PDA

View Full Version : Βοήθεια !! Η ¨Μπεμπέ" αρρώστησε !!!


frits
02-12-2009, 19:46
Ήρθε και μένα ή ώρα μου, τι την ήθελα την παρέα με τον GeorgeP (μαύρος γάτος :sm7::sm7:)

Λοιπόν μετά τα 500 χλμ της Κυριακής στον Πάρνωνα που όλα λειτουργούσαν άψογα, την κλέιδωσα. Δευτέρα, Τρίτη κατέβηκα με το εντουράκι στην δουλειά και σήμερα λέω άντε βρέχει κιόλας ας πάω με το μεγάλο (ΑΒS κ.λ.π)
Βάζω μπρος, παίρνει αμέσως όπως πάντα, μετά από μερικά δευτερόλεπτα όμως τσαφ έσβησε, ίδρωσα μέσα στα αδιάβροχα, βάζω ξανά μπρος παίρνει, σβήνει πάλι, άρχισα τα μπινελίκια βγάζω τα αδιάβροχα και αρχίζω να κοιτάω αντλίες καλώδια κ.λ.π όλα καλά αλλά αποτέλεσμα το ίδιο. Το παράτησα και πήγα δουλειά με το ΥΑΜΑΗΑ.

Τώρα το απόγευμα ποιό ήρεμος πλέον δοκιμάζω ξανά τα ίδια, (το μηχανάκι στημένο στο διπλό και το πλάγιο ανοιχτό-έχει σημασία), Πρόσεξα λοιπόν ότι εκεί που δούλευε για λίγο με νεκρά εννοείται στο καντράν ξαφνικά έδειχνε αντί για "0" στις ταχύτητες "2", "3" σαν να είχε ταχύτητα οπότε με το πλάγιο σταντ κατεβασμένο έσβηνε, Πράγματι σήκωσα το σταντ και δούλεψε μια χαρά.
Αύριο θα το πάω συνεργείο, ελπίζω να είναι κάποιος αισθητήρας, που βλέπει λάθος τις ταχύτητες, αλλά δεν έχω διαβάσει στο φορουμ κάτι παρόμοιο οπότε είπα να ζητήσω την πολύτιμη βοήθεια σας αν κάποιος ξέρει κάτι για να πάω προετοιμασμένος αύριο.

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά δεν έχω συνηθίσει σε τέτοια κόλπα.:hmmm::hmmm:

gsmaniac
02-12-2009, 19:49
Ήρθε και μένα ή ώρα μου, τι την ήθελα την παρέα με τον GeorgeP (μαύρος γάτος :sm7::sm7:)

Λοιπόν μετά τα 500 χλμ της Κυριακής στον Πάρνωνα που όλα λειτουργούσαν άψογα, την κλέιδωσα. Δευτέρα, Τρίτη κατέβηκα με το εντουράκι στην δουλειά και σήμερα λέω άντε βρέχει κιόλας ας πάω με το μεγάλο (ΑΒS κ.λ.π)
Βάζω μπρος, παίρνει αμέσως όπως πάντα, μετά από μερικά δευτερόλεπτα όμως τσαφ έσβησε, ίδρωσα μέσα στα αδιάβροχα, βάζω ξανά μπρος παίρνει, σβήνει πάλι, άρχισα τα μπινελίκια βγάζω τα αδιάβροχα και αρχίζω να κοιτάω αντλίες καλώδια κ.λ.π όλα καλά αλλά αποτέλεσμα το ίδιο. Το παράτησα και πήγα δουλειά με το ΥΑΜΑΗΑ.

Τώρα το απόγευμα ποιό ήρεμος πλέον δοκιμάζω ξανά τα ίδια, (το μηχανάκι στημένο στο διπλό και το πλάγιο ανοιχτό-έχει σημασία), Πρόσεξα λοιπόν ότι εκεί που δούλευε για λίγο με νεκρά εννοείται στο καντράν ξαφνικά έδειχνε αντί για "0" στις ταχύτητες "2", "3" σαν να είχε ταχύτητα οπότε με το πλάγιο σταντ κατεβασμένο έσβηνε, Πράγματι σήκωσα το σταντ και δούλεψε μια χαρά.
Αύριο θα το πάω συνεργείο, ελπίζω να είναι κάποιος αισθητήρας, που βλέπει λάθος τις ταχύτητες, αλλά δεν έχω διαβάσει στο φορουμ κάτι παρόμοιο οπότε είπα να ζητήσω την πολύτιμη βοήθεια σας αν κάποιος ξέρει κάτι για να πάω προετοιμασμένος αύριο.

Συγνώμη αν κούρασα, αλλά δεν έχω συνηθίσει σε τέτοια κόλπα.:hmmm::hmmm:
ειδες τι κανουν οι κακες παρεες:sm7::sm7::sm7:σταυρο πρωτη φορα το ακουω,παρε τηλ τον κυρ αντωνη,μηπως ειναι κατι απλο:hmmm::hmmm::hmmm:

ntinopoulos
02-12-2009, 19:53
για πηγαινε τη μνημη σου λιγο πισω!:rolleyes:
αφησες τον georgep καποια στιγμη μονο με τη μηχανη σου?:rolleyes:
δολιοφθορα μου μυριζεται!:sm7:

frits
02-12-2009, 19:57
ειδες τι κανουν οι κακες παρεες:sm7::sm7::sm7:σταυρο πρωτη φορα το ακουω,παρε τηλ τον κυρ αντωνη,μηπως ειναι κατι απλο:hmmm::hmmm::hmmm:

Θα πάω αύριο το πρωί Κώστα, φοβάμαι μόνο μην μου κάνει καμία χοντράδα και με αφήσει στο δρόμο. τελικά όλα αυτά τα ηλεκτρονικά χαλάνε τα μηχανάκια.

vasorfa
02-12-2009, 19:58
Φλε μου αν εισαι σε εγγυηση μην το συζητας καθολου....βουρ στον......γιατρο!!!!!!!καποτε ειχα ενα παρομοιο προβλημα.......μεχρι που συνειδητοποιησηα μετα απο τηλεφωνημα σε εναν φιλο,οτι......ο κοκκινος διακοπτης ηταν στην θεση off.......ρεζιλη εγινα........τεσπα.....περαστικα στην κουκλα σου!!!

frits
02-12-2009, 20:56
για πηγαινε τη μνημη σου λιγο πισω!:rolleyes:
αφησες τον georgep καποια στιγμη μονο με τη μηχανη σου?:rolleyes:
δολιοφθορα μου μυριζεται!:sm7:

Μπα με το "μάτι" το έκανε, ξέρεις αυτό που λέμε "φτύστο μη το ματιάσεις", άλλη φορά θα έρχομαι με ματάκια και σκόρδα.

Πλάκα, πλάκα που είναι να μου πει τίποτα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ξέρει το θέμα, έχει κάνει διδακτορικό "GS1200, ελλατώματα και βλάβες".

GeorgeP
03-12-2009, 11:53
Ήρθε και μένα ή ώρα μου, τι την ήθελα την παρέα με τον GeorgeP (μαύρος γάτος :sm7::sm7:)
Η αληθεια ειναι οτι ετσι στα μαυρα που ημουν ντυμενος ''εφερνα'' λιγο σε μαυρο γατο!!!!:):)


Συγνώμη αν κούρασα, αλλά δεν έχω συνηθίσει σε τέτοια κόλπα.:hmmm::hmmm:

Μας κουρασες??? Οχι δά!!!!!! εσυ κοιτα μην αρχιζεις να κουραζεσαι απο εδω και στο εξης!!!!!:D:D:D

GeorgeP
03-12-2009, 12:00
Θα πάω αύριο το πρωί Κώστα, φοβάμαι μόνο μην μου κάνει καμία χοντράδα και με αφήσει στο δρόμο. τελικά όλα αυτά τα ηλεκτρονικά χαλάνε τα μηχανάκια.

Ναι αλλα μονον τα BMW και γενικα τα ευρωπαικα!!!!:);) Μα τι στο καλό τους δινουν και τα παιζουν???? Εναν αισθητηρα συστημα made in Europe(Γερμανια) εχει το Varadero μου όπως και ολα τα Varadero μτα το 2002, αυτο του συστηματος immobilizer, και 7 στα 10 απο το 2003 και μετα βγάζουν προβλημα!!!!! Και μαλιστα ακριβο προβλημα!!!!
Πριν το 2003 που το συστημα παραγοταν σε σχιστομάτικη χωρα δεν υπηρχε κανενα προβλημα, τωρα γιατι υπάρχει......αγνωστον!:yz

GeorgeP
03-12-2009, 12:02
ειδες τι κανουν οι κακες παρεες:sm7::sm7::sm7:σταυρο πρωτη φορα το ακουω,παρε τηλ τον κυρ αντωνη,μηπως ειναι κατι απλο:hmmm::hmmm::hmmm:

Δεν ξαναρχομαι μαζι σας ρε!!!:yz:D Θα ακολουθω.....νοερώς!!!:yz:D

GeorgeP
03-12-2009, 12:05
.........................................................
Πλάκα, πλάκα που είναι να μου πει τίποτα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ξέρει το θέμα, έχει κάνει διδακτορικό "GS1200, ελλατώματα και βλάβες".

Αλοίμονο βρε αν σε μια τέτοια εκδρομη, που μα τον Θεό περασα τέλεια, να μιλαω για προβληματα των GS!! Ελα σπιτι (οικογενειακως) για τσιπουρα και εχω να σου δωσω μια λιστα με προβληματα για να ξερεις τι σε περιμενει στο μελλον!!! :sm7: Ειναι και αρχειοθετημενα με ποσοστα συχνότητας παρουσιάσεως τους!!!:D:D

GeorgeP
03-12-2009, 12:06
για πηγαινε τη μνημη σου λιγο πισω!:rolleyes:
αφησες τον georgep καποια στιγμη μονο με τη μηχανη σου?:rolleyes:
δολιοφθορα μου μυριζεται!:sm7:

Εσυ την κοιταξες καλα την μοτο σου πριν φυγεις απο τα Τζιτζινα? Γιααααααααα ψάξε την!!!!!:D:rolleyes::D:rolleyes:

sakis656
03-12-2009, 12:20
Φίλε frits ελπίζω να δεις αυτο το post πριν πας στο συνεργειο, μιας και το πρόβλημά σου δεν είναι και τίποτα το σημαντικό (δεν παίρνω και όρκο βέβαια) αλλα μου το έκανε και μένα και βρήκα τελικά τι είναι (ο μάστοράς μου δηλαδή!!!)
Το πρόβλημα σε εμένα ήταν οτι απλός είχε χαλαρώσει το φις που δίνει την εντολή για το πια ταχύτητα έχει το σασμάν, με αποτέλεσμα να μπερδεύεται και να νομίζει οτι έχει ταχύτητα ενώ δεν έχει. έτσι η μηχανή σου σβήνει γιατί έχεις ανοιχτό τον πλάγιο. βάζω στοίχημα οτι εάν τον κλείσεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!
Στην δικιά μου περίπτωση πάντως είχα παρατηρήσει οτι όλο αυτό το έκανε αποκλειστικά και μόνο τα κρύα πρωινά και κατα την φάση που το έβαζα μπροστά.
Φυσικά και να την πας την μηχανή σου στον μάστορα, δεν αντιλέγω, απλώς σου στέλνω το post για να σε καθησυχάσω και να μην σου βγει καμιά extra χρέωση στο συνεργείο, που δεν θα χρειάζεται. πάντως η μηχανή δεν έχει τίποτα απολύτως.

frits
03-12-2009, 12:49
Φίλε frits ελπίζω να δεις αυτο το post πριν πας στο συνεργειο, μιας και το πρόβλημά σου δεν είναι και τίποτα το σημαντικό (δεν παίρνω και όρκο βέβαια) αλλα μου το έκανε και μένα και βρήκα τελικά τι είναι (ο μάστοράς μου δηλαδή!!!)
Το πρόβλημα σε εμένα ήταν οτι απλός είχε χαλαρώσει το φις που δίνει την εντολή για το πια ταχύτητα έχει το σασμάν, με αποτέλεσμα να μπερδεύεται και να νομίζει οτι έχει ταχύτητα ενώ δεν έχει. έτσι η μηχανή σου σβήνει γιατί έχεις ανοιχτό τον πλάγιο. βάζω στοίχημα οτι εάν τον κλείσεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!
Στην δικιά μου περίπτωση πάντως είχα παρατηρήσει οτι όλο αυτό το έκανε αποκλειστικά και μόνο τα κρύα πρωινά και κατα την φάση που το έβαζα μπροστά.
Φυσικά και να την πας την μηχανή σου στον μάστορα, δεν αντιλέγω, απλώς σου στέλνω το post για να σε καθησυχάσω και να μην σου βγει καμιά extra χρέωση στο συνεργείο, που δεν θα χρειάζεται. πάντως η μηχανή δεν έχει τίποτα απολύτως.

Φίλε κοντοπατριώτη (είμαι από Χρυσούπολη) ευχαριστώ για την βοήθεια αν και πήγα ήδη στο συνεργείο.
Ακριβώς αυτό ήταν αλλά όχι από χαλάρωμα, απλά ήθελε λίγο σπρέυ επαφών, το φισάκι αυτό είναι ανάμεσα στο αμορτισέρ και στο σασμάν το ΣΚ θα ποστάρω φωτό, οπότε όλα καλά.

Πάντως για να κάνω λίγο και το συνήγορο του GeorgeP (μην πιώ και τσάμπα τα τσίπουρα) μετά από 23 χρόνια γιαπωνέζικα πρώτη φορά αντμετώπισα τέτοιο πρόβλημα, το φισάκι αυτό για την θέση που είναι και τα νερά που τρώει θα έπρεπε να είναι ποιό προστατευμένο

frits
03-12-2009, 12:53
Η αληθεια ειναι οτι ετσι στα μαυρα που ημουν ντυμενος ''εφερνα'' λιγο σε μαυρο γατο!!!!:):)




Μας κουρασες??? Οχι δά!!!!!! εσυ κοιτα μην αρχιζεις να κουραζεσαι απο εδω και στο εξης!!!!!:D:D:D



Ωχ, Ωχ, φτού, φτού φτού, φτού, :sm7:

frits
03-12-2009, 13:00
Αλοίμονο βρε αν σε μια τέτοια εκδρομη, που μα τον Θεό περασα τέλεια, να μιλαω για προβληματα των GS!! Ελα σπιτι (οικογενειακως) για τσιπουρα και εχω να σου δωσω μια λιστα με προβληματα για να ξερεις τι σε περιμενει στο μελλον!!! :sm7: Ειναι και αρχειοθετημενα με ποσοστα συχνότητας παρουσιάσεως τους!!!:D:D

Ποτέ δε λέω όχι σε τέτοιες προτάσεις, αλλά θα μείνουμε μόνο στα τσίπουρα για να μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ

frits
03-12-2009, 13:02
Δεν ξαναρχομαι μαζι σας ρε!!!:yz:D Θα ακολουθω.....νοερώς!!!:yz:D

Μπα εγώ λέω να έρχεσαι υποχρεωτικά, αλλά θα φέρνεις και ένα σετ εργαλεία μαζί, ξέρεις κυρίως ΤΟRX, (Θα με διώξουν από το φόρουμ)

HAWK_46
03-12-2009, 13:21
Φίλε frits τέλος καλό όλα καλά :)...και άλλη φορά να μην βάζεις μπρος τα κρυα πρωινά :cool:, να μην το πας απ τις λακούβες (χαλαρώματα) :confused:, να έχεις πάντοτε μαζί σου εργαλεία, διάφορα σπρέι και λάδια :hmmm: και να παίρνεις το ...αγριοκάτσικο (ΥΑΜΑΗΑ) όταν έχει βρέξει :p!!! Δεν είναι προβλήματα, απλά ζήλιες (του αγριοκάτσικου φυσικά και όχι μόνο)!!!;):D

HAWK_46
03-12-2009, 13:31
...ή απλά να έρχεσαι μαζί μας!!! Στην περίπτωση που είναι και ο GeorgeP μαζί, δεν χρειάζεσαι ούτε το GPS!!!:)

vpentza
03-12-2009, 13:57
τη φωτό μη ξεχάσεις σε παρακαλώ ;), να προλάβουμε να ρίξουμε και εμείς λίγο σπρέυ τώρα που βρέχει.....

gsmaniac
03-12-2009, 14:51
Πάντως για να κάνω λίγο και το συνήγορο του GeorgeP (μην πιώ και τσάμπα τα τσίπουρα) μετά από 23 χρόνια γιαπωνέζικα πρώτη φορά αντμετώπισα τέτοιο πρόβλημα, το φισάκι αυτό για την θέση που είναι και τα νερά που τρώει θα έπρεπε να είναι ποιό προστατευμένο

συνηγορε....................σταματα να πλενεις το εργαλειο με πιεστικο,ριχνε και λιγο σπρευ πριν τον χειμωνα, στις επαφες γενικα και σταματα να δινεις δικαιωματα στους αλλοθρησκουςΝεύραΝεύραΝεύρα

skippybi
03-12-2009, 16:19
:sm7::sm7::sm7::sm7:

τέλος καλό όλα καλά!!!!!!!;)

GeorgeP
03-12-2009, 16:38
Μπα εγώ λέω να έρχεσαι υποχρεωτικά, αλλά θα φέρνεις και ένα σετ εργαλεία μαζί, ξέρεις κυρίως ΤΟRX, (Θα με διώξουν από το φόρουμ)

Οκ θα φερνω μαζι μου ΤΟRX (Ολην την σειρα), γερμανικα/ γερμανοπολυγωνα (Ολην την σειρα), κολλες, σπειρωματα, πενσες (3 μεγεθη), κατσαβιδια (4 μεγεθη), ιμαντες, καλωδια, μια......τεντα να μην βρεχόμαστε αν επελθει βλάβη κ.λ.π. τα οποια θα κουβαλω σε εναν εργαλειοφορο σε τρειλερ ¨η side car......οτι με βολεψει βρε αδερφέ!!!:sm7:

Υ.Γ. Σταματα ρε παλαβε να αυτογρουσουζευεσαι!!Δεν λες κι ευχαριστω που ηταν μια παλιοεπαφη (ασχετα αν επρεπε να ηταν προστατευμενη εκει που ειναι:D) και οχι τιποτε σοβαρότερο????? :)

frits
03-12-2009, 17:10
Οκ θα φερνω μαζι μου ΤΟRX (Ολην την σειρα), γερμανικα/ γερμανοπολυγωνα (Ολην την σειρα), κολλες, σπειρωματα, πενσες (3 μεγεθη), κατσαβιδια (4 μεγεθη), ιμαντες, καλωδια, μια......τεντα να μην βρεχόμαστε αν επελθει βλάβη κ.λ.π. τα οποια θα κουβαλω σε εναν εργαλειοφορο σε τρειλερ ¨η side car......οτι με βολεψει βρε αδερφέ!!!:sm7:

Υ.Γ. Σταματα ρε παλαβε να αυτογρουσουζευεσαι!!Δεν λες κι ευχαριστω που ηταν μια παλιοεπαφη (ασχετα αν επρεπε να ηταν προστατευμενη εκει που ειναι:D) και οχι τιποτε σοβαρότερο????? :)

HARLEY μας κατάντησες !!!!:sm7:

pepax66
04-12-2009, 16:10
Μπα με το "μάτι" το έκανε, ξέρεις αυτό που λέμε "φτύστο μη το ματιάσεις", άλλη φορά θα έρχομαι με ματάκια και σκόρδα.

Πλάκα, πλάκα που είναι να μου πει τίποτα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το ξέρει το θέμα, έχει κάνει διδακτορικό "GS1200, ελλατώματα και βλάβες".

Τελικά ήξερε που φτύσει!

:sm7::sm7::sm7:

frits
07-12-2009, 20:13
Επιτέλους κατάφερα να ανεβάσω τις φωτογραφίες από το φισάκι που ήταν η αιτία να μπερδεύει στο ταμπλό τις ταχύτητες, με αποτέλεσμα παρότι είχα νεκρά μέσα, όταν είχα το πλαϊνό σταντ κατεβασμένο, ή μηχανή έσβηνε :mad:

από μακριά για να καταλάβετε που είναι.
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=63&pictureid=992

και από κοντά
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=63&pictureid=993

να θυμίσω ότι με λίγο σπρέυ επαφών το πρόβλημα λύθηκε..

georgekostas
07-12-2009, 20:18
Τελος καλο ολα καλα λοιπον Σταυρο!;)

xenos
07-12-2009, 21:13
τι λες τωρα!...αντε εσυ τωρα βρες το με την πρωτη!!!:D:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-12-2009, 21:43
Τελος καλο ολα καλα λοιπον Σταυρο!;)




:sm8:

giorgos_gs
08-12-2009, 00:02
:sm8:

n.l
23-10-2013, 17:54
Επειδή έχω το ίδιο θέμα σε r1200gs '08,πως βγαίνει η φίσα ρε παιδιά για να ρίξω κ γω σπρέι;Δεν φαίνεται πουθενά η ασφάλεια της όπως οι απλές φίσες και φοβάμαι μην κόψω κάτι...

Eftixis
23-10-2013, 19:34
Σταύρο διαβάζοντας το πρώτο πόστ ήταν το πρόβλημα σου η περίπτωση κάποιου που ήρθε προχθές στην BMW εδω στο Ηράκλειο ηταν το φισάκι του αίσθητήρα μπέρδευε τις ταχύτητες και έσβησε Αφου το φτιάξατε ας ειναι το τελευταίο
Αλλά μαλλον προχθές στον Αχέρωντα βούτηξε σε τίποτα λασπόνερα και ετσι παρουσίασε το πρόβλημα
Τέλος καλό όλα καλά

n.l
25-10-2013, 01:25
Επειδή έχω το ίδιο θέμα σε r1200gs '08,πως βγαίνει η φίσα ρε παιδιά για να ρίξω κ γω σπρέι;Δεν φαίνεται πουθενά η ασφάλεια της όπως οι απλές φίσες και φοβάμαι μην κόψω κάτι...
:rolleyes:

tsak8
25-10-2013, 08:47
Αμα δουλεύει μην το πειράζεις:)

n.l
25-10-2013, 08:52
Πρόσεξα λοιπόν ότι εκεί που δούλευε για λίγο με νεκρά εννοείται στο καντράν ξαφνικά έδειχνε αντί για "0" στις ταχύτητες "2", "3" σαν να είχε ταχύτητα οπότε με το πλάγιο σταντ κατεβασμένο έσβηνε, Πράγματι σήκωσα το σταντ και δούλεψε μια χαρά.....
:rolleyes:Αυτο που περιγράφει ο φιλος στη πρωτη σελιδα εχω...Τι εννοεις αν δουλευει; Με πατημενο συμπλεκτη μονο παιρνει μπρος,ανεξαρτητως ταχύτητας. ...

frits
25-10-2013, 09:11
Πρόσεξα λοιπόν ότι εκεί που δούλευε για λίγο με νεκρά εννοείται στο καντράν ξαφνικά έδειχνε αντί για "0" στις ταχύτητες "2", "3" σαν να είχε ταχύτητα οπότε με το πλάγιο σταντ κατεβασμένο έσβηνε, Πράγματι σήκωσα το σταντ και δούλεψε μια χαρά.....
:rolleyes:Αυτο που περιγράφει ο φιλος στη πρωτη σελιδα εχω...Τι εννοεις αν δουλευει; Με πατημενο συμπλεκτη μονο παιρνει μπρος,ανεξαρτητως ταχύτητας. ...

Φίλε νομίζω ότι στα 07-08 είναι διαφορετικό το σύστημα, ας το επιβεβαιώσει όμως και κάποιος άλλος...

tsak8
25-10-2013, 12:21
Και εγω αυτο νομίζω.
Νόμιζα ότι του φίλου ειχε κανονικές ενδείξεις γι αυτο είπα μην το πειράξει.
Και εμένα μου το έκανε πάντως και με ξεκουμπωμα, σπρέι κουμπωμα έφτιαξε!

n.l
25-10-2013, 12:33
με ξεκουμπωμα, σπρέι κουμπωμα έφτιαξε!
Αυτό ρωταω!!!!!! Πως ξεκουμπωνει η ρημαδα, γιατι μονο στα σουτιεν ημουν καλος:sm3:

tsak8
25-10-2013, 15:34
Δυστυχώς δεν το έκανα εγώ αλλά ο μάστορας!
By the way, καλύτερα στα σουτιέν επιδεξιότητα πάρα στις φισες:sly:

Sent from my XOOM 2 ME using Tapatalk 4