PDA

View Full Version : Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)


ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-12-2009, 13:17
Μετά απ' το μεγάλο ενδιαφέρον που έχουν δείξει ήδη,

αρκετά εκ των μελών μας (στο θέμα που ξεκίνησε ο giorgos_gs),

για την ασφαλιστική κάλυψη των μοτό τους,

μπορούμε να ξεκινήσουμε έρευνα, για ομαδική ασφάλιση ....

Ο καθένας από εμάς, να δηλώσει:

Ι. Αν ενδιαφέρεται να συμμετάσχει στην ομαδική ασφάλιση

και τί θα τον ενδιέφερε ν' ασφαλίσει (μοτοσικλέτα - αυτοκίνητο/α - οικία ....)

ΙΙ. Όποιος εκ των μελών μας επιθυμεί,

να γράψει τις σημερινές του καλύψεις αναλυτικά (όχι μόνο 350€ το χρόνο),

και την ασφαλιστική του Εταιρία .....

ΙΙΙ. Κάθε μέλος που θα ήθελε να βοηθήσει,

να κάνει την ερώτησή του, στον ασφαλιστικό του πράκτορα/εταιρία,

και να μας πει την τυχούσα προσφορά ....

Όσοι έχουν την διάθεση - κ την καλοσύνη - να βοηθήσουν,

να ζητήσουν αναλυτικά τις προσφερόμενες καλύψεις.

Δηλαδή.....

1. Απλή (υποχρεωτική) κάλυψη

2. Απλή με φωτιά

3. Απλή με φωτιά και ολική κλοπή

4. Απλή με φωτιά, ολική και μερική κλοπή

5. Τα παραπάνω, συμπεριλαμβανομένης της μικτής

Στα παραπάνω, αν υπάρχει κάπου απαλλαγή, να διευκρινιστεί το ποσόν !

Στις επιπλέον καλύψεις (φωτιά, κλοπή),

επειδή το ποσόν του ασφαλιζομένου αντικειμένου δεν είναι σταθερό,

ας μας δώσουν τιμή ανά 1000€,

και ο καθένας πολλαπλασιάζει την επιβάρυνση επί ΧΧΧΧ ποσόν που αξίζει η μοτό του .....

Η επιπλέον οδική βοήθεια που προσφέρεται,

δεν είναι απαραίτητη για τους κατόχους BMW λόγω Mobile care ....

Επίσης να διευκρινιστεί, με ποιές προϋποθέσεις,

είναι ασφαλισμένος (κ αποζημιώνεται) ο συνεπιβάτης ....

Οποιεσδήποτε επιπλέον διευκρινήσεις,

είναι ευπρόσδεκτες, προκειμένου να φτιάξουμε

ένα πλήρες και οικονομικό πακέτο ασφαλιστικού συμβολαίου.

Επειδή η κάθε ασφαλιστική, το πρώτο πράγμα που ρωτάει είναι,

"για πόσα κομμάτια μιλάμε ;;;;"

θα πρέπει να δηλώσουν - όποιοι ενδιαφέρονται - άμεσα .....

Καλό κουράγιο σε όσους ασχοληθούν.....

......περιμένουμε νέα τους .....;)






.

ace_gln
04-12-2009, 16:18
Καλυπτομενοι κινδυνοι
Πίνακας Παροχών - Καλύψεων α/α Κωδ. Είδος Κάλυψης Κεφάλαιο Απαλλαγή
1



1.1 01 Σωματικές Βλάβες Τρίτων και Επιβαινόντων €500.000,00 ΑΝΕΥ
1.2 02 Υλικές Ζημιές Τρίτων €500.000,00 ΑΝΕΥ
1.3 17 Φροντίδα Ατυχήματος ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΕΥ
1.4 27 Αστική Ευθύνη Τρίτων κατά τη Μεταφορά ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΕΥ
1.5 23 Αστική Ευθύνη από τη Μετάδοση της Πυρκαϊάς €9.000,00 ΑΝΕΥ
1.6 49 Αστική Ευθύνη σε Φυλασσόμενο Χώρο-Σ.Β. Τρίτων €500.000,00 ΑΝΕΥ
1.7 50 Αστική Ευθύνη σε Φυλασσόμενο Χώρο-Υ.Ζ. Τρίτων €500.000,00 ΑΝΕΥ
1.8 51 Αστική Ευθύνη από Διαρροή Υγρών-Σ.Β. Τρίτων €9.000,00 ΑΝΕΥ
1.9 52 Αστική Ευθύνη από Διαρροή Υγρών-Υ.Ζ. Τρίτων €3.000,00 ΑΝΕΥ
1.10 44 Προστασία Bonus-Malus ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΕΥ
1.11 55 Ρυμούλκηση οχήματος συνεπεία ατυχήματος ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΕΥ



Αναλυτική περιγραφή Παροχών - Καλύψεων α/α Κωδ. Είδος Κάλυψης
1 Μ






1.1 01 Σωματικές Βλάβες Τρίτων και Επιβαινόντων


Η ασφάλιση Αστικής Ευθύνης περιλαμβάνει την έναντι τρίτων Αστική Ευθύνη εξαιτίας θανάτωσης ή σωματικής βλάβης, στην οποία περιλαμβάνεται και η χρηματική ικανοποίηση για ψυχική οδύνη ή ηθική βλάβη, καθώς και την Αστική Ευθύνη λόγω θανάτωσης ή σωματικών βλαβών έναντι των μελών της οικογένειας του ασφαλισμένου, οδηγού ή κάθε άλλου προσώπου του οποίου η Αστική Ευθύνη καλύπτεται σύμφωνα με την παρ.1 του άρθρου 20 των παρόντων Γενικών Ασφαλιστικών Όρων, ανεξάρτητα από τον βαθμό συγγενείας. Η ασφαλιστική κάλυψη επίσης περιλαμβάνει και την Αστική Ευθύνη του κυρίου ή κατόχου έναντι τρίτων σε περίπτωση που το ασφαλισμένο όχημα έχει, είτε κλαπεί, είτε αποκτηθεί με χρήση βίας

1.2 02 Υλικές Ζημιές Τρίτων


Η ασφάλιση Αστικής Ευθύνης περιλαμβάνει την έναντι τρίτων Αστική Ευθύνη εξαιτίας ζημιών σε πράγματα που δεν μεταφέρονται με το ασφαλισμένο όχημα. Η ασφαλιστική κάλυψη επίσης περιλαμβάνει και την Αστική Ευθύνη του κυρίου ή κατόχου έναντι τρίτων σε περίπτωση που το ασφαλισμένο όχημα έχει, είτε κλαπεί, είτε αποκτηθεί με χρήση βίας.

1.3 17 Φροντίδα Ατυχήματος


Παρέχεται επί τόπου βοήθεια σε περίπτωση ατυχήματος για: Συμπλήρωση δήλωσης ατυχήματος και έντυπο Φιλικού Διακανονισμού. Φωτογράφηση και καταγραφή των συνθηκών του ατυχήματος Συγκέντρωση στοιχείων τυχόν μαρτύρων Ειδοποίηση αρμοδίων αρχών Διαδικασίες μεταφοράς του αυτοκινήτου σε περίπτωση ακινητοποίησης του

1.4 27 Αστική Ευθύνη Τρίτων κατά τη Μεταφορά


Καλύπτοναι οι ζημιές που θα προκληθούν σε τρίτους κατά την μεταφορά τού οχήματος με F/B.

1.5 23 Αστική Ευθύνη από τη Μετάδοση της Πυρκαϊάς


Καλύπτονται οι υλιικές ζημιές που θα προκληθούν σε τρίτους από Πυρκαϊά που μεταδόθηκε από το ασφαλισμένο όχημα. Μέχρι 8.805,00

1.6 49 Αστική Ευθύνη σε Φυλασσόμενο Χώρο-Σ.Β. Τρίτων


Καλύπτεται η Αστική Ευθύνη του ασφαλισμένου για Σωματικές Βλάβες Τρίτων που τυχόν θα συμβούν όταν το ασφαλισμένο όχημα βρίσκεται εντός φυλασσόμενων χώρων (χώροι στάθμευσης, γκαράζ, συνεργεία, εκθέσεις κτλ).

1.7 50 Αστική Ευθύνη σε Φυλασσόμενο Χώρο-Υ.Ζ. Τρίτων


Καλύπτεται η Αστική Ευθύνη του ασφαλισμένου για Υλικές Ζημιές Τρίτων που τυχόν θα συμβούν όταν το ασφαλισμένο όχημα βρίσκεται εντός φυλασσόμενων χώρων (χώροι στάθμευσης, γκαράζ, συνεργεία, εκθέσεις κτλ).

1.8 51 Αστική Ευθύνη από Διαρροή Υγρών-Σ.Β. Τρίτων


Καλύπτεται η Αστική Ευθύνη του ασφαλισμένου για Σωματικές Βλάβες Τρίτων που τυχόν θα συμβούν από τη διαρροή υγρών απαραίτητων για τη λειτουργία του ασφαλισμένου οxήματος. Εξαιρούνται της παρούσας κάλυψης ζημιές που θα προκαλέσουν μόλυνση ή/και ρύπανση του περιβάλλοντος.

1.9 52 Αστική Ευθύνη από Διαρροή Υγρών-Υ.Ζ. Τρίτων


Καλύπτεται η Αστική Ευθύνη του ασφαλισμένου για Υλικές Ζημιές Τρίτων που τυχόν θα συμβούν από τη διαρροή υγρών απαραίτητων για τη λειτουργία του ασφαλισμένου οxήματος. Εξαιρούνται της παρούσας κάλυψης ζημιές που θα προκαλέσουν μόλυνση ή/και ρύπανση του περιβάλλοντος.

1.10 44 Προστασία Bonus-Malus


Με την κάλυψη αυτή παραμένει σταθερή η κατηγορία Bonus-Malus, αποκλειστικά και μόνο από την πρώτη ζημιά που θα αυμβεί σε κάθε δωδεκάμηνη περίοδο ασφάλισης. Κάθε επόμενη ζημιά συνεπάγεται αυτόματα, για την επόμενη δωδεκάμηνη περίοδο ασφάλισης, άνοδο δύο κατηγοριών από την κατηγορία στην οποία βρισκόταν ο ασφαλισμένος.

1.11 55 Ρυμούλκηση οχήματος συνεπεία ατυχήματος


Ρυμούλκηση οχήματος συνεπεία ατυχήματος
ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ

ΜΟΝΟ ΑΠΛΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ

ΚΟΣΤΟΣ ΑΠΛΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ
ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΕΞΑΜΗΝΟ 110 EURO
ETHΣΙΟ 215 ΕURO

TIMΟΛΟΓΙΟ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΕΞΑΜΗΝΟ 95 ΕURO
ΕΤΗΣΙΟ 180 EURO

Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΤΙΜΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 23/12/09.

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΚΠΤΩΣΗ

ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΖΟΜΕΝΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΜΑΣ, AΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ . ΕΚΠΤΩΣΗ (25%) ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ,ΣΚΑΦΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΠΥΡΟΣ ,ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM

ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ FORUM.ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ.
ΑΝ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΤΑ 20 ΜΕΛΗ ,Η ΕΚΠΤΩΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ.

ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Η ΛΙΣΤΑ ΘΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ

ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΕΤΑΙΡΙΑ

ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ
TA ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΕΠΙΒΑΙΝΟΥΝ (ΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΒΛΑΒΕΣ ΤΡΙΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΙΝΟΝΤΩΝ) ΣΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ,ΑΠΟΖΗΜΙΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑΝΑΤΟΥ Η' ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΜΕ ΑΝΩΤΕΡΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ (ΘΑΝΑΤΟΣ) 500000 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ


Υ.Γ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ (ΣΑΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ ΠΛΗΡΩΝΩ 110 ΕΥΡΩ/ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΕΥΒΟΙΑΣ ) ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ FORUM !ΔΩΡΕΑΝ! ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ , ΗΔΗ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ GS MOY...

ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ

giorgos_gs
04-12-2009, 20:32
Φίλε παναγιώτη ευχαριστώ για το χρόνο σου και πολύ καλή προσφορά σου.
Όπως είχα γράψει και παλιότερα ενδιαφερόμε άμεσα για της βασικές καλύψεις χωρίς οδική βοήθεια και λέω να ανοίξω τη λίστα πρώτος .

1.giorgos_gs

MARK
04-12-2009, 22:40
Και εμένα με ενδιαφέρει για τη μηχανή,αλλά την έχω ασφαλισμένη χρόνο και λήγει σε 7 μήνες....;)

ace_gln
07-12-2009, 10:42
δεν παιζει ρολο το ποτε ληγει...αρκει το ονομα κ μια φωτοτυπια του ασφαλιστηριου εφοσων συμφωνηθει και γινουμε 'πολλοι'... για να κατοχυρωθει η εκπτωση μας στις ανανεωσεις αλλα κ στις μετεπειτα ανανεωσεις ...

και αυτο δεν ισχυει μονο για τη δικη μου προσφορα ,αλλα ελπιζω και οποιαδηποτε αλλη γινει ...
δεν ειναι εφικτο να ληγουν ολα τα ασφαλιστηρια μας τον ιδιο μηνα!!!

riko46
07-12-2009, 21:54
Παρακάτω φέρνω παράδειγμα ασφαλιστικής κάλυψης οχήματος στην INTERAMERICAN και επιλεγμένες καλύψεις με σκοπό την μείωση του ολικού ασφαλίστρου εξαμήνου έως και 6%. Το ολικό ποσό ασφάλισης εξαρτάται από το ασφαλιζόμενο κεφάλαιο.





......................:)

Alext
07-12-2009, 22:48
Καλυπτομενοι κινδυνοι
Πίνακας Παροχών - Καλύψεων α/α Κωδ. Είδος Κάλυψης Κεφάλαιο Απαλλαγή
1



1.1 01 Σωματικές Βλάβες Τρίτων και Επιβαινόντων €500.000,00 ΑΝΕΥ
1.2 02 Υλικές Ζημιές Τρίτων €500.000,00 ΑΝΕΥ
1.3 17 Φροντίδα Ατυχήματος ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΕΥ
1.4 27 Αστική Ευθύνη Τρίτων κατά τη Μεταφορά ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΕΥ
1.5 23 Αστική Ευθύνη από τη Μετάδοση της Πυρκαϊάς €9.000,00 ΑΝΕΥ
1.6 49 Αστική Ευθύνη σε Φυλασσόμενο Χώρο-Σ.Β. Τρίτων €500.000,00 ΑΝΕΥ
1.7 50 Αστική Ευθύνη σε Φυλασσόμενο Χώρο-Υ.Ζ. Τρίτων €500.000,00 ΑΝΕΥ
1.8 51 Αστική Ευθύνη από Διαρροή Υγρών-Σ.Β. Τρίτων €9.000,00 ΑΝΕΥ
1.9 52 Αστική Ευθύνη από Διαρροή Υγρών-Υ.Ζ. Τρίτων €3.000,00 ΑΝΕΥ
1.10 44 Προστασία Bonus-Malus ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΕΥ
1.11 55 Ρυμούλκηση οχήματος συνεπεία ατυχήματος ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΕΥ



Αναλυτική περιγραφή Παροχών - Καλύψεων α/α Κωδ. Είδος Κάλυψης
1 Μ






1.1 01 Σωματικές Βλάβες Τρίτων και Επιβαινόντων


Η ασφάλιση Αστικής Ευθύνης περιλαμβάνει την έναντι τρίτων Αστική Ευθύνη εξαιτίας θανάτωσης ή σωματικής βλάβης, στην οποία περιλαμβάνεται και η χρηματική ικανοποίηση για ψυχική οδύνη ή ηθική βλάβη, καθώς και την Αστική Ευθύνη λόγω θανάτωσης ή σωματικών βλαβών έναντι των μελών της οικογένειας του ασφαλισμένου, οδηγού ή κάθε άλλου προσώπου του οποίου η Αστική Ευθύνη καλύπτεται σύμφωνα με την παρ.1 του άρθρου 20 των παρόντων Γενικών Ασφαλιστικών Όρων, ανεξάρτητα από τον βαθμό συγγενείας. Η ασφαλιστική κάλυψη επίσης περιλαμβάνει και την Αστική Ευθύνη του κυρίου ή κατόχου έναντι τρίτων σε περίπτωση που το ασφαλισμένο όχημα έχει, είτε κλαπεί, είτε αποκτηθεί με χρήση βίας

1.2 02 Υλικές Ζημιές Τρίτων


Η ασφάλιση Αστικής Ευθύνης περιλαμβάνει την έναντι τρίτων Αστική Ευθύνη εξαιτίας ζημιών σε πράγματα που δεν μεταφέρονται με το ασφαλισμένο όχημα. Η ασφαλιστική κάλυψη επίσης περιλαμβάνει και την Αστική Ευθύνη του κυρίου ή κατόχου έναντι τρίτων σε περίπτωση που το ασφαλισμένο όχημα έχει, είτε κλαπεί, είτε αποκτηθεί με χρήση βίας.

1.3 17 Φροντίδα Ατυχήματος


Παρέχεται επί τόπου βοήθεια σε περίπτωση ατυχήματος για: Συμπλήρωση δήλωσης ατυχήματος και έντυπο Φιλικού Διακανονισμού. Φωτογράφηση και καταγραφή των συνθηκών του ατυχήματος Συγκέντρωση στοιχείων τυχόν μαρτύρων Ειδοποίηση αρμοδίων αρχών Διαδικασίες μεταφοράς του αυτοκινήτου σε περίπτωση ακινητοποίησης του

1.4 27 Αστική Ευθύνη Τρίτων κατά τη Μεταφορά


Καλύπτοναι οι ζημιές που θα προκληθούν σε τρίτους κατά την μεταφορά τού οχήματος με F/B.

1.5 23 Αστική Ευθύνη από τη Μετάδοση της Πυρκαϊάς


Καλύπτονται οι υλιικές ζημιές που θα προκληθούν σε τρίτους από Πυρκαϊά που μεταδόθηκε από το ασφαλισμένο όχημα. Μέχρι 8.805,00

1.6 49 Αστική Ευθύνη σε Φυλασσόμενο Χώρο-Σ.Β. Τρίτων


Καλύπτεται η Αστική Ευθύνη του ασφαλισμένου για Σωματικές Βλάβες Τρίτων που τυχόν θα συμβούν όταν το ασφαλισμένο όχημα βρίσκεται εντός φυλασσόμενων χώρων (χώροι στάθμευσης, γκαράζ, συνεργεία, εκθέσεις κτλ).

1.7 50 Αστική Ευθύνη σε Φυλασσόμενο Χώρο-Υ.Ζ. Τρίτων


Καλύπτεται η Αστική Ευθύνη του ασφαλισμένου για Υλικές Ζημιές Τρίτων που τυχόν θα συμβούν όταν το ασφαλισμένο όχημα βρίσκεται εντός φυλασσόμενων χώρων (χώροι στάθμευσης, γκαράζ, συνεργεία, εκθέσεις κτλ).

1.8 51 Αστική Ευθύνη από Διαρροή Υγρών-Σ.Β. Τρίτων


Καλύπτεται η Αστική Ευθύνη του ασφαλισμένου για Σωματικές Βλάβες Τρίτων που τυχόν θα συμβούν από τη διαρροή υγρών απαραίτητων για τη λειτουργία του ασφαλισμένου οxήματος. Εξαιρούνται της παρούσας κάλυψης ζημιές που θα προκαλέσουν μόλυνση ή/και ρύπανση του περιβάλλοντος.

1.9 52 Αστική Ευθύνη από Διαρροή Υγρών-Υ.Ζ. Τρίτων


Καλύπτεται η Αστική Ευθύνη του ασφαλισμένου για Υλικές Ζημιές Τρίτων που τυχόν θα συμβούν από τη διαρροή υγρών απαραίτητων για τη λειτουργία του ασφαλισμένου οxήματος. Εξαιρούνται της παρούσας κάλυψης ζημιές που θα προκαλέσουν μόλυνση ή/και ρύπανση του περιβάλλοντος.

1.10 44 Προστασία Bonus-Malus


Με την κάλυψη αυτή παραμένει σταθερή η κατηγορία Bonus-Malus, αποκλειστικά και μόνο από την πρώτη ζημιά που θα αυμβεί σε κάθε δωδεκάμηνη περίοδο ασφάλισης. Κάθε επόμενη ζημιά συνεπάγεται αυτόματα, για την επόμενη δωδεκάμηνη περίοδο ασφάλισης, άνοδο δύο κατηγοριών από την κατηγορία στην οποία βρισκόταν ο ασφαλισμένος.

1.11 55 Ρυμούλκηση οχήματος συνεπεία ατυχήματος


Ρυμούλκηση οχήματος συνεπεία ατυχήματος
ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ

ΜΟΝΟ ΑΠΛΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ

ΚΟΣΤΟΣ ΑΠΛΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ
ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΕΞΑΜΗΝΟ 110 EURO
ETHΣΙΟ 215 ΕURO

TIMΟΛΟΓΙΟ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΕΞΑΜΗΝΟ 95 ΕURO
ΕΤΗΣΙΟ 180 EURO

Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΤΙΜΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 23/12/09.

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΚΠΤΩΣΗ

ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΖΟΜΕΝΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΜΑΣ, AΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ . ΕΚΠΤΩΣΗ (25%) ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ,ΣΚΑΦΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΠΥΡΟΣ ,ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM

ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ FORUM.ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ.
ΑΝ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΤΑ 20 ΜΕΛΗ ,Η ΕΚΠΤΩΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ.

ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Η ΛΙΣΤΑ ΘΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ

ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΕΤΑΙΡΙΑ

ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ
TA ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΕΠΙΒΑΙΝΟΥΝ (ΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΒΛΑΒΕΣ ΤΡΙΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΙΝΟΝΤΩΝ) ΣΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ,ΑΠΟΖΗΜΙΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑΝΑΤΟΥ Η' ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ ΜΕ ΑΝΩΤΕΡΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ (ΘΑΝΑΤΟΣ) 500000 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ


Υ.Γ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ (ΣΑΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ ΠΛΗΡΩΝΩ 110 ΕΥΡΩ/ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΕΥΒΟΙΑΣ ) ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ FORUM !ΔΩΡΕΑΝ! ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ , ΗΔΗ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ GS MOY...

ΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ


ευχαριστουμε για την προσφορα
αν εχεις την καλωσυνη γραψε μας και ποια εταιρεια ειναι
νομιζω παιζει ρολο η εταιρεια διοτι στον κλαδο αυτο γινεται πολεμος
και κλεινουν διαφορες εταιρειες
ειδικα αυτες με τα φθηνα τιμολογια

ace_gln
08-12-2009, 12:17
Θα ηθελα να πω πως δεν ειναι εταιρια με φθηνο τιμολογιο (σε αντιθεση εχει ακριβο τιμολογιο στις μοτοσυκλετες)
Η εταιρια εχει 'ζωικη' βαση και ακομα 5 θυγατρικες.
Η δουλεια μας σαν πρακτορες ειναι να ψαχνουμε την καλυτερη εταιρια στην αγορα για τους συνεργατες (ασφαλιστες) ,επομενως πρωτοι εμεις γνωριζουμε ποια εταιρια ειναι στα 'ορια'...

και τελος θα επαναλαβω πως δεν υπαρχει οφελος για εμενα απο αυτη τη 'δουλεια'...γινεται μονο για τα μελη μας!!!

οσο για την εταιρια ,εχεις pm . δεν ξερω αν πρεπει να αναφερθει στο forum H' σε μια μεταξυ μας συζητηση.

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
08-12-2009, 15:41
κυριοι αν σας ενδιαφερει μπορω να κανω και εγω μια προσφορα αλλα να ενημερωσω οτι ειναι δουλεια μου και οχι κανενος φιλου.Το λεω για τυχον παρεξηγησεις.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-12-2009, 17:06
κυριοι αν σας ενδιαφερει μπορω να κανω και εγω μια προσφορα αλλα να ενημερωσω οτι ειναι δουλεια μου και οχι κανενος φιλου.Το λεω για τυχον παρεξηγησεις.


ΙΙΙ. Κάθε μέλος που θα ήθελε να βοηθήσει,

.
.
.
.

.
Όσοι έχουν την διάθεση - κ την καλοσύνη - να βοηθήσουν.........



.



.....περιμένουμε .....;)

jbiltls
08-12-2009, 22:35
....ΝΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΕΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ...ΑΠΟΣΑΦΗΝΙΣΗ ΕΙΝΑΙ:D ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΑ ΚΥΒΙΚΩΝ..ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ 125 ΠΑΠΑΚΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 1150..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ:)

ace_gln
09-12-2009, 11:43
τιμολογιο Αττικης για τa 125 cc 67 ευρω
και εκτος Αττικης 60 ευρω...
(ειναι ακριβα τα μικρα μηχανακια στην συγκεκριμενη εταιρια-απλα γιατι δεν τα θελει )

η εταιρια ειναι η international life

jbiltls
09-12-2009, 19:38
ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ...

ace_gln
11-12-2009, 12:50
Τελικα πηρα την ιδια προσφορα για πυρος - κλοπη και μικτη απο interamerican που εχει αναφερθει, εκπτωση 6% για περισσοτερες απο 15 μοτοσυκλετες.
Η Εθνικη,που καλυπτει πυρος- κλοπης και μικτη επισης, δεν δινει καμια εκπτωση γιατι το forum υποτιθεται πως δεν εχει υποσταση και δεν πληρει τους ορους για ομαδικη.

επομενως παραμενω στην αρχικη προσφορα της international για οσους ενδιαφερονται μονο για απλη ασφαλιση με εκπτωση 25-30% περιπου

MARK
11-12-2009, 17:07
Περιμένω και εγώ προσφορά απο ένα φίλο ασφαλιστή τις επόμενες μέρες.....;)

kostas-patra
30-03-2010, 10:45
και αναλόγως με την τιμή, μπορώ να βάλω μέσα αργότερα μηχανάκια και τουτού

ψάχνω ασφαλιστική που αν την χρειαστώ να μην τρέχω, να μην φοβάμαι οτι θα κλείσει την επαύριο και οτι αν κάτι χρειαστώ θα είναι κάποιο άτομο στην άλλη άκρη της γραμμής

προτάσεις και πμ ευπρόσδεκτα
άμεσα και αβασάνιστα
ευχαριστώ!

ikaros-gs
30-03-2010, 10:55
Δες την CHARTIS, οικονομική στις μεγάλες μοτοσυκλέτες, εγώ έχω 2 ασφαλισμένα εκεί.

zervas
30-03-2010, 12:07
και αναλόγως με την τιμή, μπορώ να βάλω μέσα αργότερα μηχανάκια και τουτού

ψάχνω ασφαλιστική που αν την χρειαστώ να μην τρέχω, να μην φοβάμαι οτι θα κλείσει την επαύριο και οτι αν κάτι χρειαστώ θα είναι κάποιο άτομο στην άλλη άκρη της γραμμής

προτάσεις και πμ ευπρόσδεκτα
άμεσα και αβασάνιστα
ευχαριστώ!


Νομίζω τελικά ότι καλό θα ήταν να γνωρίζουμε το επάγγελμα ή την δραστηριότητα μελών του forum.

Στείλε πμ ή γράψε στόν theo

Corsair
30-03-2010, 16:34
Πολύ καλή ιδέα.


:sm8::sm8:

Mexicanos
30-03-2010, 23:26
Δες την CHARTIS, οικονομική στις μεγάλες μοτοσυκλέτες, εγώ έχω 2 ασφαλισμένα εκεί.

Με αυτήν έκανα συμβόλαιο για ένα χρόνο (έχω το προσωρινό προς το παρών) μετά το κλείσιμο της Commercial........

ace_gln
31-03-2010, 12:58
ηδη εκανα μια προσφορα στον Κωστα ...
να γινει παρακαλω γνωστο πως υπαρχουν ηδη 3ις ασφαλισμενοι σε εμενα απο το forum και αν μαζευτουν πανω απο 10 θα κινησω τη διαδικασια ομαδικης ασφαλισης , εφοσων ενημερωσω τους αρμοδιους και το δεχτουν , ετσι ωστε να παρουν ακομα μια μονιμη ομαδικη εκπτωση.
ευχαριστω πολυ

dimitris the doors
01-04-2010, 21:22
geia sas eimai kainorgio melos eimai asfalisths kapoia stigmh tha sas enhmeroso ti mporo na kamo gia na sas prosfero fthina asfalistra stis moto kai sta aytikinhta se axiopistes etaireies mono poy den yparxei stantar timh paizoyn rolo ta kybika h perioxh poy briskete to oxhma h ilikia toy oxhmatos kai oi kalypseis poy zhtate.polles fores oi aples kalypseis poy zhtate den einai panta oi idies.leptomereies kapoia allh stigmh.epishs an hste arketa melh tha syzhthso gia kapoies ekptoseis alla den einai sigoyro tipota dioti exoyn sfixei ta pragmata kai oi perisoteres eteries exoyn kopsei tis ekptoseis.ta leme .

Arkas
01-04-2010, 21:51
Δημητρό, σε ευχαριστούμε!
Περιμένουμε, όποτε είσαι έτοιμος
να μας ενημερώσεις!;)

wet & dirty
02-04-2010, 00:27
εγω για 6μηνο πληρωσα για 950 κυβικα 87 ευρο απλη καλυψη δεν τον προλαβα το ασφαλιστη μου να το κανει χρονο και αυτη ειναι απο τις καλες εταιριες που δεν θα κλειση μου ειπε.....για το σκουτερακι πληρωσα για χρονο 125 ευρο ειναι 150 κυβικα και τα 2 οχηματα ειναι στην ασφαλιστικη CHARTIS

dimitris the doors
02-04-2010, 18:59
εγω για 6μηνο πληρωσα για 950 κυβικα 87 ευρο απλη καλυψη δεν τον προλαβα το ασφαλιστη μου να το κανει χρονο και αυτη ειναι απο τις καλες εταιριες που δεν θα κλειση μου ειπε.....για το σκουτερακι πληρωσα για χρονο 125 ευρο ειναι 150 κυβικα και τα 2 οχηματα ειναι στην ασφαλιστικη CHARTIS
se ayta poy plhroses exeis kalypsh nomikhs prostasias?[oxi nomikhs bohteia]kalypsh apo anasfalisto oxhma?

gthes
02-04-2010, 20:02
se ayta poy plhroses exeis kalypsh nomikhs prostasias?[oxi nomikhs bohteia]kalypsh apo anasfalisto oxhma?

Ρε φιλαράκι γιατί δεν γράφεις Ελληνικά όπως όλοι ;;;;;

gthes
02-04-2010, 20:03
Εγώ έχω φάει κόλημα με εθνική.Μηχανή και αμάξι.(τώρα φτιάχνω και ζωής:rolleyes:)

wet & dirty
02-04-2010, 20:10
se ayta poy plhroses exeis kalypsh nomikhs prostasias?[oxi nomikhs bohteia]kalypsh apo anasfalisto oxhma?



αν τα λεει στον πινακα που ειναι και τα ποσα οχι δεν τα εχει..αλλα δεν ειναι και κατι που με ενδιαδερει εμενα προσωπικα για να το πληρωνω..

wet & dirty
02-04-2010, 20:16
Εγώ έχω φάει κόλημα με εθνική.Μηχανή και αμάξι.(τώρα φτιάχνω και ζωής:rolleyes:)



φιλαρακι πρεπει να ειναι τσακαλος ο ασφαλιστης σου για να πας στην εθνικη εμενα σε ατυχημα μου εφαγαν 1500 ευρω και ειχα 7 χρονια συμβολαιο που δεν ειχα χρησιμοποιηση ουτε τις εξετασεις που σου δινουν δωρεαν καθε χρονο!!!μιλαω για νοσοκομειακο που ειχα κανει και ηταν και το ακριβώτερο!!!προσεχε με ποιον θα κανεις το συμβολαιο!!!!;)

gsmaniac
02-04-2010, 20:30
φιλαρακι πρεπει να ειναι τσακαλος ο ασφαλιστης σου για να πας στην εθνικη εμενα σε ατυχημα μου εφαγαν 1500 ευρω και ειχα 7 χρονια συμβολαιο που δεν ειχα χρησιμοποιηση ουτε τις εξετασεις που σου δινουν δωρεαν καθε χρονο!!!μιλαω για νοσοκομειακο που ειχα κανει και ηταν και το ακριβώτερο!!!προσεχε με ποιον θα κανεις το συμβολαιο!!!!;)
+1200......................;););)

dimitris the doors
02-04-2010, 21:46
Ρε φιλαράκι γιατί δεν γράφεις Ελληνικά όπως όλοι ;;;;;
sygnomh re file alla etsi exo synhthish dyskoleyome sta ellhnika.den ta snomparo.

dimitris the doors
02-04-2010, 21:52
αν τα λεει στον πινακα που ειναι και τα ποσα οχι δεν τα εχει..αλλα δεν ειναι και κατι που με ενδιαδερει εμενα προσωπικα για να το πληρωνω..
kai omos eprepe na se endiaferh einai poly shmantikes kalypseis

Arkas
02-04-2010, 23:04
sygnomh re file alla etsi exo synhthish dyskoleyome sta ellhnika.den ta snomparo.
Δημητρό μου, σε παρακαλούμε, γράφε ελληνικά όπως όλοι μας.
Μπορεί να σε δυσκολεύει, αλλά δυσκολεύονται πολλοί περισσότεροι με τα greeklish!
Σε ευχαριστούμε εκ των προτέρων!

dimitris the doors
02-04-2010, 23:23
η ευγενεια γηρεμιζει τοιχουσ

leandros
03-04-2010, 10:06
ρε παιδιά επειδή είμαι ασφαλιστής, πώς είναι δυνατόν να δοθεί ομαδική έκπτωση σε άδειες κυκλοφοριάς με διαφορετικό ΑΦΜ???
μην τρελαθούμε τελείως..

dimitris the doors
03-04-2010, 11:25
ρε παιδιά επειδή είμαι ασφαλιστής, πώς είναι δυνατόν να δοθεί ομαδική έκπτωση σε άδειες κυκλοφοριάς με διαφορετικό ΑΦΜ???
μην τρελαθούμε τελείως..


εκτοσ που οι περισοτερεσ ασφαλιστικεσ εχουν καταρργησει τισ ομαδικεσ η μονη εκτποση που υπαρχει περιπτοση να γινη ειναι κατοπιν ιδιοτικησ συνφονιασ του πρακτορειου και αυτο με την προυποθεση να ειναι σαν μελη συλλογου.βεβεα και με αυτη την προυπθεση ειναι δυσκολο την σημερινη εποχη και η αλλη περιπτοση ειναι να αφερεση καπια προμητεια ο ασφαλιστησ η οποια βεβεα εχαρταται απο διαφορουσ παραγοντεσ πχ αν συνφερη τον ασφαλιστη .επισησ ειμαι τησ αποψησ η ασφαλιση να γινετε με προσοπικη επαφη και οχι δια αλληλογραφιασ.εγο ειμαι διαθεσιμοσ να ασφαλισο οποιον ενδιαφερετε αρκει να ειναι απο θεσσαλονικη και να υπαρξη προσοπικη γνοριμια.

dimitris the doors
03-04-2010, 11:41
υστερογραφο μολισ ειδα τι ελληνικα εγραψα απο πλευρασ ορθογραφιασ μιαζο για αποφοιτοσ δημοτικου σχολειου στην αλβανια λολ

leandros
04-04-2010, 10:49
ακριβώς!
οπότε ας γράφουμε κατευθείαν στο φόρουμ:
"παιδιά, είμαι ασφαλιστής. όσο περισσότερους μαζέψω από δω, θα κάνω μια μείωση της προμήθειάς μου για να βγει πιο φθηνό το τελικό ασφάλιστρο"

gbmw
04-04-2010, 12:52
Για κοιτάξτε ρε παιδιά να βγει κάτι για όλους.Ασγαλιστές και ασφαλισμένους;);):rolleyes::rolleyes::o:o

ace_gln
04-04-2010, 21:07
Αυτξς ηταν ο λογος που ζητησα τα μελη μας εγγραφως leandre.
Εκπτωσεις ομαδικες υπαρχουν , αρκει να το θελει και να μπορει να το καταφερει ο πρακτορας σου . Φυσικα το επομενο βημα ειναι η μειωση προμηθειας ...

Carduelis
05-04-2010, 10:17
Για να τα βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους:
Από τον οποιονδήποτε φίλο που θα ήθελε να αναλάβει την ασφάλιση των μοτο ή των αυτοκινήτων μας αυτό που νομίζω οτι θα θέλαμε όλοι είναι αξιοπιστία. Που σημαίνει την επιλογή της καλύτερης (που δεν είναι αναγκαστικά και η φτηνότερη πάντα) εταιρεία. Αν υπάρξει δυνατότητα έκπτωσης μέσω ομαδικής αγοράς γιατί όχι; (η έκπτωση εκεί αφορά την ασφαλιστική εταιρεία). Ομως δεν θα έπρεπε να γίνει με μείωση της προμήθειας του ίδιου του ασφαλιστή γιατί τα κέρδη ανά συμβόλαιο είναι πολύ μικρά και εξυπηρέτηση δεν σημαίνει εκμετάλλευση..
Προσωπικά μου αρκεί μια αξιόπιστη εταιρεία και ένας ασφαλιστής- άνθρωπος που όταν αντιληφθεί να συμβαίνει κάτι στραβό να με ενημερώσει για να πάρω τα μέτρα μου.

arsy
05-04-2010, 11:21
όταν αντιληφθεί να συμβαίνει κάτι στραβό να με ενημερώσει για να πάρω τα μέτρα μου.


Μήπως το ξέρουν και αυτοί πάντα ;;;:(

Carduelis
05-04-2010, 18:04
όταν αντιληφθεί να συμβαίνει κάτι στραβό να με ενημερώσει για να πάρω τα μέτρα μου.


Μήπως το ξέρουν και αυτοί πάντα ;;;:(

Δυστυχώς φίλε υπάρχουν στην αγορά και "φάτσες" ασφαλιστές που ενώ μυρίζονται οτι μια εταιρεία θα φαληρήσει όχι μόνο δεν ενημερώνουν τους πελάτες τους αλλά συνεχίζουν να βάζουν κι άλλους γιατί συνήθως οι προμήθειες των εταιρειών αυτών είναι μεγαλύτερες..
Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή!

BOXER
05-04-2010, 19:48
Δυστυχώς φίλε υπάρχουν στην αγορά και "φάτσες" ασφαλιστές που ενώ μυρίζονται οτι μια εταιρεία θα φαληρήσει όχι μόνο δεν ενημερώνουν τους πελάτες τους αλλά συνεχίζουν να βάζουν κι άλλους γιατί συνήθως οι προμήθειες των εταιρειών αυτών είναι μεγαλύτερες..
Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή!


Eτσι ακριβως Doc!

arsy
05-04-2010, 19:52
Δυστυχώς φίλε υπάρχουν στην αγορά και "φάτσες" ασφαλιστές που ενώ μυρίζονται οτι μια εταιρεία θα φαληρήσει όχι μόνο δεν ενημερώνουν τους πελάτες τους αλλά συνεχίζουν να βάζουν κι άλλους γιατί συνήθως οι προμήθειες των εταιρειών αυτών είναι μεγαλύτερες..
Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή!

Μακάρι να είναι έτσι!

dimitris the doors
05-04-2010, 21:53
όταν αντιληφθεί να συμβαίνει κάτι στραβό να με ενημερώσει για να πάρω τα μέτρα μου.


Μήπως το ξέρουν και αυτοί πάντα ;;;:(
ιδιοσ για τισ προηγουμενεσ ετεριεσ που εκλεισαν τα τελευταια 5 χρονια ολοι οι ασφαλιστεσ γνωριζαν οτι θα κλεισουν.καΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΡΑ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΝ ΜΙΑ ΝΥΧΤΥ.ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΟΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.

dimitris the doors
05-04-2010, 22:05
Δυστυχώς φίλε υπάρχουν στην αγορά και "φάτσες" ασφαλιστές που ενώ μυρίζονται οτι μια εταιρεία θα φαληρήσει όχι μόνο δεν ενημερώνουν τους πελάτες τους αλλά συνεχίζουν να βάζουν κι άλλους γιατί συνήθως οι προμήθειες των εταιρειών αυτών είναι μεγαλύτερες..
Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή!
Άντί για ένα όφελος λίγων ευρώ στο συμβόλαιο, προτιμώ έναν έντιμο ασφαλιστή που θα με προστατέψει από την κακή εταιρεία, ή θα με συμβουλέψει σωστά άμα μου τύχει η στραβή! ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΟΜΩΣ ΦΙΛΕ ΛΙΓΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΨΣΑΧΝΟΥΝ ΤΟ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ Η ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΧΙΟΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ

dimitris the doors
05-04-2010, 22:09
ΕΠΙΣΗΣ οι περισσοτερεσ εταιρεισ που αναγραφουν και καλα εκπτωση η εκπτωση ειναι εικονοκη[δηλαδη σου γραφουν 10% εκπτοση αλλαη εκπτωση αυτη υσχιει για οποιονδηποτε κανη συνβολαιο στην εταιρεια

dimitris the doors
05-04-2010, 22:35
να συστηθω βεβαια δεν εχω μοτοσυκλετα ειμαι πρωην εραστησ τησ μοτοσυκλετασ τωρα δεν ειμαι τουσ λογουσ που δεν ειμαι το γνωριζει ενα μελοσ απο εδω που με προτεινε το σιτε μπηκα σαν επαγγελματιασ λοιπν ειμαι εασφαλιστησ..

Carduelis
06-04-2010, 00:47
Tι σημασία έχει αν είσαι "πρώην"; σημασία έχει οτι είσαι.. εραστής οπότε καλώς μας όρισες φίλε Δημήτρη! :sm7:
Επειδή κρύβονται πολλά στα ψιλά γράμματα που έχουν τα συμβόλαια, προτιμώ τον καλό ασφαλιστή να μου δείξει τις παγίδες και να με βγάλει από διλήμματα, παρά να μου κάνει μια έκπτωση 10-20 ευρώ που θα τα δώσω πολλαπλάσια άμα τύχει η κακή στιγμή και η ασφάλιστική αποδειχθεί μια φτηνή πατάτα!

ace_gln
06-04-2010, 10:28
Οντως οι περισσοτεροι πελατες ψαχνουν για φτηνο ασφαλιστηριο ,
η δικη μου γνωμη ... καλα κανουν . Προκειται για ενα 6μηνο , το οποιο περναει γρηγορα και ολα αλλαζουν .Δεν επενδυεις καπου . Δεν εξαρταται κανεις απο ενα 6 μηνο .
Οποιος ενδιαφερεται για πραγματικη ασφαλιση , θα πληρωσει ... και θα πληρωσει αδρα .
Εγω προσωπικα δεν πουλαω φτηνα ασφαλιστηρια ,γιατι δεν εχω , αλλα παρατηρησα ποσοι πελατες 'χαθηκαν' μολις επελεξα να δουλεψω με μια εταιρια , πιο σοβαρη , παρα με 10 στο συνολο για να υπαρχει φθηνοτερο ασφαλιστρο σε ολα τα ειδη , π.χ. φθηνο μηχανακι , η διαφορα ηταν στα 25 € το εξαμηνο στα 50 cc !!!

Δεν με ενδιεφερε, οι τιμες θα γινουν ιδιες και οι ασφαλιστικες θα ειναι 5-7 στο συνολο τους σε 3 χρονια και εγω θα ειμαι σιγουρος . Ετσι και λοιπον γινεται , επιστρεφουν οσοι εμπιστευτηκαν ενα φτηνο ασφαλιστρο , γιατι απλα δεν ειχαν που να πανε και εχασαν την εμπιστοσυνη τους πια στο 'φθηνο ' .
Αυτα για το φθηνο ~

ο ασφαλιστης ...
μεγαλο θεμα ... δεν υπαρχει ασφαλιστης που να μην γνωριζει οτι η εταιρια του εχει προβλημα , ή πρακτορας που να μην γνωριζει ποιες εταιριες ειναι στα προθυρα . Σ' αυτη την περιπτωση οι επιλογες ειναι 2... ειτε δουλευεις περισοτερο για 2-3 μηνες και αλλαζεις την εταιρια που βαζεις την παραγωγη σου , ειτε αναμενεις να κανει το μπαμ και καιγεσαι να αλλαξεις τα συμβολαια σου .
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ θα μου πεις ??? Γιατι η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια !!!
εχω μαρτυριες απειρες ... οι οποιες λενε πως 2 μηνες πριν κλεισει η ΑΣΠΙΔΑ , στελεχος , σοβαρο και ισχυρο , επειθε αποκλειστικους πρακτορες και ασφαλιστες να μεινουν στην εταιρια , να βοηθησουν την κατασταση , να μην παρουν παραγωγη ... και το ιδιο ΛΑΜΟΓΙΟ μοιραζε ηδη την παραγωγη του σε αλλες εταιριες!!!

Δεν βρισκεται ακρη και λυπαμαι που το λεω ... το γιατι ειναι ενα δυσκολο ζητημα , αλλα οπως ειπαμε η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια ... και σαν ασφαλιστης - πρακτορας , ελπιζω η αγορα σε 5 χρονια max να ειναι κατακλυσμενη απο επαγγελματιες και οχι λαμογια του τυπου οτι αρπαξει ο κ...ς μας !!

Ο φιλος Νοτης ειναι τρομερα ενημερωμενος και πιθανον παθων !!!
Νοτη ... ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ??? Δυστυχως δεν ειναι ολοι οι πελατες σαν εσενα ... θελουν το φθηνο ... εστω και αν αυτο σημαινει 5 € !
Ναι τα συμβολαια ειναι γεματα παγιδες , αλλα ειναι και πολυ ξεκαθαρα ... πολλες φορες δεν αναγραφουν τις συμφωνημενες απαλλαγες ... ειναι υποχρεωμενος ο ασφαλιστης να τις αναφερει στον πελατη ... αλλα τι λεω ... ??? θα χασει ενα συμβολαιο γιατι ανεφερε οτι υπαρχει απαλλαγη ??? Εντιμος ποτε ... κατα 20 - 30 - 200 € πλουσιοτερος ναι ... αλλα για λιγο ... οταν και αν επελθει ο κινδυνος και αναφερθει η απαλλαγη εκ των υστερων , ουτως ή αλλως το συγκεκριμενο συμβολαιο ... ειναι ενα χαμενο συμβολαιο ... αλλα ποιος να το καταλαβει αυτο ... ο αρπακολας ???

Μαθετε να ζητατε λεπτομερειες ... αν δεν γνωριζουν την απαντηση , που λογικο ειναι , απαιτηστε να την μαθουν . φροντιστε να ειστε ενημερωμενοι για τα ζωικα, συνταξιοδοτικα και επενδυτικα προγραμματα ... υπαρχουν internetikes σελιδουλες που τα λενε ΟΛΑ χαρτι και καλαμαρι ...!!!
ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ !!!
δεν ειναι μονο οι ασφαλιστες παπ...ς , ειναι και το ασφαλιστικο κοινο ... το οποιο αποτελειται απο θυματα

Εκπτωση ...
υπαρχει φιλε Δημητρη (καλως ορισες στο ομορφο forum μας ), οπως υπαρχει και bonus malus , το οποιο ξεκιναει απο τα χαμηλα , ενω επρεπε να συμβαινει το αντιθετο (απο το δεκα στο 1 ), αλλα πως να λειτουργησει ??? υπαρχει η standar 5-10 % που αργα και σταθερα μειωνεται με τα 6 μηνα , αλλα υπαρχουν και οι υπολοιπες , ομαδικη , οικογενειακη (αλλο αφμ) , εκπτωση λογω ζωικου ή πυρασφαλιστηριου...


Αυτα και αλλα πολλα ...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
06-04-2010, 11:53
Ευχαριστούμε Πάνο για την ενημέρωση ... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/good.gif

Αρκετά πράγματα που ίσως ορισμένοι από μας ξέρουμε,

τα έγραψες - με απλό κ κατανοητό τρόπο - για την ενημέρωση ΟΛΩΝ των φίλων του φόρουμ μας ...

Και κάποιες ακόμη επισημάνσεις (στα ψιλά γράμματα) που υπάρχουν,

όταν βρεις χρόνο κ κέφι, θα σε παρακαλούσαμε να τις έγραφες ... ;)

dimitris the doors
06-04-2010, 19:44
Οντως οι περισσοτεροι πελατες ψαχνουν για φτηνο ασφαλιστηριο ,
η δικη μου γνωμη ... καλα κανουν . Προκειται για ενα 6μηνο , το οποιο περναει γρηγορα και ολα αλλαζουν .Δεν επενδυεις καπου . Δεν εξαρταται κανεις απο ενα 6 μηνο .


Δεν εξαρταται κανεις απο ενα 6 μηνο
.συγνωμη αλλα εξαρτασε ακομα και απο 1 δευτερολεπτο .οσα φερνη η στιγμη δεν τα φερνη ολοσο χρονοσ/για φαντασου καποιον που ηνε ασφαλισμενοσ για κλοπη η μικτη και του κλεβουν το αυτοκινητο η περνη φωτια το σπιτι του η παθαινη ζημια το αυτοκινητο του απο δικη του αιτια η ακομα και με απλη ασφαλιση τον χτυπαη ενα ανασφαλιστο οχημα.αν λοιπον η εταιρεια του δεν εχει λεφτα η κλειση απο που τηα πληρωθει?

Δεν με ενδιεφερε, οι τιμες θα γινουν ιδιες και οι ασφαλιστικες θα ειναι 5-7 στο συνολο τους σε 3 χρονια και εγω θα ειμαι σιγουρο


φροντιστε να ειστε ενημερωμενοι για τα ζωικα, συνταξιοδοτικα και επενδυτικα προγραμματα ...
επισησ ποσ να εμπιστευτη ζοικα η συνταχιοδοτικα οταν και μονοσ σου το λεσ και ετσι ειναι να κανη συνταχιοδοτικο οταν χερουμε οτι θα μεινουν 7-8 εταιρειασ στον χωρο?ποιεσ ειναι αυτεσ¨? κανεισ δεν χερει.

dimitris the doors
06-04-2010, 19:54
Οντως οι περισσοτεροι πελατες ψαχνουν για φτηνο ασφαλιστηριο ,
η δικη μου γνωμη ... καλα κανουν . Προκειται για ενα 6μηνο , το οποιο περναει γρηγορα και ολα αλλαζουν .Δεν επενδυεις καπου . Δεν εξαρταται κανεις απο ενα 6 μηνο .
Οποιος ενδιαφερεται για πραγματικη ασφαλιση , θα πληρωσει ... και θα πληρωσει αδρα .
Εγω προσωπικα δεν πουλαω φτηνα ασφαλιστηρια ,γιατι δεν εχω , αλλα παρατηρησα ποσοι πελατες 'χαθηκαν' μολις επελεξα να δουλεψω με μια εταιρια , πιο σοβαρη , παρα με 10 στο συνολο για να υπαρχει φθηνοτερο ασφαλιστρο σε ολα τα ειδη , π.χ. φθηνο μηχανακι , η διαφορα ηταν στα 25 € το εξαμηνο στα 50 cc !!!

Δεν με ενδιεφερε, οι τιμες θα γινουν ιδιες και οι ασφαλιστικες θα ειναι 5-7 στο συνολο τους σε 3 χρονια και εγω θα ειμαι σιγουρος . Ετσι και λοιπον γινεται , επιστρεφουν οσοι εμπιστευτηκαν ενα φτηνο ασφαλιστρο , γιατι απλα δεν ειχαν που να πανε και εχασαν την εμπιστοσυνη τους πια στο 'φθηνο ' .
Αυτα για το φθηνο ~

ο ασφαλιστης ...
μεγαλο θεμα ... δεν υπαρχει ασφαλιστης που να μην γνωριζει οτι η εταιρια του εχει προβλημα , ή πρακτορας που να μην γνωριζει ποιες εταιριες ειναι στα προθυρα . Σ' αυτη την περιπτωση οι επιλογες ειναι 2... ειτε δουλευεις περισοτερο για 2-3 μηνες και αλλαζεις την εταιρια που βαζεις την παραγωγη σου , ειτε αναμενεις να κανει το μπαμ και καιγεσαι να αλλαξεις τα συμβολαια σου .
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ θα μου πεις ??? Γιατι η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια !!!
εχω μαρτυριες απειρες ... οι οποιες λενε πως 2 μηνες πριν κλεισει η ΑΣΠΙΔΑ , στελεχος , σοβαρο και ισχυρο , επειθε αποκλειστικους πρακτορες και ασφαλιστες να μεινουν στην εταιρια , να βοηθησουν την κατασταση , να μην παρουν παραγωγη ... και το ιδιο ΛΑΜΟΓΙΟ μοιραζε ηδη την παραγωγη του σε αλλες εταιριες!!!

Δεν βρισκεται ακρη και λυπαμαι που το λεω ... το γιατι ειναι ενα δυσκολο ζητημα , αλλα οπως ειπαμε η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια ... και σαν ασφαλιστης - πρακτορας , ελπιζω η αγορα σε 5 χρονια max να ειναι κατακλυσμενη απο επαγγελματιες και οχι λαμογια του τυπου οτι αρπαξει ο κ...ς μας !!

Ο φιλος Νοτης ειναι τρομερα ενημερωμενος και πιθανον παθων !!!
Νοτη ... ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ??? Δυστυχως δεν ειναι ολοι οι πελατες σαν εσενα ... θελουν το φθηνο ... εστω και αν αυτο σημαινει 5 € !
Ναι τα συμβολαια ειναι γεματα παγιδες , αλλα ειναι και πολυ ξεκαθαρα ... πολλες φορες δεν αναγραφουν τις συμφωνημενες απαλλαγες ... ειναι υποχρεωμενος ο ασφαλιστης να τις αναφερει στον πελατη ... αλλα τι λεω ... ??? θα χασει ενα συμβολαιο γιατι ανεφερε οτι υπαρχει απαλλαγη ??? Εντιμος ποτε ... κατα 20 - 30 - 200 € πλουσιοτερος ναι ... αλλα για λιγο ... οταν και αν επελθει ο κινδυνος και αναφερθει η απαλλαγη εκ των υστερων , ουτως ή αλλως το συγκεκριμενο συμβολαιο ... ειναι ενα χαμενο συμβολαιο ... αλλα ποιος να το καταλαβει αυτο ... ο αρπακολας ???

Μαθετε να ζητατε λεπτομερειες ... αν δεν γνωριζουν την απαντηση , που λογικο ειναι , απαιτηστε να την μαθουν . φροντιστε να ειστε ενημερωμενοι για τα ζωικα, συνταξιοδοτικα και επενδυτικα προγραμματα ... υπαρχουν internetikes σελιδουλες που τα λενε ΟΛΑ χαρτι και καλαμαρι ...!!!
ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ !!!
δεν ειναι μονο οι ασφαλιστες παπ...ς , ειναι και το ασφαλιστικο κοινο ... το οποιο αποτελειται απο θυματα

Εκπτωση ...
υπαρχει φιλε Δημητρη (καλως ορισες στο ομορφο forum μας ), οπως υπαρχει και bonus malus , το οποιο ξεκιναει απο τα χαμηλα , ενω επρεπε να συμβαινει το αντιθετο (απο το δεκα στο 1 ), αλλα πως να λειτουργησει ??? υπαρχει η standar 5-10 % που αργα και σταθερα μειωνεται με τα 6 μηνα , αλλα υπαρχουν και οι υπολοιπες , ομαδικη , οικογενειακη (αλλο αφμ) , εκπτωση λογω ζωικου ή πυρασφαλιστηριου...


Αυτα και αλλα πολλα ...
αυτεσ η εκπτοσεισ ειναι μηδαμινεσ και τισ περισοτερεσ φορεσ δεν ειναι εφικτεσ και εκτοσ αυτου δεν μπορουν να εφαρμοστουν στα μελη του φορουμ σαν ομαδικη ασφαλιση που λεγαμε ειναι ατομικεσ εκπτωσεισ

dimitris the doors
07-04-2010, 01:04
εν παση περιπτοση η μονη καλη εκπτωση ειταν τησ ιντρ 28% στα μικτα κιολασ στουσ ενστολουσ που βεβαια καταργηθηκε σταδιακα.ηταν φθηνη στα παλια μκαι με την εκπτωση χεφτυλιζοταν το ασφαλιστρο

ace_gln
07-04-2010, 10:28
αυτεσ η εκπτοσεισ ειναι μηδαμινεσ και τισ περισοτερεσ φορεσ δεν ειναι εφικτεσ και εκτοσ αυτου δεν μπορουν να εφαρμοστουν στα μελη του φορουμ σαν ομαδικη ασφαλιση που λεγαμε ειναι ατομικεσ εκπτωσεισ


Δημητρη , το εχω εξηγησει και δεν θα ξαναμπω στη διαδικασια και επειδη εχουμε κανει το θεμα ενδοκομματικη διαμαχη , εγω προσωπικα , μπορω και τις κανω . Μπορω να δωσω ομαδικη , οικογενειακη , κτλ . Ξερω εγω καλυτερα τι μπορω να δωσω !!! Δεν τις θεωρω μηδαμινες.

Εκεινοι που ψαχνουν το φτηνο ασφαλιστρο φιλε Δημητρη ... δεν θα ασφαλιζαν το σπιτι τους , δεν θα εκαναν μικτη , ή κλοπης - πυρος (εκτος και αν ηταν υποχρεωμενοι , ενυποθηκο , δανειο κτλ) , θα ΕΨΑΧΝΑΝ για φτηνο ασφαλιστρο , διχως περισσοτερη σκεψη . Ειμαι σιγουρος πως εχεις χασει πελατη για 5€ οπως ολοι μας !!!

ΖΩΙΚΑ !!!
κανω αυτη τη συζητηση καθημερινα ... αυτη τη στιγμη δεν πουλαω ζωικα Δημητρη, ουτε επενδυτικα , ουτε συνταξιοδοτικα , ειμαι στην αναμονη , πουλαω μονο νοσοκομειακα . και οποιος πουλαει , στην οποια εταιρια ... κανει μεγαλο λαθος !!!

στο θεμα μας τωρα ...

ΕΠΕΙΔΗ παραδεχομαι πως εχω ακριβο τιμολογιο στις μηχανες και τα μηχανακια, ειναι κατι που ειπα απο την αρχη ... αν θελεις κανε μια σοβαρη προσφορα στους συμφορουμιτες γιατι ενδιαφερομαι και εγω να δω διαφορες ! και με ενδιαφερει να βρεθει μια καλη λυση .

ace_gln
07-04-2010, 10:31
Ευχαριστούμε Πάνο για την ενημέρωση ... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/good.gif

Αρκετά πράγματα που ίσως ορισμένοι από μας ξέρουμε,

τα έγραψες - με απλό κ κατανοητό τρόπο - για την ενημέρωση ΟΛΩΝ των φίλων του φόρουμ μας ...

Και κάποιες ακόμη επισημάνσεις (στα ψιλά γράμματα) που υπάρχουν,

όταν βρεις χρόνο κ κέφι, θα σε παρακαλούσαμε να τις έγραφες ... ;)


θα το κανω Λεοντοκαρδε , μολις τα καταφερω θα το κανω ...και οχι μονο τα ψιλα γραματα , αλλα και οσα δεν αναγραφονται πουθενα !

Η δικη μου αποψη ομως ειναι να ανοιξει ενα θεμα διαλογου και αποριων των μελων .
πολλες φορες οι προσωπικες ερωτησεις και εμπειριες , ειναι αυτες που βοηθουν το ασφαλιστικο κοινο !

dimitris the doors
07-04-2010, 10:45
και επειδη εχουμε κανει το θεμα ενδοκομματικη διαμαχη

καταρχην την κουβεντα που κανουμε δεν την θεορω διαμαχη αλλα ανταλαγη αποψεον και μεσο διαλογου οσο για τιμη η φθηνοτερη τιμη που μπορω να κανω σε αχιοπιστη εταιρεια ειναιτιμεσ θεσσαλονικησ

και ειναι 250cc=141 ετησιο και πανω απο 600 cc 254 ετησιο. συνπεριλαμβανετε νομικη προστασια

μονο που οπωσ ειπα απο την αρχη μπορο και θελο να ασφαλισω μονο ατομα απο θεσσαλονικη διοτι ειμαι τησ αποψησ προσωπικησ γνωριμιασ και οχι δια αλληλογραφιασ

dimitris the doors
07-04-2010, 11:13
για περισοτερεσ λεπτομερειεσ επικινονηστε μαζι μου στο τηλεφονο που εχο στο προφιλ μου η με εμαιλ

ace_gln
07-04-2010, 11:34
Δημητρη , αν θελεις δωσε και ενδεικτικα τιμες με τιμολογιο Αττικης .

dimitris the doors
07-04-2010, 12:01
times atikhs 250cc147 pano apo 520 cc276 synmperilanbanete nomikh prostasia

dimitris the doors
07-04-2010, 16:19
Εκεινοι που ψαχνουν το φτηνο ασφαλιστρο φιλε Δημητρη ... δεν θα ασφαλιζαν το σπιτι τους , δεν θα εκαναν μικτη , ή κλοπης - πυρος (εκτος και αν ηταν υποχρεωμενοι , ενυποθηκο , δανειο κτλ) ,

για τουσ παραπανω λογους εγραψα το παρακατω δηλαδη για να παρη εκτπτωση στο αυτοκινητο του δεν θα πηγαινε να ασφαλιση το σπιτι του


αυτεσ η εκπτοσεισ ειναι μηδαμινεσ και τισ περισοτερεσ φορεσ δεν ειναι εφικτεσ και εκτοσ αυτου δεν μπορουν να εφαρμοστουν στα μελη του φορουμ σαν ομαδικη ασφαλιση που λεγαμε ειναι ατομικεσ εκπτωσεισ

nibo
08-04-2010, 12:34
ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

Φιλοι συμφορουμιτες, προσφατα εκανα ερευνα αγορας στις ασφαλειες, γιατι ηθελα να ασφαλισω το GS και το αυτοκινητο μου. Θα σας πω την καλυτερη λυση που βρηκα εγω πρωσοπικα. Τα ασφαλισα στο www.anytimeonline.gr το τηλεφωνο τους ειναι 210 9462740. Η ασφαλεια ειναι της interamerican, και εχει 3 θετικα
1) ειναι μεγαλη εταιρια η interamerican (και δεν λεει να ασφαλιζεστε σε μικρες εταιριες γιατι σιγα σιγα κλεινουν ολες οι μικρες, και θα μεινουν μονο οι μεγαλες π.χ. interamerican, εθνικη κ.τ.λ. η πιτα θα μεινει μονο στους μεγαλους που εχουν χρημα για να καλυπτουν τις αποζημειωσεις, και αν εισαστε σε μικρη εταιρια ανα πασα στιγμη μπορει να κλεισει)
2) εχει φθηνο ασφαλιστρο. Πιο φθηνο και απο τις μικρες εταιριες, ειδικα στα αυτοκινητα. Και ο λογος που ειναι φθηνο το ασφαλιστρο ειναι γιατι η interamerican με το site και το τηλεφωνικο κεντρο που εγραψα παραπανω, ουσιαστικα παρακαμτει τους πρακτορες και τους ασφαλιστες και πουλαει τις ασφαλειες χωρις μεσαζοντες. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα την προμηθεια του ασφαλιστη να την κερδιζει ο καταναλωτης με την μειωση της τιμης.
3) ειναι τιμια ασφαλεια. δηλαδη δεν εχει καθολου απαλλαγες. Απαλλαγη για οσους δεν ξερουν ειναι οτι σε περιπτωση ζημιας η ασφαλιστικη δεν θα σου δωσει ολοκληρο το ποσο που ειναι να παρεις. Στην ερευνα αγορας που εκανα οι περισσοτερες μικρες ασφαλιστικες ειχαν κρυφες απαλλαγες, ειχαν λιγοτερες καλυψεις, και τα ποσα που διαθεταν για καποιες συγκεκριμενες καλυψεις ηταν πιο μικρα π.χ. για νομικη προστασια.
Και οι ασφαλιστες που εχω πετυχει δεν λενε ποτε ολη την αληθεια, π.χ. δεν λενε αν δεν τους ρωτησεις, οτι εχει την ταδε απαλλαγη, ή τους λες θελω να μου βαλεις τις ιδιες καλυψεις με την προηγουμενη εταιρια που ημουν ασφαλισμενος και σου βαζουν λιγοτερες ή σου μειωνουν το κεφαλαιο καλυψης κατω απο το κανονικο για να σου φανουν πιο φθηνοι, εκμεταλευονται δηλαδη την αγνοια του περισοτερου κοσμου. Για αυτο πρεπει να κοιτατε παντα το συμβολαιο και να ρωτατε τι ειναι το καθε τι.
Αυτα τα εγραψα παιδια γιατι την εχω παθει, και την εχω πατησει χοντρα και σε ασφαλεια ζωης γιατι ο ασφαλιστης δεν μου ειπε ολη την αληθεια σε κατι, αλλα αυτο
ειναι αλλη ιστορια. Δεν λεω οτι ειναι ολοι οι ασφαλιστες ετσι, πιθανος θα υπαρχουν και σωστοι ασφαλιστες. Απλα λεω οτι οσους εχω πετυχει εγω, ο μονος σκοπος τους ειναι πως θα σε πεισουν να κανεις την ασφαλεια με οποιοδηποτε μεσο και χωρις να σου λενε παντα ολη την αληθεια.
Και τελος για να μην παρεξηγηθω, να πω οτι την εταιρια που ασφαλιστικα εγω δεν την εγραψα ουτε για να κανω διαφημηση ουτε για να σας την προτεινω. Εγω εγραψα απλα την εμπειρια μου, και απο εκει και περα εννοειτε οτι ο καθενας περνει την αποφαση του, και βγαζει τα συμπερασματα του. Και αν δω κατι στραβο στην εταιρια που ασφαλιστικα ή ξενερωσω με κατι, παλι θα το γραψω.

dimitris the doors
08-04-2010, 15:48
ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

Φιλοι συμφορουμιτες, προσφατα εκανα ερευνα αγορας στις ασφαλειες, γιατι ηθελα να ασφαλισω το GS και το αυτοκινητο μου. Θα σας πω την καλυτερη λυση που βρηκα εγω πρωσοπικα. Τα ασφαλισα στο www.anytimeonline.gr (http://www.anytimeonline.gr) το τηλεφωνο τους ειναι 210 9462740. Η ασφαλεια ειναι της interamerican, και εχει 3 θετικα
1) ειναι μεγαλη εταιρια η interamerican (και δεν λεει να ασφαλιζεστε σε μικρες εταιριες γιατι σιγα σιγα κλεινουν ολες οι μικρες, και θα μεινουν μονο οι μεγαλες π.χ. interamerican, εθνικη κ.τ.λ. η πιτα θα μεινει μονο στους μεγαλους που εχουν χρημα για να καλυπτουν τις αποζημειωσεις, και αν εισαστε σε μικρη εταιρια ανα πασα στιγμη μπορει να κλεισει)
2) εχει φθηνο ασφαλιστρο. Πιο φθηνο και απο τις μικρες εταιριες, ειδικα στα αυτοκινητα. Και ο λογος που ειναι φθηνο το ασφαλιστρο ειναι γιατι η interamerican με το site και το τηλεφωνικο κεντρο που εγραψα παραπανω, ουσιαστικα παρακαμτει τους πρακτορες και τους ασφαλιστες και πουλαει τις ασφαλειες χωρις μεσαζοντες. Αυτο εχει σαν αποτελεσμα την προμηθεια του ασφαλιστη να την κερδιζει ο καταναλωτης με την μειωση της τιμης.
3) ειναι τιμια ασφαλεια. δηλαδη δεν εχει καθολου απαλλαγες. Απαλλαγη για οσους δεν ξερουν ειναι οτι σε περιπτωση ζημιας η ασφαλιστικη δεν θα σου δωσει ολοκληρο το ποσο που ειναι να παρεις. Στην ερευνα αγορας που εκανα οι περισσοτερες μικρες ασφαλιστικες ειχαν κρυφες απαλλαγες, ειχαν λιγοτερες καλυψεις, και τα ποσα που διαθεταν για καποιες συγκεκριμενες καλυψεις ηταν πιο μικρα π.χ. για νομικη προστασια.
Και οι ασφαλιστες που εχω πετυχει δεν λενε ποτε ολη την αληθεια, π.χ. δεν λενε αν δεν τους ρωτησεις, οτι εχει την ταδε απαλλαγη, ή τους λες θελω να μου βαλεις τις ιδιες καλυψεις με την προηγουμενη εταιρια που ημουν ασφαλισμενος και σου βαζουν λιγοτερες ή σου μειωνουν το κεφαλαιο καλυψης κατω απο το κανονικο για να σου φανουν πιο φθηνοι, εκμεταλευονται δηλαδη την αγνοια του περισοτερου κοσμου. Για αυτο πρεπει να κοιτατε παντα το συμβολαιο και να ρωτατε τι ειναι το καθε τι.
Αυτα τα εγραψα παιδια γιατι την εχω παθει, και την εχω πατησει χοντρα και σε ασφαλεια ζωης γιατι ο ασφαλιστης δεν μου ειπε ολη την αληθεια σε κατι, αλλα αυτο
ειναι αλλη ιστορια. Δεν λεω οτι ειναι ολοι οι ασφαλιστες ετσι, πιθανος θα υπαρχουν και σωστοι ασφαλιστες. Απλα λεω οτι οσους εχω πετυχει εγω, ο μονος σκοπος τους ειναι πως θα σε πεισουν να κανεις την ασφαλεια με οποιοδηποτε μεσο και χωρις να σου λενε παντα ολη την αληθεια.
Και τελος για να μην παρεξηγηθω, να πω οτι την εταιρια που ασφαλιστικα εγω δεν την εγραψα ουτε για να κανω διαφημηση ουτε για να σας την προτεινω. Εγω εγραψα απλα την εμπειρια μου, και απο εκει και περα εννοειτε οτι ο καθενας περνει την αποφαση του, και βγαζει τα συμπερασματα του. Και αν δω κατι στραβο στην εταιρια που ασφαλιστικα ή ξενερωσω με κατι, παλι θα το γραψω.


να πω τισ διαφωνθεσ μου λοιπον.αν γινη ενα συνβαν ποιοσ θα σε βοηθησει να καλυφτεισ σωστα?η ιντεραμερικαν η ιδια?οχι εκεινη θα κοιταχει το συνφερον τησ.,
παμε παρακατω

Και οι ασφαλιστες που εχω πετυχει δεν λενε ποτε ολη την αληθεια, π.χ. δεν λενε αν δεν τους ρωτησεις, οτι εχει την ταδε απαλλαγη, ή τους λες θελω να μου βαλεις τις ιδιες καλυψεις με την προηγουμενη εταιρια που ημουν ασφαλισμενος και σου βαζουν λιγοτερες ή σου μειωνουν το κεφαλαιο καλυψης κατω απο το κανονικο για να σου φανουν πιο φθηνοι, εκμεταλευονται δηλαδη την αγνοια του περισοτερου κοσμου. Για αυτο πρεπει να κοιτατε παντα το συμβολαιο και να ρωτατε τι ειναι το καθε τι.

στο παραπανω συνφωνω απολυτοσ εχω χασει πολλουσ πελατεσ απο τετιουσ αφαλιστεσ.δεν λεο οτι δεν με πειραχε αλλα δεν απογοητευτικα κιολασ τετιοι πελατεσ δεν με ενδιαφερουνειμαι τησ αποψησ ασφαλιστησ και ασφαλιζομενοσ ειναι συνεργατεσ διοτι η ασφαλεια καθαυτου ηνε συνεργασια.εκτοσ αυτο εχει ο καιροσ γυρισματα και αυτοι που εχασα τηα ερτουν και θα μου φερουν και αλλουσ πελατεσ.αυτο υσχιει για ολουσ τουσ ασφαλιστεσ με την ιδια λογικη οι αρπακολεσ σε 2-3 χρονια τηα σβησουν απο το επαγγελμα .αυτα προσ το παρον αλλεσ διαψονιεσ σε αλλο ποστ.

dimitris the doors
08-04-2010, 22:36
και επειδη εχουμε κανει το θεμα ενδοκομματικη διαμαχη

καταρχην την κουβεντα που κανουμε δεν την θεορω διαμαχη αλλα ανταλαγη αποψεον και μεσο διαλογου οσο για τιμη η φθηνοτερη τιμη που μπορω να κανω σε αχιοπιστη εταιρεια ειναιτιμεσ θεσσαλονικησ

και ειναι 250cc=141 ετησιο και πανω απο 600 cc 254 ετησιο. συνπεριλαμβανετε νομικη προστασια

μονο που οπωσ ειπα απο την αρχη μπορο και θελο να ασφαλισω μονο ατομα απο θεσσαλονικη διοτι ειμαι τησ αποψησ προσωπικησ γνωριμιασ και οχι δια αλληλογραφιασ


να συνμππληροσο σε ορισμενεσ περιπτωσεισ στη τιμη τον 600 κυβικον και πανο συμπεριλανβανετε και οδικη βοηθεια

MudRat
09-04-2010, 13:59
Jimmy sorry,
Δεν έχω πιάσει όλοι την συζήτηση
Η τιμές αυτές για πια εταιρία είναι.. ?

dimitris the doors
09-04-2010, 14:19
Jimmy sorry,
Δεν έχω πιάσει όλοι την συζήτηση
Η τιμές αυτές για πια εταιρία είναι.. ?

τι σημαινη αυτο που εγραψεσ?δεν το καταλαβα αν θεσ εξηγησε το.

MudRat
09-04-2010, 14:45
και ειναι 250cc=141 ετησιο και πανω απο 600 cc 254 ετησιο. συνπεριλαμβανετε νομικη προστασια

Η τιμές αυτές, ποίας εταιρίας είναι...?

novo
09-04-2010, 14:52
να πω τισ διαφωνθεσ μου λοιπον.αν γινη ενα συνβαν ποιοσ θα σε βοηθησει να καλυφτεισ σωστα?η ιντεραμερικαν η ιδια?οχι εκεινη θα κοιταχει το συνφερον τησ.,
παμε παρακατω

Και οι ασφαλιστες που εχω πετυχει δεν λενε ποτε ολη την αληθεια, π.χ. δεν λενε αν δεν τους ρωτησεις, οτι εχει την ταδε απαλλαγη, ή τους λες θελω να μου βαλεις τις ιδιες καλυψεις με την προηγουμενη εταιρια που ημουν ασφαλισμενος και σου βαζουν λιγοτερες ή σου μειωνουν το κεφαλαιο καλυψης κατω απο το κανονικο για να σου φανουν πιο φθηνοι, εκμεταλευονται δηλαδη την αγνοια του περισοτερου κοσμου. Για αυτο πρεπει να κοιτατε παντα το συμβολαιο και να ρωτατε τι ειναι το καθε τι.

στο παραπανω συνφωνω απολυτοσ εχω χασει πολλουσ πελατεσ απο τετιουσ αφαλιστεσ.δεν λεο οτι δεν με πειραχε αλλα δεν απογοητευτικα κιολασ τετιοι πελατεσ δεν με ενδιαφερουνειμαι τησ αποψησ ασφαλιστησ και ασφαλιζομενοσ ειναι συνεργατεσ διοτι η ασφαλεια καθαυτου ηνε συνεργασια.εκτοσ αυτο εχει ο καιροσ γυρισματα και αυτοι που εχασα τηα ερτουν και θα μου φερουν και αλλουσ πελατεσ.αυτο υσχιει για ολουσ τουσ ασφαλιστεσ με την ιδια λογικη οι αρπακολεσ σε 2-3 χρονια τηα σβησουν απο το επαγγελμα .αυτα προσ το παρον αλλεσ διαψονιεσ σε αλλο ποστ.



Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες στην αρχη οτι αν γινει ενα συμβαν ποιος θα ενδιαφερθει να σε καλυψει και οτι η ασφαλιστικη εταιρια δεν θα ενδιαφερθει.
Οχι οτι αυτο δεν μπορει να γινει, εξ αλλου η καθε εταιρια θα κοιταξει το συμφερον της, απλα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις με την επιλογη του φιλου πιο πανω να ψαξει σε διαφορα site και να ασφαλιστει εν' τελει σε μια εταιρια που δεν προκειται να κλεισει αυριο, και σε τιμη πιο συμφερουσα απ' οτι αν αφαλιζε το οχημα του στην ιδια ασφαλιστικη εταιρια αλλα σε μεσω καποιου ασφαλιστικου πρακτορειου φερ' ειπειν.

Μπορεις να μου εξηγησεις τι διαφορα εχει καποιο site που εχει στησει μια εταιρια και πουλαει ασφαλειες σε οποιον ενδιαφερεται, απο καποιον ασφαλιστη ο οποιος γινεται μελος σ' ενα φορουμ με ιδιοκτητες χιλιαδων οχηματων (δηλαδη καργα πελατεια) και ο οποιος απο την αρχη ξεκαθαριζει πως ουτε μοτοσυκλετα εχει και πως γραφτηκε μονο για επαγγελματικους λογους?
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?
Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.
Το ιδιο συμβαινει πιθανον και με αλλους επαγγελματιες, απλα δεν το λενε ευθεως κατα την γνωμη μου οτι σχεδον αποκλειστικος σκοπος τους ειναι να πουλησουν τα προϊοντα τους και παριστανουν τα μελη (τουλαχιστον αυτο σε τιμαει το οτι εσυ ξεκαθαρισες τις προθεσεις σου απο την αρχη)

Απο την στιγμη ομως που οι ανθρωποι που εστησαν εδω το φορουμ δεν εχουν τις ιδιες αντιρρησεις με μενα και δεχονται να συμβαινουν τετοια πραγματα, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Δικο τους ειναι το φορουμ και οπως θελουν το διαχειριζονται και οποιον θελουν τον αφηνουν να διαφημιζεται. Απλα εκφραζω την διαφωνια μου και παλι φιλοι ειμαστε

dimitris the doors
09-04-2010, 15:44
Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες στην αρχη οτι αν γινει ενα συμβαν ποιος θα ενδιαφερθει να σε καλυψει και οτι η ασφαλιστικη εταιρια δεν θα ενδιαφερθει.
Οχι οτι αυτο δεν μπορει να γινει, εξ αλλου η καθε εταιρια θα κοιταξει το συμφερον της, απλα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις με την επιλογη του φιλου πιο πανω να ψαξει σε διαφορα site και να ασφαλιστει εν' τελει σε μια εταιρια που δεν προκειται να κλεισει αυριο, και σε τιμη πιο συμφερουσα απ' οτι αν αφαλιζε το οχημα του στην ιδια ασφαλιστικη εταιρια αλλα σε μεσω καποιου ασφαλιστικου πρακτορειου φερ' ειπειν.

Μπορεις να μου εξηγησεις τι διαφορα εχει καποιο site που εχει στησει μια εταιρια και πουλαει ασφαλειες σε οποιον ενδιαφερεται, απο καποιον ασφαλιστη ο οποιος γινεται μελος σ' ενα φορουμ με ιδιοκτητες χιλιαδων οχηματων (δηλαδη καργα πελατεια) και ο οποιος απο την αρχη ξεκαθαριζει πως ουτε μοτοσυκλετα εχει και πως γραφτηκε μονο για επαγγελματικους λογους?
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?
Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.
Το ιδιο συμβαινει πιθανον και με αλλους επαγγελματιες, απλα δεν το λενε ευθεως κατα την γνωμη μου οτι σχεδον αποκλειστικος σκοπος τους ειναι να πουλησουν τα προϊοντα τους και παριστανουν τα μελη (τουλαχιστον αυτο σε τιμαει το οτι εσυ ξεκαθαρισες τις προθεσεις σου απο την αρχη)

Απο την στιγμη ομως που οι ανθρωποι που εστησαν εδω το φορουμ δεν εχουν τις ιδιες αντιρρησεις με μενα και δεχονται να συμβαινουν τετοια πραγματα, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Δικο τους ειναι το φορουμ και οπως θελουν το διαχειριζονται και οποιον θελουν τον αφηνουν να διαφημιζεται. Απλα εκφραζω την διαφωνια μου και παλι φιλοι ειμαστε

Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?

απαντηση=σωστη η τοποθετηση σου αλλα διαφωνησα οσ προσ αφαλιστη με ασφαλιστικη εταιρεια δεν ειπα σονυ και καλα να εμπιστευτειτε εμενα αλλα να εμπιστευτητε εναν ασφαλιστη ο οποιοσ ο ασφαλιστησ το συφερον του ειναι να κοιταχη το δικο σου το συνφερον και οχι το συνφερον τησ ασφαλιστικησ.τορα τηα μου πησ πωσ να εμπιστευτησ ενα ασφαλιστη?απο πολλα πραγματα πχ αποτο ποσο σωστοσ ειναι ι οσ προσ την ενημεροση που σου παρεχει και η ενημεροση να ειναι βαση αυτων που γραφει το συνβολαιο που λεη τισ καλυψεισ.πχ σου λεη οτι εχει νομικη προστασια να αναγραφει στο συνβολαιο νομικη προστασια και αν θελησ να σου δειχει τουσ ορουσ τισ νομικησ προστασιασ. επισησ μπορεισ να τον κρινεισ και απο την γενικη του συνπεριφορα σαν ανθροποσ..

επισησ παρολο που μου την λεσ χαιρομαι που μου την λεσ γιατι ετσι μου δινησ την ευκαιρια να αναπτυχο τισ αποψεισ μου και τισ γνωσεισ μου σε οτι σασ απασχολη γενικα με τισ ασφαλειεσ οποω ειπα και σε αλλα ποστ θελο να ασφαλισω ατομα τα οποια μενουν στην περιοχη μου και να εχουμε προσοπικη επαφη και οχι δια αλληλογραφιασ οποτε δεν εχο συνφεριντα πολλα μιασ και τα περισοτερα μελη ειναι εκτοσ θεσαλονικησ υστερογραφο γενικα με αρεσουν οι ανθροποι με ευθυτητα και αναπτυσουν τισ διαφονιεσ του

dimitris the doors
09-04-2010, 15:48
Συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες στην αρχη οτι αν γινει ενα συμβαν ποιος θα ενδιαφερθει να σε καλυψει και οτι η ασφαλιστικη εταιρια δεν θα ενδιαφερθει.
Οχι οτι αυτο δεν μπορει να γινει, εξ αλλου η καθε εταιρια θα κοιταξει το συμφερον της, απλα δεν καταλαβαινω γιατι διαφωνεις με την επιλογη του φιλου πιο πανω να ψαξει σε διαφορα site και να ασφαλιστει εν' τελει σε μια εταιρια που δεν προκειται να κλεισει αυριο, και σε τιμη πιο συμφερουσα απ' οτι αν αφαλιζε το οχημα του στην ιδια ασφαλιστικη εταιρια αλλα σε μεσω καποιου ασφαλιστικου πρακτορειου φερ' ειπειν.

Μπορεις να μου εξηγησεις τι διαφορα εχει καποιο site που εχει στησει μια εταιρια και πουλαει ασφαλειες σε οποιον ενδιαφερεται, απο καποιον ασφαλιστη ο οποιος γινεται μελος σ' ενα φορουμ με ιδιοκτητες χιλιαδων οχηματων (δηλαδη καργα πελατεια) και ο οποιος απο την αρχη ξεκαθαριζει πως ουτε μοτοσυκλετα εχει και πως γραφτηκε μονο για επαγγελματικους λογους?
Ποιος ο λογος να εμπιστευθουμε παραπανω καποιον ουτως ή αλλως αγνωστο απο ενα εξ ισου αγνωστο ιντερνετικο πρακτορειο?
Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.
Το ιδιο συμβαινει πιθανον και με αλλους επαγγελματιες, απλα δεν το λενε ευθεως κατα την γνωμη μου οτι σχεδον αποκλειστικος σκοπος τους ειναι να πουλησουν τα προϊοντα τους και παριστανουν τα μελη (τουλαχιστον αυτο σε τιμαει το οτι εσυ ξεκαθαρισες τις προθεσεις σου απο την αρχη)

Απο την στιγμη ομως που οι ανθρωποι που εστησαν εδω το φορουμ δεν εχουν τις ιδιες αντιρρησεις με μενα και δεχονται να συμβαινουν τετοια πραγματα, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Δικο τους ειναι το φορουμ και οπως θελουν το διαχειριζονται και οποιον θελουν τον αφηνουν να διαφημιζεται. Απλα εκφραζω την διαφωνια μου και παλι φιλοι ειμαστε
.

Αυτη τη στιγμη το μονο ενδιαφερον σου για το φορουμ πηγαζει λογω επαγγελματος, πραγμα που δεν το θεωρω υγιες να υπαρχει εδω μεσα.

εδο να σου απαντησο οτι εσεισ τα μελη ζητησατε καποιεσ εκπτοσεισ και εγω προσφερθηκα να σασ ενημερωσο και να κερδισουμε και οι δυο πλευρεσ.

dimitris the doors
09-04-2010, 15:57
επισησ για ονλινε ασφαλιση που ανεφερε ο φιλοσ ασ παρει τηλεφονο τισ ζημιεσ να δη σε τι σταδιο ειναι η ζημια του πχ και να μασ πει ποσεσ ορεσ επαιρνε τηλεφωνο να συνενοηθει μαζι τουσ και ασ μασ πει.εδο χρειαζεται που λεμε ο ασφαλιστησ που θα ασχοληθη με την ζημια του πελατη του/επισησ να μασ πη αν μιασ και θα ειναι εργαζομενοσ αν θα εχει ελευθερο χρονο να παρει τηλεφωνο 9-4. τορα τα μου πεισ 5 λεπτα ειναι σε πληροφορο ιδιοσ με την ιντρ που συνεργαζομαι και εγο τηα φαει ορεσ και αγχοσ.

dimitris the doors
09-04-2010, 16:17
και ειναι 250cc=141 ετησιο και πανω απο 600 cc 254 ετησιο. συνπεριλαμβανετε νομικη προστασια

Η τιμές αυτές, ποίας εταιρίας είναι...?
λολ ευχαριστω τυπογραφικο λαθοσ 141 εχαμηνο

ace_gln
09-04-2010, 16:25
θα πω και εγω την αποψη μου , παρολο που το θεμα μας ειναι προσφορες και οχι αποψεις περι ασφαλισης .
Δεν ειναι το ιδιο αντικειμενο η ασφαλιση μεσω internet.
Δεν μπορεις να καλεσεις ανα πασα ωρα και στιγμη μια εταιρια για να ζητησεις οτι θελησεις , αλλα δευτερα - παρασκευη , καποιες συγκεκριμενες ωρες .

Οταν χρειαστεις πληροφοριες για μια ζημια , δεν μπορει να σε εξυπηρετησει κανεις , εκτος απο εναν 'καλο' ασφαλιστη .

Εκεινος θα προσπαθησει να κανει το πιο συμφερων deal μεταξυ εταιριας και ασφαλισμενου .

Εκεινος θα εχει αριθμο ζημιας , τιμολογια , αδεια κυκλοφοριας , διπλωμα και οτι αλλο χρειαστει σε ενα σκονισμενο αρχειο , για να σταλει πιο γρηγορα στην εταιρια τη στιγμη που θα ζητηθουν απο την εταιρια .

Εκεινος ξερει τους ορους , τις εξαιρεσεις και τα τρικ που πρεπει ή δεν πρεπει να περασουν .

Ο ασφαλιστης μπορει να σου στειλει ενα fax με το ασφαλιστηριο σου τη στιγμη που θα χρειαστει (τροχαια , κτλ ) οταν δεν το εχεις μαζι σου .

Ενας καλος ασφαλιστης κανει πολλα πραγματα τα οποια δεν ειναι γνωστα στο ασφαλιστικο κοινο .
Το κυριοτερο ειναι οτι τσακωνεται καθημερινα με ενα πρακτορειο ή μια εταιρια
για να κερδισει εκπτωσεις , για το ασφαλιστικο κοινο

να ασφαλισει καποιον ΄ζημιαρη΄, απο το ασφαλιστικο κοινο

να κερδισει ακομα και 200 € περισσοτερα σε μια ζημια, απο αυτα που αποφασιζει μια εταιρια να δωσει , λογω καχυποψιας υπερτιμολογησης των πελατων και των φανοποιων

και δυστυχως τα λεφτα που παιρνει ειναι λιγα ... πολυ λιγα .

ας μην ειμαστε αρνητικοι ...

καθε προταση ειναι δεκτη και καθε προσφορα , ειναι προσφορα

φιλε novo να πω κατι για να μην παρεξηγουνται καποια πραγματα,
δεν μπηκα στο forum λογω επαγγελματος , αλλα λογο αγαπης μου για τη μηχανη . εχω γνωρισει πολυ κοσμο απο το forum και οσους εχω γνωρισει καλυτερα , τους συμπαθω ιδιαιτερα και νομιζω και εκεινοι το ιδιο .
εχω βοηθηθει πολυ απο πολλους και εχω αγορασει πολλα πραγματα μεσω forum
δεν το ειδα , ουτε θα το δω επαγγελματικα και αυτο θα φανει απο μια προσφορα που θα κανω τις επομενες μερες , απο αρχη της εβδομαδας .

παντα καλοπροαιρετα ...

Arkas
09-04-2010, 16:36
θα πω και εγω την αποψη μου , παρολο που το θεμα μας ειναι προσφορες και οχι αποψεις περι ασφαλισης .
Δεν ειναι το ιδιο αντικειμενο η ασφαλιση μεσω internet.
Δεν μπορεις να καλεσεις ανα πασα ωρα και στιγμη μια εταιρια για να ζητησεις οτι θελησεις , αλλα δευτερα - παρασκευη , καποιες συγκεκριμενες ωρες .

Οταν χρειαστεις πληροφοριες για μια ζημια , δεν μπορει να σε εξυπηρετησει κανεις , εκτος απο εναν 'καλο' ασφαλιστη .

Εκεινος θα προσπαθησει να κανει το πιο συμφερων deal μεταξυ εταιριας και ασφαλισμενου .

Εκεινος θα εχει αριθμο ζημιας , τιμολογια , αδεια κυκλοφοριας , διπλωμα και οτι αλλο χρειαστει σε ενα σκονισμενο αρχειο , για να σταλει πιο γρηγορα στην εταιρια τη στιγμη που θα ζητηθουν απο την εταιρια .

Εκεινος ξερει τους ορους , τις εξαιρεσεις και τα τρικ που πρεπει ή δεν πρεπει να περασουν .

Ο ασφαλιστης μπορει να σου στειλει ενα fax με το ασφαλιστηριο σου τη στιγμη που θα χρειαστει (τροχαια , κτλ ) οταν δεν το εχεις μαζι σου .

Ενας καλος ασφαλιστης κανει πολλα πραγματα τα οποια δεν ειναι γνωστα στο ασφαλιστικο κοινο .
Το κυριοτερο ειναι οτι τσακωνεται καθημερινα με ενα πρακτορειο ή μια εταιρια
για να κερδισει εκπτωσεις , για το ασφαλιστικο κοινο

να ασφαλισει καποιον ΄ζημιαρη΄, απο το ασφαλιστικο κοινο

να κερδισει ακομα και 200 € περισσοτερα σε μια ζημια, απο αυτα που αποφασιζει μια εταιρια να δωσει , λογω καχυποψιας υπερτιμολογησης των πελατων και των φανοποιων

και δυστυχως τα λεφτα που παιρνει ειναι λιγα ... πολυ λιγα .

ας μην ειμαστε αρνητικοι ...

καθε προταση ειναι δεκτη και καθε προσφορα , ειναι προσφορα

φιλε novo να πω κατι για να μην παρεξηγουνται καποια πραγματα,
δεν μπηκα στο forum λογω επαγγελματος , αλλα λογο αγαπης μου για τη μηχανη . εχω γνωρισει πολυ κοσμο απο το forum και οσους εχω γνωρισει καλυτερα , τους συμπαθω ιδιαιτερα και νομιζω και εκεινοι το ιδιο .
εχω βοηθηθει πολυ απο πολλους και εχω αγορασει πολλα πραγματα μεσω forum
δεν το ειδα , ουτε θα το δω επαγγελματικα και αυτο θα φανει απο μια προσφορα που θα κανω τις επομενες μερες , απο αρχη της εβδομαδας .

παντα καλοπροαιρετα ...
Πάνο μου, δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγείσαι.
Γνωρίζουμε τις προθέσεις σου,
σε γνωρίζουμε προσωπικά
και ως εκ τούτου, μην λαμβάνεις υπόψη σου τα παραπάνω γραφόμενα.

Κάθε προσπάθεια που κινείται προς το συμφέρον των μελών μας είναι και θεμιτή και επιθυμητή.

Τα μέλη μας και γνώσεις έχουν και κριτική σκέψη!;)

dimitris the doors
09-04-2010, 16:49
Τα μέλη μας και γνώσεις έχουν και κριτική σκέψη!;)
__________________
ετσι ειναι ο καθενασ μπορει να κρινει μονοσ του

novo
09-04-2010, 17:00
Σε καμμια περιπτωση δεν θεωρω οτι ο Πανος ειναι απο τα ατομα που γραφτηκαν εδω για να διαλαλησουν την πραματεια τους.

Θεωρω οτι ειναι ανθρωπος ανιδιοτελης και αγνων αισθηματων, με αγαπη για την μοτοσυκλετα, το ποδηλατο και οτι αλλο χομπυ εχει

Αυτο για να βαζουμε τα πραγματα στην θεση τους

dimitris the doors
09-04-2010, 17:15
θα πω και εγω την αποψη μου , παρολο που το θεμα μας ειναι προσφορες και οχι αποψεις περι ασφαλισης .
Δεν ειναι το ιδιο αντικειμενο η ασφαλιση μεσω internet.
Δεν μπορεις να καλεσεις ανα πασα ωρα και στιγμη μια εταιρια για να ζητησεις οτι θελησεις , αλλα δευτερα - παρασκευη , καποιες συγκεκριμενες ωρες .

Οταν χρειαστεις πληροφοριες για μια ζημια , δεν μπορει να σε εξυπηρετησει κανεις , εκτος απο εναν 'καλο' ασφαλιστη .

Εκεινος θα προσπαθησει να κανει το πιο συμφερων deal μεταξυ εταιριας και ασφαλισμενου .

Εκεινος θα εχει αριθμο ζημιας , τιμολογια , αδεια κυκλοφοριας , διπλωμα και οτι αλλο χρειαστει σε ενα σκονισμενο αρχειο , για να σταλει πιο γρηγορα στην εταιρια τη στιγμη που θα ζητηθουν απο την εταιρια .

Εκεινος ξερει τους ορους , τις εξαιρεσεις και τα τρικ που πρεπει ή δεν πρεπει να περασουν .

Ο ασφαλιστης μπορει να σου στειλει ενα fax με το ασφαλιστηριο σου τη στιγμη που θα χρειαστει (τροχαια , κτλ ) οταν δεν το εχεις μαζι σου .

Ενας καλος ασφαλιστης κανει πολλα πραγματα τα οποια δεν ειναι γνωστα στο ασφαλιστικο κοινο .
Το κυριοτερο ειναι οτι τσακωνεται καθημερινα με ενα πρακτορειο ή μια εταιρια
για να κερδισει εκπτωσεις , για το ασφαλιστικο κοινο

να ασφαλισει καποιον ΄ζημιαρη΄, απο το ασφαλιστικο κοινο

να κερδισει ακομα και 200 € περισσοτερα σε μια ζημια, απο αυτα που αποφασιζει μια εταιρια να δωσει , λογω καχυποψιας υπερτιμολογησης των πελατων και των φανοποιων

και δυστυχως τα λεφτα που παιρνει ειναι λιγα ... πολυ λιγα .

ας μην ειμαστε αρνητικοι ...

καθε προταση ειναι δεκτη και καθε προσφορα , ειναι προσφορα

φιλε novo να πω κατι για να μην παρεξηγουνται καποια πραγματα,
δεν μπηκα στο forum λογω επαγγελματος , αλλα λογο αγαπης μου για τη μηχανη . εχω γνωρισει πολυ κοσμο απο το forum και οσους εχω γνωρισει καλυτερα , τους συμπαθω ιδιαιτερα και νομιζω και εκεινοι το ιδιο .
εχω βοηθηθει πολυ απο πολλους και εχω αγορασει πολλα πραγματα μεσω forum
δεν το ειδα , ουτε θα το δω επαγγελματικα και αυτο θα φανει απο μια προσφορα που θα κανω τις επομενες μερες , απο αρχη της εβδομαδας .

παντα καλοπροαιρετα ...
ετσι ετσι και πολλα αλλα

dimitris the doors
09-04-2010, 17:18
Σε καμμια περιπτωση δεν θεωρω οτι ο Πανος ειναι απο τα ατομα που γραφτηκαν εδω για να διαλαλησουν την πραματεια τους.

Θεωρω οτι ειναι ανθρωπος ανιδιοτελης και αγνων αισθηματων, με αγαπη για την μοτοσυκλετα, το ποδηλατο και οτι αλλο χομπυ εχει

Αυτο για να βαζουμε τα πραγματα στην θεση τους


για να διαλαλησουν την πραματεια τους.

εδο σου απαντησα προηγουμενοσ οσο αφορα εμενα με καλεσατε και ειρθα.δεν νομιζο οτι προξενω καποιο κακο.

dimitris the doors
09-04-2010, 17:21
επισησ αυτο που ενιωσε ο πανοσ το ενιοσα και εγο οταν μου το ειπε καποιοσ στον συλλογο τζεεπ που ειμαι μελοσ .

theo
09-04-2010, 18:06
Εγώ παιδιά θα ήθελα να σας πω την αποψη μου για την ασφαλιση .
Ο καθένας όπως το αντιλαμβάνεται το θέμα ασφάλισης έχει δίκαιο
Είμαι ασφαλιστής είκοσι πέντε χρόνια και εκείνο που έχω να προσθέσω αν μου επιτρέπετε είναι ότι στην καθημερινότητα μας ιατρό δεν χρειαζόμαστε δικηγόρο το ίδιο αλλά ασφαλιστή πρέπει να έχουμε για τη είναι ο μόνος άνθρωπος που θα τρέξει για εμάς στην δύσκολη στιγμή να μας εξυπηρέτηση και ιατρό να μας πρωτινή και δικηγόρο αλλά, και να κάνει ότι χρειαστεί προκειμένου να αποζημιωθούμε .
Γιατί για τον ασφαλιστή ο πελάτης είναι ο εργοδότης του και πρέπει να τον προσέχει σαν τα μάτια του προκειμένου να είναι ικανοποιημένος και να συνεχίσει να πληρώνει την ασφάλεια του και εμείς να παίρνουμε την προμήθεια μας .
Τελειώνοντας αν μου επιτρέπετε να εκφράσω την άποψη μου το θέμα ασφάλεια είναι προσωπική υπόθεση και όχι ομαδική

dimitris the doors
12-04-2010, 18:19
Η έλλειψη κράνους από το θύμα το καθιστά συνυπεύθυνο σε περίπτωση ατυχήματος. Αυτό αναφέρει απόφαση του Αρείου Πάγου, περίληψη της οποίας δημοσιεύεται στο τελευταίο τεύχος της έκδοσης «Επιθεώρηση Δικαίου Ιδιωτικής Ασφάλισης». Διαβάστε την απόφαση…
ΑΠ 139/2009*

Προεδρεύων: Γ. Πετράκης, Αντιπρόεδρος

Εισηγητής: Α. Πολυζωγόπουλος, Αρεοπαγίτης

Δικηγόροι: Αν. Νάκος, Ι. Μπιμπλής
Αυτοκινητιστικό ατύχημα. Συνυπαιτιότητα (ΑΚ 300) διότι το θύμα δεν έφερε προστατευτικό κράνος. (Απόρριψη λόγου αναιρέσεως, κατά ΚΠολΔ 562). Φωτογραφίες, αποτελούν αποδεικτικό μέσο.

ΣύμφωΗ έλλειψη κράνους από το θύμα το καθιστά συνυπεύθυνο σε περίπτωση ατυχήματος. Αυτό αναφέρει απόφαση του Αρείου Πάγου, περίληψη της οποίας δημοσιεύεται στο τελευταίο τεύχος της έκδοσης «Επιθεώρηση Δικαίου Ιδιωτικής Ασφάλισης». Διαβάστε την απόφαση…
ΑΠ 139/2009*

Προεδρεύων: Γ. Πετράκης, Αντιπρόεδρος

Εισηγητής: Α. Πολυζωγόπουλος, Αρεοπαγίτης

Δικηγόροι: Αν. Νάκος, Ι. Μπιμπλής
Αυτοκινητιστικό ατύχημα. Συνυπαιτιότητα (ΑΚ 300) διότι το θύμα δεν έφερε προστατευτικό κράνος. (Απόρριψη λόγου αναιρέσεως, κατά ΚΠολΔ 562). Φωτογραφίες, αποτελούν αποδεικτικό μέσο.

Σύμφωνα με το άρθρο 300 ΑΚ αν εκείνος που ζημιώθηκε συντέλεσε από δικό του πταίσμα στη ζημία ή την έκτασή της, το δικαστήριο μπορεί να μην επιδικάσει αποζημίωση ή να μειώσει το ποσό της. Το ίδιο ισχύει και όταν εκείνος που ζημιώθηκε παρέλειψε να αποτρέψει ή να περιορίσει τη ζημία.να με το άρθρο 300 ΑΚ αν εκείνος που ζημιώθηκε συντέλεσε από δικό του πταίσμα στη ζημία ή την έκτασή της, το δικαστήριο μπορεί να μην επιδικάσει αποζημίωση ή να μειώσει το ποσό της. Το ίδιο ισχύει και όταν εκείνος που ζημιώθηκε παρέλειψε να αποτρέψει ή να περιορίσει τη ζημία.

Fuji
26-04-2010, 12:18
Παιδιά συγνώμμη για το σπαμ, αλλά σήμερα πήρα τον ασφαλιστή μου (Αροτική)για να κάνω το 6μηνο συμβόλαιο για το 650, (το κυκλοφοράω από Απρίλη έως Οκτώβρη) και μου 'πεσαν τ' αφτιά! Ποσόν ασφαλίστρων για αστική ευθύνη μόνο, 120 ευρώ;;;; Πέρισυ σε μια 'οικονομική" (comercial - έκλεισε τώρα) έδινα 50! Έλεος. Μήπως κάτι δε πάει καλά;
Είδος πολυτέλειας έγινε η κατοχή, συντήρηση και κυκλοφορία μοτο. Και μετά ψάχνουμε τρόπους να βελτιώσουμε το κυκλοφοριακό ...ΝεύραΝεύραΝεύρα

ace_gln
26-04-2010, 12:29
δεν παει καλα το οτι οι οικονομικες ... εκλεισαν ...
Βαση νομου φιλε fuji και οδηγιων της πολυαγαπημενης ΕΕ ανεβηκαν τα ορια αστικης ευθυνης (500.000€) ειτε προκειται για αποζημιωση σε προσωπικες βλαβες τριτων και επιβαινοντων , ειτε για υλικες ζημιες τριτων . Αναμενουμε να ανεβουν και αλλο τα ορια προσωπικων βλαβων στο 1.000.000€.
οταν μιλαμε για τετοιου ειδους αποζημιωσεις ... σιγουρα θα ζητηθει ασφαλιστρο αυξημενο ... αυτος ειναι ο λογος που στην αρχικη μου προσφορα , ειπα πως οι τιμες ισχυουν μεχρι και αρχες Ιανουαριου !!!

Περαστικα μας ...

Fuji
26-04-2010, 16:40
Άρα θεωρείται "λογικό" ποσό το 120άρι για ένα 6μηνο;;; :yz:yz

ace_gln
26-04-2010, 16:44
καλο ..??? μονο καλο ???
:sm7:

Fuji
26-04-2010, 20:17
Ώρε τι πάθαμε .... :hmmm:

Τε-σπα, αγάπες είν' αυτές, θα πλερώ ...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-04-2010, 21:37
Ώρε τι πάθαμε .... :hmmm:

Τε-σπα, αγάπες είν' αυτές, θα πλερώ ...



....κουράγιο....... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-32.gif



.

dimitris the doors
26-04-2010, 22:27
Παιδιά συγνώμμη για το σπαμ, αλλά σήμερα πήρα τον ασφαλιστή μου (Αροτική)για να κάνω το 6μηνο συμβόλαιο για το 650, (το κυκλοφοράω από Απρίλη έως Οκτώβρη) και μου 'πεσαν τ' αφτιά! Ποσόν ασφαλίστρων για αστική ευθύνη μόνο, 120 ευρώ;;;; Πέρισυ σε μια 'οικονομική" (comercial - έκλεισε τώρα) έδινα 50! Έλεος. Μήπως κάτι δε πάει καλά;
Είδος πολυτέλειας έγινε η κατοχή, συντήρηση και κυκλοφορία μοτο. Και μετά ψάχνουμε τρόπους να βελτιώσουμε το κυκλοφοριακό ...ΝεύραΝεύραΝεύρα
Μήπως κάτι δε πάει καλά;

αυτο που πληρονεσ 50 ευρο ηταν αερασ κοπανιστοσ δεν ηταν ασφαλεια και πολλα πληροσεσ για αερα κοπανιστο.

Είδος πολυτέλειας έγινε η κατοχή, συντήρηση και κυκλοφορία μοτο. Και μετά ψάχνουμε τρόπους να βελτιώσουμε το κυκλοφοριακό
τα ασφαλιστρα φιλαρακο τα πληρωνουμε για αλουσ λογουσ και οχι την συντηρηση των δρομων αν ενοησ κατι τετοιο,επισησ τισ τιμεσ των αφαλιστικων εταιρειων τισ δημιουργουμε εμεισ οι ιδιοι οι πολιτεσ.

Fuji
27-04-2010, 08:48
Δεν λέω ότι πάνε σε συντήρηση δρόμων κλπ κλπ τα ασφάλιστρα. Εδώ δε πάνε για δρόμους αυτά που πρέπει ... πλάκα κάνουμε; Και τα όρια των αποζημιώσεων που ανεβαίνουν, σίγουρα δε θα τα καλύψουν οι ασφαλιστικές απ' τη τσέπη τους. Σε μας μετατοπίζεται το φορτίο. Εκείνες απλά στόχο έχουν το κέρδος.
Κι η διαπίστωση ότι η μοτο είναι είδος πολυτελείας, δε πάει μόνο στο ότι καλούμαι να τα χώσω για ένα αυξημένο (δικαιολογημένα ίσως) ασφάλιστρο, αλλά για απαράδεκτες τιμές και ΦΠΑ για απόκτηση μοτο, εξοπλισμού ασφαλείας, εργασίες - ανταλλακτικά συντήρησης, για τέλη κυκλοφορίας...

Orfeus
03-05-2010, 02:49
Μπορει καποιος καλος ανθρωπος να μου πει ποσα δινει για το 800 του?Το συμβολαιο μου ηταν εθνικη και δεν ειχε ουτε οδικη ουτε νομικη και εδωσα 232.Τωρα που μου ηρθε η ανανεωση ζητανε 255 νεα ασφαλιστρα και 15 αναδρομικα.Συνολο 270!!!!Αυξηση 40Ε-18%.Σε φοινικα πχ τι ζητανε?Δωστε μου τιμες ακομη και απο μαστοδοντα μπας και παρηγορηθω...:yz

ace_gln
03-05-2010, 12:24
280 € βγαινει αρχικη τιμη για ετησιο συμβολαιο , 260 πουλαω με μια μικρη εκπτωση και 242 € αν ισχυε η ομαδικη του forum που εχω προτεινει ..
η αγορα αυτη τη στιγμη εκει βρισκεται ... στα 260 - 287 € , αν πας καπου πιο φθηνα θα αντιμετωπισεις προβλημα , ισως και μεσα στο εξαμηνο , η δικη μου αποψη

kostas_366
03-05-2010, 12:43
Ποσόν ασφαλίστρων για αστική ευθύνη μόνο, 120 ευρώ;;;; Πέρισυ σε μια 'οικονομική" (comercial - έκλεισε τώρα) έδινα 50! Έλεος.
Αυτή είχα και εγώ στο 1150 και έκλεισε. Ευτυχώς στο τέλος του συμβολαίου μου.

dimitris the doors
03-05-2010, 15:28
256 eyro με νομικη προστασια και οδικη βοηθεια σε αχιοπιστη εταιρεια

bill 800gs
03-05-2010, 15:31
Στην anytime (θυγατρικη της ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ) για το 800 πληρωνω 110.00 ευρο 6μηνο με οδικη βοηθεια

dimitris the doors
03-05-2010, 16:29
Στην anytime (θυγατρικη της ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ) για το 800 πληρωνω 110.00 ευρο 6μηνο με οδικη βοηθεια


plhrones mallon

bill 800gs
03-05-2010, 17:34
plhrones mallon
Aρχες Μαρτιου εγινε η εγγραφη,δεν ξερω αν εχει αλλαξει απο τοτε.
Το προγραμμα ειναι το economy,που εχει τις βασικες καλυψεις και οδικη

Orfeus
03-05-2010, 18:36
256 eyro με νομικη προστασια και οδικη βοηθεια σε αχιοπιστη εταιρειαγια ποια εταιρεια μιλας?

dimitris the doors
04-05-2010, 01:37
για ποια εταιρεια μιλας?
intera

tzim
03-01-2011, 23:08
ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ GS FORUM





Øεως 125 cc ----------------- > 135€ / ετος

Ø126-250 cc ----------------- > 150€ / ετος

Ø251-500 cc ----------------- > 84€ / 6μηνο

Ø500 και ανω ----------------- > 105€ / 6μηνο

Το πακετο περιλαμβανει:
ØΣωματικες βλαβες ----------------- > 750.000€
ØΥλικες ζημιες ----------------- > 750.000€
ØΑστικη ευθυνη πυρος ----------------- > 15.000€
ØΦροντιδα ατυχηματος
ØΜοτοπροστασια ----------------- > 6.000€
ØΑπωλεια εγγραφων ----------------- > 250€
ØΑντικατασταση κλειδιων ----------------- > 200€

Η προσφορα εχει υπολογιστει για οχημα 5ετιας και οδηγο 35 ετων. Σε άλλη περιπτωση το κοστος διαφοροποιειται.
Προαιρετικα καλυψη οδικης βοηθειας με 13€ / 6μηνο.


Ενδεικτικα καλυψη κλοπης για 10.000€, περιπου 55€ / 6μηνο.
Σε αδεια κυκλοφοριας από επαρχια, εκπτωση εως 20%.

Ασφαλιστικη Εταιρεια ‘ CHARTIS ‘

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-01-2011, 01:23
ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ GS FORUM






Øεως 125 cc ----------------- > 135€ / ετος

Ø126-250 cc ----------------- > 150€ / ετος

Ø251-500 cc ----------------- > 84€ / 6μηνο

Ø500 και ανω ----------------- > 105€ / 6μηνο

Το πακετο περιλαμβανει:
ØΣωματικες βλαβες ----------------- > 750.000€
ØΥλικες ζημιες ----------------- > 750.000€
ØΑστικη ευθυνη πυρος ----------------- > 15.000€
ØΦροντιδα ατυχηματος
ØΜοτοπροστασια ----------------- > 6.000€
ØΑπωλεια εγγραφων ----------------- > 250€
ØΑντικατασταση κλειδιων ----------------- > 200€

Η προσφορα εχει υπολογιστει για οχημα 5ετιας και οδηγο 35 ετων. Σε άλλη περιπτωση το κοστος διαφοροποιειται.
Προαιρετικα καλυψη οδικης βοηθειας με 13€ / 6μηνο.


Ενδεικτικα καλυψη κλοπης για 10.000€, περιπου 55€ / 6μηνο.
Σε αδεια κυκλοφοριας από επαρχια, εκπτωση εως 20%.

Ασφαλιστικη Εταιρεια ‘ CHARTIS ‘


Σ' ευχαριστούμε Δημήτρη,

πολύ ενδιαφέρουσα η πρότασή σου ... ;)

ace_gln
04-01-2011, 13:18
ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ GS FORUM





Øεως 125 cc ----------------- > 135€ / ετος

Ø126-250 cc ----------------- > 150€ / ετος

Ø251-500 cc ----------------- > 84€ / 6μηνο

Ø500 και ανω ----------------- > 105€ / 6μηνο

Το πακετο περιλαμβανει:
ØΣωματικες βλαβες ----------------- > 750.000€
ØΥλικες ζημιες ----------------- > 750.000€
ØΑστικη ευθυνη πυρος ----------------- > 15.000€
ØΦροντιδα ατυχηματος
ØΜοτοπροστασια ----------------- > 6.000€
ØΑπωλεια εγγραφων ----------------- > 250€
ØΑντικατασταση κλειδιων ----------------- > 200€

Η προσφορα εχει υπολογιστει για οχημα 5ετιας και οδηγο 35 ετων. Σε άλλη περιπτωση το κοστος διαφοροποιειται.
Προαιρετικα καλυψη οδικης βοηθειας με 13€ / 6μηνο.


Ενδεικτικα καλυψη κλοπης για 10.000€, περιπου 55€ / 6μηνο.
Σε αδεια κυκλοφοριας από επαρχια, εκπτωση εως 20%.

Ασφαλιστικη Εταιρεια ‘ CHARTIS ‘


φιλε jim την chartis την δουλευω και εγω στα μηχανακια (παρολο που δεν ειμαι 100% σιγουρος για την αξιοπιστια της ) και μετα απο μια προχειρη τιμολογηση , διαπιστωσα πως αυτες ειναι οι τιμες που δινει σε ολους, που πουλαω και εγω δηλαδη .
Εγω προσωπικα , επειδη σαν πρακτορειο εχουμε μικρη παραγωγη , δεν μπορω να καταφερω μια περαιτερω εκπτωση στην συγκεκριμενη εταιρια , η οποια εχει ηδη αρκετα καλες τιμες , με προυποθεσεις ;) (παραμετρικο τιμολογιο , που σημαινει πως η τιμη διαφοροποιειται απο ηλικια σε ηλικια , απο ηλικια διπλωματος , κτλπ).

το ζητημα ειναι να καταφερουμε μια επιπλεον εκπτωση λογω πολλων οχηματων και οχι με την ιδια τιμη που πληρωνουν ολοι , για να εξυπηρετησουμε τους συμφορουμιτες μας . εχεις αυτη τη δυνατοτητα ?

παντα καλοπροαιρετα ...

tzim
14-01-2011, 14:05
φιλε ace, κατ΄αρχην να ζητησω συγνωμη για την απουσια μου, οφειλεται σε επαγγελματικους λογους http://www.gsforum.gr/images/icons/icon9.gif. Για την αξιοπιστια της chartis δεν τιθεται θεμα καθως ειναι η μετεξελιξη της γνωστης εταιρειας AIG, που εχει παρουσια στην Ελλαδα πανω απο 40 χρονια. Συνεργαζομαι μαζι τους τα τελευταια 6 χρονια και ηταν παντα αψογοι. Το τιμολογιο ειναι πραγματι παραμετρικο (εκει θα καταληξουν ολες οι εταιρειες), και ειναι μαλλον το φθηνοτερο της αγορας (συνεργαζομαι με 9 εταιρειες) http://www.gsforum.gr/images/icons/icon14.gif. Δεν εχει επιβαρυνθει με την αναπροσαρμογη του 2011 και αναλογα με τη μαζικοτητα θα μπορεσουμε να διεκδικησουμε και κατι καλυτερο απο ενα ηδη πολυ φθηνο ασφαλιστρο. Για ολα τα μελη, παντα ασφαλεις και παντα πρωτοποροι!!!http://www.gsforum.gr/images/icons/icon7.gifhttp://www.gsforum.gr/images/icons/icon7.gif

geolag
14-01-2011, 17:18
Στο παραπάνω παράδειγμα που αναφέρθηκε από τον tzim σχετικά με την κλοπή υπάρχει απαλλαγή?

MARK
14-01-2011, 17:31
Στο παραπάνω παράδειγμα που αναφέρθηκε από τον tzim σχετικά με την κλοπή υπάρχει απαλλαγή?

Για οποιοδήποτε απορία η επιπρόσθετη πληροφορία επικοινώνησε στο 699 9680690 με τον Κον Δημήτρη λέγοντας του ότι είσαι από το GS FORUM.Το ίδιο ισχύει και για οποιοδήποτε άλλο φίλο θελήσει πληροφορίες....

hontakias
14-01-2011, 17:40
Για οποιοδήποτε απορία η επιπρόσθετη πληροφορία επικοινώνησε στο 699 9680690 με τον Κον Δημήτρη λέγοντας του ότι είσαι από το GS FORUM.Το ίδιο ισχύει και για οποιοδήποτε άλλο φίλο θελήσει πληροφορίες....



Γιατί να μην τα γράφουμε εδώ ρε παιδιά;;;;
Ιδιοτικές συμφωνίες κάνετε;;;;:hmmm::hmmm::hmmm:

jimgs
14-01-2011, 17:49
Και εμένα θα με ενδιέφερε;););)

MARK
14-01-2011, 18:03
Γιατί να μην τα γράφουμε εδώ ρε παιδιά;;;;
Ιδιοτικές συμφωνίες κάνετε;;;;:hmmm::hmmm::hmmm:

Πιο εύκολα και κυρίως γρήγορα σου απαντάει τηλεφωνικά κάποιος που δεν είναι συχνά on-line.Ερώτηση είπαμε και διευκρίνηση να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε...Εννοείται ότι όποιος κάνει ασφάλεια θα αναφέρεται και θα γράφεται σε thread.....

tzim
15-01-2011, 16:02
Γιατί να μην τα γράφουμε εδώ ρε παιδιά;;;;
Ιδιοτικές συμφωνίες κάνετε;;;;:hmmm::hmmm::hmmm:
Ευχαριστω το MARK για τα αυτονοητα:o. Στο forum δεν γινονται ιδιωτικες συμφωνιες, αλλα το τηλ. ειναι αμεση επικοινωνια. Αλλωστε οτι προκυψει θα μαθευτει. Αν ειμαστε καχυποπτοι δε νομιζω να προχωρησει και να πετυχουμε κατι για ολους:(.

tzim
15-01-2011, 16:08
Στο παραπάνω παράδειγμα που αναφέρθηκε από τον tzim σχετικά με την κλοπή υπάρχει απαλλαγή?
Η απαλλαγη ειναι στο 25% της αξιας της moto.

Sakis
15-01-2011, 18:45
Πληροφοριακά, είμαι ασφαλισμένος στην CHARTIS
44 ετών gs 1200 mod2009 Θεσσαλονίκη
και πλήρωσα από 16/10/10-16/4/11 €88,58 με τις καλύψεις που έγραψε ο tzim

Το πακετο περιλαμβανει:
ØΣωματικες βλαβες ----------------- > 750.000€
ØΥλικες ζημιες ----------------- > 750.000€
ØΑστικη ευθυνη πυρος ----------------- > 15.000€
ØΒοήθεια ατυχηματος
ØΜοτοπροστασια ----------------- > 6.000€
ØΑπωλεια εγγραφων ----------------- > 250€
ØΑντικατασταση κλειδιων ----------------- > 200€

tzim
16-01-2011, 12:19
Πληροφοριακά, είμαι ασφαλισμένος στην CHARTIS


44 ετών gs 1200 mod2009 Θεσσαλονίκη
και πλήρωσα από 16/10/10-16/4/11 €88,58 με τις καλύψεις που έγραψε ο tzim

Το πακετο περιλαμβανει:
ØΣωματικες βλαβες ----------------- > 750.000€
ØΥλικες ζημιες ----------------- > 750.000€
ØΑστικη ευθυνη πυρος ----------------- > 15.000€
ØΒοήθεια ατυχηματος
ØΜοτοπροστασια ----------------- > 6.000€
ØΑπωλεια εγγραφων ----------------- > 250€
ØΑντικατασταση κλειδιων ----------------- > 200€


Πραγματι γιατι εκτος αττικης υπαρχει εκπτωση εως 20% οπως εχω πει.

Arkas
16-01-2011, 13:32
Τί ακριβώς καλύπτει η "μοτοπροστασία";

Sakis
16-01-2011, 22:32
Τί ακριβώς καλύπτει η "μοτοπροστασία";


Κάλυψη προσωπικών ατυχημάτων ιδιοκτήτη/οδηγού μοτοσυκλέτας για ατυχήματα που συμβαίνουν κατά τη διάρκεια της οδήγησης

Arkas
16-01-2011, 22:50
Thxs! ;)

Sakis
16-01-2011, 22:53
Thxs! ;)

You 're welcome;)

tzim
18-01-2011, 13:06
ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ TARKAZ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ!http://www.gsforum.gr/images/icons/icon7.gif ΕΙΠΑΜΕ ΟΛΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ..

MARK
18-01-2011, 13:09
Να είσαι καλά Δημήτρη ευχαριστούμε,θα σε παρακαλέσω μόνο να γράφεις και ότι ασφάλεια γίνεται στην ενότητα που γράφτηκε το θέμα και η προσφορά,ώστε να το βλέπουμε όλοι....Και πάλι ευχαριστούμε...:)

CPretenteriS
18-01-2011, 13:10
:Απορία::Απορία:

Sakis
19-01-2011, 01:35
ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ TARKAZ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ!http://www.gsforum.gr/images/icons/icon7.gif ΕΙΠΑΜΕ ΟΛΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ..

Παράκληση μπορείς να είσαι πιο συγκεκριμένος,
χωρίς παράξενα υπονοούμενα?
Το θέμα των ομαδικών αγορών είναι πολύ ευαίσθητο και πρέπει να είναι πολύ ξεκάθαρο

Να είσαι καλά Δημήτρη ευχαριστούμε,θα σε παρακαλέσω μόνο να γράφεις και ότι ασφάλεια γίνεται στην ενότητα που γράφτηκε το θέμα και η προσφορά,ώστε να το βλέπουμε όλοι....Και πάλι ευχαριστούμε...:)


Τι να βλέπουμε Γιάννη ξεκίνησε κάποια ομαδική και δεν το καταλάβαμε?
:Απορία::Απορία::Απορία:

MARK
19-01-2011, 01:43
Παράκληση μπορείς να είσαι πιο συγκεκριμένος,
χωρίς παράξενα υπονοούμενα?
Το θέμα των ομαδικών αγορών είναι πολύ ευαίσθητο και πρέπει να είναι πολύ ξεκάθαρο




Τι να βλέπουμε Γιάννη ξεκίνησε κάποια ομαδική και δεν το καταλάβαμε?
:Απορία::Απορία::Απορία:


Έγινε οικονομική προσφορά προς τα μέλη Σάκη,προφανώς όποιος θέλει συγκρίνει με αυτό που ήδη πληρώνει και αν θάλει κάνει.Εγώ αυτό κατάλαβα....:cool:

Arkas
31-01-2011, 12:35
Θα μπορούσαμε να έχουμε μια τιμή
για ετήσιο συμβόλαιο, 1200 cc, του 2009,
με οδηγό 44 ετών, στην Αθήνα;

Ενδιαφέρον υπάρχει και για ασφάλιση πυρός & κλοπής
για ασφαλιζόμενο κεφάλαιο 16.000 ευρώ.

tzim
31-01-2011, 14:05
Καλημερα και καλη εβδομαδα. Το βασικο πακετο με καλυψεις που εχουν αναφερθει πιο πανω ειναι 200e το χρονο, ενω με καλυψη πυρος και κλοπης ειναι 474e το χρονο.
Στη διαθεση σου για περισσοτερες πληροφοριες :).

Arkas
31-01-2011, 14:21
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

tzim
31-01-2011, 17:17
Παρακαλω, στη διαθεση σου http://www.gsforum.gr/images/icons/icon14.gif.

MARK
07-02-2011, 21:14
Και εγώ ασφάλεια ετήσια παρακαλώ...:)

PACO
07-02-2011, 21:25
μια τιμη αν μπορεσεις για σκουτερ 250cc?οχι νεος οδηγος:)..ετησιο...ευχαριστω

tzim
08-02-2011, 10:54
Mark ευχαριστω πολυ και καλες βολτες ευχομαι :cool: !
Για το scooter των 250, η τιμη ειναι περιπου 150e το ετος αναλογα και με την ηλικια του οδηγου. Για το πακετο των καλυψεων μπορεις να δεις σε παλαιοτερα μηνυματα και για αποριες να ξαναμιλησουμε :).
Καλημερα και παλι ;).

evan400f
08-02-2011, 11:07
Καλημέρα Δημήτρη. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τιμή για συμβόλαιο ενός έτους, μηχανή 400cc, οδηγός 48 ετών με οδική βοήθεια, κάτοικος αττικής.

tzim
08-02-2011, 11:29
Βαγγελη καλημερα. Η τιμη που μου ζητησες ειναι 154e το χρονο χωρις οδικη και 184e το χρονο με οδικη.

geolag
08-02-2011, 11:33
ΚΑλημέρα,θα ήθελα και εγώ μια τιμή για 800cc
τα βασικά και
μοτοπροστασία
ολική κλοπή 7500 ευρώ
νομική προστασία
πυρός 75000
τρομοκρατικές 7500
απώλεια εγγράφων και κλειδιών
ηλικία οδηγού 45
Εξάμηνο αν είναι δυνατόν στην CHARTIS
Ευχαριστώ

evan400f
08-02-2011, 11:57
Βαγγελη καλημερα. Η τιμη που μου ζητησες ειναι 154e το χρονο χωρις οδικη και 184e το χρονο με οδικη.

Σ’ ευχαριστώ. Να την συναρμολογήσω γιατί την έχω για “φρεσκάρισμα” και θα σου πω.:)

tzim
08-02-2011, 15:28
ΚΑλημέρα,θα ήθελα και εγώ μια τιμή για 800cc
τα βασικά και
μοτοπροστασία
ολική κλοπή 7500 ευρώ
νομική προστασία
πυρός 75000
τρομοκρατικές 7500
απώλεια εγγράφων και κλειδιών
ηλικία οδηγού 45
Εξάμηνο αν είναι δυνατόν στην CHARTIS
Ευχαριστώ
Το κοστος για 6μηνο ειναι 170e.

geolag
08-02-2011, 18:37
Το κοστος για 6μηνο ειναι 170e.
ok ευχαριστώ .Με τη λήξη του εξαμήνου τα λέμε πάλι

AntonisKitoudis
10-02-2011, 12:35
καλημερα και απο μενα, μεσω anytime και επαθα πλακα απο την τιμη!;)

vageli7
10-02-2011, 20:11
βλεπω εχεις καλες τιμες!!ερωτηση- εχω μια gs 650f tou 1999 και με ενδιαφερη το ποιο απλο!πακετο. ειμαι 32 ετων. ευχαριστω.

tzim
10-02-2011, 21:11
Το κοστος θα ειναι στα 105e το 6μηνο και το πακετο εχει εκτος απο αστικη ευθυνη, αστικη ευθυνη πυρος, μοτοπροστασια, φροντιδα ατυχηματος, απωλεια εγγραφων και αντικατασταση κλειδιων.

vageli7
11-02-2011, 21:10
πολυ καλα και πολυ φθηνοτερα απο την ειδη υπαρχουσα ασφαλεια που εχω ειδη σε ευχαριστω θα στηλω pm για...της λεπτομεριες.:D

chrisoik
15-02-2011, 14:15
καλημερα tzim
θα ηθελα μια προσφορα για τα παρακατω
bmw 1200 gsa 10/2007
τα βασικα + φωτια+κλοπη για 10,000 ευρω
ημερομηνια γεννησης 23.7.81
περιοχη αθηνα
Δεν εχω ζημιες
ευχαριστω πολυ
χρηστος

tzim
16-02-2011, 15:13
καλημερα tzim
θα ηθελα μια προσφορα για τα παρακατω
bmw 1200 gsa 10/2007
τα βασικα + φωτια+κλοπη για 10,000 ευρω
ημερομηνια γεννησης 23.7.81
περιοχη αθηνα
Δεν εχω ζημιες
ευχαριστω πολυ
χρηστος
Sorry για την καθυστερηση. Το πακετο που ζητησες ειναι στα 220e το 6μηνο και περιλαμβανει και καποιες αλλες παροχες που μπορεις να δεις πιο πανω.:)

tzim
21-02-2011, 10:42
Ο Γιαννης-MARK, παρελαβε το νεο του συμβολαιο!:)
Τον ευχαριστω για την προσπαθεια που γινετε για ολους μας!
:sm8:

Arkas
21-02-2011, 12:23
Εμείς ακόμα ψηνόμαστε... :D

TARKAS
24-02-2011, 11:37
Εχω ηδη κανει και εγω με τον τζιμυ απο τον Ιανουαριο

Orfeus
24-02-2011, 12:54
μια τιμουλα για 800cc,5ετιας,ηλ.οδηγου 26
προς τριτους
οδικη,νομικη προστασια (να δρασει αντι εμου νομικα αν εγω ειμαι σε νοσοκομειο off)
κλειδια,φροντιδα ατυχηματος
με ενδιαφερει τιμη για χρονο και εξαμηνο.
ευχαριστω εκ των προτερων

tzim
24-02-2011, 19:09
μια τιμουλα για 800cc,5ετιας,ηλ.οδηγου 26
προς τριτους
οδικη,νομικη προστασια (να δρασει αντι εμου νομικα αν εγω ειμαι σε νοσοκομειο off)
κλειδια,φροντιδα ατυχηματος
με ενδιαφερει τιμη για χρονο και εξαμηνο.
ευχαριστω εκ των προτερων
Φιλε Γιαννη το πακετο που σε ενδιαφερει, με οδικη βοηθεια, με νομικη προστασια και τα υπολοιπα καλουδια ειναι στα 146e/6μηνο.:)
Δυστυχως το ετησιο δεν προσφερει καποια εκπτωση.:o

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
28-02-2011, 14:42
Αγαπητέ tzim,
Μια τιμή σε παρακαλώ για GS1200 MONT.2006
ΗΛΙΚΙΑ ΟΔΗΓΟΥ: 46
ΠΕΡΙΟΧΗ: Αθήνα
...τα υποχρεωτικά (λόγω κρίσης).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Wolf77
28-02-2011, 22:30
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ & TZIM!!

ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΕΤΗΣΙΟ & 6ΜΗΝΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ
GS1200 του 2009 ΜΕ ΟΔΗΓΟ 34 ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΠΥΡΟΣ-ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ, ΜΕΡΙΚΗ & ΟΛΙΚΗ ΚΛΟΠΗ-Ασφαλιζόμενο Κεφαλαιο: 16000e, ΝΟΜΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ & ΚΛΕΙΔΙΩΝ, (Πρέπει να βάλω & Οδική Βοήθεια, είμαι κάτοχος BMW???)

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων :)

Wolf77
28-02-2011, 22:34
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ & TZIM!!

ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΕΤΗΣΙΟ & 6ΜΗΝΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ
GS1200 του 2009 ΜΕ ΟΔΗΓΟ 34 ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΠΥΡΟΣ-ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ, ΜΕΡΙΚΗ & ΟΛΙΚΗ ΚΛΟΠΗ-Ασφαλιζόμενο Κεφαλαιο: 16000e, ΝΟΜΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ & ΚΛΕΙΔΙΩΝ, (Πρέπει να βάλω & Οδική Βοήθεια, είμαι κάτοχος BMW???)

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων :)

Wolf77
28-02-2011, 22:45
ΣΥΓΝΩΜΗ GS1200special edition ΤΟΥ 2010 και ΟΧΙ του 09 (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ)

Wolf77
28-02-2011, 22:47
ΧΩΡΙΣ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ (ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ Κ ΕΧΩ ΑΠΟ BMW ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΟΛΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ POST
:cool:

tzim
01-03-2011, 10:34
Αγαπητέ tzim,
Μια τιμή σε παρακαλώ για GS1200 MONT.2006
ΗΛΙΚΙΑ ΟΔΗΓΟΥ: 46
ΠΕΡΙΟΧΗ: Αθήνα
...τα υποχρεωτικά (λόγω κρίσης).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Φιλε ΤΡΟΧΗΛΑΤΕ, καλημερα και καλο μηνα.:)
Το κοστος θα ειναι περιπου 102e το 6μηνο. Περιπου γιατι παιζει ρολο και ο ταχυδρομικος κωδικας της αδειας κυκλοφοριας, αλλα οι διαφορες ειναι μικρες.:cool:

tzim
01-03-2011, 10:42
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ & TZIM!!

ΜΙΑ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΕΤΗΣΙΟ & 6ΜΗΝΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ
GS1200 του 2009 ΜΕ ΟΔΗΓΟ 34 ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΠΥΡΟΣ-ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ, ΜΕΡΙΚΗ & ΟΛΙΚΗ ΚΛΟΠΗ-Ασφαλιζόμενο Κεφαλαιο: 16000e, ΝΟΜΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ & ΚΛΕΙΔΙΩΝ, (Πρέπει να βάλω & Οδική Βοήθεια, είμαι κάτοχος BMW???)

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων :)
Καλο μηνα Wolf77. Το βασικο πακετο ειναι περιπου 127e το 6μηνο (ταχ. κωδικας και ηλικια ):o, ενω το πακετο με κλοπη-πυρος κλπ, ειναι περιπου 266e το 6μηνο.:rolleyes:

Wolf77
01-03-2011, 20:07
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΤΖΙΜ

ΤΑΧ.ΚΩΔΙΚΑΣ 15771
ΗΛΙΚΙΑ 34

Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 09 ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ 2010 ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ???

Η ΚΛΟΠΗ-ΠΥΡΟΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ & ΜΕ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ???
ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΠΟΣΟ ΕΧΩ???

tzim
01-03-2011, 21:37
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΤΖΙΜ

ΤΑΧ.ΚΩΔΙΚΑΣ 15771
ΗΛΙΚΙΑ 34

Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 09 ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ 2010 ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ???

Η ΚΛΟΠΗ-ΠΥΡΟΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΙΖΕΙ & ΜΕ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ???
ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΠΟΣΟ ΕΧΩ???
Ισχυουν οι τιμες που εχω αναφερει, ενω στο θεμα κλοπης αποζημιωνει το 75% της ασφαλισμενης αξιας.

Wolf77
02-03-2011, 00:44
Tzim,

ευχαριστώ για την απάντηση στείλε μου ένα τηλέφ. για να μπορέσω να επικοινωνήσω μαζί σου από βδομάδα.

tzim
02-03-2011, 10:51
Καλημερα Wolf. Το τηλ. ειναι 6999 680 690.

giamil
08-03-2011, 14:29
Συνφορουμιτες καλησπερα!

Εγω την εχω ασφαλισει στην Chartis (Mod 8/2007) με 109ευρω απλη το 6μηνο και μου δωσανε προσφορα για κλοπης με 20% παρακρατηση στα 189 ευρω το 6μηνο (για αξια 9000) και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να την κανω.(δηλ 9000-20% ετσι ασφαλιζει κλοπη η Chartis)

Δεν βλεπω ομως καμια αλλη αναφορα στην Chartis παραπανω....δεν το γνωριζει κανεις για την κλοπη?

Κανενας γνωστης την αποψη του?:hmmm:

tzim
08-03-2011, 19:22
Συνφορουμιτες καλησπερα!

Εγω την εχω ασφαλισει στην Chartis (Mod 8/2007) με 109ευρω απλη το 6μηνο και μου δωσανε προσφορα για κλοπης με 20% παρακρατηση στα 189 ευρω το 6μηνο (για αξια 9000) και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να την κανω.(δηλ 9000-20% ετσι ασφαλιζει κλοπη η Chartis)

Δεν βλεπω ομως καμια αλλη αναφορα στην Chartis παραπανω....δεν το γνωριζει κανεις για την κλοπη?

Κανενας γνωστης την αποψη του?:hmmm:
Πραγματι η Chartis στην καλυψη κλοπης αποζημιωνει το 75% (οχι 80%), της ασφαλισμενης αξιας. Το ασφαλιστρο ομως ειναι πολυ ανταγωνιστικο σε σχεση με την υπολοιπη αγορα, ακομα και τωρα με το νεο τιμοκαταλογο (αυξημενο), που ισχυει απο 1/3/2011.:)

ace_gln
11-03-2011, 14:46
Μετα απο αρκετο καιρο καταφερα να βρω μια αξιοπιστη φτηνη εταιρεια για τις μηχανες μας . το ονομα της ROAD SAFE Η' ENTERPRISE (Η Αγγλικη της ονομασια ,απ'οπου και η καταγωγη της ) το τιμολογιο της ειναι παραμετρικο , οπως της chartis που σημαινει πως παιζει ρολο η ηλικια του οδηγου ,η ημερομηνια διπλωματος του , ο ταχυδρομικος κωδικας της περιοχης του ασφαλιζομενου κινδυνου κ.ο.κ.
παραθετω τιμολογηση με τυχαια ηλικια (1980 και διπλωμα του 2000 )

εως 125 cc ------> 75€ / ετος επαρχια / 109,38 € / ετος Αθηνα
125- 250 cc -----> 96 € / ετος επαρχια / 137 € / ετος Αθηνα
250- 500cc ------> 116 € /ετος -59€ /εξαμηνο / 169€/ετος-84,2€ /εξαμηνο Αθηνα
500cc και ανω ---> 117€ / ετος - 59€ /εξαμηνο /169€/ ετος - 85€ /εξαμηνο Αθηνα

σαν επαρχια στη συγκεκριμενη προσφορα εχει δοθει η πολη της χαλκιδας , οι διαφορες ειναι μικρες σε αλλες επαρχιακες πολεις .
περιεχονται στις καλυψεις :

σωματικες βλαβες
υλικες ζημιες
προστασια bonus malus
αστικη ευθυνη κατα τη μεταφορα
φροντιδα ατυχηματος
αστικη ευθυνη απο διαρροη υγρων υλικες ζημιες
αστικη ευθυνη απο διαρροη υγρων σωματικες βλαβες

για πυρος - κλοπη ισχυει το τιμολογιο της chartis

tutygs
14-03-2011, 14:12
Τελικά έκανες κανένας ασφάλεια με τον tzim;;;;;:Απορία:

tzim
14-03-2011, 21:23
Τελικά έκανες κανένας ασφάλεια με τον tzim;;;;;:Απορία:
Μπορουν να απαντησουν οι ιδιοι ;).

Marios 800gs
14-03-2011, 21:45
Καλησπέρα σε όλη την αγαπητή παρέα. Ενδιαφέρομαι για την ασφάλιση της μπουμπού μου F800GS, μοντέλο 07/2008. Ηλικία οδηγού: 31, Περιοχή: Άνοιξη Αττικής, Τ.Κ. 14569. Ποσό ασφάλισης 10.000€.
Θα ήθελα μια τιμούλα για 6-μηνη και μια για 12-μηνη συνδρομή.
Θα με ενδιέφερε στις τιμές να περιλαμβάνεται και οδική κάλυψη. Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

tzim
14-03-2011, 22:57
Καλησπέρα σε όλη την αγαπητή παρέα. Ενδιαφέρομαι για την ασφάλιση της μπουμπού μου F800GS, μοντέλο 07/2008. Ηλικία οδηγού: 31, Περιοχή: Άνοιξη Αττικής, Τ.Κ. 14569. Ποσό ασφάλισης 10.000€.
Θα ήθελα μια τιμούλα για 6-μηνη και μια για 12-μηνη συνδρομή.
Θα με ενδιέφερε στις τιμές να περιλαμβάνεται και οδική κάλυψη. Ευχαριστώ εκ των προταίρων.
Με αστικη ευθυνη, αστικη ευθυνη πυρος, κλοπη και πυρος για 10000e, μοτοπροστασια, απωλεια εγγραφων, αντικατασταση κλειδαριων, φροντιδα ατυχηματος και οδικη βοηθεια, το κοστος στη CHARTIS ειναι 230e το 6μηνοhttp://www.gsforum.gr/images/icons/icon14.gif.

Arkas
15-03-2011, 11:51
Τελικά έκανες κανένας ασφάλεια με τον tzim;;;;;:Απορία:
Καταρχήν να επισημάνω πως ο Δημήτρης (tzim)
είναι πολύ εξυπηρετικός και κατατοπιστικός.
Το γραφείο του αντιπροσωπεύει αρκετές ασφ. εταιρίες,
με φθηνότερη για το RT, την Chartis, στην οποία και με ασφάλισε.

Αντιγράφω επακριβώς από το συμβόλαιο:

Αστική ευθύνη για Σωματικές Βλάβες
Ασφαλιζόμενο κεφάλαιο: 750.000 € κατ' άτομο.

Αστική Ευθύνη για Υλικές Ζημιές
Α. Κ. 750.000 € κατ' ατύχημα.

Αστική Ευθύνη Πυρός
Α. Κ. 15.000 €

Μοτοπροστασία (ασφάλεια ζωής & ατυχήματος)
Α.Κ. 6.000 €

Οδική Βοήθεια Ατυχήματος

Βοήθεια Ατυχήματος

Απώλεια Εγγράφων - 250 €

Αντικατάσταση Κλειδιών - 200 €

+ Ασφάλεια Πυρός (Μερική - Ολική)
Α.Κ. 16.000 €

Η μοτοσυκλέτα είναι R 1200 RT του 2009,
με οδηγό 45 ετών
και ταχυδρομικό κώδικα 105 63.

Το συνολικό κόστος ασφαλίσεως εξαμήνου
(στο ετήσιο δεν παρέχεται επιπλέον έκπτωση)
είναι 115 €, με τελικό ποσό πληρωμής μετά την έκπτωση του tzim: 110 €.

.

ace_gln
15-03-2011, 15:36
Καλησπέρα σε όλη την αγαπητή παρέα. Ενδιαφέρομαι για την ασφάλιση της μπουμπού μου F800GS, μοντέλο 07/2008. Ηλικία οδηγού: 31, Περιοχή: Άνοιξη Αττικής, Τ.Κ. 14569. Ποσό ασφάλισης 10.000€.
Θα ήθελα μια τιμούλα για 6-μηνη και μια για 12-μηνη συνδρομή.
Θα με ενδιέφερε στις τιμές να περιλαμβάνεται και οδική κάλυψη. Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

chartis Αστική Ευθύνη : 750/750 160,73
Αστική Πυρός : 15000 7,22
Ανασφάλιστο όχημα :
Κάλυψη Εργαλείου /Όχι :
Αυτο/Μοτο προστασία /Moto : 6000 10,78
Αντικατάσταση Κλειδιών : 200 3,00
Απώλεια Εγγράφων : 250 1,00
Επίδομα Πυρός/Κλοπής :
Φροντίδα αποζημίωσης :
Φροντίδα ατυχήματος : Ν Α Ι 3,50
Οδική βοήθεια ατυχήματος : Ν Α Ι 1,10
Οδική Βοήθεια /Οδική βοήθεια βλάβης : Ν Α Ι 25,68
Θραύση Κρυστάλλων /Όχι :
Πυρός /Πυρ/Τρο : 10000 15,00
Κλοπή /Ολική/ απαλ.25% : 10000 110,00
Φυσικά Φαινόμενα /
Ίδιες Ζημιές /Όχι :
Ζημιές από Κακόβουλες Πράξεις /
Ζημιές Αερόσακων :
Νομική Προστασία :
Περιεχόμενο Κατο ικίας /Όχι :
Βλάβη ράδιο/CD :
Προσωπική ΑΕ /Όχι :

η τιμη στην chartis με τις παραπανω καλυψεις ανερχεται στα 230 € /εξαμηνο και 460 € /χρονο
θα πρεπει η μηχανη να εχει συναγερμο και να φυλασσεται σε καλυπτομενο χωρο

στην road safe η τιμη ανερχεται στα 85 € / εξαμηνο και στα 169 €/ χρονο
με απλη αστικη ευθυνη (χωρις πυρος - κλοπη )

Marios 800gs
15-03-2011, 17:30
[QUOTE=ace_gln;337802]chartis Αστική Ευθύνη : 750/750 160,73
Αστική Πυρός : 15000 7,22
Ανασφάλιστο όχημα :
Κάλυψη Εργαλείου /Όχι :
Αυτο/Μοτο προστασία /Moto : 6000 10,78
Αντικατάσταση Κλειδιών : 200 3,00
Απώλεια Εγγράφων : 250 1,00
Επίδομα Πυρός/Κλοπής :
Φροντίδα αποζημίωσης :
Φροντίδα ατυχήματος : Ν Α Ι 3,50
Οδική βοήθεια ατυχήματος : Ν Α Ι 1,10
Οδική Βοήθεια /Οδική βοήθεια βλάβης : Ν Α Ι 25,68
Θραύση Κρυστάλλων /Όχι :
Πυρός /Πυρ/Τρο : 10000 15,00
Κλοπή /Ολική/ απαλ.25% : 10000 110,00
Φυσικά Φαινόμενα /
Ίδιες Ζημιές /Όχι :
Ζημιές από Κακόβουλες Πράξεις /
Ζημιές Αερόσακων :
Νομική Προστασία :
Περιεχόμενο Κατο ικίας /Όχι :
Βλάβη ράδιο/CD :
Προσωπική ΑΕ /Όχι :

η τιμη στην chartis με τις παραπανω καλυψεις ανερχεται στα 230 € /εξαμηνο και 460 € /χρονο
θα πρεπει η μηχανη να εχει συναγερμο και να φυλασσεται σε καλυπτομενο χωρο

στην road safe η τιμη ανερχεται στα 85 € / εξαμηνο και στα 169 €/ χρονο
με απλη αστικη ευθυνη (χωρις πυρος - κλοπη )

Ευχαριστώ για την αναλυτική παρουσίαση.Μια ακόμα ερώτηση. Αν δεν συμπεριλάβω κάλυψη πυρός και κλοπής, ποσο θα είναι το 6-μηνο στην chartis?

geolag
15-03-2011, 19:57
Στην CHARTIS γίνεται η κλοπή να μην έχει απαλλαγή?

geolag
15-03-2011, 19:59
Καταρχήν να επισημάνω πως ο Δημήτρης (tzim)
είναι πολύ εξυπηρετικός και κατατοπιστικός.
Το γραφείο του αντιπροσωπεύει αρκετές ασφ. εταιρίες,
με φθηνότερη για το RT, την Chartis, στην οποία και με ασφάλισε.

Αντιγράφω επακριβώς από το συμβόλαιο:

Αστική ευθύνη για Σωματικές Βλάβες
Ασφαλιζόμενο κεφάλαιο: 750.000 € κατ' άτομο.

Αστική Ευθύνη για Υλικές Ζημιές
Α. Κ. 750.000 € κατ' ατύχημα.

Αστική Ευθύνη Πυρός
Α. Κ. 15.000 €

Μοτοπροστασία (ασφάλεια ζωής & ατυχήματος)
Α.Κ. 6.000 €

Οδική Βοήθεια Ατυχήματος

Βοήθεια Ατυχήματος

Απώλεια Εγγράφων - 250 €

Αντικατάσταση Κλειδιών - 200 €

+ Ασφάλεια Πυρός (Μερική - Ολική)
Α.Κ. 16.000 €

Η μοτοσυκλέτα είναι R 1200 RT του 2009,
με οδηγό 45 ετών
και ταχυδρομικό κώδικα 105 63.

Το συνολικό κόστος ασφαλίσεως εξαμήνου
(στο ετήσιο δεν παρέχεται επιπλέον έκπτωση)
είναι 115 €, με τελικό ποσό πληρωμής μετά την έκπτωση του tzim: 110 €.

.

Δημήτρη ,το ποσό που αναφέρεις 110 ευρώ αφορά μόνο την κλοπή?Γιατί λίγο μου φαίνεται για ολικό

Arkas
15-03-2011, 20:05
Δημήτρη ,το ποσό που αναφέρεις 110 ευρώ αφορά μόνο την κλοπή?Γιατί λίγο μου φαίνεται για ολικό
Γιώργη μου,
για Πυρός μιλάω, όχι για κλοπή
και το έχω και τονισμένο ο π....!!! :sm7:

geolag
15-03-2011, 20:10
Γιώργη μου,
για Πυρός μιλάω, όχι για κλοπή
και το έχω και τονισμένο ο π....!!! :sm7:

Τώρα το είδα αλλά με μπέρδεψε το μερική- ολική.Ισχύει αυτό και για την πυρός?

Arkas
15-03-2011, 20:13
Τώρα το είδα αλλά με μπέρδεψε το μερική- ολική.Ισχύει αυτό και για την πυρός?
Ισχύει,
γιατί μετά από πυρκαγιά (ο μη γένοιτο)
μπορεί να καταστραφεί μέρος της μοτοσυκλέτας
ή να επέλθει ολοκληρωτική καταστροφή.

Καλύπτονται και οι δύο περιπτώσεις.

ace_gln
16-03-2011, 10:20
[QUOTE=ace_gln;337802]

Ευχαριστώ για την αναλυτική παρουσίαση.Μια ακόμα ερώτηση. Αν δεν συμπεριλάβω κάλυψη πυρός και κλοπής, ποσο θα είναι το 6-μηνο στην chartis?


καλυτερα να περιμενεις τιμη απο τον tzim , αν και σιγουρα η road safe ειναι φθηνοτερη στην απλη αστικη ευθυνη (ειναι οι δυο τελευταιες τιμες που εχω δωσει ανα εξαμηνο και χρονο .

tzim
16-03-2011, 18:06
Μαριε καλησπερα.:) Το βασικο πακετο για τα δικα σου στοιχεια ειναι στα 127e το 6μηνο, με καλυψεις που αναφερονται πιο πανω.:rolleyes:

Wolf77
17-03-2011, 22:13
Tzim αυριο θα σου στείλω με φαξ τα χαρτια που θέλεις για να προχωρήσουμε με την δική μου ασφάλεια. Σε ευχαριστώ θα σου τηλεφωνήσω μόλις στα στείλω!!:cool:

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
23-03-2011, 20:38
Αγαπητοί φίλοι από σήμερα είμαι ευτυχής πελάτης του Tzim (αχρείαστος να΄ναι :sm7:)
Δημήτρη χάρηκα που σε γνώρισα και σε ευχαριστώ. Καλό καφέ για σήμερα.

tzim
23-03-2011, 23:31
Αγαπητοί φίλοι από σήμερα είμαι ευτυχής πελάτης του Tzim (αχρείαστος να΄ναι :sm7:)
Δημήτρη χάρηκα που σε γνώρισα και σε ευχαριστώ. Καλό καφέ για σήμερα.
Λευτερη σ'ευχαριστω. Μολις γυρισα απο το καφε, περασαμε πολυ καλα! Την επομενη φορα σε περιμενω :).

evan400f
18-04-2011, 21:05
Είμαι και εγώ ποια άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης του Δημήτρη (tzim)!! Ασφάλισε το τουτού μου και πρώτα ο Θεός σε λίγο και της γυναίκες μου… http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002038A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={1ECCCEF2-993B-4326-9D91-B436EECE3BC5})
Σ’ ευχαριστώ Δημήτρη!! http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FB.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={1ECCCEF2-993B-4326-9D91-B436EECE3BC5})

predator1200
19-04-2011, 18:25
Καλησπέρα κι από μενα (Τζιμ),

Ενδιαφέρομαι και εγώ για ασφάλιση της μοτό μου.

Μοντέλο R1200gs 2008,
Ηλικία 31,
ΤΚ 17455

Με ενδιαφέρει ότι κατώτερο μπορούμε να πετύχουμε (Chartis??) και μιας και η προηγούμενη ασφάλιση λήγει στισ 3/5, μπορούμε να κινηθούμε σχετικά άμεσα.

Στέλνω π.μ. και όποτε μπορείς κάλεσέ με.

Κώστας

xenos
19-04-2011, 20:33
χαιρετώ..θα ήθελα κ εγώ μια τιμουλα για R1200gs, 1 άδεια 06/2006,ηλικία οδηγού 34,ΤΚ 10442.....η ασφάλεια θα ήθελα την πιο οικονομική να περιλαμβάνει τα βασικά πακέτα κ σαν extra θα ήθελα νομική προστασία για 6 μηνο!!

tzim
19-04-2011, 23:01
χαιρετώ..θα ήθελα κ εγώ μια τιμουλα για R1200gs, 1 άδεια 06/2006,ηλικία οδηγού 34,ΤΚ 10442.....η ασφάλεια θα ήθελα την πιο οικονομική να περιλαμβάνει τα βασικά πακέτα κ σαν extra θα ήθελα νομική προστασία για 6 μηνο!!
Καλησπερα Ξενοφων. Θα με βοηθησεις αν μου πεις την ημερομηνια αποκτησης του διπλωματος γιατι το χρειαζομαστε για την τιμολογηση. Γραψε ή 6999 680 690 ή dimitrioskatsigiannis@gmail.com http://www.gsforum.gr/images/icons/icon7.gif

tzim
19-04-2011, 23:11
ΓέλιοΕίμαι και εγώ ποια άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης του Δημήτρη (tzim)!! Ασφάλισε το τουτού μου και πρώτα ο Θεός σε λίγο και της γυναίκες μου… http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002038A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={1ECCCEF2-993B-4326-9D91-B436EECE3BC5})
Σ’ ευχαριστώ Δημήτρη!! http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FB.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={1ECCCEF2-993B-4326-9D91-B436EECE3BC5})
Και εγω σ'ευχαριστω Βαγγελη :). RDV στο καφε Γέλιο.

KRASOPATERAS
20-04-2011, 22:17
Ασφάλισα σήμερα την δική μου στην Ιντερσαλονικα με 65 εθρώ / 6μηνο.

predator1200
04-05-2011, 23:51
Μόλις ασφάλισα και εγώ τη μηχανή στο Δημήτρη (tzim).
Εξυπηρετικότατος και με καλή τιμούλα!
Thanks tzim!

REK
05-05-2011, 00:25
super o Δημήτρης..εξυπηρετικός,σοβαρός και άμεσος..ειμαι αλλός ενας ασφαλισμένος του;):)

Wolf77
10-05-2011, 23:35
και εγω ενας ακομα ασφαλισμενος τoυ Δημήτρη..σοβαρός και άμεσος θα συμφωνησω με ολους...και εγω ενας ασφαλισμένος του ακομα.........:);)

Wolf77
12-05-2011, 23:45
Πελάτης του Jim για ασφάλεια της μπουμπούκας μου.......πολύ καλός κ εξυπηρετικός τουλάχιστον προς το παρόν :p Ευχαριστώ Jim κερνάς καφέ όταν σας βρω κάτω στην συγκέντρωση της τετάρτης........... :sm7: (να βρω κ χρόνο από δουλεία βέβαια!!!!)

Kosttis
13-05-2011, 00:27
Chartis και εγώ με κλοπή 230 εξάμηνο MY 5/2009. Κεφάλαιο 12.000€.
Σήμερα ήρθαν και φωτογράφησαν τη μηχανή.
Δεν το περίμενα. Μου είχε συμβεί το ίδιο με τη μεικτή του αυτοκινήτου. Αχρείαστα να είναι !

xurxes
07-06-2011, 11:14
ο tzim

κατατοπιστικότατος;)

οικονομικός:cool:

και

αχρείαστος να' ναι!!!!:rolleyes:

είμαι πελάτης του πλέον και σας τον συμβουλεύω...

tzim
07-06-2011, 13:15
Ευχαριστω Βασιλη :). Εισαι λιγο μακρια αλλα επιφυλασομαι για μια συναντηση στο μελλον Γέλιο.

evan400f
08-06-2011, 15:54
Έκανα πελάτη και τον πατέρα μου στον Δημήτρη. Ένα ευχαριστώ και από τους δυο μας για την καταπληκτική εξυπηρέτηση και τιμή!!:)

leandros
08-06-2011, 22:42
η Chartis σε περίπτωση κλοπής καλύπτει το 100% του κεφαλαίου?

tzim
09-06-2011, 13:15
Καλυπτει το 75% της ασφαλιζομενης αξιας.

NNN
09-06-2011, 18:43
Μιάς και λήγει σύντομα η ασφάλεια της "μπέμπας" ζήτησα προσφορά από τον "tzim" στην Chartis η οποία είναι πολύ χαμηλώτερη από αυτή που είχα. Ήδη ξεκινάω διαδικασίες για αλλαγή.
Ευχαριστώ Δημήτρη !!!

leandros
10-06-2011, 18:44
για όποιον πάντως θέλει να καλύψει το 100% της αξίας της μηχανής του και να μην δίνει 2-3 χιλιάρικα από την τσέπη του αν -χτύπα ξύλο- του την κλέψουν, ας μου στείλει μήνυμα να του κάνω μια προσφορά στην Ιντεραμέρικαν που εργάζομαι.

264George
27-06-2011, 15:18
Καλησπέρα Δημήτρη,
και το δικό μου ασφαλιστήριο λήγει σύντομα.

Είχα 6μηνο στην Ιντερσαλόνικα στα 85Ε, τιμή
που αφορά μάλλον μόνο τα του ''νόμου''..

Είμαι 28, μένω Θεσσαλονίκη, τκ 57019, η
μοτ/τα μου είναι gs 1200 μοντέλο 2005.

Μια προσφορά θέλω, που να καλύπτει και
κάτι παραπάνω, δε ξέρω τι, είμαι παντελώς
άσχετος, σκέψου οτι οι ασφαλιστές πάντα μου
υπενθυμίζουν να κάνω συμβόλαιο! ;)

Μια παράμετρο ακόμη:
Κάνω κάτι extra για την παραμονή μου εκτός
Ελλάδος συγκεκριμένο χρονικό διάστημα?

Σε ζάλισα σίγουρα:D

spirossam
27-06-2011, 15:46
Να γράψω και εγώ 2-3 πράγματα.

Μίλησα πριν λίγο με τον Δημήτρη και ήταν εξυπηρετικότατος,μου ανέλυσε κάθε περίπτωση γιατί έχω ένα θέμα με το ασφαλιστήριο που έκανα με την Ιντεραμέρικαν,μου πρότεινε λύσεις και όλα καλά...

Θα ξαναμιλήσουμε Δημήτρη ευχαριστώ για τις πληροφορίες ;)

Σπύρος

tzim
28-06-2011, 11:30
Καλησπέρα Δημήτρη,
και το δικό μου ασφαλιστήριο λήγει σύντομα.

Είχα 6μηνο στην Ιντερσαλόνικα στα 85Ε, τιμή
που αφορά μάλλον μόνο τα του ''νόμου''..

Είμαι 28, μένω Θεσσαλονίκη, τκ 57019, η
μοτ/τα μου είναι gs 1200 μοντέλο 2005.

Μια προσφορά θέλω, που να καλύπτει και
κάτι παραπάνω, δε ξέρω τι, είμαι παντελώς
άσχετος, σκέψου οτι οι ασφαλιστές πάντα μου
υπενθυμίζουν να κάνω συμβόλαιο! ;)

Μια παράμετρο ακόμη:
Κάνω κάτι extra για την παραμονή μου εκτός
Ελλάδος συγκεκριμένο χρονικό διάστημα?

Σε ζάλισα σίγουρα:D
George καλημερα. Εχω στειλει pm με ολες τις πληροφοριες που ζητησες. Καλη συνεχεια.:)

264George
28-06-2011, 21:55
George καλημερα. Εχω στειλει pm με ολες τις πληροφοριες που ζητησες. Καλη συνεχεια.:)


και σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

o_sakis
02-08-2011, 18:06
Μόλις παρέλαβα την νέα μου ασφάλεια...Ευχαριστώ Δημήτρη!!!

paramedic
03-09-2011, 20:19
'Αλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης του Δημήτρη εδώ. Είναι ωραίο να συνεργάζεσαι με επαγγελματίες με άψογη εξυπηρέτηση όσο και να τους πρήζεις χεχε :sm7:.
Δημήτρη είπαμε τώρα πάμε και για το κουτί!!

Linaras g
11-09-2011, 17:28
+1 και εμένα με εξυπυρέτησε άψογα ο Δημήτρης !!

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
15-09-2011, 20:00
Σήμερα παρέλαβα από τον Δημήτρη την ανανέωση του συμβολαίου μου. Άψογος επαγγελματίας, ευγενικός και πάντα πρόθυμος να εξυπηρετήσει.
Ευχαριστώ tzim...(χρωστάω καφέ)

taksidiotis
26-09-2011, 07:29
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παιδιά.
Υπάρχει μικτή ασφάλεια που να με καλύπτει ακόμα και για χτύπα ξύλο ζημίες που ίσως προκαλέσω εγώ στην μηχανή?δηλαδή,έπεσα κάτω ας πούμε,την εγδαρα και θέλω αποκατάσταση της ζημίας.υπάρχει αυτό?
Την μηχανή θέλω να την ασφαλησω για 14500.
Εννοείται με όλα τα υπόλοιπα.κλοπή κι ότι άλλο καλύπτει η μικτή.απλά θα με ενδιέφερε αν υπήρχε και κάποια λύση γι αυτό που γράφω στην αρχή.

leandros
26-09-2011, 12:12
Η μικτη καλυπτει αυτο ακριβως που ρωτας

leandros
28-09-2011, 12:53
Ανδρέα τελείως κουφό αυτό που λες.
H Chartis είναι φθηνότερη διότι δεν σε ασφαλίζει για το 100% της αξίας.
Αν θες βοήθεια για το αν μπορείς να κάνεις ασφάλεια, στείλε μου προσωπικό μήνυμα

taksidiotis
28-09-2011, 18:25
Η μικτη καλυπτει αυτο ακριβως που ρωτας

το θεμα ειναι οτι σε επικοινωνια με τον δημητρη μου ειπε οτι δε καλυπτει αυτο που ζηταω...
αν μπορεις και εισαι στα πραγματα για δωσε μια βοηθεια.

VaGaBond
28-10-2011, 08:46
Δημητρη, ευχαριστω πολυ για την εξυπηρετηση.Παρελαβα χθες το ασφαλιστηριο συμβολαιο.

Η διαδικασια δεν υστερει σε ευκολια απο την online ασφαλιση και η τιμη ηταν 23% φθηνοτερη απο anytime για ασφαλιση παπιας.Το μεγαλυτερο πλεονεκτημα ειναι οτι υπαρχει ενας συγκεκριμενος ανθρωπος που το επαγγελμα του ειναι ασφαλιστης με τον οποιο μπορει κανεις να επικοινωνει για ο,τι σχετικο χρειαστει.

paramedic
01-11-2011, 16:09
Άψογος και στον τομέα του κουτιού μου ο Δημήτρης!!

evan400f
29-11-2011, 16:50
Σήμερα μου ασφάλισε την Deauville ο Δημήτρης. Όπως πάντα, σε πολύ καλή τιμή και άψογη εξυπηρέτηση. Ευχαριστώ Δημήτρη.:);)

nikgs
29-11-2011, 16:57
.Το μεγαλυτερο πλεονεκτημα ειναι οτι υπαρχει ενας συγκεκριμενος ανθρωπος που το επαγγελμα του ειναι ασφαλιστης με τον οποιο μπορει κανεις να επικοινωνει για ο,τι σχετικο χρειαστει.

Και ακριβότερος να είναι ο ασφαλιστή από το internet, ΠΑΛΙ ασφαλιστή θα προτιμήσω.Για 10 ευρώ διαφορά, 1000 φορές καλύτερα ο ασφαλιστής !!!!!!!!!!

asotosios
07-12-2011, 14:33
Καλησπερα και απο εμενα...

μολις πηρα προσφορα απο τον Δημητρη για την νεα Ιταλιδα μου...μιλησαμε τηλεφωνικος...

ακομα και αν δεν προχωρησω σε συνεργασια με τον ιδιο αμεσα (ο λογος δεν εχει να κανει με τον Δημητρη)...εχω να πω οτι ειναι ευγενικοτατος, εξυπηρετικοτατος, κατατοπιστικοτατος...και προθυμος να λυσει καθε απορια που ειχα...!!!

Σε ευχαριστω πολυ Δημητρη...!!!:)

Leondios
30-12-2011, 17:18
Καλή χρονιά αγαπητοί φίλοι.
Και γώ με την σειρά μου μετέφερα τα ασφαλιστίρια συμβόλαια της CHARTIS για μπέμπα και αυτοκίνητο στον Δημήτρη.
Ο οποίος είναι φιλικός, ευγενικός και άριστα καταρτισμένος.
Αλλη μια σωστή κίνηση χάρις το GS Forum...!!!:)

MARK
06-02-2012, 21:24
Παρέλαβα σήμερα το νέο ετήσιο συμβόλαιο της χοντρής μου.Ευχαριστώ θερμά τον συμφορουμίτη Δημήτρη(Tzim)για την άμεση και φιλική εξυπηρέτηση.:sm8:

Πάνος
20-02-2012, 10:08
Εστειλα και εγώ μύνημα στον Δημήτρη και περιμένω νέα!

Πάνος
23-02-2012, 18:21
Σήμερα μου έφερε ο Δημήτρης το ασφαλιστήριο του αυτοκινήτου. :ye30: Πολλή καλή η ενημέρωση για τις καλύψεις και καλές τιμές. Αχρείαστο να είναι!
Επονται οι μηχανές...:cool2:

giorgio3
23-02-2012, 20:12
καλησπέρα δημήτρη ...θα μπορουσα να επικοινωνήσω μαζί σου?το τηλ που εχεις δώσει ισχύει?

tzim
24-02-2012, 14:18
καλησπέρα δημήτρη ...θα μπορουσα να επικοινωνήσω μαζί σου?το τηλ που εχεις δώσει ισχύει?
Καλημερα και βεβαια να επικοινωνησεις, το τηλ. απο το profil ισχυει.

Ακιs
10-03-2012, 14:41
Eυχαριστω πολυ τον Δημητρη για την εξαμηνη δωρεαν ασφαλιση της μοτοσυκλετας μου,που ειχα κερδισει στην πιτα του Σοφικου.Εξαιρετικος ανθρωπος ο Δημητρης και πανω απ'ολα αληθινος επαγγελματιας.Δημητρη χαρηκα πολυ που σε γνωρισα και απο εδω και στο εξης η συνεργασια μας θα εξακολουθησει και σε αλλο επιπεδο.Και παλι σ 'ευχαριστω!!

:th11:

gandreas
10-03-2012, 21:31
Γεια σου Δημήτρη, για πες μου σε παρακαλώ τι στοιχίζει μια ασφάλεια για 1200GS μοντέλο του 2005 χωρίς να έχω κάνει ποτέ δήλωση και μένω Αθήνα.
Και αν υπάρχει η δυνατότητα οδικής βοηθείας για μηχανές.

tzim
11-03-2012, 10:26
Αντρεα καλημερα, εχεις p.m. :)!

gandreas
11-03-2012, 10:32
Αντρεα καλημερα, εχεις p.m. :)!

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση θα τα πουμε σύντομα.

PACO
12-03-2012, 21:34
TZIM και εγω ευχαριστω για την παροχη των υπηρεσιων σου;)
το μικρο μου moto κινηται νομιμα και παλι.

paramedic
23-03-2012, 16:47
Επανέρχομαι μετά απο κάμποσο καιρό απών μόνο και μόνο για να γράψω δύο λόγια για τον Κ. Δημήτρη και όσα έκανε για εμένα.

Στις 2/11/2011 ενώ πήγαινα για δουλειά νύχτα είχα ένα ατύχημα. Με χτύπησε μια κοπέλα με το αυτοκίνητο της και με έστειλε σε ένα πεζοδρόμιο και σε ένα δέντρο με αποτέλεσμα να πέσω και να σπάσω δεξί χέρι, 2 1/2 πλευρά αριστερά, διάσειση απο το χτύπημα στο δέντρο(φορούσα κράνος), εκδορές στα πόδια(πάνω απο τις μπότες που σκίστηκαν) και πολύ γενικά πονο απο τα τραντάγματα.
Τεσπα πήγα με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο και μετά σπίτι εν τάχει για να περάσω τον δικό μου γολγοθά της αποθεραπείας.
Η κοπέλα αφού σιγουρεύτηκε οτι δεν με σκότωσε και είμαι σχετικά καλά είπε την δική της ιστορία στον "μπαμπά" της ή της φυτέψανε μια ιστορία οτι εγώ έφταιγα και ισχυριζόταν οτι έκανε πάντα σωστά.

Ενημερώθηκε ο Δημήτρης και απο την πρώτη στιγμή έδειξε τι άνθρωπος ήταν. Πρώτα μίλαγε με έναν φίλο μου και κανονίσανε να γίνουν κάποιες σωστές κινήσεις στην υπόθεση μιας και δεν ήθελε να σκοτίζει με αυτα. Αμέσως ενδιαφέρθηκε πρώτα αν είμαι εγώ καλά και στην συνέχεια πήγαμε στα υπόλοιπα. Πήρε τηλέφωνο τον πατέρα της κοπέλας(αυτη δεν βγήκε ποτέ στο τηλέφωνο) και του μίλησε ώστε να δει τις προθέσεις του μιας και ήταν φανερό οτι πέσαμε σε δύστροπο(έσωσα τον πιο επιεική χαρακτηρισμό) και προσπάθησε να τον πείσει απλά να πει την αλήθεια και να τελειώνουμε εδώ. Μετά απο αρνήσεις και πολλά τηλεφωνήματα με τον "κύριο" προχωρήσαμε σε περαιτέρω κινήσεις με δικηγόρο που παλι μου βρήκε ο Δημήτρης. Εγινε δικογραφία και πάλι ο Δημήτρης ανέλαβε να την προωθήσει και να κάνει όλες τις ενεργειες για να βγεί άκρη στο ζήτημα.

Γενικά έδειξε ενα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΝΦΙΑΦΕΡΟΝ για την υπόθεση μου σε βαθμό που ξεπερνάει τον επαγγελματισμό και πάει στο ενφιαφερον που θα έδειχνε ο καλύτερος σου φίλος για ένα πολύ σημαντικό σου ζήτημα.
Χθες μετά απο τόσο καιρό και αφού η εταιρία είδε οτι αν πάει δικαστικά το ζήτημα θα χάσει πολλά ζήτησε συμβιβασμό και πήρα αποζημίωση για την μηχανή(βγήκε ολική), για τον εξοπλισμό μου και για τον τραυματισμό καθώς και τις απώλειες στα εισοδήματά μου. Γενικά η αντίπαλη εταιρία ήταν πολύ θετική σε όσα της πήγα και διεκδίκησα. Η επιλογή για συμβιβασμό ήταν δική μου μιας και ήθελα να τελιεώνει μια ήδη στρεσογόνος διαδικασία για εμένα και ήθελα και τα χρήματα μιας και δεν μπορούσα να περιμένω να γίνει το δικαστήριο μετά απο 2-3 χρόνια.

Άνθρωποι σαν τον Δημήτρη είναι σπάνιοι και πραγματικά χωρίς την βοήθεια του δεν θα είχαμε φτάσει στο επιθυμητό αποτέλεσμα μιας και ανέλαβε όλα τα διαδικαστικά με τις εταιρίες και πολλά ακόμα που δεν ήταν δουλειά του να κάνει στο κάτω κάτω αλλα τα έκανε χωρίς να ζητήσει κατι.
Σε ευχαριστώ πολύ Κ. Δημήτρη και μακάρι να ήταν και άλλοι στον χώρο σου σαν εσένα.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
23-03-2012, 17:26
Μπράβο στον Δημήτρη ... χαιρόμαστε που είναι μέλος του GS Forum ... :)

Θοδωρή, σ' ευχαριστούμε που μοιράστηκες το περιστατικό μαζί μας ...

Ας είναι το τελευταίο που σου συμβαίνει ... ;)

ortho
24-03-2012, 14:46
Σιδερένιος Θοδωρή!

Μπράβο στο Δημήτρη!

chrmakry
27-08-2012, 13:00
:hi50: Tzim,

έχεις pm και για τη δική μου περίπτωση!

thanks
chrmakry

kesar
05-09-2012, 22:40
Επανέρχομαι μετά απο κάμποσο καιρό απών μόνο και μόνο για να γράψω δύο λόγια για τον Κ. Δημήτρη και όσα έκανε για εμένα.

Στις 2/11/2011 ενώ πήγαινα για δουλειά νύχτα είχα ένα ατύχημα. Με χτύπησε μια κοπέλα με το αυτοκίνητο της και με έστειλε σε ένα πεζοδρόμιο και σε ένα δέντρο με αποτέλεσμα να πέσω και να σπάσω δεξί χέρι, 2 1/2 πλευρά αριστερά, διάσειση απο το χτύπημα στο δέντρο(φορούσα κράνος), εκδορές στα πόδια(πάνω απο τις μπότες που σκίστηκαν) και πολύ γενικά πονο απο τα τραντάγματα.
Τεσπα πήγα με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο και μετά σπίτι εν τάχει για να περάσω τον δικό μου γολγοθά της αποθεραπείας.
Η κοπέλα αφού σιγουρεύτηκε οτι δεν με σκότωσε και είμαι σχετικά καλά είπε την δική της ιστορία στον "μπαμπά" της ή της φυτέψανε μια ιστορία οτι εγώ έφταιγα και ισχυριζόταν οτι έκανε πάντα σωστά.

Ενημερώθηκε ο Δημήτρης και απο την πρώτη στιγμή έδειξε τι άνθρωπος ήταν. Πρώτα μίλαγε με έναν φίλο μου και κανονίσανε να γίνουν κάποιες σωστές κινήσεις στην υπόθεση μιας και δεν ήθελε να σκοτίζει με αυτα. Αμέσως ενδιαφέρθηκε πρώτα αν είμαι εγώ καλά και στην συνέχεια πήγαμε στα υπόλοιπα. Πήρε τηλέφωνο τον πατέρα της κοπέλας(αυτη δεν βγήκε ποτέ στο τηλέφωνο) και του μίλησε ώστε να δει τις προθέσεις του μιας και ήταν φανερό οτι πέσαμε σε δύστροπο(έσωσα τον πιο επιεική χαρακτηρισμό) και προσπάθησε να τον πείσει απλά να πει την αλήθεια και να τελειώνουμε εδώ. Μετά απο αρνήσεις και πολλά τηλεφωνήματα με τον "κύριο" προχωρήσαμε σε περαιτέρω κινήσεις με δικηγόρο που παλι μου βρήκε ο Δημήτρης. Εγινε δικογραφία και πάλι ο Δημήτρης ανέλαβε να την προωθήσει και να κάνει όλες τις ενεργειες για να βγεί άκρη στο ζήτημα.

Γενικά έδειξε ενα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΝΦΙΑΦΕΡΟΝ για την υπόθεση μου σε βαθμό που ξεπερνάει τον επαγγελματισμό και πάει στο ενφιαφερον που θα έδειχνε ο καλύτερος σου φίλος για ένα πολύ σημαντικό σου ζήτημα.
Χθες μετά απο τόσο καιρό και αφού η εταιρία είδε οτι αν πάει δικαστικά το ζήτημα θα χάσει πολλά ζήτησε συμβιβασμό και πήρα αποζημίωση για την μηχανή(βγήκε ολική), για τον εξοπλισμό μου και για τον τραυματισμό καθώς και τις απώλειες στα εισοδήματά μου. Γενικά η αντίπαλη εταιρία ήταν πολύ θετική σε όσα της πήγα και διεκδίκησα. Η επιλογή για συμβιβασμό ήταν δική μου μιας και ήθελα να τελιεώνει μια ήδη στρεσογόνος διαδικασία για εμένα και ήθελα και τα χρήματα μιας και δεν μπορούσα να περιμένω να γίνει το δικαστήριο μετά απο 2-3 χρόνια.

Άνθρωποι σαν τον Δημήτρη είναι σπάνιοι και πραγματικά χωρίς την βοήθεια του δεν θα είχαμε φτάσει στο επιθυμητό αποτέλεσμα μιας και ανέλαβε όλα τα διαδικαστικά με τις εταιρίες και πολλά ακόμα που δεν ήταν δουλειά του να κάνει στο κάτω κάτω αλλα τα έκανε χωρίς να ζητήσει κατι.
Σε ευχαριστώ πολύ Κ. Δημήτρη και μακάρι να ήταν και άλλοι στον χώρο σου σαν εσένα.


Έτσι σε αναγκάζουν μερικοί να τους πλακώσεις στις κλωτσιές και μετά να σε πάνε μέσα για τον κάθε μ#$@%$κα:u55:

PITS
08-10-2012, 16:26
κοστος για την πιο απλη ασφαλεια για να κυκλοφορω νομιμα στο 1150 μου????

nanoshophellas
23-10-2012, 15:04
Μπορω να εχω και εγω σε pm τιμες κ εταιρειες για 1200gs 08 με οδικη και εδρα πολυδενδρι αττικης;

ΥΓ.Δεν εχω κανενα επασφαληστρο

nikosgs
28-10-2012, 01:04
καλησπερα δημητρη. θα μου πεις μια τιμουλα για r1200 adv 2011 .29 χρονων με 6 χρονια διπλωμα στην αθηνα. αν βολευει να σε παρω τηλ απο βδομαδα καλυτερα!νικος

MARK
28-10-2012, 09:53
Επανέρχομαι μετά απο κάμποσο καιρό απών μόνο και μόνο για να γράψω δύο λόγια για τον Κ. Δημήτρη και όσα έκανε για εμένα.

Στις 2/11/2011 ενώ πήγαινα για δουλειά νύχτα είχα ένα ατύχημα. Με χτύπησε μια κοπέλα με το αυτοκίνητο της και με έστειλε σε ένα πεζοδρόμιο και σε ένα δέντρο με αποτέλεσμα να πέσω και να σπάσω δεξί χέρι, 2 1/2 πλευρά αριστερά, διάσειση απο το χτύπημα στο δέντρο(φορούσα κράνος), εκδορές στα πόδια(πάνω απο τις μπότες που σκίστηκαν) και πολύ γενικά πονο απο τα τραντάγματα.
Τεσπα πήγα με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο και μετά σπίτι εν τάχει για να περάσω τον δικό μου γολγοθά της αποθεραπείας.
Η κοπέλα αφού σιγουρεύτηκε οτι δεν με σκότωσε και είμαι σχετικά καλά είπε την δική της ιστορία στον "μπαμπά" της ή της φυτέψανε μια ιστορία οτι εγώ έφταιγα και ισχυριζόταν οτι έκανε πάντα σωστά.

Ενημερώθηκε ο Δημήτρης και απο την πρώτη στιγμή έδειξε τι άνθρωπος ήταν. Πρώτα μίλαγε με έναν φίλο μου και κανονίσανε να γίνουν κάποιες σωστές κινήσεις στην υπόθεση μιας και δεν ήθελε να σκοτίζει με αυτα. Αμέσως ενδιαφέρθηκε πρώτα αν είμαι εγώ καλά και στην συνέχεια πήγαμε στα υπόλοιπα. Πήρε τηλέφωνο τον πατέρα της κοπέλας(αυτη δεν βγήκε ποτέ στο τηλέφωνο) και του μίλησε ώστε να δει τις προθέσεις του μιας και ήταν φανερό οτι πέσαμε σε δύστροπο(έσωσα τον πιο επιεική χαρακτηρισμό) και προσπάθησε να τον πείσει απλά να πει την αλήθεια και να τελειώνουμε εδώ. Μετά απο αρνήσεις και πολλά τηλεφωνήματα με τον "κύριο" προχωρήσαμε σε περαιτέρω κινήσεις με δικηγόρο που παλι μου βρήκε ο Δημήτρης. Εγινε δικογραφία και πάλι ο Δημήτρης ανέλαβε να την προωθήσει και να κάνει όλες τις ενεργειες για να βγεί άκρη στο ζήτημα.

Γενικά έδειξε ενα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΝΦΙΑΦΕΡΟΝ για την υπόθεση μου σε βαθμό που ξεπερνάει τον επαγγελματισμό και πάει στο ενφιαφερον που θα έδειχνε ο καλύτερος σου φίλος για ένα πολύ σημαντικό σου ζήτημα.
Χθες μετά απο τόσο καιρό και αφού η εταιρία είδε οτι αν πάει δικαστικά το ζήτημα θα χάσει πολλά ζήτησε συμβιβασμό και πήρα αποζημίωση για την μηχανή(βγήκε ολική), για τον εξοπλισμό μου και για τον τραυματισμό καθώς και τις απώλειες στα εισοδήματά μου. Γενικά η αντίπαλη εταιρία ήταν πολύ θετική σε όσα της πήγα και διεκδίκησα. Η επιλογή για συμβιβασμό ήταν δική μου μιας και ήθελα να τελιεώνει μια ήδη στρεσογόνος διαδικασία για εμένα και ήθελα και τα χρήματα μιας και δεν μπορούσα να περιμένω να γίνει το δικαστήριο μετά απο 2-3 χρόνια.

Άνθρωποι σαν τον Δημήτρη είναι σπάνιοι και πραγματικά χωρίς την βοήθεια του δεν θα είχαμε φτάσει στο επιθυμητό αποτέλεσμα μιας και ανέλαβε όλα τα διαδικαστικά με τις εταιρίες και πολλά ακόμα που δεν ήταν δουλειά του να κάνει στο κάτω κάτω αλλα τα έκανε χωρίς να ζητήσει κατι.
Σε ευχαριστώ πολύ Κ. Δημήτρη και μακάρι να ήταν και άλλοι στον χώρο σου σαν εσένα.



Σιδερένιος φίλε μου και ας είναι το τελευταίο που σου συμβαίνει.
Μπράβο Δημήτρη
:ye36:

Kats-man 2
02-12-2012, 12:03
Παιδια πειτε μου μια γνωμη.
Αποκτησα προσφατα μια F800gs :sm2:
Εκανα την ασφαλεια της ALLIANZ
368 6μηνο μικτη.... με 10% απαλλαγη.
με ολικη κ μερικη κλοπη.
πως την βλεπετε?

staikosn1
14-01-2013, 18:38
Καλησπερα και απο εμενα! Υπαρχει ακομα δυνατοτητα ασφαλισης της μοτο;;

Papadopaidi
14-01-2013, 23:54
Τι γίνεται με αυτό το θέμα;
Υπάρχει κάποια προσφορά, κάποιος πίνακας να συγκρίνουμε;

vales
14-01-2013, 23:58
Παιδια πειτε μου μια γνωμη.
Αποκτησα προσφατα μια F800gs :sm2:
Εκανα την ασφαλεια της ALLIANZ
368 6μηνο μικτη.... με 10% απαλλαγη.
με ολικη κ μερικη κλοπη.
πως την βλεπετε?

Για τι ασφαλιζόμενο κεφάλαιο σου έδωσαν αυτή την τιμή;;;;

staikosn1
16-01-2013, 22:14
Τι γίνεται με αυτό το θέμα;
Υπάρχει κάποια προσφορά, κάποιος πίνακας να συγκρίνουμε;

Δεν βλεπω να υπαρχει ζωη!!!:D:D

Papadopaidi
20-01-2013, 21:14
Υπάρχει κάποιος φίλος να βοηθήσει;
Ολική ή μερική κλοπή για τι ποσό κ πόσο κοστίζει;

fardis
18-02-2013, 20:32
τι γινεται καμια ομαδικη ασφαλιση; εγινε καποια κινηση τωρα που σφιγγουν τα πραγματα;;;:confused::confused: