PDA

View Full Version : Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!


Kwstas_kef
28-10-2009, 18:50
Μαμά, άλλος ένας άνθρωπος πονάει σήμερα... ». Τα λόγια της 17χρονης κόρης της που μαζί με την ίδια έπεσαν θύματα βιασμού ενός άγνωστου άνδρα που τις απειλούσε με ένα κατσαβίδι μετέφερε η μητέρα της κοπέλας στους δικαστές που πέντε χρόνια μετά την αποτρόπαιη πράξη του έκριναν ένοχο τον κατηγορούμενο. Η περιγραφή της μάνας και τα αποδεικτικά στοιχεία δεν άφησαν καμία αμφιβολία στους δικαστές του Μεικτού Ορκωτού Εφετείου Αθηνών που ομόφωνα καταδίκασαν σε κάθειρξη 32 ετών (σ.σ.: κατά συγχώνευση 25) τον κατηγορούμενο, Αλβανό υπήκοο, χωρίς να του αναγνωρίσουν κανένα ελαφρυντικό για το διπλό έγκλημά του.

Οι δικαστές άκουσαν συγκλονισμένοι τη μαρτυρία της γυναίκας που ήταν υποχρεωμένη για άλλη μια φορά να περιγράψει στο ακροατήριο όσα εδώ και πέντε χρόνια σημάδεψαν τη ζωή της και κυρίως τη ζωή της κόρης της.


Εισαγγελέας: «Δεν θέλουμε να κάνουμε πολλές ερωτήσεις... να περάσει το πιο επώδυνο».
Μάρτυρας: «Ηρθε δίπλα στο παιδί και του έβαλε το κατσαβίδι στην κοιλιά. Πίστεψα ότι ήταν ληστεία. Του είπα "πάρε την τσάντα και άσε το παιδί. Μην το πειράξεις". Μου απάντησε "σκάσε #######, αν το θες ζωντανό". Η μικρή με κοίταγε στα μάτια κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτε για το παιδί μου. Ηταν αποφασισμένος. Μ' έπιασε από τα μαλλιά και μας πήγε σε μια οικοδομή. Αρχισε να με χτυπάει. "Θα σε βιάσω", μου είπε. Τον παρακαλούσα: "Οχι μπροστά στο παιδί". Ξεκίνησε ο βιασμός. Με ρωτούσε: "Σ' αρέσει;" Κι όταν έλεγα "όχι" με έδερνε με μπουνιές. "Δες, έλεγε στο παιδί". "Μην κάνεις κίνηση, την πέταξα από κάτω", με απειλούσε. Με έδεσε σε κάτι σίδερα με μια μπαλαντέζα που είχε ρεύμα. Κατάλαβα ότι χάνω το παιχνίδι, θα μου πάρει το παιδί. Λύθηκα με τα δόντια, δεν ήξερα που είχε πάει την κόρη μου. Εψαχνα στα δωμάτια της οικοδομής. Οταν τον βρήκα είχε μια φανέλα στον λαιμό γεμάτη αίματα. Και το παιδί μου ήταν μέσα στα αίματα. "Δεν σου 'κανα τίποτε", της είπε, "ότι θα σου έκανε ένας θείος που σε αγαπάει". "Μην πας στην Αστυνομία. Είναι ####κες και δεν θα με βρουν", είπε σε μένα. Μας πήρε τα κινητά που είχαμε μαζί και έφυγε. Ο χρόνος είχε χαθεί... Δεν ήξερα από πού να φύγουμε για να μην πέσουμε πάνω του". Αρχίσαμε να τρέχουμε. Σταματήσαμε σ' ένα περίπτερο και ζήτησα νερό για το παιδί. Ειδοποίησα τον άντρα μου και πήγαμε στο "Παίδων". Νοσηλεύτηκε για ημέρες. Οι γιατροί μάς είπαν μετά ότι ήταν σε επικίνδυνη κατάσταση... Του έλεγα τότε: "Αν έχεις παιδιά ή αδερφή, λυπήσου το δικό μου". Οταν τον έπιασαν έμαθα ότι είναι πατέρας».


Ο κατηγορούμενος απολογούμενος όχι μόνο αρνήθηκε τις πράξεις του, αλλά ισχυρίστηκε ότι με τη μητέρα γνωρίζονταν και πως ό,τι συνέβη έγινε με τη θέλησή της. «Ακόμη και τώρα με την απολογία του πλήγωσε τα θύματά του» αντέτεινε αγορεύοντας ο εισαγγελέας κ. Εμμ. Ρασιδάκης ζητώντας την ενοχή του κατηγορουμένου, η οποία λίγη ώρα αργότερα σφραγίστηκε με την ετυμηγορία του δικαστηρίου.



Συγνωρη ρε παιδια αυτος τωρα δεν θελει σκοτωμα ρε ####το?
Μερα που ειναι ταραχτηκα....ΝεύραΝεύραΝεύρα

S.T
28-10-2009, 19:09
Στήσιμο στο απόσπασμα και στο κεφάλι .

gsmaniac
28-10-2009, 19:20
δυστυχως ΔΕΝ εχουμε νομους για τετοια αποβρασματαΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

yannis
28-10-2009, 19:27
Λοιπόν,ενώ είμαι κατά της θανατικής ποινής, σε τέτοιες περιπτώσεις, απλώς θα του φάω (κυριολεκτικά) το λαρύγγι !!!!!!!!!!
Ευτυχώς, ούτε στη φυλακή θα επιβιώση αυτός ο υπάνθρωπος. Τα "παιδιά" εκεί ξέρουν και θα τον περιμένουν!!!!!!!! Νεύρα

Kwstas_kef
28-10-2009, 19:29
Λοιπόν,ενώ είμαι κατά της θανατικής ποινής, σε τέτοιες περιπτώσεις, απλώς θα του φάω (κυριολεκτικά) το λαρύγγι !!!!!!!!!!
Ευτυχώς, ούτε στη φυλακή θα επιβιώση αυτός ο υπάνθρωπος. Τα "παιδιά" εκεί ξέρουν και θα τον περιμένουν!!!!!!!! Νεύρα
Γιαννη πραγματικα απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι...

kostas_366
28-10-2009, 19:50
Στο ....πηγάδι με την μία.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
28-10-2009, 19:55
.................................................................. http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF70_1.gif

skippybi
28-10-2009, 20:26
Λοιπόν,ενώ είμαι κατά της θανατικής ποινής, σε τέτοιες περιπτώσεις, απλώς θα του φάω (κυριολεκτικά) το λαρύγγι !!!!!!!!!!
Ευτυχώς, ούτε στη φυλακή θα επιβιώση αυτός ο υπάνθρωπος. Τα "παιδιά" εκεί ξέρουν και θα τον περιμένουν!!!!!!!! Νεύρα
;)

DERTILAS
28-10-2009, 22:01
Ποσα τετοια ζωα κυκλοφορουν...........