PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΚΥΛΙΝΔΡΩΝ


dim1150gsa
02-11-2009, 20:17
πηρα τα προστατευτικα των κυλινδρων της touratech και απο την αριστερη μερια βρισκει επανω στον κυλινδρο,επισης η τοποθετηση εγινε με λιγη δυσκολια αλλα με βοηθεια των αγιων μπηκε .μιλησα με φιλο γνωστη του αντικειμενου και μου ειπε οτι το εχει ξανασυναντησει.να προσθεσω οτι το μηχ το πηρα μεταχειρο(1200adv) και πιθανων(σιγουρα)εχει πεσει αλλα ο φιλος ειπε οτι το ειδε και σε καινουργια μοτο.μηπως ξερει κανεις καμια λυση 'η να παρω το ειδικο εργαλειο της bmw(βαριοπουλα) και να το φτιαξω?
απαντηστε γρηγορα γιατι το εχω στα χερια μου το σφυρι:sm7:

Carduelis
02-11-2009, 20:27
πηρα τα προστατευτικα των κυλινδρων της touratech και απο την αριστερη μερια βρισκει επανω στον κυλινδρο,επισης η τοποθετηση εγινε με λιγη δυσκολια αλλα με βοηθεια των αγιων μπηκε .μιλησα με φιλο γνωστη του αντικειμενου και μου ειπε οτι το εχει ξανασυναντησει.να προσθεσω οτι το μηχ το πηρα μεταχειρο(1200adv) και πιθανων(σιγουρα)εχει πεσει αλλα ο φιλος ειπε οτι το ειδε και σε καινουργια μοτο.μηπως ξερει κανεις καμια λυση 'η να παρω το ειδικο εργαλειο της bmw(βαριοπουλα) και να το φτιαξω?
απαντηστε γρηγορα γιατι το εχω στα χερια μου το σφυρι:sm7:
Εχω τα κάγκελα της Hepco Becker και έιχα το ίδιο "θέμα". Από τη μια μεριά 5-6 χιλιοστά αποσταση και από την άλλη σχεδόν ακούμπαγαν στο προστατευτικό του κυλίνδρου. Τα μαστόρια που ταβαλαν στου Βαγιανέλλη όταν τα ρώτησα είπαν "έτσι μπαίνουν"!! Πήγα στο 1ο service στον Γέρακα και τα άλλα μαστόρια τα ξέσφιξαν από το σημείο που ενώνονται επάνω και ταφεραν καλύτερα..
Τελικά πριν κανά 20 ήμερο ένα καλό παιδί που αποφάσισε να αλλάξει λουρίδα απότομα με κτύπησε στα κάγκελλα από δεξιά και τώρα ακουμπάνε και από τις δυό μεριές!!
Μόλις τελειώσεις με το δικό σου δάνεισέ με το ειδικο εργαλείο και μένα γιατί βαριέμαι να πηγαίνω μια Γέρακα, μια Αμφιθέα και να ακούω μ@μ@κίες (μ@μ@κίες)! ΝεύραΝεύρα

georgekostas
02-11-2009, 20:29
απαντηστε γρηγορα γιατι το εχω στα χερια μου το σφυρι:sm7:
Μ'αρεσει το σκεπτικο σου!!!:sm7:

EOD-K9
02-11-2009, 21:58
http://www.blee-ree-eyed.com/blog/wp-content/uploads/2008/10/keisha-scrap-yard-058.jpg

ntinopoulos
02-11-2009, 22:08
ειναι φυσιολογικο,μην ανησυχεις!στη μια πλευρα σχεδον ακουμπαει!;)

pepax66
03-11-2009, 01:51
Δήμο το Βoxerάκι είναι στραβό τα κάγκελα είναι μια χαρά άσε την βαριοπούλα και πιάσε καμιά πιστιρικούλα!!!!!!!!!!!!
:sm7::sm7::sm7::sm7:

Πέραν της πλάκας ο παράλληλος άξονας των κυλίνδρων της μηχανής έχει μια στρέψη δεξιά ώς προς των κάθετο άξονα με αποτέλεσμα να μην μπορείς να πετύχεις ποτέ την ίδια απόσταση και στα κάγκελα αλλά και στα προστευτικά (λόγω των κάγκελων)!

Kwstas_kef
03-11-2009, 04:12
Δήμο το Βoxerάκι είναι στραβό τα κάγκελα είναι μια χαρά άσε την βαριοπούλα και πιάσε καμιά πιστιρικούλα!!!!!!!!!!!!
:sm7::sm7::sm7::sm7:

Πέραν της πλάκας ο παράλληλος άξονας των κυλίνδρων της μηχανής έχει μια στρέψη δεξιά ώς προς των κάθετο άξονα με αποτέλεσμα να μην μπορείς να πετύχεις ποτέ την ίδια απόσταση και στα κάγκελα αλλά και στα προστευτικά (λόγω των κάγκελων)!
Παρτε ενα 800αρι ρε και αφηστε τους μποξερ ολο προβληματα ειναι...:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
μιλα Παναγιωτη και εσυ..