PDA

View Full Version : Πώς κυλήσατε;;;


riko46
22-10-2009, 11:26
Ανοίγω ένα θέμα ελαφρώς περίεργο με ψυχολογικό υπόβαθρο...

Τί ή ποιός ήταν αυτό/ός που πιστεύετε ότι σας επηρέασε να στραφείτε στη μοτοσυκλέτα;;


Εμένα προσωπικά στην εποχή μου με το παπί ενός φίλου μου,
και με την ευχή του να μάθω τι είναι οι 2 ρόδες ,ξεκίνησα και κόλλησα.
.
................................:cool:

evanb
22-10-2009, 11:53
Όταν επέστρεψα από Αμερική το 1991 η Μαρία (η σύζυγος μου) οδηγούσε τότε ένα GLX 50 HONDA παπί. Δεν ήθελε και πολύ και με έμαθε να οδηγώ μηχανή.
( αχ τι κάνουμε για να ρίξουμε μια γυναίκα :sm7::sm7::sm7:)

ps Δεν δέχομαι σχόλια, εντάξει ????:mad::mad: (τ’ακους ntinopoule :D:D????)

soter3gm
22-10-2009, 12:35
Από μικρός που ήμουν μου άρεσαν οι δύο τροχοί.
Όταν έφτασα στα 12-13? είδα ένα γάμο, όπου μπροστά ήταν ο γαμπρός με ένα Ζ1300, εκεί ήταν που "κύλισα" για τα καλά. Έπιασα δουλειά και αγόρασα το πρώτο μου μηχανάκι μια vespa 50s.
Στη πορεία γνώρισα και τον "γαμπρό", όπου με έμαθε να καβαλάω τα μαστόδοντα εκείνης της εποχής. και άλλα άτομα που μερικά δεν υπάρχουν πλέον.
Έκτοτε δεν ξεκαβάλησα ποτέ εδώ και 30 ολόκληρα χρόνια.

Από τότε done e motori gioie e dolory :)

BUSA MAKIS
22-10-2009, 12:51
Ήρθα το 1992 από Γερμανία στην Ελλάδα, ως τότε λόγω των καιρικών συνθηκών δεν ασχολιώμουν με μοτοσικλέτες παρά το ότι ήμουν και είμαι
λάτρης της ταχύτητας.

Στην Ελλάδα μετά μου κίνησαν το ενδιαφέρον οι μοτοσικλέτες και
η αρχή έγινε με ένα Honda VT 250 για να φτάσω σε ένα Hayabusa, BMW F650GS και ένα APRILIA RS 250 track bike για να ξεδίνω λίγο στη πίστα και μόνο.

emix
22-10-2009, 13:28
Ο πατερας μου ηταν στις βλαβες τις ΔΕΗ και κυκλοφορουσε με Vespa. Ερχοταν για λιγο απο το σπιτι και μ εβαζε πανω.
Μετα ειχε ενα Garelli και το κυκλοφορουσα και γω που και που. Μετα μας το εκλεψαν και αγορασε ενα παπακι. Σιγα-σιγα το χρησιμοποιουσα μονο εγω για να πηγαινω στην σχολη μου. Μεχρι τα 32 μου συχαινομουνα τις μεγαλες μηχανες και ημουν λατρης των αυτοκινητων. Καπου εκει επαθα μια φλασια και απο παπακι 125κυβικων πηγα κατευθειαν σε Honda Africa 750!
Απο τοτε δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου χωρις μεγαλη μηχανη.

aeriko
22-10-2009, 14:42
Σε κοπάνα από το Γυμνάσιο (1974) οδήγησα ένα beneli 50cc. Για κακή μου τύχη με έπιασε ένας χωροφύλακας (ναι υπήρχαν τότε και αυτοί) που είχε αν θυμάμαι καλά μια bsa αυτήν με τον λεβιέ των ταχυτήτων στο πλάι.Μου έχωσε κλήση και πήγα δικαστήριο, αφού προηγουμένως είχα βγάλει δίπλωμα. Μετά την αθώωση μου η μάνα μου πήρε το δίπλωμα και το έσκισε. Δεν ήθελε με τίποτα να καβαλάω μηχανές. Από τότε είχα ένα μικρόβιο μέσα μου αλλά κατάφερα να αποκτήσω την πρώτη μου μηχανή (beverly 400cc) το 2008, το έμαθε και η μάνα μου αλλά πλέον δεν μπορούσε να αντιδράσει (ξέρετε από μανάδες, γι αυτές πάντα είμαστε παιδιά). Μετά τα υπόλοιπα ήρθαν πιο εύκολα. Κάλλιο αργά παρά ποτέ:)

gemara
22-10-2009, 15:13
Σχεδόν από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, με συγκινούσαν τα τεχνικά θέματα, ιδίως οι μοτοσυκλέτες και όποτε σαν παιδάκι έβλεπα μηχανές, τις καβάλαγα σταματημένες. Στο βουνό στην Γλυφάδα που έμενα (1969...), ερχόταν από το χωματόδρομο ο μπακάλης με μία R51 (μπορεί και R25, στα 6-7 μου, δεν μπορούσαν να ξεχωρίσω) και όταν ανέβαζε τα ψώνια στο σπίτι, έτρεχα και καβάλαγα τη BMW με το sidecar. Κάθε φορά που ερχόταν για να την πάρει ο μπακάλης (Άλκης Βαμβακερός τό όνομα) την εύρισκε λίγα μέτρα πιό κάτω στην κατηφόρα, γιατί πάταγα αυτό το αριστερό "φρένο" που είχε η μηχανή, αλλά αυτή τσούλαγε!

Η χαρά μου όταν ερχόταν μια φίλη της μητέρας μου με ένα Solex (http://www.velocruz.com/images/solex.gif) και γω πάθαινα πλάκα με το σύστημα μετάδοσης που είχε και με το πως έπαιρνε μπροστά!

Από τότε καβάλαγα όλα τα μηχανάκια των φίλων μου και τη μεγάλη πλάκα μου την έπαθα στα 16 μου που καβάλησα το XT600 του μακαρίτη ξάδερφού μου. Εκεί κόλλησα πολύ.

Όπως όλοι οι γονείς βέβαια, ούτε ν' ακούσουν να πάρει μηχανή ο γιός τους, κι ας έμαθα αργότερα ότι ο μπαμπάς είχε σπάσει πόδι με BMW στα νιάτα του...

Στα 21 μου βγάζω δίπλωμα μηχανής και αγοράζω και ένα κράνος KIWI.

Στα 22 μου, μόλις έπιασα τον πρώτο μισθό στα χέρια, πάω και τον δίνω ολόκληρο προκαταβολή για ένα καινούργιο XL600R. Ο έμπορας (Παπαδάκης στη Βουλιαγμένης) μου ζητάει όμως κάποιον εγγυητή για τα γραμμάτια, οπότε η μόνη διαθέσιμη ήταν η μάνα μου! Πάμε, υπογράφουμε, το βάζω μπρος με τη μανιβέλα, άντε της λέω πάρε ένα ταξί και τα λέμε σπίτι. Μπα; μου λέει και μαζεύει τη φούστα της και κάθεται με τα πόδια στο πλάι, πίσω απ' τη μηχανή και γυρνάμε στη Γλυφάδα!!!:)

ckalfas
22-10-2009, 15:15
Κόλλησα το μικρόβιο από τον ξάδελφό με ένα παλιό BMW μονοκύλινδρο του '54 (μοντέλο δεν θυμάμαι) το οποίο το είχε και με το πλαϊνό καρότσι!
Έκτοτε άρχισα να μαζεύω για να το αγοράσω! Με πρόλαβε άλλος όμως και αγόρασα ένα Virago (με το οποίο ακόμη μετακινούμαι). Το GS ήταν ένα δώρο στον εαυτό μου ύστερα από 16 χρόνια συνεχόμενης Viragoκαβάλας...!!!:rolleyes:

gsmaniac
22-10-2009, 15:52
1979...........ημουν 12 , το αδερφακι μου ηταν 14 και ειχε ενα Ζ50J κ@λ@φτιαγμενο και επειδη ημουν καλο παιδι:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:,του το εκλεβα συχνα και πηγαινα στην πλατεια και εκανα τον μαγκα στους φιλους μου.μετα απο 2 χρονια πηρε ενα παπι και ετσι το ζετακι εμεινε σε μενα για πολλα χρονια .................μεγαλωνοντας αλλαξα πολλες μοτο,μεχρι να φτασω στον τελευταιο μου ερωτα:p:p:p:p:p

skippybi
22-10-2009, 17:48
την αρρώστια, μου την κόλλησε ένας θείος μου που είχε ένα ζούνταρπ(νομίζω) και με πήγαινε βόλτες στο χωριό αφήνοντας το τιμόνι στα χέρια μου!!!

chrisGSA
22-10-2009, 21:09
Στις 23 Δεκεμβριου του 1984 ο πατερας μου μου αγορασε ενα παπι c50 HONDA απο τοτε μεχρι σημερα δεν βρηκα απολυτως κανενα λογο να σταματησω να οδηγω μηχανη!!!!!:D

pepax66
23-10-2009, 00:09
Το μικρόβιο δεν το κόλλησα το είχα μάλλον από μωρό ήταν τότε ένα μικρό σκουληκάκι το οποίο τώρα έχει γίνει ανακόντα! Αυτά τα λέω γιατί πάντα χάζευα και καβάλαγα κλεφτά με ένα ξάδελφο μου μια BMW 250 με καλάθι που είχε ένας από τους Θείους μου και αφού δεν είχαμε κλειδιά απλά την σπρώχναμε με την ελπίδα να είναι η σειρά μας στην κοντινότερη κατηφόρα.
Αργότερα και όταν ήμουν πλέον 12 είχαμε αγοράσει ένα κλειδί από Simpson (ήταν όλα ίδια) και κλέβαμε το μηχανάκι του πατέρα ενός κολλητού μου και όταν ήμασταν τυχεροί το Zundapp του θείου του πύραυλος της εποχής ΚΑΙ υδρόψυκτο. Έτσι μετά από πολλές δουλειές και χαρτζιλίκια πριν βγάλω ταυτότητα στα 13 μου είχα το πρώτο μου μηχανάκι ένα Benelli 50cc με τρεις ταχύτητες στο χέρι λύση ανάγκης γιατί δεν μάζευα με τίποτα 29.000 δρχ να πάρω την πάπια ! Αυτά από τότε απλά κυλάω και εγώ .................:rolleyes:

soter3gm
23-10-2009, 06:47
Το μικρόβιο δεν το κόλλησα το είχα μάλλον από μωρό ήταν τότε ένα μικρό σκουληκάκι το οποίο τώρα έχει γίνει ανακόντα! Αυτά τα λέω γιατί πάντα χάζευα και καβάλαγα κλεφτά με ένα ξάδελφο μου μια BMW 250 με καλάθι που είχε ένας από τους Θείους μου και αφού δεν είχαμε κλειδιά απλά την σπρώχναμε με την ελπίδα να είναι η σειρά μας στην κοντινότερη κατηφόρα.
Αργότερα και όταν ήμουν πλέον 12 είχαμε αγοράσει ένα κλειδί από Simpson (ήταν όλα ίδια) και κλέβαμε το μηχανάκι του πατέρα ενός κολλητού μου και όταν ήμασταν τυχεροί το Zundapp του θείου του πύραυλος της εποχής ΚΑΙ υδρόψυκτο. Έτσι μετά από πολλές δουλειές και χαρτζιλίκια πριν βγάλω ταυτότητα στα 13 μου είχα το πρώτο μου μηχανάκι ένα Benelli 50cc με τρεις ταχύτητες στο χέρι λύση ανάγκης γιατί δεν μάζευα με τίποτα 29.000 δρχ να πάρω την πάπια ! Αυτά από τότε απλά κυλάω και εγώ .................:rolleyes:



28970 Δρχ Θέλεις να πεις από τον ακατονόμαστο στη Λ. Αθηνών ;)

EOD-K9
23-10-2009, 07:01
:yz:yz:yz

Οι κακές παρέες και οι γκόμενες με παρέσυραν ...................



:yz:yz:yz:yz:yz

pepax66
23-10-2009, 19:50
28970 Δρχ Θέλεις να πεις από τον ακατονόμαστο στη Λ. Αθηνών ;)


Ναι από τον τον Κ.Ν........! Τι άνθρωπος τι έμπορος φτου του φτου του! :yz:sm7::yz:sm7:

MARK
23-10-2009, 20:12
Απο τα 15 όπως κάθε πιτσιρικάς,έτσι και εγώ δεν ξέφυφα από το ρεύμα της εποχής...Μετά από προσωπική εργασία το 1994 ΜΑΧ 100........;)

Carduelis
24-10-2009, 11:30
Νομίζω πως το θέμα που άνοιξε εδώ ο φίλος pepax66 είναι ολόιδιο με αυτό που έχει ανοίξει ο φίλος Soter3gm http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5738 (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5738)
Mήπως να τα ενοποιούσαμε? (Moderators τι λέτε?)
Eξάλλου τα πως και γιατί κάνουμε κάτι έχουν μεγάλο ενδιαφέρον :)

pepax66
24-10-2009, 22:42
Νομίζω πως το θέμα που άνοιξε εδώ ο φίλος pepax66 είναι ολόιδιο με αυτό που έχει ανοίξει ο φίλος Soter3gm http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5738 (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=5738)
Mήπως να τα ενοποιούσαμε? (Moderators τι λέτε?)
Eξάλλου τα πως και γιατί κάνουμε κάτι έχουν μεγάλο ενδιαφέρον :)

Γιατρέ μου και τα δύο ο soter τα έχει ανοίξει και η μοναδική τους ομοιότητα είναι ότι βγαίνουν κάτι τύποι σαν αυτόν και λένε ιστορίες τύπου Jurasic Park (και του εαυτού μου συμπεριλαμβανομένου) κάτι δηλαδή μηχανόσαυροι που είχαν δει mixer και σε Βενζινάδικα!;)

Carduelis
24-10-2009, 23:05
Γιατρέ μου και τα δύο ο soter τα έχει ανοίξει και η μοναδική τους ομοιότητα είναι ότι βγαίνουν κάτι τύποι σαν αυτόν και λένε ιστορίες τύπου Jurasic Park (και του εαυτού μου συμπεριλαμβανομένου) κάτι δηλαδή μηχανόσαυροι που είχαν δει mixer και σε Βενζινάδικα!;)

Πρέπει να ελαττώσω τις εφημερίες...
Πρέπει να ελαττώσω τις εφημερίες...
Πρέπει να ελαττώσω τις εφημερίες...
Πρέπει να ελαττώσω τις εφημερίες...
Πρέπει να ελαττώσω τις εφημερίες...
Πρέπει να ελαττώσω τις εφημερίες...
Πέτρο :o:o:o:o:o:o !!
Αλλά τέτοια θέματα πρέπει να συνεχίσετε να βάζετε, είναι κάτι σαν τις ιστορίες των κυνηγών γύρω από το τζάκι το χειμώνα.. ξέρεις οτι ποτέ δεν θα συναντήσεις εσύ τέτοιο θήραμα αλλά..

Carduelis
25-10-2009, 00:03
Γιατρέ μου και τα δύο ο soter τα έχει ανοίξει και η μοναδική τους ομοιότητα είναι ότι βγαίνουν κάτι τύποι σαν αυτόν και λένε ιστορίες τύπου Jurasic Park (και του εαυτού μου συμπεριλαμβανομένου) κάτι δηλαδή μηχανόσαυροι που είχαν δει mixer και σε Βενζινάδικα!;)

Ki εσύ όμως Πέτρο να ελαττώσεις καμμιά βάρδια γιατί αυτό το θέμα το άνοιξε ο riko46 :sm7::sm7::sm7:

soter3gm
25-10-2009, 08:24
Γιατρέ μου και τα δύο ο soter τα έχει ανοίξει και η μοναδική τους ομοιότητα είναι ότι βγαίνουν κάτι τύποι σαν αυτόν και λένε ιστορίες τύπου Jurasic Park (και του εαυτού μου συμπεριλαμβανομένου) κάτι δηλαδή μηχανόσαυροι που είχαν δει mixer και σε Βενζινάδικα!;)


Πο ΠΟΟΟΟ αλήθεια το είχα ξεχάσει αυτό με 3 Δρχ. γέμιζες τη βέσπα με λάδι FINA :yz:yz

EOD-K9
25-10-2009, 08:29
Πο ΠΟΟΟΟ αλήθεια το είχα ξεχάσει αυτό με 3 Δρχ. γέμιζες τη βέσπα με λάδι FINA :yz:yz
μην είσαι μαρτυριάρης
κρύβε λόγια

:p:p:p

Carduelis
25-10-2009, 10:47
Πο ΠΟΟΟΟ αλήθεια το είχα ξεχάσει αυτό με 3 Δρχ. γέμιζες τη βέσπα με λάδι FINA :yz:yz

Ωχ... θυμήθηκαν οι μηχανόσαυροι την εποχή τους !!

1253

(ΥΓ: χωρίς παρεξήγηση ε? :sm7::sm7:)

pepax66
25-10-2009, 14:22
Ωχ... θυμήθηκαν οι μηχανόσαυροι την εποχή τους !!

1253

(ΥΓ: χωρίς παρεξήγηση ε? :sm7::sm7:)


:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:


O Σωτοτυρρανόσαυρος ο Μποξερόδεις!

soter3gm
25-10-2009, 15:55
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:


O Σωτοτυρρανόσαυρος ο Μποξερόδεις!



XA XA XA XA έρεε ιδέες που μου έρχονται:sm7: :sm7: έχει δουλειά το βράδυ ;) :sm7::sm7:

tsompanis
25-10-2009, 19:47
τράβηξε για αλλού η κουβέντα!
αν κάνει και ο σωτήρης και ξεθάψει ΄μνήμες απο τότε,τι να πώ!μια χαρά!
ενδιαφέρον θέμα και θα ήθελα να πω και εγώ την δική μου γνωριμία.

1980 σε ηλικία 10 ετών και κάτω απο το μπαλκόνι του σπιτιού στην θεσαλονίκη,
ξηροκρήνη πίσω απο τα τειχάκια του σταθμού,παρκαρισμένη μια ολοκαίνουργια
honda cb-250 για μερικές μέρες.τελικά η αστυνομία μας είπε πως ήταν κλεμένη και ότι
θα ειδοποιούσε τον άνθρωπο που την είχε.

όλες αυτές τις μέρες ήμουν πάνω σε αυτήν με τις ώρες.όταν ήρθε ο ιδιοκτήτης να την πάρει,εγώ με το μυαλό μου την είχα κάνει ήδη δικιά μου και την έπλενα!
χάρηκε που το είδε και μάλιστα αργότερα που κατέβηκαν και οι δικοί μου,προσφέρθηκε να μου δώσει και ένα κατοστάρικο!φυσικά εμένα με είχε πάρει ήδη απο κάτω και ένας νέος έρωτας μόλις είχε γενηθεί...
λίγο χρόνια αργότερα,περίμενα τα σαβατοκύριακα πως και πως για να κάνω βόλτες στην μάντρα του πατέρα,ένα dkw 250 cc. δίχρονο!του 52 αν θυμάμαι καλά.

έρωτες!!:)

allen
25-10-2009, 19:51
Δημοτικο πηγαινα δεν θυμαμαι ηλικια ,νομιζω 1980 ,ανεβηκα στο
GARELLI (MOTOΠΟΔΗΛΑΤΟ) ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ!!
ΑΡΕ ΠΑΤΕΡΑ!!!!!!!!!!:rolleyes:

arisxios
25-10-2009, 21:16
Το 1972σε ηλικία 5 χρονών καβάλα στην μηχανή του πατέρα μου μια bmw R51 μπροστά στο ντεπόζιτο!!!
ΆΡΕ ΠΑΤΈΡΑ !!!!!



http://www.bmbikes.co.uk/photos/photophotos/R51-3%20%282%29.jpg

wet & dirty
25-10-2009, 21:28
ηταν μονόδρομος...........η θα έμπαινα σε ψυχιατριο στα 14 μου η θα έπερνα μηχανη......η επιστημη σήκωσε τα χέρια ψηλα:D:D:D:D:D:D

allen
26-10-2009, 16:03
Το 1972σε ηλικία 5 χρονών καβάλα στην μηχανή του πατέρα μου μια bmw R51 μπροστά στο ντεπόζιτο!!!
ΆΡΕ ΠΑΤΈΡΑ !!!!!



http://www.bmbikes.co.uk/photos/photophotos/R51-3%20%282%29.jpg

ΠΕΣΜΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ!!!!!!!!!!!!!

sansiro.sugata
26-10-2009, 20:00
Καλησπερα σε ολους.

Απο παιδι απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου , ημουν πανω σε ενα .. ντεποζιτο... να κρατω την μεση του τιμονιου.

Φυσικο και λογικο ηταν , να αγαπησω τον μοτοσυκλετισμο.

Ενδιαφερων αποτελει το φαινομενο , οτι αν και απο παιδι στα διτροχα , ειχα μια απεχθεια για την ταχυτητα...

vpentza
01-11-2009, 08:58
Από μικρός μου άρεσαν οι κλασσικές μοτοσυκλετες BMW, BSA, TRIUMPH, ARIEL κτλ.... Μου άρεσαν πολύ διότι σαν ερασιτέχνης "μηχανικός" ήθελα να μπορώ να τις μαστορεύω, ειχα διαβασει και πολλά τεχνικά βιβλία...
Με συγκινησαν τα boxer γιατί έχεις τα κύλινδρα μπροστά σου για να κάνεις ότι θέλεις και δεν ψάχνεις τα καπάκια κάτω απο τεπόζιτα....και ο ήχος (ιδιαίτερα απο τα παλια) απερίγραπτα μελωδικός.....
Θυμάμαι ότι από πολύ μικρός ήθελα να βλέπω πολέμικές ταινίες μονο και μόνο για να βλέπω τους Γερμανους καβάλα στα Boxer. Μεγάλο κόλλημα...

Οταν απογαλακτιστηκα στα 17,5 πήρα μοτοποδήλατο με πετάλια, ένα γιαπωνεζικο mini bike και μετά.......R25/3, R50/2, R75/5, K75, F650, R1150GS και τώρα F800GS

frits
01-11-2009, 10:51
To 1981 πήγα με το μπαμπά να αγοράσω ποδήλατο, και τελικά φύγαμε με ένα LEM motor για να μην ανεβαίνω σε ξένα μηχανάκια (η μαμά ακόμα δεν έχει συνέλθει.):D
Την τρέλλα πάντως την κόλλησα από ένα φιλαράκι που είχε ένα XR200, πήγαινε Πάρνηθα και με έπαιρνε για παρέα για να τον προσέχω, όταν έκανα τις πρώτες βόλτες με το XR στο χώμα απλά "τρελλάθηκα", στην μνήμη μου είναι το καλύτερο μηχανάκι που οδήγησα ποτέ..

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=63&pictureid=768

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
19-11-2009, 17:50
Τέλη 1978 έρχομαι από Κύπρο για σπουδές στην Αθήνα.Εμενα στη φοιτητική εστία
του Πολυτεχνείου στου Ζωγράφου και έπρεπε να καταβαίνω στη Βιομηχανική στο
Πειραιά.
Το ταξίδι Ζωγράφου-Πειραιάς διαρκούσε μιαμιση ώρα και ήθελες 2 λεωφορεία.Με το
τέλος του Α' έτους κατεβαίνω στη Κύπρο και πιάνω δουλειά στο ξενοδοχείο ενός
φίλου, με ένα και μοναδικό σκοπό! Να μαζέψω χρήματα για μηχανάκι.Ετσι το Σεπτέμβρη του 1979 βρέθηκα με παπάκι.
Μετά YAMAHA DT100 , YAMAHA XT 550 ,BMW Scarver 650, BMW F650 GS και τέλος
BMW R1200GS.

EOD-K9
30-11-2009, 20:04
Ωχ... θυμήθηκαν οι μηχανόσαυροι την εποχή τους !!

1253
(ΥΓ: χωρίς παρεξήγηση ε? :sm7::sm7:)

:hmmm::hmmm: οσο και να το θέλουμε δεν κρύβετε τώρα ποια :(:(;);)

Το 1972σε ηλικία 5 χρονών καβάλα στην μηχανή του πατέρα μου μια bmw R51 μπροστά στο ντεπόζιτο!!!
ΆΡΕ ΠΑΤΈΡΑ !!!!!



http://www.bmbikes.co.uk/photos/photophotos/R51-3%20%282%29.jpg


την εχεις ?????