PDA

View Full Version : R1200GS τώρα ή το καινούργιο?


platon
10-11-2009, 11:06
Πια είναι η άποψή σας?

Προσωπικά θα διάλεγα το καινούργιο μοντέλο περισσότερο για τα καινούργια χρώματα γιατί το παλιό έχει γεμίσει τους δρόμους. Με φοβίζουν όμως πάρα πολύ οι μηχανικές αλλαγές γιατί όπως όλοι ξέρουμε έχει χαλάσει το όνομά της η εταιρεία στο θέμα της αξιοπιστίας.

Από την άλλη, το τωρινό μοντέλο δεν έχει πλέον προβλήματα και πιστεύω ότι από το καινούργιο έτος θα αρχίσουν να το διώχνουν σιγά σιγά είτε με προσφορές είτε με άλλους τρόπους ώστε να εισάγουν το καινούργιο στην αγορά.

xenos
10-11-2009, 12:09
ο σύνηθες κανόνας ειναι οταν βγαίνει το νέο μοντέλο να περιμένεις λίγο για να ακούσεις αν τυχόν βγάλει προβλήματα!....απ" την αλλη παλι δεν αγοράζεις ενα μηχανάκι η¨αμάξι με την προοπτική οτι θα βγάλει προβλήματα!!!...επισεις οπως εχει αναφερει ενας φιλος οταν εχεις "πυρετό" δύσκολα κρατιεσε που να κρατηθείς οταν το βλέπεις στην βιτρίνα!!!....εγω θα το έπαιρνα κ αμα γίνει κάτι απλά εγγύηση!!!:D:D

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
10-11-2009, 12:29
+κ1200s στον Xeno

wet & dirty
10-11-2009, 13:13
ο σύνηθες κανόνας ειναι οταν βγαίνει το νέο μοντέλο να περιμένεις λίγο για να ακούσεις αν τυχόν βγάλει προβλήματα!....απ" την αλλη παλι δεν αγοράζεις ενα μηχανάκι η¨αμάξι με την προοπτική οτι θα βγάλει προβλήματα!!!...επισεις οπως εχει αναφερει ενας φιλος οταν εχεις "πυρετό" δύσκολα κρατιεσε που να κρατηθείς οταν το βλέπεις στην βιτρίνα!!!....εγω θα το έπαιρνα κ αμα γίνει κάτι απλά εγγύηση!!!:D:D


και αν γινει μετα την εγγυηση????;););)
δεν ειναι και καμια φτηνη εταιρια στα ανταλλακτικα της(οταν τα εχει και δεν περιμενεις 1 μηνα για να το κατασκευάσουν και να ερθει οδικος απο γερμανια :p:p:p)τα προβλήματα οπως λες ειναι μεσα στο παιχνιδη το θεμα ειναι αν εχεις 15 χιλιαρικα για παίξεις.....:hmmm::hmmm::hmmm:

για εμενα καλα θα κανεις να περιμενεις λιγο οπως ειπε και ο χενος...να εχεις και καινούργιο μηχανακι;);););)

kostas_366
10-11-2009, 13:52
Περιμένεις λίγο, και πας και πέρνεις έπειτα ένα .........1150gs :sm7::sm7:
Πλάκα κάνω βέβαια. Περιμένεις, βλέπεις αν σου αρέσει το καινούργιο. έπειτα βάζεις θερμόμετρο, και αν δεις ότι είσαι σοβαρά, το ``χτυπάς`` με την μία.

aeriko
10-11-2009, 13:55
"πυρετό"
Ο ''πυρετός'', μιλάμε για +40, για όποιον τον έχει αισθανθεί είναι κάτι το ασύλληπτο. Είναι εδώ και τώρα, τα πάντα όλα, δεν λογαριάζω τίποτα. Ασε που αν είσαι και κάποιας ηλικίας μπορεί να μείνεις κιόλας (φτου φτου μας):sm7:
Φίλε μου αν αισθάνεσαι ότι έχεις πυρετό σου προτείνω εδώ και τώρα.

mastorakos
10-11-2009, 14:04
Εγώ παίρνω ένα καλομεταχειρισμένο σήμερα (για να μην χάσω πολλά στη μεταπώληση)και σένα χρόνο κυκλοφορίας του καινούριου που θα βγάλει οποσδήποτε παιδικές αρώστιες, παίρνω το νέο μοντέλο;)
Πάντα τα νέα μοντέλα μετά ένα χρόνο.Γιατί να πληρώσω εγώ τον κασίδη με το κεφάλι μου ;;;;:cool:

mastorakos
10-11-2009, 14:05
Ποτέ μην κάνεις επιπόλαιες αγορές με πυρετό.Θα σου βγούνε άρωστες :sm7:

aeriko
10-11-2009, 14:10
Ποτέ μην κάνεις επιπόλαιες αγορές με πυρετό.Θα σου βγούνε άρωστες :sm7:
Δεν ξέρω αν σου έχει τύχει;)

ntinopoulos
10-11-2009, 14:13
απ οτι λενε το μοτερ θα ειναι ιδιο με του hp2,ποτε για ποιο ρισκο μιλαμε?:confused:

mastorakos
10-11-2009, 14:19
Ποτέ μην κάνεις επιπόλαιες αγορές με πυρετό.Θα σου βγούνε άρωστες :sm7:

Δεν ξέρω αν σου έχει τύχει;)


όταν είσαι νέος......:(όλοι την έχουμε κάνει την πατάτα μας :(

gsmaniac
10-11-2009, 14:23
[QUOTE=ntinopoulos;91654]απ οτι λενε το μοτερ θα ειναι ιδιο με του hp2,ποτε για ποιο ρισκο μιλαμε?:confused:[/Q
δεν κρατιεσαι και εσυ αρρωστακη.................:sm7::sm7::sm7:

platon
10-11-2009, 15:29
O πυρετός υπάρχει... όπως υπάρχει και το μικρόβιο "να το δώσω να πάρω το καινούργιο". :)

kgs
10-11-2009, 15:35
O πυρετός υπάρχει... όπως υπάρχει και το μικρόβιο "να το δώσω να πάρω το καινούργιο". :)


Συγκρατήσουουουουουουου .....
Όσο πυρετο και αν έχεις,πάρε ένα καλομεταχειρισμένο όπως είπε και το παιδί παραπάνω και μετά ένα χρόνο για το νέο μοντέλο.Θα σου βγάλει προβλήματα και θα:yz

vtheo
10-11-2009, 16:28
Φίλε η διαφορά του R1200GS 2010 (πέραν των χρωμάτων) είναι στις κεφαλές τις οποίες οπως γνωρίζουμε τις ίδιες φοράει το ΗP που εστί ότι είναι κάτι δοκιμασμένο.Αν θες τη γνώμη μου το να πάρεις του 2009 μοντέλο δεν είναι πιο αξιόπιστο (ποιος σου είπε ότι δεν βγάζουν προβλήματα;Γράφω σαν παθών) αλλά πιο οικονομικό,και αυτό όπως πολύ σωστά έγραψες η εταιρεία έχει στοκ και θα κάνει κάποια καλή προσφορά να τα δώσει.Επομένως αν θες να γλυτώσεις κάποια χρήματα πας σε μοντέλο 09 αλλιώς πάρε το καινούργιο.

gemara
10-11-2009, 16:49
Φίλε μου ρωτάς την πλέον ακατάλληλη και πολωμένη ομάδα για την αγορά που θέλεις να κάνεις! Ο καθένας μας θα σου προτείνει αυτό που έκανε ο ίδιος για να δικαιολογήσει την αγορά του! ;)

Εσύ θα το πάρεις, εσύ θα το καβαλάς και εσύ θα το χαίρεσαι, γι αυτό διάλεξε αυτό που αρέσει μόνο σε σένα. :D Κι ότι πληρώσεις θα πάρεις. :rolleyes:

S.T
10-11-2009, 21:27
Πια είναι η άποψή σας?

Προσωπικά θα διάλεγα το καινούργιο μοντέλο περισσότερο για τα καινούργια χρώματα γιατί το παλιό έχει γεμίσει τους δρόμους. Με φοβίζουν όμως πάρα πολύ οι μηχανικές αλλαγές γιατί όπως όλοι ξέρουμε έχει χαλάσει το όνομά της η εταιρεία στο θέμα της αξιοπιστίας.
Σωστός ο φόβος σου και οι ανησυχίες σου ,δυστυχώς η αξιοπιστία της τα τελευταία χρόνια πέταξε...

Από την άλλη, το τωρινό μοντέλο δεν έχει πλέον προβλήματα και πιστεύω ότι από το καινούργιο έτος θα αρχίσουν να το διώχνουν σιγά σιγά είτε με προσφορές είτε με άλλους τρόπους ώστε να εισάγουν το καινούργιο στην αγορά.
Μην είσαι σίγουρος ότι δεν έχει πλέον προβλήματα.Τα του '08 τώρα έχουν αρχίσει και μαζεύουν χιλιόμετρα και δυστυχώς άρχισαν κάποια προβληματάκια.

S.T
10-11-2009, 21:33
απ οτι λενε το μοτερ θα ειναι ιδιο με του hp2,ποτε για ποιο ρισκο μιλαμε?:confused:

Και το μοτέρ του RT με του GS ίδιο είναι (με άλλη χαρτογράφηση του RT) αλλά τα προβλήματα του GS το RT δεν τα έχει!!

vpentza
10-11-2009, 23:50
Κύριοι, δεν δουλεύουμε για να ζούμε, ζούμε για να δουλεύουμε.... άρα και μια τρέλα...στο πρόγραμμα είναι...

Το βλέπεις το πέρνεις και όταν εμφανιστει ο επόμενος έρωτας, τον βλέπεις, τον πέρνεις.......μη νιώθεις τύψεις.... για μια τρέλα ζούμε..... πόσες νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις στα 85 χρόνια ζωής που σου αντιστοιχούν ??????:sm7:

evanb
12-11-2009, 10:28
Κύριοι, δεν δουλεύουμε για να ζούμε, ζούμε για να δουλεύουμε.... άρα και μια τρέλα...στο πρόγραμμα είναι...

Το βλέπεις το πέρνεις και όταν εμφανιστει ο επόμενος έρωτας, τον βλέπεις, τον πέρνεις.......μη νιώθεις τύψεις.... για μια τρέλα ζούμε..... πόσες νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις στα 85 χρόνια ζωής που σου αντιστοιχούν ??????:sm7:


τι, 85 ?????? ο ntinopoulos παει για 115 και βλεπει αν θα εχει βγει κανα νεο μοντελο GS :sm7::sm7:

ntinopoulos
12-11-2009, 11:29
τι, 85 ?????? ο ntinopoulos παει για 115 και βλεπει αν θα εχει βγει κανα νεο μοντελο GS :sm7::sm7:
μακαρι...!:rolleyes:

pepax66
13-11-2009, 15:22
Φίλε Platon,

1. Καλομεταχειρισμένο μηχανάκι με καλή τιμή μετά (και ένα ακόμα μοντέλο στην πλάτη του) δεν υπάρχει.
2. Όταν είσαι στον 11ο μήνα του χρόνου και ξέρεις σίγουρα ότι υπάρχει νέο μοντέλο στον νέο χρόνο ΔΕΝ αγοράζεις το τρέχον μοντέλο είναι εμπορικός νόμος. Οι προσφορές της εταιρείας για την απορρόφηση του stock θα απορροφήσουν και την αξία της μηχανής.
3. Αν θέλεις αντικειμενική από εμένα (αν και δύσκολο) σου την δίνω:
α. Αγόρασε μια πάπια που θα την χρειαστείς και μετά και περίμενε έξω από το μαγαζί να φέρουν την πρώτη 2010 και μπες μέσα με τον μπερντέ στο χέρι.
β. Αγόρασε μια 1150GS ADVE όσο πιο φτηνή, καινούργια και όσο πιο προικισμένη γίνεται και περίμενε. Όλοι είναι ερωτευμένοι με αυτή την μηχανή και δεν θα έχεις πρόβλημα ανταλλαγής ή και πώλησης.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μπορεί να μείνεις με την 1150!:D

S.T
13-11-2009, 15:57
Φίλε Platon,

1. Καλομεταχειρισμένο μηχανάκι με καλή τιμή μετά (και ένα ακόμα μοντέλο στην πλάτη του) δεν υπάρχει.
2. Όταν είσαι στον 11ο μήνα του χρόνου και ξέρεις σίγουρα ότι υπάρχει νέο μοντέλο στον νέο χρόνο ΔΕΝ αγοράζεις το τρέχον μοντέλο είναι εμπορικός νόμος. Οι προσφορές της εταιρείας για την απορρόφηση του stock θα απορροφήσουν και την αξία της μηχανής.
3. Αν θέλεις αντικειμενική από εμένα (αν και δύσκολο) σου την δίνω:
α. Αγόρασε μια πάπια που θα την χρειαστείς και μετά και περίμενε έξω από το μαγαζί να φέρουν την πρώτη 2010 και μπες μέσα με τον μπερντέ στο χέρι.
β. Αγόρασε μια 1150GS ADVE όσο πιο φτηνή, καινούργια και όσο πιο προικισμένη γίνεται και περίμενε. Όλοι είναι ερωτευμένοι με αυτή την μηχανή και δεν θα έχεις πρόβλημα ανταλλαγής ή και πώλησης.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μπορεί να μείνεις με την 1150!:D

+1150:sm8:

gsmaniac
13-11-2009, 16:01
μακαρι...!:rolleyes:
παλι με τα επαγγελματικα μου ανακατευεστε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:sm7::sm7::sm7:

pepax66
13-11-2009, 17:50
παλι με τα επαγγελματικα μου ανακατευεστε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:sm7::sm7::sm7:

Μιας και η υπογεννητικότητα επιρρεάζει και τον τομέα σου (όσοι λιγότεροι γεννιούνται τόσο λιγότεροι πεθαίνουν) δεν τους γ...ς όλους να ανέβουν οι δουλειές?:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
13-11-2009, 19:31
Μιας και η υπογεννητικότητα επιρρεάζει και τον τομέα σου (όσοι λιγότεροι γεννιούνται τόσο λιγότεροι πεθαίνουν) δεν τους γ...ς όλους να ανέβουν οι δουλειές?:sm7::sm7::sm7:
κικιρικουυυυυυυυυυυ!:sm7: