τους κατά παράβαση του ΚΟΚ.
Συγκεκριμένα, σε περιπτώσεις στάθμευσης, κατά παράβαση του ΚΟΚ, σε πεζοδρόμιο, - συνήθως στο κέντρο της Αθήνας - η Τροχαία καλεί ιδιώτες-ιδιοκτήτες παρκινγκ, οι οποίοι μεταφέρουν στο χώρο τους την μοτοσικλέτα και χρεώνουν τον ιδιοκτήτη της με το ποσό των 80 ευρώ ακόμα και σε περιπτώσεις ολιγόλεπτης παραμονής της μηχανής στο παρκινγκ! Η δικαιολογία των ιδιοκτητών παρκινγκ γι’ αυτές τις εξωφρενικές χρεώσεις είναι ότι υπάρχει σύμβαση ανάμεσα στην Ελληνική Αστυνομία και σε αυτούς, σύμβαση όμως την οποία ουδέποτε επιδεικνύουν – παρόλο που τους ζητείται - στους άμεσα ενδιαφερόμενους μοτοσικλετιστές.
Επιπλέον, σύμφωνα με καταγγελίες μοτοσικλετιστών, τις τελευταίες μέρες λαμβάνει υπερβολικές διαστάσεις ο ραγδαίος πολλαπλασιασμός των προστίμων σε οδηγούς μηχανών, γεγονός που φαίνεται να έχει αποκλειστικά εισπρακτικό χαρακτήρα, τη στιγμή που είναι γνωστό ότι, σε σχέση με τον τεράστιο αριθμό των δικύκλων που κυκλοφορούν στο κέντρο της Αθήνας καθημερινά, διατίθενται ελάχιστες θέσεις αποκλειστικής στάθμευσης για μοτοσυκλέτες
Επειδή είναι απαράδεκτο η Τροχαία να μεταφέρει τις μοτοσυκλέτες σε ιδιωτικά παρκινγκ και με αυτό τον τρόπο να κερδίζουν παράνομα και ανεξέλεγκτα οι ιδιοκτήτες τους υπέρογκα ποσά.
Επειδή πρέπει να δημιουργηθούν άμεσα, σε όλες τις μεγάλες πόλεις, χιλιάδες νόμιμες και δωρεάν θέσεις στάθμευσης για μηχανές, ώστε οι οδηγοί τους να μην υποχρεώνονται να τις παρκάρουν στα πεζοδρόμια.
Επειδή πρέπει να δοθεί έμφαση στην ανάπτυξη των δημόσιων μέσων μαζικής μεταφοράς για τη βελτίωση της ποιότητας ζωής των πολιτών.


Ερωτώνται οι κ.κ. Υπουργοί:



1)Είναι σε γνώση τους αυτά τα γεγονότα; Βάσει ποιας ή ποιών συμβάσεων εισπράττονται υπέρογκα ποσά από ιδιοκτήτες παρκινγκ για την μεταφορά και την παραμονή σε αυτά – κατόπιν εντολής της Τροχαίας- μοτοσικλετών που έχουν αναγκαστικά σταθμεύσει σε πεζοδρόμια κατά παράβαση του ΚΟΚ; Παρακαλούμε όπως καταθέσετε στη Βουλή τις εν λόγω συμβάσεις.
2)Για ποιο λόγο, εφόσον η Τροχαία κρίνει ότι συντρέχουν λόγοι για να απομακρυνθούν με γερανό οι σταθμευμένες σε πεζοδρόμια μηχανές, αυτές δεν μεταφέρονται σε παρκινγκ της Αστυνομίας και με γερανό της Αστυνομίας; Αν αυτά δεν επαρκούν, για ποιο λόγο το κόστος χρήσης ιδιωτικών παρκινγκ και γερανών μετακυλύεται στους πολίτες οδηγούς δικύκλων;
3)Σε ποιες ενέργειες και με ποιο χρονοδιάγραμμα θα προχωρήσουν ώστε να δημιουργηθούν σε όλες τις μεγάλες ελληνικές πόλεις χιλιάδες δωρεάν θέσεις στάθμευσης για μοτοσικλέτες;
4)Διαθέτουν σχέδιο για την ανάπτυξη πυκνού δικτύου δημόσιων μέσων μαζικής μεταφοράς σε όλα τα μεγάλα αστικά κέντρα της χώρας, προκειμένου οι πολίτες να μην αναγκάζονται να χρησιμοποιούν αυτοκίνητα ή μηχανές; Και αν ναι ποιο είναι το σχέδιο αυτό και ποιο το χρονοδιάγραμμα της υλοποίησης του;




Ο ερωτών και αιτών Βουλευτής

ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

gsmaniac
19-11-2009, 19:48
θα εχει πλακα η απαντηση................:mad::mad::mad:

boxer-1200
19-11-2009, 23:34
και φίλος μου την έχασε και τρελάθηκε.αλλά ευτυχώς του το είπε ο περιπτεράς οτι στην πήρε γερανός και συνήλθε.τα υπόλοιπα ΟΚ.πλήρωσε σαν $%$%$$%Νεύρα

mvlad78
08-12-2009, 15:02
Επισυνάπτω τις απαντήσεις των Υπουργείων, στην Ερώτηση του Παν. Λαφαζάνη, Βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, για τα πρόστιμα μεταφοράς και φύλαξης παράνομα σταθμευμένων μηχανών.

Το τραγικό είναι ότι δικαιολογούν πλήρως τη μεταφορά δικύκλων -τόσο με υπηρεσιακούς όσο και με ιδιωτικούς Δ.Χ. γερανούς- αλλά και το κόστος μεταφοράς και φύλαξης αυτών, με την υπαριθμ. 30870/1983 ΚΥΑ (Κοινή Υπουργική Απόφαση) των Υπουργείων Δημόσιας Τάξης και Συγκοινωνιών, η οποία αναπροσαρμόζεται κατά διαστήματα με αλλαγές στα καταβαλλόμενα ποσά.

Το τραγικότερο, όμως : ΚΑΜΙΑ ΛΕΞΗ από κανένα από τα ερωτώμενα Υπουργεία για την ανάγκη δημιουργίας περισσότερων θέσεων στάθμευσης για τις μηχανές στο κέντρο!




http://i415.photobucket.com/albums/pp238/mvlad78/MOTO_3.jpg


http://i415.photobucket.com/albums/pp238/mvlad78/MOTO_2.jpg


http://i415.photobucket.com/albums/pp238/mvlad78/MOTO_1.jpg

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
08-12-2009, 15:07
Μαρία ,

Σ'ευχαριστούμε

mvlad78
08-12-2009, 18:20
:sm8:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
09-12-2009, 08:51
Άρα μιλάμε, για ένα ογδοντάρι ...minimum ....



http://i415.photobucket.com/albums/pp238/mvlad78/MOTO_2.jpg





Ευχαριστούμε Μαρία ...... ;)




.

xenos
09-12-2009, 12:33
80 να ειναι οι ωρες τους!:mad:

christosms
13-04-2010, 18:47
Για να μην ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ...
Σήμερα απόγευμα στην Πανεπιστημίου... (κάθε μέρα πρωί και απόγευμα....)

http://img404.imageshack.us/img404/9218/adve.jpg

Θα ήταν κάλο να διαδώσουμε σε γνωστούς, να μην παρκάρουν στους κεντρικούς δρόμους της Αθήνας, κρίμα είναι να τους δίνουμε τις 100αρες, και να βλέπουμε τις μοτοσυκλέτες μας έτσι... (όπως το αdne της φωτογραφίας...), μέχρι να ελεήσουν να μας φτιάξουν parking...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-04-2010, 22:02
Για να μην ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ...
Σήμερα απόγευμα στην Πανεπιστημίου... (κάθε μέρα πρωί και απόγευμα....)

http://img404.imageshack.us/img404/9218/adve.jpg

Θα ήταν κάλο να διαδώσουμε σε γνωστούς, να μην παρκάρουν στους κεντρικούς δρόμους της Αθήνας, κρίμα είναι να τους δίνουμε τις 100αρες, και να βλέπουμε τις μοτοσυκλέτες μας έτσι... (όπως το αdne της φωτογραφίας...), μέχρι να ελεήσουν να μας φτιάξουν parking...



Απ' ότι βλέπω, δεν είναι της ΕΛΑΣ ο γερανός ...:hmmm:

gandreas
13-04-2010, 23:14
ισχυρίστηκαν ότι οι εσοχές είναι για γρήγορη στάση και όχι για στάθμευση, (ταμπέλα για αυτό δεν έχει πουθενά) ....

Αν του έλεγες ότι απλός την άφησες για 2 λεπτά τι θα σου έλεγε?

Πρέπει όλοι να κατέβουμε με τα ΙΧ και να κάνουμε βόλτες στο κέντρο για να την νιώσουν λίγο. Νεύρα

MARK
13-04-2010, 23:17
ΝεύραΝεύραΝεύρα

gandreas
13-04-2010, 23:34
Για να μην ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ...
Σήμερα απόγευμα στην Πανεπιστημίου... (κάθε μέρα πρωί και απόγευμα....)

http://img404.imageshack.us/img404/9218/adve.jpg

Θα ήταν κάλο να διαδώσουμε σε γνωστούς, να μην παρκάρουν στους κεντρικούς δρόμους της Αθήνας, κρίμα είναι να τους δίνουμε τις 100αρες, και να βλέπουμε τις μοτοσυκλέτες μας έτσι... (όπως το αdne της φωτογραφίας...), μέχρι να ελεήσουν να μας φτιάξουν parking...

Νεύρασήκωσε το το τιμημένο δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένωωωωω:yz