PDA

View Full Version : Πρόβλημα με γκάζι


frits
24-01-2009, 00:39
Παιδιά γειά σας,
Νιώθω λίγο άσχημα που γράφω για πρώτη φορά ζητώντας βοήθεια αλλά οι επαγελματικές μου υποχρεώσεις δεν μου αφήνουν καθόλου ελεύθερο χρόνο για παρέα μαζί σας. Στο θέμα μας λοιπόν.
Τις τελευταίες 3-4 μέρες συνειδητοποίησα ότι όταν "ανοίγω" τα θερμαινόμενα γκριπ τότε η γκαζιέρα γίνεται σταδιακά πολλή σκληρή και φτάνει σε σημείο να μην έχει επαναφορά πράγμα επικίνδυνο, μόλις τα κλείσω σε 1-2 λεπτά δουλεύει άψογα.
'Εχει κανείς καμία ιδέα τι γίνεται; το έχει αντιμετωπίσει άλλος αυτό; Περιμένω τις συμβουλές των πιο έμπειρων μιας και έχω την μηχανή εδώ και 8 μήνες και τώρα άρχισα να χρησιμοποιώ την θέρμανση στα γκριπ.

leonidas
26-01-2009, 01:50
Καμιά συμβουλή απο τους τεχνικούς μας στον Σταύρο βρε παιδιά....??

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-01-2009, 12:39
Καμιά συμβουλή απο τους τεχνικούς μας στον Σταύρο βρε παιδιά....??



.......γρήγορα στο εξουσιοδοτημένο ..........:hmmm:

Όλοι "βάζουμε με το μυαλό μας" τι μπορεί να φταίει

αλλά θα ήταν επιπόλαιο να δώσουμε τεχνικές συμβουλές για τέτοιο θέμα.

Όπως λέει κ ο Σταύρος,

δεν έχει επαναφορά γκαζιού .....πράγμα άκρως επικίνδυνο ...:oοοοoh:




Και φυσικά, μην χρησιμοποιείς τα θερμαινόμενα,

μέχρι την επισκευή !

Arkas
26-01-2009, 14:07
.......γρήγορα στο εξουσιοδοτημένο ..........:hmmm:

Όλοι "βάζουμε με το μυαλό μας" τι μπορεί να φταίει

αλλά θα ήταν επιπόλαιο να δώσουμε τεχνικές συμβουλές για τέτοιο θέμα.

Όπως λέει κ ο Σταύρος,

δεν έχει επαναφορά γκαζιού .....πράγμα άκρως επικίνδυνο ...:oοοοoh:




Και φυσικά, μην χρησιμοποιείς τα θερμαινόμενα,

μέχρι την επισκευή !







+ 1000!

Κύρος Γρανάζης
26-01-2009, 14:16
Το ίδιο ακριβός πρόβλημα έχει ο arisxios (http://www.gsforum.gr/member.php?u=16).

frits
27-01-2009, 00:10
Παιδιά πήγα σήμερα από το συνεργείο και σε 2 λεπτά ήταν ΟΚ, απλά έσπρωξε το grip του γκαζιού προς τα αριστερά, σχεδόν ακουμπούσε στη μεταλική βάση με αποτέλεσμα όταν ζεστένονταν με την διαστολή μάγκωνε, μου θυμίζει την περίπτωση που οι χούφτες πιέζουν τις μανέτες.

kostas_366
27-01-2009, 00:20
Γίνετε συχνά αυτό.. αν το γκριπ δεν μπει καλα..
Τέλος καλό όλα καλά.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
27-01-2009, 00:43
Παιδιά πήγα σήμερα από το συνεργείο και σε 2 λεπτά ήταν ΟΚ, απλά έσπρωξε το grip του γκαζιού προς τα αριστερά, σχεδόν ακουμπούσε στη μεταλική βάση με αποτέλεσμα όταν ζεστένονταν με την διαστολή μάγκωνε, μου θυμίζει την περίπτωση που οι χούφτες πιέζουν τις μανέτες.


;););)