PDA

View Full Version : Help..θέλω την γνώμη σας!


kostasx
20-11-2009, 10:09
Καλημέρα σε όλους.
Υπολόγιζα να αποκτήσω κάποιο gs-gsa από το νέο έτος.Πιο πολύ gsa second hand!
Πήγα χθές στο γνωστό κατάστημα της bmw στην κηφισίας και ρώτησα για το νέο χρηματοδοτικό πρόγραμμα(ελέο πτώσης πωλήσεων!) που έχουν βγάλει,το οποίο δεν βρήσκω άσχημο και ισχύει μέχρι 31/12.Νομίζω λέγεται easy-to-ride!

Το πρόβλημα μου είναι το εξής:αξίζει το κόπο να το επισπεύσω και να πάω σε καινούργια ή να περιμένω το νέο έτος και να πάω σε μεταχηρισμένη:confused::confused:
Εκτός αν από νέο έτος βγεί καμία νέα προσφορά;);)
τα έχω μπλέξει:yz:yz

wet & dirty
20-11-2009, 10:57
αβυσσος η ψυχη του αντιπροσωπου:hmmm::hmmm::hmmm:

aeriko
20-11-2009, 11:53
έβαλες θερμόμετρο να δεις αν έχεις πυρετό; Αν έχεις βούρ τώρα:sm7:

MARK
20-11-2009, 11:57
Περιμένεις το καινούργιο βλέπεις και αποφασίζεις....;)

vpentza
20-11-2009, 13:16
από οικονομοτεχνικής πλευράς και ουχί ιατρικής (πυρετός), θα σου έλεγα να περιμένεις το επόμενο έτος.
1. Πλησιάζει η έναρξη διάθεσης του νέου GS (2 εκκ επικεφαλης) αρα θα βγούν προσφορές να "διωξουν" οι εκθέσεις τα μοντέλα 2009.
2. Θα ανέβει ο πυρετός στους κατόχους GS και θα αρχίζουν να πουλάνε τα δικά τους για να πάρουν το καινούριο.

Εκείνη την εποχή θα μπορείς να αγοράσεις
1. Καινουριο GS σε "προσφορά", αλλά μην φανταστείς ότι θα είναι πολύ χαμηλότερα από τις σημερινές "προσφορές"
2. σύγχρονο (2008) μεταχειρισμένο GS/A στα χρήματα που θα έπερνες σήμερα ένα "απλό" GS....

Δική σου η απόφαση, δικός σου ο πυρετός ;)

(η έννοια της λέξης "πυρετός" έχει αναληθεί σε άλλο post)

Benjamako
20-11-2009, 13:21
Συμφωνω απολυτα με Βασιλη..

aeriko
20-11-2009, 14:32
Πάντως εγώ χαίρομαι τους ανθρώπους που έχουν υπομονή:)

gsmaniac
20-11-2009, 15:08
αναλογα την τσεπη σου και την μουρλα σου φιλαρακι:Dοτι και να αγορασης,ειμαι σιγουρος οτι θα το χαρεις....................................

kostasx
20-11-2009, 15:44
Και υπομονή έχω και πυρετό:D:D

από οικονομοτεχνικής πλευράς και ουχί ιατρικής (πυρετός), θα σου έλεγα να περιμένεις το επόμενο έτος.
1. Πλησιάζει η έναρξη διάθεσης του νέου GS (2 εκκ επικεφαλης) αρα θα βγούν προσφορές να "διωξουν" οι εκθέσεις τα μοντέλα 2009.
2. Θα ανέβει ο πυρετός στους κατόχους GS και θα αρχίζουν να πουλάνε τα δικά τους για να πάρουν το καινούριο.

Εκείνη την εποχή θα μπορείς να αγοράσεις
1. Καινουριο GS σε "προσφορά", αλλά μην φανταστείς ότι θα είναι πολύ χαμηλότερα από τις σημερινές "προσφορές"
2. σύγχρονο (2008) μεταχειρισμένο GS/A στα χρήματα που θα έπερνες σήμερα ένα "απλό" GS....

Δική σου η απόφαση, δικός σου ο πυρετός ;)

(η έννοια της λέξης "πυρετός" έχει αναληθεί σε άλλο post)

Μάλλον για κάτι τέτοιο με βλέπω!
Λίγο υπομονή ακόμα λοιπόν:yz:yz και από νέο έτος βουρ..
Ευχαριστώ..

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
20-11-2009, 17:24
Nα καταθέσω κ'εγώ την άποψή μου.

Ο Δεκέμβριος είναι ο τελευταίος μήνας για να πετύχουν οι αντιπρόσωποι το
ποσοτικό τους στόχο , προκειμένου να πιάσουν το bonus που θεσπίζει ο
εισαγωγέας.
Κάνε μιά γύρα αρχές Δεκεμβρίου και πάρε προσφορές από τουλάχιστον 2.
Το τελευταίο 10ημερο του μήνα επαναλαμβάνεις τη βόλτα.Οι πιθανότητες
να σου γίνει νέα βελτιωμένη προσφορά είναι ιδιαίτερα μεγάλη.

Αν καταλήξεις για αγορά , ζητάς να στην τιμολογήσουν με ημερομηνία
Δεκεμβρίου και ταξινόμηση-πινακίδες- τον Ιανουάριο , έτσι ώστε να μην
πληρώσεις τα τέλη του 2009 για μερικές ημέρες.

Τέλος για το καινούργιο που θα κυκλοφορήσει , θα σημειώσω ότι ισχύει
ο ακόλουθος κανόνας , τόσο για μοτό όσο και για αυτοκίνητα.

Ποτέ δεν αγοράζουμε νέο μοντέλο στο πρώτο 8μηνο κυκλοφορίας , χρονικό διάστημα στο οποίο βγαίνουν τα όποια προβλήματα της
νηπιακής ηλικίας................

linex
02-12-2009, 20:04
Η BMW δεν έχει ανακοινώση καμμία τρομερή αλλαγή για τα GS του 2010. Οπότε δε νομίζω ότι είναι λόγος αυτός για να περιμένεις.
Για το αν θα γίνει κάποια νέα προσφορά δε νομίζω να το ξέρει κανένας. Συνήθως γίνονται προσφορές για προμήθεια εξοπλισμού για μοτό και αναβάτη. Οπότε γι' αυτό τί να σου πώ......

Όσο αφορά το αν είναι καλύτερα να το αγοράσεις τώρα καινούργιο ή του χρόνου μεταχείρισμένο η άποψη μου είναι ότι αν μπορείς ('αντέχεις') την αγορά με το νέο χρηματοδοτικό πρόγραμμα θα σου πρότεινα να το κάνεις. Ποτέ δε μπορείς να ξέρεις τι "ιστορία" κουβαλάει μία μοτοσυκλέτα από τον παλαιό ιδιοκτήτη.


Και 'γώ με το με το Easy ride αγόρασα το δικό μου.


Πάντως ότι και να αποφασίσεις σου εύχομαι γρήγορα να το αποκτήσεις το GS

:Απορία::Απορία:

kostas_366
02-12-2009, 22:08
από οικονομοτεχνικής πλευράς και ουχί ιατρικής (πυρετός), θα σου έλεγα να περιμένεις το επόμενο έτος.
1. Πλησιάζει η έναρξη διάθεσης του νέου GS (2 εκκ επικεφαλης) αρα θα βγούν προσφορές να "διωξουν" οι εκθέσεις τα μοντέλα 2009.
2. Θα ανέβει ο πυρετός στους κατόχους GS και θα αρχίζουν να πουλάνε τα δικά τους για να πάρουν το καινούριο.

Εκείνη την εποχή θα μπορείς να αγοράσεις
1. Καινουριο GS σε "προσφορά", αλλά μην φανταστείς ότι θα είναι πολύ χαμηλότερα από τις σημερινές "προσφορές"
2. σύγχρονο (2008) μεταχειρισμένο GS/A στα χρήματα που θα έπερνες σήμερα ένα "απλό" GS....

Δική σου η απόφαση, δικός σου ο πυρετός ;)

(η έννοια της λέξης "πυρετός" έχει αναληθεί σε άλλο post)
Ούτε αντιπρόσωπος να είσουν. Θα συμφωνήσω.