PDA

View Full Version : κοκκαλισταν.........................


gsmaniac
27-11-2009, 21:07
«Ο Ολυμπιακός θέλει να κερδίζει τα πρωταθλήματα στο γήπεδο»!!!



Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού Σωκράτης Κόκκαλης κατά την έξοδο του από το δικαστικό Μέγαρο προέβη σε μία δήλωση... ανέκδοτο, ξεχνώντας προφανώς ότι πήρε πρωτάθλημα στα χαρτιά και όχι στα γήπεδα πριν από 1,5 χρόνο από την ΠΡΩΤΗ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΑΕΚ- Επιπλέον αρνήθηκε κατηγορηματικά ότι είπε συγκεκριμένες φράσεις προς τους παίκτες του, ενώ εξαπέλυσε «επίθεση» προς τον Πατέρα





Ο ισχυρός άνδρας των Πειραιωτών κατά την έξοδο του από το δικαστικό μέγαρο, όπου κατάθεσε για περισσότερο από δύο ώρες, τόνισε πως ουδέποτε λέχθηκαν από τα χείλη του οι εν λόγω φράσεις, ενώ εξαπέλυσε «επίθεση» προς τον πρόεδρο του Παναθηναϊκού Νικόλα Πατέρα τονίζοντας πως είναι ο μόνος που προκαλεί τις τελευταίες ημέρες. Το κορυφαίο βέβαια ήταν η δήλωσή του «Ο Ολυμπιακός θέλει να πέρνει τα πρωταθλήματα στα γήπεδα»:sm7::sm7::sm7: με τον Κόκκαλη προφανέστατα να ξεχνά τι είχε κάνει η ομάδα του πριν από 1,5 χρόνο όταν με την περίπτωση Βάλνερ πήρε τον τίτλο στα χαρτιά
Πιο συγκεκριμένα ο κ. Κόκκαλης τόνισε στις δηλώσεις που έκανε: « Τέτοιου είδους εκφράσεις που έγραψαν οι εφημερίδες ουδέποτε ελέχθησαν. Είναι υποχρέωση μου και θα το κάνω και στο μέλλον όταν βλέπω ότι η ομάδα χρειάζεται την παρουσία μου για ν' αποδίδει καλύτερο ποδόσφαιρο και ν' ανεβαίνει η ψυχολογία της να πηγαίνω και να έχω επαφή με τους παίκτες.
Είπα λοιπόν στον κ. εισαγγελέα ότι εκείνος που έχει προκαλέσει περισσότερο ή μάλλον ο μόνος που έχεο προκαλέσει είναι ο κ. Πατέρας, που έκανε αναφορά σε διάφορα θέματα του Ολυμπιακού. Από την μεριά μου ποτέ δεν έχω μιλήσει για θέματα του Παναθηναϊκού και ούτε μ' απασχολεί να το κάνω.
Για πρώτη φορά στην ιστορία του Ολυμπιακού στα 20 χρόνια που είμαι εγώ στην ομάδα, κατέθεσε και μηνυτήρια αναφορά. Θεωρώ ότι όσα βγήκαν προς τα έξω και ειδικά από την εφημερίδα Sportday ήταν υποβολιμαία.
Ο Ολυμπιακός είναι κατά της βίας. Δεν θέλει βία. Θέλει να κερδίζει τα πρωταθλήματα μέσα στους αγωνιστικούς χώρους με την αξία του και μέσα σε αθλητική ατμόσφαιρα.

:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

kostasx
27-11-2009, 21:36
Ότι του φανεί του λολοστεφανή!
Για γέλια και για κλάματα είναι!:sm7::sm7::yz:yz

ntinopoulos
27-11-2009, 22:35
μιλανε ολοι,μιλανε και τα δευτεροτριτα!:sm7:

wet & dirty
27-11-2009, 22:37
αυτο ειναι το τιμημα της πρωτιάς!!!!;)

ntinopoulos
27-11-2009, 22:46
πρωτια...μια λεξη που δεν την ξερουν τα παιδια,κανε μια επεξηγηση ρε τακη...:rolleyes:

georgekostas
27-11-2009, 22:49
πρωτια...
Φετος ξεχαστε τη....;)

ntinopoulos
27-11-2009, 23:08
Φετος ξεχαστε τη....;)
κυριακη κοντη γιορτη φιλαρακι!;)

MARK
28-11-2009, 13:13
Μη μου πειράζετε τους Ολυμπιακούς είναι διορισμένοι και δεν έχετε δικαίωμα.....:sm7:

aeriko
28-11-2009, 13:37
Ο ''Θείος'' δεν είπε τίποτα ρε παιδιά, αυτοί οι αλ#$ες οι δημοσιογράφοι τα γράψανε:sm7:

georgekostas
28-11-2009, 15:07
κυριακη κοντη γιορτη φιλαρακι!;)
Φιλαρακι το πρωταθλημα δεν κρινεται αυριο,εχει πολυ δρομο ακομα!
Και πιστευω στο τελος θα ερθετε δευτεροι και καταιδρωμενοι....;)

ntinopoulos
30-11-2009, 11:10
Φιλαρακι το πρωταθλημα δεν κρινεται αυριο,εχει πολυ δρομο ακομα!
Και πιστευω στο τελος θα ερθετε δευτεροι και καταιδρωμενοι....;)
που εισαι γιωργο?ολα καλα?:rolleyes:

georgekostas
30-11-2009, 11:17
που εισαι γιωργο?ολα καλα?:rolleyes:
Μια χαρα φιλαρακι.;)
Ξερεις εδω στην Ελλαδα εχουμε και μια παροιμια που λεει:
Γελαει καλυτερα,οποιος γελαει τελευταιος...;)
Α,και μη ξεχασω να σας συγχαρω για χθες...
Ειδικα στο μπασκετ πανυγηριστε οσο μπορειτε
γιατι τετοιες χαρες δεν προκειτε να ξαναδειτε...:cool:

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
30-11-2009, 12:55
η πλακα Γιωργο ειναι οτι τα τελευταια 15 χρονια γελαω και πρωτα(αν ειναι αγνωστη λεξη για εσας ανοιχτε λεξικο) αλλα και τελευταια......
Φετος θα σχεδιασετε την νεα ομαδα του 2011 απο τα Χριστουγεννα

ntinopoulos
30-11-2009, 13:19
Μια χαρα φιλαρακι.;)
Ξερεις εδω στην Ελλαδα εχουμε και μια παροιμια που λεει:
Γελαει καλυτερα,οποιος γελαει τελευταιος...;)
Α,και μη ξεχασω να σας συγχαρω για χθες...
Ειδικα στο μπασκετ πανυγηριστε οσο μπορειτε
γιατι τετοιες χαρες δεν προκειτε να ξαναδειτε...:cool:
λογι λογια λογια,λογια ψευτικα!:sm7: