PDA

View Full Version : Προταση για πιστα Σερρων


Benjamako
03-11-2009, 11:02
Καλημερα σε όλους!
Θα ηθελα να κανω μια καλη προταση για το forum μας οσον αφορα τις οδηγικες ικανότητες του καθενός μας.Προτείνω λοιπον να συγκεντρωθουμε ολοι (οταν "συγκεντρωθει" και ο καιρος) στην πιστα των Σερρων και να δοκιμασουμε τις μηχανες μας σε ασφαλεις και ανθρωπινες συνθηκες.
Νομιζω οτι ειναι μια καλη ευκαιρια να πιασουμε τα ορια μας χωρις να ανησυχουμε για το αντιθετο ρευμα ή αν πανω στη στροφη πεσουμε σε λακουβα.
--και βεβαια αλλη μια ευκαιρια να γνωριστουμε...
Εφοσον υπαρξει ενδειαφερον θα ασχοληθω περισσοτερο με διαμονη και με τους αρμοδιους της πιστας.

:mad:Δυστυχως αυτο που εμαθα προσφατα ειναι οτι απαγορευονται οι προστατευτικες μπαρες για να μη χαλασει η ασφαλτος σε τυχον πτωση:mad:

georgekostas
03-11-2009, 11:04
Ενδιαφερον....

S.T
03-11-2009, 11:52
Ενδιαφερον....
Όντως.... θα προσθέσω και ωραία εκδρομούλα;)

danaos
03-11-2009, 20:01
Γινετε και ποιο κοντα μας στα Μεγαρα....

arisxios
03-11-2009, 20:27
Γινετε και ποιο κοντα μας στα Μεγαρα....




Μια χαρά !!!!!

petkostas
03-11-2009, 21:08
Γινετε και ποιο κοντα μας στα Μεγαρα....

Αυτό δεν είναι πίστα...είναι κοτέτσι :mad::mad:

vasorfa
03-11-2009, 21:16
Για να κανονιστουμε για Σερρες!!!!!
Εκτος απο την πιστα εχει και αλλα καλα!!!!:sm7::sm7:

Benjamako
03-11-2009, 21:33
Παααρα πολλα!!:cool:

vasorfa
03-11-2009, 21:42
Παααρα πολλα!!:cool:
:sm8::sm8:

ηταν να ανεβω το σαββατοκυριακο που μας περασε αλλα με ενα προβλημα ππου προεκυψε με τη βαλβιδα αερα ....δυστυχως δεν το ρισκαρα.....ΝεύραΝεύρα(εχω ποσταρει σχετικα)

margot
05-11-2009, 15:27
Γινετε και ποιο κοντα μας στα Μεγαρα....

Πήγα στην πίστα των Μεγάρων και παρακολούθησα το Level 1 της Califorania Superbikes School.
Η διοργάνωση ήταν πολύ καλή! Αναλύθηκε διεξοδικα το θέμα των στροφών - θεωρητικά και στη συνέχεια ασκήσεις στην πίστα (που είναι αρκετά μεγάλη)-. Είχαμε προσωπικούς εκπαιδευτές που ασχολήθηκαν μαζί μας πολλές φορές με υποδείξεις μέσα και έξω από την πίστα.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
05-11-2009, 15:42
Αν θελετε για τις Σερρες επειδη πολλες φορες το ducatisti εχει βρεθει εκει και για μασα αλλα και για οδηγηση(δευτερευοντα πραγματα δηλαδη) μπορω να ρωτησω καποια παιδια που το εχουν κανει δευτερο σπιτι τους να μας δωσουν πληροφοριες η' να ερθουν μαζι μου στην επομενη συναντηση να σας ενημερωσουν

vp_68
05-11-2009, 16:29
Ωραία πρόταση για εκδρομή και φαϊ....

EOD-K9
05-11-2009, 17:19
:mad:Δυστυχως αυτο που εμαθα προσφατα ειναι οτι απαγορευονται οι προστατευτικες μπαρες για να μη χαλασει η ασφαλτος σε τυχον πτωση:mad:

Γιατί αμα πέσουμε με τους κυλίνδρους δεν θα χαλάσει η ασφαλτος ???:Απορία:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
05-11-2009, 17:24
ισως ειναι ευκαιρια και για μενα να παω στας Σεαρρας

vasorfa
05-11-2009, 17:31
Γιατί αμα πέσουμε με τους κυλίνδρους δεν θα χαλάσει η ασφαλτος ???:Απορία:

:sm8::sm8::sm8:

soter3gm
05-11-2009, 19:12
Αυτό δεν είναι πίστα...είναι κοτέτσι :mad::mad:

Εδώ φίλε μου θα διαφωνήσω μαζί σου κάθετα έτσι ακριβός είναι και μερικές πίστες του WSBK.
Πρέπει να έχεις "χέρια" για να την τρέξεις, την έχω τρέξει πριν αρκετά χρόνια με μαστόδοντο μηχανάκι, και ήμουν μια χαρά (1.020)
Κοτέτσι, το έλεγαν κάποιοι δημοσιογραφίσκοι, καρα-κουλάδια, και κομπλεξικοί, όταν σταμάτησαν να τους δίνουν τσάμπα τη πίστα για τεστ, και γιατί είχαν προηγούμενα με τη τότε ιδιοκτησία της πίστας (από τα φοιτιτικά τους χρόνια)...
Τώρα!!!! γιατί δεν τους λένε κουβέντα?? όπου αυτός που την έχει τους έχει για τα ......του και αν του κουνηθούν τους έκλεισε με τη μια??
Εν κατακλείδι η πίστα στα μέγαρα έχει τραβήξει τα πάνδηνα αλλά όλοι εκεί πάνε

ΥΓ. Δεν έχω πρόβλημα με τας Σέρρας, και βέβαια είμαι μέσα, αρκεί να είναι και κάποιοι από το CSS για να μας δήξουν μερικά πράγματα, και να ξέρω πως δεν θα με "φάει" κανένα άλλο κουλάδι κοκορόμυαλος :hmmm::cool:

xurxes
05-11-2009, 19:29
Φίλε Μάριε μέσα http://www.gsforum.gr/images/icons/icon14.gif ... και μάλιστα έχω και αρκετούς φίλους που θέλουν να ακολουθήσουν μαθήματα από σχόλες αξιέπαινες όπως την π.χ. την CSS

:Απορία:περί ΜΑΣΑΣ - ΔΙΑΜΟΝΗΣ εντελώς πληροφοριακά γι όσους δεν ξέρουν από Σέρρες ...μια από τις δυνατές φοιτητουπολεις της Β.Ελλάδος, με πολλά γούστα λέμε...

Benjamako
05-11-2009, 19:36
Γιατί αμα πέσουμε με τους κυλίνδρους δεν θα χαλάσει η ασφαλτος ???:Απορία:
Δεν περιμενα και καμια πιο λογικη εξηγηση απο αυτους..

Benjamako
05-11-2009, 19:40
Για σχολες φιλε μου δεν εχω ιδεα..:o εγω θα κανονισω για πιστα και διαμονη..θα μιλησουμε και Δευτερα αν πανε ολα καλα!(ΚΑΙΡΟΣ)

BUSA MAKIS
05-11-2009, 20:50
Εδώ φίλε μου θα διαφωνήσω μαζί σου κάθετα έτσι ακριβός είναι και μερικές πίστες του WSBK.
Πρέπει να έχεις "χέρια" για να την τρέξεις, την έχω τρέξει πριν αρκετά χρόνια με μαστόδοντο μηχανάκι, και ήμουν μια χαρά (1.020)
Κοτέτσι, το έλεγαν κάποιοι δημοσιογραφίσκοι, καρα-κουλάδια, και κομπλεξικοί, όταν σταμάτησαν να τους δίνουν τσάμπα τη πίστα για τεστ, και γιατί είχαν προηγούμενα με τη τότε ιδιοκτησία της πίστας (από τα φοιτιτικά τους χρόνια)...
Τώρα!!!! γιατί δεν τους λένε κουβέντα?? όπου αυτός που την έχει τους έχει για τα ......του και αν του κουνηθούν τους έκλεισε με τη μια??
Εν κατακλείδι η πίστα στα μέγαρα έχει τραβήξει τα πάνδηνα αλλά όλοι εκεί πάνε




:sm8:

Μέγαρα έχω μπει αρκετές φορές.
Η πίστα των Σερρών όμως είναι άλλο πράμα και θα πάω
την άνοιξη με το εργαλείο που περιμένω από Γερμανία. ;)

Naval Architect
06-11-2009, 11:20
Πολύ καλή η ιδέα για τις Σέρρες...
Εγώ πάντως είμαι μέσα....!!!! και απο φοιτήτριες να σου κουλαθεί το ματι!!!!:sm1:

lalou
11-11-2009, 10:43
Εγω εχω παει στα Μεγαρα και περασα ωραια με το GS!!

Benjamako
11-11-2009, 10:55
Να διορθωσω κατι..τις μπαρες τις βγαζουμε για να μην ακουμπησουν κατω οταν πλαγιαζουμε λογω της μεγάλης προσφρησης

teo71
12-11-2009, 21:15
Ειμαι μέσα για Σερρες. Θα ειναι ωραια εμπειρια και εκπαιδευτικη.