PDA

View Full Version : Ducati Multistrada 1200...φτάνει με ταχύτητα 150 αλόγων!!!!


jmar
12-11-2009, 00:32
eBike.gr (http://www.ebike.gr/main/)

Γίνεται μέλη κατεβάστε το pdf και δείτε τα αγριεμένα 150 αλόγατα...πολύ όμορφο μου κάνει...με πολύ τεχνολογία πάνω του...μήπως να αρχίσω να το σκεύτομαι?? :p :p

jmar
12-11-2009, 00:42
Και μερικές φωτο...

Dionisis
12-11-2009, 01:00
πολυ ομορφο παντος ......:sm8:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-11-2009, 07:27
Ευχαριστούμε Γιάννη ........ http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif





πολυ ομορφο παντος ......

....Διονύση, σου πάει κ το χρώμα .... :D




http://www.gsforum.gr/attachment.php?attachmentid=1493&d=1257975721

MARK
13-11-2009, 16:59
Συμπαθητικό...Μέλη ομώς δεν μπορούμε να γίνουμε....GS FORUM ΟΕ ΟΕ ΟΕ......:sm8:

Benjamako
13-11-2009, 20:04
Ξερουμε τιμη;;πανω κατω;;

ortho
14-11-2009, 20:40
κι εδώ περισσότερες πληροφορίες..

http://motorcycling.speedtv.com/article/bikes-the-new-multistrada-1200-has-arrived/

gthes
14-11-2009, 20:55
τιγράκι σκέτο;)

wet & dirty
14-11-2009, 22:12
πανεμορφο!!!!!!!!πω πω πω.....δεν με αφηνετε να αγιάσω:cool::cool::cool::cool::cool:

georgekostas
16-11-2009, 01:36
:sm8:

BOXER
16-11-2009, 01:44
Οταν σχεδιαζουν οι ιταλοι, σχεδιαζουν, δεν "μασανε" τα... πινελα τους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πανεμορφο!

boxer-1200
16-11-2009, 01:57
Κουκλι και χωρίς μπόξερ:sm7:

vp_68
16-11-2009, 21:10
ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ..:sm8:

taksidiotis
23-11-2009, 03:45
ερωτευσιμο...

droggitiszak
23-11-2009, 11:36
μοιάζει λίγο με τον γερμανο ? ? ?

Jego
23-11-2009, 16:23
DUCATI μεγάλε DUKATIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ;););)

τα λεει όλααααα !!!!!!!!!!!!!!



http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/390/NEWS/0911098.jpg
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/390/NEWS/0911099.jpg
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/390/NEWS/09110911.jpg

DoctorAbo
23-11-2009, 17:34
Η Ducati είναι το μοναδικό Ιταλικό μαγαζί που θα εμπιστευόμουν.
Ο σχεδιασμός του είναι υπέροχος,
η τεχνολογίαπου ενσωματώνει εξαιρετικά υψηλή,
αλλα πολλά τα λεφτά Άρηηηηηηη

..... το εργαλείο θα κοστίζει 21 πενιχρούλια στην καλή του έκδοση. Κάπως πολλά τα βρίσκω.

Από την άλλη το εργαλείο είναι το πρώτο στον κόσμο που μετατρέπεται από street σε mega on-off και σε super-cruiser (εγώ την ανακάλυψα την κατηγορία).

Όλα αυτά είναι άκρως sexy και επιβεβαιώνουν ότι οι καλές γυναίκες κοστίζουν πολύ σε αυτόν που τις θέλει.

Είδωμεν. Μάλλον κερδισμένοι θα βγουν οι αγοραστές που δε θα βιαστούν απο δω και μετά. Ο λόγος ? Ε, πιστεύω πως δε θα πουλήσουν σα ψωμάκια τα εργαλεία αυτά και πως η Duc θα ριξει τις τιμές σε 2 χρονάκια. Άσε που θα έχουν λυθεί και οι παιδικές ασθένειες που σίγουρα θα μας προκύψουν.

yannis
23-11-2009, 18:11
Να προσθέσω κι εγώ ένα σχολιάκι....
Πολύ όμορφο, αν και η μούρη λίγο μου την χαλάει, σαν γιαπωνέζα, προτιμούσα την προηγούμενη.
Τεχνολογία φοβερή.
Ποιότητα και προβλήματα... θα δείξει!!
Όμως ότι μπορεί να κάνει τα πάντα... εδώ θα κρατήσω μιά πισινή μέχρι να δούμε ότι πράγματι μπορεί.
Δύσκολο μιά μηχανή να κάνει τα πάντα καλά. Ίσως μέτρια, ναι. Βέβαια στην κατηγορία αγοραστών που απευθύνεται, δεν παίζει και πολύ ρόλο!!!!
Όποιος διαθέτει 20χιλ, για τέτοια μηχανή, δεν νομίζω πως είναι και τύπος που θα βάλει χωμάτινα και θα την λασπώσει!!! Ούτε και οι ζάντες (αλουμίνιο/διαστάσεις) βοηθάνε. Επίσης το κόβω χλωμό να την δω στις Σέρρες με Ducatisti στη ράχη της!!!!!!!!
Για τα συνηθισμένα (καφετέρια/Σούνιο...) ότι πρέπει. Λίγο ακριβά όμως.
Όσοι ψήνοντε είναι, οι περισσότεροι ήδη κάτοχοι GS και αν και είναι μακράν καλύτερη από τον boxer, λόγω, συνήθως, συντηρητικής νοοτροπίας, προτιμούν την Γερμανία σαν πιό ποιοτική!!!
Επειδή όμως "Άλλα μεν λογική βούλεται , άλλα δε καταναλωτισμός κελεύει"!!!! ας περιμένουμε λίγο, καιρός γαρ εγγύς!!!!!;)
Πάντως αν στα ταξίδια, τα πάει καλά... με βλέπω υποψήφιο!!!!:yz

ΥΓ. Εννοείται πως το 800 θα μείνει κοντά μου, αφού είναι από τα καλύτερα εργαλεία που κυκλοφόρησαν!!!!!!!!!!!Γέλιο:):)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
23-11-2009, 18:19
Να προσθέσω κι εγώ ένα σχολιάκι....
Πολύ όμορφο, αν και η μούρη λίγο μου την χαλάει, σαν γιαπωνέζα, προτιμούσα την προηγούμενη.
Τεχνολογία φοβερή.
Ποιότητα και προβλήματα... θα δείξει!!
Όμως ότι μπορεί να κάνει τα πάντα... εδώ θα κρατήσω μιά πισινή μέχρι να δούμε ότι πράγματι μπορεί.
Δύσκολο μιά μηχανή να κάνει τα πάντα καλά. Ίσως μέτρια, ναι. Βέβαια στην κατηγορία αγοραστών που απευθύνεται, δεν παίζει και πολύ ρόλο!!!!
Όποιος διαθέτει 20χιλ, για τέτοια μηχανή, δεν νομίζω πως είναι και τύπος που θα βάλει χωμάτινα και θα την λασπώσει!!! Ούτε και οι ζάντες (αλουμίνιο/διαστάσεις) βοηθάνε. Επίσης το κόβω χλωμό να την δω στις Σέρρες με Ducatisti στη ράχη της!!!!!!!!
Για τα συνηθισμένα (καφετέρια/Σούνιο...) ότι πρέπει. Λίγο ακριβά όμως.
Όσοι ψήνοντε είναι, οι περισσότεροι ήδη κάτοχοι GS και αν και είναι μακράν καλύτερη από τον boxer, λόγω, συνήθως, συντηρητικής νοοτροπίας, προτιμούν την Γερμανία σαν πιό ποιοτική!!!
Επειδή όμως "Άλλα μεν λογική βούλεται , άλλα δε καταναλωτισμός κελεύει"!!!! ας περιμένουμε λίγο, καιρός γαρ εγγύς!!!!!;)
Πάντως αν στα ταξίδια, τα πάει καλά... με βλέπω υποψήφιο!!!!:yz

ΥΓ. Εννοείται πως το 800 θα μείνει κοντά μου, αφού είναι από τα καλύτερα εργαλεία που κυκλοφόρησαν!!!!!!!!!!!Γέλιο:):)



...σαν καλά να τα λες Γιάννη ....;)

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
23-11-2009, 18:28
Παιδες δεν ξερω τι λετε αλλα την Κυριακη ενα 1098s στην βολτα που καναμε εγκατελειψε λογο κυλινδρου......

EOD-K9
23-11-2009, 18:50
το παω !!!!

Gemat
24-11-2009, 01:00
Και εγω το βρισκω πολυ δελεαστικο....

Βεβαια τα 20+ μου φαινονται καπως, αλλα αμα σου κανει κλικ....

Για να το δουμε και απο κοντα. Βαζω στοιχημα οτι θα κερδισει με ανεση τη μαχη της καφετεριας!

jmar
24-11-2009, 12:38
Αναλυτικά τιμές και εξοπλισμός:

Multistrada 1200 – 15.980€

H βασική έκδοση του Multistrada φέρει στον εξοπλισμό της το συστήμα DTC (Traction Control), καθώς και την δυνατότητα επιλογής μεταξύ τριών διαφορετικών χαρτογραφήσεων της ECU, που μεταβάλλουν την απόδοση του κινητήρα αναλόγως των συνθηκών και των απαιτήσεων. Διαθέσιμα χρώματα: Κόκκινο, και Λευκό.

Multistrada 1200 ABS – 16.980€

O ίδιος ακριβώς εξοπλισμός με τη βασική έκδοση, αλλά με τη προσθήκη συστήματος ABS. Διαθέσιμα χρώματα: Κόκκινο, και Λευκό.

Multistrada 1200 S (Sport) – 19.980€

Στον εξοπλισμό συμπεριλαμβάνονται η τριπλή χαρτογράφηση της ECU, το DTC (Traction Control), το ABS καθώς και το σύστημα DES, που ρυθμίζει ηλεκτρονικά τα χαρακτηριστικά των αναρτήσεων της Ohlins, αναλόγως του φορτίου και του τρόπου οδήγησης. Επίσης η συγκεκριμένη έκδοση φέρει carbon καπάκια ιμάντων, αεραγωγού, και πίσω λασπωτήρα. Διαθέσιμα χρώματα: Κόκκινο, Λευκό και Μαύρο.

Multistrada 1200 S (Touring) – 19.980€

Tριπλή χαρτογράφηση της ECU, DTC, ABS και σύστημα DES και επιπλέον πλαϊνές μπαγκαζιέρες, κεντρικό στάντ, και θερμαινόμενα γκρίπ. Διαθέσιμα χρώματα: Κόκκινο, Λευκό και Μαύρο.

Όλα τα μοντέλα φέρουν τον διάταξης L δικύλινδρο και υγρόψυκτο κινητήρα Testastreta 11°, ο οποίος αποδίδει 150 ίππους και 12 χιλιόγραμμα ροπής και διαθέτει τον υγρό, APTC, τύπου slipper συμπλέκτη της Ducati, που περιορίζει σημαντικά τις αναπηδήσεις του πίσω τροχού κατά τη διάρκεια έντονου φρεναρίσματος ή απότομων αλλαγών σχέσεων (κατεβάσματα).

Κοινό επίσης χαρακτηριστικό σε όλες τις εκδόσεις του νέου Multistrada 1200, είναι το «racing gray» χρώμα του πλαισίου και οι μαύρου χρώματος ζάντες.

Όπως έχει αναφερθεί, τα πρώτα Multistrada 1200 θα πατήσουν τους τροχούς τους στη χώρα μας κατά το διάστημα Μαρτίου-Απριλίου 2010. Όσοι ενδιαφέρονται να «κλείσουν» ένα από αυτά, θα χρειαστεί να προκαταβάλουν ένα ποσό της τάξεως των 700€ "


Μου έχει πάρει λίγο τα μυαλα...:o :o για να το δούμε και στο δρόμο...

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
24-11-2009, 14:37
ρε παιδες ο στοχος της μηχανης αυτης αλλα και ο βασικος ανταγωνιστης της ειναι το ΚΤΜ sm κατι adventure.
Να δουμε ομως και την ουσια.
Να βγαλουμε ενα μοτορι 200+ αλογα για τουριστικο και ορθιο?
Δεν ταιριαζει στον χαρακτηρα του αλλα σιγουρα θα ειναι εντυπωσιακο.
Το θεμα ειναι ποσο τοθρισταδικο θα ειναι ενα τετοιο μηχανακι οταν η ''μαμα'' του ειναι κορυφαια στην αγωνηστικη συμπεριφορα και απο την αλλη κανει πρωτη φορα βηματα σε αυτην την κατηγορια.
Εγω πιστευω οτι θα ειναι πολυ αγωνηστικο.
Ασε που ducati για εμενα ειναι η παρακατω κατηγορια και μονο....

http://i13.photobucket.com/albums/a275/bpro/ducati_916sps_97.jpg

τα υπολοιπα συμπληρωνουν το καρε

GSMAN
30-03-2010, 14:18
Α ρε πστμ πάλι η Άλφα μπανκ θα μας ####### μπορείτε να το σβήσετε το ποστ σας παρακαλώ?????:yz

vasilisvlahakis
30-03-2010, 14:37
ομορφο φαινεται , οχι ομως για τον συνεπιβατη.στενο πισω σαν το tiger.ειναι μονο για εναν.δεν θα γινει ποτε gs 1200 adv.

lostre7
30-03-2010, 15:36
η ducatti για ακομα μια φορα παταει στα σιγουρα.... χναρια καποιων αλλων!!!! μηπως σας θυμιζει τιποτα το εμπρος και το πισω φτερο στον τροχο???? μμμμμ.... τα φωτα και η εξατμιση δεν ειναι λιγο tiger???? τεσπα σιγουρα ειναι μια ομορφη μοτο με πολλες δυνατοτητες στον δρομο.

kostasx
30-03-2010, 19:30
ρε παιδες ο στοχος της μηχανης αυτης αλλα και ο βασικος ανταγωνιστης της ειναι το ΚΤΜ sm κατι adventure.
Να δουμε ομως και την ουσια.
Να βγαλουμε ενα μοτορι 200+ αλογα για τουριστικο και ορθιο?
Δεν ταιριαζει στον χαρακτηρα του αλλα σιγουρα θα ειναι εντυπωσιακο.
Το θεμα ειναι ποσο τοθρισταδικο θα ειναι ενα τετοιο μηχανακι οταν η ''μαμα'' του ειναι κορυφαια στην αγωνηστικη συμπεριφορα και απο την αλλη κανει πρωτη φορα βηματα σε αυτην την κατηγορια.
Εγω πιστευω οτι θα ειναι πολυ αγωνηστικο.
Ασε που ducati για εμενα ειναι η παρακατω κατηγορια και μονο....

http://i13.photobucket.com/albums/a275/bpro/ducati_916sps_97.jpg

τα υπολοιπα συμπληρωνουν το καρε

Και γω μαζι σου..

teo71
30-03-2010, 20:42
Για μένα είναι πολύ απλά τα πράγματα:
Το συγκεκριμένο μοντέλο προσπαθεί να δημιουργήσει μια καινούρια κατηγορία, στο χώρο της μοτοσυκλέτας. Ουσιαστικά είναι ένα superbike με κουστούμι mega on-off. Γιαυτό δεν είναι σωστό να το συγκρίνουμε με τα υπάρχοντα μοντέλα. Ο κόσμος θα αποφασίσει, όπως αποφάσισε για τόσα άλλα που φέρναν κάτι καινούριο, (πχ Transalp), αν γεμίσει ο τόπος σε 3-4 χρόνια από ανάλογα μοντέλα ή απλά θα πάει άπατο.
Να σημειώσω απλά το εξής:
Στην παρουσίαση του, ο γενικός της Ducati δήλωσε στους δημοσιογράφους ότι είναι το σημαντικότερο μοντέλο στην ιστορία της φίρμας.
Εγώ θα πω, ότι αυτός είναι ο ευσεβής πόθος των ανθρώπων της Ducati. Γιατί πραγματικά αν γίνει αποδεκτή από το κοινό η νέα κατηγορία που προσπαθεί να εισάγει η Ducati το συγκεκριμένο θα είναι μακράν το πιο καλοπουλημένο μηχανάκι της εταιρείας.
Κατά τα άλλα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.:sm7:

platon
31-03-2010, 00:09
Εμφανισιακά και ηχητικά το μηχανάκι σε κερδίζει...
YouTube - 2010 Ducati Multistrada 1200 road test

Τώρα για την τιμή, εμείς τουλάχιστον (με τα 17 + 22 χιλιάρικα) δεν θα έπρεπε να μιλάμε :)

Ποιοτικά, θα δείξει...

DERTILAS
31-03-2010, 00:49
Καλο φαινεται βρε παιδια, αλλα δεν θα παρω!!!Ασε που εχει και.....αλυσιδα!!:sm7:

capo
01-04-2010, 06:45
Στο πρωτο συγκριτικο τεστ του MCN το ducati πηρε την θέση του βασιλιά έναντι του Gs.
Μωρε αμα δεν το τσουλήσω κατω απο τα δικά μου πόδια δεν πιστέυω κανέναν τους πλέον.
Στο κάτω κάτω η μηχανή που αρέσει στον καθένα μας δεν καθορίζεται μόνο απο αριθμούς υπάρχει και το συναίσθημα.
Το ducati είμαι σίγουρος ότι είναι πολύ καλή μοτοσυκλέτα αλλά έιναι άλλης νοοτροπίας.
Θα έλεγα πιό κοντά του είναι το Tiger παρά το Gs.
Οταν εκανα το πρώτο τεστ ride στο Tiger εβγαλα συμπέρασμα ότι δέν τα ήθελα τόσα γκάζια και άν τα ήθελα θα έπαιρνα street η touring και όχι on'off μηχανή.
Ιδιας νοοτροπίας μηχανή με το Gs ειναι σαφώς το Stelvio (Moto Guzzi) αλλά λόγω κακής φήμης του παρελθόντως (και ελληνικού σκαλωματος) δύσκολα επενδύεις τόσα λεφτα στην Guzzi.(αν και οικονομικότερο του Gs).
Anyways.

Video: Ducati Multistrada 1200 v BMW GS - | Motorbike reviews | Latest Bike Videos | MCN (http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/videos/2010/march/mar3110-video-ducati-multistrada-v-bmw-gs/)

emix
01-04-2010, 09:12
Το multistrada δεν ειχε και δεν εχει καμια σχεση με το GS. Πιο πολυ συγκριτικα ειναι με το TDM, το σημερινο Tiger και ολα αυτα.

Αρα η συγκριση με το GS ειναι χωρις βαση.
Παντως αυτη η εκδοση δειχνει πολυ πιο ομορφη απο το προηγουμενο μοντελο και μ αρεσει πολυ.

Εχω ακουσει ομως οτι ο V90 (αν φοραει ακομα αυτον) ειναι απο τους πιο δυσκολους (και κατα συνεπεια πιο ακριβους) κινητηρες για συντηρηση.

GSMAN
01-04-2010, 20:37
Αν είχε μεγαλύτερη αυτονομία θα το είχα πάρει χθες:yz

taksidiotis
04-04-2010, 20:39
Στο πρωτο συγκριτικο τεστ του MCN το ducati πηρε την θέση του βασιλιά έναντι του Gs.
Μωρε αμα δεν το τσουλήσω κατω απο τα δικά μου πόδια δεν πιστέυω κανέναν τους πλέον.
Στο κάτω κάτω η μηχανή που αρέσει στον καθένα μας δεν καθορίζεται μόνο απο αριθμούς υπάρχει και το συναίσθημα.
Το ducati είμαι σίγουρος ότι είναι πολύ καλή μοτοσυκλέτα αλλά έιναι άλλης νοοτροπίας.
Θα έλεγα πιό κοντά του είναι το Tiger παρά το Gs.
Οταν εκανα το πρώτο τεστ ride στο Tiger εβγαλα συμπέρασμα ότι δέν τα ήθελα τόσα γκάζια και άν τα ήθελα θα έπαιρνα street η touring και όχι on'off μηχανή.
Ιδιας νοοτροπίας μηχανή με το Gs ειναι σαφώς το Stelvio (Moto Guzzi) αλλά λόγω κακής φήμης του παρελθόντως (και ελληνικού σκαλωματος) δύσκολα επενδύεις τόσα λεφτα στην Guzzi.(αν και οικονομικότερο του Gs).
Anyways.

Video: Ducati Multistrada 1200 v BMW GS - | Motorbike reviews | Latest Bike Videos | MCN (http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/videos/2010/march/mar3110-video-ducati-multistrada-v-bmw-gs/)
ο βασιλιας δεν εκθρονιζεται κι ειδικα απο ενα ducati.

gs 650
10-04-2010, 15:38
μηχανακι χωρις τον ελικα επανω δεν κανει!!!!!

gandreas
10-04-2010, 16:35
ΟΚ κούκλα είναι και μπορεί να είναι και καλύτερη από την 1200gs, αλλά ΠΟΤΕ δεν θα γίνει 1200GS (αυτή πάει να χτυπήσει)εγώ έκανα υπομονή κα την φλέρταρα για 6 χρόνια μέχρι να την αποκτήσω;). Για την Ducati δεν θα περίμενα. δεν είμαι προκατειλημμένος αλλά μερικά πράγματα έχουν διαχρονική αξία και είναι σήμα κατατεθέν για την πορεία της εταιρίας της. Δεν θα ξεχάσουμε ποτέ τον σκαραβαίο, το jeep που όλοι αναφέρουμε αντί να πούμε όχημα εκτός δρόμου ή 4*4, και άλλα πολλά που έχουμε στο μυαλό μας και αντιπροσωπεύουν συγκεκριμένα προϊόντα ενώ τα χρησιμοποιούμε για άλλα…

EOD-K9
10-04-2010, 18:30
ΟΚ κούκλα είναι και μπορεί να είναι και καλύτερη από την 1200gs, αλλά ΠΟΤΕ δεν θα γίνει 1200GS (αυτή πάει να χτυπήσει)εγώ έκανα υπομονή κα την φλέρταρα για 6 χρόνια μέχρι να την αποκτήσω;). Για την Ducati δεν θα περίμενα. δεν είμαι προκατειλημμένος αλλά μερικά πράγματα έχουν διαχρονική αξία και είναι σήμα κατατεθέν για την πορεία της εταιρίας της. Δεν θα ξεχάσουμε ποτέ τον σκαραβαίο, το jeep που όλοι αναφέρουμε αντί να πούμε όχημα εκτός δρόμου ή 4*4, και άλλα πολλά που έχουμε στο μυαλό μας και αντιπροσωπεύουν συγκεκριμένα προϊόντα ενώ τα χρησιμοποιούμε για άλλα…



:sm8::sm8:

taksidiotis
10-04-2010, 21:24
ΟΚ κούκλα είναι και μπορεί να είναι και καλύτερη από την 1200gs, αλλά ΠΟΤΕ δεν θα γίνει 1200GS (αυτή πάει να χτυπήσει)εγώ έκανα υπομονή κα την φλέρταρα για 6 χρόνια μέχρι να την αποκτήσω;). Για την Ducati δεν θα περίμενα. δεν είμαι προκατειλημμένος αλλά μερικά πράγματα έχουν διαχρονική αξία και είναι σήμα κατατεθέν για την πορεία της εταιρίας της. Δεν θα ξεχάσουμε ποτέ τον σκαραβαίο, το jeep που όλοι αναφέρουμε αντί να πούμε όχημα εκτός δρόμου ή 4*4, και άλλα πολλά που έχουμε στο μυαλό μας και αντιπροσωπεύουν συγκεκριμένα προϊόντα ενώ τα χρησιμοποιούμε για άλλα…

:sm8::sm8:

capo
12-04-2010, 08:36
Και στο πλήρες τεστ στην εφημερίδα MCN το συμπέρασμα είναι ότι καλή χρυσή η Multristrada αλλά όταν μιλάμε για τουριστική χρήση το GS είναι σαφώς η μηχανή που θα πρέπει καποιος να καταλήξει.
Ενα τεστ drive θα διαφωτίσει σωστά τον καθένα μας.

taksidiotis
12-04-2010, 15:30
δεν νομιζω οτι απο gs θα κατεληγα σε multi.:)

Arkas
17-04-2010, 11:57
Γιατί μου κάνει κάτι σαν μεγάλο TDM;:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

explode
17-04-2010, 14:37
εγω πιστευω οτι η συγκριση του με το 1200 gs και ktm 990 adventure δεν ειναι σωστη.
πιο πολυ στην κατηγορια του ktm smt 990 ειναι.οσο χωμα παει το smt παει και το ducati:rolleyes:

taksidiotis
17-04-2010, 16:01
πολυ σωστο,καμια συγκριση με gs

gandreas
17-04-2010, 17:08
εγω πιστευω οτι η συγκριση του με το 1200 gs και ktm 990 adventure δεν ειναι σωστη.
πιο πολυ στην κατηγορια του ktm smt 990 ειναι.οσο χωμα παει το smt παει και το ducati:rolleyes:

Μην είσαι κακός, η μηχανή είναι χωμάτινη αλλά πάει παρέα με το Γκρέιτερ http://www.mascus.gr/Construction/Used-Graders/Caterpillar-140-H/7ea779e8-9cc8-4fbb-840a-f2dd456ed12b.html (http://www.mascus.gr/Construction/Used-Graders/Caterpillar-140-H/7ea779e8-9cc8-4fbb-840a-f2dd456ed12b.html) :p και δεν θα κωλώσει πουθενά:D

explode
17-04-2010, 18:29
χαχαχα καλο!
δεν το λεω με κακια το καινουριο multistrada μου αρεσει παρα πολυ απλα ειναι πανακριβο και κακως για μενα βλεπω test με της μηχανες που ειπα

antonis1150GSA
19-04-2010, 17:48
Παντος κακα τα ψεματα το μηχανακι επειδη ετυχε να το δω απο κοντα ειναι πανεμορφο, δεν εχει καμια σχεση με τις φωτογραφιες, ειναι πυροβολο και γενικος απιστευτο σε ολα...δεν το θεωρω καθολου on-off, το βαζω στην κατηγορια Tiger 1050....αλλα υπερτιμημενο...δεν τα εδινα τοσα λεφτα για Multistrada..

taksidiotis
22-04-2010, 03:59
Παντος κακα τα ψεματα το μηχανακι επειδη ετυχε να το δω απο κοντα ειναι πανεμορφο, δεν εχει καμια σχεση με τις φωτογραφιες, ειναι πυροβολο και γενικος απιστευτο σε ολα...δεν το θεωρω καθολου on-off, το βαζω στην κατηγορια Tiger 1050....αλλα υπερτιμημενο...δεν τα εδινα τοσα λεφτα για Multistrada..
Έχει καθόλου όγκο?

xurxes
29-04-2012, 12:16
RECORD MONDIAL : 51 000 KM NON STOP EN DUCATI 1200 MULTISTRADA - WORLD RECORD - YouTube

paschalis
05-05-2012, 06:35
:wo20::wo20::wo20:

arnhths
05-05-2012, 18:56
Η φαντασία στην εξουσία.
(ροπές, διαδρομές αναρτήσεων, επιδόσεις, τεχνολογία.........για όσους δεν μπήκαμε στο χώρο με την εμφάνιση του GS αλλά προϋπήρχαμε)
:re26::re26::re26:

Υ.Γ. Γιατί να στοιχίζει τόσα πολλά;;;;;;:cr13::cr13::cr13:

taksidiotis
05-05-2012, 21:48
Συμπαθητικό αλλά πολλά τα λεφτά μια το συγκεκριμένο μας με μόνιμο πρόβλημα στην μπροστινή ανάρτηση,ακόμα και πολλοί που το έφτιαξαν την πάτησαν και πάλι
Just search

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

jmar
05-05-2012, 22:56
Συμπαθητικό αλλά πολλά τα λεφτά μια το συγκεκριμένο μας με μόνιμο πρόβλημα στην μπροστινή ανάρτηση,ακόμα και πολλοί που το έφτιαξαν την πάτησαν και πάλι
Just search

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

Κι ενος φιλου εδω στα Χανια του πεταξε λαδια η μπροστινη ohlins και αλλαξε μπουκαλες...δεν το περιμενα απο μια εταιρια οπως η ohlins παντως...

NLS
05-05-2012, 23:16
μήπως δοκίμασε να το πάει στο χώμα; χαχαχαχα

NLS
05-05-2012, 23:18
Έχει καθόλου όγκο?

καθόλου, σαν παιδικό είναι

και προσωπικά από κοντά μου άρεσε χειρότερα από τις φωτό

γενικά όπως λένε όλοι λέω και εγώ, βάλτε το με τα TDM και τα Tiger 1050, GS δεν είναι, ούτε περνάει από την γειτονιά καν

jmar
06-05-2012, 01:26
καθόλου, σαν παιδικό είναι

και προσωπικά από κοντά μου άρεσε χειρότερα από τις φωτό

γενικά όπως λένε όλοι λέω και εγώ, βάλτε το με τα TDM και τα Tiger 1050, GS δεν είναι, ούτε περνάει από την γειτονιά καν

Άλλη κατηγορία...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

taksidiotis
06-05-2012, 01:47
Κι ενος φιλου εδω στα Χανια του πεταξε λαδια η μπροστινη ohlins και αλλαξε μπουκαλες...δεν το περιμενα απο μια εταιρια οπως η ohlins παντως...

Και οι απλές εκδόσεις παρουσιάζουν πρόβλημα,δεν ξέρω τι γίνεται.

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

TEOSS
06-05-2012, 15:27
Προφανώς αγόρασε τσιμούχες από τον ίδιο προμηθευτή με την showa.:lo19:


Δεν είναι σοβαρό θέμα, όπως και τα αντίστοιχα με την πίσω ανάρτηση σε GS και Varadero... ;)

johnny walker
15-05-2012, 18:54
Θα πρεπει να κανουμε μια διευκρυνιση βρε παιδια σχετικα με το multi!Καταρχην ειναι το πρωτο με πληρως ρυθμιζομενες ηλεκτρονικα αναρτησεις.Που σημαινει οτι μπορει να υπαρξουν καποια προβληματα σχετικα με τη χρηση τους.Επισης παλι ειναι το μοναδικο με 4 χαρτογραφησεις κινητηρα,αλλα εδω ο desmo δεν δειχνει να εχει καποιο προβλημα και ας θελει καθε 24000χλμ service(πρωτοφανες για μηχανη)!Και τωρα ο καθενας ας αναρωτηθει αν εδινε 20,000e για μηχανη θα την πηγαινε μια βολτα στα βουνα?
Το μηχανακι αυτο πιστευω πως δημιουργηθηκε για να σε πηγαινει παντου!Μπορει στο χωμα να μην τα καταφερνει τοσο καλα αλλα δεν θα σταματησει εκει που θα τελειωσει η ασφαλτος!Σκεφτητε τον Κεντερη να τρεχει 200αρι ανομαλο σε βουνο με παπουτσια για ταρταν.Καπως ετσι ειναι και το DUCATI.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ!

taksidiotis
15-05-2012, 19:27
Θα πρεπει να κανουμε μια διευκρυνιση βρε παιδια σχετικα με το multi!Καταρχην ειναι το πρωτο με πληρως ρυθμιζομενες ηλεκτρονικα αναρτησεις.Που σημαινει οτι μπορει να υπαρξουν καποια προβληματα σχετικα με τη χρηση τους.Επισης παλι ειναι το μοναδικο με 4 χαρτογραφησεις κινητηρα,αλλα εδω ο desmo δεν δειχνει να εχει καποιο προβλημα και ας θελει καθε 24000χλμ service(πρωτοφανες για μηχανη)!Και τωρα ο καθενας ας αναρωτηθει αν εδινε 20,000e για μηχανη θα την πηγαινε μια βολτα στα βουνα?
Το μηχανακι αυτο πιστευω πως δημιουργηθηκε για να σε πηγαινει παντου!Μπορει στο χωμα να μην τα καταφερνει τοσο καλα αλλα δεν θα σταματησει εκει που θα τελειωσει η ασφαλτος!Σκεφτητε τον Κεντερη να τρεχει 200αρι ανομαλο σε βουνο με παπουτσια για ταρταν.Καπως ετσι ειναι και το DUCATI.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ!

και στις απλες εκδοσεις εχει βγαλει θεμα με την αναρτηση.

NLS
15-05-2012, 19:53
Johnny δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.
Σου εύχομαι πάντως να το πάρεις (εύχομαι ακόμα και να είναι ότι πιστεύεις).

Gemat
15-05-2012, 20:40
Θα πρεπει να κανουμε μια διευκρυνιση βρε παιδια σχετικα με το multi!Καταρχην ειναι το πρωτο με πληρως ρυθμιζομενες ηλεκτρονικα αναρτησεις.Που σημαινει οτι μπορει να υπαρξουν καποια προβληματα σχετικα με τη χρηση τους.Επισης παλι ειναι το μοναδικο με 4 χαρτογραφησεις κινητηρα,αλλα εδω ο desmo δεν δειχνει να εχει καποιο προβλημα και ας θελει καθε 24000χλμ service(πρωτοφανες για μηχανη)!Και τωρα ο καθενας ας αναρωτηθει αν εδινε 20,000e για μηχανη θα την πηγαινε μια βολτα στα βουνα?
Το μηχανακι αυτο πιστευω πως δημιουργηθηκε για να σε πηγαινει παντου!Μπορει στο χωμα να μην τα καταφερνει τοσο καλα αλλα δεν θα σταματησει εκει που θα τελειωσει η ασφαλτος!Σκεφτητε τον Κεντερη να τρεχει 200αρι ανομαλο σε βουνο με παπουτσια για ταρταν.Καπως ετσι ειναι και το DUCATI.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ!

...οταν ερθει η μερα που δινει ο θεος .....pm μου....:re26:

johnny walker
16-05-2012, 00:27
Johnny δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.
Σου εύχομαι πάντως να το πάρεις (εύχομαι ακόμα και να είναι ότι πιστεύεις).
Να σαι καλα Νικο ευχαριστω!Παντως για αυτο εχει ανοιχτει αυτο θεμα για λεει ο καθενας τι πιστευει και να εχουμε μια πιο σφαιρικη αποψη

johnny walker
16-05-2012, 00:31
...οταν ερθει η μερα που δινει ο θεος .....pm μου....:re26:
Να ξερεις οτι ο θεος παντα δινει κουραγιο!Αλλα πρεπει να προσπαθεις και λιγο μην περιμενεις να βρεξει λεφτα!Εγω παντως οτι εχω βαλει στοχο το πετυχαινω!Α!και ολα ειναι θεμα προτερεοτητων...! :ye33:

yannis
16-05-2012, 07:49
Να ξερεις οτι ο θεος παντα δινει κουραγιο!Αλλα πρεπει να προσπαθεις και λιγο μην περιμενεις να βρεξει λεφτα!Εγω παντως οτι εχω βαλει στοχο το πετυχαινω!Α!και ολα ειναι θεμα προτερεοτητων...! :ye33:


Με μια προσωπική διόρθωση... αντί θεός, πίστη... θα συμφωνήσω και θα συγχαρώ.
Τελικά τα 800αρια παίζουν δυνατά!!!!

Gemat
16-05-2012, 14:14
Να ξερεις οτι ο θεος παντα δινει κουραγιο!Αλλα πρεπει να προσπαθεις και λιγο μην περιμενεις να βρεξει λεφτα!Εγω παντως οτι εχω βαλει στοχο το πετυχαινω!Α!και ολα ειναι θεμα προτερεοτητων...! :ye33:

Φιλε Γιαννη, δεν πιστευω στον θεο. Το οτι οταν προσπαθεις αμείβεσαι ειναι το προφανες και αυτη ακριβως ειναι η σταση μου... Φυσικα οταν βαζεις ρεαλιστικους στόχους και αφοσιωνεσαι σε αυτους, τελικα τους πετυχαίνεις.


....βεβαια με κανενα θεο δεν πετυχαινεις στοχους πανω απο τη λογικη ή περα απο τις δυνατοτητες σου.

johnny walker
16-05-2012, 19:44
Φιλε Γιαννη, δεν πιστευω στον θεο. Το οτι οταν προσπαθεις αμείβεσαι ειναι το προφανες και αυτη ακριβως ειναι η σταση μου... Φυσικα οταν βαζεις ρεαλιστικους στόχους και αφοσιωνεσαι σε αυτους, τελικα τους πετυχαίνεις.


....βεβαια με κανενα θεο δεν πετυχαινεις στοχους πανω απο τη λογικη ή περα απο τις δυνατοτητες σου.
Θα σου πω ενα παραδειγμα για να καταλαβεις!Καταρχην δεν ειμαι Ολυμπιακος(αυτο κολλαει παρακατω)!Στο φ4 στην Κων/λη Ο Ολυμπιακος πηρε το κουπα απο την ΤΣΕΣΕΚΑ και ενω εχανε με 19 ποντους 12 λεπτα πριν λειξει ο αγωνας.Επισης Ο Ολυμπιακος ηταν μακραν χειροτερος σε ροστερ!Ολο αυτο θεωρω πως ειναι θεμα πιστης για νικη και αρκετη τυχη!Γι αυτο σου λεω ακομα και τα πιο απιθανα πραγματα γινονται !

johnny walker
16-05-2012, 19:57
Με μια προσωπική διόρθωση... αντί θεός, πίστη... θα συμφωνήσω και θα συγχαρώ.
Τελικά τα 800αρια παίζουν δυνατά!!!!
Πιστευω πως τα 800αρια τα ζηλευουν πολυ!Το μηχανακι ειναι απιστευτο σε κυριολεκτικα παντου!Το σημαντικο μειον ειναι στην εθνικη οπου κουραζει μετα απο καμια ωρα και δεν εχει καλη προστασια απο τον αερα!Επισης δεν πανω απο 210 αλλα αυτα ειναι λεπτα γραμματα!
Εχει τεραστια αυτονομια για 16λιτρα!στριβει απιστευτα και γρηγορα!φορτωνεται οπως το 1200!και δεν το νοιαζει τιποτα αλλο γιατι παιζει σε ολλα τα τερεν!
Α!και κατι ακομα απο προβληματα?Αν εξερεσεις του 08μοντελα απο κει και περα τιτοτε το εντυποσιακο!οχι σαν τα αδερφια μας τα 1200 που εχουν για εξοχικο το συνεργειο!
Νιωθω τυχερος που εκανα αυτη την επιλογη! και τωρα το απολαμβανω!:ye33:

NLS
16-05-2012, 20:28
Δεν μπορώ να διαβάζω αηδίες (επίσης δεν μπορώ να το πω πιο ευγενικά).

Τελευταία φορά που είδα συνεργείο ήταν πριν μήνες για λάδια. Προτελευταία για πριν ακόμα περισσότερους μήνες για σέρβις (και γενικά χοντρικά έτσι έχει πάει τα 5 χρόνια που την έχω).

Τα 1200 δεν είναι αδέρφια. Άντε ξαδέρφια.
Όταν είχα το 650GS Dakar, στα fora του εξωτερικού οι boxerάδες με έβλεπαν σαν παιζάκι. Δεν λέω ότι κάνω το ίδιο (εξάλλου και το Dakar μου άρεσε πολύ και η 800 επίσης), αλλά οι μηχανές αυτές συγγενεύουν μόνο στην ετικέτα.

johnny walker
16-05-2012, 23:44
Δεν μπορώ να διαβάζω αηδίες (επίσης δεν μπορώ να το πω πιο ευγενικά).

Τελευταία φορά που είδα συνεργείο ήταν πριν μήνες για λάδια. Προτελευταία για πριν ακόμα περισσότερους μήνες για σέρβις (και γενικά χοντρικά έτσι έχει πάει τα 5 χρόνια που την έχω).

Τα 1200 δεν είναι αδέρφια. Άντε ξαδέρφια.
Όταν είχα το 650GS Dakar, στα fora του εξωτερικού οι boxerάδες με έβλεπαν σαν παιζάκι. Δεν λέω ότι κάνω το ίδιο (εξάλλου και το Dakar μου άρεσε πολύ και η 800 επίσης), αλλά οι μηχανές αυτές συγγενεύουν μόνο στην ετικέτα.
Το συμπερασμα σχετικα με την αξιοπιστια της μηχανης δεν το βγαζω εγω μονοι σας εσεις οι boxerαδες λετε για το τι σας εχει συμβει.Και πιστευω πως ειναι και θεμα τυχης οτι και αν αγορασεις οτι μαρκα και αν επιλεξεις!Αν θα σου βγει καλο η οχι!
Οσο για το αδερφια το ειπα λογο μαρκας και φιλιας μεταξυ του forum!

NLS
17-05-2012, 14:53
Μην γενικεύεις.

Ναι είναι θέμα τύχης, τα έχω πει πολλές φορές.

Όσο για το αδέρφια δεν με χαλάει κανένας χαρακτηρισμός "μοντέλων", αν και συμβαίνει ότι σου είπα (στο εξωτερικό ειδικά).
Απλώς μου την έδωσε εκείνη την ώρα η ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ που κάποιος μίλησε εκ μέρους μου για κάτι που για μένα δεν ισχύει (και σίγουρα δεν ισχύει αν λάβω υπόψη τι έχει συμβεί σε εμένα και τι όχι).

duzi
07-06-2012, 02:02
Ειχα ducati multistrada 1000s και εχω καει απιστευτα με 23000km το εδωσα και ησυχασαααα μακρια και αγαπημενα το ιδιο εχει παθει και ενα παλικαρι που γνωρησα με το καινουριο το μουλτιμιξερ