PDA

View Full Version : 800 ΧΛΜ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ, ΝΑ Τ' ΑΦΗΣΩ;


loulou1100gs
14-11-2009, 00:49
Επαγγελματική υποχρέωση επέβαλε σήμερα 11/11/ μετάβαση-επιστροφή
αυθημερόν στα Τρίκαλα. Ετσι, ξύπνημα νωρίς-πουρνό,
καφές ελληνικός, ντύσιμο κλπ και νάσου η κυρία εις τας εθνικάς οδούς. Ολα καλά, όμως:
1.Εβαλα λάθος γάντια με αποτέλεσμα να με περονιάσει η υγρασία μέχρι που αναγκάστηκα να σταματήσω λίγο εξω από τη Λαμία μέχρι να σκωθεί ο ήλιος.
2. Δεν έβαλα το μπουφάν Rallye και αυτό που φορούσα έκανε τα δικά του, μέχρι και λάστιχα συσκευσίας επιστράτευσα για να μην μπάζει από τις μανσέτες
3.Ξέχασα να βάλω μπαλακλάβα με αποτέλεσμα να δαγκώσω κάθε σίδερο που εξείχε στη μοτό...
Αυτά είναι τα "πλήν". Πάμε τώρα στα "συν"
1.Η εθνική οδός έχει βελτιωθεί πολύ αισθητά (καλή ποιότητα ασφάλτου, καλή σήμανση, τακτικά πάρκινγκ)
2.Το βενζινάδικο της Aegean πάνω από τη Λαμία ανεβαίνοντας για Δίστομο είναι υπόδειγμα του πώς θα έπρεπε να είναι όλα τα αντίστοιχα του είδους.
3.Φτιάχνεται ο δρόμος από Δίστομο για Κάμπο-Καρδίτσα-Τρίκαλα. Ευθειάρες με τα όλα τους

Και τώρα η ερώτησις: Στρίβουν τα B.M.W. ; Ναι αμέ, να πώς:

http://s267.photobucket.com/albums/ii317/mytilini/?action=view&current=PICT0003.flv

Θα μου συγχωρέσετε το "πλάγιο" του βίντεο αλλά με το ένα χέρι δεν μπορώ να τα κάνω όλα, δεν είμαι Τιραμόλας. Καλές διαδρομές αδέλφια.Ο χειμώνας είναι απόλαυση σε τέτοιες περιπτώσεις.

frits
14-11-2009, 00:52
Ε!! εντάξει γυρίζεις λίγο την οθόνη και το βλέπεις μια χαρά, στο laptop είναι ποιό βολικό..:sm7::sm7:

georgekostas
14-11-2009, 00:53
Μας εφυγε ο σβερκος.:sm7:
Μπραβο ωραια βολτιτσα!!!

loulou1100gs
14-11-2009, 00:54
Το βιντεάκι είναι πρωϊνό ανεβαίνοντας το Δίστομο. Επονται έτερα με τη μεσημεριανή επιστροφή από την ανάποδη

loulou1100gs
14-11-2009, 00:56
Παλληκάρια σχωράτε, πρωτάρης είμαι με το σύστημα καταγραφής, δοκιμή έκανα για λογαριασμό φίλου και δεν ξέρω πώς να το "πλαγιάσω" (εγώ φταίω βέβαια που έπιασα την καμερούλα μπροστά στο στήθος μου βάζοντάς την ...ανάποδα!!!). Sorry έτσι;

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-11-2009, 01:17
Ωραία βόλτα Κώστα ...:)

Η εικόνα του βίντεο....πεντακάθαρη !!!!

Πες μας λεπτομέρειες για την κάμερα ....;)

mrdaellis
14-11-2009, 02:12
Λες και ημουν σε αεροπλανο ενιωθα!!!:sm7: ζαλιστηκα!:sm7:

gemara
14-11-2009, 08:24
Ε!! εντάξει γυρίζεις λίγο την οθόνη και το βλέπεις μια χαρά, στο laptop είναι ποιό βολικό..:sm7::sm7:

Χαχα, το ίδιο έκανα κα γω!

Πολύ καλό το βίντεο και η βόλτα!
Γενικώς πάντως όταν ταξιδεύεις και είναι κάτω από 20C η θερμοκρασία, φοράς τα πάντα, ότι έχεις και δεν έχεις! Σε μισή με μία ώρα θα τα χρειάζεσαι!

pepax66
14-11-2009, 17:33
Το βασικό πρόβλημα με την παρακολούθηση του video είναι στις ευθείες στις δεξιές στροφές είναι μια χαρά! Και τα τέλη βλέπω πληρωμένα όλα ωραία! Τα καλώδια να μην περνάγανε από μπροστά αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας! Μπράβο ρε φίλε σε ζήλεψα lonely wolf (λύκος μονάχος) στην εθνική όλα τα λεφτα!

:sm8:

MARK
14-11-2009, 19:34
Καλό...Χαλάλι η αγκίλωση....:sm7:

arisxios
14-11-2009, 19:44
Μπράβο ωραία βολτίτσα!!!:sm8:

loulou1100gs
14-11-2009, 20:36
Το καλωδιάκι που έκανε βόλτα μπροστά στην κάμερα ήταν αυτό του hands-free.Τι να κάνουμε;Πρώτη φορά εκτελούσα χρέη "δοκιμαστή" προϊόντος...:D
Να τώρα και λήψη-όρθια- είναι η διαδρομή από Κάμπο προς Λαμία

http://s267.photobucket.com/albums/ii317/mytilini/?action=view&current=PICT0010-1.flv

Το βενζινάδικο που σας έλεγα (ευρωπαϊκού τύπου)
http://s267.photobucket.com/albums/ii317/mytilini/?action=view&current=PICT0010-1.flv

Αχανές, υπεράνετο, πεντακάθαρο (και στη βενζίνη του...) με απίστευτους χώρους υγιεινής (ζητάς το κλειδί για να μπείς).Ο επιχειρηματίας το έχει "δίδυμο" δηλαδή και από Λαμία προς Κάμπο και το ανάποδο.Είναι και τα δυό αντικριστά και απ' ότι κατάλαβα διανυκτερεύουν. Μου έκανε εντύπωση ότι ΔΕΝ εργάζονται εκεί αλλοδαποί...(δεν είμαι ρατσιστής ή ξενοφοβικός αλλά...)

"Λεοντόκαρδε" η καμερούλα είναι αυτή:

http://s267.photobucket.com/albums/ii317/mytilini/

Μέγεθος αναπτήρα BIC μικρού, δουλεύει κάρτα MicroSD μέχρι 8 Gb, φορτίζει με πριζάκι, φορτώνει με USB και διαθέτει πληθώρα συστημάτων στερέωσης (σταθερά, σε κράνος, σε καρπό, αδιάβροχη θηκούλα κλπ μπλιμπλίκια). Περιττό να πώ ότι θα την αγοράσω πάραυτα

loulou1100gs
14-11-2009, 20:57
http://s267.photobucket.com/albums/ii317/mytilini/?action=view&current=PICT0010.flv
Αυτό

ΙoannisPanagiotidis
14-11-2009, 22:10
:)....αντε μπραβο να ξεμουδιζουμε λιγο!

... καλο το καμερακι!...αν μπορεσεις να το τοποθετησεις και ισως μπροστα απ τη ζαλατινα θα παρεις ακομα πιο μαγκικες λήψεις!

............ :sm8::sm8:

Arkas
14-11-2009, 22:19
Ωραία τα βίντεο, ωραία η κάμερα, ωραία τα μέρη,
αλλά Κώστα μου η "γριά" σου, όλα τα λεφτά!!!

loulou1100gs
15-11-2009, 00:44
:)....αντε μπραβο να ξεμουδιζουμε λιγο!

... καλο το καμερακι!...αν μπορεσεις να το τοποθετησεις και ισως μπροστα απ τη ζαλατινα θα παρεις ακομα πιο μαγκικες λήψεις!

............ :sm8::sm8:

Εσύ μη με προκαλείς γιατί δεν τόχω σε τίποτα να καβαλήσω και ν'ανέβω. Την τρέλλα που με κυβερνά την ξέρεις.Ασε που θα φορτώσω τις αλουμινένιες λιόσπορους...:D