PDA

View Full Version : ενόχληση στα γόνατα ή αλλιώς, πονάν τα παλικάρια;


kostas-patra
11-11-2009, 15:50
ζητούμενο: όταν οδηγείτε σαν πονάνε τα γόνατα καθόλου;

δεδομένα: όχι από χτύπημα παλιό, κατά βάση τον χειμώνα και πάντα φορώντας παντελόνι μοτοσυκλέτας, μέτριο ύψος και αντίστοιχη θέση σέλας

το πρωτο παρατήρησα σε χειμώνα και σε μακρύ ταξίδι

skippybi
11-11-2009, 16:27
γεράματα Κωστή...:D


εγώ όχι!!!;)

loulou1100gs
11-11-2009, 17:37
Γεροντάματα συνονόματε...+ η φυσική υγρασία κάποιων περιοχών:cool:. Τι έκανα εγώ; κάτω απο το παντελόνι αθλητικό κολάν και εντουράδικες-μοτοκροσσάδικες επιγονατίδες/επικαλαμίδες.Βρήκα την υγειά μου.:D

kostas-patra
11-11-2009, 18:04
αν έχεις τέτοιους φίλους...

κανα ισοθερμικό σύντροφοι κάνει τίποτα ή τζάμπα θα σπιλώσουμε το κούτελό μας στα γεράματα;

επιγονατίδες επικαλαμίδες έχει το παντελόνι και μπορώ να φορέσω επιπλέον. θα το δοκιμάσω συνονόματε

gemara
11-11-2009, 18:22
Αν πριν 25 χρόνια δε σε πόναγαν και τώρα σε πονάνε, μάλλον γεράματα!

Και μένα στα 20 μου, ούτε οι καρποί μου πόναγαν, ούτε η μέση μου, ούτε οι αγκώνες, ούτε τα γόνατα, ούτε οι ώμοι, ούτε οι πλάτες... και μερικά άλλα που τα ξεχνάω τώρα!

:sm7::sm7:

kostas-patra
11-11-2009, 18:39
πριν από 25 χρόνια διάβαζα μπλέηκ και έκανα bmx!

άρα επιγονατίδες ή μόνο καλοκαίρια ή με την ποδιά της πάπαις φορεμένη στο θηρίο;
;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-11-2009, 08:00
Αν πριν 25 χρόνια δε σε πόναγαν και τώρα σε πονάνε, μάλλον γεράματα!

Και μένα στα 20 μου, ούτε οι καρποί μου πόναγαν, ούτε η μέση μου, ούτε οι αγκώνες, ούτε τα γόνατα, ούτε οι ώμοι, ούτε οι πλάτες... και μερικά άλλα που τα ξεχνάω τώρα!

:sm7::sm7:



http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF69.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF69.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/DIAF69.gif

aeriko
12-11-2009, 12:05
αν έχεις τέτοιους φίλους...

κανα ισοθερμικό σύντροφοι κάνει τίποτα ή τζάμπα θα σπιλώσουμε το κούτελό μας στα γεράματα;

επιγονατίδες επικαλαμίδες έχει το παντελόνι και μπορώ να φορέσω επιπλέον. θα το δοκιμάσω συνονόματε
Το σπιλώσαμε, το σπιλώσαμε κύριε συνάδελφε:sm7:

MARK
12-11-2009, 12:10
Της ηλικίας είναι φυσιολογικά.....:sm7::sm7::sm7:

pepax66
12-11-2009, 13:21
Κάνε ένα τεστάκι απλό εάν πονάς την ώρα που σηκώνεσαι από βαθύ κάθισμα και με τα δυο πόδια είναι 90% μηνίσκος και άστους να λένε μηχανόβιοι άνθρωποι γερνάμε ρε τομάρια? Να τα πουλήσετε να πέσουν και οι τιμές να πάρουμε κανά adve! Μουστόγριες βγήκε και ο MARK να μας κάνει πλακίτσα!
:sm7::sm7::sm7::sm7:

Αν είναι λοιπόν μηνίσκος κάνε καμιά άσκηση στον τετρακέφαλο και εάν δεν περάσει πας ορθοπεδικό για τα περαιτέρω!

kostas_366
12-11-2009, 15:04
Κώστα, είναι και η υγρασία. Το νιώθω και εγώ τον χειμώνα.

Alext
12-11-2009, 16:59
Εγω δεν ξερω να σου πω απο τι ειναι οι πονοι στα γονατα αλλα
ξερω ενα τροπο για να σου σταματησει ο πονος εκει
λοιπον την ωρα που η γυναικα σου απλωνει φυλλο για σπανακοπιττα (...λεμε τωρα) πας και της λες
"γυναικα σημερα το βραδυ θα βγω με αυτην την καινουργια συναδελφο που ηλθε στην δουλεια"
εεεε απο εκεινη την ωρα και υστερα δεν θα σε πονανε τα γονατα ..........
/
/
/
/
/
/
//
/
/

αλλα μονο το κεφαλι
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

kostas-patra
12-11-2009, 17:53
ρεμάλια και μη!

είπα να δοκιμάσω σήμερα τις επιγονατίδες.
πήγα μούσκεμα και γύρισα στεγνός
αμφότερα παντελόνι και μπουφάν είχαν στεγνώσει, αλλά η επιπλέον προστασία των επιγονατίδων μου δωσε να καταλαβω πως μάλλον από την υγρασία ήταν
ο λόγος;
στο πανελόνι δεν είχα φορέσει τελικά την θερμομόνωσή του και στον γυρισμό ένιωθα τον αέρα να μου κρυώνει τα μπούτια, προφανώς γιατί η μεμβράνη goretex είναι αναπνέουσα και τις προηγούμενες μέρες πήγαινα στη δουλειά υπο βροχή, με τα γόνατα εκτεθημένα στο κρύο και στην υγρασία

δοκίμασα να σηκωθώ από βαθύ κάθισμα, εις μάτην, δεν ήταν ο πόνος στα γόνατα,αλλά ο πόνος της μέσης. γεράματα πατριώτ!

προσέχετε το λοιπόν την ψύξη παίδες

άρα όλοι σωστοί εκτός του γράφοντος στις εικασίες σας. thnks!

kostas-patra
12-11-2009, 17:54
Εγω δεν ξερω να σου πω απο τι ειναι οι πονοι στα γονατα αλλα
ξερω ενα τροπο για να σου σταματησει ο πονος εκει
λοιπον την ωρα που η γυναικα σου απλωνει φυλλο για σπανακοπιττα (...λεμε τωρα) πας και της λες
"γυναικα σημερα το βραδυ θα βγω με αυτην την καινουργια συναδελφο που ηλθε στην δουλεια"
εεεε απο εκεινη την ωρα και υστερα δεν θα σε πονανε τα γονατα ..........
/

αλλα μονο το κεφαλι
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:



τι είπε το άτομο!
:)

gsmaniac
12-11-2009, 18:46
επειδη εχω καποια προβληματακια στα γονατα και το ψαχνω αρκετα το θεμα,πρεπει αν πονας πολυ να βγαλεις μια μαγνητικη και να δεις ΑΚΡΙΒΩΣ το προβλημα:hmmm::hmmm::hmmm:εγω τα ζοριζω αρκετα(ποδηλατο,τεννις)και ανακουφιζομαι με παγο,κρεμες,κ.λ.π.στον γιατρο λοιπον και γρηγορα:D:D:D

arisxios
12-11-2009, 19:26
Όταν είχα το gs στο πολύ κρύο καμία φορά την άκουγαν τα γόνατα, τώρα με το adv δεν τρέχει κάστανο !!!;)

Kwstas_kef
12-11-2009, 20:23
Εγω δεν μπορω να προτινω κατι γιατι ειμαι παιδι ακομη μου λενε...και δεν μου πονανε..

Λιγο ο κ@λ@ς μου ποναει......απο την σελα μονο Μιχαλακηηηηη....:sm7::sm7:

Arkas
13-11-2009, 01:24
ρεμάλια και μη!

........................
δοκίμασα να σηκωθώ από βαθύ κάθισμα, εις μάτην, δεν ήταν ο πόνος στα γόνατα,αλλά ο πόνος της μέσης. γεράματα πατριώτ!

προσέχετε το λοιπόν την ψύξη παίδες

άρα όλοι σωστοί εκτός του γράφοντος στις εικασίες σας. thnks!
Φυσικοθεραπεία στη μέση και θα σου λυθούν τα προβλήματα!;)

Μιλάει η πείρα!:D

Υ.Γ. Και όταν τελειώσουν όλες οι γνώμες των ειδικών:p, ρώτα και κανά γιατρό!

gemara
13-11-2009, 07:58
...
Υ.Γ. Και όταν τελειώσουν όλες οι γνώμες των ειδικών:p, ρώτα και κανά γιατρό!

:sm7:

kostas-patra
13-11-2009, 09:31
τις δυο τρεις μέρες πάντως, τις τελευταίες, που φοράω επιπρόσθετα επιγονατίδες, δεν έχω καμια ενόχληση στα γόνατα

για να βλέπω και το τηλ καμιάς ατομικής πυρηνικής φυσικοθεραπεύτριας, φιλότιμης και εγγυημένης για τέλεια αποτελέσματα, που να χει ζήλο και να το κάνει για χάρη της επιστήμης! αβασάνιστα που λέμε, έτσι;
α και μην το ξεχάσω, εν ενεργεία αμαζόνα και όχι η γιαγιά της

καλημέρα!

Arkas
14-11-2009, 00:08
Κωστή, πάρε μια που μου συνέστησαν!:D

Το τηλέφωνό της όμως, δεν το δίνω!:sm7:

http://www.fancydressstore.ie/CUuploads/Shop/items/484/29539_fever_massage.jpg

ntinopoulos
14-11-2009, 00:11
Κωστή, πάρε μια που μου συνέστησαν!:D

Το τηλέφωνό της όμως, δεν το δίνω!:sm7:

http://www.fancydressstore.ie/CUuploads/Shop/items/484/29539_fever_massage.jpg

ο KAS στην γνωρισε?κατι τετοια κυκλοφορουν εκει!:p

kalistimon
15-11-2009, 23:03
ου γαρ κλπ. κλπ. κλπ.:sm7::sm7::sm7: