PDA

View Full Version : Arai Condor?


El Buitre
18-10-2009, 22:19
Χαιρετω την παρεα!
Ψαχνοντας για το επομενο κρανος μου,''επεσα'' πανω σε ενα Arai(καινουργι,κουτα!) σε πολυ καλη τιμη μεσω Ebay Αγγλιας.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι το εν λογω μοντελο(Condor) δεν υπαρχει πλεον στο επισημο site της Arai Europe.Υποθετω οτι εχει καταργηθει...Λετε αυτο να δημιουργει προβλημα στην ασφαλεια του κρανους?
Μηπως να ψαχτω με ενα πιο ''φρεσκο'' μοντελο?
Καθε γνωμη ευπροσδεκτη...

Thanks in advance Κυριοι!

georgekostas
18-10-2009, 22:26
Καλως ηρθες!
Μια συμβουλη.Αν θες να παρεις κρανος απο ιντερνετικο μαγαζι
εννοειτε πας σε ενα μαγαζι και το δοκιμαζεις νωριτερα.

El Buitre
18-10-2009, 22:35
Καλησπερα!
Exω ηδη 2 Αrai oποτε ξερω το νουμερο μου στη συγκεκριμενη εταιρια.
Το ζητημα ειναι μηπως το μοντελο ειναι ''απαρχαιωμενο''...(γιατι για να ειμαι ειλικρινης δεν το ειδα στο συγκεκριμενο μαγαζι που επισκευθηκα...)
Στο ΝΕΤ παντως δεν καταφερα να βρω μεχρι ποτε το ειχε στην παραγωγη η εταιρια.
Θα δειξει...
Thanks anyway!
:)

georgekostas
18-10-2009, 22:36
Καλησπερα!
Exω ηδη 2 Αrai oποτε ξερω το νουμερο μου στη συγκεκριμενη εταιρια.
Το ζητημα ειναι μηπως το μοντελο ειναι ''απαρχαιωμενο''...(γιατι για να ειμαι ειλικρινης δεν το ειδα στο συγκεκριμενο μαγαζι που επισκευθηκα...)
Στο ΝΕΤ παντως δεν καταφερα να βρω μεχρι ποτε το ειχε στην παραγωγη η εταιρια.
Θα δειξει...
Thanks anyway!
:)
Αυτο μπορεις να το ρωτησεις σε ενα καταστημα.Λογικα θα το ξερουν το μοντελο.

EOD-K9
19-10-2009, 14:22
Καλως ηρθες!
Μια συμβουλη.Αν θες να παρεις κρανος απο ιντερνετικο μαγαζι
εννοειτε πας σε ενα μαγαζι και το δοκιμαζεις νωριτερα.


:sm8:


να δεις και τα νουμερα ...................

Blackstaf
05-12-2009, 16:21
Φιλαράκι να προσέξεις ένα πράγμα όσον αφορά την αγορά σου μέσω διαδικτύου...Υπάρχουν κράνη σε πάρα πού καλή τιμή τα οποία είναι αμερικάνικα...Αυτό σημαινει ότι αυτού του είδους τα κράνη είναι πολύ περισσότερο βαριά από τα συνηθισμένα και αυτό συμβαίνει γιατι σε μερικες χώρες είναι υποχρεωμένες οι εταιρίες να κατασκευάζουν τα κράνη από ένα συγκεκριμένο βάρος και πάνω με αποτέλεσμα να είναι αρκετά θα έλεγα πιο βαριά από κάποια άλλα...

Orfeus
05-12-2009, 17:00
ναι ειναι ολιγον παλιο,οχι οτι εχει σημασια αν δεν εχει δει ποτε το φως τημς μερας,αλλα αφου θα τα δωσεις τα χρηματα νομιζω θα ταν καλυτερα να παρεις κατι πιο προσφατο...
καλο καταστημα και εμπιστο το bikersbargain.co.uk απο οπου πηρα viper GT sinister στα 350€.Μαλιστα αν ψωνισεις καποια αλλη μαρκα,παιρνεις δωρα,πχ αδιαβροχα,γαντια ακομη και δευτερο κρανος τυπου KBC HJC.αν θες δωσε το λινκ για το καταστημα...

gemara
05-12-2009, 17:29
Το Condor δεν κάνει νομίζω για τη μηχανή που έχεις. Είναι για "street" στάση και είναι αρκετά παλιό μοντέλο, δεν βγαίνει πια.

Όταν ήμουν εκεί πήρα το Chaser από το http://www.fc-moto.de
Τώρα είναι ακόμη φτηνότερο.

Στην Ελλάδα το είχαν 600€ το κομμάτι...


Belgique (Belgium)
gemara@skynet.be (gemara@skynet.be)

Quantity Name UP Discount TP

1piece(s) Arai Chaser Wraith
(size : XS (53/54)) 389.95€

1 piece(s) Arai Chaser Wraith
(size : XL (61/62)) 389.95€

Subtotal 779.90€

Delivery method UPS Belgique (Belgium) 8.90 €

Payment method Credit Card

Tax area EU country

Total amount 788.80 €

mycolnago
05-12-2009, 23:10
τα κρανη απο στοκ ειναι πολυ επιφοβο να ειναι "ληγμένα"....συνηθως εχουν μια διαρκεια ζωης....:yz