PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ


boxerakias57
20-10-2009, 11:44
εμφανιστηκαν ξανα τα μπλοκακια και οι γερανοι .Εχουν καταγραψει ολα τα μηχανακια που ειναι στο πεζοδρομιο . ενα 1150gs εχει 4 κλησεις .Ελεος Νεύρα

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-10-2009, 11:50
εμφανιστηκαν ξανα τα μπλοκακια και οι γερανοι .Εχουν καταγραψει ολα τα μηχανακια που ειναι στο πεζοδρομιο . ενα 1150gs εχει 4 κλησεις .Ελεος Νεύρα




Thanks Φαίδων,

θα προσέχουμε .... ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-10-2009, 11:51
Άλλωστε,

εμείς ΠΟΤΕ δεν παρκάραμε παράνομα ....:rolleyes:

GeorgeP
20-10-2009, 12:11
Γνωστό και αναμενόμενο το πράγμα! Τώρα που τέλειωσαν οι εκλογές αποφάσισαν πως πρέπει να γεμίσουν τα ταμεία και άρχισαν με τον εύκολο τρόπο: άρμεγμα του ΙΧ και της μοτοσυκλετας Νεύρα

Αγαπητε μου,εχεις προσπαθησει να περπατησεις σε πεζοδρομιο με τον ανημπορο πατέρα, ¨η με το καροτσακι με το παιδί μεσα και ελα να μου πεις μετά!!!!!! Οταν η κορη μου ηταν στο καροτσι σιχτιριζα όλους εμας που παρκαρουμε στα πεζοδρομια και στις πλατείες!! Η Πλατεια Ν.Σμυρνης ηταν γεματη απο όλους εμας!! Θα μου πεις ''και που να την βαζω αφου δεν υπαρχουν αρκετες θεσεις παρκαρισματος?'' Ναι εχεις δικιο αλλα εμενα τον πεζο δεν με ενδιαφερει, αφησε την 16 στενα πιο κατω, ελα με το λεωφορείο, το τρενο το αεροπλανο......εγω θελω να περπατησω ελευθερος πανω στο πεζοδρομιο, πεζοδρομο πλατεια!!!!!!

Σημ. Μην παρεξηγησεις το προς εσενα ποστ μου, αφορμη ηταν το ποστ σου και απευθυνομαι σε ολους μας!!!

boxerakias57
20-10-2009, 13:46
εχεις απολυτο δικοιο η Αθηνα πρεπει να γινη ανθρωπινη

GeorgeP
20-10-2009, 14:01
ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ? ΠΟΣΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΠΟΘ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΛΛΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ.. ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.. ΕΙΜΑΙ 34 Κ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΣΕ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ !!! ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο "ΜΑΓΚΑΣ" ΠΑΤΕΡΑΣ (ΠΟΘ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙ, 'Η ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΔΗΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΕΞΩ ΣΑΝ ΚΡΕΜΑΣΤΡΑ) ΠΛΗΓΩΝΕΤΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΝΑ "ΑΝΤΕ ΓΑΜ.." ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΜΕ.. ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ..

ΟΧΙ, ΠΛΑΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ!!!!!!! Αν θελουν να περπατησουν στον δρόμο μεγεια τους και χαρά τους!!(πρωτα κοιταξε όμως αν ΜΠΟΡΟΥΝ να περπατησουν στο πεζοδρόμιο). ΕΓΩ όμως που, ΘΕΛΩ, και ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ, που ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ, που ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ, ΑΠΑΙΤΩ τα λιγα πεζοδρομια, οι λιγοι πεζοδρομοι και πλατειες να ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδεια απο καθε ειδους τροχοφόρο, και σε αυτα περιλαμβανονται ΚΑΙ οι μοτοσυκλέτες!!!! Δεν με νοιαζει που θα την παρκαρετε/ω, 50 στενα και 18 τετραγωνα μακρυτερα.......δεν με νοιαζει!!!!
''Ειμαι αναπηρος σε αναπηρικο καροτσάκι και ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ μπορω να κυκλοφορησω ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΝΑ ΑΝΕΒΩ διότι υπάρχετε ΕΣΕΙΣ (ο εαυτος μου δεν εξαιρειται) που ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΤΕ!!!!!!!''
Μεχρι λοιπόν να φτιαξουμε ως ανθρωποι θα επικροτω καθε προσπαθεια αποτροπης της οποιαδηποτε αρχης ειτε αυτο λεγεται κληση, ειτε αφαιρεση πινακιδων!!! Κι ας ειμαι κι εγω ενας απο εσας!!!!! Δυστυχως ο Ελλην μονον ετσι μαθαινει!!!!

GeorgeP
20-10-2009, 14:19
ΕΝΑ ΣΚΕΨΟΥ.. ΟΠΩΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΣΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΜΗΧΑΝΕΣ.. ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ.. ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΖΑΝΙ.. (ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΕΣΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ΄'Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΑΜΑΞΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΩΝΙΑ) ΦΙΛΙΚΑ..

Δεν εξηρα τον εαυτον μου οσον αφορα την μοτοσυκλετα!!! Το αντιθετο μάλιστα!!!!Διαβασε τα ποστς μου προσεκτικά!!!
Το αυτοκινητο δεν το χρησιμοποιω τακτικα, οταν το κανω δεν παρκαρω ΠΟΤΕ σε γωνιες και διαβασεις πεζων ¨η ράμπες αναπηρων, ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!! Για τους φίλους μου δεν ξερω!!!

syan
20-10-2009, 14:25
ΟΧΙ, ΠΛΑΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ!!!!!!! Αν θελουν να περπατησουν στον δρόμο μεγεια τους και χαρά τους!!(πρωτα κοιταξε όμως αν ΜΠΟΡΟΥΝ να περπατησουν στο πεζοδρόμιο). ΕΓΩ όμως που, ΘΕΛΩ, και ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ, που ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ, που ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ, ΑΠΑΙΤΩ τα λιγα πεζοδρομια, οι λιγοι πεζοδρομοι και πλατειες να ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδεια απο καθε ειδους τροχοφόρο, και σε αυτα περιλαμβανονται ΚΑΙ οι μοτοσυκλέτες!!!! Δεν με νοιαζει που θα την παρκαρετε/ω, 50 στενα και 18 τετραγωνα μακρυτερα.......δεν με νοιαζει!!!!
''Ειμαι αναπηρος σε αναπηρικο καροτσάκι και ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ μπορω να κυκλοφορησω ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΝΑ ΑΝΕΒΩ διότι υπάρχετε ΕΣΕΙΣ (ο εαυτος μου δεν εξαιρειται) που ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΤΕ!!!!!!!''
Μεχρι λοιπόν να φτιαξουμε ως ανθρωποι θα επικροτω καθε προσπαθεια αποτροπης της οποιαδηποτε αρχης ειτε αυτο λεγεται κληση, ειτε αφαιρεση πινακιδων!!! Κι ας ειμαι κι εγω ενας απο εσας!!!!! Δυστυχως ο Ελλην μονον ετσι μαθαινει!!!!
Συμφωνώ απολύτως!!

gsmaniac
20-10-2009, 14:28
Συμφωνώ απολύτως!!
και εγω θα ηθελα να διαφωνησω..............αλλα δεν γινεται,δυστυχως δεν εχουμε παιδεια γενικα:hmmm::hmmm::hmmm:

Arkas
20-10-2009, 14:34
Πάντως και χθες δεν είχαμε παιδεία και οπωσδήποτε δεν θα την αποκτήσουμε σήμερα μετά από μία ή πολλές κλήσεις της δημοτικής ή της τροχαίας.
Κατεβαίνω καθημερινά στο κέντρο και παρκάρω το scooter πάντα στο δρόμο και ποτέ στον πεζόδρομο που είναι η δουλειά μου.
Ξέρετε όμως πώς έχουν καταντήσει οι πεζόδρομοι; Πάρκιν για αυτοκίνητα και μοτό. Και εάν τους πεις και μια κουβέντα, η γνωστή απάντηση: "φεύγω σε 5 λεπτά"!!!

GeorgeP
20-10-2009, 15:06
Πάντως και χθες δεν είχαμε παιδεία και οπωσδήποτε δεν θα την αποκτήσουμε σήμερα μετά από μία ή πολλές κλήσεις της δημοτικής ή της τροχαίας.

Συμφωνω αλλα μεχρι να περασει σαν μαθημα στα σχολεια (απο το νηπειαγωγίο) και να δημιουργηθουν 2 γενιες σωστά διαπαιδαγωγημένες στο θεμα αυτό εμεις οι υπόλοιποι (οι γονεις των διαπαιδαγωγουμενων) τι θα κανουμε? θα εξακολουθυμε να δινουμε το παραδειγμα ''παρκαρω όπου θελω και δεν με τιμωρεί κανεις? Ουτε μια κληση βρε αδερφε, ουτε μια αφαιρεση πινακιδας?''Ε τοτε και οι υπόλοιποι ''διαπαιδαγωγημενοι'' πια, για την ευκολια τους θα ξεχασουν ολα αυτα που εμαθαν και θα συνεχισουν το δικό μας εργο!!!! Οσο και να διαπαιδαγωγησεις αν δεν δωσεις πρωτος το παραδειγμα....τσαμπα ο κόπος!!!


Κατεβαίνω καθημερινά στο κέντρο και παρκάρω το scooter πάντα στο δρόμο και ποτέ στον πεζόδρομο που είναι η δουλειά μου.

Αυτο πρέπει να κανουμε ολοι μας ΕΙΤΕ ΚΑΒΑΛΑΜΕ SCOOTER EΙΤΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ!!


Ξέρετε όμως πώς έχουν καταντήσει οι πεζόδρομοι; Πάρκιν για αυτοκίνητα και μοτό. Και εάν τους πεις και μια κουβέντα, η γνωστή απάντηση: "φεύγω σε 5 λεπτά"!!!

Αυτοι ειναι οι ευγενικοι διότι υπαρχουν και οι άλλοι που σου λενε ''τι σε νοιαζει εσενα?'', ''ποιος εισαι και τι θέλεις'', ''κανε μας την χαρη ρε μεγάλε''!! και άλλα όμορφα!!!! Οταν όμως δουν την κληση στο παρμπριζ και να λείπουν οι πινακιδες φταιει το εισπρακτικο κρατος που δεν εχει παρκινγκ και η ΕΛΑΣ που βγηκε παγανιά!!!!

Κανεις μας δεν κανει το παραμικρο για να μην κατεβαινει με το αυτοκινητο του ¨η την μοτοσυκλετα του στο κεντρο ¨η στις πλατείες π.χ. Ν.Σμυρνης!!! Ολοι μα όλοι απαξιωνουν τα ΜΜΜ, ακομα κι αυτοι που το λεωφορειο περναει απέξω απο το σπιτι τους και τους κατεβαζει στην πορτα της δουλειας τους!!!!

Ελεος!!!!!!

EOD-K9
20-10-2009, 16:04
:hmmm::hmmm::hmmm:

εδώ που τα λέμε το έχουμε παρακάνει

vasorfa
20-10-2009, 16:13
Εγω θα ελεγα οτι λιγο ή πολυ,φταιμε ολοι μας,,,,,και αυτοι που τα κανουμε,,,,,,και αυτοι που τα ανεχομαστε...........και μηνπει κανεισ οτι ποτε στην ζωη του δεν εχει αφησει παρανομα την μ,οτοσυκλεττα του......συγγνωμη αλλα αυτος ο ανθρωπος ηταν συγγενεις μου και πεθανε πριν 2 χρονια......και ηταν ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ......συνιστω......ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ;););)

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
20-10-2009, 16:42
Υπαρχει μια ρατσα ανθρωπου η οποια ονομαζεται homo ellhiadertal.

Ενω γνωριζει οτι τα τροχοφορα και τα ζωηλατα πρεπει να χρησημοποιουν
τον δρομο και οι πεζοι αντιστιχα τα πεζοδρομια, εμφανιζεται το φαινομενο
των αυτοκινητων στα πεζοδρομια και των πεζων στους δρομους.
Γεγονος ειναι οτι σαν εφηβος,νεος,παιδακι,πεζος, εχει χτυπησει,λερωθει,αγανακτισει σε/για καποιο παρκαρισμενο οχημα στο διαβα του.
Εντελως παραλογο ειναι το γεγονος οτι ενω εχει δωσει εξαιτασεις για να παρει το διπλωμα και ενω ζει σιγουρα πανω απο 21 χρονια στην Ελλαδα, μεχρι να παρει την μεγαλη του μηχανη,και ειναι ενημερωμενος για τους νομους αλλα και τα αυτονητα,
σημερα διαμαρτηρεται για την ''ζωγραφια''..............

kostas_366
20-10-2009, 16:55
Είμαι οδηγός μοτοσικλέτας. Έχω κλήση από πεζοδρόμιο (Αθήνα) και έγινα ...... μπαρούτι.
Αλλά, είχα κατάκτο πατέρα για 6 χρόνια. Πολλές φορές χρειαζόταν η μεταφορά του σε νοσοκομεία και κλινικές (Αθήνα). Δεν μπορώ να το περιγράψω... αυτό που έβλεπα και ένοιωθα. Εκεί ένοιωθα ότι δεν είχα φάει τσάμπα την κλήση. Και είχε και κάποιον, δηλ. εμένα, να τον μετακινεί. Μόνος του? Δεν το συζητάμε.
Εκεί καταλαβαίνεις πραγματικά τι γίνεται..
Αντιδρώ όμως με το εισπρακτικό μέτρο. Να γίνει κάτι, όχι για να έχουμε έσοδα αλλά για να υπάρξει λύση.
Τι να πω, νομίζω ότι ο Γιώργης, καλά μίλησε για παιδεία. Είναι το πρώτο που χρειάζεται και έπιτα παροχές, από το κράτος (χώροι πάρκιν).

christosms
20-10-2009, 17:26
Έχω άνοιξη thread εδώ και μια εβδομάδα...


Τέλος οι μηχανές στο κέντρο της Αθήνας... (Ζήτω τα Αυτοκίνητα) (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=6276)

droggitiszak
20-10-2009, 17:45
μα 4 κλήσεις ? ? ? ο ίδιος τις έκοβε ? μήπως έχει κανένα προσωπικό ζήτημα με τα GS ?? ? :hmmm:

boxerakias57
20-10-2009, 21:06
οι μοτοσυκλετιστες πιστευω οτι προσεχουν.και πολλες φορες χρησιμοποιουμαι τα ΜμΜ Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ειναι ο τοποσ που μεγαλωσα συμφωνω για καφε εκει

gsmaniac
20-10-2009, 21:12
οι μοτοσυκλετιστες πιστευω οτι προσεχουν.και πολλες φορες χρησιμοποιουμαι τα ΜμΜ Η ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ειναι ο τοποσ που μεγαλωσα συμφωνω για καφε εκει
πολλοι νεοσμυρνιωτες εχουμε μαζευτει εδω μεσα............:sm8::sm8::sm8:

ekatontarxos
21-10-2009, 09:03
Βολεύονται όλοι με το πεπατημένο ότι ό Ελληνας δεν έχει παιδεία για να καλύψει την έλλειψη παροχών προς τόν πολίτη (γιατί κλέβονται τά λεφτά,κατασπαταλιούνται σε ημετέρους κλπ. θα αναφέρω σάν παράδειγμα ότι τό κόστος κατασκευής οδικού χιλιομέτρου είναι 7 πλάσιο στήν Ελλάδα από ότι στήν Ισπανία !!!).Βάλτε με νου σας τι γίνεται...Μια απλή μπαριέρα
δεν βάλανε ποτέ στην Αθηνών Πατρών και τολμάνε να παπαγαλιζουν όλοι για το ¨Μολώχ τής ασφάλτου".
Εγώ πιστεύω ότι ο Ελληνας έχει αλλάξει,έχει πλέον παιδεία απλά οι δήθεν αρμόδιοι δεν του δινουν τη δυνατότητα να το αποδείξει,απλό παράδειγμα,θυμάστε τι ωραια δουλευε η κυκλοφορία στους Ολυμπιακούς;Ειχανε συγχρονήσει σωστά όλα τά φανάρια,τώρα ξερυθμισμένα δημιουργούν απίστευτα μποτιλιαρίσματα και σπατάλη καυσίμου,τα οικολογικά αυτοκίνητα μας μαράνανε για το κέντρο...
Παράδειγμα η Ν.Σμύρνη.Φτιαχτηκαν για μηχανές 3-4 θέσεις πάρκινγ και τίς σεβάστηκαν ΟΛΟΙ.

GeorgeP
21-10-2009, 10:53
.....................................................
Παράδειγμα η Ν.Σμύρνη.Φτιαχτηκαν για μηχανές 3-4 θέσεις πάρκινγ και τίς σεβάστηκαν ΟΛΟΙ.

Ναι.......ας μην υπήρχαν οι μπάρες και τα κοντα το ενα στο άλλο τοποθετημενα κολωνακια στις εισόδους της (ας ειναι καλα ο δις Δημαρχος) και θα σου έλεγα εγω τι θα πει σεβασμός!!!!

Γιαυτο λεω αν δεν υπάρξει - στην δεδομενη στιγμη και ωρα που θελουμε να παρκαρουμε- πιεση π.χ. μπαρες- κολονακια πάλι πανω στις πλατειες και τα πεζοδρομια θα πηγαιναμε κι ας υπηρχαν οι θεσεις παρκινγκ για μοτοσυκλετες!!!!

Εδω παρκαρουμε πανω στις ράμπες των γκαραζ των πολυκατοικιων (παθός) και οταν τους λες μια κουβεντα σου λενε ''φερε μου την αστυνομια!!'' και οταν την φερνεις σε βριζουν πατόκορφα, πανε να χειρωδικησουν κ.α. ωραια πράγματα!! Τι να λεμε τωρα???? Ο καθενας κοιτάει την ευκολια του και την βολη του σε αυτην την χωρα!!Νεύρα

ntinopoulos
21-10-2009, 11:25
Ναι.......ας μην υπήρχαν οι μπάρες και τα κοντα το ενα στο άλλο τοποθετημενα κολωνακια στις εισόδους της (ας ειναι καλα ο δις Δημαρχος) και θα σου έλεγα εγω τι θα πει σεβασμός!!!!

Γιαυτο λεω αν δεν υπάρξει - στην δεδομενη στιγμη και ωρα που θελουμε να παρκαρουμε- πιεση π.χ. μπαρες- κολονακια πάλι πανω στις πλατειες και τα πεζοδρομια θα πηγαιναμε κι ας υπηρχαν οι θεσεις παρκινγκ για μοτοσυκλετες!!!!

Εδω παρκαρουμε πανω στις ράμπες των γκαραζ των πολυκατοικιων (παθός) και οταν τους λες μια κουβεντα σου λενε ''φερε μου την αστυνομια!!'' και οταν την φερνεις σε βριζουν πατόκορφα, πανε να χειρωδικησουν κ.α. ωραια πράγματα!! Τι να λεμε τωρα???? Ο καθενας κοιτάει την ευκολια του και την βολη του σε αυτην την χωρα!!Νεύρα
στο γενικο νοημα συμφωνω μαζι σου,αλλα με το αν και το θα που γραφεις δεν εχουμε πραγματικοτητες!
να φτιαξουν επαρκεις θεσεις παρκινγκ και μετα ας τιμωρησουν τους παραβατες!;)

MARK
21-10-2009, 12:28
Προχθες το απόγευμα ήμουν Σταδίου και ο γερανός σήκωνε μποροστά μου 7 μηχανές...ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΛΟΙ.....;)

vp_68
21-10-2009, 16:53
Όταν εμείς οι ίδιοι δεν προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι, τότε μην το ζητάμε απο τους άλλους.

geolag
21-10-2009, 19:53
Χθες έμαθα ότι καταργήθηκε το σύστημα που πληρώνοντας το 3πλάσιο της κλήσης έπαιρνες τις πινακίδες την επόμενη.Πρέπει τώρα να περιμένεις 20 μέρες.
Οπότε προσοχή.

frits
22-10-2009, 13:46
[QUOTE=GeorgeP;83221]Αγαπητε μου,εχεις προσπαθησει να περπατησεις σε πεζοδρομιο με τον ανημπορο πατέρα, ¨η με το καροτσακι με το παιδί μεσα και ελα να μου πεις μετά!!!!!! Οταν η κορη μου ηταν στο καροτσι σιχτιριζα όλους εμας που παρκαρουμε στα πεζοδρομια και στις πλατείες!! Η Πλατεια Ν.Σμυρνης ηταν γεματη απο όλους εμας!! Θα μου πεις ''και που να την βαζω αφου δεν υπαρχουν αρκετες θεσεις παρκαρισματος?'' Ναι εχεις δικιο αλλα εμενα τον πεζο δεν με ενδιαφερει, αφησε την 16 στενα πιο κατω, ελα με το λεωφορείο, το τρενο το αεροπλανο......εγω θελω να περπατησω ελευθερος πανω στο πεζοδρομιο, πεζοδρομο πλατεια!!!!!!

Γιώργο, καλημέρα, θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει γιατί είσαι συνάνθρωπός μου, το πάρκινγκ από μόνο του δεν είναι πρόβλημα είναι το τι μου κοστίζει εμένα αν αφήσω την μηχανή σπίτι, θα σου έδινα 1000% δίκιο αν πρώτα φρόντιζαν να μας δώσουν μερικές θέσεις πάρκινκγ, δεν είναι δα και δύσκολο, να δεσμεύσουν 3-4 θέσεις αυτοκινήτων σε κάθε τετράγωνο όπου θα παρκάρουν μόνο μηχανές τουλάχιστον 4-5 μηχανές για κάθε ένα Ι.Χ θα χωρούσαν. Η δουλεία μου είναι στο κέντρο της Αθήνας και κατεβαίνω από Μενίδι με την μηχανή χρειάζομαι 20 λεπτά με την συγκοινωνία 1.30 ώρα, κέρδος 140 λεπτά την μέρα Χ 25 εργάσιμες = 58 ώρες τον μήνα, και εμένα αν μου λείπει κάτι είναι ελεύθερος χρόνος, (πολύτιμος) Πιστεύω ότι μπορώ να βρώ χώρο που δεν θα ενοχλώ τον πεζό, τον ανάπηρο (έχω ράμπα ακριβώς έξω από το μαγαζί μου και έχω τσακωθεί άπειρες φορές με αυτούς που τις κλείνουν αλλά και τα μηχανάκια που παρκάρουν πάνω στις λουρίδες τυφλών (ναι υπάρχουν και τέτοιες μετά το 2004 ). αλλά το να "χαρίσω" στην κοινωνία 58 ώρες από την ζωή μου το μήνα επειδή δεν έχει φροντίσει να φτιάξει τις υποδομές που όφειλε "για όλους μας" συγνώμη αλλά δεν θα το κάνω, δεν μπορώ να συμπεριφέρομαι σαν αρνί μέσα σε ένα κοπάδι από λύκους.

GeorgeP
22-10-2009, 16:45
Αγαπητε μου,εχεις προσπαθησει να περπατησεις σε πεζοδρομιο με τον ανημπορο πατέρα, ¨η με το καροτσακι με το παιδί μεσα και ελα να μου πεις μετά!!!!!! Οταν η κορη μου ηταν στο καροτσι σιχτιριζα όλους εμας που παρκαρουμε στα πεζοδρομια και στις πλατείες!! Η Πλατεια Ν.Σμυρνης ηταν γεματη απο όλους εμας!! Θα μου πεις ''και που να την βαζω αφου δεν υπαρχουν αρκετες θεσεις παρκαρισματος?'' Ναι εχεις δικιο αλλα εμενα τον πεζο δεν με ενδιαφερει, αφησε την 16 στενα πιο κατω, ελα με το λεωφορείο, το τρενο το αεροπλανο......εγω θελω να περπατησω ελευθερος πανω στο πεζοδρομιο, πεζοδρομο πλατεια!!!!!!


Γιώργο, καλημέρα, θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει γιατί είσαι συνάνθρωπός μου, το πάρκινγκ από μόνο του δεν είναι πρόβλημα είναι το τι μου κοστίζει εμένα αν αφήσω την μηχανή σπίτι, θα σου έδινα 1000% δίκιο αν πρώτα φρόντιζαν να μας δώσουν μερικές θέσεις πάρκινκγ, δεν είναι δα και δύσκολο, να δεσμεύσουν 3-4 θέσεις αυτοκινήτων σε κάθε τετράγωνο όπου θα παρκάρουν μόνο μηχανές τουλάχιστον 4-5 μηχανές για κάθε ένα Ι.Χ θα χωρούσαν. Η δουλεία μου είναι στο κέντρο της Αθήνας και κατεβαίνω από Μενίδι με την μηχανή χρειάζομαι 20 λεπτά με την συγκοινωνία 1.30 ώρα, κέρδος 140 λεπτά την μέρα Χ 25 εργάσιμες = 58 ώρες τον μήνα, και εμένα αν μου λείπει κάτι είναι ελεύθερος χρόνος, (πολύτιμος) Πιστεύω ότι μπορώ να βρώ χώρο που δεν θα ενοχλώ τον πεζό, τον ανάπηρο (έχω ράμπα ακριβώς έξω από το μαγαζί μου και έχω τσακωθεί άπειρες φορές με αυτούς που τις κλείνουν αλλά και τα μηχανάκια που παρκάρουν πάνω στις λουρίδες τυφλών (ναι υπάρχουν και τέτοιες μετά το 2004 ). αλλά το να "χαρίσω" στην κοινωνία 58 ώρες από την ζωή μου το μήνα επειδή δεν έχει φροντίσει να φτιάξει τις υποδομές που όφειλε "για όλους μας" συγνώμη αλλά δεν θα το κάνω, δεν μπορώ να συμπεριφέρομαι σαν αρνί μέσα σε ένα κοπάδι από λύκους.


Εχεις κι εσυ τα δίκια σου αλλα......... επιμενω, αφηστε τα αυτοκινητα στο σπιτι ¨η εκτος κεντρου και χρησιμοποιηστε τα ΜΜΜ ¨η τα δικυκλα, τα οποια δικυκλα τουλαχιστον μην τα αφηνετε όπου να'ναι εμποδιζοντας τον κοσμο!! Αν δεν βρισκετε ειδικη θεση παρκινγκ βαζετε τα ετσι ωστε οταν θα ερθει ο επομενος να παρκαρει διπλα σας να μην ενοχλεί τους πεζους κατα το δυνατόν!!!

ntinopoulos
23-10-2009, 12:15
Si senior, ειναι αυτα στις ακρες των δρόμων με τα μεταλικα χωρισματα!! Αλλα δεν ειναι αρκετα!!!:yz Χωρια που κατι πανεξυπνοι οδηγοι πανε και παρκαρουν (για 5' όπως λενε και το ξεχνανε εκει) ακριβως εμπρος απο αυτα ειτε εχουν μοτοσυκλετα παρκαρισμενη ειτε οχι!!!! Στν Νεα Σμυρνη κοντεψα να πλακωθω με εναν τετοιον επειδη του ειπα να παει αλλου αυτος κατεβηκε απο το αυτοκινητο του να μου ζητησει τον λογο (εγω με το Βαραντερο εψαχνα να παρκαρω μια τετοια θεση), επειδη φωναξα την Δημοτικη Αστυνομια που ηταν δίπλα και ταυτοχρονα το ''100''. Κατεβηκε να με δειρει το καταλαβαινεις??? Ελεος δηλαδη ρε παιδια!!!
μηπως τον εξοργισε το varadero?:rolleyes:
λεω γω τωρα!:rolleyes:

GeorgeP
23-10-2009, 12:42
μηπως τον εξοργισε το varadero?:rolleyes:
λεω γω τωρα!:rolleyes:

Μηπως να σου σπασει ο αξονας σε ενα ''βουνο ψηλα εκει που ειναι εκκλησιά ερημικη.....'' που κινητο δεν πιανει και οι λυκοι πεινάνε????? λεω μήπως!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

xenos
23-10-2009, 15:23
:sm7::sm7:

ntinopoulos
23-10-2009, 18:15
Μηπως να σου σπασει ο αξονας σε ενα ''βουνο ψηλα εκει που ειναι εκκλησιά ερημικη.....'' που κινητο δεν πιανει και οι λυκοι πεινάνε????? λεω μήπως!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D
:hmmm:φαε τη γλωσσα σου ρε φιλε!:)

syan
23-10-2009, 19:26
Μηπως να σου σπασει ο αξονας σε ενα ''βουνο ψηλα εκει που ειναι εκκλησιά ερημικη.....'' που κινητο δεν πιανει και οι λυκοι πεινάνε????? λεω μήπως!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D
Δεν πάει κανείς εκεί Γιώργο, μόνον για σουβλάκια και καφέδες τάχουνε...

ntinopoulos
23-10-2009, 19:30
Δεν πάει κανείς εκεί Γιώργο, μόνον για σουβλάκια και καφέδες τάχουνε...
γι αυτο δεν ειναι?:Απορία:
δε πιστευω να με κοροιδεψαν?:Απορία:

pepax66
23-10-2009, 19:48
Δεν πάει κανείς εκεί Γιώργο, μόνον για σουβλάκια και καφέδες τάχουνε...

Έχει σουβλάκια ψηλά εκεί στην Εκκλησιά την ερημική? Ε τότε να πάμε!

:sm7::sm7::sm7: